PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : واژه OK چگونه در دنیا رسم شد

attractive_girl
22-08-2009, 16:31
دریک انبار کالا در امریکا ، کارگر بی سوادی به کار مشغول بود.او وظیفه داشت تعداد کالای مورد نظر هر گونی را شمارش کرده و در صورت صحیح بودن میزان آن ، روی گونی بنویسد All Correct به معنای " صحیح است" ، چون این کارگر بی سواد بود و طرز نوشتن این کلمه را بلد نبود و فقط تا حدودی حروف را می شناخت ، با استفاده از صدای اول کلمه ها علامتی روی گونی ها می گذاشت.
به این صورت که به جای All ، از O و به جای کلمه Correct ، از حرف K استفاده می کرد و به جای کلمه All Correct روی گونی ها می نوشت O.K
و جالب اینکه هر دو این حروف با حرف کلمه اصلی تفاوت داشت و وقتی کارفرمای کارگر مذکور پرسیده بود این حروف چیست وی در پاسخ گفته بود که به اختصار نوشته است All Correct که در آن انبار استفاده از کلمه O.K رسم شد و سپس به تدریج در دنیا همه گیر شد و امروزه مردم سراسر دنیا از آن به عنوان یک کلمه کلیدی در محاورات استفاده می کنند

MasterGeek
22-08-2009, 17:36
اینطور که معلومه بحث بر سر ریشه های این کلمه زیاده و بین علما هم اختلاف هست
The origins of 'okay' are not known with certainty, and have been the subject of much discussion over the years.

محافل دانشگاهی هم این چهار تا داستان رو بیشتر به بحث گذاشتند:

.1The Greek words "Ola Kala" meaning "everything's good" used by Greek rail-road workers in America
2.the acronym of the "comically misspelled" oll korrect
3.the Choctaw word okeh
4.the Wolof and Bantu word waw-kay or the Mande (aka "Mandinke" or "Mandingo") Phrase o ke

منبع هم ویدکی پدیا یه بحث مفصل راجع بهش داره

N O V A L I S
24-08-2009, 10:40
من این داستان رو طور دیگه ای شنیده بودم.. امضای یکی از رئیس جمهورهای کم سواد اما با شعور آمریکا در اوایل قرن 20 طبق توضیحات پست اول اما در پای نامه ها..

graphmax
31-08-2009, 01:15
پس اگه اينجوريه چرا ok رو به اين صورت هم مينويسن Okey ?

seymour
31-08-2009, 14:33
پس اگه اينجوريه چرا ok رو به اين صورت هم مينويسن Okey ?
خب اونطوری هم می نویسنش ... مشکل کجاست؟... ما هم خب رو گاهی خوب می نویسیم و گاهی خو (بدون ب) ... جدا از اینکه هرکدوم چقدر از نظر ادبی غلط یا درست هستند کاربرد مشابه (گیرم در موقعیت های یه مقدار نامشابه) دارند... یا مثلا راجب - راجع به - راجع ِ ...

این تفاوت در نوشتار ربط چندانی به ریشه اش نداره و در واقع بعد از اینکه این مفهوم مرسوم شده بوجود اومده ..

nakhodaa
02-09-2009, 22:45
من فکر نکنم همچین داستانی داشته باشه ، من زیاد تحقیق کردم درباره زبان انگلیسی و داستان های مختلفی شنیدم درباره کلمه ok و همچنین کلمه SO.

اما داستانی که شما راجع به OK گفتید رو هیچ جا نشنیده بودم.همونطور که دوستان گفتند بیشترین حدس درباره نوشتن OK امضا رئیس جمهور پیشین امریکا بوده

seymour
03-09-2009, 13:36
من فکر نکنم همچین داستانی داشته باشه ، من زیاد تحقیق کردم درباره زبان انگلیسی و داستان های مختلفی شنیدم درباره کلمه ok ....

اما داستانی که شما راجع به OK گفتید رو هیچ جا نشنیده بودم.همونطور که دوستان گفتند بیشترین حدس درباره نوشتن OK امضا رئیس جمهور پیشین امریکا بوده

you're kinda right (IMO) ... attractive_girl's version seems to be a combination of Andrew Jackson's bad spelling + Otto Kaiser(*) who put his initials on goods he had inspected

(*) or Oskar Krause in another version!

mali2315
02-10-2009, 22:40
سلام به بر و بچ
چیکا می کنید
بابا اینا همش تبلیغااااااااته
شوخی کردم
منم اینو شنیدم
فقط لطفا هر کی از دوستای عزیز ریشه کلمه انگلیسی دیگه ای رو میدونست حتما واسم بفرسته
خیلی خیلی ضروریه