PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم در دفعه اول روشن شدن بوت نمیشه با یکبار ریست بوت میشه.

Neoonline
22-08-2009, 10:16
سلام من دو سه روز پیش یه سیستم جدید بستم با این مشخصات بستم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سیستم مسئله ی خاصی نداره از نظر کولینگ وضعیت عالی داره گیم های سنگین رو های اند اجرا میکنه و کاملا پایدار هست، فقط یه مشکل عجیب پیش اومده که بدجوری رو اعصابه وقتی کلید پاور رو میزنم تا روشنش کنم فن ها راه میفتن ولی سیستم نه بوق میزنه نه چیزی، نه اتفاقی و فقط همون قن ها به کار خودشون ادامه میدن بعد کافیه یه بار کلید ریست رو فشار بدم یا مثلا کلید پاور رو نگه دارم تا خاموش شه و بلافاصله بزنمش روشن شه بوق میزنه بوت میشه و بالا میاد.

وقتی سیستم رو ری استارت میکنم مشکلی در بوت شدن نیست ولی وقتی سیستم رو شات داون میکنم و دفعه بعد میخوام روشنش کنم این مشکل به وجود میاد.

نمی دونم مشکل از کجاست ولی حسابی رفته رو اعصابم دوستان اگر راه حلی به ذهنشون میرسه لطفا راهنمائی کنن.

Neoonline
22-08-2009, 11:10
کسی راه حلی نداره؟ :)

Ali_p30
22-08-2009, 11:18
bios مینتو اپدیت کن شاید مشکلت حل بشه
مشکل میتونه از پاورتم باشه

shahinfarasystem
23-08-2009, 12:05

سلام منم همين كار يه نظرم ميرسه

Neoonline
23-08-2009, 18:37
مشکل میتونه از پاورتم باشه
بایوس آخرین ورژن روش نصبه، پاور هم زیر سنگین ترین فشارها و گیم ها هیچ مشکلی نداره حتی دماش هم بالا نمیره. دیگه خدائی کلافه شدم هر چی که بگید رو کنترل کردم از اتصال کوتاه تا هر مسئله ی دیگه اگر کسی راه حلی به نظرش میرسه بگه لطفا.

Ultra_Black
23-08-2009, 19:19
بایوس آخرین ورژن روش نصبه، پاور هم زیر سنگین ترین فشارها و گیم ها هیچ مشکلی نداره حتی دماش هم بالا نمیره. دیگه خدائی کلافه شدم هر چی که بگید رو کنترل کردم از اتصال کوتاه تا هر مسئله ی دیگه اگر کسی راه حلی به نظرش میرسه بگه لطفا.
سلام دوست من
احتمالا مادربرد به کیس اتصالی میده
بین مادربرد و کیس یه عایق بزار مثل واشر لاستیکی و....
یکی از دوستان هم این مشکل رو داشت با این کار درست شد
موفق باشی

Neoonline
23-08-2009, 19:38
سلام دوست من
احتمالا مادربرد به کیس اتصالی میده
بین مادربرد و کیس یه عایق بزار مثل واشر لاستیکی و....
یکی از دوستان هم این مشکل رو داشت با این کار درست شد
موفق باشی

بابک جان این اتفاق دائمی نیستا مثلا از هر چهار پنج بار روشن کردن یک بارش اینطوری میشه! و دقیقا هم با یک بار زدن کلید ریست سیستم بوت میشه. بعد من نفهمیدم یعنی بین روی استدآپ های کیس و زیر مادربرد واشر بذارم؟ یا بین زیر پیچ ها و روی مادربرد.

راستی یکی میگفت CPU رو دربیار دوباره جا بزن مشکلت حل میشه به نظرت این اصلا می تونه ربطی داشته باشه؟

Ultra_Black
23-08-2009, 20:12
بابک جان این اتفاق دائمی نیستا مثلا از هر چهار پنج بار روشن کردن یک بارش اینطوری میشه!

یه سیستم تقریبا مثل این به یکی از دوستان پیشنهاد داده بودم اونم دقیقا این مشکل رو داشت

بعد من نفهمیدم یعنی بین روی استدآپ های کیس و زیر مادربرد واشر بذارم؟ یا بین زیر پیچ ها و روی مادربرد.

زیر مادربرد
حد فاصل بین کیس و مادربرد یه عایق بزار که مادربرد مستقیما با کیس تماس نداشته باشه

راستی یکی میگفت CPU رو دربیار دوباره جا بزن مشکلت حل میشه به نظرت این اصلا می تونه ربطی داشته باشه؟
نمی دونم شاید؟!
یه امتحانی بکن

Neoonline
23-08-2009, 20:17
یه سیستم تقریبا مثل این به یکی از دوستان پیشنهاد داده بودم اونم دقیقا این مشکل رو داشت

خوب آقا اونم با همین عایق کردن کیس مشکل رو حل کردش؟ یادت نیست چیکار کرد مشکل حل شد ما هم یک راست بریم سر همون راه حل.

Neoonline
23-08-2009, 20:21
آره خودم تاپیکش رو پیدا کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا براش یه پ خ بزنم ببینم کیس رو چه جوری عایق کرده منم همین کار رو بکنم.

Ultra_Black
23-08-2009, 20:27
آره خودم تاپیکش رو پیدا کردم:

بله خودشه

حالا براش یه پ خ بزنم ببینم کیس رو چه جوری عایق کرده منم همین کار رو بکنم.

بله دقیقا ازش بپرس چیکار کرده نتیجه رو هم بی زحمت بهم اطلاع بده
ایشالا درست میشه

Neoonline
23-08-2009, 23:17
بله دقیقا ازش بپرس چیکار کرده نتیجه رو هم بی زحمت بهم اطلاع بده
ایشالا درست میشه

آقا من الان با یکی از دوستان نزدیک تلفنی صحبت میکردم بحث همین سیستم شد گقت اون هم دقیقا همین مشکل من رو داشته فقط مینش اینتل بوده و با آپ کردن بایوس حل شده مشکلش من الان ورژن بایوس رو چک کردم قبلا فقط تاریخش رو دیده بودم که مال برج 3 سال 2009 بودش ورژنش 1001 بود و دیدم آخرین ورژن 1703 هست تقریبا هفت هشتا ورژن رو این اومده بود من آخری رو دانلود کردم و آپ کردم به همین ورژن آخری. حالا ببینم باز این مشکل برمیگرده یا نه، به روز کردنش هم خیلی ساده بود شاید یک تا دو دقیقه وقت برد.

اون دستمون هم که توی اون تاپیک این مشکل رو داشت آقا DariushGreat اگه اشتباه نکنم(!) زحمت کشید و توی پیغام خصوصی توضیح داد چه جوری کیس رو عایق کرده حالا اگر جواب نگرفتم میرم سراغ راه حل دوم و عایق کردن کیس.

نتیجه هر چی شد همین جا می نویسم تا بقیه دوستان هم اگر به همچین مشکلی بر خوردن بتونن حلش کنن. بازم ممنون از همه ی رفقا و خصوصا Ultra_Black عزیز.

Neoonline
24-08-2009, 11:19
ظاهرا آپدیت بایوس مشکلی رو حل نکرده حالا سعی میکنم راه های دیگه رو هم تست کنم. از دوستان خواهشا اگر کسی قبلا همچین چیزی رو تجربه کرده و راه حلی داره زحمت بکشه و بگه. ایشالا جبران میکنیم.

javadshahvand
24-08-2009, 11:45
مدل پاورت چی هست؟

Neoonline
24-08-2009, 11:55
مدل پاورت چی هست؟

صفحه اول نوشته بودم، Green 785B ولی یقین دارم اشکال از پاور نیستش چون اگر بود باید باعث ناپایداری سیستم هم میشد سیستم کلا هیچ مشکلی نداره فقط تنها اشکالش همینه.

Neoonline
24-08-2009, 20:41
خوب من عایق کاری هم کردم ولی اثری نداشت اما علت مشکل رو فهمیدم، فرض کنید من کل این کیس رو به همراه LG 2261V و پرینتر، اسکنر و مودم دی اس ال ضبط صوت و اسپیکر های کامپیوتر (که خودشون کلی مصرف دارن) و حتی یه پنکه رو به یک پریز زده بودم!!! مسئله اینه که من قبلا لپ تاپ داشتم و مشکلی نبودش ولی خوب ظاهرا این سیستم از نظر نیاز به برق با اون قابل قیاس نیست. به هر حال فعلا با کم کردن بار وسائل برقی روی پریز مشکل برطرف شده.

البته تشخیص قضیه مال خودم نبود و یکی از بچه های حرفه ای در زمینه سخت افزار و اورکلاک تا مشکل رو براش توضیح دادم و گفتم بایوس هم به روز شده سریع به این نکته اشاره کرد و خوب موثر بود.

ممنون از همه دوستانی که به شکلی راهنمائی کردن یا سعی کردن کمک کنن دست همه گی تون درد نکنه. شرمنده زحمت دادم. :)