PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید نوکیا6300

sanam1
20-08-2009, 23:15
من میخام نوکیا6300 بخرم
اولا کسایی که استفاده کردن مزایا و معایبشو بی زحمت بگن
بعد اینکه موقع خرید به چه چیزایی باید دقت کرد که سرم کلاه نره
یعنی گوشی سالم و اصل باشه
بعد اینکه نوکیا 6300 ساخت کجا تو ایران هست وقیمتاش حول و حوش چنده؟
مرسی

masoudboy
21-08-2009, 00:02
گوشي قديمي هست و الان خريدش چندان توصيه نميشه .
گوشي 6300 ساخت مجارستان هست . قيمت هم حدود 130 تومان بدون گارانتي و گارانتي اصلي 145 تومان !

MohandesMCD
21-08-2009, 01:05
6300 مشکلی نداره.باطریش خوبه.اندازش مناسبه.صفحش خیلی عالی هست روی بدنش و کیپدش فلزی هست و پشتش فلز و درپوش باطریش هم پلاستیک سخت.دوربین مثل بقیه 2مگا پیکسلی نیست و به نظرم از 5700 که خودم دارم ضعیفتره.همین دیگه چیزه دیگه ای نمیشه در موردش گفت!

Sadeq_ME
21-08-2009, 11:36
الان جانشین این گوشی 6303 هست که میتونید اون رو بخرید.

sanam1
21-08-2009, 12:21
ممنون به خاطر راهنماییاتون
قدیمی و جدید بودن گوشی برام مهم نیست
چینی این گوشی هم هست؟چطور میشه تشخیص داد اصله و مال مجار؟

sanam1
22-08-2009, 22:46
کسی نیست به سوالم جواب بده؟!!:(

Nabakhshoode
23-08-2009, 14:27
همونطور که دوستان گفتن بی خیال این گوشی قدیمی بشی بهتره ! و باز همونطور که دوستان گفتن 6303 یا 3600 اسلاید گزینه های خوبی هستن... اما اگه اصرار داری اینو بخری... فکر میکنم اولا ساخت چین باشه... کلا نوکیا های تو بازار اکثرا چینی و یا مجار هستن که فرقیم ندارن ! یعنی از لحاظ کیفیت یکین... کیفیتشون تحت لایسنس و کیفیت و ساخت نوکیاست و تو بورکینافاسو هم زده بشه باز نوکیاست... این از این...
در مورد مواردی که موقع خرید باید دقت کنی : اگه با گارانتی اصلی میگیری که یحتمل گوشی پلمب و وکیوم و این داستاناست و به احتمال بیش از 95 درصد مشکلی نداره ( البته فرقی نمیکنه به هر حال شما حتی با گارانتی اصلی خریدی گوشی رو فول چک کن )
اما چطوری چک کنی :
1- بعد از نصب سیم کارت یه تماس با دوستی آشنایی بگیر و آنتن دهی رو چک کن ( اگه تو علائدین خرید میکنی اینکه آنتن دهی ضعیف باشه کاملا طبیعیه ! ولی به هر حال باید ولو با خش خش و دردسر یه چیزی ازون ایرفون بشنوی تا به آنتن گوشیت ایمان بیاری )
2- باز برای تست کیفیت شبکه اگه میخوای مته به خشخاش بذاری یه اس ام اس برای خودت بفرست تا خیالت از اس ام اس بازی های آیندت هم راحت باشه...
3- یه آهنگ ( مثلا یه رینگ تون پیش فرض گوشی ) رو اجرا کن و هم با اسپیکر هم با هدفون گوش بده به صداش تا احیانا اسپیکر و هدفون مشکلی نداشته باشن...
4- ال سی دی رو دقت کن احیانا پیکسل سوخته یا... نداشته باشه...
5- با دوربین 1-2 تا عکس و یه تیکه فیلم بگیر ( اگه گوشی حافظه جانبی داره برو تو ستینگ کمرا ... و همچنین حافظه خالی مموری گوشی رو چک کن...
6- بلوتوثو هم اگه یه گوشی دیگه همراهت بود یا به هر حال با یه بنده خدایی همون اطراف چک کنی بد نیست ( یه فایل بگیر ) البته این خیلی مهم نیست چرا که معمولا مشکلی پیش نمیاد... من خودم موقع تست بلوتوث فقط یه سرچ میکنم ببینم گوشیی پیدا میکنه یا نه چون تو علائدین هر جا باشی دست کم 7-8 نفر اطرافت بلوتوث روشن دارن
7- باطری و هدفون اصل رو باید قبلا دیده باشی تا بتونی تشخیص بدی گر چه که با توجه به کیفیت باطری های اصلی همه برند ها اونقدر بالا هست که کلا با دیدن و لمس کاغذ دور باطری و پلاستیک بدنه باطری میشه شناخت ( برا افراد گوشی باز این کار آسونه و برای غیره سخت ) باطری اصل و تقلبی رو اما در گوشی های نوکیا بیشتر باید به هولوگرام توجه کرد ... معمولا بیشترین دزدی مغازه دارا مربوط به این 2 قطعست که اصلی رو بر میدارن تقلبی میذارن ( با گارانتی اصلی بخری گوشی رو خیالت دست کم از این بابت راحته ) ...روش تشخیص اصل بودن هولوگرامم که خیلیا بلدن این دوستمون هم توضیح داده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

8- حتما بپرسید گوشی زبان فارسی داره یا نه... ضمنا گوشی هنگ و منگ نباید داشته باشه تو اون مدتی که کار میکنی اگه هنگ بی مورد و به خصوص اگه بیش از 1 بار هنگ کرد و کلا یه حالت بد مستی داشت گوشی پسش بده و بخوا عوضش کنه...

9- اعتماد به نفس داشته باش... فروشنده ها خوششون نمیاد یکی جلوشون 2 ساعت گوشیشو چک کنه ! ولی شک نکن وقتی بخوای گوشیتو بهشون بفروشی تمام بخشای گوشی رو با خونسردی و با وقت کافی جلوت چک میکنن و تو باید صبور باشی...! پس تو هم حق داری گوشیتو چک کنی چون یقینا 1 دقیقه بعد از اینکه از مغازه رفتی بیرون حتی اگه گوشیت منفجر شه کسی مسئولیت به عهده نمیگیره...!

10- اگر خودتون حرفه ای نیستین و فرد حرفه ای تو این زمینه ندارید توصیه میکنم گوشی رو با گارانتی اصلی بخرید و به صورت وکیوم و ترجیحا از نمایندگی های اصلی فروش گوشی گارانتی های اصلی هم تا جایی که من میدونم ارکان هست و اتصالات و نیا... گارنتیشون مهم نیست مهم اینه که قطعات و سلامت و داشتن زبان فارسی تو این تیپ گوشیا تقریبا تضمین شدست...!

Mahdi_Co_1368
23-08-2009, 14:46
چند وقت پیش برای یکی از اشنا ها یه 6300 خریدم کار با کلید های این گوشی اونقدر اسونه که تو هیچ گوشی ای به این راحتی ندیدی مخصوصا تو صفحه کلیدش . گوشی فوق العاده محکمی هست صاحبش میگه یه 4-5 باری از دستم رو موزاییک افتاد ولی جیکش در نیومد .
کلا اگه به خاطر طراحیش و sms دادن سراغش میری که شک نکن خیلی عالیه قیمت مجارش هم حدود 125 تومنه مثل اینکه قاب فابریک قهوه ایش مال چینه ولی مجار رو بیشتر توصیه میکنن. اگه هم امکانات کلی گوشی برات مهمه بهتره سراغ گوشی هایی مثل 6120 بری که هم سیمبین هستند و هم از طراحی خوبی بهره میبرن

MohandesMCD
23-08-2009, 16:09
6300 از لحاظ استحکام فوق العاده هستش.
من بودم میرفتم طرف 6700 که جدیدتره.البته نمیدونم تو ایران اومده یا نه

sanam1
23-08-2009, 23:17
قیمت گوشیارو کجا میتونم ببینم؟یعنی کدوم سایت؟

.SA33D.
24-08-2009, 00:15
6300 الان فقط چینی تو بازار هست. همه لیبل مجارند. گوشی بدی نیست. اگه از نظر نرم افزاری زیاد ازش انتظار نداشته باشی توی بقیه موارد در حد قیمتش خوبه(نرم افزارهای بیشتر از 1 مگ رو ساپورت نمیکنه). کیفیت صداش بعد چند وقت افت میکنه.دوربینش خوبه در بین 2مگاپیکسلیها و قاب محکم و مقاومی داره. حافظه داخلیش کمه و یکی از بدترین نقص هاشه. صفحه کلیدش خوش دسته. mp4 ساپورت نمیکنه و فیلم برداریش ضعیفه. باتری هم اگه با بقیه گوشی ها مقایسه کنی تقریبا زود خالی میکنه. رم 2گیگ رو خوب جواب میده.
من چند وقت داشتمش.
پیشاپیش مبارک باشه.

Atropates
24-08-2009, 01:30
6300 از لحاظ استحکام فوق العاده هستش.
من بودم میرفتم طرف 6700 که جدیدتره.البته نمیدونم تو ایران اومده یا نه

6700 ؟ :31: اینکه 350 هزار تومنه :31: بله ایران اومده ! با این مقدار پول که 8510 سامسونگ بخره بهتره که (20 تومن بیشتر) !

قیمت گوشیارو کجا میتونم ببینم؟یعنی کدوم سایت؟

قیمت دقیق بازار (مخصوصا علاالدین) که توو هیچ سایتی ! ولی نزدیکترین قیمت به قیمت بازار رو توو بین سایت ها سایت گوشی شاپ داره

به این سایت سر بزن در کنار اینکه میتونی قیمت گوشی رو توو این تاپیک بپرسی شاید (!!!!) کسی پیدا شد جواب داد

قبلنا اینطور نبود جدیدا گه گاه جواب میدن :14:البته قبلا از گوشی شاپ و علاالدین میزاشتن که الان چون فقط از علاالدین میزارن جواب ها کمتر شده (ولی من اینجوری رو ترجیح میدم ,گوشی شاپ رو که خودمونم بلدیم)

sanam1
24-08-2009, 14:08
از همه دوستان به خاطر راهنمایی هاشون ممنونم.
چون باید لپ تاپ هم بخرم بودجه ام برای گوشی 140-150تومنه
وچون گوشی ظریف میخاستم اومدم سراغ 6300
آنتن دهی گوشی برام مهمه و اینکه شارژش دوام بیاره که بین برندا فکر کنم نوکیا گزینه مناسبی باشه
انتظاراتم از گوشی همینه و البته حافظه داخلیشم زیاد کم نباشه 6300 رم خور نیست فکر کنم؟
شاید یکشنری هم روش نصب کنم،همینا برام مهمه،انتظار خاصی از گوشی ندارم
حالا نمیدونم 6300 که انتخاب کردم مناسبه یا نه؟

MohandesMCD
24-08-2009, 14:20
6300 مشکل شارژ نداره.من پدرم 2سالی میشه این گوشی رو داره.باطریش خراب شد عوض کرد و الان مثل روز اولش داره کار میکنه
کیفیت صداش هم افت نمیکنه و با توجه به هیکل ریزش صدای بلندی هم داره
دیکشنری با حجم زیر 1 مگ فکر کنم اومده و شما میتونی نصب کنی.البته برو تو قسمت درخاسته نرم افزار یه درخاست بده جهت اطمینان ولی من یادمه تو موبایلستان یه همچین تاپیکی دیدم که هست زیر 1مگ
مموری میخوره این گوشی و مشکلی نداره
من چون با گوشی جاواهای نوکیا اصلا حال نمیکنم کار نکردم زیاد باهاش یه خرده پیچیده هستش نسبت به سیمبین.من که قاطی میکنم هردفعه میخام درستش کنم گوشی رو
یه نگاهی هم به 5320 بنداز.بهتر از 6300 هستش اگه قیافش رو بزاری کنار!

amin khan
24-08-2009, 19:03
میگم اگه گوشی ظریف میخواید 5310 هم گزینه خوبیه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aron110
24-08-2009, 21:27
دوست عزیز من 3 ساله 6300 داره گوشی های زیادی رو هم باهاش کار کردم هیچکدون به خوش دستی این گوشی نیستش
حتی یه بار ازم دزدیدن دوباره رفتم از این گوشی خریدم
5310 هم کیبوردش برای کارکردن اصلا خوب نیست خیلی اذیت میکنه ولی 6300 برای چیزی که شما میخوایی خیلی خوبه
و تو بازار هم هموش چینیه و اونایی که میگن مجاره ، لیبله
تو خرید این گوشی شک نکن مطمئن باش اگه این گوشیو بخری دیگه هیچ گوشی رو نمیتونی دستت بگیری
موفق باشی

account_1978
10-01-2010, 08:28
خیلی فوری!!!!سلام دوستان.یک سوال؟نرم افزار نوکیا 6300سیمبین هست؟

golmohammadi
10-01-2010, 11:47
اگه میبینی این همه بحث راجع به نصب نرم افزاره
و اینکه بالای 1 مگ جاوا نمیتونه نصب کنه
یعنی سیمبیان نیست جاوا هست
و جاوا هم قوی ساپورت نمیکنه ...

amin n & i series
10-01-2010, 13:02
سلام به نظر من هم 6303 که دوستان معرفی کردن بهتره
5هزار تومن بیشتر میدی ولی گوشی 100% بهتری میگیری
:10: