PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هكرها و بمباران با سايت‌هاي مستهجن(گزارش)

mahdy2021
27-02-2006, 10:43
هكرها يا حمله‌كنندگان به اطلاعات كاربران رايانه‌ها، هرچند با ايجاد اختلال در سايت‌هاي رايانه‌اي فعال در تجارت الكترونيك و آسيب به سايت‌هاي رايانه‌اي اطلاع‌رسان، دزديدن اطلاعات اشخاص حقيقي و حقوقي و نيز فرستادن ميليون‌ها ويروس تخريبگر رايانه‌ها، با خشم بسياري از مراكز دولتي و غيردولتي و مردم جهان روبه‌رو هستند، اما با اين كارها، سبب شده‌اند، سايت‌هاي رايانه‌اي، منافذ آسيب‌پذير خود را شناسايي كنند؛ منافذي كه بيشتر توسط هكرهاي رقيب همان هكرهاي حمله‌كننده و سارق، شناسايي و سپس بسته مي‌شوند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
«برايان كرب»، گزارشگر بخش تكنولوژي روزنامه آمريكايي «واشنگتن‌پست» در اين زمينه مي‌نويسد: در شش ساعتي كه هكر جوان 21 ساله وارد رختخواب و سپس بيدار شد، كامپيوتر او حدود دو هزار كامپيوتر شخصي در سراسر جهان را هك كرد. زماني كه نرم‌افزار ساخته شده توسط وي در حال فتح كامپيوترهاي آسيب‌پذير و برده كردن آنان بود و در رختخوابش خوابيده بود.

صبح آن روز هكر OX80 اولين سيگار مارلبوروي خود را كشيد و پس از نشستن در پشت لپ‌تاپش به آن دستور داد كه كاربرانش را با بمباران تبليغاتي سايت‌هاي مستهجن، هدف قرار دهد. پس از نصب برنامه OX80 به كامپيوترش دستور داد تا در اينترنت به جستجو براي يافتن قربانيان ديگر بپردازد. اين هكر جوان به اين شرط به مصاحبه با ما موافقت كرد كه هويت و مكان او فاش نشود. او با لبخندي ادامه مي‌دهد كه كار روزانه‌اش همين است و در دو دقيقه تمام شد. وي ظرف دو هفته يك چك سيصد دلاري را از يكي از شركت‌هاي بازاريابي به خاطر خدماتش دريافت مي‌كند.

OX80 مي‌گويد: «بيشتر روزها من تنها در خانه مي‌نشينم و در حين پول درآوردن مشغول چت كردن هم هستم. من حدودا هر پانزده روز يك بار، چنين چكي را و نيز چك‌هاي ديگر را حدودا هر سي روز يك بار از بانك‌هايي در كانادا دريافت مي‌كنم. ميانگين درآمدم در ماه 6800 دلار است». هرچند به نظر بيش از ده هزار دلار مي‌آيد، پول بدي براي يك دانش‌آموز دبيرستاني نيست.

اين گانگسترهاي اينترنتي به خاطر تجارتشان ده‌هاهزار دلار به دست مي‌آورند و اگر طرف تجاري‌شان پول را به آنان نپردازد، اين مجرم به هزاران كامپيوتري كه در اختيار دارد، دستور مي‌دهد كه سيلي را به طرف وب‌سايت طرفش به راه اندازند كه با ايجاد ترافيك شديد و بي‌معني روي سايت هدف، باعث اختلال در روند تجاري و صدها يا هزاران دلار خسارت به آنها شود.

OX80 مي‌گويد، با نصب برنامه‌هاي او و هزاران همكار ديگر وي كه به شدت رو به افزايش هستند، اطلاعات كامپيوتر كاربر به ما منتقل مي‌شود؛ اطلاعاتي در مورد كامپيوتر قرباني شامل كلمات عبور، آدرس ايميل، كدهاي امنيت اجتماعي و داده‌هاي كارت‌هاي اعتباري.

تحقيقات اخير اتحاد امنيت اينترنتي ملي آمريكا و بنياد آمريكا آنلاين، نشان داده است كه از هر پنج كامپيوتر مرتبط با اينترنت، چهار تاي آنها به نحوي با برنامه‌هاي جاسوسي و هكرها روبه‌رو بوده‌اند؛ چه كاربر از اين جريان اطلاع داشته و چه نداشته باشد، تبليغات آنلاين اينترنتي توسط برنامه‌هاي جاسوسي به صنعتي دو ميليارد دلاري تبديل شده و عده زيادي به اين كار روي آورده‌اند. چند ماه پيش «FBI» يك پسر بيست ساله از كاليفرنياي جنوبي را به خاطر هك كردن بيش از چهارصد هزار دستگاه كامپيوتر بازداشت كرد و ماه گذشته نيز گناهكار شناخته شد.

OX80 نيز مي‌گويد: اگر من اين افراد را هك نكنم، كس ديگري آنها را هك خواهد كرد، پس چرا مال من نباشند؟ وي به پدر و مادرش گفته كه براي يك شركت طراحي صفحات اينترنت كار مي‌كند. OX80 تنها براي يك ساعت در يك كلوپ رقاصان، هشتصد دلار پرداخته است. اتاق وي بيشتر به يك مركز كنترل شبيه است، با كامپيوترها و تلويزيون‌ها و مانيتورهايي كه در اتاق به چشم مي‌خورد. وي در يك لحظه توانايي كنترل بيش از سيزده هزار كامپيوتر در بيش از بيست كشور را دارد. در صفحه روبه‌روي وي، ليست همه كاربراني كه لحظه به لحظه برنامه‌هاي وي را ذخير كرده و مشخصات آنها بر صفحه مشخص مي‌شود، پيداست.

بسياري از آنان از سايت‌هاي معمولي مانند سايت‌هاي ورزشي و سايت‌هاي ديگري مانند «Pay Pal»، «eBay» و «Bank of America» در دام افتاده‌اند. البته سايت‌هاي غيراخلاقي و مستهجن نيز دام بسيار خوبي است. OX80 همچنين آدرس و كلمه عبور ايميل‌هاي بسياري با پسوندهاي «gov» و «mil» را كه متعلق به اشخاص دولتي و نظامي است هم دارد.

او خودش مي‌گويد: من از اين اطلاعات استفاده نمي‌كنم و مثل بسياري افراد ديگر كه آنها را مي‌فروشند، اين كار را انجام نمي‌دهم. اين كارر بسيار خطرناك است. هدف من، پول درآوردن است، نه زنداني شدن.

«مايكل وايت» 29 ساله كه عاشق كامپيوتر است، يكي از قربانيان اوست. وي كه رئيس يك مركز مسيحي و كليسايي در ممنيس است، با همسرش در يكي از اتاق‌هاي تبليغاتي دين مسيح آشنا شده و با هم ازدواج كرده‌اند. اما تابستان گذشته، صفحه اصلي كامپيوتر آنان با تبليغات ويژه سايت‌هاي سكسي آراسته شد؛ يك Toolbar مرموز با نشان XXX كه در همه صفحات اينترنتي كه باز مي‌كرد، ديده مي‌شد. يكي از دوستان آنان چند روز را صرف پاك كردن اين برنامه پورنوگرافيك كرد، اما هر بار كه به اينترنت وصل مي‌شدند، اين نرم‌افزار دوباره خود را نصب مي‌كرد. آقاي وايت ابتدا به بچه‌هايش مشكوك شد. وي تا زماني كه با نويسنده اين گزارش مرتبط نشد، نمي‌دانست كه OX80 به كامپيوتر وي حمله كرده است.

وي نهايتا تصميم به خريد يك كامپيوتر جديد گرفت تا اين‌كه مرتبا هزينه صرف بازسازي كامپيوترش كند. كل اين ماجرا به وي نشان داده كه رعايت هشدارها براي ايمن نگه داشتن كامپيوتر در قبال هكرها بسيار راحت‌تر از تعمير مداوم كامپيوترها بعد از آلوده شدن است.

OX80 در سن چهارده سالگي شروع به برنامه‌نويسي كامپيوتري كرد و مانند بسياري از هكرهاي هم‌نسلش با America Online شروع كرد و نخستين هك موفقيت‌آميزش را با ورود به يك اتاق چت در سايت AOL انجام داد. پس از اين‌كه كامپيوتر وي نيز مورد حمله يك هكر به نام «I'M GAY» قرار گرفت، وي موفق شد از طريق كامپيوتر دوستش آن را خنثي كند و از آن زمان به بعد، كارش، مدام سروكار داشتن با هكرها بود. وي دبيرستان را براي گذراندن وقت در چت‌روم‌هاي اينترنتي كه درياي ارتباطات نوشتاري است، رها كرد. چت‌روم‌ها يكي از محبوب‌ترين و سنتي‌ترين وسايل عملكرد هكرها هستند.

تا حدود دو سال پيش OX80 تنها از هكرها براي حملات كوچك و مبارزه با دشمنان اينترنتي خود استفاده مي‌كرد، اما طي چند هفته، كامپيوتر وي به يك ماشين پولساز تبديل شد.

OX80 مي‌گويد كه وي به راحتي توانايي تحصيل و گرفتن مدرك تخصصي در علوم كامپيوتر را دارد، اما ايده داشتن يك كار صادقانه و يك تكنولوژي مشروع براي من در برابر اين درآمدهاي مشروع، زياد جذاب نيست.

وقتي از او مي‌پرسيم كه آيا هيچ‌وقت نگران نيستي كه تو را دستگير كنند، دست‌هايش را در جيبش مي‌برد و مي‌گويد: «واقعيت را مي‌داني مرد، من از اين متعجبم كه چطور تا حالا من را دستگير نكرده‌اند و برايم مهم نيست». البته بعد اعتراف مي‌كند كه هر شب از ترس اين‌كه مبادا كسي وارد اتاقش شده و او را دستگير كند، بيدار مي‌شود. او مي‌گويد: «برايم مهم نيست اگر هم دستگير شوم، پول كافي دارم تا يك وكيل خوب بگيرم».

OX80 معمولا برنامه‌هاي سايت‌هايي مانند XXX، Toolbar را كه شركت‌هاي توليدكننده معتقدند تنها در صورت رضايت كاربر بر روي كامپيوترش نصب مي‌شود، به راحتي تغيير داده و مورد استفاده قرار مي‌دهد.

«Mjay» نوزده ساله كه دوست OX80 است مي‌گويد، به طور ميانگين هر دو هفته 2400 دلار براي نصب برنامه‌هاي OX80 به دست مي‌آورد. براي هر نصب در كامپيوترهاي آمريكايي 20 سنت و در كامپيوترهاي شانزده كشور (از جمله فرانسه، آلمان و انگليس) 5 سنت دريافت مي‌كند.

البته بعضي سايت‌ها نيز براي كنترل اين هكرها و خنثي كردن و شناسايي حملات آنان فعاليت مي‌كنند كه معمولا موفقيت خود هكرها را ندارند. يكي از اين سايت‌ها ChangeIP.com است كه «سام نوريس»، مدير اين سايت مي‌گويد: حدود بيست ساعت در هفته را صرف جلوگيري از حمله هكرهايي مانند OX80 و Mjay مي‌كند.

نوريس هر روز صبح ايميل‌هايي را از سرورهاي مختلف دريافت مي‌كند كه سعي مي‌كنند، خطرناك‌ترين مراكز تجمع هكرها را نشان دهند. وي مي‌گويد: «نخستين كاري كه من مي‌كنم اين است كه كساني را پيدا كنم كه از سرور من استفاده مي‌كنند». وي ليستي را تهيه كرده كه بيست سايت از مهم‌ترين سايت‌هاي ايجادكننده ترافيك را در سرور وي نشان مي‌دهد كه به گفته وي، بيشتر آنها جايگاه هكرها هستند.

نوريس مي‌گويد كه پس از جمع‌آوري شواهد مبني بر جرايم يك حساب، حساب آن شخص بسته شده و از سرور وي جدا مي‌شود و به اين ترتيب، ديگر كامپيوترهايي كه از سرور وي استفاده كرده و آلوده شده بودند، پاك مي‌شوند، اما معمولا اين هكرها سرور ديگري را پيدا كرده و يك ايميل مؤدبانه به سرور قبلي مي‌فرستند كه چرا خدمات آنها قطع شده است.

معمولا اين سرورها مي‌توانند، اطلاعات هكر را در اختيار مأموران اجراي قانون قرار دهند، اما اين كار نيازمند گذراندن مراحلي پيچيده و سخت است، ولي معمولا همه سرورها به محض شناسايي يك مجرم، سريعا آن را از بين مي‌برند و كم‌پيدا مي‌شود كه به تحقيق در مورد شناسايي وي پرداخته تا اطلاعات را به مأمور بدهند.

با قبول مصاحبه با ما، OX80 تصميم مي‌گيرد كه جريان را به پدرش بگويد، اما مي‌گويد: نمي‌توانم اين خبر را به مادرم بدهم، چراكه وي يك مسيحي معتقد است. پس از گفتن واقعيت به پدرش، او پاسخ داد كه اميدوارم به خاطر اين كار به زندان نيفتي و اميدوارم كه سايت‌هاي مستهجني كه پخش كرده‌اي، جزو سايت‌هاي قانوني باشند.

اين سؤالي بود كه در ذهن خود OX80 نيز مدتهاست كه پيش آمده و به جاي احساس خطر در هر لحظه زندگي‌اش، وي شروع به صحبت در مورد ترك اين كار مجرمانه كرده و ابراز اميدواري مي‌كند كه به ارتش بپيوندد، چراكه به استدلال وي نه تنها نظم و انگيزه در آنجا حاكم است، بلكه پلي آزاد براي رفتن به دانشگاه نيز هست.

OX80 مي‌گويد: «درآمد ماهيانه حدود 10 هزار دلار خوب است، اما وقتي قانوني نيست، هميشه احساس نگراني وجود دارد. من هر شب بايد لپ‌تابم را پنهان كنم...».

وي مي‌گويد كه اين عقيده‌اش را با عده‌اي از مشتريان در ميان گذاشته و آنان خواسته‌اند كه وي اين كار را نكند اما مي‌گويد: «با ارتش من جاي ثابتي دارم و مي‌توانم حقوق بيشتري به دست آورم، در حالي كه همان كار مورد علاقه‌ام را نيز انجام مي‌دهم. به هر حال بايد از اين سوراخي كه در آن زندگي مي‌كنم، خارج شوم.

منبع: «واشنگتن‌پست»