PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر راجع به: lenovo THINKPAD T400

endesh2003
20-08-2009, 01:34
:5:سلام
من قبلا میخواستم sony fw46 یا اح 1225 بگیرم اما با وزن و باطری آنها مشکل داشتم،واسه همین حتی به طرف latitude هم رفتم و همچنین 1340 ،دل 1340 بنظرم خوب بود اما نظرات متناقض و مشکل داغ شدن و بدتر از همه باطری داره و config شبیه به این...
اما بعده سرچ های زیاد این به نظرم این م
چون من بیشتر واسه کارهای مهندسی مخوامش تا بازی.
t400 منطقی تر اومد،چون هم وزن مناسبی داره و هم امکاناته نسبتا مناسب،و قیمت مناسب تر نسبت به سری z سونی که از لحاظ کانفیگ،باطری و وزن یه خورده بهشون نزدیکه
میخواستم نظرتون رو راجع به این بدونم
از نظر کارایی،مقاومت فیزیکی(چون بیشتر میخوام ببرمش با خودم)، و البته گارانتی ،کدوم گارانتی خوبه؟من سازگار رو دیدم داشته باشه1850
و این که پشتیبانیشون چطوره...
ممنون

CPU Intel® Core 2 Duo T9550 2.66 GHz 6MB-FSB 1066 MHz
Memory DDR3 1066MHz 4GB (2x2G)
Hard Disk Capacity 320GB 7200rpm
Optical Drive 8x Max Dual Layer (SATA)
Graphic ATI Radeon HD 3470 256MB + Intel GMA 4500MHD
Display 14.1" WSXGA+TFT 1440x900 + Camera
Communication MODEM 56K
Gigabit Ehernet
Intel WiFi Link 5100 AGN
Bluetooth
Security Fingerprint reader + Think Vantage Technology
Ports 3 x USB2.0
FireWire 800
7 in 1 Card Reader
Weight 6Cell (Up to 4 Hours) FireWire 800 2.4 Kg
Operating System Windows Vista Business

SH_P
20-08-2009, 11:40
خوبه!! با گارانتی سازگار بهتره...

prowler88
20-08-2009, 12:24
والا 1340 مشکل داغ شدن نداره. من چون خودم دارم استفاده میکنم میگم.

endesh2003
20-08-2009, 15:44
prowler88جان، حالا که شما 1340 داری باطریش چطوریه؟ idle چه قد میمونه واقعا؟

راستی ای t400 تو review هایی که خوندم میگن دماش خیلی پایینه ،اگه اینطور باشه میشه 10-12 ساعت پشت سر هم ازش کار کشید؟ بدون آسیب دیدگی؟ چون برای بعضی لپ تاپها دوستان میگفتن نباید زیاد کار کشید ازشون
به طور خلاصه لپتاپ خر کاری هست یا نه؟

و اینکه 3470 برای همچین لپتاپی خیلی ضعیف هست یا نه؟چون 14 هستش انتظار خیلی زیادی ندارم ،فقط همه بازیها رو میخوام متوسط ،یا حتی متوسط رو به پایین اجرا کنه،میکنه؟

endesh2003
20-08-2009, 15:49
در ضمن چرا lenovo اینقدر مظلوم واقع شده و هیپگس ازش حرفی نمیزنه؟ واقعا اینقدر بده که طرفدار نداره یا فقط شناخته شده نیست ؟

endesh2003
22-08-2009, 18:58
دوستان؟ کسی جواب نمیده؟؟

Pami
22-08-2009, 20:13
در ضمن چرا lenovo اینقدر مظلوم واقع شده و هیپگس ازش حرفی نمیزنه؟ واقعا اینقدر بده که طرفدار نداره یا فقط شناخته شده نیست ؟

ببینید لپ تاپ های لنوو رو نمیشه مثلا با سونی و دل مقایسه کرد ( منظور کاربرد و طراحی هست نه کیفیت )
لنوو اخیرا روی نت بوک هاش طراحی بهتری انجام داده ولی روی لپ تاپ ها مخصوصا Thinkpad ها فرق چندانی با گذشته نکرده
توی ایران هم اگر میبینید که سونی و دل و HP پرفروش هستند به خاطر این هست که با سلیقه کاربرها بیشتر همخوانی داره و کاربر پسندتر هست
در حالی که مثلا یه کاربر معمولی و یه فردی که برای استفاده اینترنت لپ تاپ میخواد ترجیح میده دل بخره چون طراحی بهتری داره
البته اینها دلیل بر بد بودن برند Lenovo نیست و Lenovo همیشه پیشتاز تو استفاده از تکنولوژی های جدید در لپ تاپ هاش بوده
ادغام Lenovo با برند بسیار مطرح IBM خود تایید کننده کیفیت کار هست

milky way
22-08-2009, 20:31
T400 اگر بهترین نباشه یکی از بهترین نوتبوک های کاری دنیاست، فقط میشه گفت فوق العادست، این نوتبوک انتخاب حرفه ای هاست، من خودم میخوام نوتبوک بگیریم اگر پولم میرسید بدون شک T400 میگرفتم بهترین از این پیدا نمیشه. ولی اینو بگم این یه نوتبوک کاری هست نه از اون اسباب بازیهایی تو بازار برای جینگولک بازی پیدا میشه.

Review رو بخونید واقعاً این نوتبوک رو دوست دارم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن دوستان اگر نمیدونن Lenovo چندین ساله از IBM جدا شده.

prowler88
22-08-2009, 20:35
prowler88جان، حالا که شما 1340 داری باطریش چطوریه؟ idle چه قد میمونه واقعا؟

راستی ای t400 تو review هایی که خوندم میگن دماش خیلی پایینه ،اگه اینطور باشه میشه 10-12 ساعت پشت سر هم ازش کار کشید؟ بدون آسیب دیدگی؟ چون برای بعضی لپ تاپها دوستان میگفتن نباید زیاد کار کشید ازشون
به طور خلاصه لپتاپ خر کاری هست یا نه؟

و اینکه 3470 برای همچین لپتاپی خیلی ضعیف هست یا نه؟چون 14 هستش انتظار خیلی زیادی ندارم ،فقط همه بازیها رو میخوام متوسط ،یا حتی متوسط رو به پایین اجرا کنه،میکنه؟
باتری 1340 به عنوان 1340 خیلی قوی نیست. تو notebookcheck نوشته idle حدود 3 ساعت و 20 دقیقه می مونه. در حالت گشت و گذار اینترنتی هم 3 ساعت.
البته این بحث داغ کردن که میگم من مشکلی ندارم شاید به خاطر اینه که من معمولا لپ تاپ رو روی میز میذارم باهاش کار میکنم. سطح روی لپ تاپ داغ نمیشه ولی اگه بخواین بذارین رو پاتون ممکنه زیرش به نظر بیش از حد گرم باشه.
من خودم لپ تاپ های IBM و Lenovo رو خیلی قبول دارم. از نظر طراحی کیبورد و استحکام بدنه خیلی خوب هستند. و صد در صد از خرکارترین لپ تاپ ها هستند.
راستش من با لپ تاپ خودم بعضی وقتا تا 15 ساعت در روز کار میکنم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم و فکر نمیکنم بعد از این هم مشکلی به وجود بیاد.

milky way
22-08-2009, 20:44
کسی قیمت مدلهای T400 رو داره؟

oranoos_92
22-08-2009, 20:48
endesh2003 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جان
این مدل را که گذاشتید قیمتش چقدره تو بازار؟

endesh2003
22-08-2009, 23:43
ممنون که تحویل گرفتین آقایون!! :)
قیمت اون مدل 1850 بودش با گارانتی سازگار که یه جا 1780 هم قیمت کردم،البته اگه t500 هم بخواهید شاید قیمتش مقبول تر باشه،1590
البته بزرگتره وباطریش هم تو review ها کمتر میمونه،با 9Cell باطری 6 ساعت و لی t400 با 9سل تا 10 ساعت!
البته باید گفت که t400 دارای ati 3470 هستش ولی t500 دارای ati3650 که خیلی قویتره همینور lcd بزرگتر(هر دو به صورت هیبریدی با یک گرافیک intel برای مصرف باطری کمتر کار میکنند)
که این اعداد در هر صورت بیشتر از موارد مشابه در برندهای دیگر هستش
بخاطره کارت گرافیک یه خورده نظرم به t500 رفته

راجع به اون دوستمونم که گفتن کاربر پسند نیست،حق با ایشونه،چون از لحاظ شکلی واقعا تفاوتی ندارند و بیشتر به جنبه کارایی پرداختند،که البته بعضی ها مثل من زیاد قیافه براشون مهم نیست ...

البته تو review ها یه چیزی راجع به keyboard سری جدید خونده بودم که مثل قبلیا محکم نیست چون صفحه فلزی پشتش رو برداشتن،و کلی ناراضی بودن از این،بخاطر همین تو سری های جدیدش با تقویت اضافه داده بیرون
دوستام کسی میدونه چطور میشه فهمید جنسی که میخریم از کدوم سریه؟چون سریهای قبلی thinkpad بخاطره کیبوردشون که خیلی محکمه معروف بودن

endesh2003
26-08-2009, 01:53
?کسی جوابی نداره؟!

endesh2003
01-09-2009, 01:14
دوستان اگه کسی چیز بیشتری راجع به این لپتاپ t400 یا t500 یا w500 میدونه یا داره ممنون میشم،از کارایی و گرافیکیشون مخصوصا
چون تو review ها که میخوندم دماشون خیلی خیلی پایینه حتی t500 که ati 3650 داره که خیلی نزدیک به 3670 هستش که در دل1640 هست،کانفیگ هشونم برابره اما دل مثل بخاری میمونه اما این دما در حده دمای بدن داره!
چطوری امکانش هست؟ چون همه میکن از لپتاپ با کانفیگ بالا باید انتظاره گرما رو هم داشت!(البته من به عنوان کسی که یکمی از الکترونیک سر در میارم میدمن که گرما روی قطعات تهثیر میزاره) واسه همین اینقد به گرما گیر میدم،چون لپتاپ عمری میخوام)
در ضمن قیمت جدید t400 wpr هم پایین اومده و شده 1700, شاید بیشتر وسوسه کننده شده باشه(t500 هم 1750)

endesh2003
01-09-2009, 19:45
کسی نبود به ما کمکی بکنه؟

REGISTERED USER
01-09-2009, 20:38
دوستان اگه کسی چیز بیشتری راجع به این لپتاپ t400 یا t500 یا w500 میدونه یا داره ممنون میشم،از کارایی و گرافیکیشون مخصوصا
چون تو review ها که میخوندم دماشون خیلی خیلی پایینه حتی t500 که ati 3650 داره که خیلی نزدیک به 3670 هستش که در دل1640 هست،کانفیگ هشونم برابره اما دل مثل بخاری میمونه اما این دما در حده دمای بدن داره!
چطوری امکانش هست؟ چون همه میکن از لپتاپ با کانفیگ بالا باید انتظاره گرما رو هم داشت!(البته من به عنوان کسی که یکمی از الکترونیک سر در میارم میدمن که گرما روی قطعات تهثیر میزاره) واسه همین اینقد به گرما گیر میدم،چون لپتاپ عمری میخوام)
در ضمن قیمت جدید t400 wpr هم پایین اومده و شده 1700, شاید بیشتر وسوسه کننده شده باشه(t500 هم 1750)

خوب سری T و W تا قبل از این گران و کمیاب بوده و همچنین طرفداران این نوت بوک ها در ایران بسیار قلیل هست برای همین تجربه دوستان کم هست

من خودم سری T داشتم ... کارایی فوق العاده و امکانات جانبی عالی دارند

مثلا سری thinkpad محافظ و لرزش گیر هارد داره ، لولاهای در آلیاژی هستند ، انتن وایرلس و بلوتوث دور LCD قرار گرفته و بدون ایجاد نویز ، برد را بسیار افزایش داده ، این نوت بوک ها ضد آب و ضربه هستند

شما USB ها را ببینید ، به صورت عمودی با یک طرح هوشمندانه قرار گرفته ، این کار باعث افزایش تعداد و همچنین کارایی بهتر یو اس بی از نظر اتصال ها میشه

ماسفانه عمر باتری لنووها کم هست ... گرافیکشون هم برای بازی اصلا خوب نیست . حال سری جدید را نمی دانم ولی قدیمی ها که انبورد بود اصلا بدرد نمی خورد

این نوت بوک ها اصلا داغ نمی شوند ... فقط در شرایط سنگین هارد آنها کمی داغ میشه . بسیار سایلنت کار میکنند و نویز اصلا ندارند :10:

یه مشکل دیگر هم زشتی آنها هست ... جدا بی ریختند و قیافه ساده دارند :2:

در مورد کیفیت موناژ هم عالیست ولی به نظر میاد جنس کاور زیری خوب نیست ... کلا از جنس یک نوع فوم فشرده و کمپوزیت هست که اصلا خش نمیگیره بجز بخش زیری !

REGISTERED USER
01-09-2009, 20:40
البته تو review ها یه چیزی راجع به keyboard سری جدید خونده بودم که مثل قبلیا محکم نیست چون صفحه فلزی پشتش رو برداشتن،و کلی ناراضی بودن از این،بخاطر همین تو سری های جدیدش با تقویت اضافه داده بیرون

کیبورد این نوت بوک ها برای تایپ راحت نبود ... این قابلیت را برداشتند بسیار عالی و نرم شد ولی خوب اعتراض هم شد ... حالا توی این سری اصلاح شده و به بهترین حالت رسیده

دوستام کسی میدونه چطور میشه فهمید جنسی که میخریم از کدوم سریه؟چون سریهای قبلی thinkpad بخاطره کیبوردشون که خیلی محکمه معروف بودن

مگه روش ننوشته ؟ نوشته Thinkpad و لوگوهای خاص خودش هم داره

milky way
01-09-2009, 22:41
کلاً سری T و X نوتبوک های Lenovo نوتبوک های فوق العاده، کاری و Workstation هستن، قیافه ندارن چون اصلاً برای جینگول بازی ساخته نشدن سری T400s این کمپانی واقعاً عجیبه و فوق العادست (البته قیمت فوق العاده ای هم داره)، سری T400 شاید بهترین در کلاس خودش باشه که الان به خاطر T400s یکمی ارزونم شدن که البته در بازار ما خبری نیست.

endesh2003
03-09-2009, 17:11
[quote=REGISTERED USER;
مگه روش ننوشته ؟ نوشته Thinkpad و لوگوهای خاص خودش هم داره[/quote]
ممنونم بخاطره جواب کاملتون،منظورم این بود که اچطور میشه فهمید از کدوم نوع کیبورده،چون توی همین سری t400 بعضی هاش میگن با کیبوردهای قدیمه و بعضی جدید...

REGISTERED USER
03-09-2009, 22:29
والا اینو دیگه نمی دونم باید از فروشنده پرسید !

endesh2003
05-09-2009, 00:06
شما که همه چیو میدونستید گفتم شاید اینو هم بدونید :p
اگه خدا بخواد این هفته میرم یا t500 رو بخاطره گرافیکه بهتر میگیرم یا t400 رو برای جمعو جور بودن بیشتر
خبرشو میدم....

mmsm
06-09-2009, 17:39
سلام ...
این مدل که معرفی کردین به درد کار های گرافیکی و ... می خوره ؟ مثلا برنامه هایی مثل 3dmax و photoshop و ... ؟
تو رندر گرفتن اذیت نمی کنه ؟ ... البته من یه سیستم خونگی قوی هم دارم ... ولی برای کارهای سر کلاس و ... پرسیدم ؟

gba
06-09-2009, 23:26
سلام ...
این مدل که معرفی کردین به درد کار های گرافیکی و ... می خوره ؟ مثلا برنامه هایی مثل 3dmax و photoshop و ... ؟
تو رندر گرفتن اذیت نمی کنه ؟ ... البته من یه سیستم خونگی قوی هم دارم ... ولی برای کارهای سر کلاس و ... پرسیدم ؟

اگر برای سر کلاس می خوای انتخاب خوبیه چون باتریش حدود 6 ساعت میکشه (در استفاده معمول) و سرعت خوبی داره، ولی اینکه از لپتاپ انتظار سرعت pc رو داشته باشی فکر اشتباهی کردی.

mmsm
07-09-2009, 07:03
راستش سرعت شاید بشه گفت خیلی اهمیت نداره البته نه این که افتضاح باشه ها ... می خواهم بدونم مثلا توی اجرای برنامه هایی مثل اتوکد و 3dmax و فتوشاپ و ... هنگ نمی کنه ؟ ... اخه احساس کردم کارت گرافیکیش خیلی پایینه ...

gba
07-09-2009, 14:51
راستش سرعت شاید بشه گفت خیلی اهمیت نداره البته نه این که افتضاح باشه ها ... می خواهم بدونم مثلا توی اجرای برنامه هایی مثل اتوکد و 3dmax و فتوشاپ و ... هنگ نمی کنه ؟ ... اخه احساس کردم کارت گرافیکیش خیلی پایینه ...

فوتوشاپ رو به راحتی از پسش بر میاد. 3d max هم خوبه. editor choice ـه notebookreview شده، مگه می تونه افتضاح باشه