PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه LED و LCD و Neo PDP

صفحه ها : [1] 2

*Alucard*
20-08-2009, 00:02
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
LCD:
LCD یاکریستالهای مایع موادي هستند كه به طور فيزيكي داراي خاصيتهاي جامد و مايع هر دو هستند. يكي از خاصيتهاي جالب آنها توانايي آنها در تغيير موقعيت بسته به ولتاژ اعمالي به آنها است.
اکثر صفحه های LCD با لوله های فلورسنت موجود در آنها که در قسمت بالا، کنار و گاهی اوقات پشت LCD قرار دارند، روشنایی پیدا می کنند. یک صفحه ی سفید پخش کننده ی نور، اشعه های نور را به طور مساوی و یکنواخت هدایت و پراکنده می نماید تا تصویری یکدست ایجاد کند. به این اشعه ها نور زمینه گفته می شود.براي اينكه از يكنواختي صفحه تصوير اطمينان حاصل شود نور بوسيله يك سيستم منعكس كننده شدت يكساني پيدا مي كند اگر چه ممكن است در نگاه اول به نظر نرسد ولي عملكرد اين صفحات فوق العاده پيچيده است.
به صورت کلی LCD ـها یک تکنولوژِی Passive (دستخوش عامل خارجی) هستن به این معنی که به خودی خود تصویری که قابل دیدن باشه تولید نمیکنن برای همین باید لامپهایی پشت صفحات LCD روشن باشه (به این لامپها Back light یا نور پشتی میگن) تا تصاویر قابل دیدن بشه این لامپها , لامپهای کوچک فلورسنت کاتدی سرد یا CCFL (مخففCold Cathode Fluorescent Lamp) هستن که شبیه به لامپهای مهتابی رایج اند.

LED:
صورت کلی مسئله این هست که LED های موجود در حقیقت همون LCD پنلها هستند به زبان ساده فقط به جای لامپهای CCFL که به عنوان بک لایت یا نور پشتی از اونها در LCD ها استفاده میشد از از دیودهای نورانی استفاده میکنن که بهشون میگن LED این دیودها مصرف برق و حرارت کمتری دارن پس فرق بین LCD ـهای معمولی با LCD ـهایی که بک لایت LED دارن فقط در نوع منابع نوری بک لایت (لامپ پشتی) هست.
LED ـها علاوه بر پائین آوردن مصرف انرژی در LCD پنلها مزیتهای دیگه هم دارن از اونجایی که کنترل شدت نور به صورت عمومی در LED ها به عنوان بک لایت راحت تر از مجموعه لامپهای CCFL و صفحه یکدست کننده نور هست میشه مشکی عمیق تری رو در پنلهایی که از این تکنولوژی به عنوان نور پشتی زمینه استفاده میکنن تولید کرد LCD ـهایی که از LED برای نور پشتی استفاده میکنن به چند دسته تقسیم میشن که بر اساس آرایش یا شکل ظاهری چیدمان LED ـها دسته بندی شدن:
(1)
Edgelit ـها (بعضیها به اونها Side lit هم میگن) که LED ـها در این پنلها در گوشه های کابینت پنل هست که به صورت علمی بهشون میگن:
LCD With Side LED Back light
(2)
Direct LED ـها که چیدمان LED ـها در اونها در پشت صفحه LCD هست.

خود Direct LED ـها هم بر حسب اینکه درایوی (معمولا به چیپ یا IC ـی که پنل رو کنترل میکنه گفته میشه) با قابلیت کنترل منطقه نوردهی داشته باشن یا نه به دو دسته تقسیم میشن:
1. اونهایی که درایوی با قابلیت کنترل نوردهی منطقه ای ندارن که بعضی از سازنده ها بهشون میگن Full LED و با این عنوان اونارو روانه بازار کردن که به صورت علمی بهشون میگن:
LCD With Direct LED Back light
2.اونهایی که درایوی با قابلیت نوردهی منطقه ای دارن و به صورت تقریبا نقطه ای نور دهی میکنن یعنی در پشت نقاط تاریک صحنه , LED ـها رو خاموش و یا کم نور میکنن و درپشت نقاط روشن LED ـهارو روشن میکنن که به صورت علمی بهشون میگن:
LCD With Local dimming LED Back light

LED ـهارو میشه از نظر رنگ ساطع شده از این دیودها هم تقسیم بندی کرد که Red LEDـها , Green LED ـها , Blue LED ـها و White LED ـها انوع رایج LED ها هستن که در LED بک لایتها مورد استفاده قرار میگیرن.

هر تکنولوژی به موازات دستاوردهایی که داره یک سری نقاط ضعف هم داره که از اون جمله میشه به عدم یکپارچگی پخش نور در تمام سطح پنل به طور یکدست و زاویه دید ضعیفتر نسبت به LCD های معمولی اشاره کرد.
در حال حاضر هر کدوم از کمپانیهای سازنده LED که عمدتا سه کمپانی سونی , سامسونگ و ال جی هستند از تکونولوژی های منحصر به خودشون برای این پنلها استفاده میکنن که از جمله اونها میشه به تکنولوژی RGB LED سونی اشاره کرد که در سری X این کمپانی در سایزهای 46 و 55 اینچی مورد استفاده قرار گرفته و همونطور که از اسمش پیداس به جای یک LED تک رنگ که قاعدتا سفید هست در اونها از سه LED سبز , آبی و قرمز همزمان استفاده شده که باعث ایجاد غنای رنگ بیشتر در این پنلها میشه (مسئله ای که خود سونی ادعا میکنه) از طرف دیگه کمپانیهای دیگه ای مثل سامسونگ و ال جی هم هر کدوم از شیوه های مخصوص به خودشون برای تولید پنلهای LEDـشون استفاده میکنن که بنا بر ادعای اونها شیوه کار آمد تر و بهتری برای ارائه کیفیت تصویر هست.
در مقایسه کلی میان LCD ها و LED ها میشه گفت که LED پنلها مشکی عمیقتری نسبت به LCD ها تولید میکنن ولی در عوض زاویه دید ضعیفتر و عدم وجود درخشش معروف LCD ها و یکپارچه و یکدست نبودن نور پشتی در صفحه نمایش که این مسئله به خصوص در محیطهای تاریک یا زیر نور معمول اتاقها ملموس تر هست از نقاط ضعفی هستن که این تکنولوژی با خودش به ارمغان آورده!
البته کمپانیهای سازنده این پنلها ادعا میکنند که در آینده این مشکلات رو رفع و یا کمتر خواهند کرد که تا حدودی منطقی هم هست.

Neo PDP:
در طرف دیگه این ماجرا تکنولوژی نسبتا جوان پلاسما قرار داره که میشه اون رو معجزه علم الکترونیک به حساب آورد اساس کارکرد این تکنولوژی با اساس کارکرد در LCD ها به کلی متفاوت هست چون در این تکنولوژی از گازهای بی اثری که درون سلولهای شیشه ای پوشیده از فسفر حبس شدن برای تولید رنگ استفاده میشه نقاط ضعف این تکولوژی در مقایسه با LCD ها به مراتب کمتر هست از جمله اونها میشه به ایجاد رنگ مشکی واقعی اشاره کرد از اونجا که بر خلاف LCD ها پلاسما ها نور مورد نیاز پیکسلها رو خودشون تولید میکنن و از یک نور پس زمینه برای اینکار کمک نمیگیرن تولید رنگ مشکی در اونها خیلی ساده تر از LCD ها صورت میگیره.
از طرف دیگه سرعت پاسخگویی پیکسلها در پلاسماها بسیار سریعتر از سرعت پاسخگویی در LCD ها هست و زاویه دیدی که اونها ایجاد میکنند هم بسیار وسیع هست ولی در عوض مصرف انرژی در اونها بالاتر از LCD هاست و مقداری از این انرژی هم به صورت حرارت به هدر میره !
در گذشته برای پائین آوردن مصرف انرژی و حرارت در این پنلها سازنده ها مجبور بودن از شدت روشنایی این پنلها بکاهند که این مسئله باعث شده بود که این تصور در خریداران به وجود بیاد که این پنلها توانایی ارائه تصاویر براق و درخشان رو ندارن ولی امروزه سازنده های پلاسما و در راس اونها پاناسونیک با ارائه فرمول و ترکیب جدیدی از گاز و فسفر تونستن پنلهایی رو تولید کنن که مصرف برق در اونها نزدیک به نصف مصرف برق در پنلهای قدیمی تر هست و اصطلاحا به این پلاسماهای جدید Neo PDP میگن . به شکرانه این تکنولوژِی جدید سازنده ها تونستن ضمن صرفه جویی در مصرف برق مقدار زیادی از این انرژی رو در جهت ایجاد درخشندگی بیشتر در این پنلها هزینه کنن و در آینده هم قصد دارن با بالا بردن این راندمان درخشش بیشتری رو هم به این پنلها که گفته میشه ذاتا توانای ایجاد رنگهای فوق العاده براقی رو هم دارن اعطا کنن.
در کنار تمام این مطالب پلاسما پنلها به واسطه قابلیت ذاتی فسفر ها توانایی قابل قبولی هم در ایجاد رنگهای زنده و طبیعی دارن که این مسئله هم باعث شده تصاویر در این پنلها به واقعیت نزدیکتر باشن از طرفی به کمک تکنولوژیهای جدید که سازنده هایی مثل سامسونگ و پاناسونیک در پلاسماها به کار گرفتن و با توجه به توانایی ذاتی این پنلها در تغییر رنگ سریع پیکسلها این پنلها وضوح حرکتی عالی هم پیدا کردن که اونهارو برای علاقه مندان به مسابقات ورزشی و بازیهای ویدئویی جالب تر کرده و نرمی خاصی رو در نمایش حرکات به اونها بخشیده.
ولی در نهایت از اونجایی که برداشت هر شخص از زیبایی یک برداشت منحصر به فرد و مخصوص هست نمیشه این مطلب رو به کسی القاء کرد که فلان چیز به فلان دلیل بهتر از چیز دیگه ای هست من خودم به شخصه با وجود کمبود درخشش در نسل قبل پلاسما پنلها باز هم از وجود تصاویر نرم و روون در اونها لذت بیشتری از پنلهای براق LCD میبردم و به نظرم رنگهای طبیعی و نمایش روون حرکات جالب تر از فاکتور براقی در LCD ها میومد چیزی که شاید تنها نکته مثبت در این پنلها بود!
موفق باشید.

*Alucard*
20-08-2009, 13:20
اینها چندتا سایت هستن که HDTV ـهارو به لحاظ کمی و کیفی تست میکنن:

وبسایت Cnet

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

وبسایت HDTV Test:

وبسایت AVForums:

وبسایت Best Covery که کارش جمع آوری اطلاعات از وبسایتهای مطرح و نظر مصرف کننده هاست:
بهترین کیفیت تصویر با توجه به قیمت:

بهترین کیفیت تصویر بی توجه به قیمت:

وبسایت Flat Panels HD:

*Alucard*
20-08-2009, 13:56
اما در مورد مقایسه بین پنلهای B750 و B6000 و B7000 و B8000 با مدلهای W550 و X450 سونی با پلاسماهای جدید:
اون چیزی که که از متن این سایتها استخراج شده و دوستان میتونن در این سایتها به مطالعه اون بپردازند این رو نشون میده که تمامی LED های موجود به لحاظ کیفیت تصویر نسبت به LCD ها پس رفت داشتن که علت اون رو در مقایسه تکنولوژیهای به کار رفته در این پنلها در پست اول کامل توضیح دادم تمامی LED پنلهای موجود در لیست به لحاظ مشکل در یکپارچه نبودن نور در تمام صفحه نمایش و زاویه دید محدود تر نسبت به LCD ها هم چنین بلوری شدن تصویر در نماهای تاریک پشت سر LCD ها قرار گرفتن تنها یک مدل از LED ها کیفیت تصویری قابل قبول تر از سایر LED ها ارائه کرده که اون هم مدل X450 سونی هست که مشکلات موجود در اون به نسبت سایر LED ها کمتر بوده ولی همچنان سر جای خودش باقیه.
مابین مدلهای B750 و W550 مدل B750 پنل بهتری هست از نظر میزان دقت رنگ و سطوح خاکستری و همینطور سرعت پاسخگویی پیکسلها از W550 بهتر عمل کرده.
ولی در انتها به لحاظ میزان صحت رنگ و نمایش تصاویر با وضوح حرکتی عالی و مشکی واقعی و پر جزئیات هنوز پلاسما پنلها عملکرد بهتری از بهترین LCD ها و LED ها موجود در بازار دارن مضافا بر اینکه مشکل عدم درخشش کافی برای اغوا و فریب مشتریان در اونها به نحو چشمگیری حل شده.
یکی از Neo PDP پنلهایی که در حال حاضر در بازار ایران میشه خرید پنل G10 از پاناسونیک هست مشخصات اون به این صورت هست:
Response Speed:0.001ms
Response time:1ms
Contrast Ratio:infinite black +2,000,000:1
4X HDMI port
600Hz Sub-field Drive
1080p Full HD
x.v.Color
Motion Adaptive 3D Y/C Digital Comb Filter
Motion Pattern Noise Reduction
New AR (Anti-Reflective) Filter
Shades of Gradation 6144
Moving Picture Resolution 1080 line
24p Playback
Pixel Orbiter
Game Mode
Sub Pixel Control

Terry Bogard
20-08-2009, 20:27
من که از خیلی از این حرفا چیز زیادی نفهمیدم ولی مرسی خیلی خوب بود :31: :11:

ehs_soltany
20-08-2009, 21:14
الان قیمت پلاسماهای جدید حدود 50 درصد کمتر از LED هاست. از لحاظ مشخصات هم که سرتر نباشند پایینتر نیستند.
سوال اینه که چرا LED ها و LCD ها هنوز اینقدر فروش دارند؟
سوال دیگه اینکه OLED ها چقدر LED ها فرق دارند. قیمتشون چه جوریه؟ مشخصات دیگه؟

*Alucard*
20-08-2009, 21:25
اولین دلیل این هست که پلاسماها در سایزهای کوچکتر از 42 اینچ به ندرت تولید میشن و در حال حاضر هم به کلی تولید نمیشن.
در سه ماه دوم سال2009 در آمریکا فروش پلاسماها 30 درصد نسبت به سه ماهه اول سال رشد داشته و در این فاصله فروش LCD ها هفت درصد نزول داشته این نشون میده بعد از عرضه NeoPDP ها به بازار استقبال برای خرید این پنلها بیشتر شده.
OLED ها شباهتهای سطحی به LCD ها دارن ولی هیچ ارتباط مستقیمی با این چیزی که الان بهش LED میگن ندارن مشکل اصلی OLED ها عمر خیلی کم اونها هست در بهترین حالت پنلهای OLED در حدود 14,000 ساعت عمر میکنن.
یک خبر مهم دیگه اینکه همین امروز سونی اعلام کرده که عرضه و نمایش OLED جدید رو به تعویق انداخته و ال جی هم اعلام کرده اولین سری از این نمایشگرها رو قصد داره در سال 2012 به بازار عرضه کنه.

samkaveh
21-08-2009, 05:13
میشه در زمینه مصرفشون هم توضیح بدین مخصوصا مقایسه crt و پلاسما در مصرف برق ممنونم

*Alucard*
21-08-2009, 13:04
میشه در زمینه مصرفشون هم توضیح بدین مخصوصا مقایسه crt و پلاسما در مصرف برق ممنونم

از اونجایی که تلویزیونهای CRT در سایزهایی که امروزه پلاسما پنلها تولید میشن به کلی تولید نمشدن یا اگر هم تولید شده باشن استثناء بودن نمیشه اطلاعات درستی در این زمینه پیدا کرد چون گفته میشه در لامپ تصویرها با بزرگتر شدن سایز لامپ ممکن هست مصرف تصاعدی پدید بیاد.
به هر حال طبق آخرین بررسی ها یک تلویزیون CRT فیلیپس در سایز 37 اینچ بین 120 تا 200 وات مصرف انرژی داشته.
در حال حاضر پلاسما پنلها در سایزهای 50 اینچ بسته به شدت درخشش به طور متوسط بین 250 تا 320 وات برق مصرف میکنن که این مصرف در یک LCD جدید در سایز 50 اینچ مابین 130 تا 210 وات بسته به میزان درخشش متفاوت هست.
یک LED در سایز 46 اینچ هم بین 90 تا 110 وات برق مصرف میکنه.

alireza1974
26-08-2009, 09:27
با سلام
لطفا مشخصات TH-L37G10 را هم درج كنيد.

kamran.joon
02-09-2009, 23:17
من به عنوان یک خریدار عادی یک عدد تلوزیون که نه عاشق ال سی دی یا ال ای دی هستم و نه کشته مرده پلاسما
برای انتخاب بهتر برام سوالی پیش اومده که شاید بعضی از دوستان بتونن بهتر جواب بدن.
اول اینکه من دیگه اکثر تلوزیونها را تو این هفته دیدم و احساس میکنم به نوعی تکنولوژی در حال حرکت به LED هست
و مثلآ سونی گل ال سی دی هاش که x350 بود رو دیگه به نمایندگیها نمیده تا فروش X450 بیشتر بشه و یا سامسونگ
مدل B750 رو نمیده تا ال ای دی های 6000 و 7000 بفروش بره یعنی به نوعی احساس میکنم این دو کمپانی ابرقدرت
در حال سوق دادن مشتریها بسمت LED هستند از طرفی ظاهرآ سامسونگ تا حالا بیشتر بدنبال باریکتر کردن ال ای دی
هاش بود و از این به بعد بدنبال بالابردن سطح کیفی ال ای دی هاش هست.
پلاسماهای Neopad از نظر کیفیت و کنتراست تصاویر تا حدودی بهتر و از لحاظ موفقیت در حرکات سریع کاملآ برتر هست ولی
مصرف برقش سه برابر ال ای دی ها و درخشندگی تصاویرش کمتر و تکنولوژی اونهم قدیمی تر از ال ای دی هست
در این شرایط خرید کدام مدل رو منطقی تر میبینید یا بهتره که کمی صبر کنیم تا تکنولوژیهای جدیدتری از این دو نوع تلوزیون
بیاد.

*Alucard*
03-09-2009, 02:54
اول از همه بهت تبریک میگم چون نه عاشق ال سی دی هستی نه کشته مرده پلاسما.
دوم اینکه مدل جدید سونی XBR9 که در ایران با شماره مدل X550 عرضه خواهد شد و در حال حاضر به قول شما گل ال سی دی های سونی هست دیگه LED نیست! یعنی اینکه یک گام به عقب حرکت کرده البته از منظر شما!
سری B750 سامسونگ تو ایران گیر نمیاد ولی در کشورهای دیگه فروشش ادامه داره.
برنامه های آینده سامسونگ رو من نمیدونم ولی امید وارم که واقعا به دنبال بهتر کردن کیفیت LED هاش باشه چون این نسلش که زیاد جالب نیست.
اما در مورد مقایسه LED و NeoPDP تجربه شخصی من این بود پلاسما پنلی که ما دیدیم به راحتی از گرونترین LED پنل سامسونگ براقتر بود به خصوص زمانی که شما سیگنالهای HD تماشا کنید چون پلاسماها بر عکس LCD ها با بالاتر رفتن رزولوشن تصویر برایتنسشون افت نمیکنه واین مسئله رو میتونید خودتون با بردن یه فیلم فوق العاده با کیفیت به نمایندگی تست کنید یا این که برید به جاهایی که از سورهای با کیفیت برای نمایش استفاده میکنن که تو این تاپیک راجبش کامل توضیح دادم دوست عزیز:

در مورد درخشش LCD ها صورت کلی مسئله این هست که پلاسماهای NeoPDP از نظر درخشش از بسیاری از مدلهای LCD و تمام مدلهای LED که من دیدم درخشش بیشتری داشتن ولی چند مدل LCD هم هستن که در خشش بیشتری نسبت به پلاسمای G10 داشتن البته تا زمانی که مستقیم از روبرو بهشون نگاه میکنید.

توی این عکس حداکثر زاویه دید چندتا ال سی دی پنل رو تا جایی که تصویر قابل قبولی داشتن نشون داده.
جالب اینجاس که بعد از تنها 22 درجه کنتراست تصویر در LED پنل سامسونگ و سونی مدل XBR9 در حدود 50 درصد افت داشته پس درخشش ال سی ها تا زمانی هست که شما مستقیما جلوشون نشستی.

اما مصرف برق:
شما دو تا تست نقطه ای رو در نظر نگیر شما اگر در مجموع بخوای در نظر بگیری مصرف برق پلاسما در حدود دو برابر بیشتر ازBacklight LED و کمتر از 50 درصد بیشتر از LCD معمولی چون LCD ها در همه شرایطی مصرف یکنواخت دارن ولی مصرف برق پلاسماها نوسان داره:

در مورد بقیه موارد از جمله سرعت پاسخ دهی پیکسلها و نمایش بهتر در نماهای تاریک و رنگهای طبیعی تر و .... به خاطر طولانی نشدن بگذریم بریم سر یه نکته مهم:

فرض کنید که شما قصد خرید یه LED پنل سه میلیون تومنی رو داری با همون پول میتونی یه پلاسما پنل 42 اینچی بخری به علاوه یه ال سی دی پنل 37 اینچی از پلاسما تو سالن برای فیلم استفاده کنی و از ال سی دی به عنوان تلویزیون شخصی تو اتاق خواب یا ... به نظر من این منطقی ترین حالت ممکن هست البته این نظر منه!

kamran.joon
03-09-2009, 11:02
اول از همه بهت تبریک میگم چون نه عاشق ال سی دی هستی نه کشته مرده پلاسما.
دوم اینکه مدل جدید سونی XBR9 که در ایران با شماره مدل X550 عرضه خواهد شد و در حال حاضر به قول شما گل ال سی دی های سونی هست دیگه LED نیست! یعنی اینکه یک گام به عقب حرکت کرده البته از منظر شما!

ضمن تشکر از جواب کامل شما من هرگز نگفتم گل کارهای سونی X550 هست و شما لطف کنید یکبار دیگه
درست و دقیق مطلب من رو بخونید.من گفتم x350 (که یک ال سی دی 46 هست ) گل کارهای سونی بود
و به قول نمایندگیهای سونی نماد قدرت این کمپانی که دیگه تو بازار نمیاد و سونی X450 که ال ای دی هست
رو جایگزین اون می دونه و مشتریها رو به سمت خرید اون سوق میده.منظر من این چیزیه که نوشتم

*Alucard*
03-09-2009, 16:17
ضمن تشکر از جواب کامل شما من هرگز نگفتم گل کارهای سونی X550 هست و شما لطف کنید یکبار دیگه
درست و دقیق مطلب من رو بخونید.من گفتم x350 (که یک ال سی دی 46 هست ) گل کارهای سونی بود
و به قول نمایندگیهای سونی نماد قدرت این کمپانی که دیگه تو بازار نمیاد و سونی X450 که ال ای دی هست
رو جایگزین اون می دونه و مشتریها رو به سمت خرید اون سوق میده.منظر من این چیزیه که نوشتم

در مورد اینکه مدل X350 پنل خوبی بود شکی نیست ولی به نظر من مدل X450 کیفیتش خیلی بهتر از مدل X350 بود به خصوص وقتی Side By Side بهشون نگاه میکردی هم مشکی عمیقتری داشت هم جزئیات رو بهتر نشون میداد.
ولی به هر حال سری X همیشه بهترین مدلی هست که سونی معرفی میکنه که امسال به جای LED به عنوان بک لایت در اون از لامپهای CCFL استفاده شده پس این نتیجه گیری شما که میگید سونی داره مردم رو به سمت خرید LED سوق میده اشتباه هست چون با این تفاسیر X550 میشه یه LCD معمولی.
شما هم به حرف فروشنده های نمایندگیها زیاد توجه نشون ندین چون اونا فکر پولن و بیشتر به فکر این هستن که مدلهایی رو که قدیمی هستن و رو دستشون باد کرده زودتر رد کنن بره مثل فروشنده ای تو نمایندگی پاناسونیک که ادعا میکرد سری قبلی پلاسماهای پاناسونیک از سری جدید بهتره!!
البته الان سال 2009 هست و عصر اینترنت و فن آوری فکر نمیکنم دیگه زیاد جالب باشه کسی بره توی یه مغازه و صاحب مغازه هر چی که دوست داره بهش بفروشه دلیل وجود این تاپیکها هم فکر میکنم همین مسئله باشه.

Vahid579
03-09-2009, 23:22
بچه ها نظرتون درباره lcd مارک های دیگه مثل jvc شارپ هیتاچی چیه ؟

shahrzad61
16-09-2009, 14:23
من امروز با نمايندگي پانا تماس گرفتم و گفت neo PDP هنوز تو ايران نيومده . درسته؟!!!!!!!

Pop-Man
16-09-2009, 16:26
من امروز با نمايندگي پانا تماس گرفتم و گفت neo PDP هنوز تو ايران نيومده . درسته؟!!!!!!!
ای خداااا
حدودا 1ماه و نیمه وارد بازار شده که بهترینش p42g10 هستش که در حال حاظر بهترین انتخاب در بازاره تلویزیونه

shahrzad61
17-09-2009, 09:50
ای خداااا
حدودا 1ماه و نیمه وارد بازار شده که بهترینش p42g10 هستش که در حال حاظر بهترین انتخاب در بازاره تلویزیونه

يعني چي ؟:angry: من چند بار پرسيدم و گفتم مطمئني نيومده گفت آره . تازه ميخواست منو بزنه انقد كه بداخلاق بود
ميتونيد آدرس يا تلفن فروشگاهي كه اين مدل رو داره بهم بديد؟
مرسي

Ami R 940
17-09-2009, 10:54
يعني چي ؟:angry: من چند بار پرسيدم و گفتم مطمئني نيومده گفت آره . تازه ميخواست منو بزنه انقد كه بداخلاق بود
ميتونيد آدرس يا تلفن فروشگاهي كه اين مدل رو داره بهم بديد؟
مرسي

neopdp تکنولوژی جدید به کار گرفته شده در این پنل ها هست . شما باید مدل بگی به نمایندگی و فروشگاها نه تکنولوژیشون رو .

مثل این می مونه زنگ بزنی نمایندگی سامسونگ بگی dnle دارید(موتور پردازش تصویر سامسونگ) خوب فروشنده یه فروشندس نباید انتظار داشه باشی از دانش و اطلاعاتش.

بهترین مدل از تکنولوژی به کار گرفته شده neopdp مدل 42g10 هست در حال حاظر در ایران در همه نمایندگی های پاناسونیک در همه شهرها موجوده .

m654
01-10-2009, 10:36
با عرضه انواع جدید نمایشگر‌های پلاسمای پانا، موسوم به نئو، لازم بود توضیحاتی داده بشه: از برگردان فرهنگ‌نامه‌ی آزاد ویکیپدیا

برتری‌ها:

[...]
با رنگ دقیق‌تر از همتاهای ال‌سی‌دی[در محصول جدید وی10، گام رنگ 120٪ هست].

بیشتر مواقع دارای سیاه کامل‌تر از ال‌سی‌دی.

با زاویه‌ی دید بهتر.

با نرخ تازه‌سازی تصویر و زمان پاسخ‌دهی مناسب (تا 0/001)؛مناسب برای تماشای مسابقات ورزشی و صحنه‌های پرسرعت سینمایی.

اثر سوختگی تصویر*

ایرادات:

سوختگی تصویر**.

کاهش تدریجی روشنایی کلی نمایشگر بعد از مدتی از استفاده***[ نوع جدید آن مدعیست با نصف روشنایی تا 100,000 ساعت عمر می‌کند].

مستعد لرزش بخش‌های وسیع تصاویر.

حساس به بازتابش نور در فضاهای روشن.

آسیب‌های مربوط به صفحه‌ی شیشه‌ای نمایش ماندگارتر و تعمیر دشوارتر از نمایشگرهای کریستالی.

وزن بالاتر، باوجود صفحه‌ی شیشه‌ای حایل گازها[که گاه نیازمند پایه‌های به‌خصوص است].

مصرف برق به‌طور متوسط بالاتر .

نبود امکان ساخت در ابعاد کوچک.

[ ممکن نبودن استفاده در ارتفاعات ].

* htt p://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_tv

**با وجود به‌کارگیری تمهیداتی جدید برای کاهش آن،با وجود ماندن بخش-تصاویر بصورت ماندگار،توصیه می‌شود در کاربردهایی با تصاویر ثابت چون نشان شبکه‌ تلوزیون،حاشیه تصویر بازی ویدئویی یا پس‌زمینه سیستم‌عامل به‌کار نرود. حالت دیگری از ضبط تصویر هم وجود دارد، که برخلاف قبلی موقتیست، شَبَه تصویر است؛ کاهش شاخص‌های نمایشی در کم رخ دادن آن‌ها مؤثر است.

***به‌دلیل کاهش تابندگی فسفر با بکارگیری آن؛ هرچند در انواع جدید تضعیف شده.

Sacrament
01-10-2009, 11:22
این عکسی که شما گذاشتی مال 10 ساله پیشه مربوط به نسل اول پلاسماها میشه چه ربطی به neopdp داره؟

بیا اینم پیکسل سوخته تو lcd:

اینم انعکاس نور رو lcd

m654
01-10-2009, 14:40
البته صحبت از امکاناتی که در حالت غالب به‌کارمی‌ره هست؛ در کریستال قاب‌های مات هم هست، درحالی که در پلاسما محافظ صفحه اجتناب‌ناپذیره.

قاب‌های مربوط به تلویزیون از انواع مرغوب و بیشتر درجه یک (که بیشتر صفرپیکسل هستند)تولید می‌شه؛ در مقابل نمایشگر رایانه‌ای که بیشتر از انواع ارزان قیمت هستند(تی‌اِن)، نمونه‌ای از محصولات مناسب کره‌ای با قاب آی‌پی‌اِس عرضه شده.

این تصویر مربوط به پیکسل مرده نیست؛ احتمال داره رطوبت باشه؛ در این‌جا* هم چنین اظهاراتی امده.

پیرو موارد گفته شده باید اشاره بشه که حالت سوختگی تصویر، نوع پایدار شَبَه تصویر هست؛ نمونه‌ای هست که بعد از حدود سه ساعت بازی الکترونیک‌آرتْز با جی10 نوارش به‌صورت خفیف همچنان تثبیت شده؛ در بسیاری از موارد بعد از گذشت حدود 100 ساعت از تماشای آن محو می‌شه و گاهی خیر**.

*

**

nathan
01-10-2009, 17:52
پیرو موارد گفته شده باید اشاره بشه که حالت سوختگی تصویر، نوع پایدار شَبَه تصویر هست؛ نمونه‌ای هست که بعد از حدود سه ساعت بازی الکترونیک‌آرتْز با جی10 نوارش به‌صورت خفیف همچنان تثبیت شده؛ در بسیاری از موارد بعد از گذشت حدود 100 ساعت از تماشای آن محو می‌شه و گاهی خیر**.

حالت خوبه آقا؟
این عکسی که گذاشتی مال گیم اسپاته چه ربطی داره ؟الان هرکی بیاد بگه ممکنه فلان چیز بشه واسه همه دلیل میشه شما برو اگه حتی یدونه عکس از مدل g10 پیدا کردی بیا اینجا من یه مدل g10 واست هدیه میخرم نه اینکه بری عکس بازی از تو سایت بزاری بگی ممکنه اینطوری بشه اگه به ممکن بودن باشه ممکنه تلویزیون خونه ما همین الان از رو میز بیوفته زمین خراب بشه.

m654
01-10-2009, 18:24
شرکت سازنده ادعا نداره سوختگی تصویر حذف شده و اون صاحب تلویزیون هم تنها شاکی نبود؛ به‌طور خلاصه شدتش به چند عامل وابسته‌است: شدت‌روشنایی و رنگ، مدت ثبوت تصویر و بافت گرافیکی نفاط که اگر روشن‌تر باشد این حالت هم تقویت می‌شود مانند نشان ای‌اِی در مثال قبل.

به‌نظر این کلام جناب aydu مناسب این‌جاست:

People should be aware that each technology has it's plusses and minuses. LCD would certainly not by my choice if off angle viewing was important to me. Plasma would not be my choice if I did a lot of gaming, or viewed a large amount of either sports or 4"3 material.

*Alucard*
01-10-2009, 23:20
دوست عزیز در Plasma پنلهای جدید احتمال به وجود آمدن Burn in خیلی کم هست ولی از اونجایی که آمار جمع آوری شده در سالهای اخیر بین برندهای درجه یک و درجه دو بازار در مورد به وجود آمدن این مشکل فوق العاده کم بوده و در حد استانداردهای تعیین شده گزارش شده پس مشکل جدی وجود نداره درست مثل تلویزیونهای لامپ تصویری که اونها هم مستعد به وجود آمدن مشکلاتی از این دست بودن یا LCD پنلها که ممکنه مشکل پیکسل سوخته یا سوختن لامپ Backlight پیدا کنن ولی میلیونها نفر از جمله آشنایان و دوستان شما دارن از اونها استفاده میکنن هر چند مشکلاتی هم بعضا وجود داره ولی در حد استانداردهای بین المللی پائین هست دلیل وجود Screen Saver در سیستمهای عامل هم از گذشته تا به حال ازبین بردن مشکلاتی از این دست هست.
ولی اینکه پلاسما پنلها مستعد Burn in شدن هستن هست همونطور که LCD ها مستعد سوختن پیکسل یا لامپ بک لایت هستن ولی مهم آمار خرابیهای گزارش شده هست که پائینه با همه این احوالات استفاده از پلاسماها در فرودگاهها و جاهایی که ممکن هست از این پنلها به عنوان تابلو اعلانات استفاده بشه توصیه نمیشه هرچند هنوز تعداد زیادی از این پنلها در اینجور مراکز از ده سال پیش تا به حال به کار گرفته شدن و با وجود این مشکلی براشون پیش نیومده حتی با اینکه از نسل اول این پنلها بودن که نشون میده این مشکل همیشه اتفاق نمیوفته و بین برندهای مختلف هم با هم فرق میکنه.

m654
02-10-2009, 09:44
اگر مراعات بشه کمتر سوختگی پیش می‌اد؛ روشن هست افرادی که به این مشگل دچار شدن محافظ‌ها رو (به دلایلی ) غیر فعال می‌کنند و مشمول ضمانت نخواهند بود؛ هر چند دقیقه تغییر تصویر برای آنها آزاردهنده است:

[محصول سامسونگ، سری8]

Terry Bogard
02-10-2009, 12:45
پلاسماهای سامسونگ هنوز burn in میشن ولی پایونیر و پانا نمیشن.

m654
05-10-2009, 01:07
قابلیت نمایش تصاویر سیاه در تلويزیون‌های نسل جدید مورد توجه کاربران قرار گرفته است

سیاه به رنگ تاریکی

به گزارش عصر ارتباط، وقتی صحبت از سیاه واقعی به میان مي‌آید طرفداران LCD به سرعت بحث را به فناوری جدید LED مي‌کشانند اما این تلویزیون‌ها فقط در بین انواع LCD بهترین درجه سیاهی را به نمایش مي‌گذارند و هنوز یارای رقابت با فناوری پلاسما را ندارند. ساخت تلویزیون برای علاقه‌مندان به فیلم‌هاي سینمایی و فیلم‌باز‌هاي حرفه‌ای هنوز در انحصار سازندگان پلاسما قرار دارد و تا زمان حضور انواع OLED در بازار، این انحصار ادامه خواهد داشت. فناوری پلاسما علاوه بر تصویر با کیفیت، به سازنده اجازه مي‌دهد ابعاد پنل را بدون نگرانی از افت کیفیت گسترش دهد و ابعادی حدود 60 اینچ را برای تلویزیون‌هاي خانگی میسر کند. تلویزیون‌هاي سری G10 پاناسونیک که پس از سری V10 جزو مجهزترین و با کیفیت‌ترین تلویزیون‌هاي پلاسمای بازار به حساب مي‌آیند برای علاقه‌مندان پر و پا قرص فیلم‌هاي سینمایی ساخته شده‌اند و پس از انقراض مدل‌هاي کورو ساخت پایونیر برای پر کردن جای خالی یک پلاسمای بزرگ سینمایی به بازار آمده‌اند.
همانند بسیاری از سازندگان تلویزیون، پاناسونیک نیز مدل‌هاي حرفه‌ای و گرانقیمت خود را از انواع ارزان‌تر متمایز کرده اما متاسفانه چون G10 گران‌ترین و مجهزترین تلویزیون ساخت پاناسونیک به شمار نمي‌رود طرحی متفاوت با قاب شیشه‌ای یک تکه V10 دارد. در عوض قاب دستگاه بسیار باریک بوده و در حقیقت باریک‌ترین قابی است که تاکنون روی یک پنل پلاسمای بزرگ خانگی نصب شده است. ضلع پائینی قاب تلویزیون با هاله نقره‌اي رنگی آراسته شده که مختص این سری است و در مدل‌هاي G15 دیده نمي‌شود. در مقایسه با مدل‌هاي سال گذشته که دارای پایه مستطیلی بودند، در این دستگاه از پایه گرد استفاده شده که البته قابلیت چرخش ندارد. ریموت کنترل دستگاه طرحی مناسب دارد و استفاده از دکمه‌هاي گوناگون با رنگ و ابعاد متفاوت به بهبود کارآیی آن کمک مي‌کند اما کماکان دکمه‌هاي کمانی Viera Link، Viera Tools و Viera Cast در بالای دکمه‌هاي چهارجهته دیده مي‌شود که بعید مي‌دانیم برای قشر وسیعی از کاربران کاربردی باشد و طراح مي‌توانست از دکمه‌هاي مفیدتر و کاربردی‌تری در این بخش ریموت استفاده کند. این ریموت کنترل فاقد نور پس‌زمینه، توانایی کنترل دستگاه‌هاي دیگر را با استفاده از پیام‌هاي مادون قرمز ندارد اما با کمک قابلیت Viera Link مي‌توان دستگاه‌هاي دیجیتالي که با پورت HDMI به تلویزیون متصل شده‌اند را از راه دور به کار انداخت. منوی‌هاي دستگاه که شامل آیتم‌هاي زرد روی پس‌زمینه آبی هستند به خوبی قابل مشاهده هستند اما هنوز جزو ابتدایی‌ترین منوهای موجود در دنیای دیجیتالي به حساب مي‌آیند و درست مثل منوی دوربین‌هاي لومیکس پاناسونیک خوانایی بر ظاهر حرفه‌ای و پر از افکت ترجیح داده شده است. به هر حال ظاهر ساده هیچ تاثیر سوئی بر کارآیی نداشته و تمام تنظیمات دستگاه به بهترین نحو ممکن از طریق این منوها انجام مي‌شود.
در بخش پشتی دستگاه سه پورت HDMI دیده مي‌شود که یکی از آنها در بخش جانبی نصب شده و همراه ورودی‌هاي کامپوزیت، PC و کارت‌خوان SD برای کارهای روزمره استفاده مي‌شود. در بخش پشتی دو ورودی کامپوننت و یک ورودی کامپوزیت دیگر نیز همراه S-Video و آنتن نیز نصب شده و اتصالات دستگاه با خروجی صوتی اپتیکال دیجیتالي و پورت Ethernet کامل مي‌شود. به کمک قابلیت Viera Cast کاربر مي‌تواند به اینترنت متصل شده و از سرویس‌هايی مانند اشتراک رایگان فیلم و عکس، اخبار و بازار بورس و اخبار هواشناسی استفاده کند. تلویزیون‌هاي این سری فاقد قابلیت وایرلس هستند اما تطبیق‌دهنده‌هاي بی‌سیم با دستگاه سازگارند. بزرگ‌ترین قابلیت دستگاه، داشتن استاندارد تصویری THX است که با انتخاب یک گزینه مي‌تواند پارامتر تصویری را به بهترین نحو ممکن تنظیم و تصویری استاندارد ایجاد کند. بهبود کیفیت تصویر بلافاصله قابل تشخیص است چون پس از باز کردن جعبه و نصب و راه‌اندازی، تنظیمات پیش فرض برای برخی کاربران حساس دلپذیر نخواهد بود. تنها عیب کار حالت تصویری THX در G10 کاهش روشنایی تصویر است به طوریکه بیشتر برای نمایش فیلم شبانه مناسب است. پارامترهای تصویری معمول مثل کنتراست و دمای رنگ قابل تغییرند اما اگر فکر مي‌کنید ابعاد تلویزیون با تنظیمات آن نسبت مستقیم دارد در اشتباهید چون در تلویزیون‌هاي سری G10 از لحاظ کردن تعدادی از پارامترهای تصویری مانند تنظیم تصویر سیاه و سفید امتناع شده است. سرعت بازیابی تصویر دستگاه را مي‌توان در حالت 48 هرتز قرار داد که مخصوص فیلم‌هاي سینمایی ضبط شده بر دیسک بلو-ری است اما در حین نمایش تصاویر HD معمولی اندکی پرش خواهد داشت. در بین دماهای رنگ موجود در منوی تنظیمات تصویری دستگاه حالت Warm2 دقیق‌ترین رنگ ممکن و نزدیک‌ترین مقدار به استاندارد D65 را ایجاد مي‌کند. حالتی به نام CATS با کمک سنسور نوری نصب شده بر دستگاه، شرایط نوری اتاق را سنجیده و مناسب‌ترین تنظیمات را برای اتاق کاربر اعمال مي‌کند که البته همیشه قابل اطمینان نیست. برای کاهش اثر مخرب پسماند که بزرگ‌ترین معضل در تلویزیون‌هاي پلاسما به حساب مي‌آید، راهکارهای مختلفی ارائه شده است. نخست آنکه کاربر مي‌تواند در دو سمت تصویر دارای تناسب وجوه 4 به 3 نوارهای مشکی یا سفید قرار دهد. همچنین امکان فعال سازی سیستم حرکت‌دهنده پیکسل‌ها وجود دارد که نقاط تصویری را به صورت دستی یا با وقفه‌هاي قابل تنظیم حرکت مي‌دهد و در نهایت اگر هیچکدام از این روش‌ها کارساز نشد، کاربر مي‌تواند نوارهای رقصان سیاه و سفید را فعال کند که با حرکت خود در عرض تصویر، گازهای باردار را به وضع اولیه خود برمي‌گرداند. یک عیب دیگر تلویزیون‌هاي پلاسما مصرف برق بالای آنها است که به لطف فناوری NeoPDP پاناسونیک بهبود یافته اما G10 هنوز هم جزو پر مصرف‌ترین لوازم خانگی به حساب مي‌آید و در سال هزینه‌ای حدود 60 تا 70 دلار برای کاربران خارجی فاقد یارانه برای برق هزینه در پی دارد.

مدل 54 اینچی دستگاه که با نام TC-54G10 مشخص مي‌شود دارای کیفیت تصویری مشابه سایر پلاسما‌هاي امسال پاناسونیک است و کیفیت تصویر مدل V10 فقط کمي‌ بهتر به نظر مي‌رسد. با یک نگاه به تصویر دستگاه لبان کاربر ناخودآگاه به تحسین درجه سیاهی بسیار بالای آن گشوده مي‌شود که همراه با دقت رنگ به نسبت بالای این مدل برای تماشای فیلم‌هاي سینمایی بسیار وسوسه‌کننده است. در این دستگاه نقاط تیره تصویر همواره جزئیات خود را حفظ مي‌کنند و هیچ اثری از هاله رنگ آبی خاص تلویزیون‌هاي LCD در کار دستگاه دیده نمي‌شود. تنها نکات قابل تامل در کار دستگاه، عدم امکان تنظیم گاما، گستره رنگ و دمای رنگ دقیق است و فقدان امکان تنظیم درخشندگی تصویر در مد THX نیز حس مي‌شود. برخلاف LCDها و پلاسما‌هاي جدید سامسونگ که پنل‌هاي بسیار براقی دارند، پنل G10 به خوبی در برابر انعکاس مقاومت دارد و استفاده از آن را در اماکن پرنورتر ممکن مي‌‌کند. روی پنل دستگاه از همان پوشش ضد انعکاس سایر مدل‌هاي 2009 پاناسونیک استفاده شده اما درجه سیاهی دستگاه در مناطق پر نورتر و در مقابل رقبای سامسونگی کمي ‌رقیق‌تر مي‌شود. استفاده از پورت PC دستگاه که رزولوشنی حداکثر تا 1366 × 768 ایجاد مي‌کند برای علاقه‌مندان به بازی‌هاي رایانه‌ای انتخاب مناسبی نیست چون تصاویر حاصله تا حدودی محو و کم کیفیت‌تر نمایش داده مي‌شوند بنابراین در این مورد باید به سراغ کارت‌هاي گرافیکی دارای خروجی HDMI رفت. پاناسونیک بار دیگر قدرت خود را در ساخت تلویزیون‌هاي پلاسمای بزرگ نشان داد اما ای کاش در این میان به نیاز کاربران مشکل‌پسندتر نیز توجه مي‌کرد و تنظيمات گسترده تصویری را در انحصار مدل‌هاي گرانقیمت‌تر خود قرار نمي‌داد. درجه سیاهی و دقت رنگ این دستگاه در میان مدل‌هاي رقیب و هم قیمت بی‌همتا است اما این روزها ال‌جی و سامسونگ حتی در مدل‌هاي کم قیمت‌تر خود نیز تنظیمات گسترده تصویری ارائه مي‌دهند. بنابراین پاناسونیک باید اکتفا به حالت تصویری THX را کنار بگذارد و در کنار این حالت استاندارد برخی تنظیمات کاربردی‌تر تصویر مانند Grayscale و گاما را نیز ارائه دهد تا کاربران مشکل‌پسند نیز به قشر راضی از مدل‌هاي سری G10 بپیوندند.

کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هفته نامه عصرارتباط بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.

Pop-Man
05-10-2009, 10:57
سرویس تصویری – توشیبا در ساخت جدیدترین LCD خود از پردازنده CELL استفاده کرده است.

به گزارش SmartHouse.com، توشیبا اعلام کرده که در تلویزیون جدیدش از پردازنده Cell ساخت اینتل استفاده می‌شود و به دستگاه امکان نمایش تصاویر با رزولوشن 2160p یعنی 3840 ×2160 پیکسل را می‌دهد. این دستگاه به یک هارددیسک یک ترابایتی و دیسک‌‌خوان بلو-ری مجهز است و می‌تواند هم‌زمان تصویر 6 کانال تلویزیونی HD را به فرمت 2160p تبدیل و ضبط کند. این دستگاه تا اواخر سال میلادی وارد بازار ژاپن می‌شود و فروش آن در سایر کشورهای جهان نیز در ابتدای سال 2010 صورت خواهد گرفت.

سونی که در سه سال اخیر همواره به قابلیت‌های پردازنده Cell افتخار می‌کرده به دلیل کاهش بودجه ساخت آن را به توشیبا سپرده و این شرکت تصمیم دارد از آن در ساخت دستگاه‌های گوناگونی استفاده کند. هنوز از قیمت این ابرتلویزیون خبری در دسترس نیست اما طبق گفته مقامات مسئول توشیبا به اندازه کافی گران خواهد بود.
منبع:asreertebat.com

saeed.1388
05-10-2009, 11:42
چند وقته که سامسونگ و سونی خیلی کم تحرک شدن بخصوص تو بخش lcd و هیچ محصول جدیدی
حداقل برای بازار ایران نیومده که این قضیه بخصوص برای سامسونگ خیلی عجیبه و پاناسونیک ظاهرآ فعال تره کسی اطلاعاتی در این مورد داره؟

Ami R 940
05-10-2009, 12:25
چند وقته که سامسونگ و سونی خیلی کم تحرک شدن بخصوص تو بخش lcd و هیچ محصول جدیدی
حداقل برای بازار ایران نیومده که این قضیه بخصوص برای سامسونگ خیلی عجیبه و پاناسونیک ظاهرآ فعال تره کسی اطلاعاتی در این مورد داره؟

این مدل هایی که شما می بینی از پاناسونیک همگی 6 7 ماه پیش عرضه شدن و تازه داره میرسه به ایران! که این از سیاست بد پاناسونیکه ,محصولات سامسونگ به طور همزمان در همه جای دنیا عرضه میشه ,led 7000 سامسونگ که تاپ مدل سامسونگه اواسط خرداد عرضه شد به طور همزمان .

الان جدیدترین تلویزیون سامسونگ led 8500 هست که باید همین روزا به همراه مدل پلاسما b850 عرضه بشه .

سامسونگ کنتراست 8500 رو 7 میلیون اعلام کرده :31: من نمی دونم از کجاش در میاره این کنتراست های جعلی رو...!!

saeed.1388
05-10-2009, 12:54
این مدل هایی که شما می بینی از پاناسونیک همگی 6 7 ماه پیش عرضه شدن و تازه داره میرسه به ایران! که این از سیاست بد پاناسونیکه ,محصولات سامسونگ به طور همزمان در همه جای دنیا عرضه میشه ,led 7000 سامسونگ که تاپ مدل سامسونگه اواسط خرداد عرضه شد به طور همزمان .

الان جدیدترین تلویزیون سامسونگ led 8500 هست که باید همین روزا به همراه مدل پلاسما b850 عرضه بشه .

سامسونگ کنتراست 8500 رو 7 میلیون اعلام کرده :31: من نمی دونم از کجاش در میاره این کنتراست های جعلی رو...!!

من یادمه زمانی که led 7000 پخش کردن میگفتند مدل بالاترش led8000 هست که 200 هرتزه و از این
صحبتها حالا یعنی 8500 اصلاح شده همون 8000 هست ؟ سامسونگ هیچ تغییری تو مدلای اروپایی
و آمریکاییش نسبت به آسیایی نمیده و چیزیش رو کم نمیکنه؟
راستی امیر جان اینا مگه مخشون تاب داره یهو از کنتراست به اصطلاح 3 ملیون میرن تو 7 ملیون:18: اونوقت
تصویر کمترین تغییر کیفیت رو داره؟

Ami R 940
05-10-2009, 13:22
من یادمه زمانی که led 7000 پخش کردن میگفتند مدل بالاترش led8000 هست که 200 هرتزه و از این
صحبتها حالا یعنی 8500 اصلاح شده همون 8000 هست ؟ سامسونگ هیچ تغییری تو مدلای اروپایی
و آمریکاییش نسبت به آسیایی نمیده و چیزیش رو کم نمیکنه؟
راستی امیر جان اینا مگه مخشون تاب داره یهو از کنتراست به اصطلاح 3 ملیون میرن تو 7 ملیون:18: اونوقت
تصویر کمترین تغییر کیفیت رو داره؟

دقیقا همون 8000 هست فقط با کنتراست جعلی حک شده بر روی کارتن و تلویزیون(7میلیون کنتراست)

کنتراست دینامیک های همه برندها یه بازی تبلیغاتیه برای فریب افکار عموم فاقد ارزشه.سامسونگ هم اغراقش از همه برند ها تو این زمینه بیشتره !

اینجا رو ببین مقایسه kuro با کنتراست زیر 30 هزار با کنتراست 2 میلیونی سامسونگ 6000

platiniboy
06-10-2009, 00:59
درود:
بین تلویزیونLCD سونی مدلKLV-40X450A و تلویزیونLED سامسونگ مدلUA40B7000WW کدام یک را بخرم؟ از قیمتها اطلاع کامل دارم. با حدود 3میلیون تومان چه چیزه دیگه ای را پیشنهاد میکنید؟ لطفا راهنمایی کنید. متشکرم.

Ami R 940
06-10-2009, 01:24
درود:
بین تلویزیونLCD سونی مدلKLV-40X450A و تلویزیونLED سامسونگ مدلUA40B7000WW کدام یک را بخرم؟ از قیمتها اطلاع کامل دارم. با حدود 3میلیون تومان چه چیزه دیگه ای را پیشنهاد میکنید؟ لطفا راهنمایی کنید. متشکرم.

شما چند هفته صبر کن و مدل v10 رو بخر بهترین hdtv ساخته شده تا اطلاع ثانوی .

platiniboy
06-10-2009, 02:19
[quote=Ami R 940;4287864]شما چند هفته صبر کن و مدل v10 رو بخر بهترین hdtv ساخته شده تا اطلاع ثانوی .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/quote
ممنونم از راهنماییتون بین این دو مدل کدوم بهتره؟

platiniboy
06-10-2009, 02:26
درود:
جناب Alucard شما هم لطفا نظر بدهید. مرسی

*Alucard*
06-10-2009, 13:09
دقیقا همون 8000 هست فقط با کنتراست جعلی حک شده بر روی کارتن و تلویزیون(7میلیون کنتراست)

کنتراست دینامیک های همه برندها یه بازی تبلیغاتیه برای فریب افکار عموم فاقد ارزشه.سامسونگ هم اغراقش از همه برند ها تو این زمینه بیشتره !

اینجا رو ببین مقایسه kuro با کنتراست زیر 30 هزار با کنتراست 2 میلیونی سامسونگ 6000

امیر جان مدلهای 6000 , 7000 و 8000 از نوع LED Edgelit هستن ولی 8500 از نوع Local Dimming هست.

saeed.1388
06-10-2009, 13:36
امیر جان مدلهای 6000 , 7000 و 8000 از نوع LED Edgelit هستن ولی 8500 از نوع Local Dimming هست.

آقا مهدی میشه درباره Local Dimming توضیح بدی و اینکه چه فرقی با Led هایی که الان تو بازار هست میکنه.

platiniboy
06-10-2009, 14:54
اقای Alucard لطفا شما هم نظر بدهید اولا بین این دو مدل کدوم بهتر استLCD سونیمدلKLV-40X450A و تلویزیونLED سامسونگ مدلUA40B7000WW؟ و دوما شما با حدود 3میلیون تومان چی پیشنهاد میکنید؟ لطفا راهنمایی کنید.

*Alucard*
06-10-2009, 18:38
اقای Alucard لطفا شما هم نظر بدهید اولا بین این دو مدل کدوم بهتر استLCD سونیمدلKLV-40X450A و تلویزیونLED سامسونگ مدلUA40B7000WW؟ و دوما شما با حدود 3میلیون تومان چی پیشنهاد میکنید؟ لطفا راهنمایی کنید.

به نظر من هم اگر صبر کنید برای مدل V10 میتونید با 3 تومن میتونید در کنارش یه سینمای خانگی خیلی خوب هم تهیه کنید.

چون مدل 40 اینچ سری X سونی LCD معمولی هست B7000 انتخاب معقولتری هست به خصوص با توجه به دکورش و مهمتر اینکه سری 450 در حال حاضر دیگه تولید نمیشه واسه همین پیشنهاد میکنم صبر کنید چون به زودی مدل X550 هم وارد میشه.

*Alucard*
06-10-2009, 18:40
آقا مهدی میشه درباره Local Dimming توضیح بدی و اینکه چه فرقی با Led هایی که الان تو بازار هست میکنه.

دوست عزیز راجب بک لایتهای مختلف در LCD ها تو این تاپیک مطالبی نوشتم که امیدورام کمک کنه.

saeed.1388
06-10-2009, 19:08
دوست عزیز راجب بک لایتهای مختلف در LCD ها تو این تاپیک مطالبی نوشتم که امیدورام کمک کنه.

آقا مهدی مطلب کاملی بود ولی این هاله نوری که شما نوشتید که واقعآ حکایت قوز بالای قوزه
یعنی Led خودش مشکلات رنگ و جاموندن تصویر رو داشت حالا یک هاله نور هم اضافه بشه که
دیگه چه پیشرفتی نسبت به b7000 داشته. راستی این مدل که هنوز نیومده آیا مدل مشابهی
از نوع Local Dimming قبلآ تو اروپا یا آمریکا پخش شده که تو سایتهای خارجی در مورد اشکالاتش
نظر دادند؟

*Alucard*
06-10-2009, 22:19
آقا مهدی مطلب کاملی بود ولی این هاله نوری که شما نوشتید که واقعآ حکایت قوز بالای قوزه
یعنی Led خودش مشکلات رنگ و جاموندن تصویر رو داشت حالا یک هاله نور هم اضافه بشه که
دیگه چه پیشرفتی نسبت به b7000 داشته. راستی این مدل که هنوز نیومده آیا مدل مشابهی
از نوع Local Dimming قبلآ تو اروپا یا آمریکا پخش شده که تو سایتهای خارجی در مورد اشکالاتش
نظر دادند؟

الان LG مدل LH900 و Sony X450 مدلهای 46 و 55 اینچ و سامسونگ A850 همشون از همین تکنولوزژی Local Dimming استفاده میکنن سازنده ها میتونن با اضافه کردن LED ها این مشکل هاله نور رو کم کنن درسته که این تکنولوژی مشکل هاله ای شدن تصویر رو به وجود آورده ولی در عوض چون هر قسمت از تصویر میتونه شدت نور بکلایت متفاوتی داشته باشه میتونه تصاویر براق و مشکی عمیقتری رو در یک زمان تولید کنه که از این نظر مثل پلاسما پنلها هست.

platiniboy
06-10-2009, 22:44
ممنونم از راهنماییتون. ولی من خیلی گیج شدم.
1. X450 ساخت زاپن هست ولی B7000 ساخت کره. پس چه مزیتی داره؟ به دلیل LED بودنشه؟
2. اصلا بین LCD و LED و پلاسما کدوم تصویر بهتری داره؟؟؟؟(تمام مقاله ها راهم خوندم متوجه نشدم)
3. نظرتون در مورد KDL-40ZX1 چیه؟
قیمت برام مهم نیست از نظر کیفیت بفرمایید. خواهش میکنم دقیق راهنمایی کنید. سپاسگزارم.

saeed.1388
07-10-2009, 00:07
الان LG مدل LH900 و Sony X450 مدلهای 46 و 55 اینچ و سامسونگ A850 همشون از همین تکنولوزژی Local Dimming استفاده میکنن سازنده ها میتونن با اضافه کردن LED ها این مشکل هاله نور رو کم کنن درسته که این تکنولوژی مشکل هاله ای شدن تصویر رو به وجود آورده ولی در عوض چون هر قسمت از تصویر میتونه شدت نور بکلایت متفاوتی داشته باشه میتونه تصاویر براق و مشکی عمیقتری رو در یک زمان تولید کنه که از این نظر مثل پلاسما پنلها هست.

مهدی جان ممنون از جوابهات.
من فکر کنم این حالت هاله ای شدن تصویر بیشتر تو شب و یا در نور کم اتفاق بیفته راستش دوست من
یک sony x450 داره ولی من متوجه این مشکل تو تلوزیونش نشدم یا شاید دقت نکردم.
یک سوالم داشتم میخواستم بدونم این تکنولوژی Local Dimming غیر از عمیقتر و براق شدن مشکی
اشکالات دیگر رو هم مثل جاماندن در تصاویر سریع را هم برطرف میکنه یا نه؟
بازم ممنون

*Alucard*
08-10-2009, 17:57
مهدی جان ممنون از جوابهات.
من فکر کنم این حالت هاله ای شدن تصویر بیشتر تو شب و یا در نور کم اتفاق بیفته راستش دوست من
یک sony x450 داره ولی من متوجه این مشکل تو تلوزیونش نشدم یا شاید دقت نکردم.
یک سوالم داشتم میخواستم بدونم این تکنولوژی Local Dimming غیر از عمیقتر و براق شدن مشکی
اشکالات دیگر رو هم مثل جاماندن در تصاویر سریع را هم برطرف میکنه یا نه؟
بازم ممنون

تو این عکس A950 از بک لایت Local dim استفاده میکنه , هاله ای شدن قسمت روشن تصویر اثر Bloom به وجود آورده و در قسمتهای تاریک برای زیاد شدن عمق رنگ مشکی جزئیات تقلیل پیدا کرده این داستان در مورد اکثر پنلهایی که از این تکنولوژی استفاده میکنن کم و بیش وجود داره.
در مرد کمتر کردن رسپانس تایم و زاویه دید و ... تاثیری نداشته و تو بعضی زمینه ها مثل زاویه دید اثر منفی هم داشته.

djmilad_mrb
09-10-2009, 15:03
تو این عکس A950 از بک لایت Local dim استفاده میکنه , هاله ای شدن قسمت روشن تصویر اثر Bloom به وجود آورده و در قسمتهای تاریک برای زیاد شدن عمق رنگ مشکی جزئیات تقلیل پیدا کرده این داستان در مورد اکثر پنلهایی که از این تکنولوژی استفاده میکنن کم و بیش وجود داره.
در مرد کمتر کردن رسپانس تایم و زاویه دید و ... تاثیری نداشته و تو بعضی زمینه ها مثل زاویه دید اثر منفی هم داشته.
دوست من شما از تلویزیون های پلاسما خیلی تعریف می کنید بنده الان قصد خرید تلویزیون دارم منتها بین پلاسما و ال سی دی موندم کدومشونو انتخاب کنم اوایل قبل از اینکه این تاپیکو مصالعه کنم به دلایل زیر قصد خرید پلاسما رو نداشتم و انتخابم ال سی دی بود
1- تولید حرارت بسیار بالا
2- مصرف برق زیاد پانل
3-عمر مفید کمتر پانل پلاسما در مقایسه با ال سی دی
4 به جا موندن اثر سوختگی در پانل پلاسما
5-ایجاد مشکی براقتر و بهتر در پانل ال سی دی

اینم لینک یکی از منبع ها

خوب حالا دوست من به نظر شما این نقایص در پلاسماهای جدید برطرف شده یا نه؟؟

*Alucard*
09-10-2009, 15:21
دوست من شما از تلویزیون های پلاسما خیلی تعریف می کنید بنده الان قصد خرید تلویزیون دارم منتها بین پلاسما و ال سی دی موندم کدومشونو انتخاب کنم اوایل قبل از اینکه این تاپیکو مصالعه کنم به دلایل زیر قصد خرید پلاسما رو نداشتم و انتخابم ال سی دی بود
1- تولید حرارت بسیار بالا
2- مصرف برق زیاد پانل
3-عمر مفید کمتر پانل پلاسما در مقایسه با ال سی دی
4 به جا موندن اثر سوختگی در پانل پلاسما
5-ایجاد مشکی براقتر و بهتر در پانل ال سی دی

اینم لینک یکی از منبع ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب حالا دوست من به نظر شما این نقایص در پلاسماهای جدید برطرف شده یا نه؟؟

djmilad_mrb
09-10-2009, 15:24
و مصلب بعدی اینکه تو سایت cnet تو بررسی که انجام داده تو اون چارت آخر امتیازات بیشتری رو به پلاسمای سامسونگ مدل b650 داده در صورتی که به پاناسونیک وی 10 نمره پایینی داده مخصوصا قسمت توانایی در نمایش رنگ قرمز امتیاز منفی گرفته

اگه ممکنه دلایل برتری پاناسونیک وی 10 رو در مقایسه با سامسونگ b650 رو عنوان کنید ؟
با تشکر و قدردانی بسیار بابت زحمات شما در این تاپیک:11:

*Alucard*
09-10-2009, 15:33
و مصلب بعدی اینکه تو سایت cnet تو بررسی که انجام داده تو اون چارت آخر امتیازات بیشتری رو به پلاسمای سامسونگ مدل b650 داده در صورتی که به پاناسونیک وی 10 نمره پایینی داده مخصوصا قسمت توانایی در نمایش رنگ قرمز امتیاز منفی گرفته

اگه ممکنه دلایل برتری پاناسونیک وی 10 رو در مقایسه با سامسونگ b650 رو عنوان کنید ؟
با تشکر و قدردانی بسیار بابت زحمات شما در این تاپیک:11:
اون چارت آخر مربوط به تستهای دقت رنگ هست و در بین تستهای انجام شده یکی از تستها هست هر دوی پنلها به اندازه ای که چشم تشخیص بده دقت رنگ دارن اگر روی امتیاز Cnet موستون رو نگه دارید یا به قسمت Detailed editors' rating برین ریز امتیازات رو میزنه پنل V10 امتیاز Performance 9 گرفته ولی B650 و B850 امتیاز 8 .
موارد برتریش درخشش بیشتر تولید مشکی عمیقتر وضوح حرکات و اشباع رنگ بالاتر هست.
به طور کلی دوست عزیز حرفهایی که در این تاپیک گفته شده فقط به سایت Cnet بسنده نشده دهها مرجع و منبع
مختلف دیگه هم هستن.
HDTVtest.co.uk
HDguru.com
AVforums.com
AVSforum.com
trustedreviews.com
Bestcovery.com
.....

djmilad_mrb
09-10-2009, 15:41
دوست من واقعا ممنون از پاسخ به موقعت:11:

دوست من شما اطلاعات خیلی مفیدی در این زمینه داری :11:

اگه امکانش هست در مورد اثر سوختگی در پانل پلاسما هم یه توضیحی بدین ممنون میشم :11:به خدا وسواس ندارم اما این قضیه رو به عنوان منفی ترین فاکتور تو پلاسما ها میدونن:18:

شایدم تو این زمینه خیلی اغراق شده باشه :46:

*Alucard*
09-10-2009, 15:52
پلاسماها پنلها مستعد مشکل Burn in هستن همونطور که LCD ها ممکنه مشکل سوختن پیکسل یا لامپ بک لایت پیدا کنن در پلاسماهای جدید با بازترکیب جدیدی از گاز و فسفر و همینطور قابلیت پیکسل اوربیتر از به وقوع پیوستن این اتفاق جلوگیری میکنن و آمار ها هم نشون میده که میزان خرابی های به وجود اومده در حد استانداردهای تعیین شده پائین اومده یعنی همون مقدار که احتمال داره شما برای تلویزیون CRT یا LCD ـتون مشکل به وجود بیاد همون مقدار درصد ریسک برای پلاسما هست.

djmilad_mrb
09-10-2009, 15:59
دوست من سوالاتم زیاد شد و ممنون از پاسخت :11:

به عنوان آخرین سوال می خواستم بدونم برای کمتر کردن ریسک burn in در تلویزیون از طرف خود یوزر باید اقدامات خاصی صورت بگیره یا خود پانل اینکار به صورت خودکار انجام میده؟؟
من در اهواز زندگی میکنم و دیروز یه سر رفتم نمایندگی پاناسونیک گفت که مدل وی 10 هنوز نیموده :19:

می خواستم بدونم حرفش درسته یا نه؟؟؟:11:

بازم ممنون از اطلاعات مفیدت:11:

*Alucard*
10-10-2009, 03:01
قابلیت Pixel orbiter حالت اتوماتیک داره که یوزر میتونه اون رو انتخاب کنه و در بیشتر پنلها به صورت پیش فرض بر روی این حالت قرار میگیره ولی گزینه های دیگه ای هم هستن که کاربر میتونه خودش اونهارو فعال کنه.
پنل V10 هنوز وارد بازار ایران نشده دوست عزیز.

djmilad_mrb
10-10-2009, 13:24
قابلیت Pixel orbiter حالت اتوماتیک داره که یوزر میتونه اون رو انتخاب کنه و در بیشتر پنلها به صورت پیش فرض بر روی این حالت قرار میگیره ولی گزینه های دیگه ای هم هستن که کاربر میتونه خودش اونهارو فعال کنه.
پنل V10 هنوز وارد بازار ایران نشده دوست عزیز.

میدونم این پنل ارزش صبر کردنو داره اما می خوام بدونم دقیقا کی میاد ایران؟؟؟:10:
و قیمتش اگه اومد تو چه حدودیه؟؟؟
چون تو خود سایت پاناسونیک عرضه شده و قیمتشم 2.099 دلاره:46:

البته این قیمت برای 50 اینچ هست

بازم ممنون آقا مهدی:11:

saeed.1388
13-10-2009, 18:02
آقا پسرخالم فقط دنبال تلوزیون تو سایز 46 هست و وقتی بهش میگم صبرکنه برای v10 میگه 50 اینچ بزرگه واسه همین
امروز باهم رفتیم جمهوری که مثلآ من کمک کنم ولی بدتر گیج شد چون همه این lcd ها یا led ها یه مشکلی دارن و من رو هر کدوم یه ایرادی گذاشتم.
از نظر قیمت تا 4 ملیون میتونه هزینه کنه و زیاد تو خط ظاهر و دکورش نیست ولی نمیدونم بین led ها یا lcd هایی که الان تو بازار هست کدوم رو بهش پیشنهاد کنم و اصلآ بنظرتون lcd بگیره یا led ؟

*Alucard*
15-10-2009, 19:30
دوست عزیز شما یکبار دیگه قبلا این پست رو زدین من بهتون آدرس لینک رو دادم:

توی لینک Cnet Asia نوشته شده:

hough we believe the THX-certified Panasonic Viera plasmas are strong contenders. We should be getting our review units soon

که اونها به زودی مدلهای پاناسونیک رو مورد بررسی قرار میدن جوابتون داخل لینک هست قبلا هم این موضوع مطرح شده.

m654
15-10-2009, 21:09
دوست عزیز شما یکبار دیگه قبلا این پست رو زدین من بهتون آدرس لینک رو دادم:

توی لینک Cnet Asia نوشته شده:

...hough we believe the THX-certified Panasonic Viera plasmas are strong contenders. We should be getting our review units soon

که اونها به زودی مدلهای پاناسونیک رو مورد بررسی قرار میدن جوابتون داخل لینک هست قبلا هم این موضوع مطرح شده.

خوب فرض کنید بنده دیدم اون‌رو(البته ندیدم)، چرا باید پاک بشه الوکارد جان(؟)
اظهار سی‌نِت مربوط به حدود دوماه پیش می‌شه(نه چندان زمانی کوتاه و باوجودماه‌ها فرصت تست قبل از آن) وگفته بنده در مورد نمایشگرهای پی‌دی‌پی، و نبودِ حتی بررسی‌های(ریویوها) کاربران، در موارد موجود، بوده*(!) [و البته بایدی هم بر همسان بودن خاورمیانه‌ای با سی‌نِت آسیا نیست.]

گفته من این هست که اگر شما دیده‌باشید، نمونه‌ی خاورمیانه‌ای تا سیاه کامل فرسنگ‌ها فاصله داره!(بعید نیست که از تخت نمایشگرهای بازتولید شده‌ باشند(با روش ساخت قدیم؛ با توجه به رنگ تخته نمایش) ـ ریفِربیشْدْ.)

______

*

*Alucard*
15-10-2009, 21:30
در باره این مسئله که چرا Cnet Asia هنوز پنلهای پاناسونیک رو تست نکرده این مسئله مربوط به سایت Cnet Asia میشه میتونید با ادیتور های اونها مکاتبه کنید و علت رو بپرسید شاید دلیلش این باشه که هنوز مدل V10 تو آسیا عرضه نشده شاید منتظر هستن با عرضه این مدل همه پنلهارو با هم تست کنن.
اون دوتا عکسی هم که شما گذاشتین هیچ کدومشون مدل خاور میانه ای نیستن دوست عزیز چون اگر مدل خاور میانه ای و آسیایی رو از نزدیک ببینید به جای اون رنگ نقره ای پائین پنل فقط یه نوار استیل داره.
نکته دوم شما اومدین دارین رنگ مشکی رو از روی این دوتا عکس مقایسه میکنید!!!! واقعات نمیدونم چی بگم!!؟؟
نکته سوم دفعه بعد لطفا پستهاتون رو واضح بنویسید و قبل از پست دادن راجب محتوای پستی که دارین میزنین خوب تحقیق کنید در غیر این صورت پستتون پاک میشه و در صورت تکرار اخطار میگیرین.

m654
15-10-2009, 21:42
اون دوتا عکسی که شما گذاشتین هیچ کدومشون مدل خاور میانه ای نیستن دوست عزیز چون اگر مدل خاور میانه ای و آسیایی رو از نزدیک ببینید به جای اون رنگ نقره ای پائین پنل فقط یه نوار استیل داره.
نکته دوم شما اومدین دارین رنگ مشکی رو از روی این دوتا عکس مقایسه میکنید!!!! واقعات نمیدونم چی بگم!!؟؟
نکته سوم دفعه بعد لطفا پستهاتون رو واضح بنویسید و قبل از پست دادن راجب محتوای پستی که دارین میزنین خوب تحقیق کنید در غیر این صورت پستتون پاک میشه و در صورت تکرار اخطار میگیرین.

عکس شاید یک مقدار کم‌کیفیت باشد؛ ولی اگر نمونه‌ و خروجی را به عینه دیده باشید بحثی نخواهد ماند( مگر رنگ تخته نمایشگری خاورمیانه‌ای غیر از تصویر بالا و راست دیده‌اید؟)

*Alucard*
15-10-2009, 21:46
دوست عزیز شما منظورت الان چی هست؟ بازتولید رنگ مشکی موقع نمایش تصویر چه ربطی به رنگ پنل داره؟!

m654
15-10-2009, 22:14
حقیقتش از نزدیک کامل بررسی نکردم؛ پس نمی‌تونم با قطعیت کامل سی‌نِت رو به عمل غیرحرفه‌ای متهم کنم. و اینکه وقتی مؤلفه‌های پلاسما به رنگ سیاه در‌میان در کم‌ترین حالت مصرف برق هستند(نیمه‌خاموشی. و در مجموع منظور بنده خروجی واقعی بود؛ آنچه که دیده شد) . راستی چرا از نمونه‌هایی وطنی‌ای که پی30ایها(!) خریدن بررسی(رویویو) نمی‌ذارید. کی زحمتش رو می‌کشه؟ از دوستانی که خاورمیانه‌ای صاحب شدن یه تک تصویر می‌گیرند و یکی هم از کد پشت تلویزیون(قبلش تنظیم رنگ و روشنایی یادتون نره؛ می‌تونید رو گیگاایمچ بارکنید*. زحمتی نبود با دیویدی مخصوص تنظیم کنید(کالیبره) و دو تصویر هم از استادارد و وضوح‌بالا بگیرید؛ بدون ویرایش بارکنید ـ متأسفانه دوریبن ما تا اطلاع بعدی مرخصی است) .

ـــــ

*

*Alucard*
15-10-2009, 23:07

m654
15-10-2009, 23:35
انعکاس چراغ به همون وضوح دیده‌می‌شه؟ روی حالت بزرگنمایی هست، بااین حال حالت افزایش مقیاس سام نشان شبکه‌ها و لبه‌ها رو بهتر نشون می‌ده.
یه تصویر(شات) از برچسب تلویزیون و از حالت خاموش و حالات گفته شده در حالت دستی دوربین مفیده(تاینی پیک هم بار بشه بهتر). با یک دوربین و در حالات مختلف با تنظیمات دوربین یکسان(دو تصویر بالا یکی با دوربین عکاسی و دیگری با آیفون بوده) باید باشه، تنظیمات این جی10 این‌جت آمده(50"):

*Alucard*
15-10-2009, 23:43
انعکاس چراغ به همون وضوح دیده‌می‌شه؟
اون انعکاس چراغ نیست انعکاس فلاش دوربینه.

عکسهارو هم دوستمون کاربر mehban انداختن.

ritana
16-10-2009, 23:16
اون انعکاس چراغ نیست انعکاس فلاش دوربینه.

عکسهارو هم دوستمون کاربر mehban انداختن.

سلام دوست عزيز .
من در انتخاب مارك پلاسما ترديد دارم !!

كداميك كيفيت تصوير شفافتر - ماندگاري بيشتر و آسيب پذيري كمتري دارند ؟

پاناسونيك ؟

سامسونگ ؟

ال جي ؟

با فروشنده سامسونگ كه صحبت ميكردم ميگفت پلاسماي آنها بالاترين فروش را دارد . پانلهاي جديد پلاسماي سامسونگ واقعا زيباست .

لطفكنيد راهنمائي كنيد.

*Alucard*
17-10-2009, 14:42
سلام دوست عزيز .
من در انتخاب مارك پلاسما ترديد دارم !!

كداميك كيفيت تصوير شفافتر - ماندگاري بيشتر و آسيب پذيري كمتري دارند ؟

پاناسونيك ؟

سامسونگ ؟

ال جي ؟

با فروشنده سامسونگ كه صحبت ميكردم ميگفت پلاسماي آنها بالاترين فروش را دارد . پانلهاي جديد پلاسماي سامسونگ واقعا زيباست .

لطفكنيد راهنمائي كنيد.

به حرف فروشنده ها زیاد توجه نکنید دوست عزیز ال جی رو کلا از لیست خریدتون حذف کنید چون به جز قیمت پلاسما پنلهاش هیچ مزیتی نداره.
از نظر شفافیت و درخشش پلاسماهای پاناسونیک درخشندگی بیشتری دارن از نظر طول عمر و ماندگاری نمیشه قضاوت درستی انجام داد چون اینها همگی لوازم الکتریکی هستن ولی به طور کلی از نظر رتبه جهانی QC یا کنترل کیفی پاناسونیک بالاتر از سامسونگ هست ولی پلاسماهای سامسونگ هم مزیتهای خودشون رو دارن که از جمله اون میشه به دکور زیبا و قیمت مناسبتر اشاره کرد.

ritana
18-10-2009, 20:23
به حرف فروشنده ها زیاد توجه نکنید دوست عزیز ال جی رو کلا از لیست خریدتون حذف کنید چون به جز قیمت پلاسما پنلهاش هیچ مزیتی نداره.
از نظر شفافیت و درخشش پلاسماهای پاناسونیک درخشندگی بیشتری دارن از نظر طول عمر و ماندگاری نمیشه قضاوت درستی انجام داد چون اینها همگی لوازم الکتریکی هستن ولی به طور کلی از نظر رتبه جهانی QC یا کنترل کیفی پاناسونیک بالاتر از سامسونگ هست ولی پلاسماهای سامسونگ هم مزیتهای خودشون رو دارن که از جمله اون میشه به دکور زیبا و قیمت مناسبتر اشاره کرد.

ممنون از راهنمائيتون .
امروز منزل يكي از بستگان بودم يك پلاسماي پاناسونيك 42 اينچ گرفته بودند متاسفانه اصلا كيفيت تصوير مناسب و شفافي نداشت .
كمي با كنترل تنظيمات آنرا تغييير دادم ولي اصلا بدلم نچسبيد !

كيفيت تصوير مات و تركيبات پيكسلها واقعا فاجعه بود .
از همه بدتر مصرف برق آن نيز 360 وات بود!!!:41:

فكر ميكنم سريهاي جديد پلاسماي سامسونگ شفافيت بهتري داشته باشد .

بازهم منتظر راهنمائي شما هستم .

*Alucard*
19-10-2009, 02:00
اول از همه دوست عزیز باید ببینید شما کدوم مدل پلاسما رو دیدین چون ماشالا پاناسونیک یکی دوتا مدل پلاسما نداره..
به هر حال دوست عزیز امیدوارم خرید موفقی داشته باشید.

milky way
31-10-2009, 23:36
ما بعد عمری پولدار شدیم گفتیم یه تلوویزون بخریم 4 تا 1080P توش ببنیم ببنیم این همه میگن HD بالاخره این چطوری هست، اما آدم این تاپیک ها رو میخونه بدجوری گیج میشه، نمیدونه چیکار کنه. من میخوام یه LCD 40 اینچ بگیرم نمیدونم چی بگیریم سونی بگیرم یا سامسونگ یا برند دیگه، LED بگیرم LCD یا پلاسما فقط بگم ما 24 ساعته تلویزیونمون روشنه هر n سال یبار هم عوض میکنیم تلویزیون رو، قیافشم خوب باشه که تریپ خونمون رو حفظ کنه، پول برقم نمیتونم زیاد بدم مخصوصاً که یارانه ها رو هم میخوان برمیدارن ماهی N تومن باید اونوقت پول برق بدیم. مرسی.

m654
01-11-2009, 00:49
ما بعد عمری پولدار شدیم گفتیم یه تلوویزون بخریم 4 تا 1080P توش ببنیم ببنیم این همه میگن HD بالاخره این چطوری هست، اما آدم این تاپیک ها رو میخونه بدجوری گیج میشه، نمیدونه چیکار کنه. من میخوام یه LCD 40 اینچ بگیرم نمیدونم چی بگیریم سونی بگیرم یا سامسونگ یا برند دیگه، LED بگیرم LCD یا پلاسما فقط بگم ما 24 ساعته تلویزیونمون روشنه هر n سال یبار هم عوض میکنیم تلویزیون رو، قیافشم خوب باشه که تریپ خونمون رو حفظ کنه، پول برقم نمیتونم زیاد بدم مخصوصاً که یارانه ها رو هم میخوان برمیدارن ماهی N تومن باید اونوقت پول برق بدیم. مرسی.
سلـام خوبی شما(؟)

قیمت انواع تلویزیون رو عرضه و تقاضا معین می‌کنه. مثلا نیمه‌ی 2008 سام نسل سوم اِل‌ای ‌دی پروجکشن‌ها رو بشدت می‌فروخت؛ مصرف پایین‌تر، وزن معقول؛ که مثل 67 اینچی حدود 1700 فروش می‌کرد. بدماجرا این بود که این نمایشگرها 120 تصویر در ثانیه نشون می‌دادن (چیزی که تخت 240هرتز الآن نتونسته) و باب سه‌بعدی بود. هیچی دیگه سام دید سود اِل‌سی‌دی‌های اینچ‌بالا داره تحدید می‌شه چند ماه بعد درشو تخته کرد و الآن بعد یک سال دوباره می‌خواد پروجکشن‌ها رو (ولی این بار 240فریمی) در پیش بگیره* و اتفاقا پانا و سونی هم از صرافت عقب نیوفتادن سه‌بعدی‌های پلاسما و ال‌سی‌دی رو (با 120فریم) چند ماه دیگه عرضه می‌کنند. تمام این محتوا(که چند شبکه و رسانه‌‌هایی هم هستند الآن) و نمایشگرها، دستگاه‌های مختلف تنها از طریق رابط اِچ‌دی‌اِم‌‌آی ممکن خواهد بود و از ابتدای سال آینده (و با نمایش سی‌اِی سال جدید) به‌طور گسترده عرضه خواهد شد. پیش‌بینی‌ها حاکی از اختلاف قیمت اندک با تکنولوژی بدون سه‌بعدی خواهد بود؛ یعنی قابلیت جدید در واقع انواع قبلی را منسوخ خواهد کرد. . . !

* موضوع اینکه قیمت متفاوت پلاسما به‌خاطر ضعف‌های غیرقابل اغماض هست.

Sacrament
01-11-2009, 02:56
آقا شما فکر کنم خیلی عشق سامسونگ داری واسه همین داری خودتو میکشی که واقعیتو برعکس جلوه بدی شما تو سال 2009 مشکل سواد اینگلیسیم داشته باشی الان مترجم گوگل اومده بری 4 تا مقاله بخونی متوجه میشی که ضعفهای lcd جلوی پلاسما 10 برابره وقتی حرفی نداری بزنی ازت خواهش میکنم چرندیات سر هم بندی نکن.

m654
01-11-2009, 14:13
جناب الوکارد به ما هم پیغام داد که نه بابا اون بحث‌هایی که شد درباره‌ی جی10 اشتباه هست. به‌هر حال من حدود یه‌هفته ‌است که جواب ایمیلی به بخش صنعتی-فنی پانا رو نگرفتم امیدوارم مثل بررسی‌های سی‌نِت به هفت‌ماه و بیشتر نکشه؛ در هر صورت معتقدم باید بی‌طرفانه بحث بشه و معایب و محاسن در کنار هم بیان. راستی کسی بحث در موضوعات مرتبط رو اسپم می‌دونه(؟) یا با تعریف صرف از یک محصول موافقه؟

milky way
04-11-2009, 00:42
امروز رفتم نمایندگی سام تو شریعتی تا ببینم دنیا دسته کیه بالاخره، این 650 یا همون 690 رو رفته بودم ببینم، ولی بشدت این LED های سامسونگ چشمم رو گرفت B7000 لعنتی یه سری عکس هم گذاشته بود پشت زمینش عین تابلو شده بود چقدر ضخامتش هم کمه، خیلی عالی بود واقعاً خوشم اومد ازش در مورد زاویه دیدم چون دوستان میگفتن زاویه دیدش خوب نیست والا ما که هرچی نگاه کردیم از این و اونور اصلاً فرقی با LCD ها ندیدیم البته جفتشونم 178 درجه میگفت هستن، یه نکته دیگه هم تو تبلیغاتش اونجا دقت که کردم دیدم نوشته 143 درصد مصرف برق کمتر، زده بود LCD ها حدود 240 وات برق مصرف میکنن ولی این LED ها 103 وات؟! ولی واقعاً ازش خوشم اومد خیلی شیکم هست نازکیش خیلی جالبه آدم میتونه بزنه به دیوار جای قاب :).
در مورد کیفیت هم خیلی خوب بود ولی متاسفانه کیفیت فیلمی که گذاشته بود مشکل داشت، فیلمه یکمی نویز داشت، ولی میشد گفت کمی کیفیتش از سری 6 یا همون 650 (690) بهتر بود ولی بازم باید تو یه فیلم درست مقایسه میکردی ولی فکر نمیکنم آنچنان فرق زیادی بکنن بازم میگم یه فیلم درست حسابی نبود تا بشه مقایسه درستی انجام داد.
راستی میگفت بین سری 6000 و 7000 این LED هم هیچ فرقی وجود نداره فقط سری 7000 نمیدونم فیلمم میخونه یا همچین چیزایی.

SuffEr
04-11-2009, 08:58
امروز رفتم نمایندگی سام تو شریعتی تا ببینم دنیا دسته کیه بالاخره، این 650 یا همون 690 رو رفته بودم ببینم، ولی بشدت این LED های سامسونگ چشمم رو گرفت B7000 لعنتی یه سری عکس هم گذاشته بود پشت زمینش عین تابلو شده بود چقدر ضخامتش هم کمه، خیلی عالی بود واقعاً خوشم اومد ازش در مورد زاویه دیدم چون دوستان میگفتن زاویه دیدش خوب نیست والا ما که هرچی نگاه کردیم از این و اونور اصلاً فرقی با LCD ها ندیدیم البته جفتشونم 178 درجه میگفت هستن، یه نکته دیگه هم تو تبلیغاتش اونجا دقت که کردم دیدم نوشته 143 درصد مصرف برق کمتر، زده بود LCD ها حدود 240 وات برق مصرف میکنن ولی این LED ها 103 وات؟! ولی واقعاً ازش خوشم اومد خیلی شیکم هست نازکیش خیلی جالبه آدم میتونه بزنه به دیوار جای قاب :).
در مورد کیفیت هم خیلی خوب بود ولی متاسفانه کیفیت فیلمی که گذاشته بود مشکل داشت، فیلمه یکمی نویز داشت، ولی میشد گفت کمی کیفیتش از سری 6 یا همون 650 (690) بهتر بود ولی بازم باید تو یه فیلم درست مقایسه میکردی ولی فکر نمیکنم آنچنان فرق زیادی بکنن بازم میگم یه فیلم درست حسابی نبود تا بشه مقایسه درستی انجام داد.
راستی میگفت بین سری 6000 و 7000 این LED هم هیچ فرقی وجود نداره فقط سری 7000 نمیدونم فیلمم میخونه یا همچین چیزایی.

قيمت 690 و 7000 رو چند مي گفت رفيق ؟

ramin-v
04-11-2009, 12:58
اگر قصد خرید LED دارید حتمآ LH90 رو هم ببینید تا تفاوت کیفیتش رو با B7000 کاملآ حس کنید. با وجود LH90 و قیمت نزدیکش با B7000 خرید B7000 اصلآ منطقی نیست. البته این نظر شخصی منه

m654
04-11-2009, 13:58
با سینما:

40B6000 2388
40B7000 2448
46B6000 3440
46B7000 3640‍

m654
04-11-2009, 14:02
اگر قصد خرید LED دارید حتمآ LH90 رو هم ببینید تا تفاوت کیفیتش رو با B7000 کاملآ حس کنید. با وجود LH90 و قیمت نزدیکش با B7000 خرید B7000 اصلآ منطقی نیست. البته این نظر شخصی منه

تأیید می‌شه.

شما یه بار با روشنایی بالا هم ببینی در مورد اِج‌لایت سام نظرت عوض می‌شه؛ ال‌جی با دو اینچ بالاتر به‌نظر مناسب‌تر می‌آد ـ هرچند شاید قاچاق 46 بدون سینمای سام همون حدود باشه(شاید عمر اِل‌ای‌دی سام هم بیشتر باشه). در هر صورت اگر دو سه نفر با هم تماشا می‌کنند با نصب الکترونیکی رایگان مسأله‌ای نخواهد بود.

milky way
04-11-2009, 15:05
حالا که گفتین میرم اینم چک میکنم، قیمت این LG LH90 چند هست؟ البته الان عکساش رو دیدم از نظر قیافه حداقل تو عکسها با B7000 قابل مقایسه نیست همون ضخامت B7000 رو آدم میبینه دهنش باز میمونه.
در مورد قیمت هم B7000 با همونطور که دوستمون هم گفتن مدل 40 اینچش 2448 تومن بود البته با سینمای خانگی و دوربین C10 سامسونگ که سینمای خانگی رو 320 تومن میگفت قیمتشه که میشه از قیمت تلوویزون کم کرد و دوربین C10 هم فکر میکنم نزدیک 300 تومنه (اینو دقیق نمیدونم) یعنی بیش از 600 تومن همراهش هدیه میدن که اگر بشه ازشکم کرد قیمتش نزدیک 1850 میشه.

m654
04-11-2009, 15:37
حالا که گفتین میرم اینم چک میکنم، قیمت این LG LH90 چند هست؟ البته الان عکساش رو دیدم از نظر قیافه حداقل تو عکسها با B7000 قابل مقایسه نیست همون ضخامت B7000 رو آدم میبینه دهنش باز میمونه.
در مورد قیمت هم B7000 با همونطور که دوستمون هم گفتن مدل 40 اینچش 2448 تومن بود البته با سینمای خانگی و دوربین C10 سامسونگ که سینمای خانگی رو 320 تومن میگفت قیمتشه که میشه از قیمت تلوویزون کم کرد و دوربین C10 هم فکر میکنم نزدیک 300 تومنه (اینو دقیق نمیدونم) یعنی بیش از 600 تومن همراهش هدیه میدن که اگر بشه ازشکم کرد قیمتش نزدیک 1850 میشه.
اگر روی دیوار نصب بشه شاید نمای خاصی پیدا کنه(با وجود سایه). این به‌خاطر فناوریشون هست. سی‌10 داخل فروش نمی‌ره(و قیمت حدودی هم همون) ؛ یه دوربین استاندارده و کار راه انداز(ظاهرش هم شاید چندان دلچسب نباشه).

m654
04-11-2009, 15:42

milky way
04-11-2009, 15:48
اگر روی دیوار نصب بشه شاید نمای خاصی پیدا کنه(با وجود سایه). این به‌خاطر فناوریشون هست. سی‌10 داخل فروش نمی‌ره(و قیمت حدودی هم همون) ؛ یه دوربین استاندارده و کار راه انداز(ظاهرش هم شاید چندان دلچسب نباشه).
C10 رو هم همونجا گذاشته بود کنار LED ها. خیلی جمع و جورم هست.

ramin-v
04-11-2009, 16:47
B7000 فقط دوربین رو اضافه داره ولی از لحاظ سینما فرقی با هم نمیکنند ولی کیفیت و تکنولوژِی و تعداد و نحوه بکارگیری لامپهایLED در LG قابل مقایسه با B7000 نیست در سایتها و بخصوص Cnet هم که میتونی جایگاهشون رو ببینی.
علت ضخامت LH90 تعداد زیاد لامپهای Led بکار رفته در داخلش هست .
حتمآ برید جمهوری و با هم مقایسه کنید بخصوص در زمینه های تصویری کاملآ سفید یا مشکی.

milky way
05-11-2009, 10:04
LH90 رو البته میرم از نزدیک میبینم ولی این نتایج مقایسه تست LH90 با B6000 و B7000 هست از سایت Cnet گرفتم:

LG-LH90

Sam-B6000

Sam-B7000

تو این تست ها که خیلی LH90 بنظر بهتر نمیاد.

*Alucard*
05-11-2009, 15:26
اینها تست دقت رنگ هست که درصدی از خطا در اونها طبیعی هست و برای افراد زیادی قابل تشخیص نیست و اون 5 قسمت پائین هم مربوط به پروسسور پنل میشه و بقیه تستها مثل بازتولید رنگ مشکی و میزان جزئیات در سایه ها و قدرت Anti reflector پنل هم مطرح هستن که Cnet اونهارو تو جدول قرار نداده ولی تو متن بررسی پنلها اونهارو مقایسه میکنه یه تست دیگه ای که Cnet انجام میده مقایسه Side by side پنلها هست و کیفیت تصویر Overall پنل.

milky way
05-11-2009, 19:15
اینها تست دقت رنگ هست که درصدی از خطا در اونها طبیعی هست و برای افراد زیادی قابل تشخیص نیست و اون 5 قسمت پائین هم مربوط به پروسسور پنل میشه و بقیه تستها مثل بازتولید رنگ مشکی و میزان جزئیات در سایه ها و قدرت Anti reflector پنل هم مطرح هستن که Cnet اونهارو تو جدول قرار نداده ولی تو متن بررسی پنلها اونهارو مقایسه میکنه یه تست دیگه ای که Cnet انجام میده مقایسه Side by side پنلها هست و کیفیت تصویر Overall پنل.
آقا میشه از این مقایسه side by side لینک بزارین، ممنون میشم.

ramin-v
05-11-2009, 22:11
این نتایج تستهایی که این دوستمون milky way گذاشت برای من هم جای تعجب داشت که چطور LH90 نتایج ضعیفتری کسب کرده بنابراین من از دوست عزیزمون Alucard خواهش میکنم بین این سه مدل (B7000,B6000,LH90) نتایج تستهای قابل اتکا و فاکتورهایی که در تعیین کیفیت تصاویر این تلوزیونها موثرتر هستند رو از Cnet یا هر منبع معتبر دیگری در اینجا قرار بدهند.

djmilad_mrb
06-11-2009, 11:05
با تشکر از بقیه دوستان اگر امکان داره دوستان نظر خودشونو در مورد مدل جدید پلاسمای سامسونگ عنوان کنن

m654
11-11-2009, 10:38
این هم با ‌آخرین تغییرات از فرهنگ‌نامه‌ی آزاد ویکیپدیا

که دست‌کم در چنین موضوعاتی به‌روز و قابل اعتماد است.

با این فهرست نیز مقایسه‌ای بین این دوفناوری را شاهد خواهیم بود:

نمایشگرهای کریستال مایع:

برتری‌ها:

[...]

[سبک‌تر و کم‌مصرف‌تر از انواع نمایشگرهای موجود]

امکان بلقوه‌ی کمتر برای سوختگی تصویر ـ بِرنین.

نوع اِل‌سی‌دی‌ها نور بسیار کمتری را بازتابش می‌کنند. امکان آن را دارند که در اتاق روشنی، بدون مشگل یازتابش، کنتراست را تنظیم کنند.

ضعف‌ها:

سیاه غیر عمیق؛ بیشتر نمایشگرهای اِل‌سی‌دی کنتراست پایین‌تری دارند*.

زاویه‌ی دید باریک‌تر از دیگر انواع نمایشگرها**.

اِل‌سی‌دی‌ها وابستگی بسیاری به لایه‌ی نازک ترانزیستوری خود دارند؛ این لایه ،که در تمام گستره قاب نمایش وجود دارد، حساس است و گاهی چندین پیکسل معیوب کارخانه‌ای محصول همین ایراد است***[؛ که در استفاده البته به تعداد آن‌ها افزوده نخواهد شد].

به‌لحاظ فنی زمان تازه‌سازی ضعیف‌تری نسبت به نمایشگر‌های پلاسما دارد و گاه در صحنه‌های پرسرعت جاافتادگی تصویر را شاهد هستیم که با افزایش نرخ تازه سازی تاحدودی کم‌رنگ شده(و بیشتر با چشم هم قابل تشخیص نیست) ـ رِفرش‌ریت.

* وجود کریستال مایع گاه منجر به بازتابش پرتوهای منبع نور می‌شود و این باعث شده که عمق سیاه در این نمایشگرها کمتر باشد؛ البته با عرضه‌ی انواع اِل‌ای‌دی این مشگل به‌میزان زیادی رفع شده.

** که به‌خصوص در اِج‌اِل‌ای‌دی‌ها در گوشه‌هایی تاحدودی دچار محو شدگی می‌شود(که در بسیاری از غیراِل‌ای‌دی‌ها به‌صورت افقی محسوس نیست).

*** که در نمایشگر‌های بزرگ هم احتمال متوسط نقاط بیشتری را دارد.

m654
11-11-2009, 10:41
با عرضه انواع جدید نمایشگر‌های پلاسمای پانا، موسوم به نئو، لازم بود توضیحاتی داده بشه: از [پلاسما]برگردان فرهنگ‌نامه‌ی آزاد ویکیپدیا

برتری‌ها:

[...]
با رنگ دقیق‌تر از همتاهای ال‌سی‌دی[در محصول جدید وی10، گام رنگ 120٪ هست].

بیشتر مواقع دارای سیاه کامل‌تر از ال‌سی‌دی.

با زاویه‌ی دید بهتر.

با نرخ تازه‌سازی تصویر و زمان پاسخ‌دهی مناسب (تا 0/001)؛مناسب برای تماشای مسابقات ورزشی و صحنه‌های پرسرعت سینمایی.

اثر سوختگی تصویر*

ایرادات:

سوختگی تصویر**.

کاهش تدریجی روشنایی کلی نمایشگر بعد از مدتی از استفاده***[ نوع جدید آن مدعیست با نصف روشنایی تا 100,000 ساعت عمر می‌کند].

مستعد لرزش بخش‌های وسیع تصاویر.

حساس به بازتابش نور در فضاهای روشن.

آسیب‌های مربوط به صفحه‌ی شیشه‌ای نمایش ماندگارتر و تعمیر دشوارتر از نمایشگرهای کریستالی.

وزن بالاتر، باوجود صفحه‌ی شیشه‌ای حایل گازها[که گاه نیازمند پایه‌های به‌خصوص است].

مصرف برق به‌طور متوسط بالاتر .

نبود امکان ساخت در ابعاد کوچک.

[ ممکن نبودن استفاده در ارتفاعات ].

* htt p://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_tv

**با وجود به‌کارگیری تمهیداتی جدید برای کاهش آن،با وجود ماندن بخش-تصاویر بصورت ماندگار،توصیه می‌شود در کاربردهایی با تصاویر ثابت چون نشان شبکه‌ تلوزیون،حاشیه تصویر بازی ویدئویی یا پس‌زمینه سیستم‌عامل به‌کار نرود. حالت دیگری از ضبط تصویر هم وجود دارد، که برخلاف قبلی موقتیست، شَبَه تصویر است؛ کاهش شاخص‌های نمایشی در کم رخ دادن آن‌ها مؤثر است.

***به‌دلیل کاهش تابندگی فسفر با بکارگیری آن؛ هرچند در انواع جدید تضعیف شده.
این هم با ‌آخرین تغییرات از فرهنگ‌نامه‌ی آزاد ویکیپدیا

milky way
11-11-2009, 12:28
آقا یه سوال از نظر تأخیر و پاسخ دهی LED ها چطورن نسبت به LCD ها؟

m654
11-11-2009, 13:55
آقا یه سوال از نظر تأخیر و پاسخ دهی LED ها چطورن نسبت به LCD ها؟
(در مقایسه‌ی اِل‌اِچ900 و 690) بهتره. علاوه بر اون نوع اِل‌ای‌دی (نسبت به معمولی) سریع‌تر از حالت خاموشی به نمایش، درمی‌آد.

راستی نمایشگرهای حقیقی اِل‌ای‌دی (اُرگانیک) هم ارزه شد (15 اینچ به قیمتی حدود 2600)؛ جالب این‌که به‌لحاظ فنی (و با تولید انبوده) ارزان‌تر خواهد بود.

ایشون* می‌گه منبع (موارد موجود) نور کناری در سبز کندتره و اشاره داره که 7000 بهتر از همتاها عمل کرده ولی در عقب،(آرجی‌بی:بَک‌لایت) در مجموع زمان پاسخ‌دهی کمتری داره ـ بهتر و سریعتر.

نور اِل‌ای‌دی کناری سامسونگ سری7000

آر‌جی‌بی‌ در تلویزیون سونی

________

*

White LED is very similar to CCFL because it uses a blue light source that is made to look white by the presence of a sulphur coating on the bulb. As a result, the television will potentially be stronger in the green portion of the spectrum, but as some CCFL technologies enable better red and blue response, better white LEDs could also be possible. The Samsung UA40B7100 is an example of a TV that uses White LEDs.
RGB LEDs, on the other hand, are potentially capable of a broader colour range because they use three LEDs coloured red, blue and green.

milky way
11-11-2009, 15:29
(در مقایسه‌ی اِل‌اِچ900 و 690) بهتره. علاوه بر اون نوع اِل‌ای‌دی (نسبت به معمولی) سریع‌تر از حالت خاموشی به نمایش، درمی‌آد.

راستی نمایشگرهای حقیقی اِل‌ای‌دی (اُرگانیک) هم ارزه شد (15 اینچ به قیمتی حدود 2600)؛ جالب این‌که به‌لحاظ فنی (و با تولید انبوده) ارزان‌تر خواهد بود.

ایشون* می‌گه منبع (موارد موجود) نور کناری در سبز کندتره و اشاره داره که 7000 بهتر از همتاها عمل کرده ولی در عقب،(آرجی‌بی:بَک‌لایت) در مجموع زمان پاسخ‌دهی کمتری داره ـ بهتر و سریعتر.

________

*

ممنون - راستی شما خیلی خوب نکات نگراشی رو رعایت میکنی و از نیم‌فاصله استفاده میکنی، من خودم هم روی این نکات نگارشی حساسم ولی اکثراً تو فروم استفاده نمیکنم، کسی رو هم ندیدم استفاده کنه ولی کار شما درسته.

ramin-v
11-11-2009, 16:12

________

*

آیا لامپهای LED که در LH90 بکار رفته شبیه RGB در تلوزیون های سونی مثل x450 هست؟

*Alucard*
11-11-2009, 16:37

به کار گیری Dynamic RGB LED باعث بالا رفتن اشباع رنگ پنل میشه و فعلا تنها در یکی دو مدل از سونی و شارپ به کار گرفته شده بالا رفتن قیمت پنل در اثر استفاده از این نوع LED یکی از موارد منفی این تکنولوژی هست به طوری که سونی ساخت این پنلهارو به دلیل هزینه تمام شده تولید بالا و جهش محسوس کمی که از نظر کیفیت تصویر در عمل نسبت به LED های سفید رنگ ایجاد کرده به حالت تعلیق درآورده و حتی در نسل جدیدش یعنی سری X550 هم این تکنولوژی رو به طور کلی کنار گذاشته.

m654
11-11-2009, 20:50

بله. این محصولِ الجی با نام اِل‌اِچ90 هم در نقاطی از دنیا فروش می‌ره. برخلاف نور اِل‌ای‌دی اِکس450 سونی در اندازه‌ی 42 نیز موجو هست و با قیمتی که داره(2200 بدون هدیه)از انتخاب‌های منطقی تکنولوژی اِل‌سی‌دی است.

قبل از این هم گفته‌گوهایی مطرح شده بود:

lord_ashkan_z
12-11-2009, 14:18
یعنی lcd ها مغمولی بهتر از نوع led هستن؟

Guts
12-11-2009, 23:15
امروز رفتم جمهوری تا بالاخره قضیه رو خاتمه بدم و یک مدل خوب انتخاب کنم؛ تقریباً سعی کردم تمام مدل‌های موجود رو به دقت بررسی کنم، (البته این مشکلی وجود داشت که مغازه‌ای که بشه چند نوع تلویزیون مختلف رو کنار هم دید و مقایسه کرد تقریباً وجود نداشت، مگه یدونه) کلاً هم پلاسما‌ها رو دیدم هم LCDها و هم LED من حرفه‌ای نیستم پس از دیدم یه غیر حرفه‌ای و از دید خودم همچی رو بررسی کردم.
تو پلاسما تنها مدلی که به نظرم خوب اومد همون G10 پاناسونیک بود البته با مدل S10 هم، با اون تصویری که داشت پخش میشد، من فرقی ندیدم. مدل 650 سامسونگم دیدم ولی به نظرم جالب نیومد، بخاطر اینکه واقعاً کیفیت آنچنانی من حداقل ندیدم و کنار LEDها و LCDهای سامسونگ به نظرم خیلی جالب نبود! و کیفیت تصویر G10 به نظرم خیلی بهتر بود.
تو LCDها بدون شک یکی از بهترین LCDهای بازار سامسونگ 690 بود (نمیگم بهترین چون بهترین معنای خواصی نداره) کلاً از مدل‌های LG خوشم نیومد، حقیقتاً نمیدونم چرا، فقط خوشم نیومد به دلم نشست.
ولی اصل کاری LEDهای سامسونگ، البته من قبلاً هم LEDها رو تو نمایندگی شریعتی دیده بودم و خیلی هم خوشم اومده بود (شاید بخاطر ظاهر خیلی خوبش) ولی اینبار تونستم با دقت بیشتر و زمان مناسب‌تری مقایسه خوبی بین LCDها و LEDهای سامسونگ بکنم؛ وقتی دقیقاً کنار هم 690 LCD رو با 7000 LED، با یک تصویر مشابه دیدم آخر به این نتیجه رسیدم کیفیت تصویر و رنگ ها کمی تو 690 بهتره حالا نمیدونم میشه با تنظیمات این فاصله کم رو از بین برد یا نه ولی کلاً با توجه به مبلغ 300 هزار تومن اضافه که میدین دیگه شک ندارم کیفیت تصویر بهتری نمیگیرد ولی خوب قیافه بهتری داره و البته سیاهشم واقعاً سیاهه (نه خاکستری تیره) که اصلاً نمیدونم این خوبه یا بد، ولی واقعاً نازکیش نازکه خیلی اما فهمیدم از روبرو که نگاه کنی عمراً بفهمی چه تلویزیون نازکی رو داری نگاه میکنی پس باید همیشه بشینی از بقل نگاه کنی تا بفهمی چقدر نازکه و شاد بشی.
در آخر فکر میکنم نظرم در مورد G10 عوض شد، حقیقتاً تا قبل از اینکه از نزدیک ببینم این تلویزیون رو اصلاً ذهنیت خوبی ازش نداشتم، نمیدونم شاید به خاطر پلاسما بودنش بود چون همه میگن LCD، LCD ما هم فکر میکردیم LCD چی هست ولی پلاسماهای پاناسونکم چیزی از LCD کم نداشتن ولی خدایی قیافه تعطیل هستن؛ بعدم LCD 690 سامسونگ که به نظرم انتخاب خوبی اومد آخرم فکر کنم همینو بگیرم دیگه، قیافشم خوبه، امکانات بهتری هم داره و با قیمت G10 پاناسونیکم یکی هست.

nathan
13-11-2009, 01:43
امروز رفتم جمهوری تا بالاخره قضیه رو خاتمه بدم و یک مدل خوب انتخاب کنم؛ تقریباً سعی کردم تمام مدل‌های موجود رو به دقت بررسی کنم، (البته این مشکلی وجود داشت که مغازه‌ای که بشه چند نوع تلویزیون مختلف رو کنار هم دید و مقایسه کرد تقریباً وجود نداشت، مگه یدونه) کلاً هم پلاسما‌ها رو دیدم هم LCDها و هم LED من حرفه‌ای نیستم پس از دیدم یه غیر حرفه‌ای و از دید خودم همچی رو بررسی کردم.
تو پلاسما تنها مدلی که به نظرم خوب اومد همون G10 پاناسونیک بود البته با مدل S10 هم، با اون تصویری که داشت پخش میشد، من فرقی ندیدم. مدل 650 سامسونگم دیدم ولی به نظرم جالب نیومد، بخاطر اینکه واقعاً کیفیت آنچنانی من حداقل ندیدم و کنار LEDها و LCDهای سامسونگ به نظرم خیلی جالب نبود! و کیفیت تصویر G10 به نظرم خیلی بهتر بود.
تو LCDها بدون شک یکی از بهترین LCDهای بازار سامسونگ 690 بود (نمیگم بهترین چون بهترین معنای خواصی نداره) کلاً از مدل‌های LG خوشم نیومد، حقیقتاً نمیدونم چرا، فقط خوشم نیومد به دلم نشست.
ولی اصل کاری LEDهای سامسونگ، البته من قبلاً هم LEDها رو تو نمایندگی شریعتی دیده بودم و خیلی هم خوشم اومده بود (شاید بخاطر ظاهر خیلی خوبش) ولی اینبار تونستم با دقت بیشتر و زمان مناسب‌تری مقایسه خوبی بین LCDها و LEDهای سامسونگ بکنم؛ وقتی دقیقاً کنار هم 690 LCD رو با 7000 LED، با یک تصویر مشابه دیدم آخر به این نتیجه رسیدم کیفیت تصویر و رنگ ها کمی تو 690 بهتره حالا نمیدونم میشه با تنظیمات این فاصله کم رو از بین برد یا نه ولی کلاً با توجه به مبلغ 300 هزار تومن اضافه که میدین دیگه شک ندارم کیفیت تصویر بهتری نمیگیرد ولی خوب قیافه بهتری داره و البته سیاهشم واقعاً سیاهه (نه خاکستری تیره) که اصلاً نمیدونم این خوبه یا بد، ولی واقعاً نازکیش نازکه خیلی اما فهمیدم از روبرو که نگاه کنی عمراً بفهمی چه تلویزیون نازکی رو داری نگاه میکنی پس باید همیشه بشینی از بقل نگاه کنی تا بفهمی چقدر نازکه و شاد بشی.
در آخر فکر میکنم نظرم در مورد G10 عوض شد، حقیقتاً تا قبل از اینکه از نزدیک ببینم این تلویزیون رو اصلاً ذهنیت خوبی ازش نداشتم، نمیدونم شاید به خاطر پلاسما بودنش بود چون همه میگن LCD، LCD ما هم فکر میکردیم LCD چی هست ولی پلاسماهای پاناسونکم چیزی از LCD کم نداشتن ولی خدایی قیافه تعطیل هستن؛ بعدم LCD 690 سامسونگ که به نظرم انتخاب خوبی اومد آخرم فکر کنم همینو بگیرم دیگه، قیافشم خوبه، امکانات بهتری هم داره و با قیمت G10 پاناسونیکم یکی هست.

مهمترین دلیلی که منم g10 خریدم همین براقیتش نسبت به بقیه پلاسماها بود g10 به نظر من انتخاب اول باید باشه چون واسه همیشه از شر مشکل رسپانس تایم lcd و زاویه دید آدمو خلاص میکنه :2: کیفیتش رو فیلمای hd :18: دکورشم قشنگه یکمی بیش از حد سادس مصرف برقشم خیلی بالا نیست رو پول برق ما که تاثیر نداشته ولی واسه بازی کامپیوتری یه چیز عجیبی که من خیلی باحاش حال میکنم اینه که بازیارو سه بعدی تر از lcd میکنه خیلیم طبیعیتر میکنه :18: ولی بعضی بازیارو واقعا میترکونه توی سایت avsforum یه جایی هست همه راجب این قضیه صحبت میکنن من فکر میکردم فقط من اینجوری فکر میکنم ولی ظاهرا بر عکس lcd که همه چیزو خطی و کارتونی میکنه به قول همون کسایی که تو سایت avsforum بودن خیلی flat هست پلاسماها تصویرو سه بعدی تر با عمق بیشتر نشون میدن.

ُُsnake
13-11-2009, 19:59
مي خواستم بدانم كه آيا تلويزيونهاي ال اي دي سامسونگ مثل LED Serie 6 تصاوير آنالوگ (تلويزيون خودمون)رو با كيفيت خيلي بيشتري نسبت به تلويزيونهاي ال سي دي سوني نشون مي ده
چون در تلويزيون ما كه LCD Sony Z4500 است تصاوير تلويزيون بسيار بي كيفيت و افتضاح است ولي من در جمهوري يك تلويزيون ال اي دي سامسونگ كه داشت سريال دلنوازان را نشون مي داد واقعا كيفيتش عالي بود ولي در مغازه بغلي كه سوني بود كيفيت همان تصاوير پايين تر بود
آيا واقعا كيفيت تصوير LED اينقدر زياد از LCD بهتر است كه به راحتي و از راه دور مي توان تشخيص داد

m654
14-11-2009, 09:35
مي خواستم بدانم كه آيا تلويزيونهاي ال اي دي سامسونگ مثل LED Serie 6 تصاوير آنالوگ (تلويزيون خودمون)رو با كيفيت خيلي بيشتري نسبت به تلويزيونهاي ال سي دي سوني نشون مي ده
چون در تلويزيون ما كه LCD Sony Z4500 است تصاوير تلويزيون بسيار بي كيفيت و افتضاح است ولي من در جمهوري يك تلويزيون ال اي دي سامسونگ كه داشت سريال دلنوازان را نشون مي داد واقعا كيفيتش عالي بود ولي در مغازه بغلي كه سوني بود كيفيت همان تصاوير پايين تر بود
آيا واقعا كيفيت تصوير LED اينقدر زياد از LCD بهتر است كه به راحتي و از راه دور مي توان تشخيص داد
این تفاوت بیشتر به افزایش مقیاس سامسونگ مربوطه.

s-a-l-i-m
15-11-2009, 19:39
من که زیاد از این حرف ها چیزی دست گیرم نشد ولی کلا lcd بهتره یا led ؟؟؟؟؟ { یا چیز دیگه }

m654
16-11-2009, 01:14
من که زیاد از این حرف ها چیزی دست گیرم نشد ولی کلا lcd بهتره یا led ؟؟؟؟؟ { یا چیز دیگه }
دومی برای خانواده دو سه نفره.

Hamed_forum
16-11-2009, 08:49
led 32 اينچ يا پايين تر داريم؟

lord_ashkan_z
16-11-2009, 20:28
ed 32 اينچ يا پايين تر داريم؟

تو لپتاپ ها استفاده میشه ...!

من زیاد تو کار نیستم ولی باید مانیتور LED هم باشه که مانیتور های جدید معمولا 22 -23 اینچ هستند ...

*Alucard*
16-11-2009, 21:19
led 32 اينچ يا پايين تر داريم؟

سری 6000 پنل 32 اینچی داره (اطلاعی از اینکه این سایز از این پنل وارد ایران شده یا نه ندارم)

Guts
16-11-2009, 21:31
تو بازار نیست فقط 40 اینچ به بالا هست.

Hamed_forum
16-11-2009, 23:00
سری 6000 پنل 32 اینچی داره (اطلاعی از اینکه این سایز از این پنل وارد ایران شده یا نه ندارم)

اين سري 6000 خيلي گران مگه چي داره نسبت به اين 690 كه الان هست

reza_amir54321
18-11-2009, 16:17
متاسفانه چند تا تایپیک مختلف ایجاد شده که محتوای همه اونها تقریبا بحث پلاسما ال سی دی هستش که فکر کنم یه طورای جمع بشن بهتره
ولی تجربه شخصی خود من که از panasonic 50s استفاده میکنم اینه که با تمام حرفها و ریویو های مختلف توی کارکرد عملی و استفاده از منابع غیر دیجیتال و دیجیتال به غیر از اچ دی که متاسفانه فعلا امکان تست مقایسه ای نداشتم پلاسمها بطور محسوس کیفیت چشم نواز تری ارائه میکنن و توی دراز مدت چشم رو خسته نمی کنن یه طورای تصویر پویا تره بر خلاف ال سی دی که شارپنسش ازار دهنده است دوستان که ال سی دی های رنگارنگ سامسونگ و سونی دارن وقتی توی تلوزیون ما مثلا بی بی سی و غیره رو می ببین اذعان میکنن تصویر بهتری رو شاهدش هستن
هرچند انتخاب اول من مدلی مثل 50v یا 50G بود ولی خوب متاسفانه سیاستهای عجیب غریب بانیان و پی جی اف ما رو مجبور کرد انتخاب دیگر داشته باشم

footballist
27-11-2009, 23:20
کسی میتونه قیمت این مدل رو برام بزاره:
UE32B7020
ال ای دی هستش و همچنین اگر میتونید یک ریویو یا یک عکس هم از صفحه اش بزارید.همچنین به نظرتون مدل خوبی هست؟با تشکر

Переклад не
28-11-2009, 22:27
با سلام
از دوستان کسی هست بدونه که فرق lcd با led چیه؟
من این وبلاگو چک کردم اما درمورد فرق این دوتا دو پهلو صحبت کرده

*Alucard*
28-11-2009, 23:51
با سلام
از دوستان کسی هست بدونه که فرق lcd با led چیه؟
من این وبلاگو چک کردم اما درمورد فرق این دوتا دو پهلو صحبت کرده

در حقیقت فرق اساسی بین LED و LCD به کار گیری دیدهای نوری در LCD پنلهایی هست که از این دیودها به عنوان نورپشتی استفاده میکنن به عبارت ساده تر فرق بین LED و LCD فقط در منبع نوری هست که به عنوان نورپشتی یا بک لایت (Back Light) در این تلویزیونها به کار میره.
در LCD های معمولی از لامپهای فلورسنتی CCFL که تا حدی مثل لامپهای مهتابی هستن به عنوان نورپشتی استفاده میشه در LCD پنلهایی که به اونها LED TV میگن از LED به جای این لامپها استفاده میکنن.

خود LED TV ها هم بر اساس نوع آرایش LED ها دو دسته هستن:
Edge lit :1
local Dimming :2
خود Local Dimming ها هم بر اساس رنگ LED به کار رفته دو دسته هستند:
White LEDs
RGB LEDs

مزیت:
مصرف برق کمتر.
نازکتر شدن ضخامت پنل.
در انواع Local dimm مشکی عمیقتری تولید میشه.

معایب:
زاویه دید محدودتر نسبت به انواع مرغوب LCD هایی که از CCFL به عنوان نور پشتی استفاده میکنن.
قیمت بالاتر.

footballist
29-11-2009, 14:16
در حقیقت فرق اساسی بین LED و LCD به کار گیری دیدهای نوری در LCD پنلهایی هست که از این دیودها به عنوان نورپشتی استفاده میکنن به عبارت ساده تر فرق بین LED و LCD فقط در منبع نوری هست که به عنوان نورپشتی یا بک لایت (Back Light) در این تلویزیونها به کار میره.
در LCD های معمولی از لامپهای فلورسنتی CCFL که تا حدی مثل لامپهای مهتابی هستن به عنوان نورپشتی استفاده میشه در LCD پنلهایی که به اونها LED TV میگن از LED به جای این لامپها استفاده میکنن.

خود LED TV ها هم بر اساس نوع آرایش LED ها دو دسته هستن:
Edge lit :1
local Dimming :2
خود Local Dimming ها هم بر اساس رنگ LED به کار رفته دو دسته هستند:
White LEDs
RGB LEDs

مزیت:
مصرف برق کمتر.
نازکتر شدن ضخامت پنل.
در انواع Local dimm مشکی عمیقتری تولید میشه.

معایب:
زاویه دید محدودتر نسبت به انواع مرغوب LCD هایی که از CCFL به عنوان نور پشتی استفاده میکنن.
قیمت بالاتر.

چه مدلهایی بر اساس local dimming در حال حاضر تولید شده؟RGB LEDs بهتر از White LEDs هستند؟ایا ال ای دی میتونه در بهترین مدلش که فعلا این چنین مدلی نداریم با پلاسما رقابت کنه؟هیچ تکنولوژِی جدیدی به جز ال ای دی و ال سی دی و پلاسما نیومده؟با تشکر

*Alucard*
29-11-2009, 14:27
چه مدلهایی بر اساس local dimming در حال حاضر تولید شده؟RGB LEDs بهتر از White LEDs هستند؟ایا ال ای دی میتونه در بهترین مدلش که فعلا این چنین مدلی نداریم با پلاسما رقابت کنه؟هیچ تکنولوژِی جدیدی به جز ال ای دی و ال سی دی و پلاسما نیومده؟با تشکر

سامسونگ B8500 , ال جی LH90 و سونی X450 و چند مدل از Sharp و Toshiba هم معرفی شده تنها مدلی که فعلا از RGB LED در ساختش استفاده شده مدل X450 سونی هست تا به این لحظه تستهای کیفیت تصویر نشون دادن که مدلهای B8500 و LH90 بهتر از X450 سونی بودن البته تعجبی هم نداره چون X450 مدل سال 2008 هست ولی این مدلها اواخر سال 2009 معرفی شدن.

در مورد رقابت با پلاسماها بیشتر رقابت در بازتولید رنگ مشکی هست از اونجایی که کنترل میزان نوردهی در پلاسماها در حد پیکسل هست به قولی Pixel Level هستن پلاسماها میتونن با دقتی در سطح پیکسل نقاط تاریک درست کنن ولی در Local Dimm ها برای تعداد زیادی از پیکسلها یک منطقه به عنوان بک لایت در نظر گرفته شده که ممکنه در تصاویر با کنتراست زیاد هاله نور ایجاد کنه البته این مسائل بیشتر به صورت تئوریک مطرح هستن ولی به طور کلی به نظر من Local dimm ها در آینده نزدیک تنها مشکلی که جلوی پلاسماها خواهند داشت مشکل زاویه دید هست و در بقیه موارد در سطحی که برای چشم انسان قابل روئیت هست به پلاسما پنلها میرسن یا بهتر عمل میکنن مگر اینکه پلاسماها هم پیشرفت قابل توجهی به خصوص در ضمینه مصرف برق و پیک برایتنس بکنن.

footballist
29-11-2009, 21:41
ایا مدلهای G15 پلاسما پاناسونیک تو ایران اومدن؟با تشکر

*Alucard*
30-11-2009, 00:04
ایا مدلهای G15 پلاسما پاناسونیک تو ایران اومدن؟با تشکر

نه دوست عزیز تنها مدلی که از پلاسما پنلهای NeoPDP وارد بازار ایران شده مدل 42G10 هست البته دوستان میگن مدل V10 هم اومده که قیمت نامعقولی داره.

clapton
01-12-2009, 18:49
ممنون از Alucard عزیز که اطلاعات خوبی در مورد نسل جدید نمایشگرها در اختیار مون قرار میده .
در مورد برند های دیگه موجود در بازار هیچ بحثی نشده مثل philips ، sharp و... بخصوص که شارپ تو نمایشگاه الکامپ بزرگترین نمایشگر دنیا رو به نمایش گذاشته بود.
با سپاس

biostar
11-12-2009, 20:50
سلام دوستان نظرتون در مورد LCD های سونی چی هست؟ قیمتش نسبت به سامسونگ و ال جی های مشاهبه چگونه هست؟
KLV-40W550A از سونی ، بیشتر نظرم روی این مدل هست قیمتش چنده و آیا ارزش خریدن داره یا خیر؟(با توجه به قیمت)

40 inch W550A Series Full HD BRAVIA LCD TV

Full HD 1920 x 1080
Video Processing BRAVIA Engine 3
HDMI™ / Audio In
USB 2.0
PAP
PIP
MPEG Noise Reduction automatically

از سامسونگ مدل 40 اینچ در حدود همین مدل سونی چی پیشنهاد میکنید؟ و چقدر اختلاف قیمت دارند؟

*Alucard*
11-12-2009, 21:29
سلام دوستان نظرتون در مورد LCD های سونی چی هست؟ قیمتش نسبت به سامسونگ و ال جی های مشاهبه چگونه هست؟
KLV-40W550A از سونی ، بیشتر نظرم روی این مدل هست قیمتش چنده و آیا ارزش خریدن داره یا خیر؟(با توجه به قیمت)

40 inch W550A Series Full HD BRAVIA LCD TV

Full HD 1920 x 1080
Video Processing BRAVIA Engine 3
HDMI™ / Audio In
USB 2.0
PAP
PIP
MPEG Noise Reduction automatically

از سامسونگ مدل 40 اینچ در حدود همین مدل سونی چی پیشنهاد میکنید؟ و چقدر اختلاف قیمت دارند؟

سلام
دوست عزیز پنل W550 سونی جزو پنلهای خوب در سایز مورد نظر شما هست ولی پیشنهاد میکنم مدل B690 سامسونگ رو ببینید از نظر امکانات و کیفیت تصویر پنل برجسته ای هست و اکثر منابعی که پنلهای HD رو تست میکن کیفیت تصویر LCD ـهای سری 6 سامسونگ رو برتر دونستن به خصوص با توجه به قیمت رقابتی تر این پنل.
موفق باشید

Ramin**vaio
12-12-2009, 12:00
سامسونگ B8500 , ال جی LH90 و سونی X450 و چند مدل از Sharp و Toshiba هم معرفی شده تنها مدلی که فعلا از RGB LED در ساختش استفاده شده مدل X450 سونی هست تا به این لحظه تستهای کیفیت تصویر نشون دادن که مدلهای B8500 و LH90 بهتر از X450 سونی بودن البته تعجبی هم نداره چون X450 مدل سال 2008 هست ولی این مدلها اواخر سال 2009 معرفی شدن.

در مورد رقابت با پلاسماها بیشتر رقابت در بازتولید رنگ مشکی هست از اونجایی که کنترل میزان نوردهی در پلاسماها در حد پیکسل هست به قولی Pixel Level هستن پلاسماها میتونن با دقتی در سطح پیکسل نقاط تاریک درست کنن ولی در Local Dimm ها برای تعداد زیادی از پیکسلها یک منطقه به عنوان بک لایت در نظر گرفته شده که ممکنه در تصاویر با کنتراست زیاد هاله نور ایجاد کنه البته این مسائل بیشتر به صورت تئوریک مطرح هستن ولی به طور کلی به نظر من Local dimm ها در آینده نزدیک تنها مشکلی که جلوی پلاسماها خواهند داشت مشکل زاویه دید هست و در بقیه موارد در سطحی که برای چشم انسان قابل روئیت هست به پلاسما پنلها میرسن یا بهتر عمل میکنن مگر اینکه پلاسماها هم پیشرفت قابل توجهی به خصوص در ضمینه مصرف برق و پیک برایتنس بکنن.

آقا این دو نوع ال ای دی فقط تو کنتراست بالا (اگر اشتباه نکنم منظور شما اچ دی هست) با هم فرق میکنند؟
من ال ای دی سامسونگ و سونی رو دیدم ولی فرقشون کلآ تو تصاویر خیلی مشخص نیست حالا میخواستم بدونم چون تو مغازه هر دو به دستگاه اچ دی وصل بودند تفاوتشون معلوم نیست و اگر ما مثلآ سامسونگ رو بخریم توی خونه خیلی فرق این دو مدل زیاد خواهد بود؟:24:

*Alucard*
12-12-2009, 12:32
آقا این دو نوع ال ای دی فقط تو کنتراست بالا (اگر اشتباه نکنم منظور شما اچ دی هست) با هم فرق میکنند؟
من ال ای دی سامسونگ و سونی رو دیدم ولی فرقشون کلآ تو تصاویر خیلی مشخص نیست حالا میخواستم بدونم چون تو مغازه هر دو به دستگاه اچ دی وصل بودند تفاوتشون معلوم نیست و اگر ما مثلآ سامسونگ رو بخریم توی خونه خیلی فرق این دو مدل زیاد خواهد بود؟:24:

من متوجه منظور شما نشدم کنتراست بالا چه ارتباطی به HD میتونه داشته باشه!؟
شما دقیقا مشخص کنید کدوم LED ها رو دیدین چون سونی که در بازار ایران فقط مدل X450 رو داره که LED هست ولی سامسونگ 3 یا 4 مدل LED داره.

Ramin**vaio
12-12-2009, 13:14
من متوجه منظور شما نشدم کنتراست بالا چه ارتباطی به HD میتونه داشته باشه!؟
شما دقیقا مشخص کنید کدوم LED ها رو دیدین چون سونی که در بازار ایران فقط مدل X450 رو داره که LED هست ولی سامسونگ 3 یا 4 مدل LED داره.

من از سونی همون X450 رو دیدم و از سامسونگ هم که مدل اگر اشتباه نکنم 6000و7000 بودند ولی نتونستم
تشخیص بدم کدوم کیفیت بالاتری دارن چون تصویر با دستگاه اچ دی پخش میشد.
من نظر شما رو خوندم که نوشتی "ولی در Local Dimm ها برای تعداد زیادی از پیکسلها یک منطقه به عنوان بک لایت در نظر گرفته شده که ممکنه در تصاویر با کنتراست زیاد هاله نور ایجاد کنه" این هست که برام سوال شد
یعنی سونی X450 اون مشکلی که شما گفتید رو فقط در تصویر دستگاه اچ دی با کنتراست زیاد داره؟ یک سوال
دیگه اینکه در مدل Local Dimm که شما نوشتی "برای تعداد زیادی از پیکسلها یک منطقه به عنوان بک لایت در نظر گرفته شده" این در مقایسه با Edge lit برتری هست یا نقطه ضعف؟ کلآ من اگر X450 یا سامسونگ رو بخرم و خونه هم دستگاه اچ دی نداریم چقدر فرق بین این دو تا مدل رو میتونم حس کنم.

*Alucard*
12-12-2009, 17:12
من از سونی همون X450 رو دیدم و از سامسونگ هم که مدل اگر اشتباه نکنم 6000و7000 بودند ولی نتونستم
تشخیص بدم کدوم کیفیت بالاتری دارن چون تصویر با دستگاه اچ دی پخش میشد.
من نظر شما رو خوندم که نوشتی "ولی در Local Dimm ها برای تعداد زیادی از پیکسلها یک منطقه به عنوان بک لایت در نظر گرفته شده که ممکنه در تصاویر با کنتراست زیاد هاله نور ایجاد کنه" این هست که برام سوال شد
یعنی سونی X450 اون مشکلی که شما گفتید رو فقط در تصویر دستگاه اچ دی با کنتراست زیاد داره؟ یک سوال
دیگه اینکه در مدل Local Dimm که شما نوشتی "برای تعداد زیادی از پیکسلها یک منطقه به عنوان بک لایت در نظر گرفته شده" این در مقایسه با Edge lit برتری هست یا نقطه ضعف؟ کلآ من اگر X450 یا سامسونگ رو بخرم و خونه هم دستگاه اچ دی نداریم چقدر فرق بین این دو تا مدل رو میتونم حس کنم.

ایجاد هاله نور در مناطقی با کنتراست زیاد زمانی که شما در محیط کم نور قرار میگیرید به چشم میاد نه در همه نماها به طور کلی برتری Local dimm ها به Edge lit ها بازتولید مشکی عمیقتر هست که میتونه تصاویر زیباتری رو در مجموع ارائه بده نداشتن سورس HD در نهایت باعث میشه که شما تفاوت کمتری رو بین این TV ها حس کنید چون این نوع پنلها در اصل اسمشون HDTV هست در غیر این صورت ضرورتی برای ساختشون وجود نداشت من چون خودم تجربه مستقیم از سورس SD روی این پنلها در محیط یکسان با سورسهای برابر نداشتم نمیتونم دقیقا به شما بگم که کدوم برتر هست ولی روی سیگنالهای HD اگر محدودیت بودجه وجود نداشته باشه به نظر من X450 کیفیت بالاتری رو ارائه میده ولی با توجه به منابعی که من بهشون دسترسی داشتم به دلیل قویتر بودن پردازنده SD/|HD مدلهای سامسونگ میشه حدس زد تصویر سیگنالهای SD روی پنل B7000باید کمی پرجزئیات تر از سونی باشه که تجربه نشون داده این مقدار تفاوتها تو فواصل کم قابل تشخیص هستن ولی به هر حال مطرح هستن اما از این جزئیات مهمتر برای داشتن تصاویر زیبا اشباع رنگ و کنتراست واقعی پنل پنل هست که به استناد به منابع معتبر باید سونی در این ضمینه برتر باشه البته این نکته رو فراموش نکنید که سونی X450 فقط در مدلهای 46 و 55 اینچی با بکلایت LED عرضه شده و در مدل 40 اینچی این پنل یک LCD معمولی هست و از نظر قدرت بازتولید رنگ مشکی و سایر موارد با مدلهای 46 و 55 تفاوت داره.

Ramin**vaio
12-12-2009, 18:45
ایجاد هاله نور در مناطقی با کنتراست زیاد زمانی که شما در محیط کم نور قرار میگیرید به چشم میاد نه در همه نماها به طور کلی برتری Local dimm ها به Edge lit ها بازتولید مشکی عمیقتر هست که میتونه تصاویر زیباتری رو در مجموع ارائه بده نداشتن سورس HD در نهایت باعث میشه که شما تفاوت کمتری رو بین این TV ها حس کنید چون این نوع پنلها در اصل اسمشون HDTV هست در غیر این صورت ضرورتی برای ساختشون وجود نداشت من چون خودم تجربه مستقیم از سورس SD روی این پنلها در محیط یکسان با سورسهای برابر نداشتم نمیتونم دقیقا به شما بگم که کدوم برتر هست ولی روی سیگنالهای HD اگر محدودیت بودجه وجود نداشته باشه به نظر من X450 کیفیت بالاتری رو ارائه میده ولی با توجه به منابعی که من بهشون دسترسی داشتم به دلیل قویتر بودن پردازنده SD/|HD مدلهای سامسونگ میشه حدس زد تصویر سیگنالهای SD روی پنل B7000باید کمی پرجزئیات تر از سونی باشه که تجربه نشون داده این مقدار تفاوتها تو فواصل کم قابل تشخیص هستن ولی به هر حال مطرح هستن اما از این جزئیات مهمتر برای داشتن تصاویر زیبا اشباع رنگ و کنتراست واقعی پنل پنل هست که به استناد به منابع معتبر باید سونی در این ضمینه برتر باشه البته این نکته رو فراموش نکنید که سونی X450 فقط در مدلهای 46 و 55 اینچی با بکلایت LED عرضه شده و در مدل 40 اینچی این پنل یک LCD معمولی هست و از نظر قدرت بازتولید رنگ مشکی و سایر موارد با مدلهای 46 و 55 تفاوت داره.
آقا توضیحاتت خیلی عالی بود و اطلاعات فنی من خیلی بالا رفت در اصل روشن شدم اساسی بخصوص اینکه فهمیدم X450 فقط در سایز 46 Led هست پس با این حساب بدرد من نمیخوره و الان که زنگ زدم فروشگاه سونی همین حرف شما رو زد من چون دنبال 40 اینچ هستم پس باید همون سامسونگ رو بخرم ولی دیدم اینجا بعضی ها ازLed های LG نوشتن که اونها 42 اینچ داره و Local Dimm و Edge lit هر دو مدل رو داره که البته خودم تا حالا از نزدیک ندیدم یعنی اصلآ سراغ LG نرفته بودم اینجا هم که تو بعضی تاپیکها خوندم مدل Local Dimm LG مشکل زاویه دید کم و همون هاله نور و ضعیف بودن تو SD(اگر اشتباه نکنم منظور همون تلوزیون ایرانه) رو داره که گفتم ببینم به نظر شما این قضیه درسته یا نه.
اما یک چیز مهمی بنظرم اومد اینکه تصویر ماهواره جزو HD هست یا SDو اینکه تو تصویر ماهواره Local Dimm ها بهترند یا Edge Lit ها؟

biostar
12-12-2009, 23:56
سلام
دوست عزیز پنل W550 سونی جزو پنلهای خوب در سایز مورد نظر شما هست ولی پیشنهاد میکنم مدل B690 سامسونگ رو ببینید از نظر امکانات و کیفیت تصویر پنل برجسته ای هست و اکثر منابعی که پنلهای HD رو تست میکن کیفیت تصویر LCD ـهای سری 6 سامسونگ رو برتر دونستن به خصوص با توجه به قیمت رقابتی تر این پنل.
موفق باشید

خیلی ممنون.

من چون سیر تا پیاز زندگیم سونی هست بیشتر نظرم روی این برند هست.پ

یه قیمت اینترنتی دیدم که مدل سامسونگ حدود 100 تومان گرونتر بود.
چرا سونی کنتراست تصویرشو ننوشته؟ شما میدونید چنده؟

قیمت سامسونگ 1880 و سونی 1790 بود قیمت هاش حدودا درسته یا خیر؟

در کل این مدل سونی چشما گرفته مخصوصا این تبلیغاتی که برای تلوزیون هاش میکنه اما باید از نزدیک مقایسه کنم.
بازم ممنون

Ramin**vaio
13-12-2009, 11:29
آقای *Alucard* کجایی؟ این سوال آخری رو میشه جواب بدی!

*Alucard*
13-12-2009, 19:28
آقا توضیحاتت خیلی عالی بود و اطلاعات فنی من خیلی بالا رفت در اصل روشن شدم اساسی بخصوص اینکه فهمیدم X450 فقط در سایز 46 Led هست پس با این حساب بدرد من نمیخوره و الان که زنگ زدم فروشگاه سونی همین حرف شما رو زد من چون دنبال 40 اینچ هستم پس باید همون سامسونگ رو بخرم ولی دیدم اینجا بعضی ها ازLed های LG نوشتن که اونها 42 اینچ داره و Local Dimm و Edge lit هر دو مدل رو داره که البته خودم تا حالا از نزدیک ندیدم یعنی اصلآ سراغ LG نرفته بودم اینجا هم که تو بعضی تاپیکها خوندم مدل Local Dimm LG مشکل زاویه دید کم و همون هاله نور و ضعیف بودن تو SD(اگر اشتباه نکنم منظور همون تلوزیون ایرانه) رو داره که گفتم ببینم به نظر شما این قضیه درسته یا نه.
اما یک چیز مهمی بنظرم اومد اینکه تصویر ماهواره جزو HD هست یا SDو اینکه تو تصویر ماهواره Local Dimm ها بهترند یا Edge Lit ها؟

کانالهای ماهواره بیشترشون با رزولوشن SD پخش میشن ولی با رسیورهای جدید قابلیت دیدن شبکه هایی که بهصورت HD برنامه پخش میکنن وجود داره.

در مورد کیفیت تصویر Local Dimm ها به طور کلی تصویر با کیفیت تری دارن البته این مسئله برند با برند فرق میکنه ولی در مجموع نظر شخصی من این هست که اگر دنبال LED هستید بیشتر برای یک Local Dimm هزینه کنید.

خیلی ممنون.

من چون سیر تا پیاز زندگیم سونی هست بیشتر نظرم روی این برند هست.پ

یه قیمت اینترنتی دیدم که مدل سامسونگ حدود 100 تومان گرونتر بود.
چرا سونی کنتراست تصویرشو ننوشته؟ شما میدونید چنده؟

قیمت سامسونگ 1880 و سونی 1790 بود قیمت هاش حدودا درسته یا خیر؟

در کل این مدل سونی چشما گرفته مخصوصا این تبلیغاتی که برای تلوزیون هاش میکنه اما باید از نزدیک مقایسه کنم.
بازم ممنون

من از قیمتها دقیقا اطلاع ندارم ولی فکر میکنم سامسونگ B690 تو ایران ارزونتر از W550 .

Ramin**vaio
13-12-2009, 21:11
کانالهای ماهواره بیشترشون با رزولوشن SD پخش میشن ولی با رسیورهای جدید قابلیت دیدن شبکه هایی که بهصورت HD برنامه پخش میکنن وجود داره.

آقای *Alucard* من هم تصمیم به خرید Local Dimm داشتم ولی واقعآ ناامید شدم :41:خوب من خودم اهل گیم هستم و شاید بتونم از اچ دی استفاده کنم ولی بهترین تصویری که میتونم برای خانواده بگیرم از ماهواره هست که با توجه به صحبت شما که میگید Led سامسونگ که Edge Lit هست در تصاویر Sd بهتره بنابراین باید برم سمت سامسونگ 6000 یا 7000 بالاخره باید دموکراسی رعایت بشه:46:

*Alucard*
13-12-2009, 21:39
آقای *Alucard* من هم تصمیم به خرید Local Dimm داشتم ولی واقعآ ناامید شدم :41:خوب من خودم اهل گیم هستم و شاید بتونم از اچ دی استفاده کنم ولی بهترین تصویری که میتونم برای خانواده بگیرم از ماهواره هست که با توجه به صحبت شما که میگید Led سامسونگ که Edge Lit هست در تصاویر Sd بهتره بنابراین باید برم سمت سامسونگ 6000 یا 7000 بالاخره باید دموکراسی رعایت بشه:46:

دوست عزیز من راجب اینکه تصاویر SD روی پنل X یا Y نا امید کننده هست هیچ صحبتی نکردم که شما از خریدت منصرف بشی در مجموع کیفیت تصاویر SD روی تلویزیونهای CRT یا همون لامپ تصویری از هر HDTV که شما فکرشو بکنی بهتر هست پس اگر فقط به فکر تصاویر SD هستی هزینه زیادی نکن و برو یک مدل LCD یا Plasma معمولی بخر و پولتو برای خرید بهتر در آینده Save کن.
من به صورت کلی گفتم که پردازنده SD/HD بین این مدلهایی که شما در نظر دارید روی سامسونگ B6000 و B7000 بهتر هستولی وقتی شما یک تصویر SD نگاه میکنی بقیه موارد تلویزیون رو هم باید در نظر بگیری مثل کنتراست خوب , اشباع رنگ , بازتولید رنگ مشکی عمیق و در LCD ها و LED ها یکپارچگی صفحه نمایش و ....
من پیشنهاد میکنم شما خودتون از نزدیک هر پنلی رو قصد خرید دارید بررسی کنید و چیزی رو که به چشمتون بهتر میاد انتخاب کنید در مجموع تصاویر SD خودشون ذاتا تصاویر بی کیفیتی هستن و تفاوت خیلی فاحشی بین مدلهایی که شما مورد نظر داری در اونها روی این سیگنالها دیده نمیشه به خصوص که اگر نقصی هم وجود داشته باشه شما میتونید با خرید یک ----- که خروجی HDMI داره کار بزرگنمایی رو به پردازنده ----- محول کنید که اکثرا خیلی بهتر از TV ها اینکار رو انجام میدن نظر شخصی من این هست که مهمترین چیز برای خرید TV کیفیت تصویر هست چون بعدا قابل ارتقا نیست و با خرید لوازم جانبی هم نمیشه کیفیت تصویر یک پنل Improve کرد ولی امکانات و ضعفهای بیشتر پنلهارو میشه با خرید لوازم جانبی برطرف کرد.

Ramin**vaio
13-12-2009, 23:42
شما میتونید با خرید یک ----- که خروجی HDMI داره کار بزرگنمایی رو به پردازنده ----- محول کنید که اکثرا خیلی بهتر از TV ها اینکار رو انجام میدن نظر شخصی من این هست که مهمترین چیز برای خرید TV کیفیت تصویر هست چون بعدا قابل ارتقا نیست و با خرید لوازم جانبی هم نمیشه کیفیت تصویر یک پنل Improve کرد ولی امکانات و ضعفهای بیشتر پنلهارو میشه با خرید لوازم جانبی برطرف کرد.
من اول بگم که باید بهتون به خاطر این همه معلومات تبریگ گفت و جوابهاتون کاملآ منطقیه :11:ولی به هرحال تعداد کانالهای اچ دی ماهواره کم هست و فکر کنم پولی باشه و برای ما در ایران شاید چندسال طول بکشه تا بتونیم از اونها استفاده کنیم اون هم شاید به لطف هکرهای روسی پس چاره ای نیست و باید حال وآینده رو با هم بچسبیم!
شما گفتید میشه با یک ریسیور که خروجی HDMI داره مشکل تصویر SD رو تو Local Dimm ها حل کرد ولی میخواستم بدونم اگر کانالی خودش هم اچ دی نبود با یک سیم HDMI میشه کیفیتش رو تا حد اچ دی بالابرد یا اینکه منظورتون این هست که این کابلها تصویر SD رو برای پخش روی HDTV استاندارد میکنن.اگر حالت دوم درست هست یک سوال دیگه اینکه اگر ریسیور خروجی کامپوننت داشته باشه بازهم میشه این مشکل منطبق کردن تصویر SD با HDTV رو با کابل کامپوننت حل کرد چون فکر کنم ریسیور HD گرون باشه.

*Alucard*
14-12-2009, 01:20
من اول بگم که باید بهتون به خاطر این همه معلومات تبریگ گفت و جوابهاتون کاملآ منطقیه :11:ولی به هرحال تعداد کانالهای اچ دی ماهواره کم هست و فکر کنم پولی باشه و برای ما در ایران شاید چندسال طول بکشه تا بتونیم از اونها استفاده کنیم اون هم شاید به لطف هکرهای روسی پس چاره ای نیست و باید حال وآینده رو با هم بچسبیم!
شما گفتید میشه با یک ریسیور که خروجی HDMI داره مشکل تصویر SD رو تو Local Dimm ها حل کرد ولی میخواستم بدونم اگر کانالی خودش هم اچ دی نبود با یک سیم HDMI میشه کیفیتش رو تا حد اچ دی بالابرد یا اینکه منظورتون این هست که این کابلها تصویر SD رو برای پخش روی HDTV استاندارد میکنن.اگر حالت دوم درست هست یک سوال دیگه اینکه اگر ریسیور خروجی کامپوننت داشته باشه بازهم میشه این مشکل منطبق کردن تصویر SD با HDTV رو با کابل کامپوننت حل کرد چون فکر کنم ریسیور HD گرون باشه.

اول از همه فکر میکنم شما یک برداشت اشتباه انجام دادید کلا کیفیت تصویر در تلویزیونها شامل برتری در مواردی میشه که ذکر میکنم (البته کامل نیست):

1.کنتراست واقعی یا Interfield Contrast
2.اشباع رنگ
3.بازتولید رنگ مشکی
4.دقت رنگ
5.توانایی پنل در وضوح حرکات

اینها عواملی هستن که میتونن تجربه جذابی از تماشای تصاویر یک پنل ایجاد کنن.

به طور کلی در Local dimm ها عامل 1 و 3 نسبت به Edge lit ها برتری داره دلیلشم آرایش LED ها در این پنلها هست.

اما عامل 5 که مربوط به توانایی پردازنده پنل در هندل کردن حرکات هست یک کار دیگه هم انجام میده اون بزرگنمایی تصویر هست وقتی شما یک پنل Full HD داری 1920x1080 عدد پیکسل در طول و عرض پنل پیکسل روی صفحه نمایش قرار داده شده که مجموعا میشه 2 میلیون پیکسل که اصطلاحا به اون پنل 2 مگاپیکسل هم میگن وقتی شما یک فیلم یا برنامه SD روی این پنل تماشا میکنی که رزولوشن اون به فرض محال 640x480 پیکسل هست شما مجموعا به 307 هزار عدد از این پیکسلها بیشتر احتیاج نداری در نتیجه 1حدودا 1.7 میلیون عدد از این پیکسلها بلااستفاده میمونن پس پردازنده پنل میاد و کار Upscaling یا بزرگنمایی رو انجام میده تا همه سطح صفحه نمایش رو پر کنه حالا هر پردازنده ای از الگوریتم خاصی استفاده میکنه بعضی پنلها که پردازنده های گرون قیمت تری دارن بزرگنمایی رو با دقت بیشتری انجام میدن و به طور مثال لبه های تصویر رو شناسایی میکنن و یا تعداد پیکسلهای هم رنگ در نواحی مورد توجه تر به طور هوشمند درست میکنن تا صفحه نمایش پر بشه بعضی ها که پردازنده بی دقت تری دارن میان و خیلی ساده بین پیکسلها پیکسلهای خاموش قرار میدن و یا الگوریتماهای دیگه که البته به همین راحتی نیست.
حالا معمولا رسیورهایی که از کابل HDMI خروجی تصویر میدن چیپهایی مخصوص بزرگنمایی دارن که در حد قابل قبولی اینکار رو انجام میده.

Ramin**vaio
14-12-2009, 13:07
اول از همه فکر میکنم شما یک برداشت اشتباه انجام دادید کلا کیفیت تصویر در تلویزیونها شامل برتری در مواردی میشه که ذکر میکنم (البته کامل نیست):

1.کنتراست واقعی یا Interfield Contrast
2.اشباع رنگ
3.بازتولید رنگ مشکی
4.دقت رنگ
5.توانایی پنل در وضوح حرکات

اینها عواملی هستن که میتونن تجربه جذابی از تماشای تصاویر یک پنل ایجاد کنن.

به طور کلی در Local dimm ها عامل 1 و 3 نسبت به Edge lit ها برتری داره دلیلشم آرایش LED ها در این پنلها هست.

اما عامل 5 که مربوط به توانایی پردازنده پنل در هندل کردن حرکات هست یک کار دیگه هم انجام میده اون بزرگنمایی تصویر هست وقتی شما یک پنل Full HD داری 1920x1080 عدد پیکسل در طول و عرض پنل پیکسل روی صفحه نمایش قرار داده شده که مجموعا میشه 2 میلیون پیکسل که اصطلاحا به اون پنل 2 مگاپیکسل هم میگن وقتی شما یک فیلم یا برنامه SD روی این پنل تماشا میکنی که رزولوشن اون به فرض محال 640x480 پیکسل هست شما مجموعا به 307 هزار عدد از این پیکسلها بیشتر احتیاج نداری در نتیجه 1حدودا 1.7 میلیون عدد از این پیکسلها بلااستفاده میمونن پس پردازنده پنل میاد و کار Upscaling یا بزرگنمایی رو انجام میده تا همه سطح صفحه نمایش رو پر کنه حالا هر پردازنده ای از الگوریتم خاصی استفاده میکنه بعضی پنلها که پردازنده های گرون قیمت تری دارن بزرگنمایی رو با دقت بیشتری انجام میدن و به طور مثال لبه های تصویر رو شناسایی میکنن و یا تعداد پیکسلهای هم رنگ در نواحی مورد توجه تر به طور هوشمند درست میکنن تا صفحه نمایش پر بشه بعضی ها که پردازنده بی دقت تری دارن میان و خیلی ساده بین پیکسلها پیکسلهای خاموش قرار میدن و یا الگوریتماهای دیگه که البته به همین راحتی نیست.
حالا معمولا رسیورهایی که از کابل HDMI خروجی تصویر میدن چیپهایی مخصوص بزرگنمایی دارن که در حد قابل قبولی اینکار رو انجام میده.

من منظور شما رو فهمیدم و اگر اشتباه نکنم جمع بندی من اینه که برای حل مشکل ضعیف تر بودنLocal Dimm ها نسبت به Edge Lit ها در تصویرهای SD باید از ریسیور با خزوجی HD استفاده کنم تا ریسیور به جای پنل Upscaling رو انجام بده و کیفیت بهتری دریافت کنیم. آقای *Alucard*من برتری های پنلهایLocal Dimm رو در زمینه تولید مشکی عمیقتر و اشباع رنگ بیشتر فهمیدم ولی قبول کنید برای ما مصرف کننده های ایرانی که بجز گیم حداکثر دی وی دی یا ماهواره با پخش SD رو داریم اگر Upscaling ضعیف باشه تو همون نگاه اول تو ذوق آدم میخوره :41:و دیگه کار به مشکی عمیقتر و اشباع رنگ نمیکشه البته این نظر شخصی منه و شما استادی.
اما تو پست قبل سوالم این بود که اگر ریسیور خروجی کامپوننت داشت بازهم میتونه تو Upscalind تصاویر SD در پنلهایLocal Dimm به اندازه خروجی HD موثر باشه؟

*Alucard*
14-12-2009, 22:06
اما تو پست قبل سوالم این بود که اگر ریسیور خروجی کامپوننت داشت بازهم میتونه تو Upscalind تصاویر SD در پنلهایLocal Dimm به اندازه خروجی HD موثر باشه؟

در مورد رسیورهایی که خروجی کامپوننت دارن من اطلاعات دقیقی ندارم که بتونم راهنمایی کنم میتونید در این زمینه تو تاپیک مربوطه از دوستان سوال کنید.

inno3d
15-12-2009, 00:05
ممنون مهدی جان مطالبی که نوشتی برام جالب بودند.

Ramin**vaio
15-12-2009, 00:50
من در زیر پستهای آقای *Alucard* که البته فهمیدم اسمشون آقا مهدی هست تشکر نزدم چون فکر میکنم این تشکر حق
مطلب رو ادا نمیکنه و دلم میخواد اول بخاطر اطلاعات کافی و احاطشون به مسائل فنی دستگاههای صوتی تصویری تبریک بگم
و همینطور بدلیل راهنمایی های موثر و بی دریغشون یک تشکر خیلی ویژه داشته باشم.داداش مهدی براتون آرزوی بهترینها رو دارم:11:

وقتی آدم یک همچین عزیزی با این اطلاعات مفید رو پیدا میکنه دلش میخواد بیشتر سوال کنه من هم وقتی بعضی تاپیکها رو خوندم سوالی برام پیش اومد که این OLED که قرار هست در آینده بیاد چه تغییراتی نسبت به Local Dimm ها که فعلآ بالاترین کیفیت در Led -Lcd رو دارند
خواهد کرد؟

*Alucard*
15-12-2009, 02:39
اول از همه از دوستانی که به من لطف دارن تشکر میکنم امیدوارم مطالبی که من عنوان میکنم بتونه مفید باشه.

OLED ها بر خلاف شباهت ظاهری که از نظر اسمی با LED ها دارن تفاوت اساسی با پنلهای LCD و LED دارن اون هم این هست که در LCD پنلها از نور پشتی یا بک لایت برای نمایش تصویر کمک گرفته میشه که این نور یا لامپهای CCFL هستن یا LED به هر حال همیشه باید یک منبع نور در پشت پنل LCD روشن باشه تا تصویر برای انسان قابل روئیت بشه به همین دلیل LCD ها بیشتر یک تکنولوژِی Passive (وابسته) به حساب میان در Local dimm ها هم با اینکه سعی شده تا حد زیادی این مشکل بر طرف بشه ولی بازهم بلوکهای زیادی از پیکسلها از یک منطقه مشترک برای نورگیری استفاده میکنن ولی در OLED ها نور پیکسلها مثل پلاسما پنلها توسط خود پیکسل تولید میشه بنابر این اولین اتفاقی که میفته این هست که کنترل میزان نوردهی در پیکسلها در حد پیکسل هست که اصلاحا بهش Pixel Leve میگن این Pixel Level بودن باعث میشه که کنتراست این پنلها در حد بی نهایت باشه یعنی یک پیکسل خاموش کاملا مشکی در کنار یک پیکسل سفید کاملا روشن که کمک میکنه تصاویر بی نهایت زیبا و به واقعیت نزدیک بشه.
در کنار اون چون از هیچ منبع نوری کمک گرفته نمیشه مصرف برق در پنلهای "OLED بی نهایت پائین هست به همین دلیل بین طرفدارن محیط زیست هم محبوبیت داره و از نظر اقتصادی در بلند مدت به صرف جامعه هست.

------------------------------------

سوال بعد اینکه وقتی ریسیور Upscaling رو انجام میده و تصویر به TV میرسه دیگه خود تلوزیون upscaling نمیکنه؟
----- , کنسول بازی یا DVD پلیر زمانی که کار بزرگنمایی رو انجام بدن این عمل در HDTV ها Bypass (دور زده ) میشه و خود به خود از کار میوفته چون دستگاه فرستنده کار بزرگنمایی رو انجام میده و رزولوشن Native Full HD برای TV میفرسته و پردازنده TV هم اون رو تصویر Full HD تشخیص میده و هیچ بزرگنمایی روی اون انجام نمیشه.

masoud.hasni1097
15-12-2009, 11:21
اول از همه از دوستانی که به من لطف دارن تشکر میکنم امیدوارم مطالبی که من عنوان میکنم بتونه مفید باشه.

OLED ها بر خلاف شباهت ظاهری که از نظر اسمی با LED ها دارن تفاوت اساسی با پنلهای LCD و LED دارن اون هم این هست که در LCD پنلها از نور پشتی یا بک لایت برای نمایش تصویر کمک گرفته میشه که این نور یا لامپهای CCFL هستن یا LED به هر حال همیشه باید یک منبع نور در پشت پنل LCD روشن باشه تا تصویر برای انسان قابل روئیت بشه به همین دلیل LCD ها بیشتر یک تکنولوژِی Passive (وابسته) به حساب میان در Local dimm ها هم با اینکه سعی شده تا حد زیادی این مشکل بر طرف بشه ولی بازهم بلوکهای زیادی از پیکسلها از یک منطقه مشترک برای نورگیری استفاده میکنن ولی در OLED ها نور پیکسلها مثل پلاسما پنلها توسط خود پیکسل تولید میشه بنابر این اولین اتفاقی که میفته این هست که کنترل میزان نوردهی در پیکسلها در حد پیکسل هست که اصلاحا بهش Pixel Leve میگن این Pixel Level بودن باعث میشه که کنتراست این پنلها در حد بی نهایت باشه یعنی یک پیکسل خاموش کاملا مشکی در کنار یک پیکسل سفید کاملا روشن که کمک میکنه تصاویر بی نهایت زیبا و به واقعیت نزدیک بشه.
در کنار اون چون از هیچ منبع نوری کمک گرفته نمیشه مصرف برق در پنلهای "OLED بی نهایت پائین هست به همین دلیل بین طرفدارن محیط زیست هم محبوبیت داره و از نظر اقتصادی در بلند مدت به صرف جامعه هست.

------------------------------------

----- , کنسول بازی یا DVD پلیر زمانی که کار بزرگنمایی رو انجام بدن این عمل در HDTV ها Bypass (دور زده ) میشه و خود به خود از کار میوفته چون دستگاه فرستنده کار بزرگنمایی رو انجام میده و رزولوشن Native Full HD برای TV میفرسته و پردازنده TV هم اون رو تصویر Full HD تشخیص میده و هیچ بزرگنمایی روی اون انجام نمیشه.

ممنون اطلاعاتي كه ميديد خيلي مفيده

Ramin**vaio
16-12-2009, 00:38
آقا مهدی بیا که اوضاع ناجور شد!
من سوال مربوط به Upscaling تصاویر SD توسط ریسیور رو پرسیدم که جواب اینطوری گرفتم:

نقل قول:
نوشته شده توسط Ramin**vaio [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یک سوال داشتم اینکه اگر ریسیور خروجی کامپوننت داشته باشه بازهم میشه مشکل منطبق کردن تصویر SD با HDTV ها رو با کابل کامپوننت حل کرد چون فکر کنم ریسیور HD گرون باشه.راستی الان بهترین ریسیوری که خروجی HD داشته باشه چنده؟

سوال بعد اینکه وقتی ریسیور Upscaling رو انجام میده و تصویر به TV میرسه دیگه خود تلوزیون upscaling نمیکنه؟

رزولوشن شبکه های ماه*واره ای 720*576 هست (شبکه های غیر HD)

Upscaling در رسیورهای غیر HD در سمت ----- انجام نمیشود. در این رسیورها تصویر با رزلوشن اصلی به TV ارسال میشود و افزایش مقیاس تصویر در سمت تلویزیون انجام میگیرد. بنابراین از این بابت تفاوتی نمیکنه که دستگاه رو با کابل کامپوزیت به تلویزیون وصل کنید یا با کامپوننت. تنها تفاوت این هست که اتصال با کابل کامپوننت رنگ بندی بهتری ایجاد میکند .
بهترین ----- HD ، دریم باکس 800 هست حدود 650 تومن.
در مورد سوال آخرتون اینکه معمولا در رسیورها ابعاد تصویر تغییر نمیکنه و افزایش ابعاد تصویر در سمت تلویزیون انجام میگیره.

این جواب دوستمون یعنی درسته که اگر اینطور باشه دیگه نمیشه Upscaling تصاویر SD رو که در Local Dimm ها ضعیفتر بود رو به ریسیور معمولی واگذار کرد:41:

Steps-Rap
18-12-2009, 22:58
دوستان شما اگه بودید کدوم ال ای دی 40 اینچ رو انتخواب میکردید از بین سامسونگ و ال جی؟؟

Alireza_PCNet
19-12-2009, 12:16
سلام دوست عزيز. من اگه جاي شما بودم LED شارپ رو انتخاب ميكردم. چون اين LED تنها LED هست كه Edge lit نيست. يعني led ها دور اون چيده نشدند و در واقع پشت كل پنل پر از LED است. يعني به ازاي هر pixel يك LED در پشت آن قرار دارد.
اين تكنولوژي در هيچ كدام از LED هاي موجود در بازار وجود نداره (طبق گفته دوستان و آنچه در سايت ماديران هست: شارپ كلا از ژاپن وارد ميشه و به هيچ عنوان ساخت ماديران نيست . يعني اصل ژاپنه)
اينم لينك بررسي

afshin b
19-12-2009, 17:51
سلام دوست عزيز. من اگه جاي شما بودم LED شارپ رو انتخاب ميكردم. چون اين LED تنها LED هست كه Edge lit نيست. يعني led ها دور اون چيده نشدند و در واقع پشت كل پنل پر از LED است. يعني به ازاي هر pixel يك LED در پشت آن قرار دارد.
اين تكنولوژي در هيچ كدام از LED هاي موجود در بازار وجود نداره (طبق گفته دوستان و آنچه در سايت ماديران هست: شارپ كلا از ژاپن وارد ميشه و به هيچ عنوان ساخت ماديران نيست . يعني اصل ژاپنه)
اينم لينك بررسي

يه تي وي فول اچ دي بيشتر از 2 ميليون پيكسل داره، يعني تو ال اي شارپ 2 ميليون لامپ ال اي دي قرار دادن؟!

reza1ta2
19-12-2009, 18:34
يه تي وي فول اچ دي بيشتر از 2 ميليون پيكسل داره، يعني تو ال اي شارپ 2 ميليون لامپ ال اي دي قرار دادن؟!
متاسفانه بعضی از دوستان این اطلاعات عجیب و غریب را منتشر می کنند با این تکنولوژی من در آوردی قیمت آن به کجاها می رسد

Steps-Rap
19-12-2009, 19:54
جالبه ها...

samira_googleOne
20-12-2009, 10:07

آره دوست عزيز
درست ميگه alireza
اين سيستم اسمش Backlight هست.
يعني پشت هر پيكسل يه LED هست و باعث ميشه هر pixel نورشو از LED خودش بگيره
به همين علت خيلي زيباتره تصويرش
اگر اين فيلم رو ببيني بهتر متوجه ميشي: البته 14 مگ هست:

اگر حجمش زياده اين تاپيكو بخوني بهتر متوجه ميشي
اين تاپيك رو براي بررسي اين شارپ درست كردم:

samira_googleOne
20-12-2009, 10:09
متاسفانه بعضی از دوستان این اطلاعات عجیب و غریب را منتشر می کنند با این تکنولوژی من در آوردی قیمت آن به کجاها می رسد

دوست عزيز بهتره در مورد چيزي كه از تكنولوژي اش اطلاعات ندارين انتقاد نكنين:13:

afshin b
20-12-2009, 10:42
آره دوست عزيز
درست ميگه alireza

ميشه منبع حرفتونو ذكر كنين؟ چون اصلا با عقل جور در نمياد

erfan_abedi_CB
20-12-2009, 13:23
ميشه منبع حرفتونو ذكر كنين؟ چون اصلا با عقل جور در نمياد

توي همين تاپيكي كه گفتن ايشون آدرس يه فلش هست كه براي خود sharp هست.
و ميدونيد كه اونا مثل ما خالي نميونن ببندن چون چوبي در آستينشون ميكنن كه ديگه در نياد

*Alucard*
20-12-2009, 15:00
این LED شارپ که دوستان دارن راجبش صحبت میکنن یک LED Local Dimm هست که Backlight اون به صورت منطقه ای نور دهی میکنه یعنی برای بلوکهای بزرگی از پیکسلها یک منطقه نوردهی داره و اینطور نیست که پشت هر پیکسل یک LED وجود داشته باشه.

mehrdad8086
20-12-2009, 15:36
دوستان سلام

تاپیکهای پر باری بود و کلی مطلب یاد گرفتم.تصمیم به خرید ۀ10 رو داشتم که به دلیل بزرگ بود منصرف شدم
چون نهایتا بایستی 37 بگیرم.

یکی دو روز پیش کاملا اتفاقی تو فروشگاه Hyper Star (انتهای بلوار فردوس)
داشتم انواع تی وی ها رو می دیدم که مدلی از پاناسونیک رو دیدم:18:
37 اینچ G10 پاناسونیک نوشته بود پلاسما قیمت هم اگر اشتباه نکنم 1140 !!!!!!
تا اونجائی که می دونم پلاسماها کمتر از 42 نبودن!!!!اما این؟؟؟؟؟
جالب بود کنار همین یه 42 هم بود که هردوشون تصاویری از فوتبال پخش می کردن

آیا یه همچون مدلی هست یا من (در واقع فروشگاه) اشتباه می کنم.اگه باشه شک نمی کنم و همینو تهیه می کنم:10:

saeed.1388
20-12-2009, 15:39
مهدوی جون Cnet این شارپ بررسی کرده یک آماری میتونی ازش دربیاری

Pop-Man
20-12-2009, 19:51
اينم لينك بررسي

آره دوست عزيز
درست ميگه alireza

توي همين تاپيكي كه گفتن ايشون آدرس يه فلش هست كه براي خود sharp هست.
و ميدونيد كه اونا مثل ما خالي نميونن ببندن چون چوبي در آستينشون ميكنن كه ديگه در نياد

:39::39::39:
:16::16::16:
تورو خدا این 3تارو ببین :31:
خسته نباشید به برو بچه های نمایندگی x.vision
هر 3تاشونم NOV 2009 عضو شدن

*Alucard*
20-12-2009, 20:05
مهدوی جون Cnet این شارپ بررسی کرده یک آماری میتونی ازش دربیاری

The good: Inexpensive for an LCD with LED backlighting; extremely energy efficient; effective video processing that can separate antiblur and dejudder functions; intriguing selection of interactive widgets; superb built-in support including live help with remote access; solid selection of picture controls; plenty of connectivity with four HDMI and one PC input.

The bad: Black levels not as deep as LED and some non-LED-based LCDs; less-accurate grayscale; glossy screen reflects ambient light; minor backlight uniformity issues.

The bottom line: The Sharp LC-LE700UN's LED backlighting doesn't elevate its picture quality beyond the LCD norm, but does help make it the most efficient TV we've ever tested.

Design 7
Feature 8
Performance 6
امتیاز 6.9 از 10

ramincybran
20-12-2009, 20:21
The good: Inexpensive for an LCD with LED backlighting; extremely energy efficient; effective video processing that can separate antiblur and dejudder functions; intriguing selection of interactive widgets; superb built-in support including live help with remote access; solid selection of picture controls; plenty of connectivity with four HDMI and one PC input.

The bad: Black levels not as deep as LED and some non-LED-based LCDs; less-accurate gray scale; glossy screen reflects ambient light; minor backlight uniformity issues.

The bottom line: The Sharp LC-LE700UN's LED backlighting doesn't elevate its picture quality beyond the LCD norm, but does help make it the most efficient TV we've ever tested.

Design 7
Feature 8
Performance 6
امتیاز 6.9 از 10

ممنون مهدي جان اينكه ميگه black level ون در حد led هاي الان نيست ودر حد lcd هاست:2:فقط از سازگاري با محيط زيستش خيلي تعريف كرده:27:

Pop-Man
20-12-2009, 21:35
در ضمن دوست عزيز pop-man اميدوارم اينطور كه ميگيد نباشه البته منم موندم چيشد يه هو اينقدر sharp كه ما اصلا خبر نداشتيم ميخواد وارد ايران بشه يه هو مثل بمب تو سايت صدا كرد و نقل قول هاي متعدد براي برتري اين lcd جديد توي سايت پيچيد(مثلا صحبت هاي اغراق اميز به ازاي هر pixel يه led كه فقط از فن ههاي بي اطلاع و متعصب برمياد)عنوان شد.البته من به هيچ كس تهمت نزدم پس لطفا كسي ناراحت نشه:46:

دوست عزیز کافیه اون پستایی که نقل قول کردمو بخونی نوشته: اين سيستم اسمش Backlight هست!!!!!
اصلا نمیدونن LED چیه
تاپیکای فرومو خوندن یه چیزی یاد بگیرن تبلیغ کنن

Ami R 940
20-12-2009, 21:44
پنل های شارپ تو هفت آسمون یه ستاره هم ندارن

Performance 6 برای یه پنل به این گرونی افتضاح به تمام معناس

دلیل ایجاد شدن تاپیک های راهنمایی در این بخش و اطلاعات موثق سایت هایی بررسی ریو پنل برای این هستش تحت تاثیر اطلاعات گمراه کننده کمپانی ها قرار نگرفت و با دید باز اقدام به خرید کرد .!

حالا من نمی دونم شارپ چطور در عرض چند روز این همه فن یه دفعه ای پیدا کرد ..!

saeed.1388
20-12-2009, 21:48
دوست عزیز کافیه اون پستایی که نقل قول کردمو بخونی نوشته: اين سيستم اسمش Backlight هست!!!!!
اصلا نمیدونن LED چیه
تاپیکای فرومو خوندن یه چیزی یاد بگیرن تبلیغ کنن

حالا برو تو تاپیکی که براش ایجاد کردن

به نقل از ايتنا نوشته led های دیگه داغ میکنند و از بین میرن ولی شارپ نه:31:

alireza1974
21-12-2009, 11:03
دوستان سلام

تاپیکهای پر باری بود و کلی مطلب یاد گرفتم.تصمیم به خرید ۀ10 رو داشتم که به دلیل بزرگ بود منصرف شدم
چون نهایتا بایستی 37 بگیرم.

یکی دو روز پیش کاملا اتفاقی تو فروشگاه Hyper Star (انتهای بلوار فردوس)
داشتم انواع تی وی ها رو می دیدم که مدلی از پاناسونیک رو دیدم:18:
37 اینچ G10 پاناسونیک نوشته بود پلاسما قیمت هم اگر اشتباه نکنم 1140 !!!!!!
تا اونجائی که می دونم پلاسماها کمتر از 42 نبودن!!!!اما این؟؟؟؟؟
جالب بود کنار همین یه 42 هم بود که هردوشون تصاویری از فوتبال پخش می کردن

آیا یه همچون مدلی هست یا من (در واقع فروشگاه) اشتباه می کنم.اگه باشه شک نمی کنم و همینو تهیه می کنم:10:
G10 پاناسونيك در سايز 37 اينچ LCD و در سايز 42 اينچ پلاسما مي باشد. پلاسما 42G10 يكي از بهترين HDTV هاي سال 2009 است.

*Alucard*
28-12-2009, 17:53
دوستان لطف کنن مسائل مربوط به مدیریت سایت رو در پیغام خصوصی مطرح کنند.
به آیدی های اشاره شده رسیدگی میشه.

t_tanhayam
28-12-2009, 21:26
با سلام خدمت دوست عزيزمون اقا مهدي
يك سوال در مورد b690 و led6000 كه هر دو از samsung هستند
من تصوير b690 رو قشنگتر و شفافتر ديدم
ايا همينطوره؟بدون توجه به قيمت بنظرتون كدوم و بخرم؟
ممنون

*Alucard*
29-12-2009, 00:47
با سلام خدمت دوست عزيزمون اقا مهدي
يك سوال در مورد b690 و led6000 كه هر دو از samsung هستند
من تصوير b690 رو قشنگتر و شفافتر ديدم
ايا همينطوره؟بدون توجه به قيمت بنظرتون كدوم و بخرم؟
ممنون

بله دوست عزیز برایتنس LCD پنلها بالاتر از LED Edge lit های فعلی سامسونگ هست به همین دلیل ممکن هست تصویر اونها به چشم بعضی از مصرف کنندگان بهتر و زیباتر به نظر بیاد به طور کلی هدف اصلی از LED های Edge lit کم کردن ضخامت و پائین آوردن مصرف برق پنل هست ولی در نسلهای بعدی احتمالا سعی خواهد شد فاکتورهای کیفیت تصویر بهبود داده بشن.

t_tanhayam
29-12-2009, 12:46
شما اقا مهدي بين اين دو مدل كدوم پيشنهاد مي كنين؟
واسه فيلم و مونيتور كامپيوتر مي خوام از فاصله نزديكم ميبينم 1تا 2 متر ممنون بازم از راهنماييهاتون

*Alucard*
30-12-2009, 06:01
شما اقا مهدي بين اين دو مدل كدوم پيشنهاد مي كنين؟
واسه فيلم و مونيتور كامپيوتر مي خوام از فاصله نزديكم ميبينم 1تا 2 متر ممنون بازم از راهنماييهاتون

نظر شخصی من این هست که اگر دنبال دکور زیبا هستید بهتره LED رو انتخاب کنید ولی اگر قصد دارید پولتون رو برای آینده Save کنید تا مدلهای بهتری بخرید ممکنه LCD معمولی براتون مناسبتر باشه البته این نکته هم خیلی مهم هست که بازتولید رنگها در LED پنلها در زیر نور متعارف منزل ممکنه طبیعی تر و دلچسب تر از رنگهای LCD های معمولی باشه چون در LCD های معمولی به واسطه به کار گیری لامپهای فلورستی CCFL رنگه کمی به طرف رنگ آبی تمایل پیدا میکنن که در مکانهایی با نور متعارف مثل منزل ممکنه بیشتر به چشم بیاد.

t_tanhayam
30-12-2009, 10:31
ممنونم از راهنماييتون
واقعا لطف مي كنين
موفق وبهروز باشين

t_tanhayam
30-12-2009, 19:56
اقا مهدي مي خواستم در مورد فرمتهاي ساپورت شده توسط
led32 b6000
بدونم ايا با 32b690 يكسان توي اجراي فرمتها از طريق usb ممنون

Ami R 940
30-12-2009, 20:29
از لحاظ فرمت های ساپورت شده

b6000 فقط mp3 و jpeg ساپورت میکنه اما 690 علاوه بر این فرمت ها فرمت های تصویری مثل ts mkv mpeg avi و.... هم ساپورت داره . در کل 6000 ساپورت فرمت و کدک های تصویری رو نداره

dada_zebel
07-01-2010, 00:10
نظرتون درمورد led های بدون لبه lg چیه

Gesher
07-01-2010, 12:46
با درود.نمیدانم اطلاع دارید یا نه.در یکی از مقایسه های تخصصی که انجام شده و در ماهنامه ی دانش و کامپیوتر هم خبرش را آورده , برترین پلاسمای دنیا را پایونیر کورو شناختند.کورو که از زبان ژاپنی گرفته شده اشاره به عمق تاریکی بسیار بالای این پنل است.قیمت آن 4500 دلار است.عکس زیر را ببینید تا تفاوت آن را با سایر پلاسماها و LCD ها ببینید:

tehran_boy
20-01-2010, 15:03
سلام به همه خسته نباشید یه سوال داشتم من میخوام یه تلویزیون 32 اینچ LED بخرم سامسونگ 32 مدل 6000 که قیمتش حدود 1 میلیون و 89 هزار تومان هستش . به نظر شما خوب هستش از نظر کیفیت این تلویزیون رو بخرم اصلا کاره خوبی هستش LED خریدن ؟ بیشتر از سایز 32 هم نمیخوام چون همین جواب کارم رو میده . اگر شما نظر بهتری دارید من رو راهنمایی کنید ممنون میشم :20:

FCSS1982KIAN
20-01-2010, 18:23
سلام
به نظر بنده حالا که نمیخوای از 32 اینچ بالاتر بگیری 32B690 بگیر از همه جهت به غیر از مصرف برق و طراحی بهتره قیمتش هم 919 هزارتومن اگر هدیشو نخوای 90تومن هم کم میشه.

FCSS1982KIAN
20-01-2010, 18:23
این هم مشخصاتش

تلویزیون LCD در سایز 32 اینچ
وضوح تصویر 1920x1080
2 Mega Pixel Plus, Full HDTV
کنتراست 100000:1
4 ورودی HDMI
دارای انواع مختلف DEMO در حافظه تلویزیون شامل:
موزیک, کارتون ,کلیپ هنری,آموزش آشپزی و غیره.....
قابلیت ذخیره کردن تا حجم 148 MB فایل های
صوتی,فیلم,عکس و غیره توسط USER
یک ورودی USB برای عکس و فایل های صوتی
یک ورودی USB برای پخش فیلم
ورودی کامپیوتر
تصویر در تصویر در ورودی HDMI

FCSS1982KIAN
20-01-2010, 18:26
ببخشید زیادی پست زدم

این هم مشخصات تکمیلی

نام برند: سامسونگ
نام تجاری محصول: LA32B690
اندازه صفحه (قابل دیدن): 32 اینچ
نسبت تصویر: 16.9
وضوح تصویر: 1920*1080
پشتیبانی صدای دیجیتال: بلی
زمان پاسخ گویی به تصویر: 4MS
کنتراست: 100.000:1
زاویه دید: 178 درجه
فناوری پشتیبانی صدا: SRS TruSurround XT™
ورودی کامپیوتر: بلی (مانیتور) (USB)
امکان تصویر در تصویر: با ورودی های HDMI و کمپوننت
تعداد پیکسل: دو میلیون رنگ FULL HD
تکنولوژی پردازش تصویر: DNIe Pro
درگاه HDMI (ورودی): 4 عدد
خروجی صدا: بلی
ANYNET+: بلی
سازگاری با ولتاژ جهانی: بلی
کنترل نگاه داشتن تصویر: بلی
ورودی S-VIDEO: بلی
AV و COMPONENT: بلی
تله تکست فارسی و انگلیسی: بلی
پشتیبانی زبان پارسی: بلی
ابعاد (با پایه رو میزی): 24*60*79 Cm
ابعاد (بدون پایه رو میزی): 8*51*79 Cm
ابعاد (درون بسته): 25*61*89 Cm
وزن (با پایه رو میزی): 15 kg
وزن (بدون پایه رو میزی): 11 kg
وزن (درون بسته): 18 kg
مصرف انرژی در حالت روشن: 130 Watt
مصرف انرژی در حالت خاموش: 1 Watt
هزینه نصب: رایگان
مدت گارانتی: 18 ماه
شرکت گارانتی کننده: سام سرویس
قیمت (ریال): 9.190.000
هدیه شما: دوربین ES-55
هزینه حمل تهران(کلیه نقاط): رایگان
هزینه حمل شهرستان(همه شهرستانها): رایگان

tehran_boy
20-01-2010, 18:44
سلام خسته نباشید ممنون از راهنماییتون یه سوال داشتم میشه دلیلش رو بگید که چرا به جای LED این رو بگیرم خودم از نزدیک دیدم B690 کیفیت خیلی خوبی داره ولی چرا این چرا LED 32 Model 6000 نخرم اگر منو راهنمایی کنی ممنون میشم دستتم درد نکنه بابت اطلاعات خوبت :10:

FCSS1982KIAN
20-01-2010, 20:21
نوشته دوست گرامی AMIR R 940 در تاپیکهای دیگر

پنل های led سامسونگ به دلیل نوع تکنولوژی به کار گرفته شده در آنها که اصطلاحا بهشون edge lit میگن,دارای یک سری مشکلات عجیب و غریب هستش این پنل ها نسبت به ال سی دی های این برند که قیمت خیلی کمتری هم دارن پسرفت داشتن تا پیشرفت

از جمله برتری های 690 نسبت به led های این کمپانی

-به دلیل اینکه سامسونگ از آرایش Edge lit در پنل های led استفاده کرده نور در تمام صفحه یک دست نیست, نواحی دور تا دور پنل به دلیل چیدمان این نوع آرایش led ها تصویر روشن تری نسبت به مرکز پنل داره !. این مشکل بیشتر وقتی خودش رو نمایان میکنه که تصویری با صحنه های تیره در این پنل مشاهده بشه .

-زاویه دید 690 ما بین 20 تا 25 درصد در تمامی جهات از 7000 گسترده تر هست.

دقت رنگ ها در پنل 690 دقیق تر هست مدل 7000 در نمایش دقیق رنگ های مشکی و آبی و قرمز به طور دقیق مشکل داره و در بعضی از صحنه ها و تصاویر دارای مقداری خطاست.

برایتنس بالاتر که واس 95 درصد عموم باعث بیشتر بودن جذابیت تصویر به حساب میاد .

به شکرانه مشکی عمیق و برایتنس بالاتر(درخشندگی بیشتر تصویر به خصوص رنگ سفید) در نتیجه تصویر POP تر یا infiled contrast بالاتر که واس بیشتر عموم تصویر جذابت تری به حساب میاد

کیفیت صدای پایین به دلیل نازک شدن پنل در b7000 نسبت به صدای خیلی خوب در 690

mr_peyman5623
20-01-2010, 23:14
میخواستم LCD سونی بگیرم مدل Klv-40v550 مد نظرم بود! دوستانی که در این باره اطلاعاتی دارند ممنون میشم مارو هم راهنمایی کنند
مدل خوبی هست؟ من 1.520 قیمت گرفتم

FCSS1982KIAN
21-01-2010, 00:05
تو رو جون هرکی دوست داری عجله نکن من اول خودم میخواستم سری w سونی رو بگیرم یه مدل بالاتر از اونی که شما میخوای ولی از اونجایی که خدا منو دوست داره به طور اتفاقی به این انجمن برخوردم و تو این 20 روز گزینه من شد 40b690 سامسونگ تو این انجمن یه گشتی بزنی همه چیز دستگیرت میشه.

rtq
21-01-2010, 07:31
سلام
دوستان من دیروز رفتم بازار البته در شیراز
ال ای دی 46B7000 سامسونگ را بدون گارانتی میگفت 2050000
در ضمن فروشنده میگفت قراره ال جی جشنواره اعلام کند تا شنبه
پیشنهاد کرد LED47LS900 ال جی را بگیرم میگفت همین حدود بدون اشانتیون در میاید
اقا یکی ما را درست راهنمائی کنه کدام را بخرم
بین این حدود قیمت ایا برند یا مارکبهتری را پیشهاد میکنید
ممنون از شما

psy_tnt
21-01-2010, 15:58
برای گیم وفیلم نگاه کرد ن کودوم بهتره :L E D ال جی vs sl 900سامسونگ 8500 یاPLASMA پاناسونیک V 10 VS G 10...........اگه مدلی بهتر و جدید تر پیشناهاد بدی ممنون میشم:10:تا 2.500.000:13::10::19::46::20: 2MAN

FCSS1982KIAN
21-01-2010, 17:20
سلام

این مدت با اطلاعاتی که کسب کردم نظر من سری b690 سامسونگه خودم در نظر دارم 40 اینچشو بخرم.

ramincybran
21-01-2010, 17:32
تو رو جون هرکی دوست داری عجله نکن من اول خودم میخواستم سری w سونی رو بگیرم یه مدل بالاتر از اونی که شما میخوای ولی از اونجایی که خدا منو دوست داره به طور اتفاقی به این انجمن برخوردم و تو این 20 روز گزینه من شد 40b690 سامسونگ تو این انجمن یه گشتی بزنی همه چیز دستگیرت میشه.

به طور كلي انجمن به همين منظور طراحي شده و واقعا به ادم شديدا در هرموردي كمك ميكنه.جاداره از دوستان فوقولاده پرتلاش اين انجمن به خاطر راهنمايي دوستانمون يه تشكر جانانه بكنيم:40:

mr_peyman5623
21-01-2010, 18:14
37 اینچ چی پیشنهاد میکنید؟ سونی باشه بهتر

feri rose
22-01-2010, 00:39
پلاسما ي جي 10 سايز 46 هم داره؟

afshin b
22-01-2010, 09:37
پلاسما ي جي 10 سايز 46 هم داره؟
نه عزيز فقط 42 داره

masoudwww
22-01-2010, 13:14
کسی نمیدونه سامسونگ کی LED B8500 رو در ایران عرضه میکنه؟

aminhorri
22-01-2010, 21:05
سلام یه سوال داشتم اگه میشه کمک کنید
بین پلاسمای پاناسونیک 50 اینچ v10
و
سامسونگ led 46" 8000

کدوم از هر لحاظ بهتره لطفا کمک کنید
با تشکر

یه سوال دیگه
ایا پلاسماهای سامسونگ نسبت به پلاسمای پاناسونیک و led سامسونگ بهتر هست؟

Ali.Mirzaie
25-01-2010, 13:17
سلام اساتید.

از بانه یکی داره میاد ؛ G10 یا V10!? هر دو توی تهران چه قیمتی دارند؟!
از اونجا چقدر در میاد فکر میکنین؟!
اگه بیاد اینجا میشه گارنتیش کرد؟! یه مبلغی هم بدی؟!
اصلاً این کار درست هست یا خیر؟!
(مصرف بیشتر هم ماهواره و تی وی خودمون ؛ کمتر دی وی دی میبینیم)

afshin b
25-01-2010, 14:56
سلام اساتید.

از بانه یکی داره میاد ؛ G10 یا V10!? هر دو توی تهران چه قیمتی دارند؟!
از اونجا چقدر در میاد فکر میکنین؟!
اگه بیاد اینجا میشه گارنتیش کرد؟! یه مبلغی هم بدی؟!
اصلاً این کار درست هست یا خیر؟!
(مصرف بیشتر هم ماهواره و تی وی خودمون ؛ کمتر دی وی دی میبینیم)
سلام

چي شد نظرت عوض شد؟ چند وقت پيش ميگفتي فقط LCD ميخوام...

قيمت تقريبي تهران:

42G10 1.480.000
50V10 2.870.000

قيمت تقريبي جهانيش:

42G10 900$
50V10 1600$

اينجا فكر نكنم گارانتي بكنن.
اگه قيمتش تفاوت خوبي داره حتما از اونجا بگير پول مفت تو جيب اين نمايندگي ها نريز.

ProGamer
25-01-2010, 15:01
سلام یه سوال داشتم اگه میشه کمک کنید
بین پلاسمای پاناسونیک 50 اینچ v10
و
سامسونگ led 46" 8000

کدوم از هر لحاظ بهتره لطفا کمک کنید
با تشکر

یه سوال دیگه
ایا پلاسماهای سامسونگ نسبت به پلاسمای پاناسونیک و led سامسونگ بهتر هست؟

زشته بابا. پاناسونيك رو چرا با سامسونگ مقايسه ميكني؟
نه پاناسونيك تصاوير فوق زيبايي داره

dada_zebel
26-01-2010, 21:07
با سلام و خسته نباشید
1-در led های شارپ برای ایران مثل اینکه usb و هم چنین lan رو برداشتن ولی تو تبلیغات وجود داشت
2-من رفتم تنظیمات lcd panosonic 37v10 رو با اجازه فروشتنده دستکاری کردم بعدا به نمایندگی شارپ هم رفتم قسمت تنظیمات این ال ای دی با پاناسونیک قابل مقایسه نیست و شامل امکانات تنظیمی بالاست. ضمنا وقتی از بغل نگاه می کنی در ال ای دی های سامسونگ سری 7 کاملا افت درخشندگی قابل ملاحظه ای وجود داردولی در این مدل از شارپواقعا وقتی از زاویه 170 نگاه می کنی افت بسیار جزئی است. من خودم رفتم از اون طرف خیابون از فاصله دور و با زاویه بسیار زیاد نگاه کردم درخشندگی اما با نورکم کاملا نمایان بود یعنی وقتی تو تنظیمات نگاه کردم brightness روی 50 بود ولی وقتی از فاصله دور نگاه می کردی تفاوت کاملا مشخص بود درسته بحث های فنی هم جای خودشو داره ولی بالاخره همه اینها نتیجش باید این باشه که شما از شفافیت بالای تصویر موقع تماشا لذت ببری
3- تو شهرستان هنوز سری 8 سامسونگ نیومده تا با اون مقایسه کنم ببینم کدوم به صلاحه واقعیتش وجود usb با امکان باز کردن کلیه فرمت های موجود و نیز وجود lan با قابلیت share اطلاعات pc روی تلویزیون امکانات کمی نیست و من رو وسوسه میکنه برم سامسونگ بخرم ولی با دیدن ای شارپ ال ای دی دلم نمیاد این تصویرو ول کنم برم سراغ سامسونگ
4- انصافا طراحیش هم خیلی بهتر از سامسونگ بود
5- اوناییکه روی سونی تعصب دارن اگه اینو ببینن عمرا نمیرن سراغ سونی یکی از فامیلامون از سری x اصل ژاپن یه 40 اینچ خریده 3100000 وقتی اینو دید داشت میزد تو سرش
6-یه سوال . این ال ای دی مثل سامسونگ حافظه داخلی نداره؟
7-میگن ال ای دی های ال جی هم که قراره بیاد ( تو شهر ما نیومده ) خیلی تفاوت کرده با ال سی دی هاش و امکانات زیادی هم داره میخام نظر دوستان رو هم بدونم با تشکر
8- در ضمن از کجا میشه فهمید در این مدل از شارپ که از بانه میاد usb و lan رو برداشتن یا نه ؟ چون اینی که من دیدم منوی فارسی داشت آدم شک میکنه نکنه مونتاژ مادیران باشه ؟
9- یکه هم اینکه آیا تفاوت قیمت جهانی شارپ تو این مدل 40 اینچ با مدل سری 7 سامسونگ چقدره ؟ اگه زیاد نیست پس مکنه قیمت یه کمی مجازی باشه برای فروش اولیه و بعدا ممکنه 2 یا 3 ماه دیگه قیمتش افت کنه؟

dada_zebel
26-01-2010, 21:12
در ضمن آیا پاناسونیک usb رو از روی lcd37v10 ورداشته یا برای ایران روشه ؟ قیمتش تو تهران چنده ؟ مارک مالزیه ولی میگن ماله چینه ؟

soheil86
29-01-2010, 21:49
سلام دوستان من هم قصد خرید B7000 سامسونگ رو داشتم، با خوندن این تاپیک متوجه نقاط قوت و ضعف این مدل نسبت به LCD های مشابه شدم، اما چیزی که توی این تلویزیون برای من مهمه، وایرلس و اترنت و قابلیت پخش فرمتهای مختلف ویدیویی از طریق USB هست.

حالا میخوام شما به من مدلی پیشنهاد بدین که وایرلس و سایر آپشن هایی که در بالا ذکر شد رو داشته باشه ولی LED هم نبود مشکلی نیست، اما پلاسما هم جز گزینه هام نیست. برند هم حتما لازم نیست سامسونگ باشه، تنها فیلتر هایی که برام اهمیت دارن، آپشنهاست.

تا 2 تومن حالا شاید یه کم هم بالاتر میخوام هزینه کنم.
سایز هم 40 اگر 46 بشه که بهتر

پیشاپیش ممنون

erfan_abedi_CB
30-01-2010, 08:24
با سلام و خسته نباشید
1-در led های شارپ برای ایران مثل اینکه usb و هم چنین lan رو برداشتن ولی تو تبلیغات وجود داشت
2-من رفتم تنظیمات lcd panosonic 37v10 رو با اجازه فروشتنده دستکاری کردم بعدا به نمایندگی شارپ هم رفتم قسمت تنظیمات این ال ای دی با پاناسونیک قابل مقایسه نیست و شامل امکانات تنظیمی بالاست. ضمنا وقتی از بغل نگاه می کنی در ال ای دی های سامسونگ سری 7 کاملا افت درخشندگی قابل ملاحظه ای وجود داردولی در این مدل از شارپواقعا وقتی از زاویه 170 نگاه می کنی افت بسیار جزئی است. من خودم رفتم از اون طرف خیابون از فاصله دور و با زاویه بسیار زیاد نگاه کردم درخشندگی اما با نورکم کاملا نمایان بود یعنی وقتی تو تنظیمات نگاه کردم brightness روی 50 بود ولی وقتی از فاصله دور نگاه می کردی تفاوت کاملا مشخص بود درسته بحث های فنی هم جای خودشو داره ولی بالاخره همه اینها نتیجش باید این باشه که شما از شفافیت بالای تصویر موقع تماشا لذت ببری
3- تو شهرستان هنوز سری 8 سامسونگ نیومده تا با اون مقایسه کنم ببینم کدوم به صلاحه واقعیتش وجود usb با امکان باز کردن کلیه فرمت های موجود و نیز وجود lan با قابلیت share اطلاعات pc روی تلویزیون امکانات کمی نیست و من رو وسوسه میکنه برم سامسونگ بخرم ولی با دیدن ای شارپ ال ای دی دلم نمیاد این تصویرو ول کنم برم سراغ سامسونگ
4- انصافا طراحیش هم خیلی بهتر از سامسونگ بود
5- اوناییکه روی سونی تعصب دارن اگه اینو ببینن عمرا نمیرن سراغ سونی یکی از فامیلامون از سری x اصل ژاپن یه 40 اینچ خریده 3100000 وقتی اینو دید داشت میزد تو سرش
6-یه سوال . این ال ای دی مثل سامسونگ حافظه داخلی نداره؟
7-میگن ال ای دی های ال جی هم که قراره بیاد ( تو شهر ما نیومده ) خیلی تفاوت کرده با ال سی دی هاش و امکانات زیادی هم داره میخام نظر دوستان رو هم بدونم با تشکر
8- در ضمن از کجا میشه فهمید در این مدل از شارپ که از بانه میاد usb و lan رو برداشتن یا نه ؟ چون اینی که من دیدم منوی فارسی داشت آدم شک میکنه نکنه مونتاژ مادیران باشه ؟
9- یکه هم اینکه آیا تفاوت قیمت جهانی شارپ تو این مدل 40 اینچ با مدل سری 7 سامسونگ چقدره ؟ اگه زیاد نیست پس مکنه قیمت یه کمی مجازی باشه برای فروش اولیه و بعدا ممکنه 2 یا 3 ماه دیگه قیمتش افت کنه؟

دوست عزيزم شما كاتالوگ global رو نگاه كردي. كاتالوگ Middle East فرق داره. فكر كنم براي اروپا USB گذاشته باشن. نه براي ايران - همه جا با هم فرق داره

byebye
01-02-2010, 21:19
آقا این مدل شارپ که فول led کیفیتش تایید میشه ؟؟ اصلا انگار کسی اینو نخریده !!!
میخوام به یکی پیشنهاد بدم والا میترسم ///
در مقایسه با g10 چجوره ؟

Nikonian
01-02-2010, 21:29
در مقایسه با g10 چجوره ؟

خریدیم و در حال استفاده هستیم ، عالیه !

masoud.hasni1097
02-02-2010, 11:06
در مقایسه با g10 چجوره ؟

شما يه سرم اينجا بزني بد نيست. كامل متوجه ميشي.
اين فرو كه اجازه نميده آدم حرف بزنه. ميتركونه سريع افرادو

samsung021
03-02-2010, 09:46
در مقایسه با g10 چجوره ؟

بهترين LED موجود در بازاره. اگر بودجشو داري البته

6931355abbas
04-02-2010, 02:34
سلام
آقا من اومدم باز فضولی کنم
به نظر من led با lcd تفاوت قابل لمسی نداره
چون من امروز یه مطلبی از یکی از استادهامون شنیدم که میگفت ساختار هر دو یکی هست و تفاوتش فقط توی تامین نور برای روشناییش هست
که در lcd توسط لامپ هی فلورسنت تا مین میشه اما در led توسط همین led این نور تامین میشه
یعنی اصلا تو پخش تصویر با هم فرقی ندارند
واما اگه به نظرم کسی میخواد پول بابت led سامسونگ و ال جی بده پولشو خرج lcd سونی و پاناسونیک بکنه قول میدم کیفیت بهتری بگیره
و در آخر با تجربه ای که دارم اصلا jvcمارک lcd نخرید چون اونی که من دارم بی نهایت افتضاح هست
و در بینlcd مارک lg به نظرم کیفیتش از samsung بهتره ، چون این دو را هم دارم میگم
با تشکر:20:

ramincybran
05-02-2010, 02:47
امروز دوباره قسمت شد يه سري به خيابان سعدي(مركز tv مشهد بزنم)

نكته جالب در قسمت نمايندگي پاناسونيك اين بود كه پلاسما v10 پاناسونيك در دو سايز 50 و 58 اورده بودن و در معرض نمايش قرار داده بودن.طراحي ميتونم بگم خارقلاده:40:واقعا از لحاظ ديزاين بينهايت برتر از g10 بود كلا دلو ميبورد . قاب يك پارچه پنل براي v10 اونو زيبا كرده بود و شكل high end اونو تكميل كرده بود . متاسفانه تصاويري كه روي پنل گذاشته بودن از لحاظ كيفيت روي sd قرار داشت:19: پنل تنضيماتش به گفته ي كارمندشون كاليبره نبود خوب منم مثل مهدي جان تنضيمات تلوزيونو بلد نيستم چون تاحالا كار نكردم اگرنه خودم واسشون كاليبره ميكردم:31:

قيمت مدل 50 برابره 2.950.000 و 58 اون برابر 4.900.000 قرار داده بودن.خوب اونجا من به علت عدم اشنايي با فروشندگان :20: اجازه ي دسترسي به ريموت براي تنظيمات و تست يه سورس فول hd نداشتم اما از خود كارمندشون خواستم رويه يك بلوري پلير كه اونجا داشتن يه فيلم فول hd ازمايش كنن.البته روي همه tv هاشون فك كنم 10 تايي بود از g10 گرفته تا c10 :31: پخش ميشد. كيفيت ودقت رنگها بين g10 و v10 اونقدرها تفاوت نداشت اما براي يك حرفه اي قطعا فاصله زياد داشت و البته تنضيمات v10 مشخص نبود چون واسشون تازه اورده بودن.تصاوير روي هردو پنل فوقولاده بودن درصورت كاليبره بودن v10 تصاوير بايد فوقولاده ميشدن.فيلمهاشونم كيفيت نداشت متاسفانه و فك نمي كنم همشون full hd بوده باشن غير از 2 تكه فيلم اخرشون كه فك ميكنم مال رالي داكار بود كه اون واقعا خوش كيفيت بود و اونجابرتري v10 واقعا قابل لمس بود و g10 از مدل هاي پايين ترش دقت رنگ و وضوح خيلي خيلي بهتري داشت.

t_tanhayam
05-02-2010, 10:35
با سلام خدمت دست عزيز همشهري
اقا ما هم اون نمايندگي و ديديم چرا اينقدر كيفيتش پايينه؟
مشكل اينه كه تصوير f hd نذاشته بودن؟
خيلي مات و تيره بودن

ramincybran
05-02-2010, 19:08
با سلام خدمت دست عزيز همشهري
اقا ما هم اون نمايندگي و ديديم چرا اينقدر كيفيتش پايينه؟
مشكل اينه كه تصوير f hd نذاشته بودن؟
خيلي مات و تيره بودن

درود بر شما دوست عزيز:31:

علت اينكه اون تصاويرو ميذارن به گفته ي صاحب مغازه كه از دوستان دور پدرم هستن ميگن براي پلاسما بايد تصاوير اينشكلي يني واقعي و البته بدون رنگهاي عجيب قريب مثل نمايندگي هاي ساممسونگ و lg .درگذشته فوتبال ميگذاشتن اون موقع كه من رفتم يه فيلم ديگه بود.متاسفانه سورسشون dvd و sd بود تازه تمامي رسانه هاي انتقال تصويرشون به نظرم component بود:2:(جاي سوال داره) برعكس تمامي نمايندگي هاي سامسونگ و lg و sony در راسته ي سعدي كه bd player دارن وتصاوير با ورودي hdmi روشون تست ميشه.نكته ي مهم ديگه براي plasma اينه كه ميشه اونو تنظيم كرد و تصاويري با براقي بالا از g10 و v10 گرفت طوري كه با lcd ها راحت برابري كنه و با blacklevel عاليشون در فيلم هاي بلوري شديدا باهاشون از لحاظ كيفيت فاصله ايجاد كنه . در نمايندگي lg كه به تازگي sl90 رو اورده بودن از نظر من توي فيلم هاي پخش شده كه البته نميشه اظهار نظر قطعي كرد خيلي عالي بود اما قيمت شديدا غير معقولانه اي داشت.در كل دوست عزيز تصاويري كه روي lcd ها و led ها نمايش ميدن دراي رنگهاي شديدا غير واقعي و پر غلضت ان كه با حركات معمولا نرم نمايش داده ميشن از لحاظ صحت رنگ نميشه روشون نظر داد مثلا نمايندگي سامسونگ زير برج التون كه از دوستان دور بنده هستن از دستي برايتنس پنل led رو بالا ميبرن(بيشتر از lcd ) تا مشتري با ديدن تصاوير براق و به قولي جيغ رو اغوا كنن براي خريد درصورتي كه برايتنس lcd b690 خيلي بالاتر از led b7000 و با ريموته b690 و كنترل برايتنس و غلضت رنگ ميشه تصاوير خيلي براق تري گرفت نسبت به led كلا غير قابل مقايسه ميشه كه خوب واضحه كه به چه علت:46:

كلا مشتري ها به نظر من عاشق رنگ هاي شاد و البته برايتنس بالا هستن و فكر ميكنن در ديدن فيلم و باقيه مديا ها همين اصل مهمه.اما اكثرا مثل پسرخاله بنده باخريد w550 كلي پشيمون شدن.

البته در اين زمينه يني برايتنس و شادي رنگ ها پلاسما ها هيچ مشكلي ندارن وبا تنظيمات دلخواه خودتون ميتونيد به تصاويري براق و البته خيلي زيباتر نسبت به lcd ها برسين والبته با كيفيت واقعا بالاتر در فيلم و گيم به خاطر نگاهداري رزولوشن 1080p در صحنه هاي متحرك توسط پنل هاي neopdp.

dada_zebel
06-02-2010, 08:08
با سلام و خسته نباشید
راستش میخام یکی از اینا رو بخرم lg lh900 یا led sharp
1- قیمت شارپ بدون سینما به 800/1 کاهش پیدا کرده ولی قیمت ال جی بدون سینما فکر کنم حدود 050/2 باشه
2- ال جی بلوتوث داره . یو اس بی هم داره که میگن مشکل رزولیشن هم که دیگه نداره . ضمنا قابلیت وایرلس و شبکه داره که تقریبا آدم رو از یک wd hdplayer بی نیاز میکنه
3- هردو direct led هستند و زاویه دید اونها قابل قبوله
سوالات
1- در نمایش رنگ مشکی در ریویوهای گرفته شده کدوم یک برترند؟
2-میگن یکی از ایرادات بزرگ ال ای دی شارپ موندگی تصویر در اونه ؟
3-در مورد ال جی شنیدم که همه دستگاههای مدیا می تونن بی سیم بهش متصل بشن؟
4- حتی در یکی از پستها خوندم که ال جی این مدلش از samsung b7000 کیفیت و درخشندگی تصویرش بالاست ؟
5- من زیاد از ال جی خوشم نمی یاد ولی این تصویری که من دیدم اینبار ارزش اون تعریفی که خود ال جی میکرد داشت شاید من بحثهای فنیشو نمیدونم
خلاصه اوناییکه از ای دو مدل خریدن یا ازش اطلاعات دقیق فنی دارن خواهش دارم منو راهنمایی کنن . با تشکر از همه دوستان.

nathan
06-02-2010, 10:59
من از نمایندگی پاناسونیک جنس خریدم یه dvd ازشون گرفتم که از همین فیلمای ویترینی بود رزولوشن فیلمشون 320 در 240 هست نماینده های پاناسونیک تو خنگی نوبرن :31:

ProGamer
06-02-2010, 17:08
با سلام و خسته نباشید
راستش میخام یکی از اینا رو بخرم lg lh900 یا led sharp
1- قیمت شارپ بدون سینما به 800/1 کاهش پیدا کرده ولی قیمت ال جی بدون سینما فکر کنم حدود 050/2 باشه
2- ال جی بلوتوث داره . یو اس بی هم داره که میگن مشکل رزولیشن هم که دیگه نداره . ضمنا قابلیت وایرلس و شبکه داره که تقریبا آدم رو از یک wd hdplayer بی نیاز میکنه
3- هردو direct led هستند و زاویه دید اونها قابل قبوله
سوالات
1- در نمایش رنگ مشکی در ریویوهای گرفته شده کدوم یک برترند؟
2-میگن یکی از ایرادات بزرگ ال ای دی شارپ موندگی تصویر در اونه ؟
3-در مورد ال جی شنیدم که همه دستگاههای مدیا می تونن بی سیم بهش متصل بشن؟
4- حتی در یکی از پستها خوندم که ال جی این مدلش از samsung b7000 کیفیت و درخشندگی تصویرش بالاست ؟
5- من زیاد از ال جی خوشم نمی یاد ولی این تصویری که من دیدم اینبار ارزش اون تعریفی که خود ال جی میکرد داشت شاید من بحثهای فنیشو نمیدونم
خلاصه اوناییکه از ای دو مدل خریدن یا ازش اطلاعات دقیق فنی دارن خواهش دارم منو راهنمایی کنن . با تشکر از همه دوستان.

من از وقتي تصوير شارپ رو ديدم جزو فن هاي شارپ شدم. به شما هم ميگم اين مدل رو ببينيد. نور تصويرش به نظر من از بقيه بالاتره. البته USB نداره كه اونم يكم ناراحت كنندست

dada_zebel
06-02-2010, 22:52
م
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید از وقتي تصوير شارپ رو ديدم جزو فن هاي شارپ شدم. به شما هم ميگم اين مدل رو ببينيد. نور تصويرش به نظر من از بقيه بالاتره. البته USB نداره كه اونم يكم ناراحت كنندست

دقیقا همینطوره . اونقدر تصویرش شفاف و عالیه میخوام دلو به دریا برنم و یکی بخرم البته بد نشد چون صبر کردم 200 تومن قیمتش افت کرد . حالا تصمیم دارم نزدیکای 10 اسفند که یه کمی پول دستم میرسه یکی بگیرم . میخوام کنارش یه سینمای خانواده فیلیپس یا پایونر حوالی 450 تومن هم بگیرم.
از اول همتصمیمم بین سه برند panasonic g10- sharp led- lg lh900 بود . پلاسمارو که تصویرش واقعا فوق العاده است به خاطر مصرف برقش حذف کردم . بعد با خودم گفتم اگه قراره پلاسما نگیرم پس ال سی دی برای چی بگیرم چون مصرف برق این دوتا چندان با هم اختلاف ندارند . این بود که به فکر ال ای دی افتادم. با دیدن مشخصات دو محصول دیگه کنجکاو شدم تصویرشون رو ببینم. انصافا این ال جی این بار ترکونده و به جرات بگم فول ال ای دی ال جی حتی اندک روشنایی و درخشندگی بیشتری داره ( در تنظیمات یکسان البته به نظر بنده ) اینو هم بگم که قدرت مقایسه ای چشمای من مثل ساعته چون خودم مدرک ممتاز خوشنویسی دارم و کمی هم با رنگها کار کردم . تو pc هم خیلی با مولتی مدیا کار کردم ( فتوشاپ- ulead- primier( اینو گفتم تا اطمینان پیدا کنید آدم بسیار ظریف بینی هستم . تنها چیزی که منو از خرید ال جی علیرغم اون همه امکانات و نیز درخشندگی دلسرد میکنه دو چیزه :
1- کیفیت رنگها در ال جی دلچسب و زنده نیست . حالت مرده داره . چجوری بگم مثه اینکه گذاشنی نون یه کمی بیات شده
2- من در هر دو از فروشنده خواهش کردم brithness رو زیاد کنه . در ال جی از 55 به بعد به صورت فاجعه باری رنگ مشکی شروع به زایل شدن میکنه . مثل اینکه به پس زمینه نور میدی . با اینکار شفافیت تصویر با یک شیب تند تکرار میکنم با یک شیب تند دچار افت شد.اما در شارپ این اتفاق با یک شیب ملایم رخ داد به طوریکه تا نور 68 چندان مشهود نبود از 68 به بعد هم وقتی گاما رو حذف کرد اصلاح شد . در کل با قیمتی که داره ( 800و1 ) بهترین انتخاب درحال حاضر می باشد
موفق باشید.

pedramakaay
10-02-2010, 00:03
دوستان منم می خوام تلویزیون hd بخرم...

سامسونگ رو انتخاب کردم و بودجه ای که می خوام بدم به اندازه ی 32 اینچ هست...یعنی نزدیک 1 تومن...

بین 2 مدل گیر کردم....یکی led 32 مدل b6000 هست:

و دیگری lcd 32 مدل LA32B690 هست :

لطفا" منو راهنمایی کنید....تنها تفاوت بارز این 2 تا که من متوجه شدم اینه که اون led کنتراست 1:30000000 داره و اون lcd کنتراست 1:100000:31: بقیه چیزها تقریبا یکسان بود....قیمت ها هم تقریبا" نزدیک به هم هست.....ولی اون led فقط کامپوننت داره....یعنی نمیشه فیش های 3 تایی (قرمز - زرد - سفید) رو بهش وصل کرد...ولی اون lcd هم av و هم کامپوننت داره و از این لحاظ بهتره....

کلا" حسابی گیج شدم:19:

aminhorri
11-02-2010, 23:13
سلام به اساتید محترم
بعد از این همه تعریف و تمجید از v10 که اگه بیاد بهترین tv هست حالا که اومده مشگل داره؟؟؟؟؟!!!!!!!
در مورد این مشکل پلاسما v10 بیشتر توضیح بدید
این مشکل برای پناسونیک های v10 داخل ایران هم هست
در مورد v10 که در بازار ایران هست و فرقشون با v10 کشورهای دیگه یه توضیح بدید میخاستم ببینم همون v10 بوده که منتظرش بودیم؟
کسی v10 خریده؟
من میخاستم اخر این ماه(5روز دیگه) 50 v10 بخرم
حالا شما بگید چکار کنم
بخرم؟
نخرم؟
تا کی باید منتظر بمونم؟
اگه مشکل داره چه تلویزیونی در حد v10 پیشنهاد میکنید؟

با تشکر
لطفا جواب بنده رو بدبد با تشکر

aminhorri
12-02-2010, 18:42
سلام
با این مشکل که v10 پیدا کرده من قصد خرید led 46 8000 سامسونگ رو دارم از بانه به قیمت 2280000 تومان
یا led 467000 به قیمت 1880000 ایا ارزش 400 تومن تفاوت قیمت داره؟
تفاوت 7000 با 8000 در چیه؟
شما چی پیشنهاد میکنید؟

mohsenmetal
12-02-2010, 21:47
پلاسمارو که تصویرش واقعا فوق العاده است به خاطر مصرف برقش حذف کردم

مصرف برقش اونقدر بالا نيست كه بخواي حذفش كني

Aless
14-02-2010, 18:54
ببخشید ایا واقعا B6000 سامسونگ ورودی AV نداره؟ پس من ریسیورم را چیکار کنم؟

taranom63
14-02-2010, 20:27
سلام
من 1.5 ساعت همه 21 صفحه رو خوندم. ولی متوجه جوابم نشدم :)
بهترین ها که پیشنهاد می کنید برای tv 32 ال ای دی یا ال سی دی سامسونگ سونی ال جی چیه؟
ممنوون

taranom63
14-02-2010, 20:53
اینم بگید ممنون میشم : lcd 690سامسونگ یا led سامسونگ؟

mohsenking
09-03-2010, 17:41

به نظر من همه بین پلاسما با LCD یا پلاسما با LED شک دارن
بین LCD و LED که من میگم LED

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

یکی هم به من بگه شارپ چطوره دیگه گلروزده !!!

amirrezan95
10-03-2010, 00:40
سلام دوستان یه سوالی داشتم اینکه آیاصفحه پلاسما های پاناسونیک مثلا جی 10 در برابر ضربه های خارجی مانند برخورد چیزی با آنها مقاوم هستند یا نه ؟؟؟

ProGamer
10-03-2010, 08:50
به نظر من همه بین پلاسما با LCD یا پلاسما با LED شک دارن
بین LCD و LED که من میگم LED

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

یکی هم به من بگه شارپ چطوره دیگه گلروزده !!!

جمله آخرت يعني چي؟

من از LE700 كه دارم خيلي راضيم. بي نظيره. البته USB نميخوره كه به نظر من بايد بخوره. آخه TV كه اينقدر تصويرش خوبه نبايد امكاناتي مثل USBرو حذف ميكرده.
در كل از تظر كيفيت تصوير تكه

aminhorri
12-03-2010, 21:19
سلام لطفا بنده رو راهنمایی کنید
من خودم بین ال جی 47 sl900 و 46 b8000 سامسونگ نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم
اگه هیچکدوم رو پیشنهاد نمیکنید چی بگیرم؟
یه مشکل ال جی اینه که تصاویر محیط رو صفحه اون منعکس میشه مثل نور لامپ؟ کسی این رو دیده؟ میخام بدونم خیلی تو چشم میزنه و ناجوره؟
لطفا هر کسی که میتونه بنده رو کمک کنه
با تشکر

mr_rayan
12-03-2010, 21:41
سلام لطفا بنده رو راهنمایی کنید
من خودم بین ال جی 47 sl900 و 46 b8000 سامسونگ نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم
اگه هیچکدوم رو پیشنهاد نمیکنید چی بگیرم؟
یه مشکل ال جی اینه که تصاویر محیط رو صفحه اون منعکس میشه مثل نور لامپ؟ کسی این رو دیده؟ میخام بدونم خیلی تو چشم میزنه و ناجوره؟
لطفا هر کسی که میتونه بنده رو کمک کنه
با تشکر
من B8000 سامسونگ رو پیشنهاد می کنم.
منعکس شدن نور هم روی ال ای دی های ال جی وجود داره و اونم بخاطر جداره محافظشه.خیلی ناجور نیست مثل پلاسماهاست.

amirrezan95
13-03-2010, 01:21
سلام دوستان
آیا مشکل باقی ماندن جای تصاویر ثابت روی پلاسما های جدید (neo pdp ) هم وجود داره ؟؟؟؟؟

mforce
13-03-2010, 20:41
دوستان پاناسونیک s10 هم neo pdp هستش؟

*Alucard*
13-03-2010, 21:01
سلام دوستان
آیا مشکل باقی ماندن جای تصاویر ثابت روی پلاسما های جدید (neo pdp ) هم وجود داره ؟؟؟؟؟

اگر منظورتون Burn in هست تقریبا این مشکل در هیچ پلاسمایی به وجود نمیاد (منظور در سطح شایع که بشه به عنوان یک مشکل جدی مطرح باشه) ولی در بعضی مواقع Image retention یا اثر موقتی داره خود به خود بعد از چند ثانیه برطرف میشه.

دوستان پاناسونیک s10 هم neo pdp هستش؟
نه دوست عزیز تنها سریهای G10 و V10 و S1 (مخصوص آمریکای شمالی) و Z1 هستن که NeoPDP محسوب میشن بقیه پنلها از نسل جدید پلاسما ها هستن ولی NeoPDP نیستن.

dada_zebel
13-03-2010, 22:38
اگر منظورتون Burn in هست تقریبا این مشکل در هیچ پلاسمایی به وجود نمیاد (منظور در سطح شایع که بشه به عنوان یک مشکل جدی مطرح باشه) ولی در بعضی مواقع Image retention یا اثر موقتی داره خود به خود بعد از چند ثانیه برطرف میشه.

نه دوست عزیز تنها سریهای G10 و V10 و S1 (مخصوص آمریکای شمالی) و Z1 هستن که NeoPDP محسوب میشن بقیه پنلها از نسل جدید پلاسما ها هستن ولی NeoPDP نیستن.

سلام و خسته نباشید
اگه میشه در مورد اهمیت وجود سیستم 24p l در تی وی های جدید و اینکه
ایا در پلاسماهای پاناسونیک این سیستم وجود داره یا نه مختصرا یه توضیحی بدید ممنونم

amirardallan
14-03-2010, 11:02
مهدی جان میخواستم بدونم NeoPDP بطور انحصاری مخصوص پلاسما پاناسونیکه ؟
من B650 دارم (پلاسما سامسونگ). تا الان فکر میکردم که b650 از همین تکنولوژی استفاده میکنه ):
در حقیقت در این گیرودار که v10 میاد یا نه ( 5ماه پیش) این تاپیک رو دیدم و رفتم این رو خریدم .....

تا الان فکر میکردم که دستگاهی که خریدم neopdp ... ولی الان فهمیدم که انگار نیست !!!

*Alucard*
14-03-2010, 13:18
سلام و خسته نباشید
اگه میشه در مورد اهمیت وجود سیستم 24p l در تی وی های جدید و اینکه
ایا در پلاسماهای پاناسونیک این سیستم وجود داره یا نه مختصرا یه توضیحی بدید ممنونم

در بعضی مدلها وجود داره که میتونید تو وبسایت panasonic.net بررسی کنید.
اغلب فیلمهای بلو ری به صورت 24 فریم بر ثانیه نمایش داده میشن که شبیه به سیستم پخش فیلمها در سالن سینما هست ولی این FPS (تعداد فریم بر ثانیه) با رفرش ریت (سرعت نوسازی تصویر) پنل هماهنگ ( sync ) نمیشه به همین خاطر از سیستمی برای بر طرف کردن این نقص و هماهنگ شدن TV برای پخش اینجور فیلمها استفاده میکنن.

مهدی جان میخواستم بدونم NeoPDP بطور انحصاری مخصوص پلاسما پاناسونیکه ؟
من B650 دارم (پلاسما سامسونگ). تا الان فکر میکردم که b650 از همین تکنولوژی استفاده میکنه ):
در حقیقت در این گیرودار که v10 میاد یا نه ( 5ماه پیش) این تاپیک رو دیدم و رفتم این رو خریدم .....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتا الان فکر میکردم که دستگاهی که خریدم neopdp ... ولی الان فهمیدم که انگار نیست !!!

NeoPDP به صورت کلی یک برند هست که در انحصار پاناسونیک قرار داره و اساس کارش بالا بردن بهره وری پلاسما پنلهاست .
پلاسما پنلها برای تولید تصاویر براق هیچ محدودیتی ندارن و به راحتی میتونن تصاویری با درجه درخشش 1250 تا 1500 کاندلا بر متر مربع تولید کنن(در حدود سه برابر LCD پنلها) ولی مسئله اساسی این هست در این حالت مصرف برق در این پنلها به شکل وحشتناکی افزایش پیدا میکنه به همین دلیل برای اینکه پلاسماها بتونن استانداردهای تعیین شده رو حفظ کنن و اجازه تولید داشته باشن و ... مجبور هستن که در سطح تعیین شده مصرف برق داشته باشن در نتیجه اینکه اغلب پنلهای پلاسما درخشش چندان زیادی در زیر نور مغازه ها ندارن و همین مسئله باعث شده که به چشم عموم مردم تصاویر این پنلها جذابیت نداشته باشه , به هر حال به طور خلاصه پاناسونیک با بالا بردن بهره وری سعی در تولید پلاسما پنلهایی داره Lumen/watt بهتری داشته باشن یعنی به ازای هر وات مصرف برق شدت بیشتری روشنایی تولید کنن و اسمش رو گذاشته NeoPDP .

masoooud
19-03-2010, 12:17
به نظر من B690

rioman
01-04-2010, 09:05

میشه یه کم بیشتر توضیح بدین چرا B690 LCD از سونی W550 بهتره ؟!
آخه بیشتر میگن رنگ سونی رو هیچ تلویزیونی نداره.
دبلیو 550 هم 100 هرتز هست و باید تصویرش خوب باشه.
البته به نسبت قیمت سونی ها از سامسونگها امکانات جانبی کمتری دارن.
منم تو انتخاب موندم.

masoudu2ub
04-04-2010, 18:00
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین چرا B690 LCD از سونی W550 بهتره ؟!
آخه بیشتر میگن رنگ سونی رو هیچ تلویزیونی نداره.
دبلیو 550 هم 100 هرتز هست و باید تصویرش خوب باشه.
البته به نسبت قیمت سونی ها از سامسونگها امکانات جانبی کمتری دارن.
منم تو انتخاب موندم.

دوست عزیز مقایسه این دو مثل مقایسه بنز و پرایده..
اصلاً شک نکن و اگه می خوای از دیدن LCD لذت ببری همون W550 سونی رو بگیر که موتور براویا 3 هم هست و یعنی آخرشه دیگه..
تصویرش محشره..
تصویرشم برو با LED سامسونگ و ال جی مقایسه کن..
خواهی دید که از اون ها هم بهتر و شفاف تر هست..
از نظر قیمتی هم به تصویرش واقعاً می ارزه..
در ضمن قبل از خرید قیمتشو از تمام نمایندگی ها بگیر چون اختلاف قیمت 200.000 تومان توش هست..
10 ماه پیش بالاترین قیمت 46 اینچش 2.950.000 و پایین ترینش 2.730.000 بود..
البته من KLV-46Z450A خریدم که قیمتش از 3.550.000 بود تا 3.800.000!!!!
موتور براویا 2 هست..
تصویرش LED سامسونگ رو می خوره..
W550 گزینه بهتری بود از نظر اینکه موتور براویا 3 داشت که خیلی جدیده و قیمتش که 1 تومان پایین تر در میومد و خیلی هم خوشگله انصافاً اما من عاشق سری X و Z بودم..
پشیمون نیستم اما تو شرایط مالی من 3.600.000 دادن هم زیاد بود..

اگه می خوای بالای 2.5 بزاری حتماً برو سونی بگیر که ارزشو کلاسشو داشته باشه. چون سامسونگ و ال جی در حد سامسونگ و ال جی هستند و نه بیشتر..

امیدوارم تصمیم درست بگیری..

Guts
07-04-2010, 00:57
دوست عزیز مقایسه این دو مثل مقایسه بنز و پرایده..
اصلاً شک نکن و اگه می خوای از دیدن LCD لذت ببری همون W550 سونی رو بگیر که موتور براویا 3 هم هست و یعنی آخرشه دیگه..
تصویرش محشره..
تصویرشم برو با LED سامسونگ و ال جی مقایسه کن..
خواهی دید که از اون ها هم بهتر و شفاف تر هست..
از نظر قیمتی هم به تصویرش واقعاً می ارزه..
در ضمن قبل از خرید قیمتشو از تمام نمایندگی ها بگیر چون اختلاف قیمت 200.000 تومان توش هست..
10 ماه پیش بالاترین قیمت 46 اینچش 2.950.000 و پایین ترینش 2.730.000 بود..
البته من KLV-46Z450A خریدم که قیمتش از 3.550.000 بود تا 3.800.000!!!!
موتور براویا 2 هست..
تصویرش LED سامسونگ رو می خوره..
W550 گزینه بهتری بود از نظر اینکه موتور براویا 3 داشت که خیلی جدیده و قیمتش که 1 تومان پایین تر در میومد و خیلی هم خوشگله انصافاً اما من عاشق سری X و Z بودم..
پشیمون نیستم اما تو شرایط مالی من 3.600.000 دادن هم زیاد بود..

اگه می خوای بالای 2.5 بزاری حتماً برو سونی بگیر که ارزشو کلاسشو داشته باشه. چون سامسونگ و ال جی در حد سامسونگ و ال جی هستند و نه بیشتر..

امیدوارم تصمیم درست بگیری..
من دقیقاً امروز همین کار رو کردم W550 با قیمت عجیبش (1.7 میلیون) اصلاً چیزی جلوی B690 و سری 7 سامسونگ نیست.

Guts
07-04-2010, 01:02
آقا حالا یکی بگه 690 بگیرم یا LED سری 7 من امروز از نزدیک دیدم سری 7 یکمی کیفیتش بهتر بود قیافشم قشنگتر بود. کسی بدی چیزی دیده بگه که ما نریم بگیریم بره تو پاچمون.

masoudu2ub
07-04-2010, 08:34
من دقیقاً امروز همین کار رو کردم W550 با قیمت عجیبش (1.7 میلیون) اصلاً چیزی جلوی B690 و سری 7 سامسونگ نیست.
نظرتون محترمه..
اگه تشخیص دادید B690 و SERIES 7 از W550 بهتر هستند حتماً بهتر هستند..

baghbanzadeh
07-04-2010, 10:58
باوجود استفاده ی تکنولوژهای جدید در LCD و LED ایجاد رنگ مشکی واقعی در این TV ها بسیار بالا رفته مثلا"
سونی به کنتراست داینامیک 1000000:1 و کنتراست استاتیک 3000:1 وبالاتر در بعضی از مدلها رسیده . شارپ هم به واسطه استفاده از تکنولوژی full led در پنلهاش به کنتراست داینامیک 3000000:1 رسیده.
با این وجود خرید پلاسما منطقی به نظر نمیاد.

byebye
07-04-2010, 13:03
من b690 و b7000 کنار هم با فیلم نارنیا داشتم نگاه میکردم تصویر b690 به مراتب شارپتر و مشکیش عمیقتر بود واقعا این تفاوت محسوس بود ولی خوب ظاهر b7000 یه چیز دیگست البته کیفیت تصویر b7000 هم عالی بود ///

mr_rayan
08-04-2010, 03:14
ولی به نظر من b690 رنگ هارو بهتر نشون میده.تفاوت رنگ ها زمانی که تصاویر سفید یا مشکی در حال نمایش بود کاملا مشخص بود.b7000 رنگ تصاویرش به آبی میزنه.انگار هاله ای از رنگ آبی توش به کار رفته.مثلا رنگ برف رو اصلا سفید نشون نمیداد و تقریبا آبی آسمونی خیلی ملایم بود و همینطور من اصلا چیزی به اسم رنگ مشکی توی این تی وی ندیدم و همش سرمه ای دیده میشد.فقط به دلیل کنتراست بالاتر تصاویرش بازتر بود که البته از نزدیک زیاد معلوم نبود ولی از فاصله 10 متری که نگاه می کردی کاملا مشخص بود.

soleimanian
10-04-2010, 20:17
توی همه فروم های خارجی و بررسی سایت ها بحث شده که LEDهای سری 7 سامسونگ یک پسرفت بودند و کیفیتشون نسبت به LCD ها پایین تره
اما این مشکل در LEDهای 8500 برطرف شده. این ال ای دی ها گرون هستند و هنوز به طور عمده وارد بازار نضده اند.

Guts
10-04-2010, 21:27
توی همه فروم های خارجی و بررسی سایت ها بحث شده که LEDهای سری 7 سامسونگ یک پسرفت بودند و کیفیتشون نسبت به LCD ها پایین تره
اما این مشکل در LEDهای 8500 برطرف شده. این ال ای دی ها گرون هستند و هنوز به طور عمده وارد بازار نضده اند.
:13:اصلاً همچین چیزی نیست، شما کجا دیدی بگو ما هم ببنیم. البته در این سری 8500 یکی بهترین Led ها که چه عرض کنم یکی از بهترین تلویزیون‌های موجوده شکی نیست.

Mahdi_Moosavi
10-04-2010, 23:06
ولی به نظر من b690 رنگ هارو بهتر نشون میده.تفاوت رنگ ها زمانی که تصاویر سفید یا مشکی در حال نمایش بود کاملا مشخص بود.b7000 رنگ تصاویرش به آبی میزنه.انگار هاله ای از رنگ آبی توش به کار رفته.مثلا رنگ برف رو اصلا سفید نشون نمیداد و تقریبا آبی آسمونی خیلی ملایم بود و همینطور من اصلا چیزی به اسم رنگ مشکی توی این تی وی ندیدم و همش سرمه ای دیده میشد.فقط به دلیل کنتراست بالاتر تصاویرش بازتر بود که البته از نزدیک زیاد معلوم نبود ولی از فاصله 10 متری که نگاه می کردی کاملا مشخص بود.

خیلی جالبه ! من خودم 40B7000 سامی دارم ولی همچین موردی رو توش ندیدم ! شما طوری می فرمایید انگار دارید یک LCD CCFL Backlight درجه 3 تولید 2 سال پیش رو با آخرین نسل خانواده KURO مقایسه می کنید !

پنلی که شما تست کردید یا کالیبره نبوده یا کلا مشکل داشته ! این مشکل رنگ آبی در زمینه سفید برای خود من خیلی جالب هستش !

خیلی از وب سایت های معتبر رویو HDTV این دو مدل رو با هم مقایسه کردند ، تو بعضی از رویوها کیفیت تصویر B690 بهتر تعبیر شده و در برخی دیگر B7000 و تقریبا در همه رویوها روی هم رفته ( با توجه به تمامی فاکتورها ) B7000 امتیازهای بهتری گرفته . ولی تفاوت کیفیت تصویر بین این دو مدل به هیچ وجه اینقدر متفاوت نیست که شما می فرمایید !

ساسان مهاجم
11-04-2010, 08:31

دقيقا همينطوره. اين LED ها وسط LCD هاي سري قبليشون جزو پديده هاي نا مرغوب حساب شدند

mr_rayan
12-04-2010, 03:52
خیلی جالبه ! من خودم 40B7000 سامی دارم ولی همچین موردی رو توش ندیدم ! شما طوری می فرمایید انگار دارید یک LCD CCFL Backlight درجه 3 تولید 2 سال پیش رو با آخرین نسل خانواده KURO مقایسه می کنید !

پنلی که شما تست کردید یا کالیبره نبوده یا کلا مشکل داشته ! این مشکل رنگ آبی در زمینه سفید برای خود من خیلی جالب هستش !

خیلی از وب سایت های معتبر رویو HDTV این دو مدل رو با هم مقایسه کردند ، تو بعضی از رویوها کیفیت تصویر B690 بهتر تعبیر شده و در برخی دیگر B7000 و تقریبا در همه رویوها روی هم رفته ( با توجه به تمامی فاکتورها ) B7000 امتیازهای بهتری گرفته . ولی تفاوت کیفیت تصویر بین این دو مدل به هیچ وجه اینقدر متفاوت نیست که شما می فرمایید !
دوست عزیز من فقط تجربه شخصی خودم رو گفتم که توی چنتا نمایندگی دیدم.فقط همین.در ضمن این موضوع رو هم باید عرض کنم که زمانی که این دو تا مدل کنار هم هستن تفاوتشون کاملا مشخصه وگرنه توی خونه شاید شما اصلا متوجه نشید،بهرحال چون من یخورده سر این موضوع حساس شده بودم خیلی تو ذوقم می خورد و به چشم میومد.

amin_nishnish
19-04-2010, 12:39
سلام دوستان عزیز.من امروز عصر قراره با بودجه 2200000 تومانی به بازار برم و یه ال سی دی بخرم ولی متاسفانه هنوز انتخاب قطعی نکردم.اول تصمیم قطعی گرفتم یه سامسونگ 46b670 به قیمت 2160000 تومان بخرم بعد با خواندن نظریات دوستان عزیز به شک افتادم که شاید بهتر باشه پلاسما بخرم.تمام اطلاعات و اختلافات بین ال سی دی و پلاسما رو هم مطالعه کردم و هنوز نتونستم تصمیم بگیرم و در وضعیت خیلی بدی قرار گرفتم.من خودم بیشتر نظرم رو پلاسما هست و از شما عزیزان عاجزانه میخوام خیلی سریع جواب بدین لطفا:
1-اولا به طور خلاصه و در یک کلام پلاسما یا ال سی دی؟در واقع مشکل اصلی من اینه که امکانات پلاسما برای پخش تصاویر دیجیتال و بلوری و ...که در آینده بیشتر رو بورس میان(خودتون بهتر میدونین)و پورتهای ورودی و ....ضعیفتر از ال سی دی هست؟مهمترین فاکتور برای من این هست که بعدا با وجود تکنولوژی های جدیدی که دستگاههای پخش دارن تلوزیونم مشکلی در ارتباط با اونها نداشته باشه.
2-اگر نظر شما در مورد پلاسما مساعد هست لطفا بگین سامسونگ بخرم یا پاناسونیک؟
واقعا خیلی خیلی زیاد ممنون مسشم اگه زود جواب بدین:19:

amin_nishnish
20-04-2010, 12:03
دوستان لطفا جواب بدین .بین اینا کدومو بگیرم:
Sam 50B690
Pana G10
Pana V10
Sony 46w550

amin_nishnish
20-04-2010, 12:11
دوستان لطفا راهنمای کنید.کدوم رو پیشنهاد میدین؟:
Sam 50B690 plasma
Sam 46B670 lcd
Pana G10 ya v10
Sony 46w550

milad_a_v
21-04-2010, 00:07
دوست عزیز سوالت رو باید تو آدرس زیر مطرح کنی

اینجا فقط مقایسه کلی بین پنل های تصویر است

masoooud
23-04-2010, 00:28
دوستان لطفا جواب بدین .بین اینا کدومو بگیرم:
Sam 50B690
Pana G10
Pana V10
Sony 46w550پ
فکر کنم منظورت پلاسما 50b650 باشه چون lcd 50 نداریم! گرچه بهنطر من بهترین انتخاب در پلاسما پاناسونیک و در lcd سامسونگ هستش ! ولی به نظر من نسبت به امکانات و سایز در محدوده 2000000 تومان بهترین انتخاب 50B650 سامسونگ هست:11:

ahmadl
25-04-2010, 02:48
بخش خرید سایت کجاس

---------- Post added at 02:48 AM ---------- Previous post was at 02:47 AM ----------

مدیر عزیز آیا سایت ال سی دی هم به شهرستان میفرسنه یا میفروشه

aliaghil
26-04-2010, 14:33
سلام
برای من یک سوال پیش اومده ولی قبل از ایجاد سوال مختصر توضیحاتی لازمه که بگم
با تو جه به مطالبی که دوستان عزیز قرار دادن این طور متوجه شدم که تکنولوژی LED RGB
کیفیت تصویر به مراتب بالاتری رو نسبت به Edge LED ارائه میده
در حال حاضر کمپانی سونی سری جدید LCD LED TV هاش رو معرفی کرده وتوی اونا
از تکنولوژی Edge LED استفاده کرده و خبری از تکنولوژی RGB Dynamic LED نیست.
با این اوصاف ممکنه که کیفیت تصویر سری قدیمیتر یعنی X450 از سریهای جدید سونی
که از تکنولوژی Edge LED استفاده میکنن بالاتر باشه؟
با تشکر.

ProGamer
26-04-2010, 15:29
دوستان بد نيست در موررد تكنولوژي جديد پنل هاي تلوزيون هم اطلاع پيدا كنيد. اين مدل تا 4 يا 5 ماه ديگه مياد و فكر كنم حسابي سر و صدا كنه:
منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتلوزوين LED جديد شارپ كه در تصاوير زير نمايش داده شدند، از تكنولوژي جديدي استفاده كرده. در اين تكنولوژي به جاي تركيب 3 رنگ RGB از 4 رنگ RGBY استفاده شده است. (قرمز، سبز، آبي و زرد). به اين ترتيب بسياري از رنگ ها كه در HDTV هاي معمولي قابل نمايش نيستند در اين سري قابل نمايش هستند.

اين سري از LED شارپ كه به دليل استفاده از 4 رنگ اصلي به جاي 3 رنگ بهش Quattron ميگن از نظر ظاهري هم بسيار زيباست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1001x620.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بك لايت Edge و حاشيه اي داره و براي همين هم باريك هست.

داراي پايه كريستالي هست

بدون قاب و به اصطلاح فول فلت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 741x697.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رنگ بندي بسيار كامل و نمايش رنگ ها به صورت كاملا واقعي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 695x487.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nikonian
26-04-2010, 17:29
دوستان بد نيست در موررد تكنولوژي جديد پنل هاي تلوزيون هم اطلاع پيدا كنيد. اين مدل تا 4 يا 5 ماه ديگه مياد و فكر كنم حسابي سر و صدا كنه:
منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتلوزوين LED جديد شارپ كه در تصاوير زير نمايش داده شدند، از تكنولوژي جديدي استفاده كرده. در اين تكنولوژي به جاي تركيب 3 رنگ RGB از 4 رنگ RGBY استفاده شده است. (قرمز، سبز، آبي و زرد). به اين ترتيب بسياري از رنگ ها كه در HDTV هاي معمولي قابل نمايش نيستند در اين سري قابل نمايش هستند.

اين سري از LED شارپ كه به دليل استفاده از 4 رنگ اصلي به جاي 3 رنگ بهش Quattron ميگن از نظر ظاهري هم بسيار زيباست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1001x620.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بك لايت Edge و حاشيه اي داره و براي همين هم باريك هست.

داراي پايه كريستالي هست

بدون قاب و به اصطلاح فول فلت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 741x697.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رنگ بندي بسيار كامل و نمايش رنگ ها به صورت كاملا واقعي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 695x487.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز ، با تشکر از زحمتی که کشیدید ولی تلویزیونهای شارپ 2010 تاپیک جداگانه ای دارند ، و نیازی نیست که در این تاپیک عنوان شود.

aliaghil
26-04-2010, 21:11
سلام
برای من یک سوال پیش اومده ولی قبل از ایجاد سوال مختصر توضیحاتی لازمه که بگم
با تو جه به مطالبی که دوستان عزیز قرار دادن این طور متوجه شدم که تکنولوژی LED RGB
کیفیت تصویر به مراتب بالاتری رو نسبت به Edge LED ارائه میده
در حال حاضر کمپانی سونی سری جدید LCD LED TV هاش رو معرفی کرده وتوی اونا
از تکنولوژی Edge LED استفاده کرده و خبری از تکنولوژی RGB Dynamic LED نیست.
با این اوصاف ممکنه که کیفیت تصویر سری قدیمیتر یعنی X450 از سریهای جدید سونی
که از تکنولوژی Edge LED استفاده میکنن بالاتر باشه؟
با تشکر.

سلام خدمت دوستان عزیز
پاسخ سوالم بی جواب موند
با تشکر.

behrad59
26-04-2010, 23:28
سلام به اساتید.به نظرشماled32b6000 سامسونگ چطوره؟؟؟چون هم قیمتش خوبه و هم کنتراستش 3 میلیون هست.من خودم فقط از روی عکس دیدمش از نزدیک ندیدمش.اگه کمکم کنید خیلی خیلی ممنون میشم...چون بزودی میخوام بخرم.خواهشا سریع جواب بدید...

Guts
29-04-2010, 09:52
آقا تو صدر دیدم جدیداً تبلیغ تلویزیون‌های LED 3d کرده LG؛ کسی می‌دونه چه مدل‌هایی هست؟

mr_rayan
29-04-2010, 11:47
آقا تو صدر دیدم جدیداً تبلیغ تلویزیون‌های LED 3d کرده LG؛ کسی می‌دونه چه مدل‌هایی هست؟
مدل LX9500 هستش که البته هنوز وارد ایران نشده و در حال حاضر فقط تبلیغات انجام میشه.

Guts
30-04-2010, 18:54
آقا امروز رفتم تلویزیون بگیرم دیدم سام‌سرویس LED و LCD های سری C رو هم وارد کرده، کسی اطلاعاتی در مورد LED های C6xx و C5000 داره اینا بازم برداشتن اعداد مدل‌های اینا رو عوض کردن من نفهمیدم چی به چیه.

mr_rayan
30-04-2010, 19:23
آقا امروز رفتم تلویزیون بگیرم دیدم سام‌سرویس LED و LCD های سری C رو هم وارد کرده، کسی اطلاعاتی در مورد LED های C6xx و C5000 داره اینا بازم برداشتن اعداد مدل‌های اینا رو عوض کردن من نفهمیدم چی به چیه.
قیمت چند بود؟تصویر چطور بود؟