PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : • Online Game Engine -موتور بازی تحت وب •

mainbord
19-08-2009, 20:32
سلام دوستان نظرتون در مورد یک موتور بازی تحت وب چیه در حال حاضر دو بعدی و در آینده سه بعدی
موتور بازی که خودش آنلاین باشه مثلا site.com بعد بازی که باهاش طراحی میشه آنلاین اجرا بشه بدون نیاز به هیچ نرم افزار اضافی در مرورگر هایی به روز مثل کروم فایرفاکس اوپرا
در واقع html5 که یک متد جدید ارائه داده برای کشیدن شیپ ، رنگ دادن و ... مثل یک موتور گرافیکی
که یک اپلیکشن هم هست به نام
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که کمک می کنه این کارو راحت تر انجام بدید
شاید خیلی گنگ باشه ولی اگه دوست داشته باشید اسکرین شات می زارم برای دوستان
یک نمونه بازی هم میزارم
تو این بازی شما باید جلو گیری کنید از گلوله های که از سمت جعبه صورتی به سمت جعبه بنفش می رن با ساخت برج هایی که شلیک می کنن
شما با کلیک رو دکمه
Build
Laser Tower - 25 Gold
یادم رفت لینک بازی رو بزارم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اولین عکس از موتور بازی omg-game
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این عکس ماله زمانی هست که قسمت ابزار و آپشن و شیپ ها تکمیل نشده بود
نسخه بعدی این رو به زودی ازش عکس می زارم
منتظر نظرات هستم
موفق باشید علی

mainbord
19-08-2009, 20:56
قسمت هایی اصلی این موتور بازی که من دارم حرفشو می زنم
قسمت طراحی که کاربر می تونه شیپ هارو طراحی کنه با محیط ویژال تقریبا خوبی که داره روش کار میشه که قوی تر بشه
قسمت کد نویسی که یک دیباگر خوبی داره و تابع هایی آماده برای استفاده از شیپ ها و استفاده از موتور فیزیک موتور بازی
قسمت اجرا برنامه که شما به راحتی می تونی بازی رو اجرا کنید تو همون محیط

mainbord
19-08-2009, 20:59
توجه داشته باشید تا این زمان این اولین موتور بازی تحت وب هست ،
این موتور بازی یک ایده نیست ! یک کار انجام شده است و در حال مرحله آلفا هست
و داره باهاش بازی هایی ساخته میشه
تا موقعی هم که بازی ها ساخته نشن و جواب ندن ارائه نمیشه
این موتور بازی اوپن سورس هست و شما با چند خط کد می تونید گسترشش بدید
قسمت فیزیکش یکم ضعیف هست هنوز درسطح برخورد دو شئ و نقطه سقل و ... هست
منتظر سئوالات دوستان هستم

mainbord
19-08-2009, 21:01
راستش یک مقاله رو داشتم می خوندم در مورد یک موتور بازی خواص که ماله پی سی ورد بود وقتی اومد تو این قسمت انجمن تعجب کردم ، فکر نمی کردم ایرانی ها اینقدر تو این ضمینه پیشرفت کرده باشن ، برای همین گفتم یک تاپیک بزنم و کاری که داریم انجام میدیم رو توضیح بدم به بینم کسی علاقه مند هست
ولی الان می بینم انگار نه خبری نیست

Moh3en_DDD
19-08-2009, 22:38
سلام
بسیااااارر عالی ست این موتور ( البته موتور که اسمشو نمی شه گذاشت فقط یک لایبری برای جاواست ) ...
کارهای بسیار مختلفی میشه باهاش کرد .
مثلا این ها رو ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته
تکنولوژی فعلی جاوا فکر نکنم قادر باشه که بشه باهاش سه بعدی ساخت .
من فکر می کنم این ایده نهایتا به بازی هایی مثل بازی های فلش شبیه بشه .

در ضمن فلش خیلی راحت تر هست برا این کارها .
چون هم محیط کاربری داره ( interface ) و صرفا مثل این فقط کد نیست و هم برای فلش لایبری های زیادی ساخته شده که باهاش میشه فیزیک و گرافیک و حالت سه بعدی و ... را تقویت کرد .

مین برد جان ،
غیر از اینکه این فقط برا اجراش جاوا می خواد که در اکثر کامپیوتر ها موجود است ولی فلش ، فلش پلیر میخواد ( که اونم البته به شکر پیشرفت تکنولوژی رو بیشتر سیستم ها هست ) ، مزیت دیگه ای این نوع برنامه نویسی و بازی سازی نسبت به فلش داره ؟؟

mainbord
20-08-2009, 07:56
سلام
اشتباه منظور من رو فهمیدید جاوا نیست منظور من جاوا اسکریپت، آجکس هست
و کاملا یک موتور هست یعنی شما یک محیط ویژال دارید که شیپ هارو باهاش طراحی می کنید و یک قسمت کد نویسی و ...
سه بعدی هم کار شده
این یک مدل که فکر کنم فقط تو کروم جواب میده

این هم یک مدل دیگه این ها صد در صد جاوا اسکریپ هستن

و این نمونه سه بعدی

و

و

بقیه از این سایت که البته برای ایران بسته هست چون زیر مجموعه گوگل هست

Moh3en_DDD
20-08-2009, 12:47
عالی ست .

ولی جواب سوالم رو ندادید ،
چه مزیت هایی نسبت به فلش داره ؟ ( البته خواهد داشت ) ...
البته سه بعدی ها رو که دیدم نظرم عوض شد چون فلش به این راحتی ها نمی تونه این چیز های سه بعدی را درست کنه !!

mainbord
20-08-2009, 14:27
مزیت یک چیز جدا از مرورگر نیست و شما خیلی راحت می تونید با پی اچ پی یا asp ارتباط برقرار کنید اطلاعات بفرستید و بگرید
نیاز به نصب و ... نداره و همش کد نویسی هست یعنی چیزی تو مرورگر اجرا میشه کد هست در نتیجه کد رو شما می تونید با تکنولوژی gzip خیلی کم حجم کنید مثلا من یک مورد داشتم شما می تونید چند مگ رو به چند کیلو بایت تبدیل کنید فقط نیاز کانفیگش انجام بشه که این توموتور بازی ما هست
مثل بازی تحت ویندوز هست یعنی یک فایل مجزا نیست که تو فلش پلیر اجرا بشه ممکنه یک مجموعه فایل اوپن سورس یا کد شده باشه که نگهداری و ... راحتی داره
خروجی بازی ها که با این موتور بازی ساخته میشه یک چیزی شبیه ترواین هست از نظر تئوری ولی از نظر عملی مثل بازی تحت ویندوز اکشن و داری موتور گرافیکی ،موتور فیزیک ، کد نویسی ، امکانات تحت اینترنت
شما به راحتی می زنید فلان آدرس و یوزر و پس خودتون رو می زنید و شروع به بازی کردن می کنید ممکنه همزمان با چندین هزار نفر بازی کنید
و تنها یک کد بین شما و سرور رد و بدل میشه که شامل یکسری متغییر کم حجم هست که با فاصله زمانی خیلی کم اینکار انجام میشه این قسمت کاملا تست شده و اجرا شده هست
اگه دوست داشته باشید چنتا اسکریپ شات با توضیحات از موتور بازی می زارم
موتور بازی هم تا یک ماه آینده مراحل تستش تموم میشه ما الان میشه گفت موتور بازی رو تموم کردیم فقط الان داریم تستش می کنیم و چنتا بازی می خوایم باهاش بسازیم به بینیم چه مشکلاتی داره قبل از ارائه رفعشون کنیم

mainbord
20-08-2009, 14:30
ما در حال حاضر یک تیم شش هفت نفره داریم که من مدیر تیم هستم ، و قرار این موتور بازی به صورت کاملا اوپن سورس ارائه بشه با داکیومنت و خیلی راحت شما می تونید گسترشش بدید و در حال حاضر دو بعدی هست و در مرحله بعدی یعنی دوماه دیگه سه بعدی این موتور بازی ارائه میشه

Moh3en_DDD
20-08-2009, 14:46
آها ...
گرفتم ...

اونقوت یکی از کارایی که خودتون ساختید را می زارید ؟ با همین موتوری که خودتون دارید میسازید ( یا ساختید )

مرسی ...

mainbord
20-08-2009, 15:41
چند تا عکس می زارم از بازی های که برای تست خدمون ساختیم یعنی ، شاید اصلا جالب نباشه از دید دوستان ولی برای یکسری تست خواص بوده

Moh3en_DDD
21-08-2009, 13:32
پس تنها بدی ش اینه که
زبونش جاواس ... :(

mainbord
21-08-2009, 15:35
به نظر من جاوا اسکریپ زبان خوبی هست
1. توی همه مرورگر ها اجرا میشه
2.کتابخانه های خوبی براش نوشن مثل jquery
بین مرورگر ها همیشه دعوا هست که کدمشون رندر بهتری ارائه میدن
همینطور که می دونید الان همه چیز داره میره به سمت آنلاین شدن
با این تکنولوژی که الان به مرورگر ها اضافه شده همکاری دیگه میشه کرد با مرورگر ها
الان با این موتور بازی که ما ساختیم شما نیاز به یاد گیری جاوا اسکریپ نداری
مراحل کار باهاش به این صورت هست که میشنی گرافیک بازی رو اول طراحی می کنی بعد هر شکلی طراحی می کنی یک اسم اتوماتیک بهش میده که می تونی عوضش کنی بعد که بازی رو طراحی کردی میری سراغ کد نویسی
مثلا این یک نمونه اولیه هست
باید event هارو درست کنی مثلا یکی درست می کنی به اسم startgame

خوب اگه بخوام توضیح بده به این صورت هست که شما اول میگی لینک های بازی بیاد که حالا مثلا شما وقتی داشتی طراحی میکردی یک لینک گزاشتی که وقتی هم روش کلیک میشه تابع start_game رو صدا می زنه
خوب تو این تابع هم اومده اول لینک هارو صفحه مخفی کرده بعدش اومد صفحه بازی رو نشون داده بعد مثلا حالا شما یک تانک داری می خوایی از نقطه صفر و صفر وارد بشه بره به نقطه 60 و 60 که حالا آرگونوم هایی دیگه هم داره برای اینکه پیچیده نشه نزاشتم براش
به همین صورت شما با چند خط یک بازی راحت طراحی می کنی با یک خط کد هم می تونی یکسری اطلاعات رو وارد دیتا بیس کنی مثلا میگی وقتی طرف شلیک کرد بره تو دیتا بیس و هر چند ثانیه یکبار اطلاعات جدید رو از دیتا بیس بیاره بعد با اینکار دو نفر از هرجا دنیا می تون با یک خط کد شما بازی کنی .
* دیتا بیس روی سرور هست که شما یک فایل دارید که اطلاعات رو براش با post , get می فرستید اون هم میگره و قرار میده تو دیتا بیس
به این صورت خیلی راحت میشه بازی مولتی پلیر جالبی ساخت

mainbord
21-08-2009, 15:44
راستی محسن جان چرا کسی دیگه شرکت نمی کنه تویی بحث
حدف من از این بحث اینه که موتور بازی رو معرفی کنم بررسیش کنیم و کمبود هاشو به بینیم چی هست
مطمئنا هرکسی که تو این راه کمک ما کنه نتیجه می بینه
این موتور بازی قرار به صورت en ارائه بشه اصلا قرار نیست جایی اسم از ایرانی ها برده بشه ، حداقل در اول کار که به مشکل نخوریم
و امیدواریم جواب که می خوایم رو بگیریم
یک مورد ساده هم در مورد موفقیتش اینه که بازی های مثل ترواین شما چند روزه می تونی با این موتور بازی بسازید با این تفاوت که بازی شما لحظه ای هست و اکشن هست یعنی مثل تراوین خشک بی روح نیست
ترواین با پی اچ پی نوشته شده و در بعضی جاهاش از جاوا اسکریپ استفاده شده برای افکت صفحه و شماردنده معمولا
و هرکسی بخواد مثلشو بنویسه باید از اول کد نویسی کنه تا آخر
با این موتور شما این مشکل حل میشه ، بازی هم کاملا اکشن هست دقیقا مثل بازی تحت ویندوز و ....
ما اصلا نمی خوایم بازار گرمی کنیم تو ایران و ... من فقط دنبال چند نفر می گریدم که توی چند مورد کمک ما کنن
1. استفاده کردن از تجربه دوستان
2. تست و آزمایش موتور بازی ما و ساختن بازی با آن
* در حال حاضر نمی تونیم اون رو پخش کنیم و راحت دسترسی بدیم ، چون نرم افزار ما اوپن سورس هست و اولین دفعه هست که داره اینکار انجام میشه یکم ریسک هست چون هرکسی می تونه خیلی راحت این رو ورداره و به اسم خودش زودتر از ما ارائه کنه برای همین من تلاش می کنه سربسته صحبت کنم .
منون میشم محسن جان پتانسیل هایی ایران در این ضمینه رو بگن چون من هیچ اطلاعی از پتانسیل ها ندارم با تشکر
به بخشید اینقدر حرف هام به هم ریخته و آشفته هست چون سخت درگیر کار هستیم نمی رسم درست جمله بندی کنم شرمنده

mainbord
21-08-2009, 18:16
هرچند تمایل زیادی به گزاشتن عکس نبود ولی حالا گفتیم مشکلی نداره یک عکس داشته باشیم
اولین عکس ازش گزاشته شد تو پست اول
با تشکر

mainbord
21-08-2009, 19:17
نظر دوستان در مورد اسکرین شاتی که گزاشتم چیه ، انگار کسی تمایل خواستی نداره

Moh3en_DDD
21-08-2009, 19:24
واو
ایول
عکس صفحه اول رو دیدم خیلی خوشم اومد .

تراوین که فقط دو تا عکس ـه تو PHP و فقط برا تایمرش از جاوا استفاده کردن ، قفط ایده ش خیلی قشنگ بوده که تونسته انقدر معروف بشه وگر نه چیزی نداره .

یه سوال :

انجینی هم که دارید می سازید آنلاین هست ؟؟؟
واووو .

اونوقت تا حالا تو جهان کسی این کارو نکرده ؟

حالا چرا omg-game ؟ :دی

به دلیل این بازدید نداره چون این بحث بیشتر مربوط میشه به طراحی صفحات وب ،
شما تو انجمن های تخصصی تر هم مطرح کردید ؟
مثل Persian Designers ??

mainbord
21-08-2009, 19:29
اره خودش هم آنلاین هست و شما دانلود می کنید نصب می کنید
نه ما اولین هستیم برای همین من اینقدر می ترسم در موردش حرف بزنم چون پروژه تموم شده کافی از عکس ها ایده پیاده شده مارو به دزدن
این اسم همینطوری گزاشته شده فعلا دنبال یک اسم خوب براش می گردیم
راستش هرچی اسم انتخاب می کنیم بچه ها باهم به توافق نمی رسیم
این اولین جایی هست که مطرح می کنم
نگاه می کنم سایتشون من مطالب این انجمن رو خوندم خیلی ها مطالب جالبی نوشته بودن از جمله شما ولی نمی دونم چرا اصلا استقبال نمیشه شاید باورشون نمیشه شاید فکر می کنن چرت می گم نمی دونم والا

Moh3en_DDD
21-08-2009, 19:40
یه سوال دیه : دی

اولا این عکسی که گذاشتید ، این شیپ ها رو خود جاوا کشیده تا عکسی ، Jpeg ای چیزی هستند ؟؟

مطمئنا جاوا میتونه مثلا یه jpeg رو روش کار کنه ( یعنی توی بازی نشون بده )
ولی در مورد یه فرمت 3d چه طور ؟
مطمئنا فرمت تریدی ای رو نمی تونه پشتیبانی کنه ! درسته ؟
چطوری می خوایند تری دیش کنید ؟

شما طرحتونا به بنیاد ملی بازی های رایانه ای معرفی کنید ، چون طرح بسیار نو و جدیدی ست و توی جهان سابقه نداشته ، مطمئنا سرمایه گذاری می کنند چون این بنیاد 1 ساله که خیلی جون گرفته و توی نمایشگاه بازی ها در اروپا هم شرکت می خواد بکنه و خیلی داره رو صنعت بازی سازی تاکید می کنه .

شما اگه بتونید یه سری قابلیت دیگه مثلا هوش مصنوعی و فیزیک و گرافیک یا مثلا پارتیکل سیستم رو به این Processing.js و البته موتورتون اضافه کنید مطمئنا می تونید به عنوان ثبت اختراع جایی ثبت کنید ....

mainbord
21-08-2009, 19:52
خود جاوا هست هیچ چیز به عکس تبدیل نمیشه اینجا شما
frameRate دارید که بااون مشخص می کنید با چه سرعتی نشون بده و کامله بر اساس این فریم رت رندر میشه صفحه
سه بعدی هم همون دو بعدی هست با این تفاوت که شما باید برای مکعب مثلا شش تا مربع بکشید
الان هم ما می تونیم پیاده کنیم یعنی از نظر کد نویسی هیچ فرقی نمی کنه ولی باید ابزار هایی پیچیده ای تو نرم افزارمون بزاریم
که برنامه ریزی اینطوری هست که اول موتور فقط امکانات ویژال برای دو بعدی بزاره ولی هرکسی می تونه توش سه بعدی هم درست کنه ولی باید خودش کد بنویسه
منظورت رو از فرمت 3d نه فهمیدم اگه منظورت اینکه چیز هایی که با برنامه های maya ,3dmax و ... درست شدن
باید براشون کانورتور بنویسیم که بهش فکر نکرده بودم میشه چنین کاری کرد
چطوری می خوایند تری دیش کنید ؟ فکر کنم منظورم رسوندم
بنیاد ملی کیلو چنده :d ما می خوایم هیچ کس نه فهمه ایرانی هستیم انگار یک شرکت خارجی این رو اجرا کرده
می خوایم تو دنیا اجرا بشه سایت en راه اندازی بشه همه چیز en قرار پیداه بشه و رقیب جدی بشیم برای موتور هایی بازی تحت ویندوز شاید از نظر کیفی کم داشته باشیم ولی مشکلاتی که اونها دارن رو حل کردیم
مثل محدودیت در اینترنت ، شما در بازی تحت ویندوز باید بری سی دی رو بخری بعد نصب کنی بعد بازی کنی اون هم با هوش مصنوعی اسکول ولی الان شما می زنی فلان سایت همون بازی رو انجام میدی بدون درد سر این یکی از محدودیت های بود که ما رفعش کردیم
یکی دیگش گسترش بازی توسط طرف دارن و اضافه شدن مرحله الان بازی درست میشه تموم میشه میره پیکارش
اینطوری ادمین می تونه هر هفته یک مرحله اضافه کنه به بازی
این یک نرم افزار هست که تا یک ماه آینده با شناختی که من از دنیا اوپن سورس دارم به صورت اوپن سورس مثل لینوکس ، فایر فکس و ... که اوپن سورس هستن و چقدر پیشرفت کردن اگه یادتون باشه فایر فاکس اولش خیلی مسخره بود ولی کل دنیا کمک کرد تا بزرگ بشه .
ما هم چنین کاری می خوایم بکنیم و هرکسی که الان به ما به پیوندد در آینده که ایشالله یک موتور بازی مطرح شد اون هم مطرح میشه

mainbord
21-08-2009, 19:56
شما هرچی سئوال به پرسی هم به من دل گرمی دادی و به گسترشش کمک کردی واقعا ازت تشکر می کنم که لطف داری
قابلیت فیزیک داره ولی خیلی ضعیف هست ، گرافیکش هم خوبه ولی داریم کار روش می کنیم و در مورد هوش مصنوعی هنوز هیچکاری انجام نشده ولی ایشالله چنین کاری هم می کنیم

mainbord
21-08-2009, 19:57
در حال حاضر بازی هامون مثل گلابی عمل می کنن و بیشتر تو بازی های مولتی پلیر می تونه جواب بده و می تونه خیلی جالب باشه

Moh3en_DDD
21-08-2009, 23:23
شما تا حالا باهاش بازی ( کامل ) ساختید ( نه با انجینتون انجینتون ، کلا با جاوا و این processing ) ?
به نظرم اول یه بازی مثل soldat که خیلی خیلی ساده س ولی جذاب ، درست کنید ، بعد عکساشا بزارید همه جذبش میشند :دی
بعد همه میایم با هم برا بهتر شدنش بحث می کنیم

ALt3rnA
21-08-2009, 23:51
سلام
متاسفانه بدلیل سرعت بد نت نتونیتم برم تو سایت ولی عکسا رو دیدم و به نظرم جالب بود واقعا
تا حالا اینجوریشوندیده بودم :دی

البته یک نکته ای هست اینجا
شما اینجا تمرکزتون رو چیه ؟ این که خود موتور آنلاین باشه یا اینکه موتوری مخصوص ساخت بازی های آنلاین بسازید ؟
اگر مورد اول هست هدفتون که باید بگم صرفا به عنوان یک طرح تحقیقاتی بدرد میخوره و استفاده ی خاصی نداره
و اگه مورد دوم مد نظرتونه توصیه میکنم یک موتور تحت ویندوز بسازید با اینترفیس قوی و لایبری های کامل
و طرف سه بعدی هم نرید و هوش مصنوعی رو هم کنار بزارید و بچسبید به بازی های مولتی

در این صورت و اگه تلبلیغات و پشتیبانی اطلاعاتیتون قوی باشه بعد از یه مدت کارتون میگیره و کلی وبمستر دورتونو میگیرن

راستی موتور بر پایه ی چه زبانی هستش ؟

در کل خیلی جالب بود ولی
به قول محسن چه چیز ها که یافت نمیشه تو نت :دی

mainbord
22-08-2009, 05:40
شما تا حالا باهاش بازی ( کامل ) ساختید ( نه با انجینتون انجینتون ، کلا با جاوا و این processing ) ?
نه ، فقط در این حد که به بینیم جواب میده کارمون رو ، ولی یک بازی ساخته شده با همین متد که بازی خیلی جالبی هست و تک کاربر هست ، اگه منظورتون ارسال و دریافت اطلاعات که چقدر تاخییر و تاثیر داره یک تست انجام دادیم یک سیستم دنبال موسش یک توپ می رفت و هر یک میلی ثانیه اطلاعات تو دیتا بیس قرار می گرفت و یک سیستم آخرین x,y رو از دیتا بیس می خوند
رو اینترنت یک مگ ایران خوب جواب میده فقط یک باگ داره که داریم روش کار می کنیم
به نظرم اول یه بازی مثل soldat که خیلی خیلی ساده س ولی جذاب ، درست کنید ، بعد عکساشا بزارید همه جذبش میشند
بعد همه میایم با هم برا بهتر شدنش بحث می کنیم
اگه خدا بخواد همین چند روزه یک بازی جالب باهاش می نویسیم که چند کاربره باشه و تویی گوگل تبلیغ می کنیم که بازدید زیاد و سریع پیدا کنه و زیرش کپی رایت موتور بازی رو می زاریم که آدرس سایتش باشه

شما اینجا تمرکزتون رو چیه ؟ این که خود موتور آنلاین باشه یا اینکه موتوری مخصوص ساخت بازی های آنلاین بسازید ؟
هردوشون یعنی هم موتور هم بازی آنلاین هستن
و طرف سه بعدی هم نرید و هوش مصنوعی رو هم کنار بزارید و بچسبید به بازی های مولتی
بله همین کارو داریم می کنیم و در مرحله اول همین قرار بود پیاده بشه که الان هم انجام شده
در این صورت و اگه تلبلیغات و پشتیبانی اطلاعاتیتون قوی باشه بعد از یه مدت کارتون میگیره و کلی وبمستر دورتونو میگیرن
بله ، برنامه ریزی همین طوری هست که افراد زیادی ازش استفاده کنن و گسترشش بدن
راستی موتور بر پایه ی چه زبانی هستش ؟
جاوا اسکریپ ، پی اچ پی ، سی اس اس ، آیجکس
دوستان علاقه مند به همکاری اونهایی که اصفهان هستن می تونن تشریف بیارن دفتر تا همکاری از نزدیک داشته باشیم دوستانی هم که اصفهان نیستن می تونیم از طریق اینترنت همکاری داشته باشیم

mainbord
24-08-2009, 14:03
خوب یک بازی تخیلی داریم باهاش می سازیم
توش آبجکت ها سه بعدی هم می خوایم کاری کنیم
واقعا بازی ساختن با این موتور خیلی روندش سریع تر پیش میره
برنامه ریزی ما اینه که تا شنبه هفته آینده بازی رو اینترنت باشه
داستان بازی هم از این قرار هست که منابع کره زمین تموم شده و همه تو فضا تو ایستگاه هایی فضایی زندگی می کنن و همه با هم می جنگن هرکسی وارد بازی میشه بهش یک ساختمان فضایی داده میشه توی یک بازه زمانی جنگنده براتون می سازه و شما می تونید با این جنگنده ها برید به جنگ افراد دیگه و هرچی پول بدست بیارید خونه بیشتری می تونید بسازید و امپراتوری بزرگ تری می سازید و افراد می تونن زیر مجموعه شما بشن یا باشون بجنگید یک چنین چیزی رو داریم پیاده می کنیم
اگه همه چی خوب پیشبره شنبه آنلاین میشه
منون میشم اگه کسی می تونه کمک کنه اعلام کنه

Moh3en_DDD
24-08-2009, 17:35
خوب یک بازی تخیلی داریم باهاش می سازیم
توش آبجکت ها سه بعدی هم می خوایم کاری کنیم
واقعا بازی ساختن با این موتور خیلی روندش سریع تر پیش میره
برنامه ریزی ما اینه که تا شنبه هفته آینده بازی رو اینترنت باشه
داستان بازی هم از این قرار هست که منابع کره زمین تموم شده و همه تو فضا تو ایستگاه هایی فضایی زندگی می کنن و همه با هم می جنگن هرکسی وارد بازی میشه بهش یک ساختمان فضایی داده میشه توی یک بازه زمانی جنگنده براتون می سازه و شما می تونید با این جنگنده ها برید به جنگ افراد دیگه و هرچی پول بدست بیارید خونه بیشتری می تونید بسازید و امپراتوری بزرگ تری می سازید و افراد می تونن زیر مجموعه شما بشن یا باشون بجنگید یک چنین چیزی رو داریم پیاده می کنیم
اگه همه چی خوب پیشبره شنبه آنلاین میشه
منون میشم اگه کسی می تونه کمک کنه اعلام کنه

سلام

Wow
عالیه

چه کمکی از دسمون بر میاد ؟
البته من نه جاوا اسکریچت بلدم نه زبون های برنامه نویسی وب
غیر از اینا چه کمکی ؟ :31:

mainbord
24-08-2009, 17:42
سلام

Wow
عالیه

چه کمکی از دسمون بر میاد ؟
البته من نه جاوا اسکریچت بلدم نه زبون های برنامه نویسی وب
غیر از اینا چه کمکی ؟ :31:
شما که جواب سئوال من رو ندادی
اگه اصفهان باشی که می تونی تشریف بیاری شرکت خیلی می تونی کمک کنی
بین تیم یکی مثل شما که تو طراحی بازی و ... حرفه ای باشه نیاز داریم
در غیر اینصورت ما نیاز داریم به یکی که کامل موتور بازی رو مورد بررسی قرار بده و بگه کجاهاش خوب نیست
کجا هاش خوب هست
قبلش من یکسری توضیح میدم اگه دوستان تمایل داشتن

mainbord
24-08-2009, 18:42
برای اینکه یکم کارو رو جدی بگرید نمونه بازی کانتر رو می زارم که با این صورت درست شده
ولی کار ما نیست ها

این هم یک نمون قسمتی که برای طراحی سه بعدی هست

Moh3en_DDD
25-08-2009, 20:33
پس تا شنبه بی صبرانه منتظریم ...

moz
27-08-2009, 16:10
بریم واسه تست

mainbord
30-08-2009, 07:10
سلام دوستان به یک مشکل کوچیک خردیم زمان ارائه بازی یکم عقب افتاد
به زودی تموم میشه می زارم لینکشو تو سایت

Moh3en_DDD
30-08-2009, 20:06
بازم منتظر می مونیم ... : دی

mainbord
24-09-2009, 22:54
بابا استقبال !! شوخی می کنم
ما به یک مشکل خورده بودیم برای پلاگین کردن سیستم و حلش کردیم ، امکانات خوبی به سیستم اضافه شد و
به زودی اخبار جدید ازش می زارم و همراه لینک سایت موتور بازی