PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلاه چین بر سر مخابرات ؛ علت سرعت پایین اینترنت در ایران

Life24
18-08-2009, 17:40
شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که علی رغم داشتن خط تلفن از سیستم های جدید مخابرات قادر به استفاده از اینترنت پرسرعت نیستید.

به گزارش «شفاف» در این خصوص نه شرکت های ارائه دهنده اینترنت مقصرند نیستند و باید مشکل را در اطلاعات بالای کارشناسان مخابرات دانست.

بنابراین گزارش باید مشکل را در زرنگی چینی ها جستجو کرد. جائیکه شرکت هواوی چین دستگاههای سوییچ مراکز تلفنی را با کمال زیرکی به صورت ناقص به مخابران ایران فروخت.

گفته می شود طرف چینی برای تکمیل دستگاهها برای ارائه اینگونه خدمات مبالغ بسیار کلانی درخواست کرده است.

alpha2008
18-08-2009, 17:46
کسی که ان خبر نوشته حتما تخیل قوی داشته این روزها خبر و شایه های دوروغ هم زیاد شده این تایپینگ هم بهتر بسته بشه تا شر نشده

C0OPeR
18-08-2009, 17:50
فکر نکنم دیگه اینقدرام احمق باشن ! نا سلامتی ایرانین کلاغ رو رنگ میکنن جا طوطی میفروشن :دی

wolfman_741
18-08-2009, 19:19
فکر نکنم دیگه اینقدرام احمق باشن ! نا سلامتی ایرانین کلاغ رو رنگ میکنن جا طوطی میفروشن :دی
طرف هم چینیه ها..............

Life24
18-08-2009, 19:36
طرف هم چینیه ها..............
دقیقا:40::11:

Life24
18-08-2009, 19:37
کسی که ان خبر نوشته حتما تخیل قوی داشته این روزها خبر و شایه های دوروغ هم زیاد شده این تایپینگ هم بهتر بسته بشه تا شر نشده
دوست عزیز:
چرا ما عادت نکردیم بحث و تبادل نظر داشته باشیم.
تاپیک بسته بشه؟ :18:
چه چیزهایی آدم میبینه والا.

مگر ما وحشی هستیم. خیر سرمان تاریخ 7000 هزار ساله داریم.

jahanifara
18-08-2009, 20:32
بهنظر من میتونه این خبر کاملا درست باشه
چون چینی ها مشابه این بلا را زیاد سر ایرنی ها آوردند . حالا چرا مهندسای ایرانی قبلش ... شدند خدا داند. بهتره وارد سیاست نشم :D
قبلا چینی ها BTS هایی به ایران فروختند مقدار کمی از سلولها رو پوشش میداد
یکی از دلایل ازدیاد bts ها در ایران نسبت به سایر کشورها همین موضوع هست

blacktiger
18-08-2009, 20:48
خدمت دوستان گلم عارضم که این کافو های نوری دارای کمبود هستند و این کاملا درسته اما اینکه پیمانکار ایرانی این کارو کرده یا طرف چینی بی اطلاعم
تا اونجاییکه بنده اطلاع دارم تازه این اول ماجراست چون زمانیکه بعد از همون هزینه های بالا کافو میتونه روی فیبر نوری ای دی اس ال بده تازه معلوم میشه پهنای باندی که ساپورت میشه تا زه 2 مگ هستش این حرف ها رو من دقیقا از مسئولین کافوهای نوری شهرستان شنیدم و خودم هم کافو هارو با هاشون بررسی کردم ولی بی کیفیتی اجناس چینی رو اون جا هم میتونین ببینین تا جاییکه من تست کردن مودم طرف کافو بیشتر با مودم هواووی سازگار و با بقیه مودم ها گاها 2تا 3 دقیقه طول میکشه تا کانکت شه ! واسه همینم موقع تحویل خودشون از این مودم استفاده میکنن من خودم شاهد بودم که گاها با دی لینک اصلا کانکت نشده . در ضمن تعداد پورتهای هر کافو بسیار محدوده

Masоud
18-08-2009, 20:58
سلام

چی چیو درسته ؟

مگه میشه همچین چیزی !

مخابرات الان قادره واسه هر شرکتی 155 مگا سرعت بده

موفق باشید :40:

blacktiger
18-08-2009, 21:16
سلام

چی چیو درسته ؟

مگه میشه همچین چیزی !

صحبت ما از ارائه ای دی اس ال روی بستر فیبر نوری و روی کافو های هواووی هستش منظور شما هم همینه؟

ardalan_zapata
18-08-2009, 22:26
خدمت دوستان گلم عارضم که این کافو های نوری دارای کمبود هستند و این کاملا درسته اما اینکه پیمانکار ایرانی این کارو کرده یا طرف چینی بی اطلاعم
تا اونجاییکه بنده اطلاع دارم تازه این اول ماجراست چون زمانیکه بعد از همون هزینه های بالا کافو میتونه روی فیبر نوری ای دی اس ال بده تازه معلوم میشه پهنای باندی که ساپورت میشه تا زه 2 مگ هستش این حرف ها رو من دقیقا از مسئولین کافوهای نوری شهرستان شنیدم و خودم هم کافو هارو با هاشون بررسی کردم ولی بی کیفیتی اجناس چینی رو اون جا هم میتونین ببینین تا جاییکه من تست کردن مودم طرف کافو بیشتر با مودم هواووی سازگار و با بقیه مودم ها گاها 2تا 3 دقیقه طول میکشه تا کانکت شه ! واسه همینم موقع تحویل خودشون از این مودم استفاده میکنن من خودم شاهد بودم که گاها با دی لینک اصلا کانکت نشده . در ضمن تعداد پورتهای هر کافو بسیار محدوده

جدی ؟؟ ؟؟
من رو کافو دی اس ال دارم
مودم هم دی لینکه خیلی طول میکشه که لینک ثابت بشه !!!!
تازه کلی نویز و زهر مار رو خط هست Upstream DownStream رو کم کرده :41:

mohammad20005
19-08-2009, 07:50
آره مودم من هم حدودا 20 دقیقه طول می کشه تا ثابت شه .

سرعت هم در حد مرگ افتضاحه . موندم چرا اینا رفتن جنس چینی گرفتن . فکر کنم قضیه اختلاص بوده . پیمانکارا پول یه چیز دیگه رو گرفتن و جنس چینی انداختن به مخابرات .

خدا عاقبت همه ما ایرانیا رو بخیر کنه که همیشه تا آخر عمر باید چوب همو بخوریم !

jahanifara
19-08-2009, 08:03
سلام

چی چیو درسته ؟

مگه میشه همچین چیزی !

فکر میکنی 150 MB پهنای باند خیلی زیاده؟
برو یک سرچ کوچیک راجع به سرعت اینترنت تو کشورهای همجوار مثل عراق بکن تا بفهمی چه قدر ما عقبیم

khmusic
19-08-2009, 18:40

درباره صحت این خبر نظری نمیدم ولی با توجه به اینکه شما گفتید این روزها شایعه زیاد شده و این تاپیک بسته شه تا شر نشه میشه از همین صحبتهای نظرات شما درباره مواضع سیاسیتان را تا حدودی متوجه شد
در رابطه با اینکه شایعه زیاد شده کاملا حق با شماست ولی از سوی چه کسانی ؟!!!!!
حیف که اینجا نمیشه درباره سیاست و این جور چیزها حرف زد وگرنه پاسخ کاملی در باره روابط ایران با چین و چپاول دارایی های ایرانیان توسط چین به شما میدادم

Cleeev
19-08-2009, 21:36
حرف همه تأیید میشه... همراه اول و ایرانسل با این شرکت هواوی همکاری میکنن و کاملا مشهوده که مدتیه دیگه ایرانسل هیچ علاقه ای به کار با این شرکت نداره... مطمئنا قضییه ای هست وگرنه همه میدونیم که کار با یه شرکت چینی خیلی ارزون تر از کار با شرکتای اروپایی مثل نوکیا و زیمنس و اریکسون خرج داره ولی میبینیم که ایرانسل به شدت داره دست از هواوی میکشه و به سراغ طرف گرونتر قضییه میره... هر ارزونی ای بی دلیل نیست...!

خدا رو شکر ما هنوز کافو نوری نشدیم و کانکت شدن مودمم بیش از 30 ثانیه طول نمیکشه... کسی بخواد محل ما رو کافو گذاری کنه اونم از این چینیا خودم میرم خفه ش میکنم

این تازه یکیشه... متأسفانه مسئولین این محترم مقدس فقط به فکر سود خودشونن... از ون چینی بگیر که جایگزین طرح خرید ون از آلمان شد تا اتوبوسای چینی که بعد چند ماه زپرتشون در میره تا مخابرات چینی که پر مشکله تا جاده ها و پل های چینی که خدا بخیر کنه...

در کل چین و روسیه و کمی تا قسمتی هم کره تمام ایران رو دستشون گرفتن... اینم از شعار این دولتمردان که بلانسبت ر... به کشور...