PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریال پنجمین خورشید

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

Sara
16-08-2009, 21:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين سريال تلويزيوني به كارگرداني «عليرضا افخمي» در حال حاضر در لوكيشني واقع در كن مشغول تصويربرداري است و تا به حال حدود نيمي از كار تصويربرداري آن انجام شده است.
مجموعه تلويزيوني «پنجمين خورشيد» اولين سريالي است كه پس از اذان به روي آنتن مي‌رود و هر روز ساعت 20:15 دقيقه پخش خواهد شد.
«پنجمين خورشيد» كه نام آن تا آغاز ماه مبارك رمضان تغيير خواهد كرد، از مضمون طنز برخوردار است و به طور همزمان توسط «افسانه افخمي» و «رضا سوراني» مراحل تدوين خود را سپري مي كند، موسيقي نيز در حال ساخت است .
به گزارش فارس، تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «پنجمين خورشيد» اول خردادماه آغاز شد و در خلاصه داستان اين سريال آمده است: مهدي و همايون دو دوست هستند كه در سال 65 و در وضعيت بد اقتصادي زندگي مي‌كنند آنها بر اثر حادثه‌اي عتيقه‌اي خاص پيدا مي‌كنند كه قابليت سفر در زمان را دارد و مهدي همراه عتيقه 23 سال در زمان سفر مي‌كند و در سال 1388 در تهران امروز خود را مي‌يابد. مهدي كه با پديده‌هاي جديد و دور از ذهن مواجهه مي‌شود دلبسته دختري به نام هما مي‌شود اما اتفاقات ديگري براي او مي‌افتد كه مجبور به بازگشت به سال 64 مي‌شود و ...
اين مجموعه تلويزيوني كه قرار است در ماه رمضان از شبكه سه سيما به روي آنتن برود، به تهيه‌كنندگي «داوود هاشمي» ساخته مي‌شود و بازيگراني نظير حميد گودرزي، مهدي سلوكي، مهوش صبر كن، مريم كاوياني، انوشيروان ارجمند، شهرام قائدي، كاميار محبي و ... در آن ايفاي نقش مي‌كنند.
فيلمنامه مجموعه تلويزيوني «پنجمين خورشيد» را «عليرضا افخمي» و «سجاد ابوالحسني» نوشته‌اند كه در 26 قسمت 45 دقيقه‌اي ساخته خواهد شد.

H a m e e d
18-08-2009, 17:21
البته من تو روزنامه خوندم که احتمالا نام سریال تغییر میکنه

H a m e e d
18-08-2009, 19:44
اما با تبلیغ امشب معلوم شد نامش تغییر نمیکنه

بی باک بی بال
19-08-2009, 07:38
این سریال مثل سالهای قبل نیست
یعنی کمدی نیست

mohsen_gh1991
19-08-2009, 11:05
منم فکر نمیکنم که خیلی خنده دار باشه ولی سریالهای ما ه رمضون تا حالا همشون قشنگ بودن.

H a m e e d
19-08-2009, 11:19
این سریال مثل سالهای قبل نیست
یعنی کمدی نیست
البته من خوندم که بار طنز هم داره؛ ولی فکر کنم از نوع طنزی که سه سال پیش کانال 3 ماه رمضون نشون میداد.(زیرزمین) اتفاقا کارگردانش هم همونه.

بی باک بی بال
20-08-2009, 07:18
البته من خوندم که بار طنز هم داره؛ ولی فکر کنم از نوع طنزی که سه سال پیش کانال 3 ماه رمضون نشون میداد.(زیرزمین) اتفاقا کارگردانش هم همونه
خوب مگه این مال کانال سه نیست

BAHAARE
20-08-2009, 07:46
اتفاقا طنز داره اما نسبت به سال های قبل کمرنگ تره به نظرم فیلم جالبی اومد باید دیدنی باشه

Gam3r
20-08-2009, 07:55
به نظر میاد خیلی سریال جلف و چرتی باشه !!
از تیکه هایی که نشون داد اصلا خوشم نیومد !! ولی هرچی باشه بهتر از بزنگاه بود که واقعا جلف بود !!
امیدوارم مثل مسافران خیلی زیبا درستش کرده باشن ...

H a m e e d
20-08-2009, 14:49
به نظر میاد خیلی سریال جلف و چرتی باشه !!
از تیکه هایی که نشون داد اصلا خوشم نیومد !! ولی هرچی باشه بهتر از بزنگاه بود که واقعا جلف بود !!
امیدوارم مثل مسافران خیلی زیبا درستش کرده باشن ...
اگه قرار بود مثل مسافران باشه که همون مسافرانو پخش میکردن دیگه.
کلا طنزی که تو مایه های طنزای روتین باشه؛ تو ایام ماه رمضون پخش نمیشن.(البته به جز کارای عطاران که اونم به نظرم یه حد مابینه و همیشه مشابه طنزای شبانه نیست...)

mahsa1469
22-08-2009, 13:53
به نظر نمی یاد ارزش دیدن داشته باشه

mahsa1469
22-08-2009, 14:04
مثل ماجراي عجيب بنجامين باتن

يكي از كاركردهاي مهم هنر هفتم و صنعت سينما كه توانسته است به يكي از روياهاي انسان و تخيلات او جامه عمل بپوشاند، بازي با زمان و در اختيار قرار گرفتن آن است كه فراتر از محدوديت‌هاي عالم واقع مي‌تواند آن را در هم بشكند و در غالب ساختارهاي متفاوتي قرار دهد.

در سالي كه گذشت علاوه بر فيلم «مورد عجيب بنجامين باتن» كه زمان را در فرآيندي معكوس به تصوير كشيد، شاهد سريالي به نام «مسافر زمان» بوديم كه با گذر از زمان حال به درون تاريخ، شكل ديگري از بازي با زمان را تجربه كرد. اينك در سريال «پنجمين خورشيد» كه قرار است در ماه مبارك رمضان روي آنتن شبكه ‌3 برود، بار ديگر زمان در چرخشي متفاوت از نظم منطقي خود قرار مي‌گيرد تا عليرضا افخمي ‌از اين بستر براي روايت داستان خويش بهره بگيرد. پيش از زمان پخش اين سريال، وقت را غنيمت شمرديم تا به پشت صحنه اين سريال سري بزنيم تا از نزديك با چند و چون اين سريال آشنا شويم. سريال‌هاي ماه رمضان يكي از پر مخاطب‌ترين سريال‌هاي تلويزيوني هستند كه از جذابيت ويژه‌اي براي مخاطب تلويزيون برخوردارند و در سال‌هاي اخير در كنار سفره افطار مهمان خانه‌هاي شهروندان ايراني هستند. پس ما نيز به شكلي ديگر زمان را در اختيار مخاطبان روزنامه قرار مي‌دهيم تا علاقه‌مندان مجموعه‌هاي تلويزيوني پيش از پخش سريال با آن آشنا شوند.
يكي از ويژگي‌هاي اين سريال براي من اين است كه عليرضا ما را از آن چهره شناخته شده دور كرد و گريم جديدي از سيماي من ارائه داد كه اميدوارم مقبول طبع مخاطبان قرار بگيرد. بعد از 35 سال من با چهره جديد جلوي دوربين رفتم. در ضمن براي اولين بار است كه در يك سريال مناسبتي حضور پيدا مي‌كنم.

براي تهيه گزارش بايد به منطقه كن در غرب تهران بروم؛ جايي كه قرار است قسمت‌هاي دوازدهم اين سريال تصويربرداري شود. كوچه پس كوچه‌هاي باريك و قديمي ‌محله كن را كه هنوز همان بافت سنتي‌اش را حفظ كرده است، طي مي‌كنم تا با خانه‌اي قديمي‌ با حياط و حوضچه كوچكي مواجه مي‌شوم كه ديگر در نسبت با ساختار مدرن شهر تهران به نوستالژي زمان كودكي‌ام شبيه است. اتفاقا انتخاب اين محل بي‌دليل نبوده است و با توجه به بخشي از زمان قصه كه در سال‌هاي 64 - 63 مي‌گذرد تناسب منطقي دارد. جالب است در ديوارهاي اطراف خانه‌اي كه عوامل سريال در آن مستقر هستند شعارهايي از زمان جنگ مثل مرگ بر صدام و جنگ جنگ تا پيروزي نوشته شده است كه آدمي ‌را براي چند لحظه به 20‌سال پيش و حال و هواي آن زمان مي‌برد و اتفاقا قصد كارگردان نيز همين است تا مخاطبان را به بيست و اندي سال پيش ببرد و ضمن طرح قصه خود، خاطرات آن دوران را زنده كند. پس از زبان كارگردان و مدير توليد مي‌شنوم كه اين شعارها به خاطر اين سريال بر ديوارها نوشته شده و در واقع بخشي از فضا سازي لوكيشن مجموعه است. وقتي كه به محل فيلمبرداري مي‌رسم حميد گودرزي و شهرام قائدي در حال بازي يكي از سكانس‌هاي اين سريال هستند كه در كوچه منتهي به منزل محسن (حميد گودرزي) شخصيت اصلي داستان رخ مي‌دهد. موقعيت اين سكانس را با خواندن متن اين قسمت در ذهن خود ترسيم كنيد تا زمان تماشاي اين سريال آن را به خاطر بياوريد.
محله محسن ‌- خارجي -‌ روز
محسن و همايون از خم كوچه اي مي‌پيچند و به طرف خانه مي‌آيند.
محسن: همايون فكر كنم اين بچه منوچهر رو تو سال 88 ديدم.
همايون: نه بابا
محسن: آره اينم مثل باباش شده يه خلافكار درست و حسابي. بهش مي‌گفتن فرزين گوش بر!
همايون: مي‌گم اين دفعه كه رفتي ببين اونجا كدوم كار و كاسبي پردرآمدتره وقتي برگشتي بريم تو همون كار! راستي ببينم مگه نمي‌گي من تو اون سال خيلي مايه دار شده بودم.
محسن: (با تاكيد) از راه خلاف!
همايون: خب حالا از هر راهي. اگر پولدار بودم چرا ننمو و داداشم تو همين خونه مونده بودن ! واسه چي يه خونه زندگي بهتر واسه شون درست نكرده بودم؟
محسن: واسه اين‌كه مادرت فهميده بود خلافكار شدي، ديگه ازت پول نمي‌گرفت! به قول داداشيت يه ريزم داشت نفرينت مي‌كرد!
همايون: (ناراحت) اين آينده‌اي كه ديدي يه جاش مي‌لنگه محسن! همه پولاي عالم واسه من به يه ذره دلخوري ننم نمي‌ارزه!
محسن: الان آره ولي وقتي بيفتي تو خلاف و خلافكاري همه چي از يادت ميره حتي دلخوري مادرت.
حالا دم خانه رسيده‌اند.
سريال سازي با ايده دختر كارگردان

همين سكانس نشان مي‌دهد با سريالي متفاوت از عليرضا افخمي ‌روبه‌رو هستيم كه خودش هيچ شباهتي بين اين سريال و كارهاي قبلي‌اش نمي‌بيند. براي آنها كه سريال‌هاي تلويزيوني را دنبال مي‌كنند عليرضا افخمي‌ نامي ‌آشناست، بويژه مخاطبان سريال‌هاي مناسبتي. نام او در تيتراژ بسياري از سريال‌هاي مذهبي و ماورايي به عنوان ناظر كيفي و نويسنده فيلمنامه ديده‌اند. افخمي ‌علاوه بر ناظر كيفي بسياري از سريال‌هايي كه از شبكه يك و سوم پخش شده است. نويسنده سريال‌هايي مثل وفا ، روز حسرت و اغماء نيز بوده است كه همه آنها جزو سريال‌هاي مناسبتي به حساب مي‌آيند. ضمن اين‌كه هنوز هم در ميان انواع سريال‌هايي ماورائي كه در ماه رمضان روي آنتن رفته است سريال «او يك فرشته بود» به كارگرداني وي جايگاه ويژه خود را دارد و در حافظه تاريخي مخاطبان ثبت شده است. علاوه بر اين، او سريال طنز زيرزمين را هم براي شبكه سوم سيما ساخته بود كه چند سال پيش در ماه رمضان از تلويزيون پخش شده است. افخمي ‌درباره سريال جديد خود مي‌گويد: اين سريال در حال و هواي كارهاي قبلي من نيست. من يك فيلم «تب سرد» ساختم كه يك كار پليسي اجتماعي بود و پس از آن او يك فرشته بود كه كاري ماورائي بود. اين كار حداقل ماورائي از جنس او يك فرشته بود، روز حسرت و اغماء نيست و تفاوت مضموني و ژانري با آن دارد، هر چند در آن ممكن است از لحاظ فرمي‌ بخش‌هايي غيررئال و افسانه‌اي در آن وجود داشته باشد. در واقع تنها بخش غير رئال داستان به سفر زماني آن بر مي‌گردد و مابقي قصه يعني آنچه در سال 88 مي‌گذرد يا آنچه در سال 64 مي‌گذرد، همه رئاليستي است.
يكي از كاركردهاي مهم هنر هفتم و صنعت سينما كه توانسته است به يكي از روياهاي انسان و تخيلات او جامه عمل بپوشاند، بازي با زمان و در اختيار قرار گرفتن آن است كه فراتر از محدوديت‌هاي عالم واقع مي‌تواند آن را در هم بشكند و در غالب ساختارهاي متفاوتي قرار دهد.

شايد طرح ابتداي اين ايده براي مخاطبان جالب باشد. ايده‌اي كه ابتدا در ذهن دختر كارگردان جرقه مي‌زند تا توسط پدر به تصوير كشيده شود. افخمي‌درباره ايده اوليه اين سريال مي‌گويد: «ايده اوليه و يك خطي آن را دخترم، افسانه به من داد و يك شب در خانه براي من تعريف كرد كه از آن خوشم آمد و گفتم آن را بنويسد كه افسانه آن را در 10 صفحه نوشت و پس از آن افسانه درگير كارهاي ديگري شد و نتوانست آن را ادامه دهد كه من با همكاري آقاي ابوالحسني آن را تكميل كرديم.»
سفر در زمان

پنجمين خورشيد، داستان 2 دوست به نام‌هاي محسن و همايون است كه سال 65 و در وضعيت بد اقتصادي زندگي مي‌كنند. آنها در حادثه‌اي، عتيقه‌اي خاص پيدا مي‌كنند كه قابليت سفر در زمان را دارد و مهدي همراه عتيقه 23 سال در زمان سفر مي‌كند و در سال 1388 در تهران امروز خود را مي‌يابد. مهدي كه با پديده‌هايي جديد و دور از ذهن مواجه مي‌شود، دلبسته دختري به نام هما مي‌شود و اتفاقات ديگري براي او مي‌افتد كه مجبور به بازگشت به سال 64 مي‌شود؛ اما جزييات اين داستاني كه كليت آن را تعريف كرديم، به شكل روزانه نوشته مي‌شود و لحظاتي كه من مشغول مصاحبه با ديگر عوامل اين مجموعه بودم، ديدم افخمي‌ در گوشه‌اي روي صندلي نشسته و مشغول نوشتن سيناپس درباره سكانس بعدي است. او از اين شكل فيلمنامه نويسي راضي است و مي‌گويد: «به روز نوشتن فيلمنامه اگرچه مشكلات خاص خود را دارد، اما از اين امتياز برخوردار است كه بازخورد مخاطب را هم مي‌بينيم و خيلي از مواقع مي‌توانيم خود را هماهنگ كنيم با برخورد او. مثلا در عين پخش متوجه مي‌شويم مخاطب از فلان كاراكتر خيلي خوشش آمده طبعا من اين امكان رادارم كه كاراكتر مورد علاقه تماشاچي را برجسته‌تر كنم يا يك خط داستاني مورد علاقه مخاطب را پر رنگ‌تر كنم.»
با توجه به اين‌كه 2 زمان كاملا متفاوت تاريخ معاصر در اين سريال مورد توجه قرار مي‌گيرد اين پرسش پيش مي‌آيد كه كارگردان ممكن است از اين تمهيد براي قياس 2 دوره تاريخي به لحاظ سياسي هم پرداخته باشد، اما افخمي ‌مي‌گويد: «تحولات سياسي در بين اين سال‌ها چندان در قصه مورد توجه قرار نگرفته است، اما به دليل علاقه‌اي كه به بچه‌هاي جبهه و جنگ دارم و در واقع ديني كه نسبت به ايثارگري‌هاي آنان احساس مي‌كنم در كار به اين مساله اشاره مي‌كنم و حتي يكي از كاراكترهاي اصلي من يك رزمنده بسيجي است، اما وارد فضاي سياسي و مقايسه 2 دوره سياسي نشديم، به اين دليل كه قرار نيست چنين كاري يك كار سياسي باشد و بيش از اين‌كه كاري سياسي و حتي اجتماعي باشد يك مضمون اخلاقي دارد.»
پنجمين خورشيد، داستان 2 دوست به نام‌هاي محسن و همايون است كه سال 65 و در وضعيت بد اقتصادي زندگي مي‌كنند. آنها در حادثه‌اي، عتيقه‌اي خاص پيدا مي‌كنند كه قابليت سفر در زمان را دارد
وقتي افخمي‌درباره مضمون اخلاقي اثر مي‌گويد از او مي‌پرسم آيا نگران اين مساله نبوده است كه پاسخ مي‌دهد: «پيام‌هاي اخلاقي بايد آنچنان در تار و پود قصه گنجانده شود كه مخاطب احساس نكند اين پيام‌ها به شكل شعاري و خارج از متن داستان به او تحميل مي‌شود. اگر كاراكتري كه ترسيم كرديد در پيچ و خم داستان بتواند مخاطب را جذب خود كند و باعث همدلي تماشاگر با خود شود هر گونه پيام يا تحول اخلاقي كه آن كاراكتر در طول داستان تجربه كند براي مخاطب نيز قابل پذيرش خواهد بود.»
مشكلات زمان سازي

افخمي‌ بيش از آن‌كه نگران پيام اخلاقي اثر و چگونگي ارائه آن باشد نگران تصويرسازي درست از تفاوت زماني در داستان است و مي‌گويد: «يكي از استرس‌هاي عمده من در اين كار مربوط به جلوه‌هاي ويژه است كه عموما سال‌هاي 64 را نشان مي‌دهد. اين مساله بخصوص وقتي كه داريم در خيابان‌ها كار مي‌كنيم بيشتر مي‌شود. بخش عمده‌اي از اين كار به عهده گروه افكت است كه قرار است آقاي فخاري اين كار را انجام دهد. به هر حال المان‌هايي از سال جديد در اين منطقه وجود دارد، مثل علمك‌هاي گاز كه به هر حال بايد براي آنها چاره‌اي انديشيد يا مثلا در همين كوچه‌ها پرايد پيدا مي‌شود كه با سال 64 همخواني ندارد و ما بايد بشدت مراقب باشيم كه نشانه‌هايي از زندگي جديد كه 20 سال پيش وجود نداشت در قاب دوربين به نمايش درنيايد.»
2‌ زمان با يك دوربين

اگرچه در پنجمين خورشيد 2 زمان متفاوت به عنوان بستر تاريخي داستان وجود دارد، اما هر دو زمان در قاب يك دوربين قرار مي‌گيرد. حسنعلي اسدي با توجه به عنصر زمان در اين سريال مي‌گويد: باتوجه به صحبت‌هاي اوليه كه با آقاي افخمي‌ داشتم نوع كار دستم آمد، ولي دوست ندارم تصويربرداري اين سريال با توجه به تم آن داراي ويژگي‌هاي متفاوتي از يك كار معمولي باشد. فقط در سال‌هاي 64 كه به گذشته مربوط مي‌شود خواستيم از رنگ قهوه‌اي استفاده كنيم كه در نهايت به اين نتيجه رسيديم كه اين اتفاق نيفتد و رئال بودن فضاي كار حفظ شود، در ضمن اين شيوه‌ها ديگر كليشه شده و تكراري به نظر مي‌رسد.
اسدي مي‌گويد: خوشبختانه ما به دليل اين‌كه از كار عقب نيستيم با همين تك دوربين نيز كارمان پيش مي‌رود. گاهي اوقات پيش مي‌آيد كه به دليل عقب بودن كار از يونيت دوم استفاده مي‌شود، اما در اين سريال با مشكل زماني مواجه نشديم و با همين يك دوربين به كار خود ادامه مي‌دهيم.
مشكلات توليد

سريال‌هاي مناسبتي با توجه به فشردگي زمان و عجله‌اي كه در ساخت آن وجود دارد بيش از همه كار عوامل توليد را سخت مي‌كند. عزيز عليزاده، مدير توليد اين سريال در همين ارتباط مي‌گويد: به دليل ضرب‌الاجلي بودن سريال ، توليد اين مجموعه با سختي‌‌هاي خاص خودش روبه‌روست، چون لوكيشن و آكسسوار ما و حتي بازيگر ما مشخص نيست. سيناپس كامل نداريم. گروه توليد مجبور است همزمان همه اين كارها را برايتصوير‌برداري آماده كنند.
عليزاده درباره شروع اين مجموعه گفت: پيش توليد اين سريال به طور جدي از دوم بهمن ماه سال 87 آغاز شد و سعي كرديم به‌طور فشرده پيش توليد را انجام دهيم. حدود 6 قسمت فيلمنامه داشتيم كه قرار بود تا كليد خوردن پروژه به آن اضافه شود كه متاسفانه بر اساس بازبيني‌هايي كه انجام شد اين اتفاق نيفتاد و پنجمين خورشيد با 6 قسمت در 31 ارديبهشت‌ امسال كليد خورد و در روند توليد، فيلمنامه همزمان نوشته مي‌شد و همين‌طور ادامه دارد و در حال حاضر حدود 50 درصد كار تصوير برداري شده است و همزمان فيلمنامه نوشته مي‌شود، ضمن اين‌كه تدوين و صداگذاري هم صورت مي‌گيرد و موسيقي متن آن نيز به وسيله آقاي پيروز ارجمند در حال ساخته شدن است. سرعت كار زياد است، اما آقاي افخمي‌ چون خودشان ناظر كيفي بودند حساسيت زيادي بر كيفيت اثر دارد و سعي مي‌كند آنچه در ذهنش وجود دارد را در مرحله اجرا عينا پياده كند. ما 3 لوكيشن ثابت داريم كه خانه هما (شبنم قلي‌خاني) در باغي در پونك است كه متعلق به سازمان بهشت زهراست كه 4 ماه آنجا را اجاره كرديم، يكي هم همين خانه در كن كه منزل محسن با بازي حميد گودرزي است كه اينجا را هم 4 ماه اجاره كرديم و يك گاراژي هم در اختيار ماست كه چند قسمت را در آنجا تصويربرداري مي‌كنيم. برخي لوكيشن‌ها نيز زخمي ‌شده كه نمي‌دونيم بعدها اگر نوشته شود مي‌توانيم از آنجا استفاده كنيم يا نه، چون قرارداد ثابت نداريم. اين 3 لوكيشن ثابت نزديك به 40 درصد حجم كار را شامل مي‌شود. به طور كلي با توجه به تعدد شخصيت‌ها در فيلمنامه به لوكيشن‌هاي زيادي نياز داشتيم مثلا شخصيتي به نام مريم داريم كه در چند خانه وي را مي‌بينيم.
شايد هيچ‌كس به انداره مدير توليد در جريان چند و چون كار نباشد و اطلاعات درباره فرآيند كار نداشته باشد. عليزاده ادامه مي‌دهد: اين سريال 26 قسمت است كه تا كنون نزديك به 10 قسمت آن تصويربرداري شده است. در برخي سكانس‌ها مجبور به بازسازي لوكيشن بوديم، مثل خانه هما يا مغازه ميوه فروشي كه در داستان وجود دارد و براي ساخت آن مجبور بوديم از شهرداري مجوز بگيريم كه خودش يك روند طولاني را طي كرديم مثلا شهرداري منطقه 5 موافقت نمي‌كرد كه با مذاكرات و تلاش‌هاي زيادي كه انجام داديم موفق شديم مجوز ساخت آن را بگيريم. درضمن ما به دليل پرداختن به گذشته اين‌كه بخشي از داستان در سال 64 مي‌گذرد مجبور بوديم فضاي آن زمان را باز‌سازي كنيم، مثلا خودرو‌هاي آن زمان را بايد پيدا مي‌كرديم و اصلا علت اين‌كه منطقه كن را انتخاب كرديم به دليل بافت قديمي‌اش بود و تردد ماشين در آن كمتر است. برخي صحنه‌ها نيز به وسيله تكنيك‌هاي كامپيوتري انجام شده است. تصويربرداري تا پايان ماه رمضان ادامه پيدا مي‌كند و حتي مثل سال‌هاي گذشته ممكن است تا عيد فطر نيز به طول بينجامد.
محسن، همايون و انوشه

روزي كه براي تهيه گزارش رفته بودم 3 تن از بازيگران اصلي اين مجموعه حضور داشتند كه بار اصلي نقش آفريني در اين مجموعه را به عهده دارند: حميد گودرزي، شهرام قائدي و انوشيروان ارجمند. حميد گودرزي كه در واقع نقش اول سريال پنجمين خورشيد را به عهده دارد ،مي‌گويد: من نقش محسن كه شخصيت اصلي اين سريال است را بازي مي‌كنم. جواني است كه با خواهر و مادرش زندگي مي‌كند و وضع مالي ضعيفي دارند. او شاگرد يك مكانيكي است و به دليل همين فقر دچار مسائلي مي‌شود كه داستان را شكل مي‌دهد.
شايد برايتان جالب باشد كه بدانيد گودرزي با بازي در اين سريال دومين حضورش را هم در سريال‌هاي مناسبتي و هم به طور كلي در تلويزيون بعد از سريال كمكم كن تجربه مي‌كند. او درباره تفاوت بازي در سينما و تلويزيون مي‌گويد: در سينما بايد ريزتر و جزيي‌‌تر از تلويزيون بازي كني، اما حداقل براي من بازي در تلويزيون يا سينما فرقي نمي‌كند.
شهرام قائدي كه بيشتر او را در نقش طنز ديده‌‌ايم، مي‌گويد: من نقش همايون را در اين سريال بازي مي‌كنم كه به قول بچه‌هاي پايين شهر رفيق شيش محسن است. تقريبا همه جا با هم هستند و در مورد مسائل مختلف زندگي با هم تصميم مي‌گيرند و مثل بسياري از جواناني كه در موقعيت ضعيف مالي قرار دارند آرزوي پولدار شدن دارند. اين نقش تقريبا يك نقش جدي است و با نقش‌هاي ديگري كه تا حالا بازي كرده‌ام جنبه كميكش خيلي كمتر است.
قائدي اما بر خلاف گودرزي اولين حضور خود را در سريال‌هاي مناسبتي تجربه مي‌كند و مي‌گويد:من سريال مناسبتي براي ماه رمضان تا حالا كار نكرده بودم و اين اولين تجربه من هم در اين زمينه و هم در همكاري با آقاي افخمي‌ است؛ البته چند بار پيش آمده كه تا پاي قرارداد رفتم، ولي هر بار به دليلي اين اتفاق نيفتاد. او مي‌گويد: براي من فيلم سريال فرقي نمي‌كند فقط به اندازه‌اي كه آن شخصيت و كاراكتر نياز به انرژي دارد، همانقدر تزريق مي‌كنم. اين يكي از معدود دفعاتي است كه نقشي را به عهده مي‌گيرم كه عاشق آن هستم.
اما در كنار اين 2 بازيگر جوان، بازيگر پيشكسوتي هم حضور دارد كه به دليل گريم متفاوتش شايد شناسايي نشود. انوشيروان ارجمند در اين باره اظهار كرد: 20 سال پيش زماني كه من روزي روزگاري را كار مي‌كردم با عليرضا افخمي ‌آشنا شدم. يك جوان باهوش و زيرك كه به تمام معني درك فوق‌العاده‌اي از كار داشت و طي سال‌هاي متمادي همان‌طور كه بعدها به من گفت دوست داشتيم در كاري مشترك كنار هم باشيم، ولي اين موقعيت پيش نيامده بود تا اين‌كه ماه مبارك رمضان سبب شد اين فاصله كم شود و ما بتوانيم پيرو صحبت‌هايي كه 20 سال پيش با يكديگر داشتيم با هم همكاري كنيم. من همه كارهاي آقاي افخمي ‌را دنبال مي‌كردم، هم نظارت‌هايش را شاهد بودم و هم آثاري را كه كارگرداني كرده بود. به نظر من وقتي آدمي ‌صادق باشد از همه لحاظ كار كردن با او لذتبخش است.
داستان اين سريال كه به صورت فلاش فوروارد و فلاش بك روايت مي‌شود، برخي مسائل اجتماعي را مطرح مي‌كند كه معضل امروز جامعه ماست. نقش من در اين كار، كاراكتري است به نام انوش كه گاراژدار است و خواهر يكي از كارگران گاراژ را دوست دارد و مي‌خواهد با وي ازدواج كند، اما فاصله سني زيادي با وي دارد و به دليل نيازمند بودن اين خانواده، انوش مي‌خواهد از اين موقعيت سوءاستفاده بكند، اما هر چه قصه جلوتر مي‌رود در پس اين خواست چهره خيرخواهانه انوش خود را نشان مي‌دهد. عليرضا افخمي، ‌مديوم تلويزيون را بخوبي مي‌شناسد و با قاب دوربين در اين رسانه بدرستي آشناست.
ارجمند گفت: يكي از ويژگي‌هاي اين سريال براي من اين است كه عليرضا ما را از آن چهره شناخته شده دور كرد و گريم جديدي از سيماي من ارائه داد كه اميدوارم مقبول طبع مخاطبان قرار بگيرد. بعد از 35 سال من با چهره جديد جلوي دوربين رفتم. در ضمن براي اولين بار است كه در يك سريال مناسبتي حضور پيدا مي‌كنم.

pcforlife
22-08-2009, 16:07
وقتی تو انونس سریال حمید گودرزی رو دیدم شارژ شدم:31: ولی وقتی شهرام قائدی رو دیدم که هم بازی حمید گودرزی حالم اینجوری شد:2:!! حالا خدا کنه بعد از دیدن سریال ببینم که فکرم اشتباه بوده...:18:

payam.n5
22-08-2009, 16:07
امسال سریال های جالبی پخش نمیشه ولی این به نظر میرسه بهتر از بقیه باشه

Atefe_72
22-08-2009, 16:30
بايد سريال جالبي باشه....

بی باک بی بال
22-08-2009, 17:25
امشب پخش می شود تا ببینم چند مرده حلاجه

.German.
22-08-2009, 17:53
فکر کنم از بقیه سریال ها بهتر باشه.

H a m e e d
22-08-2009, 18:37
وقتی تو انونس سریال حمید گودرزی رو دیدم شارژ شدم:31: ولی وقتی شهرام قائدی رو دیدم که هم بازی حمید گودرزی حالم اینجوری شد:2:!! حالا خدا کنه بعد از دیدن سریال ببینم که فکرم اشتباه بوده...:18:
شهرام قائدی؛ همون پسر عموی پسر خاله کلاه قرمزی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ظاهرا اگه اونو نمیاوردن نمیفهمیدیم قراره طنز باشه؛ چون حمید گودرزی و شبنم قلی خانی که اصلا به سایز طنز نمیخورن!

pcforlife
22-08-2009, 20:22
قسمت اول سریالو دیدم... شروع متوسطی بود... ولی دو نکته ای خیلی رو اعصاب بود. انتخاب بازیگر ها و لباس انوش... اه اه اه:2: یعنی واقعا پولدار های سال 65 همچین کت و کروات جلفی رو تن میکردن...:13:
ضمنا از مثل اینکه از حمید گودرزی قرار نیست بازی جدیدی ببینیم (تو قسمت اول که این مساله داد میزد).:41:
یاعلی

Gam3r
22-08-2009, 20:26
چرا اسم حمید گودرزی رو اول نوشتن ؟!!
همون اول صفحه اسم حمید گودرزی بود !!

H a m e e d
22-08-2009, 20:32
نمیدونم چرا، ولی من که اصلا نمیتونستم حس کنم داستان در دو دهه قبل میگذره.

*M!L4D*
22-08-2009, 20:33
باز از بقیه ی سریال ها بهتر به نظر میرسه خدا رو شکر .. من که فقط سریال ها ی شبکه III رو می بینم ...

rosenegarin13
22-08-2009, 20:37
حالا با یه قسمت نمیشه قضاوت کرد ولی من که خوشم نیومد!

Mahdi/s
22-08-2009, 20:39
فکر نکنم این سریال بحرفی برای گفتن داشته باشه..........مخصوصا با بازی:2: حمید گودرزی:2:..........البته با یه قسمت نمیشه قضاوت کرد....باید دید..

rasoul2005
22-08-2009, 20:45
منم خوشم نیومد ولی هر چی بریم جلوتر شاید خوبتر بشد

موفق باشید

SADEGH 7
22-08-2009, 20:50
معمولا قسمت های اول مشخص نمی کنه سریال قشنگ هست یا نه. به هر حال قسمت اولش که مسخره بود. از مظمون طنز هم خبری نبود.فکر کنم امسال باید بعد افطار هم بشینم دکستر ببینم.

pcforlife
22-08-2009, 20:57
نمیدونم چرا، ولی من که اصلا نمیتونستم حس کنم داستان در دو دهه قبل میگذره.
گل گفتی...:33: منم دقیقا همین حس و داشتم ولی هرچی خواستم بفهمم چه چیزی باعث به وجود اومدن این حس شده، نشد اون عامل رو پیدا کنم!!!:5:

مخصوصا با بازی:2: حمید گودرزی:2:
نفرمایید... فکر کنم اگه یه دلیل برای تماشای سریال وجود داشته باشه همین حمید گودرزیه... اگه بتونه یه بازی در حد فیلم ....ام... مثلا... انعکاس ارائه بده (که البته خودمم شک دارم!) اون موقع است که میشه رو این سریال حساب باز کرد.

قاهر - Gahir
22-08-2009, 21:02
مقدمه ی این سریال ، یعنی همین قسمت اولش ، بدک نبود ... ولی طنز هم نبود ... به جز دیالوگ های او دو تا دوست !

قاهر - Gahir
22-08-2009, 21:05
راستی دوستان ، چرا کیفیت فیلم برداری این قسمت اولش این جوری بود ... یعنی قدیمی میزد .. :question:

نه ولی این سریال باید خوب پیش بره ... چون از دو سه تا بازیگر گرون قیمت و توپ ( نه توپ بازی ! ) استفاده کردن ×

khashi87
22-08-2009, 23:22
سلام یه چیزی بگم احتمالا این دو تا فائدی و گودرزی میرن طلا های این پیره زنه که گفتند میدزدن بعد تا آخر فیلم هیچکس نمیفهمه البته حاج خانوم میدونه منتظره این دو تا پشیمون بشن که آخر فیلم میشه.
اما هنوز زوده نظر دادن.

mahshid20
22-08-2009, 23:49
يعني امثال هيچ سريال طنزي نداريم.
اين يكي هم كه قسمت اولش خوب نبود خدا كنه بهتر شه.

I3 E L O \/ E D
23-08-2009, 02:57
قسمت اول این سریال به هیچ وجه طنز نبود!
ولی قراره بشه...

s-a-l-i-m
23-08-2009, 04:05
هیچ یک از فیلم ها خوب نیستند .......امسال برای اینکه به مردم حال بده باید فیلم لاست رو پخش می کردند یا فرار از زندان....{ چی میشدا}

payam.n5
23-08-2009, 11:38
سریال شبکه دو و یک خیلی ضایست پسرفت میکنه هر سال این صدا و سیما

Gam3r
23-08-2009, 12:23
راستی دوستان ، چرا کیفیت فیلم برداری این قسمت اولش این جوری بود ... یعنی قدیمی میزد .. :question:

چون مثلا سال 60 و خوردی هست !!

mahsa1469
23-08-2009, 12:29
تکرارش چنده؟؟؟

khashi87
23-08-2009, 14:24
17.10 تکرارش

ehsannirvana
23-08-2009, 14:30
کلا" امسال هیچکدوم حرفی برای گفتن نداره
اما خب برای گذار زمان اونم بعد از افطار که نمیتونی خودتو تکون بدی(: دی) سریال شبکه 3 بدک نیست.

RoYaYeEe_NiIiLi
23-08-2009, 14:37
آره
سریال خوبی نبود
ولی خب فکر کنم حمید گودرزی خوب بازی کرد ها[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

attractive_girl
23-08-2009, 16:18
منم فقط همین سریال رو دیدم . اونم چون پای سفره دور هم بودیم همه دیدن ما هم دیدیم :31:

همون اول که معلوم شد فیلم ماله سال 64 و دوران جنگ و این حرفاس ضد حال خوردم.
این همه سال حالا کارگردانه زرتی باید بیاد سال 64 که جنگ و بمبارونه رو انتخاب کنه؟

من نمیدونم چرا هیچوقت کارگردانامون و فیلم هامون به آینده نمیره! همش باید تو گذشته ها سیر کنیم. نمیشد بره سال 1400 مثلا؟

به نظرم فیلم جذابیتی نداشت.فعلا که خوشم نیومد حالا بیبینیم قسمتای بعدش کی میخواد کیو بگیره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaaRyaaMi
23-08-2009, 18:55
به نظرم جالب نبود (اولین قسمتش )
اصلا نمی دونم چرا امسال اینطور شده ؟ بازم به پارسال!!

کاش همون مسافران رو پخش می کردن

pcforlife
23-08-2009, 20:12
عجب ذهن زیبایی داره این نویسنده!! نارنجک دستی های چهارشنبه سوری از بمب صدام قویتره!! من نمیدونم با این بمبی که صدام انداخت، چطور شیشه های گلخونه شکست، ولی سیستم برق اتاق زیر زمینی عتیقه ها مختل نکرد!؟
جالبتر از اون اینه که محسنی که با عصبانیت جواب همایون رو راجع به دزدی میده، به جای اینکه بره بابای انوش و دراره سه سوت تصمیم به دزدی میگیره و تغییر عقیده میده! بعد از اون یهو به خاطر گردنبند مادرش، تصمیم میگیره بین اون همه عتیقه، عتیقه پنج خورشید و نگه داره... ضمنا خانواده محسن هم (خصوصا مادرش) کمپانی غیرتن!!
این قسمتش از قسمت قبل هم تخیلی تر بود... به نظر من تنها نکته مثبت این قسمت ترکیب بازی حمید گودرزی و شهرام قائدی بود (واقعا هم عجیب است!) که به دل نشست و خدا کنه حداقل این یه نکته مثبتش و حفظ کنه!!

Mahdi/s
23-08-2009, 20:13
قسمت دومش هم تعریفی نداشت..........کلی هم ایراد میشد بگیری......مخصوصا قسمتی که بمب خورد.اون پایین پر از قفسه بود....یه دونش هم جابه جا نشد........بتن رو سوراخ کرد...بعد نشون میده 4تا میلگرد رو خم کردن..یه کپه خاک هم اون پایین ریختن.......اینا همش ضعف هست...

RoYaYeEe_NiIiLi
23-08-2009, 20:18
:37:
اینم شد باز از اون سریالا که آخرش به خاطر اینکه بد آموزی نداشته باشه یا این دو تا میمیرن یا اینکه میرن زندان
که در این دو مورد یه قرون نمی ارزه
من نوخوام:37:

pcforlife
23-08-2009, 20:18
یه نکته که البته اونقدر هم مهم نیست: دقت کردید که مریم کاویانی با نام کوچک خودش بازی کرده... تو شکرانه هم فک کنم همینجور بود!!

Maziar_69
23-08-2009, 20:31
عجب خنده ای بود صحنه ای که موشک زدن ..... :دی

M O B I N
23-08-2009, 20:33
قسمت دومش هم تعریفی نداشت..........کلی هم ایراد میشد بگیری......مخصوصا قسمتی که بمب خورد.اون پایین پر از قفسه بود....یه دونش هم جابه جا نشد........بتن رو سوراخ کرد...بعد نشون میده 4تا میلگرد رو خم کردن..یه کپه خاک هم اون پایین ریختن.......اینا همش ضعف هست.
داش الون مهندس عمران هستن من هم در آینده خواهم شد انشا الله !!
خب دقت کرده باشین میله گردها به طور کاملا غیر اصولی کج شده بودن و همچنین بمب های صدام اونقدر قدرت داشتن وقای اون دو تا مشنگ در موجش قرار بگیرن نتونن از جاشون پا بشن و در ضمن اون بمب حداقل باید یکم به چمن های اطراف گودال صدمه میزد ولی فکر کنم از قبل از پرتاب بمب هم سبز تر شدند : دی راستی نباید زمین اطراف اون گودال یکم کج بشه ؟!!؟

ehsannirvana
23-08-2009, 20:35
عجب خنده ای بود صحنه ای که موشک زدن ..... :دی
نارنجکِ 100 گرمی تا فاصله 50 متری موج داره این موشکش که کنار گوششون خورد فقط شیشه هارو شکوند عجب !!!

Luxe
23-08-2009, 21:01
خوب تا الان نسبت به اون جفنگی که عطاران ساخته بود پارسال بهتره
حالا بمب هم عمل نکرده بود ، اگه میخواست عمل کنه سریال تموم شده بود.مثلا ابتکار کارگردان بود.
فعلا هم از این تریپ های مذهبی که نور الهی بتابه الیاس ظاهر بشه اینا نداره خوبه.میشه کمی تحمل کرد.

MaaRyaaMi
23-08-2009, 21:13
بد نبود این قمستش
!

saeed_cpu_full
23-08-2009, 21:52
باز هم يه سوژه ی تكرار‌ی ... خانواده فقير هستند و دختر خانواده ميخواد اين وسط فداكاری كنه و با يه آدم پولدار ازدواج كنه
پسره هم قاطی ميكنه ميره دزدی ... اما خداروشكر اون عتيقه ( 5 خورشيد ) فكر كنم تا يه حد اين داستان كليشه ای رو تغيير بده

rosenegarin13
23-08-2009, 22:02
فک نکنم چیز جالبی بشه، سر کاریم.طنز هم که نیست!
دق کردیم!

pcforlife
23-08-2009, 22:05
باز هم يه سوژه ی تكرار‌ی ... خانواده فقير هستند و دختر خانواده ميخواد اين وسط فداكاری كنه و با يه آدم پولدار ازدواج كنه
پسره هم قاطی ميكنه ميره دزدی ... اما خداروشكر اون عتيقه ( 5 خورشيد ) فكر كنم تا يه حد اين داستان كليشه ای رو تغيير بده
گل گفتی...:33:
راستی زمان جنگ این همه انار بوده:31:!!شایدم بوده!!:13:

Sara
23-08-2009, 22:10
جالبه بمب میزنه درست توی همون خونه سوژه ! درست سقف انباری پر عتیقه ! حالا همه اینا به کنار ، این عتیقه ها چنان چیده شده و مرتب بودن که انگار نه انگار یه بمب خورده وسطشون ! طرف راست میگفت واقعاً معجزه خداوند بوده .

H a m e e d
23-08-2009, 22:11
راستی من تو یه چیزی شک دارم؛ اون زمان "باحال" و "حال میده" جزء اصطلاحات رایج بودن که این همایونه هی میگه؟

Ssarshar
23-08-2009, 22:19
راستی من تو یه چیزی شک دارم؛ اون زمان "باحال" و "حال میده" جزء اصطلاحات رایج بودن که این همایونه هی میگه؟

اين كه چيزي نيست !!! وقتي انوش داشت رانندگي ميكرد بيرونو يه نگاه مينداختي سي تا بيلبرد تبليغاتي لوازم خونگي و ... ميديدي !!!

Mahdi/s
23-08-2009, 22:19
اصطلاحاتش رو ولش کن......همایون خط ریشش مثل الان هست... آورده پایین پایین

mahsa1469
23-08-2009, 22:39
امروز هم هنوز سال 64 هستش؟؟؟

H a m e e d
23-08-2009, 23:02
به نظرم خوبه برای بازسازی دهه های 50،40 و 60 ایران هم یه شهرک سینمایی بسازن، چون در طول سال به مناسبتهای مختلف سریالهای زیادی با حال و هوای اون دورانها میسازن که همیشه تو باورپذیر از آب درآوردن اون محیطا مشکل دارن. با توجه به اینکه محیط زندگی ما هم هر دهه که میگذره زمین تا آسمون با دهه قبلش فرق فوکوله.
این تا اینجای کار؛ بعدش می مونه سر و وضع آدمای داستان و وسایلشون و طرز حرف زدنشون که توی همین موارد هم بیشتر از اون مورد اول مشکل دارن که فکر کنم این، عدم آشنایی نویسنده ها و کارگردانها با حال و هوای زمانی اثریه که میسازن؛ خب اگه نمیتونن مجبورن برن به گذشته؟
تازه یکی از دوستان میگفت چرا داستاناشون در آینده نمیگذره!:27:

khashi87
23-08-2009, 23:34
بابا بچه ها باز توقعتون رفت بالا از صدا سیما ها وقتی صاحب صدا سیما رستگاران رو شاهکار و تحول عظیم در سریال سازی میدونه
دیگه اینم سریال طنزشونه دیگه..

pcforlife
23-08-2009, 23:38
تازه یکی از دوستان میگفت چرا داستاناشون در آینده نمیگذره!:27:
موافقم... اینا توی سناریو و دیالوگ های فیلم های در زمان حالشون مشکل دارن. نمونه واضح اون سریال رستگاران بود که با اینکه ساخته و پرداخته یه کارگزدان برجسته به نام سیروس مقدم بود، ولی در امر گفتگوی های شخصیت های داستان فیلم (به خصوص در اوایل سریال) افراط زیادی مبنی بر به کار بردن دیالوگ هایی آرمانی بود که هیچ کس در زندگی روزمره اش از اونا استفاده نمیکنه!:31:
در سریال بشارت منجی هم بعضی دیالوگ ها از زبان شخصیت های منفی داستان شنیده میشه که آدمو یاد ادبیات کوچه و بازاری الان خودمون میندازه!:27:

attractive_girl
23-08-2009, 23:43
آره من گفتم. همین دیگه منظورم این بود که کلهم عرضه ی ساختن هیچ فیلمی نداریم....

من که امروز توفیق حاصل نکردم قسمت دومشو بیبینم :31:

تکرارشم که نمی ارزه بیبینیم به هر حال تکرار ، تکراه دیگه :31:

mf.designing
23-08-2009, 23:54
بچه ها امسال سریالهای رمضان توشون طنز نیست ؟ (آخه من هیچ کدوم رو فعلا ندیدم)

Maziar_69
24-08-2009, 00:02
گل گفتی...:33:
راستی زمان جنگ این همه انار بوده:31:!!شایدم بوده!!:13:

آقا دست کم گرفتیا.
زمان نخست وزیری رفیقمون بوده دیگه. :27:

همه چی فراوون.
همه چی ارزون. :31:

اما جدای از شوخی اصلا این حس که سریال داره 24 سال پیش اتفاق میفته به آدم منتقل نمیشه. :13:

khashi87
24-08-2009, 00:09
تا اینجا که نبوده
پنجمین خورشید ته مایه های طنز توش هست اما نه مثل هر سال.

H a m e e d
24-08-2009, 00:11
بچه ها امسال سریالهای رمضان توشون طنز نیست ؟ (آخه من هیچ کدوم رو فعلا ندیدم)
تا الآن که [با ندیدنشون] چیزی رو از دست ندادی! حالا کو تا این سریالا بخوان مخاطب جذب کنن.

reza-atom
24-08-2009, 00:35
بيخيال شين بابا سريالاي تخيلي همينن ديگه!! اين سريال هم مثل بقيه سريالها پر از ايراد و سوتي دادنه...

M O B I N
24-08-2009, 09:33
یکی به من ژانر این فیلم رو بگه چون من هنوز نفهمیدم !!!!

saeed_cpu_full
24-08-2009, 12:50
اين كه چيزي نيست !!! وقتي انوش داشت رانندگي ميكرد بيرونو يه نگاه مينداختي سي تا بيلبرد تبليغاتي لوازم خونگي و ... ميديدي !!!

تازه كلی تارشون كرده بودن كه معلوم نشن !!

M3HRD@D
24-08-2009, 13:03
تلویزیون ایران بجای اینکه هر سال پیشرفت داشته باشه پسرفت داره

reza-atom
24-08-2009, 13:33
یکی به من ژانر این فیلم رو بگه چون من هنوز نفهمیدم !!!!

ژانر جنايي

MaaRyaaMi
24-08-2009, 13:38
تازه کارگردان فیلم میگفت ما اصلا این فیلمو برای ماه رمضان نساختیم یعنی هیچ مناسبتی نداره

بی باک بی بال
24-08-2009, 16:01
اصلا سریال خوبی نیست کاش همان مسافران را می گذاشت

sinath
24-08-2009, 17:20
اصلا سریال خوبی نیست کاش همان مسافران را می گذاشت

زود قضاوت نکنید.
به نظرم با اتفاقاتی که در قسمت های اینده میفته جذاب میشه.
او یک فرشته بود هم یادمه اوایلش میگفتیم این چه سریال بیخودیه ولی بعدا که قضیه معلوم شد جذاب شد.
کارگردان اون هم علیرضا افخمی بود.

dimah2005
24-08-2009, 20:12
ود قضاوت نکنید.
به نظرم با اتفاقاتی که در قسمت های اینده میفته جذاب میشه.
او یک فرشته بود هم یادمه اوایلش میگفتیم این چه سریال بیخودیه ولی بعدا که قضیه معلوم شد جذاب شد.
کارگردان اون هم علیرضا افخمی بود.

خدا رو شکر من که نگا نمی کنم

اون فیلم هم اصلا جالب نبود و در ضمن دزدی بود، جالب اینجا بود که خود تلوزیون ایران فیلم که ازش دزدی شده بود رو نشون داد بعدا
که یه سینمایی بود (90 تا 120) هم کاملتر بود و جامع تر و هم زیباتر
البته فکر فیلم های دیگری هم با این مضمون وبا این داستان ساخته شده بود

الان هم یه 10 دقیقه ای رو به اجبار دیدم چون داشتم غذا می خوردم
اون تیکش که شهرام قائدی داشت شکنجه کردن رو مسخره می کرد

و بعدشم اون دو تا شیشه شیر که ته نوستالژیک بود واقعا بهم حال یاد دوران پچگی افتادم
یادش اون شیشه شیر ها بخیر

ولی شعر(فکر کنم افتخاریه) اخرش هم باهاله الان که تو اتاقم دارم مشنوومش

pcforlife
24-08-2009, 20:16
این قسمتش زیاد بد نبود... بالاخره داستان یه نمونه تکون خورد... نکته جالب آخرش بود... احتمالا خونشون در آینده قراره بره تو طرح که محسن وسط بزرگراه چشم باز کرده!!!

I3 E L O \/ E D
24-08-2009, 20:20
این قسمتش زیاد بد نبود... بالاخره داستان یه نمونه تکون خورد... نکته جالب آخرش بود... احتمالا خونشون در آینده قراره بره تو طرح که محسن وسط بزرگراه چشم باز کرده!!!

ایول , تعبیرت خیلی دقیق بود!

Reza_994
24-08-2009, 20:34
آخرای این قسمتش
همون جایی که گردنبند رو داخل میذاشت
بعدش رفت به آینده

صداش براتون آشنا نیومد؟

از سریال لاست فصل 5 فلش های زمانی کپی کرده بودن !

amin khan
24-08-2009, 20:44
من نمیدونم چرا هیچوقت کارگردانامون و فیلم هامون به آینده نمیره! همش باید تو گذشته ها سیر کنیم. نمیشد بره سال 1400 مثلا؟

فعلا با اون گردنبنده به 24 بعد ( زمان حال ) اومده...
ایشاالله چند قسمت آینده با ذهن پویای نویسنده به سال 1400 هم میریم...

ehsannirvana
24-08-2009, 20:49
یه نکته ای که تو این سریال به شدت رو نوار اعصاب آدم بد سِکتور میندازه اینه که موسیقی متنِ بسیار زیبای گیتار الکتریک قشنگشونو به زور با چاشنی صدای زیاد میخوان بکنین تو مخ آدم که,بله موسیقی متن هم ساختیم براش !!!

MaaRyaaMi
24-08-2009, 21:04
آره بدک نبود!

در مورد موسیقیش من اصلا توجه نکردم !!!! :دی

pcforlife
24-08-2009, 21:07
با موسیقی تیتراژ همچین حال میکنم... مثل موسیقی زیرزمین و تب سرد از گیتار الکتریک (که دوستمون ehsannirvana گفت) استفاده شده که البته بین این سریال ها که گفتم تب سرد از لحاظ موسیقی فق العاده بود...

reza-atom
24-08-2009, 22:09
ايده اين سريال از "افسانه افخمي" دختر كارگردانه!
منبع : اتفاق نو
اما طرح جديدي نيست.بارها و بارها از اين موضوع ها داشتيم اما تفاوت اين طرح با طرح هاي قبلي اينه كه "محسن" به زمان حال مياد و اتفاق هاي روز رو احتمالا شاهد هستيم!
ضمنا مثل اينكه كارگردان روي "حميد گودرزي" خيلي مانور ميده!

khashi87
25-08-2009, 00:09
آقا اینم رفت تو خط ماورائ طبیعه تنها حدسی که کسی نمی زد همین بود
باز باید دید ببینیم قسمت های بعد چی میشه؟
به نظر جالب میآد!

H a m e e d
25-08-2009, 00:14
آقا اینم رفت تو خط ماورائ طبیعه تنها حدسی که کسی نمی زد همین بود
باز باید دید ببینیم قسمت های بعد چی میشه؟
به نظر جالب میآد!
تو خلاصه های داستانها تو روزنامه نوشته بود این موضوع رو؛ اما اینکه اونجا چیکار میخواد بکنه دیگه معلوم نبود.

محمد88
25-08-2009, 04:55
من اونجایی که داشت به زمان حال میومد چقدر خندیدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یاد فیلما و کارتونهای دوران کودکیم افتادم...جومانجی و هری پاتر و خداوند لک لک ها را دوست دارد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی من فکر میکنم به یه دلایلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) امسال فیلم نتونستن بسازن ، این شد که اینطوری شد:دی
به نظر من هم این فیلم برا رمضون ساخته نشده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaaRyaaMi
25-08-2009, 07:11
آره منم موقعی که یه دفعه دید وسط خیابونه (اتوبان بود؟!) خنده م گرفت ...

mahsa1469
25-08-2009, 10:44
اونجایی که داشت به زمان حال میومد چقدر خندیدم

منظورت همون آینده است دیگه:31:

منم موقعی که یه دفعه دید وسط خیابونه (اتوبان بود؟!) خنده م گرفت ...

من تا اینجا دیدم آخرش اینجا بود یا ادامه داشت؟؟؟

می گم خودمونیما داستانش اونقدر که فکر می کردیم تکراری نبود:27::46:

MOHAMMAD2010
25-08-2009, 11:25
یه نکته ای که تو این سریال به شدت رو نوار اعصاب آدم بد سِکتور میندازه اینه که موسیقی متنِ بسیار زیبای گیتار الکتریک قشنگشونو به زور با چاشنی صدای زیاد میخوان بکنین تو مخ آدم که,بله موسیقی متن هم ساختیم براش !!!

آره دقیقا
من فکر کردم خودم دارم زیادی توجه میکنم بهش :31:

MaaRyaaMi
25-08-2009, 11:59
من تا اینجا دیدم آخرش اینجا بود یا ادامه داشت؟؟؟

می گم خودمونیما داستانش اونقدر که فکر می کردیم تکراری نبود

آره اخرش بود دیگه :دی

اوهوم! فعلا نمیشه چیزی گفت:دی

MORINIO
25-08-2009, 13:48
تا اینجاش بد نبوده ! امیدوارم جالب تر بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsannirvana
25-08-2009, 14:01
تا اینجاش بد نبوده ! امیدوارم جالب تر بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه ضرب المثل معروف میگه:
در نبود پدر باید به پدر خوانده هم راضی بود.

خب وقتی هیچ سریال و فیلمی نیست بل اجبار باید اینو ببینیم,بعد که اینو دیدیم واسه اینکه به مردم اثبات کنیم که فیلم خوب میبینیم فقط هی از فیلم تعریف و تمجید میکنیم.اینه فلسفه سریال های قِشنگمون.

پ.ن: منظورم شما نیستی MORINIO جان ها,کُلی گفتم.

MORINIO
25-08-2009, 14:13
والا حرف حق جواب نداره! راست میگی احسان جان![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nil2008
25-08-2009, 16:55
دیشب که آخرش قشنگ شد
مگه بره تو ماشین زمان این فیلما که یه چیزی داشته باشه چون فیلم تو سال های جنگ که هیچی برای گفتن نداشت

Open-Source
25-08-2009, 17:16
کاچی بهتر از هیچی.

دیدن این فیلم تو اون موقع اجباری چون هر کانالی میزنی یه...

RoYaYeEe_NiIiLi
25-08-2009, 17:18
خب فعلا که خوبه
کلا من از بازیه این حمید گودرزی تعجب کردم
بد بازی نمیکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط تغلید لاست رو نکنن که من اعصاب واسم نمیمونه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

アミール
25-08-2009, 18:52
سلام

چرا مال زمان جنگ ؟ الان یعنی ارباب و نوکری نیست و هیچکی نظر بد به کس دیگه نداره ؟

امشب اگه ببینم میشه دفعه دوم ؛ ولی به نظر میاد جالب باشه !

MaaRyaaMi
25-08-2009, 20:12
چرا اسم جفتشون محسن بود
حتما یه اتفاقی براش افتاده تو زمان خودش

amirmb1
25-08-2009, 20:14
چرا اسم جفتشون محسن بود
حتما یه اتفاقی براش افتاده تو زمان خودش

خب حتما وقتی اومده آینده تو اون زمان غیب شده فک کردن مرده:31::31::10::10:

pcforlife
25-08-2009, 20:16
داره یواش یواش پیشرفت میکنه... البته این پیشرفت یه نمونه مدیون ویژگی این مدل فیلم ها و سریال هاست. اصولا فیلم هایی که کارکترهاش در زمان سفر می کنند برای بیننده خوشاینده چون تضاد های بین زمان خودش و زمان های دیگه رو میبنه.
راستی مریم اسم داداشش که محسن باشه را رو پسرش هم گذاشته، دقت کردید؟
حالا به نظر شما خود شخصیت محسن (24 سال پیر شده) تو سال 88 هست؟؟

amirmb1
25-08-2009, 20:18
داره یواش یواش پیشرفت میکنه... البته این پیشرفت یه نمونه مدیون ویژگی این مدل فیلم ها و سریال هاست. اصولا فیلم هایی که کارکترهاش در زمان سفر می کنند برای بیننده خوشاینده چون تضاد های بین زمان خودش و زمان های دیگه رو میبنه.
راستی مریم اسم داداشش که محسن باشه را رو پسرش هم گذاشته، دقت کردید؟

فک نکنم چون اگه تو 88 پیر باشه دیگه چرا خواهرش اسم بچشو گذاشته محسن

Gam3r
25-08-2009, 20:20
این سریال فقط میخواد اینو به رخمون بکشه که توی 24 سال انقدر پیشرفت کردیم !!

pcforlife
25-08-2009, 20:22
خب حتما وقتی اومده آینده تو اون زمان غیب شده فک کردن مرده
امیدوارم اینجوری نباشه و محسن شخصیت پیر شده خودشو هم ببینه.... یعنی چی تا یکی غیب بشه میگن مرده...:29:

اصولا یکی از اهداف این نوع فیلم ها و سریال ها که در زمان سفر میکنند همینه. (حالا چه ایرانیش چه خارجیش)
ولی حساب کنی پیشرفت هم کردیم ها!!:46::31::10:

amirmb1
25-08-2009, 20:25

فک نکنم:13:

امیدوارم اینجوری نباشه و محسن شخصیت پیر شده خودشو هم ببینه.... یعنی چی تا یکی غیب بشه میگن مرده...:29:

خب نگفتم حتما غیب شدن ممکنه کشته شده باشه:31::31:
به هر حال معمولا وقتی یکی میمیره میان اسمش رو می زارن رو یکی که تازه به دنیا اومده:31:

Gam3r
25-08-2009, 20:29
اصولا یکی از اهداف این نوع فیلم ها و سریال ها که در زمان سفر میکنند همینه. (حالا چه ایرانیش چه خارجیش)
ولی حساب کنی پیشرفت هم کردیم ها!!:46::31::10:

برادر کل دنیا پیش رفت کرده !! پیشرفت آمریکا رو اگه بخوای با ایران مقایسه کنی آرزوی مرگ میکنی !!
من نمیخوام ضد حال بزنم ولی این تیکه که داشتن ایران رو بزرگ میکردن خیلی بد بود ... :13:

pcforlife
25-08-2009, 20:32
خب نگفتم حتما غیب شدن ممکنه کشته شده باشه:31::31:
خوب این شد یه چیزی، ژانر جنایی باز خوبه...:27:
راستی این محسنه هم سه سوت یادش رفت که گردنبند مادرشو، پسر بچه پیچونده. تا الان فکر کنم آبش کردن!:21:
ضمنا اون همه خورشید رو اون عتیقه به چه دردی میخوره! محسن فقط از یکیش استفاده کرد که!؟

M O B I N
25-08-2009, 20:32
برادر کل دنیا پیش رفت کرده !! پیشرفت آمریکا رو اگه بخوای با ایران مقایسه کنی آرزوی مرگ میکنی !!
من نمیخوام ضد حال بزنم ولی این تیکه که داشتن ایران رو بزرگ میکردن خیلی بد بود ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میگم محمد ای کاش فیلمو یکم دیرتر میساختن بعد میرفت میدید به جای نواب خونشون یه چاله است :27: نواب ریزش کرده !! : دی !!

amin khan
25-08-2009, 20:39

ولی حساب کنی پیشرفت هم کردیم ها!!

آخه جالب اینجاست چیزی هم به اون صورت پیشرفت نکردیم ( اسکناس 5000 تومنی و پلاک خودروی جدید و چار تا دونه اتوبان که نشد پیشرفت ، موندم چرا راه به راه برج میلاد رو نشون نمیده؟ )

evanescence722
25-08-2009, 20:40
خداييش اگه بري پزشك دهكده رو ده بار ببيني بهتره از اينكه يه سريال رو به اجبار ببيني

mahdistar
25-08-2009, 20:45
میگم جالب شده ها.خلاقیت نویی بود...همیشه یا میرفتن زمان قدیم یا میرفتن آینده ای که خودمونم نرسیده بودیم ولی تو این فیلم،خیلی جالب شده که زمان 62 بوده و الان که اومده تو آینده رسیده به زمان خودمون.

amirmb1
25-08-2009, 20:48
دوستان رو مجله ها دقیقا چه روزی رو نشون می داد؟:31::10::10:

Gam3r
25-08-2009, 20:48
میگم محمد ای کاش فیلمو یکم دیرتر میساختن بعد میرفت میدید به جای نواب خونشون یه چاله است :27: نواب ریزش کرده !! : دی !!

هه هه هه !!! آره والا !!! :27:
هی ماشین ها و دستگاه خودپرداز رو نشون میدادن که ما ازینا داریم بدون اتلاف وقت میتونین پول برداشت کنین !!! :27:
توی خارج طرف زنگ میزنه پیتزا فروشی میگه راس ساعت 8 شب 3 تا پیتزا میخوام ... دقیقا 8 شب 3 تا پیتزا میرسه در خونش !! به خدا اگه یکم در مورد خارج بدونین از زندگی کردن توی ایران پشیمون میشین !! این سریال هم فقط داره روی زخم های ما نمک میپاشه ...

این محسن هم عجب چشم هیزی داشت که بین این همه عتیقه این خورشید رو پیدا کرده !! :27: اون دختره هم خیلی پر روئه !! پول آرایشش از پول لباسای تنش بیشتره !!! :27:

میگم جالب شده ها.خلاقیت نویی بود...همیشه یا میرفتن زمان قدیم یا میرفتن آینده ای که خودمونم نرسیده بودیم ولی تو این فیلم،خیلی جالب شده که زمان 62 بوده و الان که اومده تو آینده رسیده به زمان خودمون.

62 نه ، 64

H a m e e d
25-08-2009, 20:54
شخصیت پیر شده ش دیگه از کجا میخواد سبز بشه؟، مگه اینکه یه نمونه ش قبلا شبیه سازی شده باشه که تا الآن هم علم به یه همچین پیشرفتی [ شبیه سازی انسان] نرسیده.:2:
این پسره درسته تو زمان سیر کرده، ولی خودشم جزئی از این روند بوده؛ نه یه ناظر که از بیرون به این روند نگاه میکنه.

a.z.p.z
25-08-2009, 20:57
دوستان اوضاع کمی پیچیده شده زیاد بهش فکر نکنید همه چی درست میشه تا فردا شب و شب های اینده :دی

MORINIO
25-08-2009, 21:12
انوش هم که زرتی افتاده مرده!! بعد از دو سال!خوش به حال مریم شده هم اینکه پول انوش رسیده بهش احتمالا و هم اینکه از شرش راحت شده!البته ممکنه اتفاقات دیگه ای افتاده باشه!

amirmb1
25-08-2009, 21:18
انوش هم که زرتی افتاده مرده!! بعد از دو سال!خوش به حال مریم شده هم اینکه پول انوش رسیده بهش احتمالا و هم اینکه از شرش راحت شده!البته ممکنه اتفاقات دیگه ای افتاده باشه!

من می گم کشتنش یعنی مریم کشتتش :دی

pcforlife
25-08-2009, 21:22
من نمیخوام ضد حال بزنم ولی این تیکه که داشتن ایران رو بزرگ میکردن خیلی بد بود ... :13:

آخه جالب اینجاست چیزی هم به اون صورت پیشرفت نکردیم ( اسکناس 5000 تومنی و پلاک خودروی جدید و چار تا دونه اتوبان که نشد پیشرفت ، موندم چرا راه به راه برج میلاد رو نشون نمیده؟ )
مرسی از اینکه جواب پستم را دادید. من دوست ندارم زیاد از موضوع تاپیک خارج بشم، ضمنا دوست ندارم حرف هایی که میزنم زیاد جنبه سیاسی پیدا کنه ولی... ببینید... آدم باید با خودش رو راست باشه... هر سال که از عمر منو شما میگذره تغییرات به وجود میاد. تغییرات مثبت و منفی. توی همین سریال اومد یه سری تغییرات ساده و پیش پا افتاده رو نشون داد. مدل ماشین، پلاک ماشین، عابر بانک، پول، نمای خیابان ها و ...! توی ایرانی که ما زندگی میکنیم اونقدر تغییرات مثبت و منفی اتفاق میوفته که اگه اونا رو بزاری زیر پاهات سرت میخوره به طاق نهم! اما اگه بیایم صادقانه نگاه کنیم میبینیم که یک سری آدم ها (حالا به نیات مالی، معنوی، دزدی، چه میدونم خوب یا بد) اومدن یک سری تغییرات مثبت و مفید ایجاد کردن که ما به اون تغییرات مثبت میگیم پیشرفت. در کنار اون ها هم یک سری تغییرات منفی ایجاد شده یا شایدم ایجاد کردن. من اصلا کاری ندارم که تغییرات مثبت میچربن به تغییرات منفی ویا بالعکس. من میگم ماها (هممون) به جای صرفا انتقاد کردن و عیب گیری باید بیایم نقاط مثبت را هم ببینیم و اونا رو حفظ کنیم و راه حلی برای حل نقاط منفی ارائه بدیم. این خوبه که آدم انتقاد کنه، خیلی خوبه... ولی زمانی خیلی خوب، عالی میشه که به همراه انتقاد راه حل هم بدیم. به عمل کار برآید به سخن دانی نیست! میدونم شاید الان دارید با خودتون میگید:"این احمقانه ترین جملاتیه که تا حالا خوندم" اما... ببینید... ما در ایران زندگی میکنیم و اگر بخواهیم خودمان را با کشور های پیشرفته مقایسه کنیم باید تمامی فاکتور های مشترک مقایسه شود. خدا وکیلی اگه بیایم فاکتور هایی مثل سطح تفکر، فرهنگ، رفتار مردم ایران را با مردم کشوری مثل انگلستان یا ژاپن مقایسه کنید، به هر کدوم از یک تا ده چه نمره ای میدید؟ به ایران چه نمره ای میدید...
ببخشید زیاد صحبت کردم و سرتونو درد آوردم. از همه مدیران و اعضاء انجمن هم عذر خواهی می کنم که پستم ارتباط زیادی با موضوع تاپیک نداشت (هرچند تمام تلاشمو کردم که ارتباط پیدا کنه!:31:)
بازم ببخشید!:10:
یاعلی

pcforlife
25-08-2009, 21:26
من می گم کشتنش یعنی مریم کشتتش :دی
مریم کشتش؟!:13:
شایدم محسن کشتش، بعد خودشم اعدام شده! (عجب تخیل قوی دارم!):31:

H a m e e d
25-08-2009, 21:41
خدا وکیلی اگه بیایم فاکتور هایی مثل سطح تفکر، فرهنگ، رفتار مردم ایران را با مردم کشوری مثل انگلستان یا ژاپن مقایسه کنید، به هر کدوم از یک تا ده چه نمره ای میدید؟ به ایران چه نمره ای میدید...آدم مقایسه رو بین جاهایی انجام میده که تجربه سکونت تو اونجاها رو داشته، اگه کسی میخواد نمره بده به فرض تو هر سه کشور باید یه مدت قابل توجهی زندگی کرده باشه، خیلیها بدون اینکه بدونن فلان جا چه جوریه فقط ازش تعریف میکنن. من الآن به خودم اجازه نمیدم راجع به زندگی حتی تو یه شهر دیگه ایران [که تا به حال نرفتم و از نزدیک ندیدمش] اظهار نظر کنم.
به نظر من که تو این سریال نخواستن به زور به بیننده تحمیل کنن که الآن همه چیز عالیه؛ یه سری تغییراتی رو نشون داد که بعد از گذشت دو دهه تو هر جامعه ای طبیعیه یا حتی بیشتر از این هم ممکنه رخ بده؛ تازه ارزش پول ایران رو هم که نشون داد پایینتر اومده:31:
لازم نیست بعضیا اونقدر به خودشون عذاب بدن تا همه چی رو – – – – – ببینن.
البته منظورم از بعضیا آقای pcforlife نبود چون نظر ایشون مثبت و سازنده بود.

pedram_sad
25-08-2009, 21:43
ضعف های اسف بار از در و دیوار این سریال مثل بارون بهاری میباره
به خصوص visual effect هاش که البته اگه بشه اسمش رو گذاشت

H a m e e d
25-08-2009, 21:49
ضعف های اسف بار از در و دیوار این سریال مثل بارون بهاری میباره
به خصوص visual effect هاش که البته اگه بشه اسمش رو گذاشت
مخصوصا صحنه جاخالی دادناش تو خیابون:2:

pcforlife
25-08-2009, 21:58
مخصوصا صحنه جاخالی دادناش تو خیابون:2:
تایید میشه!:2:

محمد88
25-08-2009, 22:11
آقا امشبش چی شد ؟؟:دی

H a m e e d
25-08-2009, 22:15
آقا امشبش چی شد ؟؟:دی
رفت 24 سال بعد، همونجا خشکش زد:18: سر آخر تونست خواهر زاده شو تا اینجای کار پیدا کنه.
ولی کسی به این نکته اشاره نکرد که نقش شبنم قلی خانی تو این سریال با نقشای قبلیش متفاوته و دیگه یه دختر آروم و سر به زیر نیست، هرچند آروم بودنش [که یکی از خصوصیات ذاتیشه] رو باز هم چاشنی این نقشش کرده که البته ناخوشایند نیست.

محمد88
25-08-2009, 22:18
سر آخر تونست خواهر زدشو تا اینجای کار پیدا کنه.
چی ؟ متوجه نشدم:دی
شبنم قلی خانی همین خواهرست ؟ اگه اینه به نظرم انتخاب بازیگرشون خوب نبوده...این سنش به نقشش نمیاد
قیافش کاملا جا افتادس

GiggleClub
25-08-2009, 22:27
تیتراژ اولشو کی ساخته؟
فونت Tahoma :2:

H a m e e d
25-08-2009, 22:42
چی ؟ متوجه نشدم:دی
شبنم قلی خانی همین خواهرست ؟ اگه اینه به نظرم انتخاب بازیگرشون خوب نبوده...این سنش به نقشش نمیاد
قیافش کاملا جا افتادس
نه؛ مهدی سلوکیه.
شبنم فقط بهش کمک کرد (البته از روی ناچاری) که ردی از محل سکونت و محل کار و اطرافیانش پیدا کنه و فعلا نسبتی باهاش نداره:31:

khashi87
26-08-2009, 00:03
آقا تکرارش ساعته چنده!؟

Felakating
26-08-2009, 00:27
بابا این شبنم قلی خانی حالمو داره بهم میزنه با این قیافه ی چپر چلاغش برنزه هم که کرده شبیه ....... شده

GiggleClub
26-08-2009, 00:35
تکرار هر قسمت روز بعد ساعت 17:10 تقریبن

hopee
26-08-2009, 00:36
احتمالا اون رفیقش که نگهبان بود (اسمش چی‌ بود ؟) فکر کرده که محسن عتیقه‌ها رو برداشته و در رفته .
این محسنم که غیبش زده خواهرش مجبور شده که با انوش ازدواج کنه بعدشم که انوش ورشکست شده و سکته کرده دیگه :دی . (همه چی‌ رو بریدم و دوختم . :دی )

راستی‌ به اسم شخصیتا دقت کردید ؟

شخصیت‌های منفی‌ :
انوش یا همون انوشیروان ،فریدون ، منوچهر ، پرویز ، ...

شخصیت‌های مثبت :
محسن ، محسن :دی ، مریم ، اکرم ، ...

ehsango
26-08-2009, 00:36
این سریال هیچیش سر جاش نیست. احتمالاً کل داستانش دو صفحس! اما برای سینمای ایران یه کار حرفه ایه!!!
از اونا که یه عالمه ازشون تقدیر و تشکر میکنن... .

H a m e e d
26-08-2009, 01:58

شخصیت‌های منفی‌ :

شخصیت‌های مثبت :
از منفیا همایونو یادت رفت!
حالا از کجا فهمیدی محسن دومیه مثبته؟:31:
تا اونجایی که من یادمه سلوکی همیشه نقش بچه مایه دار و سوسول بازی میکرده:13:

mahsa1469
26-08-2009, 10:38
تا اونجایی که من یادمه سلوکی همیشه نقش بچه مایه دار و سوسول بازی میکرده

بچه های مایه دار و سوسول که همیشه بد و منفی نیستن

احتمالا اون رفیقش که نگهبان بود (اسمش چی‌ بود ؟) فکر کرده که محسن عتیقه‌ها رو برداشته و در رفته .

اره البته به علاوه ی اون گردنبند

می گما محسن اینهمه وقت تو زمان معلق بوده یا اینکه دوباره برمی کرده؟؟؟؟

darklord_8
26-08-2009, 10:56

به نظر میزنه تو کار قاچاق مسافر زمان! تا همه چی رو درست کنه . چون تو لیست بازیگرا من بچگیه هما رو هم دیدم . برمیگرده عقب نمیزاره بیفته تو کار خلاف . آخرشم معلومه دیگه میشه زنش :دی

راستی زمان جنگ تریپ بگی مد بوده ما خبر نداشتیم؟

ehsannirvana
26-08-2009, 12:18
این محسنم که غیبش زده خواهرش مجبور شده که با انوش ازدواج کنه بعدشم که انوش ورشکست شده و سکته کرده دیگه . (همه چی‌ رو بریدم و دوختم . )

.
.
.
شده عین تاپیکِ لاست ! : دی
جالب داره میشه.

pcforlife
26-08-2009, 12:56
این محسنم که غیبش زده خواهرش مجبور شده که با انوش ازدواج کنه بعدشم که انوش ورشکست شده و سکته کرده دیگه
از استدلالت خوشم اومد!:33:

شخصیت‌های منفی‌ :

شخصیت‌های مثبت :
راستی غلامرضا + دوستاشو فراموش کردی...:31: ضمنا سروش رو هم مد نظر داشته باش که البته دهن لقه:46: (بازیگرش همونیه که تو قرنطینه نقش برادر نیوشا ضیغمی رو بازی میکرد...)
یه چیزی.... حمید (برادر هما، همون عقب افتادهه) شخصیت مثبت یا منفی؟!!:5:

hopee
26-08-2009, 13:09
نوشته شده توسط pcforlife
یه چیزی.... حمید (برادر هما، همون عقب افتادهه) شخصیت مثبت یا منفی؟!!:5:
وقتی‌ اسمش عربیه حتما مثبته دیگه . :دی

حالا از کجا فهمیدی محسن دومیه مثبته؟
تا اونجایی که من یادمه سلوکی همیشه نقش بچه مایه دار و سوسول بازی میکرده

وقتی‌ شبنم قلی‌خانی میاد این نقشو بازی میکنه ، مهدی سلوکی که جای خود داره . :دی

.German.
26-08-2009, 13:19
تصويربرداري «پنجمين خورشيد» در خيابان مرتضوي ادامه دارد

خبرگزاري فارس: تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «پنجمين خورشيد» به كارگرداني «عليرضا افخمي» در لوكيشني حوالي خيابان مرتضوي ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، اين سريال تلويزيوني به كارگرداني «عليرضا افخمي» در حال حاضر در لوكيشني واقع در خيابان مرتضوي پي‌گيري مي‌شود و تا به حال حدود 16 قسمت از آن تصويربرداري شده است.
كار به طور همزمان توسط «افسانه افخمي» و «رضا سوراني» مراحل تدوين خود را سپري مي‌كند و عوامل طي روزهاي آينده به لوكيشني موسوم به خانه هما خواهند رفت.
بنابراين گزارش، اين سريال در حالي روي آنتن مي‌رود كه فشار كار بالايي روي عوامل اين سريال است و قسمتي از آن كه شب گذشته روي آنتن رفت در آخرين دقايق به پخش رسيد و شبكه سه سيما مجبور شد دقايق بيشتري به پخش تبليغات اختصاص دهد تا سريال آماده شود.
به گزارش فارس، تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «پنجمين خورشيد» اول خردادماه آغاز شد و در خلاصه داستان اين سريال آمده است: مهدي و همايون دو دوست هستند كه در سال 65 و در وضعيت بد اقتصادي زندگي مي‌كنند آنها بر اثر حادثه‌اي عتيقه‌اي خاص پيدا مي‌كنند كه قابليت سفر در زمان را دارد و مهدي همراه عتيقه 24 سال در زمان سفر مي‌كند و در سال 1388 در تهران امروز خود را مي‌يابد. مهدي كه با پديده‌هاي جديد و دور از ذهن مواجهه مي‌شود دلبسته دختري به نام هما مي‌شود اما اتفاقات ديگري براي او مي‌افتد كه مجبور به بازگشت به سال 64 مي‌شود و ...
اين مجموعه تلويزيوني به تهيه‌كنندگي «داوود هاشمي» ساخته مي‌شود و بازيگراني نظير حميد گودرزي، مهدي سلوكي، مهوش صبر كن، مريم كاوياني، انوشيروان ارجمند، شهرام قائدي، كاميار محبي و ... در آن ايفاي نقش مي‌كنند.
ساير عوامل اين سريال كه از مضمون طنز نيز برخوردار است، عبارتند از:
كارگردان: عليرضا افخمي، نويسندگان: عليرضا افخمي و سجاد ابوالحسني، طراح چهره‌پردازي: جلال‌الدين معيريان، طراح صحنه و لباس: آيدين ظريف، صدابردار: احمد پولي بابايي، تصويربردار: حسنعلي اسدي، مدير توليد: عزيز عليزاده و دستيار اول كارگردان: اكبر نصيري.

mahsa1469
26-08-2009, 13:57
به نظر میزنه تو کار قاچاق مسافر زمان! تا همه چی رو درست کنه . چون تو لیست بازیگرا من بچگیه هما رو هم دیدم . برمیگرده عقب نمیزاره بیفته تو کار خلاف . آخرشم معلومه دیگه میشه زنش :دی

راستی زمان جنگ تریپ بگی مد بوده ما خبر نداشتیم؟
من که فکر می کنم یه جایی تو گذشته ش بوده یا هما یادش می یاد راستی هما که تو کار خلاف نیست مگه ندیدی چه طوری از دزدی بدش می یومد

H a m e e d
26-08-2009, 14:45
محسن با اون خانواده به ظاهر موجهش به راه خلاف کشیده شده بود، اونوقت هما با اون وضع زندگی بی سر و سامونش انتظار داری فرشته باشه؟:27:

amirmb1
26-08-2009, 20:10
می گم این حمید هر کوله چی چیه؟
حالا بگن زورش زیاده باید دسته رو میشکوند
درزم اون جایی که می گفت عمه جان بابات کو خیلی خندیدم
ای کاش مامانش زنده بود شاید قبول می کرد از قدیم اومده:10::10::31::31:

jigar-tala
26-08-2009, 20:34
اصلا یه فیلمی با این موضوع تخیلی و عاطفی که به درد ماه رمضان نمیخوره نمیدونم اینا چرا از این فیلمهای بی محتوا استفاده میکنند

به نظرم فیلمی که کانال یک گذاشته از این سریال بهتره ........

amin khan
26-08-2009, 20:36
آقا اگه دقت کنید توی تیتراژ پایانی اسم یکی از بازیگرا رو مینویسه " کودکی هما "
فکر کنم یه سفر دیگه به گذشته داره...

راستی این دختر کوچیکه چه با حاله...( البته جای بچه من به حساب میاد ، به دل نگیرید )

به نظرم فیلمی که کانال یک گذاشته از این سریال بهتره ........

بابا اونو دو قسمتش رو دیدم حالم گرفت
نصف فیلم دارن تلفن بازی میکنن
هی تلفن رو قطع میکنه زنگ میزنه اون یکی میگه به نظرت میخواد چی کار کنه؟؟؟....
حالا همین یه خرده میخندیم....

می گم این حمید هر کوله چی چیه؟
حالا بگن زورش زیاده باید دسته رو میشکوند

آقا قسمت قبل که با حمید گودرزی دعواش شد مردم از خنده...
راستی مگه سال 88 نیست
این آتاری ها مال سال 75 بود اگه اشتباه نکنم...

jigar-tala
26-08-2009, 20:44
آقا قسمت قبل که با حمید گودرزی دعواش شد مردم از خنده...

ما هم نفهمیدی چطوری میزد فقط حمید گودرزی زیر بود خداییش خنده دار بود

rosenegarin13
26-08-2009, 20:46
در کل فکر نمی کنم ارزش وقت گذاشتن رو داشته باشه، نمیدونم!

amirmb1
26-08-2009, 20:47
به نظر شما قسمت بعدی چی می شه؟
من فک کنم میره دنبال خورشیده دزدیده شده
بعد با یه دسته خلاف کار رو به رو می شه ممکنه بره سراغ همایون:10::10:

Gregar
26-08-2009, 20:50
چه جالب!
عمه هه نگفت این لباسای بابات نیست که تنت کردی؟

ehsannirvana
26-08-2009, 20:50
این آتاری ها مال سال 75 بود اگه اشتباه نکنم...
والا اگه بخوای بصورت پرونده نگاری نگاه کنی,کنسول رو که نشون نداد اما از شکل گیم پد میشد فهمید Atari 2000 ـه
الانم پیدا میشه هم سالمش هم غیر سالمش(که فقط جنبه نمایشی داره)
منم یکی دارم اما کار نمیکنه,عین عطیقه میمونه ! :دی

MORINIO
26-08-2009, 20:52
اصلا یه فیلمی با این موضوع تخیلی و عاطفی که به درد ماه رمضان نمیخوره نمیدونم اینا چرا از این فیلمهای بی محتوا استفاده میکنند

کاچی بهتر هیچی! در ضمن تو این تلویزیون ایران همینشم دیگه گیر نمیاد اگه نبینید!:27:

amirmb1
26-08-2009, 20:54
چه جالب!
عمه هه نگفت این لباسای بابات نیست که تنت کردی؟

بعد 24 سال چی یادشه بیچاره:31::31:

MORINIO
26-08-2009, 21:01
فعلا بدبخت تر از محسن ( حمید گودرزی ) پیدا نمیشه! چون هیچ کس حرفاشو باور نمیکنه! :27:

mahdistar
26-08-2009, 21:18
من میگم قسمت آخر بر میگرده زمان خودش نمیزاره با انوش ازدواج کنه.همه چی بر میگرده.

pcforlife
26-08-2009, 21:25
من میگم قسمت آخر بر میگرده زمان خودش نمیزاره با انوش ازدواج کنه.همه چی بر میگرده.
من که میگم طبق معمول فیلمای تخیلی ایرانی، آخرش محسن تو همون زیرزمین خونشون تو سال 64 (نه الان که کلا رفته تو نواب:31:) بیدار میشه. بعد نمیزاره خواهرش با انوش ازدواج کنه(تا غلامرضا هست انوش چیه!:21:) با همایون میرن عتیقه ها رو میدن میراث فرهنگی... بعد مادر هما رو که کپ خود هماست میبینه و میگیرش. نهایتا هم با آب انار فروشی و فلاکت به زندگی ادامه میدن!!
ولی تیکه به من بگو عمه خیلی باحال بود...:27:

MaaRyaaMi
26-08-2009, 21:29
بهتر نبود می گفت بابام مرده ؟

:دی

evanescence722
26-08-2009, 21:38
گودرزي و سلوكي يه كم از سينما كه خسته شدن...اومدن به تلويزيون گند بزنن بعد برن...
احه چرا بازيگر سينما بايد تو تلويزيون مانور بده..
هر وقت هم اينطوري شده..اون سريال خوب در نيومد...
تو سريال اگه دقت كني به راه رفتن گودرزي واقعا كه ...مثله دخترا راه ميره..
اصلا اينا عادت به خط 11 ندارن...بس كه با 4 چرخه اين ور و اون ور زدن...
وا خسرتا..
تا كي....

pcforlife
26-08-2009, 21:39
بهتر نبود می گفت بابام مرده ؟

:دی
بیچاره اولش گفت بابامون 2 سال پیش یا همون 26 سال پیش مرده!:31:
ولی بازم میتونست به مریم دروغ بگه که بابای من که داداش تو باشه مرده (باها موافقم!):46:
راستی دهن روزه که نمیشه دروغ گفت!:18::27:

amin khan
26-08-2009, 21:41
راستی این آنفلونزای خوکی از کی اومده دقیقا ؟
توی این قسمت اون هما به مهدی سلوکی میگفت : بابا آنفلونزای خوکی که نداره ببرش پیش مادرت دیگه

این نشون میده که توی این سریالبیش از سالها وقت صرف شده... دی :

amirmb1
26-08-2009, 21:50
توی این قسمت اون هما به مهدی سلوکی میگفت : بابا آنفلونزای خوکی که نداره ببرش پیش مادرت دیگه

این نشون میده که توی این سریالبیش از سالها وقت صرف شده... دی :

این نشون می ده اینا فیلم رو روز می گیرن شب پخش می کنند:27::27:
(اکثر سریال های ایرانی همینطوریه)

H a m e e d
26-08-2009, 22:08

از بهار
ولی کلا هممونو گذاشتن سرکار امسال با این سریال کارتونیشون:41:

matr!x_2008
26-08-2009, 22:20
باز این سریال بهتره از اون 2 تا دیگه!ولی در کل انگار هر چی سال ها جلو تر میره سریال ها ابکی تر میشه:27:

RoYaYeEe_NiIiLi
26-08-2009, 22:29
باز این سریال بهتره از اون 2 تا دیگه!ولی در کل انگار هر چی سال ها جلو تر میره سریال ها ابکی تر میشه:27:

تایید میشه 100%
حالا باز اینو آدم میگه تو سینمای ایران جدیده بشینیم ببینیم...ولی بقیشون چرتن در حد تیم ملی

vandu
26-08-2009, 22:46
این سریال موضوع خوبی داره...
ولی نوع پرداختش خیلی مهم تره...
به نظر میاد یه جاهایی رو در آینده الکی کش بده...
البته امیدوارم این اتفاق نیفته...

دایی محسن
26-08-2009, 22:55
فقط موضوعش جالبه و داغش می کنه و گرنه از لحاظ حرفیی خیلی ضعیفه انگلر فیلم رو همون سال 64 ساختن و هر ساکنس رو یه بار بیشتر لرداشت نکردن

H a m e e d
26-08-2009, 23:18
فقط موضوعش جالبه و داغش می کنه و گرنه از لحاظ حرفیی خیلی ضعیفه انگلر فیلم رو همون سال 64 ساختن و هر ساکنس رو یه بار بیشتر لرداشت نکردن
سال 64 کی میدونست سریال چیه:27:
مگه چند بار برداشت هر سکانس قوت کارگردان یا بازیگرو رو ثابت میکنه؟
هنرپیشه های قوی گاهی حتی با یه برداشت هم میتونن یه سکانسو بازی کنن.:21:

mahshid20
27-08-2009, 00:04
موضوع جذاب و جديدي داره
ولي خيلي بهتر ميتونستن درست كنن.
الان يه جوريه فقط موضوعه فيلم خوبه.

khashi87
27-08-2009, 00:17
به نظر من اگه به جای این یارو گودرزی یه بازیگر دیگه میزاشتن بهتر بود.

dimah2005
27-08-2009, 00:48
بابا این شبنم قلی خانی حالمو داره بهم میزنه با این قیافه ی چپر چلاغش برنزه هم که کرده شبیه ....... شده

چند قسمت اینده ایشون،
بسیار زیبا و خوشگل می شن

در ضمن یه دکتر مهندسی چیزی هم میشه (به احتمال زیاد همون دکتر میشه)

حالا میگی نه ببین

امروز از سر بیکاری دیدمش
جالب بود (شاید دنبلش کردم )

ای دزدای بی شرف + سوتی بازار

نری اخراجی ها رو ببینید ها (وای خدا چقدر حال کردم ، اصلا بخاطر این جمله من می گیرم همشو نگا می کنم )

I3 E L O \/ E D
27-08-2009, 01:47
تایید نمیشه!

موضوع جذاب و جديدي داره
ولي خيلي بهتر ميتونستن درست كنن.
الان يه جوريه فقط موضوعه فيلم خوبه.
به نظر من بازی گودرزی هم خیلی خوب بود تا الان!
ولی این موضوع کلیشه ای عشق و عاشقی (از تیپ فیلم ایرانی) باز هم تو این فیلم اومد!

تایید میشه!

ehsannirvana
27-08-2009, 02:32
نری اخراجی ها رو ببینید ها (وای خدا چقدر حال کردم ، اصلا بخاطر این جمله من می گیرم همشو نگا می کنم )

خب این برمیگرده به همون ارادت خاص عليرضا افخمي به مردم الخصوص...

RoYaYeEe_NiIiLi
27-08-2009, 14:22
آره...دمشون گرم...کاش این سریاله زودتر پخش میشد که بیشتر ضایع بشن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن اون دختررو برنز نکردن...مثلا خبر شاهکار کردن دلشون خوشه که سیاهش کردن که بدبخت بیچاره نشون بده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H a m e e d
27-08-2009, 15:37
یه خورده بیش از حد مبهوته:18: که البته بیشتر اوقات همینجوری بازی میکنه
و یه خورده هم اضافه وزن داره:31:

Felakating
27-08-2009, 15:38
راستی زمان جنگ تریپ بگی مد بوده ما خبر نداشتیم؟[/quote] نوشته شده توسط DARKLORD 08

بابا تریپ بگی نیست که زیر شلواریه:16::26:

mahdistar
27-08-2009, 15:47

چرا خشایار جان مگه چشه؟خوب بازی میکنه که...

H a m e e d
27-08-2009, 16:04
تازه، مهدی سلوکی هم مخصوصا الآن که 27 سالشه دیگه اصلا بهش نمیاد نقش یه پسر 22 ساله.

amirmb1
27-08-2009, 20:08
می گم اگه این دختر کوچیکه رو 15 دقیقه دیگه آزاد می زاشتن خودش خطبه عقد رو خونده بود:27::27:

MaaRyaaMi
27-08-2009, 20:15
من از دختره خوشم میاد :دی

کسی اسمش رو میدونه؟

mahdistar
27-08-2009, 20:18
اگه این برگرده نزاره خواهرش با اون یارو ازدواج کنه که نمیشه،خیلی بده....خواهر زاده ی به این خوبی داره.فکر نکنم چیزی رو تغییر بده.
راستی از همه چی بگذریم دویدنشون خیلی باهال بود،مخصوصا محسن:دی

amirmb1
27-08-2009, 20:19
اگه این برگرده نزاره خواهرش با اون یارو ازدواج کنه که نمیشه،خیلی بده....خواهر زاده ی به این خوبی داره.فکر نکنم چیزی رو تغییر بده.

کلی خندیدم خیلی عجیب می دوید :27::27::31::10::10:

H a m e e d
27-08-2009, 20:58
حداقل شاید برای مادرش و همایون یه کاری بتونه بکنه...
ولی همونطور که توی زمان حال هیشکی حرفشو قبول نمیکنه، برگرده گذشته هم خب کسی به حرفش توجه نمیکنه و همه دوباره همون راههای قبلیشونو طی میکنن دیگه، پس با چه دلیل و مدرک قانع کننده ای میخواد اونارو از تصمیماشون منصرف کنه؟ مگر اینکه این دفعه یکی از اینارو با خودش ببره!
امشب ولی اولش سرکاری جالبی داشت!

ali_agha1981
27-08-2009, 21:02
ولی من مطمـءنم دیگه به زمان قبل برنمیگرده
چون اونجوری اولا کلا از لحاظ دینی با یه سری چیزا کاملا تضاد داره
دوما اگه بخواد دوباره برگرده که نمیشه
اونوقت اون کتیبه و خورشید میشه بازی...هرکی یه باز باهاش میره یه چرخی 24 سال بعد میزنه میاد و اصلا کلا مسخره میشه
من میگم این پسره همین جا میمونه .. و خورشید هم پیدا نمیشه ...یعنی اب میشه..:31:
بهش میگن که تو نمیتونی سرنوشت رو عوض کنی و سرنوشتت اینه که بیای 24 سال بعد و دیگه نتونی برگردی
پسره هم با هما ازدواج میکنه و با هم به خوبی و خوشی زندگی میکنن...:31::31:

nil2008
27-08-2009, 21:14
راستی بچه ها فکر کنم این یارو فری گوش بره همون همایون باشه که گفتن افتاده تو کار خلاف.....!!!!
تا ببینیم

H a m e e d
27-08-2009, 21:20
راستی بچه ها فکر کنم این یارو فری گوش بره همون همایون باشه که گفتن افتاده تو کار خلاف.....!!!!
تا ببینیم
اینم حدس قشنگیه! البته اونوقت دیگه عنصر تصادفش خیلی تو ذوق میزنه:13:
فرداشب که نداره؛ باید منتظر پس فردا شب بشیم.
ولی تا اینجای کار تنها سریالی که آدمو به ادامه دیدنش ترغیب کرده همین بوده (با وجود داستان فانتزیش)

mahdistar
27-08-2009, 21:22
ولی من مطمـءنم دیگه به زمان قبل برنمیگرده
چون اونجوری اولا کلا از لحاظ دینی با یه سری چیزا کاملا تضاد داره

برا چی.از لحاظ دینی با چی تضاد داره،یکی توضیح بده،من که نفهمیدم!!!

amirmb1
27-08-2009, 21:36
دوستان من تبلیغشو الان دیدم یه صحنه بود حمید گوردرزی رو صورت یه دختری دست می کشه که به نظر من کوچیکی هما بود چون طبق گفته دوستمون به یه نقش به نام کودکی هما وجود داره
پس اگه این دختره که نشون داد کودکی هما بوده که فک کنم باشه یعنی محسن برمی گرده به قدیم اما کی قسمت آخر؟

reza-atom
27-08-2009, 21:44
راستي يه سوال مهم :
آيا محسن اينده ي خودشو نميتونه ببينه پس خودش چي ميشه بعد از 24 سال ؟ حتما مجازيه !

------ پاورقي :
فرزين گوش بر پسر منوچهره (همن مو فرفريه كه الان بزرگ شده)

راستي بازي حميد گودرزي هم خيلي عاليه من بيشتر بخاطر حميد گودرزي نيگا ميكنم !

mahsa1469
27-08-2009, 21:53
آيا محسن اينده ي خودشو نميتونه ببينه پس خودش چي ميشه بعد از 24 سال ؟ حتما مجازيه !

خودش تو زمان مونده یگه

من فک می کنم این سریال در کل یه هدف رو دنبال می کنه و اون هم ینه که سرنوشت هرکسی رو خودش تعیین می کنه

N.E.G.A.R
27-08-2009, 23:46
سلام

به نظر من سریال خوبی و تا این قسمتش خیلی قابل پیش بینی نبوده و مخاطبو جذب خودش کرده که همین موضوع باعث موفقیت سریال شده.

RoYaYeEe_NiIiLi
27-08-2009, 23:55
توی تبلیغاتش خیلی چیزا رو نشون داد...مثلا مامان و خواهر محسن رو که اون دایره ی خورشیدی رو نگاه میکردن...پس این یعنی اینکه بر میگرده به گذشته
یه جورایی میشه داستانشو به اثر پروانه ایی نسبت داد......تو این فیلم هم یارو همش میخواست آیندرو تغیر بده...ولی همش گند میزد...آخرش منبع خرابکاری رو بی خیال شد
باید ببیینیم چقد شبیه این درستش میکنن

امير موسر
27-08-2009, 23:59
یه چیزی وقتی داشت خواب میدید که برگشت به گذشته و از خواب بیدار شدو و به مادرش سلام کرد و ... جلوی در اون یارو سانتافه داشت !! سال 64 سانتافه هم مگه بوده !!!؟

mahsa1469
28-08-2009, 00:01
فردا کی تکرار می ده؟؟

H a m e e d
28-08-2009, 00:01
یه چیزی وقتی داشت خواب میسدید که برگشت به گذشته و از خواب بیدار شدو و به مادرش سلام کرد و ... جلوی در اون یارو سانتافه داشت !! سال 64 سانتافه هم مگه بوده !!!؟
نشون میداد که مثلا داره پرت و پلا میبینه. تو خوابهای ما هم گاهی از این اتفاقات میفته که با عقل جور درنمیاد.

pcforlife
28-08-2009, 00:41
آيا محسن اينده ي خودشو نميتونه ببينه پس خودش چي ميشه بعد از 24 سال ؟

بعد 24 سال اونم یه گندی میشد عین بقیه...:27: ولی خارج از شوخی ای کاش رو آینده محسن هم یه مانور میداد!

فرزين گوش بر پسر منوچهره (همن مو فرفريه كه الان بزرگ شده)

احسنت... تایید میشه!!:33:

من فک می کنم این سریال در کل یه هدف رو دنبال می کنه و اون هم ینه که سرنوشت هرکسی رو خودش تعیین می کنه
امیدوارم با چیزای دیگه ای غیر از این هدف قاطی نشه...:19:

Reza_994
28-08-2009, 01:04
این سریال به جز صدا داره از داستان سریال گمشدگان نیز کپی می کنه

صدا همون جایی که به آینده رفت ( قسمت فلش های زمانی لاست فصل پنجم)
صحبتهای محسن درباره سرنوشت و تغییر دادن آن!
سفر به آینده.

khashi87
28-08-2009, 01:25
آقا این جوری بخوای فکر کنی که تمام فیلم های ایرانی یه کپی هستش.
اما تا اینجا که من هیچ حدسی برای آخرش نتونستم بزنم.

Felakating
28-08-2009, 02:24
آخرشو بگم.:41:
مثل فیلمای دیگه ی ایرانی میریم سره کار .:27:
چه چایان خوبی نه؟:31:

mahdistar
28-08-2009, 10:45
یه چیزی وقتی داشت خواب میدید که برگشت به گذشته و از خواب بیدار شدو و به مادرش سلام کرد و ... جلوی در اون یارو سانتافه داشت !! سال 64 سانتافه هم مگه بوده !!!؟

آره بابا بوده،مگه نمیدونی،این چشم بادومیا ورداشته بودن احتکار کرده بودن،الان تازه چند سالیه دارن میدن بیرون،اون یکیم از انبارشون در رفته بود،اون پلاک جدیدم که دیدی ایران از اون سالا داشت،میخواست تمرین احتکارو یاد بده به مردم برا الان!:دی

dimah2005
28-08-2009, 14:57
آقا این جوری بخوای فکر کنی که تمام فیلم های ایرانی یه کپی هستش.
اما تا اینجا که من هیچ حدسی برای آخرش نتونستم بزنم.

آخرش که از چند حالت بیشتر خارج نیست

بر می گرده عقب و گذشته رو درست می کنه

بعد یا همون گذشته می مونه که با مادر هما که بیوه هستش ازدواج می کنه
یا میاد حال که هما ادم شده و یه ادم حسابیه باهاش ازدواج می کنه
یا کلن بی خیال میشه میره جنگ شهید میشه

H a m e e d
28-08-2009, 15:13
راستي يه سوال مهم :

بعد 24 سال اونم یه گندی میشد عین بقیه...:27: ولی خارج از شوخی ای کاش رو آینده محسن هم یه مانور میداد!

فکر کنم محسن تنها کسیه که آینده ش دست خودشه و فرقش با آدمای عادی هم همینه.

amin khan
28-08-2009, 20:15
بابا اینا دیگه شورشو در آوردن...
یه فیلم به زور گذاشتن ، اونم جمعه ها پخش نمیشه ، شبای قدر هم یحتمل پخش نمیکنن ، قسمتای عادیش هم 40 دقیقه است ، 5 دقیقه شامل تیتراژ ، 5 دقیقه هم پیام بازرگانی ، نیم ساعت فیلم آبکی ساختن خیرش رو ببینید ( حالا بعد ماه رمضون آقای ضرغامی میاد مثل رستگاران ازش به عنوان شاهکار تلویزیون و صدا و سیما تشکر میکنه )

mahdistar
28-08-2009, 20:19
ما رو باش کلی ذق کردیک گفتم الان شروع میشه،TVروشن کردم دیدم این یارو مجری کلید اسراره،حالا کسی که اینجا غریبه نیست،بد ضایع شدم!!!

mehdi_360
28-08-2009, 23:36
منوچهر کی بود؟
همون که عطیقه فروشه رو معرفی کرد؟

pedram_sad
28-08-2009, 23:45
بابا اینا دیگه شورشو در آوردن...
یه فیلم به زور گذاشتن ، اونم جمعه ها پخش نمیشه ، شبای قدر هم یحتمل پخش نمیکنن ، قسمتای عادیش هم 40 دقیقه است ، 5 دقیقه شامل تیتراژ ، 5 دقیقه هم پیام بازرگانی ، نیم ساعت فیلم آبکی ساختن خیرش رو ببینید ( حالا بعد ماه رمضون آقای ضرغامی میاد مثل رستگاران ازش به عنوان شاهکار تلویزیون و صدا و سیما تشکر میکنه )
اینا 30 سالی میشه این دکون رو باز کردن
سازنده ها به مدیریت credit میدن و مدیریت هم به سازنده ها
بی خیال مردم و نظراتشون

RoYaYeEe_NiIiLi
28-08-2009, 23:46
منوچهر کی بود؟
همون که عطیقه فروشه رو معرفی کرد؟

آره همونه
همونی که پسرش به مامانش میگفت که مامان پشت لب من چه رنگیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*M!L4D*
28-08-2009, 23:50
امشب نداد یا من ندیدم ؟

RoYaYeEe_NiIiLi
28-08-2009, 23:59
امشب نداد یا من ندیدم ؟

نه نداد...به جاش کلید اسرار رو داد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

khashi87
29-08-2009, 00:45
اما فکر کنم همایون الآن دیگه سر دسته مافیا شده
لعنت به کلید اسرار

hesam 63
29-08-2009, 08:19
کار تا الان خوب پیش رفته فقط امیدوارم با توجه به اینکه هنوز فیلمبرداری به پایان نرسیده به کلیت فیلمنامه لطمه وارد نشه ...
البته بهتر بود چنین طرحی رو کار نمی کردن چون نگاه شخصیت اول داستان یک نگاه سطحی به 24 سال بعد خودش هست و همه چیز متمرکز به پیدا شدن راه حلی برای برگشت به زمان برای جبران اتفاقات آینده است.
بازیگر نقش هما می گوید نمی توان سرنوشت را تغییر داد ولی نه سرنوشتی که خود نقش اول مرد در آن دخالتی نداشته ...
...
امیدوارم همه چیز حساب شده پیش بره و پایان بندی سر هم شده نداشته باشیم ( مثلا همه اینها خواب باشه)
گمان می کنم طرح کلی و هسته اصلی داستان نوشته شده ، کما اینکه اسم داستان " پنجمین خورشید " هست و خود کتیبه دارای 5 نشان خورشید هست . شاید 4 زنجیر دیگر وجود دارد و آنها باید پیدا شوند و یا هر کدام از 5 نشان دارای یک بعد زمانی است که به دلیل طراحی صحنه و وقت کم چنین اتفاقی را بعید می دانم
به شخصه یک پایان تلخ را بیشتر می پسندم

aseman1985
29-08-2009, 11:31
اگه تو اون تیتراژ اولش یه سری چیزا رو نشون نمیدادن خیلی بهتر بود آخه اینجوری بعضی چیزاش لو رفت .

H a m e e d
30-08-2009, 00:23
به شخصه یک پایان تلخ را بیشتر می پسندم
سریالای ماه رمضون هیچوقت پایان تلخ ندارن، پایان خوب و حساب شده هم نمیشه گفت بهشون، پایان آبکی و سرهم بندی شده بهترین توصیفه.

amin khan
30-08-2009, 00:40
آقا حله دیگه
توی تیتراژ آخرش مینویسه کودکی هما
بعد توی قسمت قبلی هم میگفت اگه رفتی به 24 قبل کمکم کن
این حمید گودرزی بر میگرده به زمان خودش بعد میره دنبال اون کارهای هما تا دیگه گدا نشه...

H a m e e d
30-08-2009, 03:09
آقا حله دیگه
توی تیتراژ آخرش مینویسه کودکی هما
بعد توی قسمت قبلی هم میگفت اگه رفتی به 24 قبل کمکم کن
این حمید گودرزی بر میگرده به زمان خودش بعد میره دنبال اون کارهای هما تا دیگه گدا نشه...
یعنی همون زمان به فرزند خوندگی قبولش میکنن؟:27:

attractive_girl
30-08-2009, 08:08
میگم این مکانیکیام خوب پولدارن و ما خبر نداشتیما :31:

تا حمید گودرزی گفت پول میخوام زرتی 300 تومن دراورد داد بهش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*M!L4D*
30-08-2009, 09:08
دیشب این همایون رو دیدم یاد این فیلم ها گانگستری افتادم:دی ...! جالب بود دیشب ...!

M O B I N
30-08-2009, 10:28
میگم ای کاشی تو سریال یه طعنه ای هم به بعضی چیزای ریز میزد الان پسره برداشته شلواره جین پوشیده که زمان اول انقلاب سپاهیا اونا رو پاره میکردند!! : دی البته 64 اول انقلاب نبود ولی میشد ربطش داد ... بگذریم !!!
ولی من بازم می گم به این سریالا دارن آب میبندن !!

sara_girl
30-08-2009, 10:30
سریال خوبیه ولی 2 تای دیگه افتضاحه.......

attractive_girl
30-08-2009, 10:38
کلا امسال وضع سریالا خیلی افتضاح تر از همه ی سال های قبله.

برای همینم هست که هر روز هم از سریال های سال قبل کمک میگیرن و تکرارشو میذارن!!!!

احمد ترابی
30-08-2009, 10:55
ماه رمضون امسال با سالهای دیگه خیلی فرق میکنه
پارسال همه شبکه ها فیلم و سریال میداد اما امسال نمیده

sara_girl
30-08-2009, 10:55
آره سریالای سالهای پیش خیلی باحال بود مثل اغما و روز حسرت.....

aseman1985
30-08-2009, 13:51
خیلی واسم جالبه که ببنینم که اخر این سریال میخواد به این سمت بره که محسن میتونه رو سرنوشت اطرافیاش تاثیر بذاره یا نه؟
البته به نظر من که این سریال خیلی بهتر از سریالای روز حسرت و اغما و از این تیپ سریالا است اخه دیگه همش تکراری شده بودن و ماه رمضون یه تیپ سریال تکراری بود

mahsa1469
30-08-2009, 14:11
راه رفتن هما برام خیلی جالب خیلی سعی می کنه مث داش لاتا باشه ولی اصلا نمی تونه!!!

RoYaYeEe_NiIiLi
30-08-2009, 15:57
بچه ها امروز تکرارش ساعت چنده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون

behnam_tr
30-08-2009, 16:01
راه رفتن هما برام خیلی جالب خیلی سعی می کنه مث داش لاتا باشه ولی اصلا نمی تونه!!!

آره دیشب تو یه تیکه که داشت با حمید میرفت و دوربین از پشت میگرفت تابلو بود شدید !!:31:

behnam_tr
30-08-2009, 16:01
بچه ها امروز تکرارش ساعت چنده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون

فکر میکنم تا حالا پخش شده باشه ...:20:

behnam_tr
30-08-2009, 16:03
میگم ای کاشی تو سریال یه طعنه ای هم به بعضی چیزای ریز میزد الان پسره برداشته شلواره جین پوشیده که زمان اول انقلاب سپاهیا اونا رو پاره میکردند!! : دی البته 64 اول انقلاب نبود ولی میشد ربطش داد ... بگذریم !!!

:18::18::18::18::18::18:
یعنی چی ؟؟ من دوزاریم نیفتاد ؟؟

خیلی واسم جالبه که ببنینم که اخر این سریال میخواد به این سمت بره که محسن میتونه رو سرنوشت اطرافیاش تاثیر بذاره یا نه؟
البته به نظر من که این سریال خیلی بهتر از سریالای روز حسرت و اغما و از این تیپ سریالا است اخه دیگه همش تکراری شده بودن و ماه رمضون یه تیپ سریال تکراری بود

:46:ایول به نکته خوبی اشاره کردی //
من دیشب داشتم به این فکر میکردم که هدف نویسنده چیه ؟؟
میخواد بگه سرنوشت قابل تغییر هست یا نه ؟؟

:11:

RoYaYeEe_NiIiLi
30-08-2009, 16:07
فکر میکنم تا حالا پخش شده باشه ...:20:

ای وااااییی...الان که داره فوتبال میده
نکنه قبل فوتبال پخشش کردن؟:37:
من نمیخوام:37:
آقا یکی خلاصه ی این قسمتشو برای من تعریف میکنه؟:37:

amirmb1
30-08-2009, 16:15

ساعت 4:15 گذاشته الان یه توضیح می دم در مورد این قسمت:31:

attractive_girl
30-08-2009, 16:17

غصه نخور چیز خاصی نداشت :46:
هیچی دیگه هما اینا میرن دنبال گردنبنده بعد قرار میشه گودرزی 200 تومن بیاره بده به کار چاق کنا بعد طبق معمول میره پیش برادرزادش(سلوکی) میگه بابام گفته گوشی براش بخرم پول ندارم :31: بعد برادرزاده اش رو تیغ زد و به جای 200 هم 300 تومن میگیره ازش بعد قرار میشه فرداش( که ادامه ی امروز میشه ) طرف گردنبندو بیاره.
بعدش حمید گودرزی هم میره یه سر خونه ی همایون اینا و خودشو پسر محسن معرفی میکنه و میره دنباله همایون
آخرین صحنه هم صحنه ی برخورد حمید و همایون بود.
:46:

amirmb1
30-08-2009, 16:26
غصه نخور چیز خاصی نداشت :46:
هیچی دیگه هما اینا میرن دنبال گردنبنده بعد قرار میشه گودرزی 200 تومن بیاره بده به کار چاق کنا بعد طبق معمول میره پیش برادرزادش(سلوکی) میگه بابام گفته گوشی براش بخرم پول ندارم :31: بعد برادرزاده اش رو تیغ زد و به جای 200 هم 300 تومن میگیره ازش بعد قرار میشه فرداش( که ادامه ی امروز میشه ) طرف گردنبندو بیاره.
بعدش حمید گودرزی هم میره یه سر خونه ی همایون اینا و خودشو پسر محسن معرفی میکنه و میره دنباله همایون
آخرین صحنه هم صحنه ی برخورد حمید و همایون بود.
:46:

اضافه کنم محسن اعلام کرد که به هما علاقه داره به 2 دلیل
1)خواهر زاده اش گفت به این دختره علاقه داری(هما)چهره ات داد می زنه بعد محسن خندید و رفت
2)وقتی هما گفت فرزیم از خواستگاری کرده محسن گفت:غلط کرده و وقتی برای پول دادن می رفتن پیش فرزین محسن گفت هما خانوم شما نیا این مرتیکه با شما صحبت نمی کنه و به شما چشم داره:31:
هما هم که محسن علاقه داره
نتیجه گیری عروس چه قدر قشنگه ایشاالله مبارکش باد دوماد چه خوش آب و رنگه ایشالله مبارکش باد:26::26:

sinath
30-08-2009, 16:29
واکنش ده نمکی به ديالوگ يک سريال

ایرنا: کارگردان اخراجي ها ،بي ادبانه و پرخاشگرانه خواندن اين فيلم را در يکي از سريال هاي ماه رمضان ناشي از سهل انگاري کارگردان اين سريال قلمداد کرد.
در يکي از ديالوگ هاي يکي از سريال هاي مناسبتي ماه مبارک رمضان اخراجي هاي 2 فيلمي مملو از الفاظ زشت و بي ادبانه خوانده شد و به بچه ها توصيه شد تا به ديدن اين فيلم سينمايي نروند.
مسعود ده نمکي گفت: قطعا موضع مديريت صدا و سيما درباره اخراجي ها آن چيزي نيست که در يک سريال به اين اثر سينمايي نسبت داده شد.
وي افزود: مهندس ضرغامي در هنگام اکران اخراجي هاي 2 به ديدن اين اثر سينمايي آمد و از آن ديدن کرد. همچنين شبکه سوم سيما نيز بارها اخراجي هاي 1 را در تلويزيون به نمايش گذاشته که اين نشان از استقبال مسئولان اين شبکه از اخراجي ها دارد.
اين کارگردان سينما ياداور شد: پس از توهين به اخراجي ها در سريال مناسبتي شبکه سوم سيما، بسياري از علاقه مندان به اين فيلم سينمايي در تماس هايي که داشتند از اين توهين ابراز تاسف کرده و اعتراض خود را به اين سريال و کارگردان ان اعلام کردند.
ده نمکي خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم کارگردان اين فيلم در بکاربردن اين ديالوگ سهل انگاري کرده است. متاسفانه هميشه آدم هاي کوچک بدنبال اين هستند که از هر موقعيتي براي پرخاش به ديگر آثار استفاده کنند.
وي گفت: من به اين توهين ها اهميتي نمي دهم اما بايد ديد مخاطب اخراجي هاي 1 و 2 بيشتر بوده يا سريالي که در آن به اين اثر سينمايي توهين مي شود. اميدوارم ماه مبارک رمضان سبب شود تا برخي از افراد در رفتار خود بازبيني کنند.

amirmb1
30-08-2009, 16:36
واکنش ده نمکی به ديالوگ يک سريال

ایرنا: کارگردان اخراجي ها ،بي ادبانه و پرخاشگرانه خواندن اين فيلم را در يکي از سريال هاي ماه رمضان ناشي از سهل انگاري کارگردان اين سريال قلمداد کرد.
در يکي از ديالوگ هاي يکي از سريال هاي مناسبتي ماه مبارک رمضان اخراجي هاي 2 فيلمي مملو از الفاظ زشت و بي ادبانه خوانده شد و به بچه ها توصيه شد تا به ديدن اين فيلم سينمايي نروند.
مسعود ده نمکي گفت: قطعا موضع مديريت صدا و سيما درباره اخراجي ها آن چيزي نيست که در يک سريال به اين اثر سينمايي نسبت داده شد.
وي افزود: مهندس ضرغامي در هنگام اکران اخراجي هاي 2 به ديدن اين اثر سينمايي آمد و از آن ديدن کرد. همچنين شبکه سوم سيما نيز بارها اخراجي هاي 1 را در تلويزيون به نمايش گذاشته که اين نشان از استقبال مسئولان اين شبکه از اخراجي ها دارد.
اين کارگردان سينما ياداور شد: پس از توهين به اخراجي ها در سريال مناسبتي شبکه سوم سيما، بسياري از علاقه مندان به اين فيلم سينمايي در تماس هايي که داشتند از اين توهين ابراز تاسف کرده و اعتراض خود را به اين سريال و کارگردان ان اعلام کردند.
ده نمکي خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم کارگردان اين فيلم در بکاربردن اين ديالوگ سهل انگاري کرده است. متاسفانه هميشه آدم هاي کوچک بدنبال اين هستند که از هر موقعيتي براي پرخاش به ديگر آثار استفاده کنند.
وي گفت: من به اين توهين ها اهميتي نمي دهم اما بايد ديد مخاطب اخراجي هاي 1 و 2 بيشتر بوده يا سريالي که در آن به اين اثر سينمايي توهين مي شود. اميدوارم ماه مبارک رمضان سبب شود تا برخي از افراد در رفتار خود بازبيني کنند.

بدون منبع هستش؟:10:

RoYaYeEe_NiIiLi
30-08-2009, 16:53

افاده ها طبق طبق....خب اینو تو تی وی نشون دادن با 1000 تا سانشور...شاهکار کردن...

اینکه به همه گفته بچه هاتونو نفرستید واسه همچین فیلمی واقعیته...اگه خیلی باحاله خودش باید قبول کنه

مطمئنا این سریال هم اگه آزادی های سینما رو داشت حتما میتونست با سریال بودنش 1000 برابر اخراجی ها درآمد کسب کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

RoYaYeEe_NiIiLi
30-08-2009, 21:33
این محسن که میخواد همه چیو درست کنه دیگه او بیچاره رو چرا لو داد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H a m e e d
30-08-2009, 22:00
همایون ولی انصافا توی دوران میانسالیش خوش تیپ شده بود.فقط چشماشو هی ریز میکرد که مثلا ما فکر کنیم پیر شده!

mf.designing
30-08-2009, 22:03
همایون ولی انصافا توی دوران میانسالیش خوش تیپ شده بود.فقط چشماشو هی ریز میکرد که مثلا ما فکر کنیم پیر شده!
بابا چشماشو ریز میکنه که شبیه پدر خوانده بشه!!!

Mahdi/s
30-08-2009, 22:04
چقدر سریال های ما ضعف داره...پس کی میخواد این ضعف هاش درست بشه.....بزارید ضعفهای این قسمت رو بگم...

1_ اونجا که تو تونل همایون به محسن شک میکنه.....میگه نکونه تو منو لو داده باشی....بعدشم محسن میگه اگه من لو داده بودم که باهات فرار نمیکردم.....که این اشتباهه....اگه محسن از طرف پلیسا باشه...100%باید با همایون بره....که هرجا اون بره بتونه به پلیس بگه...

2_بعدش میرسن به اون چوپان....دیگه لازم به اسحله کشیدن نیست......کافیه 100هزار تومان بده به یارو....موتورش مگه چقدر قیمتش بود...اونطوری دیگه شلیک نمیکرد....

3_من هنوز نفهمیدم که چرا میخوا پلیس ایران رو انقدر بزرگ جلوه بدن.....اونجا که محسن زنگ میزنه به پلیس و جای همایون رو لو میده دیگه دلیل نداره پلیس آژیر بکشه....اصلا آژیرش برای چی هست....غیر از اینکه طرف میفهمه و ممکنه فرار کنه

به نظرم این فیلما جایی برای حرف زدن نزاشته.....خیلی ضعیف عمل کرده.....

amirmb1
30-08-2009, 22:19
دوستان من این قسمت رو ندیدم کسی می تونه یه زره کوچولو موچولو توضیح بده :دی
راستی قسمت قبل رو دیدید یارو چه طوری رو سقف وایساده بود آخه تابلو نبود کی می ره با تفنگ رو پشت بوم تفنگ هم بالای سرش می گیره:27:

RoYaYeEe_NiIiLi
30-08-2009, 22:28
3_من هنوز نفهمیدم که چرا میخوا پلیس ایران رو انقدر بزرگ جلوه بدن.....اونجا که محسن زنگ میزنه به پلیس و جای همایون رو لو میده دیگه دلیل نداره پلیس آژیر بکشه....اصلا آژیرش برای چی هست....غیر از اینکه طرف میفهمه و ممکنه فرار کنه

آره راست میگی
من اونموقع که دیدم میخواستم کلمو بکوبونم به دیوار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدش جالب اینه که این پلیسا زدن ملتو کشتن
اولین سریالی بود که پلیسارو انقد خشن نشون داد

RoYaYeEe_NiIiLi
30-08-2009, 22:32
دوستان من این قسمت رو ندیدم کسی می تونه یه زره کوچولو موچولو توضیح بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

محسن رفت پیش همایون و کللی متلک بارش کرد که تو چرا اینطوری شدی و خلافکار شدی و احمق و اینا...کللی متلک و اینا بارش کرد...بعدش پلیسا ریختن تو باغه و اونا از یه راه زیر زمینی فرار کردن و محسن از همایون جدا شد و رفت زنگ زد به پلیس لوش داد...قبلشم زنگ زد بهش گفت که منو ببخش و تقصیر من بوده اینطوری شدی و اینا...دیگه اون لحظه که پلیس اومد که فیلم تموم شد

mahdistar
30-08-2009, 22:34
آره بابا پلیس کی حق داره به فرد غیر مسلح شلیک کنه؟؟اینا به همه شلیک میکردن اگه این محسن بدبخت میمرد،چی؟چیکاره بود اون وسط من نمیدونم از این چیزای به این سادگی چیجوری میگذرن.یا شاید فکر میکنن ما نمیفهمیم!!!

mahdistar
30-08-2009, 22:37
ولی این شخصیت همایون یه چیز خوبیم به ما یاد میده ها.مرام و معرفت.خداییش،چقدر نسبت به دوستش با مرامه،اونم بعد از این همه سال.

mahdistar
30-08-2009, 22:42
محسن رفت پیش همایون و کللی متلک بارش کرد که تو چرا اینطوری شدی و خلافکار شدی و احمق و اینا...کللی متلک و اینا بارش کرد...بعدش پلیسا ریختن تو باغه و اونا از یه راه زیر زمینی فرار کردن و محسن از همایون جدا شد و رفت زنگ زد به پلیس لوش داد...قبلشم زنگ زد بهش گفت که منو ببخش و تقصیر من بوده اینطوری شدی و اینا...دیگه اون لحظه که پلیس اومد که فیلم تموم شد
خلاصه 40 دقیقه فیلم تو 2خط.جالب بود:دی خلاصه کردن کتابا موقع امتحانات فکر کنم خیلی جالب بوده !!!دی:

mahdistar
30-08-2009, 22:49
2_بعدش میرسن به اون چوپان....دیگه لازم به اسحله کشیدن نیست......کافیه 100هزار تومان بده به یارو....موتورش مگه چقدر قیمتش بود...اونطوری دیگه شلیک نمیکرد....
عزیز من این یه تیکه رو نشد دیگه...وقتی کار به این راحتی میشه کرد،اونم مجانی،براچی 100 تومان پول بدی؟نمیخواست بکشه که یه تهدید بود خوب.
این 100 تومنو تو این ارزونی میره 6کیلو گوشت میخره.!ببین منو ،6کیلو...خیلیه ها!!!:دی

RoYaYeEe_NiIiLi
30-08-2009, 22:52
خلاصه 40 دقیقه فیلم تو 2خط.جالب بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif خلاصه کردن کتابا موقع امتحانات فکر کنم خیلی جالب بوده !!!دی:
خب بقیش دیگه لوس بازیه همایون و محسن بود
من که نمیتونم لوس بازیا اونارم بنویسم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تازه یه خط هم زیادیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ramana
30-08-2009, 23:05
بنظر من سریال داره بیخود می شه. امشب که خیلی بیخود بود ولی شخصیت همایون واقعا با مرامه .

khashi87
31-08-2009, 00:25
این محسن هرس آدمو یه جاها در میآره
اما چه عجب یه سریال نشون دادن توش پلیس تیر میخوره.

Layken
31-08-2009, 00:57
این محسن هرس آدمو یه جاها در میآره
اما چه عجب یه سریال نشون دادن توش پلیس تیر میخوره.
اینجارو خوب اومدی خفن صحنه ای بود ..
به نظرتون پلیس میگیره همایونو ؟؟؟

MORINIO
31-08-2009, 02:06
ولی این محسن خیلی نامرده:2: واسه چی همایون رو لو داد؟ !!!
اونوقت اگه نتونه برگرده به قبل ( البته ظاهرا برمیگرده) تکلیف همایون بدبخت چی میشد؟!

البته هنوز صد درصد مطمئن نیستم که پلیس بتونه همایون رو بگیره!

amirmb1
31-08-2009, 03:58
دوستان من این قسمت رو ندیدم ولی همتون می گید محسن لو داده
ولی من نمی فهمم چه جوری لو داده آخه محسن بعد از 24سال که یه 5000تومانی می بینه تعجب می کنه چه جوری آدرس باغ رو یاد گرفت :46::10::10:

ferdfe
31-08-2009, 04:18
دوستان من این قسمت رو ندیدم ولی همتون می گید محسن لو داده
ولی من نمی فهمم چه جوری لو داده آخه محسن بعد از 24سال که یه 5000تومانی می بینه تعجب می کنه چه جوری آدرس باغ رو یاد گرفت :46::10::10:

باغ نه ! قهوه خونه وسط جاده !!
كه 200 متر با تاكسي ازش فاصله داره :46: