PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از بین رفتن ویندوز Xp

SIMON137
16-08-2009, 15:59
سلام بر دوستان.
خدمت شما عرض کنم ماجرا از این قرار هست که یکی از عزیزان یک cd ps2 داد ما رایت کنیم ، پس از گذاشتن سی دی توی دستگاه ، بلافاصه یک اتورانی باز شد و اول ویروس اتوران وارد سیستم شد ، و بعد یک فایل اتوران اومد بالاش نوشته بود ویروس رفت گوشه صفحه ، بلافاصله کی کد آنتی ویروسم در لیست سیاه قرار گرفت و آنتی ویروس بسته شد ، ویندوز xp هنگ کرد ، سیستم ریست شد.
بعد زمانی که موقع انتخاب دو ویندوز ، ویندوز xp رو انتخاب می کنم ، سیستم ریست میشه.
الان چیکار می تونم بکنم ؟

saeed774
16-08-2009, 21:56
شما بايد با آنتي ويروس بوتيبل دار سيستم رو اسكن كني :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

DaRiOuShJh
17-08-2009, 19:43
هه هه هه!×!
شرمنده@×! بابا چی شد!×!؟@#
اگر ویروس کش هم نداری دمه دست ببین فایل boot.ini رو ویرایش کرده شاید

این آدرس:

C:\boot.ini

تحت داسی چیزی بیا بالا ببین این تو نقل و نبات نکاشته باشه

SIMON137
07-09-2009, 21:32
باز هم مشکل ما مرتفع نگشت ... با آنتي ويروس بوتيبل دار هم اسکن کردم اتفاق خاصی نیفتاد ...
وقتی با حالت سیف مد هم می خوام بیام بالا سیستم ریست میشه ،... با هر حالتی اینطوری هست.

saeed774
07-09-2009, 21:55
ويندوز بعدي شما چيه ؟ ميتوني با اون بالا بياي ؟ اگه تونستي فايل اتوران رو باز كن و اسم ويروسي كه بكار ميندازه رو بنويس .
فايل اتوران بصورت مخفي وسيستمي هست .

SIMON137
07-09-2009, 22:15
ويندوز بعدي شما چيه ؟ ميتوني با اون بالا بياي ؟ اگه تونستي فايل اتوران رو باز كن و اسم ويروسي كه بكار ميندازه رو بنويس .
فايل اتوران بصورت مخفي وسيستمي هست .
ویندوزی که استفاده می کنم ویستا هست ... فایل اتوران رو از کجا باز کنم ؟ خب اگر باز کنم این هم ویروسی میشه که ؟ ...

saeed774
08-09-2009, 01:56
ویندوزی که استفاده می کنم ویستا هست ... فایل اتوران رو از کجا باز کنم ؟ خب اگر باز کنم این هم ویروسی میشه که ؟ ...

بيخيال شو . تو يه جا آپ كن تا من باز كنم . تو ويستا چه آنتي ويروسي داري كه بهش گير نميده ؟

SIMON137
08-09-2009, 08:32
بيخيال شو . تو يه جا آپ كن تا من باز كنم . تو ويستا چه آنتي ويروسي داري كه بهش گير نميده ؟
کسپر یا کاسپر دارم :دی
خب این ویروسه رو از کجا گیرش بیارم آپلود کنم ؟ توی اون یارو سی دیه بود ...

saeed774
08-09-2009, 14:42
با كسپرسكي درايو ويندوز اكس پي رو اسكن كردي ؟ چيزي پيدا نكرد؟!
به احتمال زياد تو Boot.ini ويندوز مشكلي بوجود اومده كه باعث اين مشكل ميشه .
شما برنامه زيرو تو ويستا نصب كن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد تو پانل كناري وارد Change Settings شو و در كادر پايين در قسمت choose an os .... از منوي كشوئي Earlier windows of... رو انتخاب كن و از درايو هم درايو C رو انتخاب كن بعد Save بزن . با نرم افزار كار كني خودت چيزايي ميفهمي اما صدرصد با اين نرم افزار ميتوني مشكل بوت رو حل كني .

SIMON137
08-09-2009, 15:32
بعد تو پانل كناري وارد Change Settings شو و در كادر پايين در قسمت choose an os .... از منوي كشوئي Earlier windows of... رو انتخاب كن و از درايو هم درايو C رو انتخاب كن بعد Save بزن . با نرم افزار كار كني خودت چيزايي ميفهمي اما صدرصد با اين نرم افزار ميتوني مشكل بوت رو حل كني .
میگم من الان باید d رو انتخاب کنم ؟ ، چون تو ویستا درایوی که توش ویندوز رو میریزیم c میشناسه ...
باید الان c رو انتخاب کنم یا d ؟

saeed774
08-09-2009, 16:52
باید الان c رو انتخاب کنم یا d ؟
درايوي كه ويندوز xp رو نصب كردي انتخاب كن درسته كه ويستا درايو خودش رو C ميشناسه ولي درايو C ، درايوي هست كه اكتيو هست و ويندوز اول يا بهتر بگم اولين ويندوزي كه نصب كردي اونه . تو اون ليست براي Xp درايو C و براي ويستا درايوي رو كه نصب كردي يا با ويستا كاري نداشته باش .

DaRiOuShJh
08-09-2009, 19:37
بابا امیر جان برار نزنی بترکونی سیستم رو
بزار حالش رو بکنه
الان ویروسه داره با سیستمت هم زیستی میکنه بنده خدا
ماه رمضونی بی خونمونش نکن!

SIMON137
09-09-2009, 18:31
میگم ، من اگه ویندوزم رو ریپیر کنم ، منوها و برنامه ها و اینا می پره ؟
چیکار کنم روی قبلی یک ویندوز بریزم همه چیز هم سرجاش باشه ؟

DaRiOuShJh
09-09-2009, 19:21
کلن repair و backup و recovery اینا رو بی خیال شو که گند میزنن تو فایل ها و ....

خودت همون فولدرهایی رو که اصله کارین رو کپی کن توی یه درایو دیگه بعد این درایوت رو فرمت و fdisk و اسید پاشی و دوا سوسک و هر چی میاری دمه دستت بکن تا بلکه ویروس پر شه

saeed774
09-09-2009, 19:28
میگم ، من اگه ویندوزم رو ریپیر کنم ، منوها و برنامه ها و اینا می پره ؟
چیکار کنم روی قبلی یک ویندوز بریزم همه چیز هم سرجاش باشه ؟

من آخرين بار 4 يا 5 سال پيش از طريق ريپير ابتداي نصب ويندوز اكس پي ، ويندوز رو Repair كردم و تا جايي كه يادمه ازت سوال ميپرسه كه ميخواي برنامه ها و تنظيمات ويندوز قبلي بمونه يا نه ؟ كه بايد yes كني . دقيقا يادم نيست . ولي چون Repair هست قائدتا بايد برنامه ها سر جاش بمونن .