PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Dell or Macbook Pro

brain
14-08-2009, 22:32
سلام.

هدف : کار گرافیک + بازی های جدید

قیمت : 1.5 میلیون

بین macbook pro و dell (فقط ) ، کدوم رو انتخاب می کنید ؟

اون mac ی که مد نظرمه اینه سیستمش و 1.5 هستش :
macbook pro

Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 DDR3 SDRAM - 1066 MHz GB RAM
250 GB hard drive
13.3 " Screen
Apple MacOS X 10.5
میتونید با جزییاتش رو اینجا ببنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا خودتون بین این سیستم و یک مدل از dell :ه همین قیمت هستش یه مقایسه بکنید و منو راهنمایی کنید !
یشاپیش ممنون !

prowler88
14-08-2009, 23:06
بابا Apple که به درد کار گرافیکی نمیخوره. Apple فقط از نظر وزن و قیافه و باتری خوبه.
البته بین لپ تاپ های دل که تو ایران هست هم نمیتونی گرافیک قوی پیدا کنی.
برای بازی و کار گرافیکی بهترین گزینه اگر بتونی بودجه تو یه مقدار بیشتر کنی HP DV6-1199 و با همین بودجه SONY FW-490 JCB

REGISTERED USER
15-08-2009, 09:46
گرافیکش بیخوده ... HP 1225 ارزشش بیشتره

brain
15-08-2009, 13:41
من هرجا رفتم هی به من میگن فقط dell ، برا همین منم ذهنیتم نسبت به بقیه ی مارک ها مثه hp و sony و ... کلا عوض شده !!

راستیتش میدونید هدف من از خرید لپتاب چیه ؟
اینه که من یه لبتاپ خوب بگیرم با یه lcd خوب بعد اینارو به هم وصل کنم و باش کار کنم ... و هر موقع هم خواستم اینور اونر ببرمش !!!

برا همین یه چیزی میخوام که یکمی عمری باشه !!! معمولا apple سیستم هاس خیلی عمریه و حالا حالا خراب نمیشه ، پدر دوستم یه apple ده سال پیش خریده و هنوز داره باش کار میکنه ، تازه cs4 هم روش نصب کرده و open gl هم داره !!
اینکه میگم apple به خاطر مطمئن بودنه شرکتش هست !!!

Microsoft24
15-08-2009, 17:25
با سلام خدمت شما دوست محترم ،
من به طور هم زمان از دو لپ تاب XPS M1530 (با کانفیگ امضام) و مک بوک پرو MB986ll/A استفاده میکنم ! و به شما 100% مک بوک پرو رو پیشنهاد میکنم !!!(اصلا شک نکن ، که بد جوری پشیمون خواهی شد!!)

در ضمن دوستان محترم شما هیچ وقت نمی توانید مک رو از نظر گرافیک دست کم بگیرید!
حالا خوبه که بزرگترین نرم افزار های گرا فیکی مانند Adobe Photoshop اول برای مک بودند!

هر کی جای شما بوده ، وبین اپل وبقیه (وایو و دل و ایسوس واچ پی و...) شک کرده ، بد جوری پشیمون شده !!! (اینو من شخصا برات تضمین میکنم!)

یه چیز دیگه شایعاتی که درباره ی لپ تاب های اپل می شنوی اصلا باور نکن!!!(از داغ کردن بیش از حد بگیر ...تا اینکه بعضی ها فکر میکنن که چون رو اپل مک نصبه پس ویندوز بای بای ، در صورتی که یکی از قابلیت های لئوپارد نصب ویندوز به صورت مستقله!):10:

Microsoft24
15-08-2009, 17:33
شما از کجا قیمت گرفتی!!؟؟؟؟ (قیمت pc.com به دلار ومربوط به USA هست!)
به احتمال زیاد پارت نامبر مدل شما MB991ll\A است وقیمت این مدل با گارانتی نقش 1850 و با کارانتی الماس پایتخت 1820 است!!!!

شما به احتمال زیاد با MB990ll\A اشتباه گرفتید!

brain
15-08-2009, 18:47
شما به احتمال زیاد با MB990ll\A اشتباه گرفتید!
مگه mac book pro مدل های خاصی داره ، من یکی از دوستان برادرم ، 2 هفته پیش خریده بود (دقیقا 1.5 میلیون)
نمیدونم کدوم مدلش میشه !!! ولی خب خیلی راضی بود !!

ولی با 1.5 شاید بشه یه چیز دیگه که سیستمش از apple بالاتر باشه گرفت ، ولی خب خودم میدونم که apple یه چیز دیگس :31: !!!

اینی که تو امضاته چطوره ؟ چنده ؟ Dell XPS M1530

scorpion818
15-08-2009, 20:11
شاید توی بعضی از مواقع بشه گفت Mac یه چیزه دیگست اما این وضعیت اصلاً توی ایران صادق نیست. چون اکثر نرم افزارهای موجود توی ایران روی ویندوز کار می کنن و اگر بخوای به جای سیستم عامل Mac ویندوز نصب کنی به هیچ وجه نمی تونی از سیستم و امکاناتش درست استفاده کنی. اون مدل XPS 1530 هم الان دیگه از رده خارجه. به نظر من شما اگه دنبال 13 اینچه هستی برو سراغ این:

Dell Studio XPS 1340
CPU: Intel Core 2 Duo Processor 2.66 GHz 6M Cache
RAM: 4GB
HDD: 500GB++
LCD: 13.3 WXGA HD LED
VGA: nVidia 9500M 256 MB Dedicated
Price: 1,680,000 Tomans

اگر 15 اینچ می خوای:
HP Pavilion DV6-1199
CPU: Intel Centrino2 Core 2 Duo T9550 2.66 GHz Level 2 cache 6 MB
HDD: 500GB
LCD: 15.6" Diagonal High Definition
VGA: ATI Mobility Radeon HD 4650 1GB dedicated
Price: 1,490,000 Tomans

و اگر 16 اینچ می خوای سری جدید FW سونی.

Microsoft24
15-08-2009, 20:38
مگه mac book pro مدل های خاصی داره ، من یکی از دوستان برادرم ، 2 هفته پیش خریده بود (دقیقا 1.5 میلیون)
نمیدونم کدوم مدلش میشه !!! ولی خب خیلی راضی بود !!

ولی با 1.5 شاید بشه یه چیز دیگه که سیستمش از apple بالاتر باشه گرفت ، ولی خب خودم میدونم که apple یه چیز دیگس :31: !!!

اینی که تو امضاته چطوره ؟ چنده ؟ Dell XPS M1530

بله دوست من تمام سیستم های اپل از ایپاد وایفون تا مک بوک وای مک یک پارت نامبر داره که پشت دستگاه حک شده ، وکلیه ی کانفیگ اون رو نشون میده (البته با سرچ در سایت اپل!)

این مدل (که تو امضامم یه ذزه قدیمی ، ولی خوب بد نیست!)

ببین یه چیزی بهت بگم ، حدود دو هفته پیش sold optical drivre ش دیگه ایجکت نشد ، شاید باورت نشه ، ولی این دل (احمق) فقط بلده از برن های دیگه (مخصوصا اپل) تقلید کنه! دیگه نمی فهمه که اپل Emergency Eject رو در حدود یک سانیمتری sold درایو قرار داده!

خلاصه بردم گارانتی (زیگورات) ، می دونی چی گفتن:؟؟؟؟؟

گفتن که optical drive سوخته!!!!:18::18::18::18: باید عوض بشه اما!!! ما نداریم باید اسمتون رو تو لیست انتظار قرار بدیم ، تا بیارن!!!!!!!:18::18::18:

حالا دو هفته است که قراره زنگ بزنن!(ولی ...)

این (زیگورات مثلا خیره سرش بهترین گارنتی دله!!!)

حالا شما تصور کن دل از همین opical drive رو تمام مدل هاش استفاده کرده!!!! (با یک سرچ تو نت می تونید بفهمید که اکثر کاربر های دل همین مشکل منو بعد از 8 ماه استفاده رومدل های مشابه دارن!!!:19::19::18::18:)

اینو گفتم که بیخودی تصمیم نگیری !

حالا یه چیز دیگه ، من یک آی مک دارم که مال حدودا 2 سال پیشه !!! اگه بگم تا حالا بدون هیچ مشکلی کار کرده دروغ نگفتم!!! خب optical drive اینم sold ه ولی خب این کجا و ان کجا!!!!!!!!!!!:10::10:

به نظر خودت وقتی شرکت هایی مثل زیگورات که فقط ادعا دارن و دل رو گارانتی میکنن! آدم ارزش داره به خاطر خدمات پس از فروش بره دل (یا هر برند ی) رو بگیره!!!

در حالی که به راحتی میشه از محصولات اپل استفاده کنه!!!!!!!!!!(گارانتی هایی مثل رادان ونقش ومخصوصا الماس پایتخت خدمات خوبی رو ارائه می کنند! البته نه فقط ادعا!)

امید وارم موفق باشید! (دیگه ببخشید زیاد شد!:10:)

Microsoft24
15-08-2009, 20:43
شاید توی بعضی از مواقع بشه گفت Mac یه چیزه دیگست اما این وضعیت اصلاً توی ایران صادق نیست. چون اکثر نرم افزارهای موجود توی ایران روی ویندوز کار می کنن و اگر بخوای به جای سیستم عامل Mac ویندوز نصب کنی به هیچ وجه نمی تونی از سیستم و امکاناتش درست استفاده کنی. اون مدل XPS 1530 هم الان دیگه از رده خارجه. به نظر من شما اگه دنبال 13 اینچه هستی برو سراغ این:

Dell Studio XPS 1340
CPU: Intel Core 2 Duo Processor 2.66 GHz 6M Cache
HDD: 500GB++
LCD: 13.3 WXGA HD LED
VGA: nVidia 9500M 256 MB Dedicated
Price: 1,680,000 Tomans

اگر 15 اینچ می خوای:
HP Pavilion DV6-1199
CPU: Intel Centrino2 Core 2 Duo T9550 2.66 GHz Level 2 cache 6 MB
HDD: 500GB
LCD: 15.6" Diagonal High Definition
VGA: ATI Mobility Radeon HD 4650 1GB dedicated
Price: 1,490,000 Tomans

و اگر 16 اینچ می خوای سری جدید FW سونی.

چرا تو ایران صادق نیست!!!

ببین دوست من MB986ll\a که معرفی شد دو هفته بعد تو ایران بود !!!!!!!!!!!!(یعنی یکی دو روز بعد از معرفی ، توسط شرکت های ایرانی خریده شده بود!)
در ضمن تمامی لوازم جانبی اپل هم تو ایران موجوده!

پس دلیل شما چیه! (یه توضیح کوچولو بدی بد نیست!)

prowler88
15-08-2009, 20:59
من خودم Studio XPS 1340 دارم و نه تنها از این که Apple نخریدم پشیمون نیستم بلکه بسیار هم خوشحالم.
دلیل نمیشه که چون Apple مک داره و رنگش سفیده و فلانه یه چیز دیگه باشه. Apple همیشه پول اسمشو خورده.
انصافا خودتون مقایسه کنید. مشخصات لپ تاپ خودم و یک لپ تاپ از Apple که 200 تومن از مال من گرون تره رو مینویسم:

Studio XPS 1340
2.6 6MB Cache 1066
4GB DDR3
500GB 7200RPM
Geforce 9500M-GE
13.3 LED
2.2 KG

Apple MacBook Pro 13 (MB467LL)
2.4 3MB Cache 1066
2GB DDR3
250GB
Geforce 9400M
13.3 LED
2 KG

همون طور که مشاهده میکنید پروسسور ضعیفتره و کشش کمتره. رمش کمتره. هاردش کمتره و دور بالا هم نیست. گرافیک هم ضعیفتره.
تنها نقطه ی قوت وزنشه که 200 گرم سبکتره. قیمت هم که 200 تومن گرون تره.

alef_porrang
15-08-2009, 21:04
به نظر من apple اصلا ارزش خريد در ايران را نداره ... و در كل براي كارهاي گرافيكي و بازي هم اصلا مناسب نيست ...

با اين قيمت به نظرم بهترين انتخاب سوني باشه .
من خودم قبلا 1640 دل داشتم ، كه سري gamming دل هست .. اما به تازگي فروختمش . خيلي افتضاح بود .

الان يه سوني fw 490 دارم و فوق العاده است .

درين رنج قيمت و براي بازي سوني حرف اولا ميزنه ...شك نكن

Microsoft24
15-08-2009, 21:15
من خودم Studio XPS 1340 دارم و نه تنها از این که Apple نخریدم پشیمون نیستم بلکه بسیار هم خوشحالم.
دلیل نمیشه که چون Apple مک داره و رنگش سفیده و فلانه یه چیز دیگه باشه. Apple همیشه پول اسمشو خورده.
انصافا خودتون مقایسه کنید. مشخصات لپ تاپ خودم و یک لپ تاپ از Apple که 200 تومن از مال من گرون تره رو مینویسم:

Studio XPS 1340
2.6 6MB Cache 1066
4GB DDR3
500GB 7200RPM
Geforce 9500M-GE
13.3 LED
2.2 KG

Apple MacBook Pro 13 (MB467LL)
2.4 3MB Cache 1066
2GB DDR3
250GB
Geforce 9400M
13.3 LED
2 KG

همون طور که مشاهده میکنید پروسسور ضعیفتره و کشش کمتره. رمش کمتره. هاردش کمتره و دور بالا هم نیست. گرافیک هم ضعیفتره.
تنها نقطه ی قوت وزنشه که 200 گرم سبکتره. قیمت هم که 200 تومن گرون تره.

شما اصلا تا حالا با مک کار کردید!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما دارید بالا ترین کانفیگ 1340 رو با پایین ترین مک بوک پرو مقایسه می کنید!!؟؟؟؟

منصفانه نیست !!!

Microsoft24
15-08-2009, 21:28
به نظر من apple اصلا ارزش خريد در ايران را نداره ... و در كل براي كارهاي گرافيكي و بازي هم اصلا مناسب نيست ...

با اين قيمت به نظرم بهترين انتخاب سوني باشه .
من خودم قبلا 1640 دل داشتم ، كه سري gamming دل هست .. اما به تازگي فروختمش . خيلي افتضاح بود .

الان يه سوني fw 490 دارم و فوق العاده است .

درين رنج قيمت و براي بازي سوني حرف اولا ميزنه ...شك نكن

ببین دوست من ، من واقعا این حرف شما رو نمی فهمم ، آخه یعنی چی که تا حرف اپل میاد شما یاد وضعیت ایران (وتحریم) مخی افتید!! این خیلی بچگانه است!

من میگم دو هفته بعد از معرفی تو ایران داره فروش می ره ، بعد شما میگی تو ایران.....

بعدش هم دوست من از حرف دوم شما اصلا معنی نداره! تمام گرافیست ها (ی حرفه ای) دارن از مک استفاده می کنن! (حالا خوبه که بزرگترین نرم افزار های گرا فیکی مانند Adobe Photoshop اول برای مک بودند!)

یک نمونه ی کوچک برات مثال می زنم ،

فیلم اخراجی های 2 رو دیدی!!! فکر می کنی ، جلوهای ویژه ی اولش با چی بود!؟؟؟؟

با نرم افزار FInal Cut Studio شرکت اپل (تحت مک) بود ، با سیستم مک پرو!

اولین شرکتی که روی لپ تاب از حافظه ی گرافیکی DDR3 یا رم DDR3 استفاده کرد ، اپل بوذ.

مک بوک پرو های 15" از دو حافظه ی گرافیکی NVIDIA GeForce 9600M GT with 512MB DDR3 and NVIDIA GeForce 9400M 256MB DDR3 استفاده می کنه! برای بازی و نرم افزار های گرافیکی از 9600 وبرای کارای معمولی از 9400 استفاده می شه!

که هر کدوم از ایندو با Main memory شیر میشن!

scorpion818
16-08-2009, 10:31
چرا تو ایران صادق نیست!!!

ببین دوست من MB986ll\a که معرفی شد دو هفته بعد تو ایران بود !!!!!!!!!!!!(یعنی یکی دو روز بعد از معرفی ، توسط شرکت های ایرانی خریده شده بود!)
در ضمن تمامی لوازم جانبی اپل هم تو ایران موجوده!

پس دلیل شما چیه! (یه توضیح کوچولو بدی بد نیست!)
حرف من بیشتر توی بخش نرم افزاریه. می گم نرم افزارهایی که روی سیستم عامل Mac کار می کنن در کل که تنوع کمتری نسبت به ویندوزی ها دارن و اگر نرم افزاری هم وجود داشته باشه توی ایران اصلاً شناخته شده نیست و به خاطر همین اصلاً از لحاظ نرم افزار نمی شه روی Mac حساب باز کرد. همون طوری هم که گفتم اگر بخوای روش ویندوز هم نصب کنی به هیچ وجه ارزش نداره چون اصلاً از توان کامل سیستم نمی تونی استفاده کنی چون دستورالعمل های پردازنده و خیلی موارد دیگه برای سیستم عامل Mac بهینه شده.

brain
16-08-2009, 13:12
تمام گرافیست ها (ی حرفه ای) دارن از مک استفاده می کنن!
اینو منم از خیلیا شنیدم و بیشتر گرافیست های معروف از اپل استفاده میکنن !!
من خودم هنوز تو کفه این موندم که چرا باب رفیقم سیستمشو عوض نمیکنه ، 10 ساله پیش اپل گرفته !!! (گرافیسته)

ولی خب آدم وقتی می بینه با این پول میشه سیستم ها بالاتری نسبت به اپل خرید یکم به شک میوفته ، گرچه اپل که بگیری خیالت راحته ، جوابشو پس داده ، چون دل و... هر کسی یه ایرادی ازش گرفته !!
البته شاید اپل یه ایراداتی هم داشته باشه !! من ipod دارم ، برای انتقال موزیک پدرم در میاد ولی خب کار باش سادس !!
ولی خداییش تو خارج اپل یه چیز دیگس ، واقعا برای خارجیا گزینه ی خیلی خوبیه !
(کلا اینا ککه گفتم بیشتر از رو شنیده ها بود ، مطمئن نیستم و تجربه نکردم)

کلا من فقط دنباله 13 اینچی هستم که سبک تر باشه !!

scorpion818
16-08-2009, 14:09
به نظر من بهترین گزینه همون Dell Studio XPS 1340 هستش البته کلاً توی 13 لینچی ها گرافیک خیلی قوی پیدا نمی شه ولی بهترین گزینه همینه. در ضمن شما اگه می خوای کار گرافیکی بکنی با 13 اینچا حتماً باید یه مانیتور بزرگ هم بگیری که لپ تاپ رو بهش وصل کنی. آخه توی 13 اینچ که نمی شه گرافیک کار کرد! مثلاً فتوشاپ رو اگه توش باز کنی کل صفحه رو همون Toolbar هاش پر می کنن!!

Microsoft24
16-08-2009, 14:26
حرف من بیشتر توی بخش نرم افزاریه. می گم نرم افزارهایی که روی سیستم عامل Mac کار می کنن در کل که تنوع کمتری نسبت به ویندوزی ها دارن و اگر نرم افزاری هم وجود داشته باشه توی ایران اصلاً شناخته شده نیست و به خاطر همین اصلاً از لحاظ نرم افزار نمی شه روی Mac حساب باز کرد. همون طوری هم که گفتم اگر بخوای روش ویندوز هم نصب کنی به هیچ وجه ارزش نداره چون اصلاً از توان کامل سیستم نمی تونی استفاده کنی چون دستورالعمل های پردازنده و خیلی موارد دیگه برای سیستم عامل Mac بهینه شده.

من یک سئوال از شما ئارم آیا شما تمام نرم افزارهای تحت ویندوز خود را از بازار می خرید!!!!! یا اینکه دانلود میکنید !!

فقط کافیه خود نرم افزار رو از سایت اپل یا .. دانلود کنید ! سریالش هم تو انجمن های مک زیاده!(تازه نصفش رایگانه!)
خوشبختانه تمام سرویس های اینترنت پر سرعت (ADSL,WiMAX,...) وجود داره !!!
تازه شرکتی هایی مثل رادان واپل ایراان نرم افزارهای اپل رو هم ارائه می کنند!

تازه نرم افزار های تحت مک کاملا شنخته شده هست ، شما از یک گرافیست بپرس Final Cut Studio یا PhotoShop ببین ناشناخته هست!!!!

پس میشه نتیجه گرفت که این نرم افزارها که تعتدادشون خیلی بیشتر از نرم افزار های تحت ویندوز هست فقط برای کسانی که که با مک کار نکردند نا شناخته هست!

در ضمن من بارها گفتم ! نصب ویندوز یکی از قابلیت های مک اوس ایکس است! (بعد شما میگی ارزش نداره!!) شما هم مک دارین هم ویندوز ، پس مشکل کجاست ؟؟؟ که میگین ارزش نداره!!

درمورد حرف اخرتون که برای مک بهینه شده ، نمیشه 100% گفت!
من الان رو مک ویندوز دارم و سرعت خوبی هم دارم ! + کار با vs2010 که خودتون هم خوب می دونین که سنگینه!

Microsoft24
16-08-2009, 14:30
اینو منم از خیلیا شنیدم و بیشتر گرافیست های معروف از اپل استفاده میکنن !!
من خودم هنوز تو کفه این موندم که چرا باب رفیقم سیستمشو عوض نمیکنه ، 10 ساله پیش اپل گرفته !!! (گرافیسته)

ولی خب آدم وقتی می بینه با این پول میشه سیستم ها بالاتری نسبت به اپل خرید یکم به شک میوفته ، گرچه اپل که بگیری خیالت راحته ، جوابشو پس داده ، چون دل و... هر کسی یه ایرادی ازش گرفته !!
البته شاید اپل یه ایراداتی هم داشته باشه !! من ipod دارم ، برای انتقال موزیک پدرم در میاد ولی خب کار باش سادس !!
ولی خداییش تو خارج اپل یه چیز دیگس ، واقعا برای خارجیا گزینه ی خیلی خوبیه !
(کلا اینا ککه گفتم بیشتر از رو شنیده ها بود ، مطمئن نیستم و تجربه نکردم)

کلا من فقط دنباله 13 اینچی هستم که سبک تر باشه !!

دوست من شما میگی ، برای انتقال موزیک دردسر دارین! من که به راحتی با یک Sync ساده رو آیپاد حتی آیفون همه چی رو منتقل میکنم!

Microsoft24
16-08-2009, 14:33
در کل امید ورام موفق باشید!

یک توصیه : اگه خواستی اپل نگیری ، حتما دل بگیر ! (بلاخره دیگه! شاید اینطوری بهتر باشه!)

در ضمن حرف های scorpion818 کاملا استادانه هست!:10:

brain
16-08-2009, 15:59
من که به راحتی با یک Sync ساده رو آیپاد حتی آیفون همه چی رو منتقل میکنم!
قضیه اش چیه ؟؟ به منم بگو توروخدا ، خسته شدم :31: ... حتما باید از یک کامپیوتر آهنگ جابه جا کنم !! اگه بزنم تو یه کامپیوتر دیگه همه آهنگارو اول پاک میکنه !!!

اگه می خوای کار گرافیکی بکنی با 13 اینچا حتماً باید یه مانیتور بزرگ هم بگیری که لپ تاپ رو بهش وصل کنی. آخه توی 13 اینچ که نمی شه گرافیک کار کرد! مثلاً فتوشاپ رو اگه توش باز کنی کل صفحه رو همون Toolbar هاش پر می کنن!!
منم هدف اصلیم همینه دیگه !!!

حالا اجازه بدید من برم از نزدیک این اپل رو ببنیم !! (البته میدونم ببینم میخرمش :31:) ولی کلا یکم باش کار کنم !!

یک توصیه : اگه خواستی اپل نگیری ، حتما دل بگیر ! (بلاخره دیگه! شاید اینطوری بهتر باشه!)
اینکه مشخصه اگه اپل نگیرم ، حتما دل آخرین گزینه اس !!

راستی شما که اپل داری باش ابزی هم میکنی ؟؟؟ فقط میخوام بدونم چه بازی هایی رو تونستی تقریبا روون اجرا کنی؟؟ اجرا شدنه بازی هم خودش یه تسته !!

فعلا ممنون از همگی !

Microsoft24
16-08-2009, 16:47
قضیه اش چیه ؟؟ به منم بگو توروخدا ، خسته شدم :31: ... حتما باید از یک کامپیوتر آهنگ جابه جا کنم !! اگه بزنم تو یه کامپیوتر دیگه همه آهنگارو اول پاک میکنه !!!

اینکه مشخصه اگه اپل نگیرم ، حتما دل آخرین گزینه اس !!

راستی شما که اپل داری باش ابزی هم میکنی ؟؟؟ فقط میخوام بدونم چه بازی هایی رو تونستی تقریبا روون اجرا کنی؟؟ اجرا شدنه بازی هم خودش یه تسته !!

فعلا ممنون از همگی !

ببین دوست من ، شما از دو روش می تونید ایپاد یا ایفون رو از طریق ایتیونز Sync کنید!

(1)-به صورت Auto (که پیشفرض هست) که از طریق Tab های بالای صفحه (مثل Music ,...) انتخاب کنی که چه آهنگ هایی باشه در اینصورت تمام آهنگ های قبلی شما پاک خواهد شد!

(2)- به صورت دستی ، کافی تو صفحه ی اول (یعنی همون صفحه ای که عکس ومشخصات آیپاد یا آیفون شما هست) از گزینهای موجود Manually Manege Music & Video رو تیک بزن! بعد یک Playlist رو آیپاد (یا آیفون) درست کن! ، بعدش هر آهنگی که خواستی اول بیار تو Library آیتیونز ، روش کلیلک راست ، کپی ، حالا
توی Playlist ی که ساختین Paste کنید!(گزینه ی Paste توی کلیک راست نیست! از بالای صفحه ، Edit>Paste)

اینطوری میتونی از چند کامپیوتر آهنگ یا ... بریزی!!(البته به صورت درست وقانونی)

اینکه گفتم قانونی ، منظورم اینکه از نرم افزار هایی مانند Ipod Music Maneger استفاده نکنی ! چون باعث ایجاد حفره در مک کیشه!

من تحت مک بازی های زیادی کردم ، آخریش The sims 3 بود ، تحت ویندوز هم همینطور آخریش Call of Juarez: Bound in Blood بود (البته منظورم ویندوزی که رو مک بوکم دارم !)
کلا مشکل گرافیک ندارم !

prowler88
16-08-2009, 17:44
خب حالا یه سوال پیش میاد.
شما میگی بهترین گزینه برای کار گرافیکی Apple هست و گرافیکش خیلی قویه.
حتما اینو قبول داری که گرافیک 9600 دارن دیگه؟ خب این گرافیک یه گرافیک کاملا متوسطه. اگه شک دارین یه سر بزنین به notebookcheck تا مطمئن شین. وقتی کارت گرافیک اینه و میگین از نظر گرافیک عالیه دو تا حالت میتونه داشته باشه:
یا این که واقعا این کارت گرافیک خیلی قوی باشه (که نیست!)
و یا این که این کارت گرافیک 9600 که روی این لپ تاپ ها نصبه با اون 9600ی که روی لپ تاپ های دیگه هست فرق میکنه.
کدومش؟

یک نکته ی دیگه این که شما گفتید من بالاترین کانفیگ 1340 رو با پایین ترین کانفیگ مک بوک مقایسه کردم. حالا خودتون اگه ممکنه بالاترین کانفیگ مک بوک 13 اینچی رو همراه با مشخصات و قیمت به ما معرفی کنید. شاید هم من اشتباه میکنم.

Microsoft24
16-08-2009, 18:44
خب حالا یه سوال پیش میاد.
شما میگی بهترین گزینه برای کار گرافیکی Apple هست و گرافیکش خیلی قویه.
حتما اینو قبول داری که گرافیک 9600 دارن دیگه؟ خب این گرافیک یه گرافیک کاملا متوسطه. اگه شک دارین یه سر بزنین به notebookcheck تا مطمئن شین. وقتی کارت گرافیک اینه و میگین از نظر گرافیک عالیه دو تا حالت میتونه داشته باشه:
یا این که واقعا این کارت گرافیک خیلی قوی باشه (که نیست!)
و یا این که این کارت گرافیک 9600 که روی این لپ تاپ ها نصبه با اون 9600ی که روی لپ تاپ های دیگه هست فرق میکنه.
کدومش؟

یک نکته ی دیگه این که شما گفتید من بالاترین کانفیگ 1340 رو با پایین ترین کانفیگ مک بوک مقایسه کردم. حالا خودتون اگه ممکنه بالاترین کانفیگ مک بوک 13 اینچی رو همراه با مشخصات و قیمت به ما معرفی کنید. شاید هم من اشتباه میکنم.

حرف اولتون رو قبول دارم ، اما...
من گفتم اپل برای کارهای گرافیکی مناسبه نگفتم مک بوک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چرا هر کی میگه اپل همه فکر می کنن مک بوک ، رو نمی دونم !
در ضمن مک بوک پرو از دو چیپست 9400 و 9600 به طور هم زمان استفاده می کنه! (حالا شما میگی کمه مشکل شماست ، چون به نظر من برای لپ تاب منطقی هست!)

شما چرا GF9400 و GF9600 رو در نظر می گیرین ! چرا GeForce GT 120 و GeForce GT 130 رو در نظر نمی گیرین! (البته در iMac و Mac Pro)

13" با کانفیگ متوسط روبه بالا:

Apple MacBook Pro MB991LL/A

Part Number: MB991LL/A
Processor: Intel® Centrino2 P8700 2.53 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Memory (RAM): 4096MB DDR3 SDRAM
Hard Drive: 250GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
Optical Drive: DVD±RW Super Drive DL
Battery: 60-watt-hour lithium-polymer
Display: 13.3'' WXGA LED-backlit Glossy display (1280x800)
Graphics: NVIDIA GeForce 9400M graphics processor with 256MB of DDR3 SDRAM shared with main memory
LAN: Integrated 10/100/1000 Ethernet
Wireless LAN: Integrated Wi-Fi (802.11n)
Speaker: Built in stereo speakers
BlueTooth: Built-in Bluetooth 2.1 + EDR
I/O: 2x USB 2.0 / VGA-Out / 1x FireWire 800
Other: Mini DisplayPort , iSight Camera, Backlit Keyboard, Multi-Touch trackpad
Precision aluminum unibody,SD card slot
Operating System: Mac OS X v10.5 Leopard
Weight: 2.04 Kg
Naghsh Warranty 1 Year Warranty in Iran
Original Factory Warranty: 1 Year International Warranty
Country of Origin: Made in China

این مدل تا 8Gb رم رو ساپرت میکنه!
قیمت هم 1800 هست!

brain
16-08-2009, 21:55
حتما اینو قبول داری که گرافیک 9600 دارن دیگه؟ خب این گرافیک یه گرافیک کاملا متوسطه.
اینکه کاملا مشخصه که نسبت به گرافیک های الان باید بره بوق بزنه :31: !! ولی بالاخره هر چی باشه 9600 هستش و برای کار های گرافیک در حد کار با فتوشاپ عالیه و بیشتر بازها رو رو حالت medium بدون افت فریم میاره (شایدم high آخه دوستم 9500 داره و fallout 3 رو high بازی میکنه )

در ضمن مک بوک پرو از دو چیپست 9400 و 9600 به طور هم زمان استفاده می کنه
منظورتون از این جمله چیه ؟؟ ینی دوتا گرافیک داره ؟؟ پس قدرتش چند برابر میشه ؟؟

قیمت هم 1800 هست!
wow ... :31: من اگه بخوام رمش 8 گیگی بشه چقدر در میاد ؟ میدونید ؟؟

prowler88
16-08-2009, 22:13
حرف اولتون رو قبول دارم ، اما...
من گفتم اپل برای کارهای گرافیکی مناسبه نگفتم مک بوک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چرا هر کی میگه اپل همه فکر می کنن مک بوک ، رو نمی دونم !
در ضمن مک بوک پرو از دو چیپست 9400 و 9600 به طور هم زمان استفاده می کنه! (حالا شما میگی کمه مشکل شماست ، چون به نظر من برای لپ تاب منطقی هست!)

شما چرا GF9400 و GF9600 رو در نظر می گیرین ! چرا GeForce GT 120 و GeForce GT 130 رو در نظر نمی گیرین! (البته در iMac و Mac Pro)

13" با کانفیگ متوسط روبه بالا:

Apple MacBook Pro MB991LL/A

Part Number: MB991LL/A
Processor: Intel® Centrino2 P8700 2.53 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Memory (RAM): 4096MB DDR3 SDRAM
Hard Drive: 250GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
Graphics: NVIDIA GeForce 9400M graphics processor with 256MB of DDR3 SDRAM shared with main memory

این مدل تا 8Gb رم رو ساپرت میکنه!
قیمت هم 1800 هست!
من خب به نسبت بقیه ی برندها در نظر میگیرم. اگه شما با این بودجه بخوای یه لپ تاپ از HP یا ASUS یا... بخری مسلما قدرت گرافیکش چندین برابر بهتره. صحبت ما هم سر لپ تاپ هست. اگه دسکتاپ رو در نظر بگیریم که وارد یه بحث دیگه میشیم.
من دقیقا حرفم اینه که این مدل 13 اینچی که قیمتش 1800 هست از نظر گرافیک و هارد و پروسسور (و حتی پورت های خروجی) پایین تر از 1340 که ارزون تره قرار میگیره. حالا شما میگی بالاترین مدل رو با پایین ترین مدل مقایسه کردی. البته اگه بالاترین مدل رو هم در نظر بگیریم باز مک بوک کم داره ولی یک فاکتور بسیار مهم به نام قیمت هم وجود داره که نمیشه نادیده گرفته بشه.

Phenomenon
16-08-2009, 23:13
اصلا قابل مقایسه نیستن.
اپل برای بازی نیست.مخصوصا که 13 اینچ هست.

Microsoft24
16-08-2009, 23:18
منظورتون از این جمله چیه ؟؟ ینی دوتا گرافیک داره ؟؟ پس قدرتش چند برابر میشه ؟؟

مک بوک پرو های جدید 15" و 17" از دوکارت گرافیک مجزا استفاده میکنند ! طوری که می تونید بین این دو سویچ کنید! یعنی هر وقت شما دارین با دسکتاپ و اینترنت و... کار میکنید ، در حقیقت دارین با چیپست 9400 کار می کنید!
اما هر وقت دارین با نرم افزار های گرافیکی مانند Photoshop و Final Cut Studio کار می کنید یا در حال بازی هستید ، از چیپست 9600 استفاده میشه!

که این امر به طور چشم گیری باعث افزایش عمر باطری میشه!
یک پیشنهاد : سایت اپل رو مطالع کنید!

من اگه بخوام رمش 8 گیگی بشه چقدر در میاد ؟ میدونید ؟؟

اگر بخواین ارتقا بدین ، حتما باید از MAC Memory استفاده کنید!(یعنی از برند اپل)

به نظر من ارزش نداره!(نمی صرفه!!!) چون بدنه به صورت یک پارچه هست ! باز کردنش یه خورده مشکله!
قیمت این یک رو ندارم!(اما قیمت هر چی دیگه بود از Apple keyboard تا Apple Tv بهت می گفتم!)

Microsoft24
16-08-2009, 23:21
من خب به نسبت بقیه ی برندها در نظر میگیرم. اگه شما با این بودجه بخوای یه لپ تاپ از HP یا ASUS یا... بخری مسلما قدرت گرافیکش چندین برابر بهتره. صحبت ما هم سر لپ تاپ هست. اگه دسکتاپ رو در نظر بگیریم که وارد یه بحث دیگه میشیم.
من دقیقا حرفم اینه که این مدل 13 اینچی که قیمتش 1800 هست از نظر گرافیک و هارد و پروسسور (و حتی پورت های خروجی) پایین تر از 1340 که ارزون تره قرار میگیره. حالا شما میگی بالاترین مدل رو با پایین ترین مدل مقایسه کردی. البته اگه بالاترین مدل رو هم در نظر بگیریم باز مک بوک کم داره ولی یک فاکتور بسیار مهم به نام قیمت هم وجود داره که نمیشه نادیده گرفته بشه.

حرف شما درسته!

شما می تونی 2 ملیون پول بدی به (دل وسونی و...) برات 2 سال کار کنه ، می تونی بدی به اپل بیشتر کار کنه!با کیفیت بهتر!

در ضمن :من هیچ وقت قیمت رو در نظر نمی گیرم!

نظر شخصی من هم اینه ، کسی که با محصولات اپل (از ایپاد و ایفون تا مک پرو) کار کنه ! دیگه با هیچ برنیدی نمی تونه کار کنه!(اینو رو هر کی تست کردم همین نتیجه رو داده!)

موفق باشید!

Microsoft24
16-08-2009, 23:23
اصلا قابل مقایسه نیستن.
اپل برای بازی نیست.مخصوصا که 13 اینچ هست.

ببین دوست من ، اگه یک حرفی رو می زنی ، باید ثابت کنی!!!!!!!!!

اگه شما 2 سال پیش اینو می گفتی درست بود ! (13" با چیپست 9400 می تونه بازی اجرا کنه!)

brain
17-08-2009, 00:07
من خودمم موندم دقیقا چرا با این سیستم انقدر گرونه !!؟؟
ولی خب اپله دیگه :31: !!! عوضش بگیری با خیال راحت گرفتی !!!

این مدلی که شما نوشتید قیمتش چنده الان ؟؟
Studio XPS 1340
2.6 6MB Cache 1066
4GB DDR3
500GB 7200RPM
Geforce 9500M-GE
13.3 LED
2.2 KG

prowler88
17-08-2009, 11:01
من خودمم موندم دقیقا چرا با این سیستم انقدر گرونه !!؟؟
ولی خب اپله دیگه :31: !!! عوضش بگیری با خیال راحت گرفتی !!!

این مدلی که شما نوشتید قیمتش چنده الان ؟؟
Studio XPS 1340
2.6 6MB Cache 1066
4GB DDR3
500GB 7200RPM
Geforce 9500M-GE
13.3 LED
2.2 KG
والا من اینو از مالزی 1,650,000 خریدم. اینجا هم فکر کنم قیمتش همین باشه. شاید یه ذره گرون تر.
مدل 16 اینچی هم (1640) قیمتش همین حدوده ولی گرافیکش قوی تره و رزولوشن LCDش بالاتره و اسپیکراش قوی تره.

brain
17-08-2009, 12:40
این یکی چطوره ؟؟
HP pavilion DV6-1225
سیستمش که خیلی خوبه فقط سنگینه انگار !!

این تاپیک " نکات مثبت و منفی لپ تاپ ها " خیلی جالبه !!
کلا به کدوم از برند ها (نمیدونم برند میگن یا مارک :31:) میشه اعتماد کرد (به جز اپل و dell) ؟؟
hp , sony ?

فکرکنم سونی لبتاباش سنگینه ، من یه لبتاپ سبک و نسبتا قوی میخوام که راحت بتونم رو دوشم حملش کنم !!!

والا من اینو از مالزی 1,650,000 خریدم
خب شما که اینو خریدی ، بیا نکات مثبت و منفیشو بگو !!

Microsoft24 جان شما هم همینطور !!!
(البته اگه برای جفتتون زحمتی نیست :11: )

راستی prowler88 شما روی این لبتاپ چه بازی هایی رو بازی کردی ؟؟ اصلا بازی میکنی ؟!

n_asadi
17-08-2009, 22:43
@brain
من هم مثل شما در حال تحقیق برای خرید هستم، ریویو پایین رو در مورد studio xps 1340 خوندم، ظاهرا صفحه اش زیر نور خورشید خوب دیده نمیشه(به انعکاس نور تو عکس هایی که نویسنده گذاشته توجه کن)، برای من که ممکنه بخوام در فضای آزاد از نوت بوکم استفاده کنم همین ایراد کافیه که از لیست گزینه های خریدم حذفش کنم. البته از دوستانی که 1340 رو دارن خواهش میکنم اگه قضاوتم در موردش غلطه مطرح کنند.
review address:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید@ Microsoft24
یک سوال دارم
بودجه من 1.400 الی 1.500 است ، اهل بازی هم نیستم ، کدام مدل مک بوک یا مک بوک پرو را برای من توصیه میکنید؟
آیا آفیس قفل شکسته مخصوص اپل در بازار وجود دارد؟ یا نرم افزاری که بتواند فایل های آفیس را ویرایش کند. اتوکد ویا دیگر نرم افزار های مهندسی عمران
پارسال از کسی شنیدم که در مک بوکش ویندوز اکس پی را میتواند در یک پنجره اجرا کند، درسته یا باید برای سوئیچ بین سیستم عامل ها حتما سیستم را بوت کنیم.
سوال دیگه اینکه کیفیت صفحه اش چه طور است؟ زیر آفتاب دیده میشه؟ به سونی میرسه؟
و سوال خیلی مهم دیگر اینکه ، Mac OS فارسی ساپورت میکنه؟

Pami
18-08-2009, 06:03
سلام به همه ، بحث جالبي راه افتاده و يه خورده شلوغش كردين !
اول از همه در مورد حرف scorpion818 عرض كنم كه منظور ايشون از نظر نرم افزاري اين هست كه تعداد نرم افزار هايي كه براي ويندوز عرضه شده بسيار بيشتر از مك هست و كاملا درسته
مسلما كاربران ويندوز در دنيا خيلي بيشتر از مك و ... هستند .
ببينيد مك بوك ها بيشتر لپ تاپ هاي لوكس هستند ، اپل هميشه سياست اصلي رو روي طراحي گذاشته يه جورايي مثل سوني كه البته سوني داره به روال بازار عادت ميكنه به خاطر همين هم هست كه بالاخره راضي شد از گرافيك ATI 4650 استفاده كنه
اپل هم يه روزي مجبور ميشه با جهت بازار حركت كنه ، الان بيشتر كاربرها لپ تاپ قدرتمند ميخوان نه لپ تاپ لوكس
مخصوصا تو ايران همه انتظار دارند در ازاي پولي كه پرداخت ميكنن كارايي داشته باشن نه زيبايي بيش از حد
مقايسه بين 1340 و قويترين مك بوك 13 اينچي هم باز به برتري 1340 ختم ميشه
ايراد بزرگ اپل تو ايران هم اينه كه پشتيباني قوي تو ايران نداره و قيمت لوازم جانبي اپل تو ايران هم گرونه

كيفيت ساخت اپل هميشه عامل معروفيت اين برند بوده و هست ولي مثلا تو رده 13 اينچي ها من كيفيت ساختي بالاتر از سري Z سوني نديدم
نميشه گفت هميشه يك برند از فلان برند بهتر هست
در مورد مك بوك هم بيشتر كساني كه اپل ميخرن از kernel و هسته مك خبر ندارن ( حالا تو ايران ) و ميخوان با XP ازش استفاده كنن در حالي كه مك يكي از قويترين و پربازده ترين سيستم عامل هايي هست كه نوشته شده
بهتره اگر ميخواهيد از مك بوك با XP استفاده كنيد اين همه هزينه رو نپردازيد و خريد هاي بهتري هم هست

n_asadi
18-08-2009, 11:09
اول از همه در مورد حرف scorpion818 عرض كنم كه منظور ايشون از نظر نرم افزاري اين هست كه تعداد نرم افزار هايي كه براي ويندوز عرضه شده بسيار بيشتر از مك هست و كاملا درسته
ببينيد مك بوك ها بيشتر لپ تاپ هاي لوكس هستند ، اپل هميشه سياست اصلي رو روي طراحي گذاشته يه جورايي مثل سوني كه البته سوني داره به روال بازار عادت ميكنه به خاطر همين هم هست كه بالاخره راضي شد از گرافيك ATI 4650 استفاده كنه
اپل هم يه روزي مجبور ميشه با جهت بازار حركت كنه ، الان بيشتر كاربرها لپ تاپ قدرتمند ميخوان نه لپ تاپ لوكس
مخصوصا تو ايران همه انتظار دارند در ازاي پولي كه پرداخت ميكنن كارايي داشته باشن نه زيبايي بيش از حد
ايراد بزرگ اپل تو ايران هم اينه كه پشتيباني قوي تو ايران نداره و قيمت لوازم جانبي اپل تو ايران هم گرونه

كيفيت ساخت اپل هميشه عامل معروفيت اين برند بوده و هست ولي مثلا تو رده 13 اينچي ها من كيفيت ساختي بالاتر از سري Z سوني نديدم
در مورد مك بوك هم بيشتر كساني كه اپل ميخرن از kernel و هسته مك خبر ندارن ( حالا تو ايران ) و ميخوان با XP ازش استفاده كنن در حالي كه مك يكي از قويترين و پربازده ترين سيستم عامل هايي هست كه نوشته شده
بهتره اگر ميخواهيد از مك بوك با XP استفاده كنيد اين همه هزينه رو نپردازيد و خريد هاي بهتري هم هست

در مورد سیستم عامل مک 100% درست می فرمایید، برای کارهای روزمره MAC OS خیلی عالیه.
میدونم نسخه مک خیلی از نرم افزار های حرفه ای نیز موجود است. یعنی اگه کسی بزنه تو خط اپل بالاخره بعد از مدتی میتونه نرم افزارهای اصلی مورد استفاده خودش رو ردیف کنه.
کسی اطلاع داره نرم افزارهای MS visual studio ,matlab, auto cad,office برای مک در بازار ایران وجود دارند یا نه؟
چه قدر احتمال داره کارشون به گارانتی بکشه؟ باتریش رو چند وقت یک بار عوض کرد؟ خدمات آنلاینش چطور است؟
فایل سیستم MAC OS با ویندوز یکی است؟
سی دی ها و دی وی دی هایی که با فرمت ISO یا UDF توسط ویندوز دسکتاپ رایت میکنیم در مک شناخته میشوند؟
از نظر طراحی هم تنها رقیبش وایو سری Z است(تو رده 13 اینچی).درسته dell sXPS 1340 کانفیگ بالایی داره اما از عکس هاش به نظر میاد کیفیت مونتاژش با مک بوک و وایو Z اصلا قابل مقایسه نیست، یک سال که بگذره و قدیمی بشه بد جوری از چشم آدم می افته.
-----
و یک سوال نامربوط از pami_wega : :43:تو لیست قیمت آخرتون فقط سه مدل از سری Z وایو با گارانتی ایران رهجو وجود دارد،یعنی ایران رهجو فقط همین سه مدل Z رو داره؟

brain
18-08-2009, 11:34

با حرفتون کاملا موافقم که نمیشه از تمام امکانات اپل تو ایران استفاده کرد ،اگه میشد که خیلی خوب بوود !!
من یه لپتاب قوی و سبک و عمری میخوام !!! همین !! حالا میخواد dell باشه apple باشه یا ... !!!
این که بتونم راحت جابه جاش کنم برام خیلی مهمه !!!!!
فکر کنم به جز مک بوک ، همون 1340 خوب باشه !!

درسته dell sXPS 1340 کانفیگ بالایی داره اما از عکس هاش به نظر میاد کیفیت مونتاژش با مک بوک و وایو Z اصلا قابل مقایسه نیست، یک سال که بگذره و قدیمی بشه بد جوری از چشم آدم می افته
با این حرف هم موافقم یه جورایی :31:

اه ، چرا لپتاپ اینجوریه ، سیستم 1299 رو که دیدم گفتم سبکی چیه بابا :31: دیگه دارم قاط میزنم !! :31:
هی فکر میکنم میگم خب سبک باشه ولی ضعیف ، قوی باشه حالا یه ذره سنگین !! ؟

Microsoft24
18-08-2009, 16:01
@brain
من هم مثل شما در حال تحقیق برای خرید هستم، ریویو پایین رو در مورد studio xps 1340 خوندم، ظاهرا صفحه اش زیر نور خورشید خوب دیده نمیشه(به انعکاس نور تو عکس هایی که نویسنده گذاشته توجه کن)، برای من که ممکنه بخوام در فضای آزاد از نوت بوکم استفاده کنم همین ایراد کافیه که از لیست گزینه های خریدم حذفش کنم. البته از دوستانی که 1340 رو دارن خواهش میکنم اگه قضاوتم در موردش غلطه مطرح کنند.
review address:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید@ Microsoft24
یک سوال دارم
بودجه من 1.400 الی 1.500 است ، اهل بازی هم نیستم ، کدام مدل مک بوک یا مک بوک پرو را برای من توصیه میکنید؟
آیا آفیس قفل شکسته مخصوص اپل در بازار وجود دارد؟ یا نرم افزاری که بتواند فایل های آفیس را ویرایش کند. اتوکد ویا دیگر نرم افزار های مهندسی عمران
پارسال از کسی شنیدم که در مک بوکش ویندوز اکس پی را میتواند در یک پنجره اجرا کند، درسته یا باید برای سوئیچ بین سیستم عامل ها حتما سیستم را بوت کنیم.
سوال دیگه اینکه کیفیت صفحه اش چه طور است؟ زیر آفتاب دیده میشه؟ به سونی میرسه؟
و سوال خیلی مهم دیگر اینکه ، Mac OS فارسی ساپورت میکنه؟

بله ، منتها در مک احتیجی به قفل شکستن و کرک و... نیست !، فقط یک سریال می خواد که اگه موقع نصب بدی حله!(البته منظور از افیس Ms Office 2008 هست)

درسته شما می توانید سیسم عامل های دیگه رو به صورت Guest نصب کنی!

و هم می تونید به صورت کامل نصب کنید!
کیفیت صفحه اش سونی رو سوسک میکنه!!! (LED 1440*900 OR 1920*1280)
سیستم عامل مک او اس ایکس لئوپارد ، میشه گفت یه جورایی فارسی ساپرت می کنه !
اما snow leopard به طور کامل فارسی ساپرت می کنه!(البته 1 سپتامبر ارائه می شه!)
البته ، شما در هر صورت با نصب ویندوز مشکل شما حل می شه !
هم فارسی ، هم.....

n_asadi
18-08-2009, 16:18
بله ، منتها در مک احتیجی به قفل شکستن و کرک و... نیست !، فقط یک سریال می خواد که اگه موقع نصب بدی حله!(البته منظور از افیس Ms Office 2008 هست)

هم فارسی ، هم.....
یعنی چی یه جورایی؟ میشه بیشتر توضیح بدید
تا حالا براتون پیش اومده نرم افزار تحت ویندوزی روش بالا نیاد؟ از تو سایت اپل میشه آنلاین سیستم عامل رو آپدیت کرد؟ شرکت نقش کارش چه طوره؟ شما کارتون تا حالا به گارانتی و اینا کشیده؟
علاوه بر این همه سوالی که پرسیدم تو پست شماره 36 چندتا سوال شاید الکی رو مطرح کردم،اگه امکانش هست اونها رو هم یک نگاهی بندازید:43:
خیر ببینی الهی :40:
رفتم تو سایت اپل ، بدجوری دلم رو برد ، یک ماهه دارم تحقیق میکنم اما چیزی اینطور نظرم رو جلب نکرده

prowler88
18-08-2009, 16:41
این یکی چطوره ؟؟
HP pavilion DV6-1225
سیستمش که خیلی خوبه فقط سنگینه انگار !!

این تاپیک " نکات مثبت و منفی لپ تاپ ها " خیلی جالبه !!
کلا به کدوم از برند ها (نمیدونم برند میگن یا مارک :31:) میشه اعتماد کرد (به جز اپل و dell) ؟؟
hp , sony ?

فکرکنم سونی لبتاباش سنگینه ، من یه لبتاپ سبک و نسبتا قوی میخوام که راحت بتونم رو دوشم حملش کنم !!!

خب شما که اینو خریدی ، بیا نکات مثبت و منفیشو بگو !!

Microsoft24 جان شما هم همینطور !!!
(البته اگه برای جفتتون زحمتی نیست :11: )

راستی prowler88 شما روی این لبتاپ چه بازی هایی رو بازی کردی ؟؟ اصلا بازی میکنی ؟!
1. به نظر من به همه ی برندها میشه اعتماد کرد. به شرط این که دیگه خیلی هم پرت نباشه. من خودم لپ تاپ های ASUS و MSI و Acer و IBM و Toshiba و Fujitsu و خلاصه این مارک ها رو هم به اندازه ی Dell و اینجور چیزا قبول دارم. به شرطی که مشخصات خوبی داشته باشن. البته خب هر کدوم از نظر خدمات پس از فروش و گارانتی فرق میکنن.
2. من که تو همون تاپیک نکات و مثبت و منفی 1340 رو گفتم. شاید دقیق نگاه نکردی.
3. من تنها بازیی که روی این لپ تاپ اجرا کردم PES 2009 بود که بدون هیچ گونه گیری اجرا کرد.

از نظر طراحی هم تنها رقیبش وایو سری Z است(تو رده 13 اینچی).درسته dell sXPS 1340 کانفیگ بالایی داره اما از عکس هاش به نظر میاد کیفیت مونتاژش با مک بوک و وایو Z اصلا قابل مقایسه نیست، یک سال که بگذره و قدیمی بشه بد جوری از چشم آدم می افته.

سری Z هم به نظر من انتخاب خوبیه. ولی باید به چند نکته اشاره کنم. قیمتش درسته به گرونی اپل نیست ولی باز هم نسبت به دل گرونه. و در نتیجه با یک بودجه ی مشخص مدل ضعیفتری دریافت میکنید. کارت گرافیکش هم ضعیفتره. کارت صدای 1340 هم کریتیو هست که یک مزیت محسوب میشه. ضمنا کیبورد سونی هم نور پشت زمینه نداره. به نظر من نکات مثبت سری Z دوام باتریش هست (چیزی که نقطه ضعف 1340 هست). اگه باتری بهتر بندازین روش که تا 9 ساعت هم شارژ میده بهتون :18:. رزولوشن بالاتر LCD هم قابل توجهه. هر چند روی مانیتور 13 اینچی رزولوشن بالاتر از 1280 به کار نمیاد. همچنین G-sensor داره برای محافظت از هارد دیسک. و Blue-Ray و فینگرپرینت. و البته وزن کمتر.
ظاهر سونی ممکنه به نظر بعضی ها قشنگ تر باشه ولی توی لپ تاپ (منظور همون محدوده ی کیبورد و ایناس) اگه مقایسه بشه 1340 قشنگتره. کیبورد سونی یه جوریه.
کیفیت ساختش هم شاید بالاتر باشه ولی دلیل نمیشه کیفیت ساخت 1340 بد باشه.

*سخنان جناب pami_wega هم مثل همیشه فصل الخطاب بود.

n_asadi
18-08-2009, 17:34
@ prowler88
تو اینکه sXPS 1340 بالاترین کانفیگ 13 اینچی رو داره و قیمتش مناسبه به هیچ عنوان حرفی نیست. کیفیت ساختش هم حتما بد نیست،بالاخره دل است، قاینار خزر که نیست. اما طراحی اپل حتی از وایو سری Z هم بهتره، اختلاف قیمت بین اپل و سونی و دل و ... و ... هم به همین خاطر است.
بنده شخصا در مورد نوت بوک به طراحی بیشتر اهمیت میدم تا کلاک بالا CPU ، به نظر من با گذشت زمان و قدیمی شدن سخت افزار طراحی و جنس بدنه و کیفیت ساخت است که باقی میمونه، مخصوصا برای من که دسکتاپ هم دارم که تا مدت ها میشه با یک هزینه خیلی کم آپگریدش کرد و نیاز به پردازش های سنگین و بازی و اینجور کارها را - به مراتب بهتر از نوت بوک - برطرف کرد.
صفحه زیر رو نگاه کنید، با 1.530 میشه اینو گرفت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید---------
یک سوال ، اگه اشتباه نکنم 1340 در قسمت لولاش پوشش چرم داره.که خیلی خیلی باحاله ، به نظرتون دوامش چطوره؟ اگر دوامش کم باشه و زود خراش برداره و زدگی پیدا کنه نقص بزرگی به حساب میاد

prowler88
18-08-2009, 17:57
@ prowler88
یک سوال ، اگه اشتباه نکنم 1340 در قسمت لولاش پوشش چرم داره.که خیلی خیلی باحاله ، به نظرتون دوامش چطوره؟ اگر دوامش کم باشه و زود خراش برداره و زدگی پیدا کنه نقص بزرگی به حساب میاد
راستش چرمش انقدر خفنه که من بعضی وقت ها فکر میکنم موزاییکه. منظورم اینه که خیلی محکمه. و اتفاقا به نظر من تنها قسمت نوت بوک که احتمال خراب شدنش کمتره همین قسمته. نقطه ضعفش اون قسمت پشت LCD هست که جای انگشت روش می مونه و خش ریز هم اگه مواظب نباشین غیرقابل اجتنابه.

n_asadi
18-08-2009, 18:04
راستش چرمش انقدر خفنه که من بعضی وقت ها فکر میکنم موزاییکه. منظورم اینه که خیلی محکمه. و اتفاقا به نظر من تنها قسمت نوت بوک که احتمال خراب شدنش کمتره همین قسمته. نقطه ضعفش اون قسمت پشت LCD هست که جای انگشت روش می مونه و خش ریز هم اگه مواظب نباشین غیرقابل اجتنابه.
اگه جنس چرمش خوب باشه که خیلی عالیه، خیلی راه دسته

brain
18-08-2009, 18:51
به نظر من با گذشت زمان و قدیمی شدن سخت افزار طراحی و جنس بدنه و کیفیت ساخت است که باقی میمونه
همم اینم نکته ی جالبیه :31: !!!

فردا همون که مک بوک داره قراره بیاد خونمون ، حسابی باش کار میکنم تا ببینم چه جوریاس !!! 1.5 میلیون خریده !! :40::40:
دقیقا همینی هست که لینکش رو قرار دادید !!! :8:

n_asadi
18-08-2009, 19:07
همم اینم نکته ی جالبیه :31: !!!

فردا همون که مک بوک داره قراره بیاد خونمون ، حسابی باش کار میکنم تا ببینم چه جوریاس !!! 1.5 میلیون خریده !! :40::40:
دقیقا همینی هست که لینکش رو قرار دادید !!! :8:
ایول ، ته تو همه چیزشو در بیار، مخصوصا فارسیش رو، LCD ش رو هم تو فضای آزاد چک کن ببین قابل کار کردن هست یا نچ؟ ببین نرم افزار حرفه ای چیا نصب کرده

EDOCO
18-08-2009, 19:16

هم فارسی ، هم.....

با تشکر از اطلاعات خوب شما راجع به اپل.
آگر در حدود 1.5 بخواهم هزینه کنم، چه مدلی پیشنهاد می کنید.
برای فتو شاپ، کد، 3D.
ضمنا مک بوک ایر از این نظر چطوره،
ممنون.

The Black Dahlia
18-08-2009, 19:19
sony بگیر عمو اونم با مانیتور hd 1080

prowler88
18-08-2009, 20:15
من فکر کردم مک بوک پرو 13 اینچی گرافیک 9600 داره ولی ظاهرا فقط 9400 هست.

راستی ایرادهای مک بوک 13 اینچی به گفته ی سایت notebookcheck :

Heat development
Intensely reflective display*
Sharp front edge

* برای استفاده تو نور روز چندان جالب نیست.

n_asadi
18-08-2009, 20:36

Heat development
Sharp front edge

گرافیکش که برام مهم نیست، اما مانیتور چرا
ای بابا :13:
الان میرم ببینم چی به چیه

n_asadi
18-08-2009, 20:44
@prowler88
ببخشید، میشه لینک مطلبی رو که خوندین بذارین؟
-------------------------------------------------
ویرایش: پیداش کردم، زحمت نکشید

Microsoft24
18-08-2009, 21:44
با تشکر از اطلاعات خوب شما راجع به اپل.
آگر در حدود 1.5 بخواهم هزینه کنم، چه مدلی پیشنهاد می کنید.
برای فتو شاپ، کد، 3D.
ضمنا مک بوک ایر از این نظر چطوره،
ممنون.

با سلام خدمت شما دوست عزیز،( یه چیز ی رو همین اول بگم برای خرید یک اپل خوب باید حداقل 2500 پیاده شی !)

ولی خوب ، Dont Worry!،

من به شما یکی از دو مدل زیر رو پیشنهاد می کنم ، که اولی مک بوک 2008 و دومی مک بوک پرو 2009 هست:

Apple MacBook MB466LL/A

Part Number: MB466LL/A
Processor: Intel® Centrino2 P7350 2 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Memory (RAM): 2048 MB DDR2 SDRAM
Hard Drive: 160GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
Optical Drive: DVD±RW Super Drive with Double Layer
Battery: 45-watt-hour lithium-polymer
Display: 13.3'' Glossy WXGA LCD display (1280x800)
Graphics: NVIDIA® GeForce® 9400M GPU 256MB DDR3
Wireless LAN: AirPort Extreme Wi-Fi
BlueTooth: Integrated Bluetooth 2.0 + EDR
I/O: 2x USB 2.0 / FireWire 400
Other: Precision aluminum unibody / Multi-Touch trackpad
iSight Camera
Weight: 2.090 Kg
14,500,000 Rials with Naghsh Warranty

Apple MacBook Pro MB990LL/A

Part Number: MB990LL/A
Processor: Intel® Centrino2 P8400 2.26 GHz Processor Speed (3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)
Memory (RAM): 2048MB DDR3 SDRAM
Hard Drive: 160GB HDD (5400rpm, Serial-ATA)
15,300,000 Rials with Naghsh Warranty

n_asadi
19-08-2009, 14:44
Heat development
Sharp front edge
رفتم دیدم، وضعیت انعکاس صفحه اش خیلی وحشتناک بود، توزیع روشنایی صفحه اش هم خیلی معمولی بود،بر اساس چیزی که من خوندم به صفحه اش از 10 امتیاز حداکثر 7 میشه داد،البته اونها هم خیلی سختگیرانه تر از بقیه نوت بوک ها برسی اش کرده بودند.بقیه چیزهاش برای من خیلی مناسب بود.
کمی ازش دلسرد شدم، اما هنوز 100% بیخیالش نشدم
مرسی که راهنمایی کردین

Pami
19-08-2009, 17:53
و یک سوال نامربوط از pami_wega : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تو لیست قیمت آخرتون فقط سه مدل از سری Z وایو با گارانتی ایران رهجو وجود دارد،یعنی ایران رهجو فقط همین سه مدل Z رو داره؟

تقريبا بله ، ايران رهجو مدلهايي كه تو بازار امارات باشند رو وارد ميكنه

نکات مثبت سری Z دوام باتریش هست (چیزی که نقطه ضعف 1340 هست). اگه باتری بهتر بندازین روش که تا 9 ساعت هم شارژ میده بهتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رزولوشن بالاتر LCD هم قابل توجهه. هر چند روی مانیتور 13 اینچی رزولوشن بالاتر از 1280 به کار نمیاد. همچنین G-sensor داره برای محافظت از هارد دیسک. و Blue-Ray و فینگرپرینت. و البته وزن کمتر.

اينها به كنار ، من 4-5 تا فيلم تست ديدم از سري Z سوني كه اگر ببينيد متوجه ميشين چي ميگم ، حالا حالاها بايد اپل روي مك بوك هاش كار كنه تا بتونه يه لپ تاپ بسيار محكم در حد سري Z بسازه
بدنه تمام فيبركربن سري Z به قدري در مقابل فشار و ضربه مقاوم هست كه خيالتون از بابت افتادن و نشستن روش و ... راحت باشه

در اولين فرصت فيلم ها رو آپ ميكنم ببينيد ( الان با Dialup ميام نميتونم )

n_asadi
19-08-2009, 19:10
تقريبا بله ، ايران رهجو مدلهايي كه تو بازار امارات باشند رو وارد ميكنه

اينها به كنار ، من 4-5 تا فيلم تست ديدم از سري Z سوني كه اگر ببينيد متوجه ميشين چي ميگم ، حالا حالاها بايد اپل روي مك بوك هاش كار كنه تا بتونه يه لپ تاپ بسيار محكم در حد سري Z بسازه
بدنه تمام فيبركربن سري Z به قدري در مقابل فشار و ضربه مقاوم هست كه خيالتون از بابت افتادن و نشستن روش و ... راحت باشه

در اولين فرصت فيلم ها رو آپ ميكنم ببينيد ( الان با Dialup ميام نميتونم )
سری Z های ایران رهجو بدجوری گرون هستن،زیر 2.700 نداره ،از نوتالی هم یکم میترسم، به نظرتون احتمال داره کارم به گارانتی بکشه؟
ببخشید که اینجا مطرح میکنم،تو این 4 مدل Z540 چرا Z-540 NAB انقدر ارزون تره؟:eh:
Z-540 NAB
cpu:2.4
HDD: 120GB
نوتالی 1.450
Z-540 NEB
HDD: 320GB
نوتالی 1.740
Z-540 NDB
cpu:2.26
HDD: 250GB
نوتالی 1.780
Z-540 PBB
HDD: 160GB
Persian Plaza 1.700
بقیه مشخصات عینا مشابه هم است

brain
19-08-2009, 22:25
سلام ... :10:

الان از پیش مک بوک بر میگردم !! :40:

در کل با ظاهرش و سیستم عامل مک خیلی حال کردم !! :40::40:

نمیشه با یه بار دیدن و یه ذره ور رفتن نظر قطعی داد !!
ولی اون مواردی رو که گفته بودین رو تست کردم :

مخصوصا فارسیش رو
زبان فارسی رو نصب کرده بود ولی هنوز مشکل داشت ولی گفت که قابل حله و باید فونت هاشو بگیره !!!

LCD ش رو هم تو فضای آزاد چک کن
همم نمیدونم چی بگم !! من درست نمیتونم نظر بدم راجع به این مساله چون لپتاپ های دیگرو نمیدونم چه جوریه !! ولی خب انعکاس داشت به طوری که کسی که یکم با زاویه جلو لپتاپ بشینه یکم کار براش سخت میشه ، یکم ها !!

ببین قابل کار کردن هست یا ن
آره قابل کارکردن که هست !!! :46:

؟ ببین نرم افزار حرفه ای چیا نصب کرده
کل مجموعه office و adobe رو خریده بود 30 هزار تومن !! و نصب کرده بود و سالم هم بود !!!
بیشتر نرم افزارهای معروف رو داره ولی بعضی برنامه های جزئی و کار راه انداز ویندوز فکر نکنم توش باشه !!!

دیگه وزنش هم که عالی بود از نظرم (برای من البته)

به این نکته هم یقین کردم که اگه اپل میگریم فقط و فقط اصلش اینه که با سیستم عامل مخصوص خودش کار کنیم !!! :40::40::40: ینی سیستم عاملش خیلی توپ بودااا !! درسته اولش عادت نداریم ولی وقتی عادت کنی دیگه ممکنه طرف ویندوز نری !!! :27: مثلا یکی از ویژگی هاش اینه که کلا مثه ویندوز نیست هر 2ماه یه بار عوض کنی !! کلا عوض نمیکنی مگه اینکه یه سیستم عامل جدید بیاد :27:

اوه یه نکته بدی که داشت وصل شدن به اینترنتش بود که میگفت اگه بخوای با خود سیستم عامل وصل شی باید مودم وایرلس بگیری که خیلی گروووووووونه !!! :18: برا همین خودش یه مودم 20 تومنی گرفته بود که از طریق ویندوز میرفت اینترنت !!

یه نکته منفیه دیگه هم اینه که لوازم جانبیش خیلی گرونه ، حتی برنامه هاش ، کلا برای آدم گرون در میاد !!! نمیدونم کنترلش 30 تومنه ، موسش 75 تومنه ، مودمش که اصلا نمیگم چنده :31: برنامه هاشم که خب فقط تو تهران گیر میاد و گرونه !! وضعیت گارانتیش هم گفت که خیلی خوب نیست ولی اصلا خراب نمیشه !! :31:

در کل بخوام دوباره بگم ، باز میگم همون ظاهرش و سیستم عاملش همین!!! :40::40: اپله دیگه ، کلاس داره :31:
ینی سیستم عاملش یه جوریه که کارایی سیستم خیلی بهتر میکنه !! انگار که ارتقا دادی !! ولی وقتی میری تو ویندوز (با همون مک بوک منظورمه) انگار سیستمش ضعیف تره !!

این چیزایی بود که من فهمیدم ، ولی ممکنه هم اشتباه باشه هم درست !!

من خودم نسبت بهش هم دلسرد شدم هم نشدم !! دلسرد شدم به خاطر اینکه با این پول میشه چیزه بهتری گرفت (آخه به جز خرید خود لپتاپ کلی خرجهای ریزودرشت داره ولی جنسش عوضش اساسیه)، خوشم اومد چون واقعا با سیستم عاملش حال کردم !! :40:

Pami
19-08-2009, 22:47
سری Z های ایران رهجو بدجوری گرون هستن،زیر 2.700 نداره ،از نوتالی هم یکم میترسم، به نظرتون احتمال داره کارم به گارانتی بکشه؟
ببخشید که اینجا مطرح میکنم،تو این 4 مدل Z540 چرا Z-540 NAB انقدر ارزون تره؟:eh:
Z-540 NAB
HDD: 120GB
نوتالی 1.450
Z-540 NEB
HDD: 320GB
نوتالی 1.740
Z-540 NDB
cpu:2.26
HDD: 250GB
نوتالی 1.780
Z-540 PBB
HDD: 160GB
Persian Plaza 1.700
بقیه مشخصات عینا مشابه هم است

Z-540 براي اينكه خيلي وقت هست وارد شده و داره قديمي ميشه ( از نظر مشخصات )
مدل NAB هم چون مشخصات پايينتري نسبت به بقيه داره
مدل Z-530 ديگه گير نمياد وگرنه بهترين خريد از سري Z بود ( ساخت ژاپن بود ) و مشابه همين Z-540 آمريكايي بود

n_asadi
19-08-2009, 23:13
@brain
منظورتون مودم دایال آپ است؟ تو مشخصاتش که نوشته LAN وایرلس داره، LAN معمولی هم داره. سیستم اپل رو نمیدونم اما قاعده اش اینه که اگه بخوای از ADSL استفاده کنی روتر ADSL ی رو که خریدی بهش وصل میکنی (وایرلس یا کابلی)سیستم بهش یک آی پی نسبت میده ، این دیگه اصلا ربطی به سیستم عامل و اینا نداره، یعنی برای کانکت شدن همون تجهیزاتی رو باید بگیری که برای بقیه مارک ها میگیرن
البته من متخصص نیستم، شاید به خاطر یک مساله ای باشه که من نمیدونم
از خبرگان امر کسی اطلاعی نداره؟
اون قضیه گرونی لوازم اهمیتی نداره، فکر کنم بشه موس USB معمولی هم بهش وصل کرد، اگر هم نشد یه باره دیگه، موس اوریجینال وایو و دل هم گرونه. نرم افزاراش دل میسوزونه،اون طور که فرمودین باید 5-4 برابر قیمت نرم افزار های ویندوز باشه :18:جناب24 microsoft می گفت قراره با ارتقا به snow leopard مشکل فارسی کاملا حل بشه، احتمالا 30 تومن هم باید برای اون پیاده شد. البته آدم اگه یک اپل دار دیگه رو هم بشناسه میتونه نرم افزار ها رو شریکی بخره (اسمایلی اسکوروچ)
مهمترین مساله برای من کارکردن باهاش در فضای آزاد است.اون گزارش تستی که تو notebookcheck خوندم ترسوندتم
بدبختی اینجاست که اون سونی هایی که کیفیت بدنه شان مثل این خوب است و مشکل ال سی دی ندارن خیلی گرون هستن :19:

n_asadi
19-08-2009, 23:20
Z-540 براي اينكه خيلي وقت هست وارد شده و داره قديمي ميشه ( از نظر مشخصات )
مدل NAB هم چون مشخصات پايينتري نسبت به بقيه داره
مدل Z-530 ديگه گير نمياد وگرنه بهترين خريد از سري Z بود ( ساخت ژاپن بود ) و مشابه همين Z-540 آمريكايي بود
این NAB بیچاره که فقط هاردش از اون NEB پایین تره ، 300 تومن اختلاف قیمت؟ :18: فرق دیگه ای که با هم ندارن؟
البته خدارو شکر که به خاطر 200 گیگ هارد 300 هزارتومن ارزون تر میدنش:31:

brain
20-08-2009, 10:34
میتونه نرم افزار ها رو شریکی بخره
آره دیگه ، این دوست من میگفت تو بخر نگران نرم افزاراش نباش :31: ( آخه بچه مایه داره :31: همینجور هی گوشی عوض میکنه ، لپتاپ عوض میکنه ، 2 هفته پیش یه دل داشت )

مهمترین مساله برای من کارکردن باهاش در فضای آزاد است
منظورت چیه ؟ ینی میترسی از اینکه زیادی انعکاس داشته باشه ؟؟؟

منظورتون مودم دایال آپ است؟ تو مشخصاتش که نوشته LAN وایرلس داره، LAN معمولی هم داره.
شاید رفیقم اشتباه میکرده ، چون همش 2 هفتس خریده !!

بهم پیشنهاد کرد اگه اپل نمیگیری فقط سونی بگیر .
من که پاک گیج شدم دیگه !!! :31:

n_asadi
20-08-2009, 11:21
@brain
آره مثل دراکولا از انعکاس تصویر تو مانیتور میترسم، رو این مساله یکم حساسم
*
تو تاپیک مشاوره برای خرید انواع نوت بوک و اطلاع رسانی قیمت ها ، pami_wega می گفت از نظر مانیتور بعد از مک، سونی سری SR و Dell sXPS 1340 (هر دوتا مانیتور هاشون مثل هم است) و بعد سونی CS قرار دارند

من که تا حدودی تکلیفم مشخص شده، الان فقط سه تا کاندیدا دارم:
Mac
Sony SR
Dell sXPS 1340
حالا دیگه میتونم برم از نزدیک ببینم از کدوم خوشم میاد. از این سه تا هر کدوم رو بخرم پشیمون نمیشم،هر سه تا تو رده 14~13 اینچی ها خیلی خوبن، قیمت هاشون هم 1.500 است

brain
21-08-2009, 23:56
من که فکرامو کردم !! من سیستم بالا برام خیلی مهمه !!! چون میخوام وصلش کنم به یه lcd و خیلی کم اینور اونور میبرم !!!

برا همین یه سیستم بالا میخرم !!! یا اینکه پولم رو جمع میکنم یه iMac میگیرم !!!

HP pavilion DV6-1225 یا Sony Fw46GJ/B این مدل چه جوره ؟؟؟ کدومش بهتره ؟؟؟ (عمرش بیشتره؟)

n_asadi
22-08-2009, 13:24
من که فکرامو کردم !! من سیستم بالا برام خیلی مهمه !!! چون میخوام وصلش کنم به یه lcd و خیلی کم اینور اونور میبرم !!!

HP pavilion DV6-1225 یا Sony Fw46GJ/B این مدل چه جوره ؟؟؟ کدومش بهتره ؟؟؟ (عمرش بیشتره؟)
از نظر کانفیگ که خیلی به هم نزدیک هستن،اما به نظر من که fw46 بهتره، هم کیفیت نمایشگرش توپه ، هم یکم ازون تره، تازه سونی است. علاوه بر این مشخصات دقیقش رو پیدا کن و ببین از نظر پورت کدوم کامل تره، این هم فاکتور مهمی است. ویندوز هاشون هم فرق میکنه، HP ویندوز 32 بیتی داره و Sony ویندوز 64 بیتی
البته اونطور که بچه ها میگن سونی fw46 الان گیر نمیاد

prowler88
22-08-2009, 14:36

اگه با خودت این ور اون ور نمیبری که قید لپ تاپ رو بزن. در هر صورت دسکتاپ یه چیز دیگه س.

brain
22-08-2009, 22:32
اگه با خودت این ور اون ور نمیبری که قید لپ تاپ رو بزن. در هر صورت دسکتاپ یه چیز دیگه س.
نه که کلا همیشه ثابت باشه !! مثلا 5 روزه هفته جاش ثابته و فقط 2 روز هفته میبرمش یه جای دیگه !!! (اینجوری منظورمه)

بعد یکی هم بهم گفته بود که الان بیشتر گرافیست های حرفه ای و معروف دیگه سیستم دسکتاپ نمی بندن و به جاش یه لپتاپ توپ با یک lcd میگیرن ... دلیلش هم این بود که میگفت سیستمهایی که برای لپتاپهای خوب می بند ن فوق العاده با هم مچ هستند و این نکته ی خیلی خوبیه !!!
حالا نمیدونم صحت داره یا نه !!

ولی شما هم راست میگی دسکتاپ یه چیز دیگس .. از .وقتی که با اپله کار کردم از لپتاپ یکم زده شدم ... شاید به خاطر اینه که بهش عادت نداشتم ...

prowler88
22-08-2009, 23:15
نه که کلا همیشه ثابت باشه !! مثلا 5 روزه هفته جاش ثابته و فقط 2 روز هفته میبرمش یه جای دیگه !!! (اینجوری منظورمه)

بعد یکی هم بهم گفته بود که الان بیشتر گرافیست های حرفه ای و معروف دیگه سیستم دسکتاپ نمی بندن و به جاش یه لپتاپ توپ با یک lcd میگیرن ... دلیلش هم این بود که میگفت سیستمهایی که برای لپتاپهای خوب می بند ن فوق العاده با هم مچ هستند و این نکته ی خیلی خوبیه !!!

ولی شما هم راست میگی دسکتاپ یه چیز دیگس .. از .وقتی که با اپله کار کردم از لپتاپ یکم زده شدم ... شاید به خاطر اینه که بهش عادت نداشتم ...
حالا نمیدونم این iMac قدرت کارت گرافیکش در چه حدیه ولی در کل این فرضیه که میگه قطعات لپ تاپ مچ هستند و بهتر از دسکتاپ نتیجه میده کاملا غلطه. کارت گرافیک های لپ تاپ هرگز نمیتونن از پس کارای سنگین render و برنامه های گرافیکی سنگین بربیان. چرا خب کار آدمو راه میندازه. ولی قدرتشون از گرافیک های معمولی دسکتاپ هم پایین تره چه برسه به گرافیک های workstation.
مثل این می مونه که شما بری از پاتن جامه یه شلوار و یه پیراهن بگیری که با هم مچ بشه. در صورتی که اگه از دو تا مارک معروف لباس و شلوار رو بخری و با هم ست کنی خیلی خوش تیپ تر میشی. (مثال بود. جدی نگیر!)

n_asadi
23-08-2009, 13:05

نه از نظر گرافیک و نه از نظر پردازشگر اصلا با هم قابل مقایسه نیستن، این که به خاطر اون دو روز جابجایی کامپیوتر نوت بوک بگیری یا نه انتخاب خودته اما دسکتاپی که 1.500 خرجش کنی به مراتب قوی تر از بهترین لپتاپ های موجود است
راستی اگه از لپتاپ خریدن پشیمون شدی نرو سراغ iMAC ، به قیمتش نمی ارزه

brain
23-08-2009, 14:03
ولی قدرتشون از گرافیک های معمولی دسکتاپ هم پایین تره چه برسه به گرافیک های workstation.
ینی 9500 ی که روی لپتاپ با 9500 ی که روی دسکتاپ قدرتش فرق میکنه ؟ آخه چرا ، مگه مشخصاتشون عینه هم نیست ؟!!

راستی اگه از لپتاپ خریدن پشیمون شدی نرو سراغ iMAC ، به قیمتش نمی ارزه
ببنیم این iMac ها ، قلم نوری هم داره ؟ ینی با قلم رو مانیتورش بکشی و .. اینا !!!

این که به خاطر اون دو روز جابجایی کامپیوتر نوت بوک بگیری یا نه انتخاب خودت
بحث جابه جاییش به کنار ، سیستم دسکتاپ خیلی سروصدا میکنه !!! البته شاید الان pc من اینجوری شده !!! :31: همینجور فن cpu ش بعد از 5 دقیقه صدا موتور میده ، یکی میزنم تو سرش ساکت میشه :31: !!! من میترسم دسکتاپ بگیرم و بعدش بعد از 1 سال له این حال و روز دربیاد ... هی بزنم تو سرشو ... :31:

n_asadi
23-08-2009, 17:06
ینی 9500 ی که روی لپتاپ با 9500 ی که روی دسکتاپ قدرتش فرق میکنه ؟ آخه چرا ، مگه مشخصاتشون عینه هم نیست ؟!!

ببنیم این iMac ها ، قلم نوری هم داره ؟ ینی با قلم رو مانیتورش بکشی و .. اینا !!!

بحث جابه جاییش به کنار ، سیستم دسکتاپ خیلی سروصدا میکنه !!! البته شاید الان pc من اینجوری شده !!! :31: همینجور فن cpu ش بعد از 5 دقیقه صدا موتور میده ، یکی میزنم تو سرش ساکت میشه :31: !!! من میترسم دسکتاپ بگیرم و بعدش بعد از 1 سال له این حال و روز دربیاد ... هی بزنم تو سرشو ... :31:
در مورد گرافیک: معلومه ، ورژن موبایل همه گرافیک ها با ورژن دسکتاپشون فرق میکنه
در مورد قلم نوری: نمیدونم
در مورد صدای فن و اینا: خوب فنش رو عوض کن،یا روغن کاریش کن، من 6 ماه یه بار فن های کیس رو روغن کاری میکنم، زمستون ها هم فن های کیس رو خاموش میذارم، فقط فن سی پی یو پاور روشن هستن. گرافیکم هم سایلنت هست، جای فن یه هیت سینک عظیم الجثه داره، البته باز هم کم سر و صدا به حساب نمیاد
انتخاب خودته، یه هیولای خیلی قوی با هزارتا فن و کلی سر و صدا که ساعتی 700 وات برق می خوره بخری یا یه ژیگولوی جمع و جور

prowler88
23-08-2009, 21:23

صد در صد فرق میکنه. اگه عین هم بودند چطوریه که کارت گرافیک ATI 4850 روی دسکتاپ میتونه بازی Crysis رو روی رزولوشن 1440x900 و تنظیمات تا آخر خیلی راحت اجرا کنه ولی کارت گرافیک 4870x2 روی لپ تاپ با رزولوشن 1024x768 هم نمیتونه بازی رو روون اجرا کنه؟ مشخصاتشون فرق میکنه.
یادش بخیر ما هم یه زمانی دسکتاپ داشتیم و یه زمانی صدای فنش صدای همسایه ها رو در آورده بود (شوخی بود البته). من هم دقیقا همین کارو میکردم. میزدم تو سر کیس ساکت میشد. فنشو عوض کن درست میشه.
پسر عموی من پارسال یه دسکتاپ گرفت سر جمع شد 1 تومن. ولی خیلی قویه انصافا. هنوز بازیی نیومده که این روش کم بیاره. صدای فن کیسش انقدر کمه که به زور شنیده میشه.

brain
24-08-2009, 13:43
منو باش ، فکر میکردم که دقیقا عینه همن !!! :31: اگه اینجوریه که اصلا به صرفه نیست !!! ولی خب این مدله hp و sony بدک نیست !!! اگه خیلی سنگین نباشه !!! چه جوره میشه حملش کرد ؟ البته من تا 1 ماهه دیگه قراره بخرم ، اگه قراره که اتفاقاتی بیوفته بگید که روی این مدل ها فکر نکنم !!!

foaad20
09-10-2009, 22:00
منو باش ، فکر میکردم که دقیقا عینه همن !!! :31: اگه اینجوریه که اصلا به صرفه نیست !!! ولی خب این مدله hp و sony بدک نیست !!! اگه خیلی سنگین نباشه !!! چه جوره میشه حملش کرد ؟ البته من تا 1 ماهه دیگه قراره بخرم ، اگه قراره که اتفاقاتی بیوفته بگید که روی این مدل ها فکر نکنم !!!
دوست عزیز سلام
من هم دقیفا مشکل شما رو دارم
لطفا اگه به نتیجه رسیدین ما رو بی خبر نزارین..
:20:

Jackbil
20-01-2010, 15:22
با سلام کسی میدونه مک پرو قیمتش با گارانتی معتبر چقدره؟
البته منظورم اونه که مانیتورش مشکیه
آیا میشه بدون مانیتور خریدش و مانیتور یه چیز دیگه بش وصل کرد؟اگه میشه چقدر قیمتش پایین میات؟
آیا نرم افزار لوگیک داخل پکیجش هست یا باید جدا خریداری بشه؟
alireza28
27-01-2010, 19:05
واسه گرفتن لپ تاپ خیلی تحقیق کردم . بودجم حدود 1.8 میلیونه . تا حدودی هم دیگه مطمئن شدم که باید مک بگیرم . ولی وقتی فهمیدم پورت HDMI نداره حالم گرفته شد. حالا چی پیشنهاد میدید . بنظرتون سونی سری Z بگیرم خوبه ؟

Microsoft24
27-01-2010, 19:12
واسه گرفتن لپ تاپ خیلی تحقیق کردم . بودجم حدود 1.8 میلیونه . تا حدودی هم دیگه مطمئن شدم که باید مک بگیرم . ولی وقتی فهمیدم پورت HDMI نداره حالم گرفته شد. حالا چی پیشنهاد میدید . بنظرتون سونی سری Z بگیرم خوبه ؟

کی گفته HDMI نداره!!!

اپل در مک بوک و مک بوک پرو های سری جدید از Mini Display Port استفاده کرده! در حال حاضر سه تبدیل VGA ، DVI و HDMI براش موجوده!

تصاویری از Mini Display Port To HDMI :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من خودم به یک LCD چهل اینچی با همین تبدیل HDMI وصلش کردم!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به طور کلی Mini Display Port یعنی با داشتن یک پورت شما همه ی پورت ها رو دارین!!!

سئوالی اگر در مورد مک ویا سیستم های مکینتاش داشتی ! من در خدمتم!

alireza28
27-01-2010, 20:05
خوشحال شدم . دمت گرم .
فکر میکنی 991 گزینه مناسبی باشه؟

Microsoft24
27-01-2010, 20:25
خوشحال شدم . دمت گرم .
فکر میکنی 991 گزینه مناسبی باشه؟

ببین گزینه های مناسب که زیادند ، تا شما تو رنج قیمتی بخواین !

اما قبل از این که در مورد قیمت صحبت کنیم پیشنهاد میکنم دو لیست قیمت زیر رو ببین!

الماس پایتخت :

لوازم جانبی :

نقش:

mohsenfhm
27-01-2010, 22:02
اميد جان اين الماس پايتخت زير تمام كانفيگ ها زده قيمت بزودي ولي نقش كامله :5:

alireza927
17-07-2010, 15:26
سلام . به نظر شما برای خرید mac book pro رادان بهتره یا اپل ایران ؟