PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه pelasma مدرن با led & lcd مدرن

Ami R 940
14-08-2009, 10:45
امیداورم این تاپیک به خوبی پیش بره و کمک خوبی برای خرید داشته باشه .

طبق سایت معتبر و معروف ریو cnet و بیشتر سایت های بررسی hdtv , سه مدل از پلاسماها بهترین تلویزیون های حال حاظر هستند و با اختلاف فاحشی از رقیبان lcd & led فاصله گرفتند .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

1:تلویزیون پلاسمای
Panasonic TC-PV10 series

2:تلویزیون پلاسمای
Samsung PNB650 series

3:تلویزیون پلاسمای
Panasonic TC-PG10 series

4:تلویزیون ال سی دی
Samsung LNB750 series

5:تلویزیون ال سی دی
LG LH90 series

مزایای پلاسماهای مدرن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1-کنتراست پنل 50 هزار کنتراس دینامیک 3 میلیون .
(کنتراست پنل هر چی بیشتر باشه غلضت و اشباع رنگ بیشتری داره)
2- 600 هرتز که از تاری و بلور شدن تصویر جلوگیزی میکنه در صحنه های اکشن و سریع مانند فوتبال .
3-نشان دادن مشکی دقیق
4-اشباع و غلضت رنگ بسیار بسیار بالا
5-زمان پاسخ گوییی بسیار سریع 0.1 ms
6-قیمت بسیار مناسب و پایین
7-زاویه دید وسیع
8-نشان دادن دقیق رنگ ها
9-براقی و شفافیت بسیار عالی برای نشان دادن تصویر
10-نازکی بدنه تلویزیون کمتر از 1 اینچ

ضعف های پلاسماهای مدرن

1-مصرف برق کمی بیشتر 290w

مزایایی led های مدرن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1-نازکی بدنه تلویزیون در بیشتر مدل ها
2-مصرف برق پایین 100w

ضعف های led های مدرن

1-نشان ندادن مشکی دقیق
2-عدم توانایی نشان دادن غلظت رنگ و اشباع رنگ
3-پایین بودن زمان پاسخ گویی
4-هرتز پایین و بلوری دادن نهایت 200 هرتز
5-قیمت بسیار بالا و گرون
6-زاویه دید کم و پایین
7-عدم توانایی نشان دادن دقیق رنگ ها
8-کنتراست پنل پایین نهیتا 3 هزار .!!

پس از بررسی کلی تلویزیون ها و خواندن ریو های معتبر کامل از سایت های معتبر خارجی همچون cnet .
دیروز فرصتی دست داد رفتم میدان جمهوری تهران و پس از 4 ساعت بررسی کلی تلویزیون ها به این نتیجه رسیدم پول دادن برای led و lcd ها در برابر پلاسماهای مدرن پول دور ریختن است .

مقایسه side by side کردم بین پلاسما مدرن samsung b650 که در حال حاظر دومین تلویزیون برتر دنیاس و ال ای دی مدرن samsung b7000 که جزو 10 تای تاپ اول تلویزیون هم نیست !

فروشنده انسان شریفی بود کنترل رو ازش گرفتم و به کل کنتراس و دیگر منو ها رو دیفالت قرار دادم و کنتراس و تنظیمات رو بر روی هر دو یکسان ا led b7000 و این مدل پلاسما انجام دادم به جرات بگم خانواده ای که به قصد خرید led اومده بودن با دیدن این پلاسما تصمیم خود رو عوض کرده و این تلویزیون رو خریدن . !!!

قیمت مناسب و کیفیت بسیار عالی اشباع رنگ مهشر غلظت رنگ بسیار بسیار بیشتر از led 7000 از مزایای اون بود کنتراست وحشتناک بالا و هرتز کاملا عالی همچنین براقی و شفاف بودن تصویر در حد مناسب بود با قیمتی نصف led ها به طوری که 50 اینچ این پلاسما 2.100 بود و 46 اینچ این led حدود 3.500 .

Pop-Man
14-08-2009, 11:03
مرسی از تاپیک خوبت
یه سوال
هرتز b650 چنده؟

Ami R 940
14-08-2009, 12:06
مرسی از تاپیک خوبت
یه سوال
هرتز b650 چنده؟

مشخصات کلی b650

600 هرتز , زمان پاسخ گویی 1ms = تصویری فوق العاده شفاف و روان کاملا بدون تاری و جا موندن تصویر .

3 میلیون کنتراست دینامیک

50 هزار کنتراس پنل

full hd

.

Terry Bogard
14-08-2009, 16:21
این مقایسه چندتا مشکل داره پلاسمای جدید که از ال ایدی نازکترن نمونش پاناسونیک مدل z که 1 اینچیه ولی نازکترین ال ایدی 1.5 اینچه زمان پاسخگویی مدلای پاناسونیکم من تو سایتش دیدم 0.001 ms بود براقیت تصویر z که بهترین پلاسما شده از b8000 که بهترین ال ایدیه بیشتره این مقایسه که شما کردی بین بهترین ال ایدیا با پلاسمای متوسطه نه بهترین پلاسما.

Ami R 940
14-08-2009, 16:35
این مقایسه چندتا مشکل داره پلاسمای جدید که از ال ایدی نازکترن نمونش پاناسونیک مدل z که 1 اینچیه ولی نازکترین ال ایدی 1.5 اینچه زمان پاسخگویی مدلای پاناسونیکم من تو سایتش دیدم 0.001 ms بود براقیت تصویر z که بهترین پلاسما شده از b8000 که بهترین ال ایدیه بیشتره این مقایسه که شما کردی بین بهترین ال ایدیا با پلاسمای متوسطه نه بهترین پلاسما.

حرفای شما درست هست و شکی در این مورد نیست z الان بهترین پلاسما و تلویزیون دنیاس . ولی توجه داشته باش سایت هایی بسیار و معتبریه همچون cnet این مدل رو ارزیابیی نکردن و معتقدن پرداخت بهای 6000 هزار دلار برای یک تلویزیون 52 اینچی کاملا اشتباه هست . و به طور کلی از این تلویزیون انطور و باید استقبال نشده به دلیل هزینه بالاش در خارج از کشور . و از دید دیگه این مدل هنوز در بازاز خاورمیانه و بیشتر کشورها نیومده .

مقایسه الان بهترین ال ای دی ها و بهترین پلاسماهای موجود هست که در بازار قابل خرید هست . و صحبت از مدل های آینده ای که قصد ورود به بازار رو دارن نیست

*Alucard*
15-08-2009, 00:21
بعد از کلی تحقیق در لا به لای صفحات نت این رو پیدا کردم که:
کلا سیستم عرضه محصولات پاناسونیک به این شکل هست:
اول بازار ژاپن
در حدود 6 ماه بعد اروپا و آمریکا
در حدود 6 ماه بعد آسیا و خاور میانه

ولی سامسونگ Global Launch هست یعنی تقریبا همزمان با کره محصولات رو به همه جا معرفی میکنه.
نتیجه این میشه که محصولاتی که از پاناسونیک به بازار ایران میاد تکنولوژی یک سال قبل هست! واقعا خیلی جالبه.
و با این الگوریتم پلاسماهای سری G احتمالا آخر تابستون وارد بازار ایران میشه!

Ami R 940
15-08-2009, 00:42
بعد از کلی تحقیق در لا به لای صفحات نت این رو پیدا کردم که:
کلا سیستم عرضه محصولات پاناسونیک به این شکل هست:
اول بازار ژاپن
در حدود 6 ماه بعد اروپا و آمریکا
در حدود 6 ماه بعد آسیا و خاور میانه

ولی سامسونگ Global Launch هست یعنی تقریبا همزمان با کره محصولات رو به همه جا معرفی میکنه.
نتیجه این میشه که محصولاتی که از پاناسونیک به بازار ایران میاد تکنولوژی یک سال قبل هست! واقعا خیلی جالبه.
و با این الگوریتم پلاسماهای سری G احتمالا آخر تابستون وارد بازار ایران میشه!

مهدی واقعا عالی بود تحقیقت .:18:

seri v هم احتمالا تا آبان درسته مهدی ؟ . :41::41: :18:

صبر ایوب هم بود تموم میشد :31:

*Alucard*
15-08-2009, 18:10
سلام
مثل اینکه پلاسمای G10 اومده قیمت 42 اینچیش 1750 تومن
با تشکر از realman عزیز

Ami R 940
15-08-2009, 22:20
سلام
مثل اینکه پلاسمای G10 اومده قیمت 42 اینچیش 1750 تومن
با تشکر از realman عزیز

مهدی کجا ؟ تهران ؟ . فقط 42 اومده دیگه درسته ؟ .کجاس برم همین فردا کله سحر ارزیابیش کنم بیام آمار بدم :31: :27:

Pop-Man
15-08-2009, 22:29
مهدی کجا ؟ تهران ؟ . فقط 43 اومده دیگه درسته ؟ .کجاس برم همین فردا کله سحر ارزیابیش کنم بیام آمار بدم :31: :27:
جمهوری بعد از الومینیوم بین لاله و یغما پلاک 755 :31:

Terry Bogard
16-08-2009, 12:30
منم دیدم فیلمی که روش پخش میشد زیاد جالب نبود ولی معلوم بود که از b650 خیلی براقتره.ولی بقل هم ندیدم.

saeed.1388
18-08-2009, 23:13
آقا یعنی G10 ازپلاسمای سامسونگ B650 بهتره؟

Terry Bogard
19-08-2009, 03:56
آقا یعنی G10 ازپلاسمای سامسونگ B650 بهتره؟

خیلی بهتره من تو یونان جفتشونو بقل هم دیدم g15 بقل پلاسما b650 بقل led 8000 همشون داشتن یه فیلم نشون میدادن یه درخت بود پره پروانه وقتی نگاه میکردم g15 از همشون سرتر بود بعدشم یه فیلم دیگه بود درختا تند تند از جلوی دوربین رد میشدن g15 با 650 بدون اینکه تار بشن نشون میدادن بازم g15 یکمی باحالتر نشون میداد ولی led 8000 samsung میمرد تا درختارو نشون بده همش تار میشد من فیلمو تا اخرش دیدم رو هر سه تاشون خیلی تابلو بود که led یه چیز مزخرف گرون بود یعنی هیچی نداشت هر کی بخره من میگم پولشو ریخته بیرون فروشنده مغازه هم به همه g15 و g10 به عنوان بهترین خرید ممکن معرفی میکرد یه پلاسما دیگه بود یکمی از اینا دورتر بود lg بود اونم خیلی خوب بود ولی fhd نبود یکی دو روز پیش رفتم جمهوری هیچکی g10 به hdmi وصل نکرده بود از هرکی پرسیدم میگفتن نه ولی b650 تو نمایندگی سامسونگ با hdmi وصل شده بود ولی بازم g10 سرتر بودنش تابلو بود.