PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Sony Ericsson XPERIA X1 یا Nokia N97 ؟!

Atropates
14-08-2009, 08:50
سلام ,

من می خوام یک PPC بخرم , و از اونجایی که بودجه که در نظر گرفتم تقریبا دور و ور 550 تومن ه و PPC هم که می خوام حتما باید کیبورد داشته باشه , حالا بین این دو تا گیر کردم با توجه به توقعاتی که از چیزی که می خوام بخرم دارم :

Sony Ericsson XPERIA X1

و

Nokia N97

حالا چیزایی که مد نظر منه (تقریبا به ترتیب اولویت):

1- موسیقی

2-برنامه

3-بازی

4-دوربین

5-زیبایی ظاهری گوشی

لازم به ذکر ه که هر 5 تای این مواردی که گفتم واسم مهمه !

حالا از عزیزانی که با هر دو تای این گوشی ها آشنایی دارن می خواستم عیب ها و مزایای این دو گوشی رو نسبت به هم بهم لطف کنن بگن تا من یه تصمیم درست بگیرم !

حالا نظر خودم در رابطه با مقایسه این دو گوشی:

- CPU و Ram اکسپریا X1 برتری داره (Ram ه دو برابر) ( مهمترین فاکتور در مورد PPC ها ؟ , (یعنی CPU و RAM ) ) (یعنی بازی ها و برنامه های سنگین مطمعنا رو X1 خیلی بهتر اجرا میشه؟)

- دوربین N97 برتری داره

- من نمی دونم چرا ویندوز موبایل بودن X1 رو بیشتر میپسندم تا سیمبین بودن N97 , یعنی فکر میکنم ویندوز موبایل برنامه هاش خیلی بیشتر و کار کردن باهاشون خیلی راحت تره تا سیمبین ! نمی دونم چرا این فکر رو میکنم .

- حالا وقتی مشکل بیشتر میشه که برگردیم به همون فاکتور مهم من یعنی موسیقی و توجه به اینکه گویا ویندوز موبایل توو مالتی مدیا از سیمبین کم میاره !؟!

- از نظر زیبایی ( X1 نقره ای با N97 سفید که من پسندیدم) هر دو تقریبا برابرن (یک هزارم درصد به طرف X1 مایلترم البته:31:) ولی اینم یه تبصره ای که داره اینه که شدیدا از خز شدن N97 در آینده ی نه چندان دور میترسم ! چون از بقال سر کوچه هم که میپرسی میگه : " گوشی , فقط نوکیا " (توو عوام اینجوری جا افتاده) کسی هم که فقط پول داره و به جز اون هیچی (مغز مثلا :27: البته جسارت به عزیزان این فروم نشه هاااا) اونا ساف میرن طرف گوشی نوکیایی که از همه گرون تر باشه تا مثلا پز بدن به خیال خودشون , واس همین خز شدن N97 رو , فک کنم خیلی بیشتر از X1 تهدید میکنه

- قیمت رو هم توجه کنید بد نیست , X1 رنگی که من می خوام با گارانتی اصلی سیتادل دور و ور 560 تومن ه ولی N97 با گارانتی اصلی نوکیا 630 تومن , تازه این مشکلی نیست بدبختی اینجاست میگن این تازه قیمت رنگ مشکیشه و اون رنگی که من دوست دارم یعنی سفید پنجاه تومن هم باید بزارم رو 630 تومن !!!!!!!! (گارانتی متفرقه هم که تفاوت ستم ه :27: X1 با خدمات پارسه 450 تومن , N97 با خدمات پارسه 620 تومن :19:)

- یه سری چیزای مختصر هم میگم که بد نیست , N97 شتابسنج داره , فرستنده ی FM داره , حافظه ی داخلی 32 گیگی داره , خروجی TV داره , ال سی دی 3.5 اینچی داره , انحنای ال سی دی نسبت به کیبورد من پسند تری داره :20::31: , و در مقابل اون X1 یه رم 4 گیگ داخل جعبه داره با یک ال سی دی 3.0 اینچ با وضوح یه کم بیشتر (با حافظه چندان مشکلی ندارم اونو یه جوری حلش میکنم حالا (شاید البته !!!) , ولی بقیه اش چی؟)

- به ترک خوردن تعدادی از X1 ها در گذشته و صدای ضعیف X1 فک نکنم دیگه بشه گیر داد چون گویا قاب جدید این مشکل ترک رو به هیچ عنوان نداره و صدای گوشی هم با یه برنامه ی خیلی ساده بدون افت کیفیت دو برابر میشه .

---------------

فقط یه خواهشی که از دوستان دارم نیان از این مشاوره های گیج کننده بدن که آره " 100 در صد با N97 موافقم " یا " رو خرید X1 شک نکن " یا " N97 الان من دارم هیچ عیبی نداره , تو با خیال راحت بخرش " یا " X1 توو GSMArena بیشترین محبوبیت و امتیاز رو داره "

من فقط ازتون خواهشی که دارم اینه که این دو تا رو با هم مقایسه کنید و عیب ها و مزایاشون رو نسبت به هم بهم بگید , نه یه نظر کلی و گنگ , پیشاپیش یه دنیا ممنون :11:

almamor
14-08-2009, 09:07
n97 چون
32 گیگ رم داره و سوکت 3.5 میلی متری که خوراک موسیقی!
سیمبین و راحت میشه با اون کار کرد! ولی ppc ها خوراک ادم های تجاری و متخصصین کامپیوتر!
صفحه نمایش بزرگتری داره و 16 میلیون رنگ در برابر 65 هزار رنگ!
اصلاید جالب تری هم داره!
دوربین خیلی قوی تری داره 5 در برابر 3.2
به قول خت مالتی مدیا ......
n-gage رو فراموش نکن چون ویندوز موبال فاقدش هست
برنامه های نوشته شده برای سیمبین خیلی بیشتر از اون خواهند شد این رو تاریخ نشون داده
از طرفی مگه تو میخوای برنامه 3d stadio max رو نصب کنی که میگی رم بال و سی پی یو خیلی قوی
برنامه های نوشته شده برای سیمبین قدرت بیشتر از n 97 نمیطلبند
قیمت هم 1 ماه دیگه n97 میاد پایین
از طرفی حصاصیت صفحه n97 بهتره
تازه سیستم Mosion Sensor هم داره {البته اگه اسمشو اشتباه نکرده باشم.!!!
نوکیا مپس رو هم فراموش نکن
حالا با خودت!!!!!

almamor
14-08-2009, 09:13
سلام ,

- من نمی دونم چرا ویندوز موبایل بودن X1 رو بیشتر میپسندم تا سیمبین بودن N97 , یعنی فکر میکنم ویندوز موبایل برنامه هاش خیلی بیشتر و کار کردن باهاشون خیلی راحت تره تا سیمبین ! نمی دونم چرا این فکر رو میکنم .

- :11:

دوست عزیز اشتباه میکنی من ویندوز موبای داشتم
باید عین کامپیوتر بکاپ بگیری ویروس اسکن نسب کنی ...
خیلی درد سر داره
ولی فاجعه اونجایی بود که ویروس گرفت و کانتکت من پاک شد
منم دادمش یه 6600 گرفتم
در ضمن کانتکت سیمبین که عالی اینو همه میدونن!

MyNameIsNEO
14-08-2009, 10:44
سلام
ببینید، اصلا نحوه کار این دو گوشی با هم متفاوت هستن!
یعنی سیمبین، برای افرادی هستش مثل من.که میخوان راحت با گوشی کار بکنن و دردسری نداشته باشن.
ولی ویندوز موبایل، افرادی میخواد که حوصله داشته باشن.
ضمنا، اون اولویت هایی که شما گفتی،
به نظر من 97 بهتره.
البته از این نباید غافل شد که توی بازی و نرم افزار، ویندوز موبایل خیلی گسترده تره.
موفق باشی.

free_touch
14-08-2009, 11:01
قطعا بین این 2 تاn97 بهتره.
x1 گوشی خوبی در نیومده.
اما وین موبایل از نظر برنامه بسیار از سیمبیان قوی تره.
شما می تونی رو گزینه های دیگری نیز فکر کنی (دیاموند2 که البته کیبورد نداره و تاچ پرو).

S@nti@go_s&k
14-08-2009, 11:03

اولا من که بعد از این همه مدت ویروسی ندیدم

دوما سیم ثانیه آنتی نصب میشه اصلا همون اولش که میخری نصب کن

به نظر من N97 بگیر فقط یه کم ارزونتر بشه خیلی بهتره بزار بعد ماه روضون بگیر

Ali_BlueBoy
14-08-2009, 13:22
به نظر من اگه ویندوز میخوای تاچ پرو ...ولی نمیدونم چرا با ان 97 حال نمیکنم ....!!!

Vamp!r3
14-08-2009, 13:34
پست بالا تاييد ميشه...+...اگه سيمبيان ميخوايد I8910 سامسونگ...

merikh_merikh
14-08-2009, 13:54

1- موسیقی

2-برنامه

3-بازی

4-دوربین

5-زیبایی ظاهری گوشی

1)در کل مولتی مدیای سیمبین قویتره پس در این مورد ان97 برتری داره

2)برنامه در حال حاظر به دلیل مشکلات سیمبین ورژن 5 که لمسیه(سیستم عامل ان97) برتری در حال حاظر با ویندوز موبایل میباشد البته مشکلات سیمبین هم در اینده حل میشه و شاید اینده ی خوبی داشته باشه.این مورد به کاربرد و سلیقه ی شما بیشتر مربوط میشه

3)بازی هم که نوکیا بسیار خوبه البته ناگفته نمونه ویندوز موبایل هم بازی های جالب و هیجانی و استراتژیکیه زیادی داره.به نظره من این مورد هم بر میگرده به سلیقه و انتخاب خودتون.

4)دوربین هم که ان97 برتری داره.5 در مقابل 2/3مگاپیکسل

5)این مورد هم سلیقه ای میباشد ولی به نظره من با توجه به خمیدگیه ایکس1 در هنگام باز شدن کشاب........در کل من ایکس1 را بیشتر میپسندم.

در نهایت با توجه به انتظارا های شما که موسیقی و دوربین براتون بسیار مهمه و در این موارد برتری در ان97 وجود داره و باقیه مواردی هم که براتون مهمه در هر دو گوشی تقریبن برابره پس به نظره من برای شما ان97 گزینه ی بهتریه.

این مورد هم مد نظر داشته باشین که ایکس1 به دلیل داشتن دکمه ی 4جهته یه برتری بزرگی نسبت به ان97 به خصوص برای شما داره.چون شما بازی براتون مهمه پس دکمه ی 4جهته هم به کارتون میاد.در ضمن دکمه ی 4جهته استفاده های بیشتری از جمله دور زدن راحت در منو و همچنین کار کردن با گوشی به راحتی در جاهای شلوق هم داره.

انتخاب با شما

Atropates
15-08-2009, 00:43
بازم کسی دلیل قانع کننده نگفت به نظرم !

آخه می دونید من چی میگم ,
میگم X1 سی پی یو ی قوی تری داره ! RAM ه دو برابر داره ! (نگید این دو مهم نیست اصلا !!!!!!!! شاید یکی از سه فاکتور مهم باشه توو تمایز بین PPC ها ! یعنی این توو سرعت گشت و گذار توو نت , توو برنامه های سنگین , توو بازی های سنگین و ... اثری نداره؟!! )

X1 ویندوز موبایل ه ! (هنوزم من با اینهمه تحقیقی که توو نت کردم نفهمیدم فرق ویندوز موبایل با سیمبین به طور دقیق توو تعداد برنامه و بازی به درد بخور چیه !!! ولی توو جمع بندی کلی که کردم اینو متوجه شدم که برتری سیمبین فقط توو مالتی مدیا ست و توو برنامه و بازی WM برتری داره , اونم نسبت به سیمبینی که رو N97 سواره و آینده ی الله بختکی !؟! داره گویا , دیگه تفاوت در حال حاضر زیاده انگار !

رنگی که من از X1 می خوام 200 هزار تومن با رنگی که از N97 می خوام توو گارنتی که شاید بگیرم (خدمات پارسه) تفاوت داره !! مگه من دیونم 740 ندم واس HTC Pro 2 و 650 بیام بدم واس N97 سفید که دوست دارم :19: به نظر من دادن 650 واس iPhone 3g 8gig معقولانه تر از دادن این پول واس N97 سفیده . در حالی که 450 برا X1 نقره ای واقعا منصفانه ست به نظرم ! N97 سفید بشه 500 تومن میشه بحث نکرد رو قیمت این دو تا وگرنه کلی حرفه هنوز ! اونم این کی بشه 500 تومن کی نشه ! شاید بشه شاید نشه ! شاید دو ماه طول بکشه شاید به قول اون دوستمون توو اون تاپیک بغلی مقایسه ی N97 و 5800 شاید یه سال طول بکشه !!!! خو اون موقع هم میرم Satio میخرم , شایدم یه چیز جدید :27:

خز شدن , خز شدن , خز شدن ! هیشکی انگار به اینجای پست قبلیم توجهی نکرد ! این واسم خیلی مهمه !
من به فشن و این جور چیزا خیلی اهمیت میدم بدبختانه! گوشی هم مثل شلوار و کفش و تی شرت آدم (اگه نگیم مهمتر) همیشه با آدمه . N97 داره خز میشه نسبت به X1 , موافق نیستید؟! (البته اینجور بحثا این فروم جاش نیست ولی خو چیکار کنم واسم اینم مهمه)

بدبختی اینجاست احساس میکنم مزایا و معایب این دو گوشی یر به یر میشن با هم ولی دوربین 5 با 3.2 و حافظه ی 32 با 4 , اختلاف 200 هزار تومن؟!

------------------

مولتی مدیای سیمبین قویتره پس در این مورد ان97 برتری دارهمیشه یه عزیزی یه لینکی چیزی از یه نمودار یا یه همچین چیز معتبری از یه سایت معتبر بزاره در مورد مقایسه ی WM در مقابل سیمبین در مورد مالتی مدیا یا فقط موسیقی؟! (یعنی چی سرتره؟ چقدر سرتره؟ تواناییش دو برابره مثلا توو این امر ؟!!!!)

سیمبین و راحت میشه با اون کار کرد! ولی ppc ها خوراک ادم های تجاری و متخصصین کامپیوتر!من دنبال راحت طلبی نیستم , اتفاقا آدم کنجکاو و پر اشتیاقی هستم و این خصلت WM رو هم یه امتیاز واسش میدونم که حرفه ایه و فقط یه چیز واس خوشگذرونی و وقت گذرونی نیست و یه سیستم عامل درست حسابی ه به قول ما کامپیوتر باز ها !

از طرفی حصاصیت صفحه n97 بهترهاینم میشه یه عزیزی منبعی چیزی بده؟

سوکت 3.5 میلی متری که خوراک موسیقیX1 هم این سوکت رو داره !

خیلی درد سر دارهاینکه دردسر نیست , یه آنتی ویروس ه دیگه چارش و آپدیت هر از گاهش ! به همین راحتی :46:

x1 گوشی خوبی در نیومده.میشه دلیلشم بگید؟ :11:

شما می تونی رو گزینه های دیگری نیز فکر کنی (دیاموند2 که البته کیبورد نداره و تاچ پرو).در مورد بی کیبورد که اگه بخوام مطمعنا میرم سمت iPhone 3g 8gig ی که یکی از معدود عیب هاش و البته عیب بزرگش واس من نداشتن کیبورد کامل ه

تاچ پرو هم با توجه به قیمتش Pro 2 خیلی خیلی بیشتر ارزش داره , X1 و N97 به نظرم در حال حاضر بهتر از Pro 1 هستن ولی در مقابل Pro 2 ... :19::31:

به نظر من اگه ویندوز میخوای تاچ پرواینم باید یه تاپیک بزنم؟ :31: یعنی بین ویندوز موبایل ها پرو 1 از X1 بهتره ؟!! (بحث برند توو بازار PPC ها نکنیم بهتره , چون X1 رو هم همون HTC ای همه کارش بوده که همه کاره ی پرو 1 بوده)

اگه سيمبيان ميخوايد I8910 سامسونگدوست عزیز اینم پولش رو اگه می خواستم بدم مطمعنا میدادم واس Pro 2 . البته بازم مرسی بابت پیشنهادت
:10:

در آخر : کاش اون اولویت ها رو به ترتیب نمی نوشتم تا سوتفاهمی نشه , من فقط واس خوشگذرونی و گوش دادن به موسیقی PPC نمی خوام , شاید بشه گفت یه Smartbook کوچولو می خوام با توانایی مالتی مدیای خوب که بتونم از موسیقی لذت ببرم همیشه

نکته : Smartbook ها همیشه کیبورد دارن :31: پس هر پیشنهادی که میدید (لطف میکنید البته) کیبورد رو مد نظر بگیرید

Ali_BlueBoy
15-08-2009, 11:17
به نظر من شما انتخابت رو کردی...

پس همون X1 بزن تو گوشش...

aref10
15-08-2009, 11:54
سیستم عامل Sony Ericsson XPERIA X1 چیه؟

Atropates
15-08-2009, 12:52
به نظر من شما انتخابت رو کردی...نه اتفاقا شدیدا بین این دو گیر کردم ! یعنی اگه N97 سفید 500 تومن بود همین الان میرفتم میخردیم ! ولی این تفاوت قیمت بین این دو رو نمی تونم هیچ جوره توجیه کنم ! (و مدت زمان نا معلومی که باید صبر کنم تا به این قیمت برسه شاید!؟!)

در ضمن دو تا سوال خیلی مهم هم در انتخاب یکی از این دو تا واسم هست ,

1 :

یه عزیزی گفت:

x1 گوشی خوبی در نیومده. منم پرسیدم:

میشه دلیلشم بگید؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میشه یه عزیزی یه لینکی چیزی از یه نمودار یا یه همچین چیز معتبری از یه سایت معتبر بزاره در مورد مقایسه ی WM در مقابل سیمبین در مورد مالتی مدیا یا فقط موسیقی؟! (یعنی چی سرتره؟ چقدر سرتره؟ تواناییش دو برابره مثلا توو این امر ؟!!!!)در ضمن یکی از حساسیت بهتر صفحه ی N97 گفت !؟ که اونم منبعی چیزی خواستم , چون اونم زیاد بی اهمیت نیست

از همه اینا گذشته گویا یه عزیز دیگه Pro 1 رو از X1 و N97 بهتر دونست , که اینم خوشحال میشم دلیلش رو بدونم واس انتخاب بهتر

خو به هر حال پونصد , پونصد و پنجاه پول زیادم کمی نیست که بدون تحقیق و تصمیم درست پای یه PPC بدم , اونم در حالی که به هیچ برند و نمی دونم چی چی هیچ تعصبی ندارم !

---------------

سیستم عامل Sony Ericsson XPERIA X1 چیه؟

Windows Mobile 6.1

N97 هم Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5

pulp_152
15-08-2009, 13:13
از نظر ال سی دی با این 3 تا مقایسه کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

total_overdose
15-08-2009, 13:37
[quote=Atropates;4087012]بازم کسی دلیل قانع کننده نگفت به نظرم !

آخه می دونید من چی میگم ,
میگم X1 سی پی یو ی قوی تری داره ! RAM ه دو برابر داره ! (نگید این دو مهم نیست اصلا !!!!!!!! شاید یکی از سه فاکتور مهم باشه توو تمایز بین PPC ها ! یعنی این توو سرعت گشت و گذار توو نت , توو برنامه های سنگین , توو بازی های سنگین و ... اثری نداره؟!! )

X1 ویندوز موبایل ه ! (هنوزم من با اینهمه تحقیقی که توو نت کردم نفهمیدم فرق ویندوز موبایل با سیمبین به طور دقیق توو تعداد برنامه و بازی به درد بخور چیه !!! ولی توو جمع بندی کلی که کردم اینو متوجه شدم که برتری سیمبین فقط توو مالتی مدیا ست و توو برنامه و بازی WM برتری داره , اونم نسبت به سیمبینی که رو N97 سواره و آینده ی الله بختکی !؟! داره گویا , دیگه تفاوت در حال حاضر زیاده انگار !

سلام
دوست عزیز نظر منم روی ان97 هست.
البته بنظر من شما خودت از xperia بیشتر خوشت میاد.
در ضمن این سی پیو و رم این دو گوشی رو با هم مقایسه نکن چون اون ویندوز موبایل داره و اون سیمبین.
شاید سی پیو و رم بالاتری داشته باشه ولی دلیل بر این نیست که سرعتش بیشتره یا میتونه برنامه سنگین اجرا کنه.
چون عموما ویندوز موبایل خودش سنگینتره و احتیاج به مقدار سی پیوی بالاتری داره.
از نظر بازی هم توی سیمبین بازی های قشنگ و باکیفیت خیلی زیاده.

Atropates
15-08-2009, 15:34
از نظر ال سی دی با این 3 تا مقایسه کنید

ایول ال سی دی 8910 :20:

توو این مقایسه ها واقعا ال سی دیش نسبت به N97 ی که من مد نظرمه کارش سرتره

البته بنظر من شما خودت از xperia بیشتر خوشت میاد.

اتفاقا الان دقیقا اومدم سمت N97 و تنها مشکلی که در حال حاضر باهاش دارم فقط قیمتش ه :13: , به جز اون هیچی :8: که اونم باید صبر کنم ببینم ماه رمضون چه تاثیری میزاره رو قیمت این گوشی و بعد از اون به 500 میرسه یا نه ! سفیدش رو با گارانتی اصلی نوکیا الان 550 بدن میگیرم ولی مساله اینجاست نمیدن :27: منم لجباز تر از اینا تا زیر 550 نیاد سفیدش با گارانتی اصلی محاله بگیرمش , اگه تا آخر ماه رمضون (40 روز دیگه) هم به این قیمت نرسه که همون X1 رو باید ردیف کنم !

شاید سی پیو و رم بالاتری داشته باشه ولی دلیل بر این نیست که سرعتش بیشتره یا میتونه برنامه سنگین اجرا کنه.
چون عموما ویندوز موبایل خودش سنگینتره و احتیاج به مقدار سی پیوی بالاتری داره.

ایول ! اینو نه خودم هیچ توجهی بهش کرده بودم تا حالا , نه کسی توو این تاپیک بهم گفته بود ! مرسی !

pulp_152
15-08-2009, 15:45
ایول ال سی دی 8910 :20:

توو این مقایسه ها واقعا ال سی دیش نسبت به N97 ی که من مد نظرمه کارش سرتره

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اینکه شما قیمت گفتید در حال حاضر تفاوت انچنانی نداره و 8910 به 640 رسیده و تا یک ماه اینده به 550 هم میرسه !

مقایسه بین این 2 یعنی نوکیا ان 97 و 8910 رو ببینید

[quote]
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

cpu قدرت پردازش و دوربین مخصوصا که 8 هستش و اینکه سیمبین هم مثل هم هستش ... بهتر عمل کرده .. تقریبا n97 غیر از کیبورد فیزیکی برتری خاصی نداره و اگه عجله داری و کیبورد برات مهمه touch pro 2 بگیر

merikh_merikh
15-08-2009, 18:01
دوست عزیز اگه از ان97 خوشت اومده بگیرش چون چیزه خوبیه و راضی نگرت میداره.
قیمتشم اگه صبر کنی مطمعن باش پایین میاد.

Linux Learner
19-08-2009, 11:40
دوست من انتظاراتی که شما از گوشی داری تقریبا" مثل منه. و با پرس و جو هایی که من کردم فهمیدم گوشی هایی که WM دارند بدرد ما نمیخورند. چون مالتی مدیای خوبی ندارند. گزینه بعدی شما N97 هست که از اونجایی که با این قیمت میخوای و از خز شدنش میترسی میشه مثل N82 و N95 8g خریدن من که با دادن کلی پول و افت شدید قیمت و خز شدن باور نکردنی، با ضرر فروختمشون. من قصد دارم Samsung i8910 Omnia HD بخرم. بقول خودت 600 تومن پول کمی نیست که آدم بدون تحقیق بخره!

این مقایسشون:

golmohammadi
19-08-2009, 13:35
سلام ,

من می خوام یک PPC بخرم , و از اونجایی که بودجه که در نظر گرفتم تقریبا دور و ور 550 تومن ه و PPC هم که می خوام حتما باید کیبورد داشته باشه , حالا بین این دو تا گیر کردم با توجه به توقعاتی که از چیزی که می خوام بخرم دارم :

Sony Ericsson XPERIA X1

و

Nokia N97

1- موسیقی

2-برنامه

3-بازی

4-دوربین

5-زیبایی ظاهری گوشی

لازم به ذکر ه که هر 5 تای این مواردی که گفتم واسم مهمه !

حالا از عزیزانی که با هر دو تای این گوشی ها آشنایی دارن می خواستم عیب ها و مزایای این دو گوشی رو نسبت به هم بهم لطف کنن بگن تا من یه تصمیم درست بگیرم !

حالا نظر خودم در رابطه با مقایسه این دو گوشی:

- CPU و Ram اکسپریا X1 برتری داره (Ram ه دو برابر) ( مهمترین فاکتور در مورد PPC ها ؟ , (یعنی CPU و RAM ) ) (یعنی بازی ها و برنامه های سنگین مطمعنا رو X1 خیلی بهتر اجرا میشه؟)

- دوربین N97 برتری داره

- حالا وقتی مشکل بیشتر میشه که برگردیم به همون فاکتور مهم من یعنی موسیقی و توجه به اینکه گویا ویندوز موبایل توو مالتی مدیا از سیمبین کم میاره !؟!

- از نظر زیبایی ( X1 نقره ای با N97 سفید که من پسندیدم) هر دو تقریبا برابرن (یک هزارم درصد به طرف X1 مایلترم البته:31:) ولی اینم یه تبصره ای که داره اینه که شدیدا از خز شدن N97 در آینده ی نه چندان دور میترسم ! چون از بقال سر کوچه هم که میپرسی میگه : " گوشی , فقط نوکیا " (توو عوام اینجوری جا افتاده) کسی هم که فقط پول داره و به جز اون هیچی (مغز مثلا :27: البته جسارت به عزیزان این فروم نشه هاااا) اونا ساف میرن طرف گوشی نوکیایی که از همه گرون تر باشه تا مثلا پز بدن به خیال خودشون , واس همین خز شدن N97 رو , فک کنم خیلی بیشتر از X1 تهدید میکنه

- قیمت رو هم توجه کنید بد نیست , X1 رنگی که من می خوام با گارانتی اصلی سیتادل دور و ور 560 تومن ه ولی N97 با گارانتی اصلی نوکیا 630 تومن , تازه این مشکلی نیست بدبختی اینجاست میگن این تازه قیمت رنگ مشکیشه و اون رنگی که من دوست دارم یعنی سفید پنجاه تومن هم باید بزارم رو 630 تومن !!!!!!!! (گارانتی متفرقه هم که تفاوت ستم ه :27: X1 با خدمات پارسه 450 تومن , N97 با خدمات پارسه 620 تومن :19:)

- یه سری چیزای مختصر هم میگم که بد نیست , N97 شتابسنج داره , فرستنده ی FM داره , حافظه ی داخلی 32 گیگی داره , خروجی TV داره , ال سی دی 3.5 اینچی داره , انحنای ال سی دی نسبت به کیبورد من پسند تری داره :20::31: , و در مقابل اون X1 یه رم 4 گیگ داخل جعبه داره با یک ال سی دی 3.0 اینچ با وضوح یه کم بیشتر (با حافظه چندان مشکلی ندارم اونو یه جوری حلش میکنم حالا (شاید البته !!!) , ولی بقیه اش چی؟)

- به ترک خوردن تعدادی از X1 ها در گذشته و صدای ضعیف X1 فک نکنم دیگه بشه گیر داد چون گویا قاب جدید این مشکل ترک رو به هیچ عنوان نداره و صدای گوشی هم با یه برنامه ی خیلی ساده بدون افت کیفیت دو برابر میشه .

:11:

با سلام خدمت شما
من بدون تعصب بهت همه چيو ميگم
تا بتوني راحت تصميم بگيري

از لحاظ موسيقي :
صداي ان 97 مطمئنا بهتره ولي در هندز فري مال ان 97 را نديدم مال x1 خيلي عاليه

برنامه : مطمئنا ويندوز موبايل برتري داره

بازي : چون سيمبين ان97 جديد هست هنوز بازيهاي كمتره نسبت به ويرايش سوم اين سيمبين
و ويندوز موبايل هم بازي زياد داره ولي چون در رزوليشنهاي مختلف هستند همشو خوب باز نميكنه
ولي آينده گيم x1 بهتر خواهد بود چون گوشيهاي wvga يعني رزوليشن 800*480 دارند زياد ميشوند

دوربين : هم در عكاسي و هم در فيلمبرداري ان97 سرتره
البته x1 هم با توجه به پاكت پي سي بودنش قابل قبول هست ولي به ان97 نميرسه

زيبايي ظاهري گوشي : به نظر من و البته مجموع آرا xperia خوشگلتره
اما شايد به نظر خودت نباشه واسه همين چيزي نميگم بهت
در ضمن x1 خودم چند بار از دستم افتاده زمين و حتي خش هم نيفتاده روش در حالي كه فكر ميكردم شكسته در كل خيلي با دوام هست

بررسي تخصصي تر

در مورد رم و سي پي يو خودت اشاره كردي كدومش بهتره
البته 128 براي سيمبين بد نيست و سيمبيان فكر كنم بالاي 128 ساپورت نميكنه

در مورد سيستم عاملهاي دو گوشي
اينكه اشاره كردي ويندوز موبايل را بيشتر ميپسندي بستگي به خودت داره
ولي در كل ويندوز موبايل قويتره
البته برتريهاي زيادي داره به چند مورد اشاره ميكنم
در ويندوز موبايل مثل سيمبيان گالري وجود نداره كه ادمو خسته كنه
همچنين هك يا ساين هم معني نداره و برنامه ها را با چند تا next نصب ميكني خيلي راحت
يه مزيت خوبي هم دار ويندوز
ميتوني ويندوز گوشي را عوض كني و ويندوزهاي كوك شده ديگه اي بريزي و ورژن ويندوز را اپديت كني
در حالي كه سيمبين هر چي باشه تا اخر عمرت همونه
مزيت ديگه اي كه داره اينه كه تنوع برنامه هايي كه ظاهر گوشي را عوض ميكنند در ويندوز موبايل بيشتره
همچنين تاچ ويندوز موبايل بهتر از سيمبيان هست
كلا مزايايي زيادي داره كه فكر كنم همينا كه اشاره كردم كافي باشه

از نظر زيابيي هم اشاره كردم xpeira بهتره ولي بازم سليقه اي هست
x1 مخصوصا رنگ نقره ايش زيبايي خاصي داره
در مورد خز شدن هم كه خودت گفتي احتمال خز شدن ان97 بسيار بيشتر از x1 هست
كلا گوشيهاي پاكت پي سي خز نميشوند

در مورد قيمتها :
همانطور كه گفتي ان97 اي كه شما دوست دارين 680 هست
و x1 هم كه با گارانتي اصلي سيتادل 560
پس تفاوت قيمت زيادي وجود داره
همچنين قيمت n97 چون تازه اومده در حال كاهش هست در حالي كه x1 خوب افت كرده و ديگه به اون صورت افت نخواهد كرد

در مورد تركهاي x1
قضيه ترك منتفي شده و ديگه كساني كه جديدا گوشي خريده اند گزارسي از ترك نكرده اند
همچنين فوقش يه قاب عوض ميشه كاري كه خودم كردم
در ضمن بالا هم اشاره كردم x1 خيلي با دوام هست در برابر ضربات احتمالي
كافيه يه بار دستت بگيري خودت متوجه ميشي
البته اينو گفتم منظورم اين نيست كه ان97 بدنه خوبي نداره ...

4 تاي اول كه نام بردي برتري خوبي هستند
مموري در پكهاي اصلي رو x1 8 گيگ هست
البته من تا حاالا نشده اين 8 گيگ را پر كنم ولي 32 گيگ يه چيز ديگه اي هست
LCD مال ان97 بزرگتره ولي مال x1 كمي نه بلكه وضوحش بمراتب بيشتره

حالا چند تا چيز هم x1 داره كه ان97 نداره
هر دو جوي استيك دارند ولي جوي استيك x1 رد زير صفحه هست و هميشه دسترسي بهش راحته در حالي كه مال ان97 بايستي كيبورد باز بشه
موس نوري x1 يه چيز ديگه اي هست
پنلها در xperia يه عالم ديگه اي دارند كه هيچ گوشي ديگه اي نداره نميدونم چقدر اطلاعات داري ازش

باطري
باطري هر دو در مكالمه خوب هستند فقط x1 نيم ساعت بيشتر داره يعني 10 ساعت
ولي مدت زمان استند باي در x1 تقريبا دو برابر ان 97 هست

كار با فايل
در ويندوز موبايل از خاصيت لمسي گوشي حداكثر استفاده شده و كاركردن با فايلها و ... بهتر از سيمبين هست
وقتي ميخواهي عكسي باز كني كافيه بري فايل منيجر و عكس را باز كني و خيلي راحت عوض كني مثل گوشيهاي جاواي سوني اريكسون

در آخر يه چيزي هم اشاره كنم
خيليها فكر ميكنند كار با سيمبين راحت تر از ويندوز هست
اما من نظر ديگه اي دارم
البته كساني كه انگليسي زياد نميدونند بحثش جداست
در سيمبيان مشكل ساين يا هك داره و كاربراني كه وارد نيستند همشون ميدند بيرون برنامه نصب كنند
واسه همين همه پر شده از نوشته( نصب gps ) و 15 تومن هم ميگيرند
در حالي كه نصب gps و بقيه چيزها در ويندوز موبايل خيلي راحته
ويندوز موبايل چون اكثرا كساني كه اين گوشيا را ميخرند بار اولشون هست واسه همين فكر ميكنند كار كردن سخت تره
ولي چون اكثرا هر كسي سيمبين خريده قبلا يك سيمبين ديگه اي تجربه كرده و يا پيش دوستانش ديده و كلا كار كرده واسه همين كار كردن باهاش راحت تره
ولي ويندوز موبايل هم سخت نيست و بعد از كمي راحت تر از سيمبين خواهد بود

بازم سوالي داشتي بپرس

navid_k
19-08-2009, 14:36
بازم مقایسه ی یک گوشی عادی با پاکت پیسی !
من نمیدونم دفعه ی چندم هست که اینو میگم ، دوست عزیز برای خرید نمیشه این دوتا رو کنار هم قرار داد ! اول باید تصمیم بگیرید سیمبین میخواید یا ویندوز موبایل ، چون مساله اصلا کیفیت صفحه و دوربین و ... نیست ، اینجا مهمترین مساله سیستم عامل هست و اینکه آیا میتونید با ویندوز موبایل کار کنید و آیا تحمل سختی ها و دردسرهاش رو دارید ؟

قبل از این چه گوشی هایی داشتید و از کدوم راضی تر بودید ؟ اینو اگه بدید بهتر میشه راهنماییتون کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

golmohammadi
19-08-2009, 15:17
بازم مقایسه ی یک گوشی عادی با پاکت پیسی !
من نمیدونم دفعه ی چندم هست که اینو میگم ، دوست عزیز برای خرید نمیشه این دوتا رو کنار هم قرار داد ! اول باید تصمیم بگیرید سیمبین میخواید یا ویندوز موبایل ، چون مساله اصلا کیفیت صفحه و دوربین و ... نیست ، اینجا مهمترین مساله سیستم عامل هست و اینکه آیا میتونید با ویندوز موبایل کار کنید و آیا تحمل سختی ها و دردسرهاش رو دارید ؟

قبل از این چه گوشی هایی داشتید و از کدوم راضی تر بودید ؟ اینو اگه بدید بهتر میشه راهنماییتون کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بالا را قرمز يه جايي را
كدوم دردسر؟
دردسرهاي سيمبين خودش كم نيست
در ضمن مقايسه چه عيبي داره
در هر صورت خيليها هنوز نميدونند كه پاك پي سي به سليقه هاشون ميخوره يا سيمبين
و بايستي اطلاعاتشون بيشتر بشه تا درست انتخاب كنند

Atropates
21-08-2009, 05:11
دوست من انتظاراتی که شما از گوشی داری تقریبا" مثل منه. و با پرس و جو هایی که من کردم فهمیدم گوشی هایی که WM دارند بدرد ما نمیخورند. چون مالتی مدیای خوبی ندارند. گزینه بعدی شما N97 هست که از اونجایی که با این قیمت میخوای و از خز شدنش میترسی میشه مثل N82 و N95 8g خریدن من که با دادن کلی پول و افت شدید قیمت و خز شدن باور نکردنی، با ضرر فروختمشون. من قصد دارم Samsung i8910 Omnia HD بخرم. بقول خودت 600 تومن پول کمی نیست که آدم بدون تحقیق بخره!

این مقایسشون:

مرسی دوست عزیز :10:
تاپیکی که شما زدید رو هم وقتی خوندم فهمیدم انتظارات شما تقریبا 90% همون انتظاراتیه که من دارم
ولی باید بهت بگم که من توو این 10 روز به تعداد موهای سرم Review و ویدئو گوشی ها و PPC ها رو خوندم و دیدم و تقریبا دیوانه شدم :27::31: ولی خوشبختانه تونستم یه جمع بندی کلی بکنم ! شاید برای شما هم بگم بد نیست , ببین دوست عزیز خیلی ساده برات بگم اگه مشکل بودجه و به قول معروف مایه تیله نداری الان بهترین گزینه واس مایی که دنبال مفرح بودن گوشی و بازی های عالی و برنامه های مفید و زیاد و کلاس گوشی و مالتی مدیا هستیم بهترین گزینه iPhone 3GS 16GB سفید هست که با 900 تومن میشه پیدا کرد ! فقط یک کلام برات بگم یه چیز دیگه ست iPhone ! ببین من X1 رو توو ویندوز موبایل ها و N97 و 8910 رو توو سیمبین ها در نظر داشتم در کنار iPhone . که بنا به محدودیت بودجه رو X1 و N97 زوم کرده بودم. اول بهت بگم من توو این 10 روز متوجه شدم سیستم عامل گوشی یه معنای دیگه داره واس خودش و یکی از سه فاکتور مهم گوشی هستش در تمایز با گوشی های دیگه . سیستم عامل ها هم به ترتیب اولویت اینان : 1- مک او اس 2-ویندوز موبایل 3-سیمبین 4-آنورید . حالا برگردیم به مقایسه ی 4 گوشی بالایی با در نظر گرفتن قیمت اونا و ارزش خریدنشون :

1- iPhone 3GS 16GB

2-Samsung i8910

3-Xperia X1

4-N97

حالا بگم چرا . عکس می خوای بگیری با گوشیت ؟ در چه حد ؟ والپیپر !! و اینا؟ فیلم HD می خوای بگیری با 24 فریم!!! در ثانیه؟ یه گوشی با سخت افزار عالی؟ و سیستم عامل نسبتا ضایع! ؟ با یه LCD عالی ولی گوشی با اندازه ی بزرگ و قیافه ی معمولی ؟ خو 8910 بگیر . ولی نه یه گوشی محشر می خوای با سخت افزار عالی با یه دوربین که عکسای نورمال واست بگیره و ویدیئو های نورمال 30 فریمی بگیره . برنامه و بازی به تعداد موهای سرمون می خوای؟ بازی در حد بازی PSP :18: می خوای؟ سرعت می خوای؟ برند اند کلاس می خوای؟ :5: آیفون بخر . به همین سادگی ! شاید خیلی با جزئیات شرح ندادم ولی دیگه الان 5 صبح ه که تموم کردم Review و ویدئو دیدن رو و فقط می تونم الان بهت بگم آیفون دقیقا همون چیزیه که من و تو می خوایم .

در مورد X1 و N97 هم به نظرم با این قیمت فعلی (یعنی X1 نقره ای 450 تومن و N97 سفید 650 تومن) دیوانگی ه به نظرم دادن 200 هزار تومن بیشتر برا یه شتابسنج و TV Out و حافظه ی داخلی (اونم در حالی که X1 ویندوز موبایل هستش و CPU قویتری داره و رم دو برابر) فقط همینو بگم در صورتی N97 رو باید به X1 , من و تو ترجیح بدیم که قیمتش بشه 450 تومن .

حرف آخرم توو این پست :

حالا اگه بودجه ات تا 900 هم میرسه برو iPhone 3GS بخر لذت ببر از زندگیت :20: اگه نه بودجه ات کمتره به فکر 8910 باش که بعد از iPhone 3GS بهترین گوشی حال حاضر بازاره , ولی اگه نه بودجه ات زیر 500 هستش X1 بخر و ازش لذت ببر

amin-se
21-08-2009, 23:58
ان 97 . . . . .

Linux Learner
22-08-2009, 08:56
مرسی دوست عزیز :10:
تاپیکی که شما زدید رو هم وقتی خوندم فهمیدم انتظارات شما تقریبا 90% همون انتظاراتیه که من دارم
ولی باید بهت بگم که من توو این 10 روز به تعداد موهای سرم Review و ویدئو گوشی ها و PPC ها رو خوندم و دیدم و تقریبا دیوانه شدم :27::31: ولی خوشبختانه تونستم یه جمع بندی کلی بکنم ! شاید برای شما هم بگم بد نیست , ببین دوست عزیز خیلی ساده برات بگم اگه مشکل بودجه و به قول معروف مایه تیله نداری الان بهترین گزینه واس مایی که دنبال مفرح بودن گوشی و بازی های عالی و برنامه های مفید و زیاد و کلاس گوشی و مالتی مدیا هستیم بهترین گزینه iPhone 3GS 16GB سفید هست که با 900 تومن میشه پیدا کرد ! فقط یک کلام برات بگم یه چیز دیگه ست iPhone ! ببین من X1 رو توو ویندوز موبایل ها و N97 و 8910 رو توو سیمبین ها در نظر داشتم در کنار iPhone . که بنا به محدودیت بودجه رو X1 و N97 زوم کرده بودم. اول بهت بگم من توو این 10 روز متوجه شدم سیستم عامل گوشی یه معنای دیگه داره واس خودش و یکی از سه فاکتور مهم گوشی هستش در تمایز با گوشی های دیگه . سیستم عامل ها هم به ترتیب اولویت اینان : 1- مک او اس 2-ویندوز موبایل 3-سیمبین 4-آنورید . حالا برگردیم به مقایسه ی 4 گوشی بالایی با در نظر گرفتن قیمت اونا و ارزش خریدنشون :

1- iPhone 3GS 16GB

2-Samsung i8910

3-Xperia X1

4-N97

حالا بگم چرا . عکس می خوای بگیری با گوشیت ؟ در چه حد ؟ والپیپر !! و اینا؟ فیلم HD می خوای بگیری با 24 فریم!!! در ثانیه؟ یه گوشی با سخت افزار عالی؟ و سیستم عامل نسبتا ضایع! ؟ با یه LCD عالی ولی گوشی با اندازه ی بزرگ و قیافه ی معمولی ؟ خو 8910 بگیر . ولی نه یه گوشی محشر می خوای با سخت افزار عالی با یه دوربین که عکسای نورمال واست بگیره و ویدیئو های نورمال 30 فریمی بگیره . برنامه و بازی به تعداد موهای سرمون می خوای؟ بازی در حد بازی PSP :18: می خوای؟ سرعت می خوای؟ برند اند کلاس می خوای؟ :5: آیفون بخر . به همین سادگی ! شاید خیلی با جزئیات شرح ندادم ولی دیگه الان 5 صبح ه که تموم کردم Review و ویدئو دیدن رو و فقط می تونم الان بهت بگم آیفون دقیقا همون چیزیه که من و تو می خوایم .

در مورد X1 و N97 هم به نظرم با این قیمت فعلی (یعنی X1 نقره ای 450 تومن و N97 سفید 650 تومن) دیوانگی ه به نظرم دادن 200 هزار تومن بیشتر برا یه شتابسنج و TV Out و حافظه ی داخلی (اونم در حالی که X1 ویندوز موبایل هستش و CPU قویتری داره و رم دو برابر) فقط همینو بگم در صورتی N97 رو باید به X1 , من و تو ترجیح بدیم که قیمتش بشه 450 تومن .

حرف آخرم توو این پست :

حالا اگه بودجه ات تا 900 هم میرسه برو iPhone 3GS بخر لذت ببر از زندگیت :20: اگه نه بودجه ات کمتره به فکر 8910 باش که بعد از iPhone 3GS بهترین گوشی حال حاضر بازاره , ولی اگه نه بودجه ات زیر 500 هستش X1 بخر و ازش لذت ببر

اگه پست آخر تاپیک منو بخونی، تصمیم نهایی من رو میبینی. من بخاطر اینکه iPhone رو از دست ندم و همچنین گوشی داشته باشم، دارم یه iPod میخرم که تنها تفاوتش با iPhone نداشتن قابلیت تلفنی و دوربین و GPS هست. و یه گوشی معمولی برای زنگ زدن. پست آخر رو بخون تا متوجه بشی. نظرتم در مورد این تصمیم بهم بگو.:11:

tohidfla
23-08-2009, 18:16
من بودم صبر می کردم b7610 بیاد اونو بگیرم ولی عمر ایوب می خواد و صبر نوح یه چی تو همین مایه ها