PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خروجی فیلم و نمایش آن از کامپیوتر بر روی تلویزیون

معصومه123
13-08-2009, 23:23
سلام علیکم من با مانیتور سی آر تی کار گرافیکی انجام می دهم ولی وقتی در محل کارم آنرا روی ال سی دی نمایش می دهم رنگها روشنتر از آن چیزی که آنها انتظار دارند و من تعیین کرده ام دیده می شود با تغییر برایتنس و کنتراست هم رنگها خراب می شوند و یکدست تیره می شوند و هم وقتگیر است این برایم معضلی شده حالا تصمیم دارم یک ال سی دی در کنار ماتیتور سی آر تی خودم به کامپیوترم نصب کنم و همزمان با دو مانیتور کارکنم در ضمن کارم بیشتر با افتر است. آیا این کار شدنی است یعنی دو تا مانیتور که یک جنس نیستند( مدل کارت گرافیکم ایسوز جیفورس جی تی اس 8800 است درضمن می خواهم بدانم که حداکثر روشنایی تلویزیون با مانیتور سی آر تی یکی است و تطابق دارد یا با ال سی دی ؟لطفا مرا راهنمایی کنید که زودتر مشکلم حل شود.
من می خواهم مانند تدوینگران فیلم کامپیوتر را به تلویزیون خانه نصب کنم و فیلم را روی آن رندر کنم یعنی فیلمم را روی آن نمایش دهم البته بدون داشتن کارت کپچر و می دانم این کار شدنی است اما چطوری و به کدام قسمت کامپیوتر باید نصب شود آیا به پورت آی لینک یا به کارت گرافیک ؟ آیا تلویزیون خاصی باید باشد ؟ چون دیده ام تلویزیون کوچکی در کنار دست تدوینگران حرفه ای وجود دارد لطفا مرا هرچه سریعتر راهنمایی کنید چون کارم فوری است. متشکرم

Mr Andersson
25-08-2009, 13:11
درود;

درسته چون طرز به نمايش در آوردن رنگها در اين دو نوع از مونيتور ها فرق ميكنه.

بله مشكلي نيست كه دو مونيتور مختلف را به يك كارت گرافيك نصب كنيم.

بستگي به تلويزيون شما دارد كه لامپ تصوير دارد , پلاسماست يا LCD!
مونيتور و تلوزيون LCD به هم و مونيتور , تلويزيون CRT به هم نزديكترند.
ميتوني از افكتهاي استاندار سازي رنگ استفاده كني تا همچين مشكلاتي برات پيش نياد.

اگر كارت گرافيكت خروجي S-Video يا HDMI داره ميتوني با تنظيماتش به تلويزيون وصل كني.
اگه تلويزيونت s-Video داره كه هيچي اگه نه بايد دنبال سيمي باشي كه يه سر فيش ويدئويي ساده (composite) و يه سر s-video داشته باشه. اگه خواستي بيشتر توضيح ميدم..

RedShot
11-09-2009, 02:45
سلام علیکم من با مانیتور سی آر تی کار گرافیکی انجام می دهم ولی وقتی در محل کارم آنرا روی ال سی دی نمایش می دهم رنگها روشنتر از آن چیزی که آنها انتظار دارند و من تعیین کرده ام دیده می شود با تغییر برایتنس و کنتراست هم رنگها خراب می شوند و یکدست تیره می شوند و هم وقتگیر است این برایم معضلی شده حالا تصمیم دارم یک ال سی دی در کنار ماتیتور سی آر تی خودم به کامپیوترم نصب کنم و همزمان با دو مانیتور کارکنم در ضمن کارم بیشتر با افتر است. آیا این کار شدنی است یعنی دو تا مانیتور که یک جنس نیستند( مدل کارت گرافیکم ایسوز جیفورس جی تی اس 8800 است درضمن می خواهم بدانم که حداکثر روشنایی تلویزیون با مانیتور سی آر تی یکی است و تطابق دارد یا با ال سی دی ؟لطفا مرا راهنمایی کنید که زودتر مشکلم حل شود.
من می خواهم مانند تدوینگران فیلم کامپیوتر را به تلویزیون خانه نصب کنم و فیلم را روی آن رندر کنم یعنی فیلمم را روی آن نمایش دهم البته بدون داشتن کارت کپچر و می دانم این کار شدنی است اما چطوری و به کدام قسمت کامپیوتر باید نصب شود آیا به پورت آی لینک یا به کارت گرافیک ؟ آیا تلویزیون خاصی باید باشد ؟ چون دیده ام تلویزیون کوچکی در کنار دست تدوینگران حرفه ای وجود دارد لطفا مرا هرچه سریعتر راهنمایی کنید چون کارم فوری است. متشکرم
سلام
من پیشنهاد میکنم اگر میخوایکار حرفه ای کنی حتماً کارت تدوین بگیر. بهترین کارت تدوین که با محصولات Adobe ارائه میشه Matrox هست که مدل RT-X.2 مناسب ترین گزینه هست.
توسط این کارت میتونی کپچر کنی ( با ورودی های متفاوت و حرفه ای) و خروجی کاری را که در افتر - پریمیر - فتوشاپ - مکس و لایت ویو هست را بر روی تلویزیون ببینی. که این گزینه مهمی برای کار حرفه ای هست و تمامی تدوین گرها از این حالت استفاده می کنند تا مشکلات شما را نداشته باشند.
قیمت مدل SD حدود 900 هزار تومان و HD حدود 1600000

مدل RTX 100 هم هست که قدیمی تر هست و باید دست دوم تهیه کنی - حدود 250 هزار تومان.

یه سری به سایت matrox.com بزن و اطلاعات بیشتری بگیر.

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

پیروز باشی دوست من.:11:

pouyan_pro2008
17-09-2009, 10:58
سلام دوستان
من یک میکسر هستم که با ulead media studio به صورت تقریبا حرفه ای کارمیکنم ولی خیلی دوست دارم که با after effect کار کنم و هیچی هم ازش نمیدونم به نظر شما من باید از کجا شرو کنم؟
خواهش میکنم کمک کنید :10::41:
دوست عزیز ulead media studio مثل دوچرخه در برابر یه شاتل به اسم after effects هستش:18:
اول باید از برنامه شروع کنی و بیسیک هاش رو یاد بگیری(یعنی مبانی)
سپس آروم آروم :goatee:
اینم یادت باشه از 0 تا پیاده کردن یه ایده توی افتر بسیار باید زحمت کشید.
در هر صورت میتونی basic training ae رو جستجو کنی.یا حق

RedShot
17-09-2009, 23:03
سلام دوستان
من یک میکسر هستم که با ulead media studio به صورت تقریبا حرفه ای کارمیکنم ولی خیلی دوست دارم که با after effect کار کنم و هیچی هم ازش نمیدونم به نظر شما من باید از کجا شرو کنم؟
خواهش میکنم کمک کنید :10::41:
سلام

کتابهای آموزش این نرم افزار با عنوان دیبا گران به همراه CD در بازار موجود می باشد که میتونی تهیه کنی یا به دفتر دیبا گران که در تهران و شهرستان ها هست مراجعه کنی.

من دو حلقه CD آموزشی به صورت InterActive دارم که برای مبتدیان خیلی کاربرد دارد. ولی نمیدونم چطور به دستت برسونم. شاید خودت بتونی از بازار تهیه کنی.

پیروز باشی:10:

eaw_Master
27-09-2009, 11:44
با سلام

در مورد سوال دوست اولمون بهت بگم که مانیتور های CRT به تلوزیون خیلی نزدیکتر هست اما باید احتمالاٌ مانیتورت رو تعویض کنی چون نورش کم شده به همین دلیل وقتی یه کاری می کنی و روی تلویزیون می بری با مشکل روبرو می شی، و اینکه دو مانیتور رو به کارت گرافیکت وصل کنی کاملا شدنیست حتی می تونه اگه می خوای خیلی حرفه ای کار کنی به جای دو مانیتور یک مانیتور و یک تلویزیون وصل کنی تا شدت رنگ ها و نور رو در همون تلویزیون کنترل کنی.

و در مورد سوال دوست دومی - به نظر من فکر شما اشتباست آفتر افکت فقط و فقط جهت ایجاد جلوه های ویژست و نمی تونه جایگزین Ulead Video Studio قرار بگیره و شما اگه می خوای در کارت حرفه ای تر باشی بهتره به جای فکر کردن به After Affect به Premier فکر کنی و از یولید به پریمایر کوچ کنی.