PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم آوردن تعداد کانکتور برق پاور

MasterGeek
12-08-2009, 23:48
سلام
من پاورم سوخت و یه پاور نو گرفتم موقع خرید به تعداد کانکتورهای برق ۴ پینیش توجه نکردم:41: فقط سه تا داره و اون یکی هم مثل اینکه ساتا هست:8: اما این کیسی که الان باهاش کار میکنم روش هارد ساتا ندارم واسه همین یکی از درایوهام برق نداره (۲ تا هارد IDE و ۲ تا درایو نوری)
حالا سوالم اینه که میشه یه جوری واسه اش انشعاب گرفت؟ توی بازار پیدا میشه ( یه کابل ۴ رشته ای با یه سر نری و دو سر مادگی که کار انشعاب رو انجام بده) پیدا میشه؟ یا خودم درست کنم؟ :)

mehdi1368
13-08-2009, 00:02
سلام
من پاورم سوخت و یه پاور نو گرفتم موقع خرید به تعداد کانکتورهای برق ۴ پینیش توجه نکردم:41: فقط سه تا داره و اون یکی هم مثل اینکه ساتا هست:8: اما این کیسی که الان باهاش کار میکنم روش هارد ساتا ندارم واسه همین یکی از درایوهام برق نداره (۲ تا هارد IDE و ۲ تا درایو نوری)
حالا سوالم اینه که میشه یه جوری واسه اش انشعاب گرفت؟ توی بازار پیدا میشه ( یه کابل ۴ رشته ای با یه سر نری و دو سر مادگی که کار انشعاب رو انجام بده) پیدا میشه؟ یا خودم درست کنم؟ :)

سلام
دوست عزیز هر مدلی که بخواهی هست!

khark11
15-08-2009, 07:06
حالا سوالم اینه که میشه یه جوری واسه اش انشعاب گرفت؟ توی بازار پیدا میشه ( یه کابل ۴ رشته ای با یه سر نری و دو سر مادگی که کار انشعاب رو انجام بده) پیدا میشه؟

بله از كانكتورهاي پاور سوخته ميتوني استفاده كني و يه سر كابل 12 ولت رو ببري به پاور جديده وصل كني!

نخواستي اين كارو بكني تو بازارم تبديل زياد هست كه تبديل يك به دو رو بايد استفاده كنيد شما!

javadshahvand
15-08-2009, 09:22
سلام

دوست عزیز به هیچ عنوان استفاده از تبدیل توصیه نمیشه سعی کنید از پاوری استفاده کنید که تعداد کانکتور مناسب به نیاز شما داشته باشد

MasterGeek
15-08-2009, 13:35
به چه دلیل؟
آخه من از یکی از کانکتورها استفاده نمی کنم (اونم کانکتور ساتا) پس عوضش میتونم یه انشعاب بگیرم پس واسه پاور فرق نمی کنه اون چیزی که فرق میکنه واسه اون کابلی هست که قراره انشعاب ازش بگیرم و دوبرابر حالت عادی رو باید جریان تحمل کنه (البته از درایو نوری انشعاب میگیرم تا خطرش هم کمتر شه)
فکر نمیکنم مشکل خاصی پیش بیاد کابلها بیشتر ازین رو هم میتونن تحمل کنن
حالا اگه دلیل خاصی هست ممنون میشم بگین

پی نوشت: پاور قبلی رو واسه این سوزندم که فنش رو در آوردم :27: هر چند یه سال بیشتر دوام نیاورد ولی خیلی حال داد:8: حس میکردم دارم با لپ تاپ کار میکنم:10:
میخوام بگم که این پاورها جون سخت تر ازین حرفها هستن کلا عمر پاور قبلیم ۵-۶ سالی بود و کلا وقتش بود دیگه فسیل شده بود....

mehdi1368
15-08-2009, 16:42
به چه دلیل؟
آخه من از یکی از کانکتورها استفاده نمی کنم (اونم کانکتور ساتا) پس عوضش میتونم یه انشعاب بگیرم پس واسه پاور فرق نمی کنه اون چیزی که فرق میکنه واسه اون کابلی هست که قراره انشعاب ازش بگیرم و دوبرابر حالت عادی رو باید جریان تحمل کنه (البته از درایو نوری انشعاب میگیرم تا خطرش هم کمتر شه)
فکر نمیکنم مشکل خاصی پیش بیاد کابلها بیشتر ازین رو هم میتونن تحمل کنن
حالا اگه دلیل خاصی هست ممنون میشم بگین

پی نوشت: پاور قبلی رو واسه این سوزندم که فنش رو در آوردم :27: هر چند یه سال بیشتر دوام نیاورد ولی خیلی حال داد:8: حس میکردم دارم با لپ تاپ کار میکنم:10:
میخوام بگم که این پاورها جون سخت تر ازین حرفها هستن کلا عمر پاور قبلیم ۵-۶ سالی بود و کلا وقتش بود دیگه فسیل شده بود....

دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد چون شما قراره کانکتور ساتا رو که استفاده نمیشه به کانکتور معمولی تبدیل بکنی!
منظور دوستمون این بود که از گرفتن انشعاب اضافی که باعث فشار امدن به پاور میشه خوداری کنید!
موفق باشید.

sourena
15-08-2009, 17:00
دوست عزیز شما موتونی خیلی راحت از این تبدیلا استفاده کنی و مشکلی هم برات پیش نمیاد!
من خودم چندین سال از همین 1به2 استفاده میکردم! یاد اون روزها بخیر....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MasterGeek
15-08-2009, 23:48
خیلی ممنون دوستان
آره منظور منم همینطور بود یعنی فشاری به پاور نمیاد تازه اگر از همون سیم بلااستفاده ساتا انشعاب بگیرم (همونطوری که مهدی گفتند) دیگه اون مشکل اضافه جریان هم که البته خودش خیلی وسواسی بود پیش نمیاد (چرا این قضیه انشعاب گرفتن از کانکتور ساتاهه به فکر خودم نرسید؟:45:)

البته این اسم تبدیل یک به دو رو هم بلد نبودم بابت عکسی که گذاشتین ممنون:11:
==============
البته اینو بگم اگه بخوام از کابل ساتا انشعاب بگیرم باید یه همچین چیزی باشه:
Sata to IDE 4 pin cable
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

khark11
16-08-2009, 08:17
ديگه اينقدرم سختش نكنيد، از هر جا انشعاب بگيره خيالي نيست!!

چرا يه چيزاي عجيب و غريبي مطرح ميكنين؟!!!

دوست عزيز از هر جا تونستي انشعاب بگير ولي بهتره از اون كابل بلا استفاده كه تبديلشو گذاشتي استفاده كني، چون بيكاره

javadshahvand
16-08-2009, 09:37
ديگه اينقدرم سختش نكنيد، از هر جا انشعاب بگيره خيالي نيست!!

چرا يه چيزاي عجيب و غريبي مطرح ميكنين؟!!!

دوست عزيز از هر جا تونستي انشعاب بگير ولي بهتره از اون كابل بلا استفاده كه تبديلشو گذاشتي استفاده كني، چون بيكاره

تعداد خروجی ها در هر پاوری که استاندارد تولید می گردد، وابسطه به توان ، ویرایش و ساختار داخلی آن است.استفاده از از تبدیل یک به دو نیز به دلیل افزایش دامنه نویز ، برای قطعاتی مثل HDD, ODD پیشنهاد نمی گردد

khark11
16-08-2009, 13:14
تعداد خروجی ها در هر پاوری که استاندارد تولید می گردد، وابسطه به توان ، ویرایش و ساختار داخلی آن است.استفاده از از تبدیل یک به دو نیز به دلیل افزایش دامنه نویز ، برای قطعاتی مثل HDD, ODD پیشنهاد نمی گردد

اگه هاردي باشه كه I/O روش زياد باشه و كانكتور كناري رو مثلا واسه يه هارد ديگه استفاده كرده باشيم، آره منم قبول دارم ممكنه فشار بياد!

وگرنه الان بايد اين همه پاور كه يه انشعابشون رو جفتي ميكنن سقوط كنن ديگه!

MasterGeek
16-08-2009, 17:13
نه مشکلی نیست البته من میخواستم آماده باشه یعنی دست به سیم چین نشم
ازون ور هم شلوغش نکردم :) چون همونطوری که خودتون گفتین بهتر بود از کابل ساتا که بلااستفاده بوده استفاده کنم راحت گیر نیومد ولی تبدیلشو پیدا کردم
روی هردوشم درایوهای نوری قرار دارن که خیلی فعال نیستند
راجع به نویز هم درسته چون پاورهای جدید سیستم سوئیچینگ دارند ولی من فکر نمی کنم مشکل نویز حاد باشه اینقدر منابع نویز زیاده که این مورد تاثیری ناچیزی داره
ممنون دوستان