PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آستیگمات

s2010
11-08-2009, 12:14
باسلام خدمت همه دوستان میخواستم ببینم آیا انحراف چشم روتمرکز حواس ومطالعه تاثیرداره
باتشکر

s2010
12-08-2009, 13:08
دوستان ماهمچنان نیازمندپاسخ خوبتان هستیم

eMer@lD
12-08-2009, 13:11
سلام عزیز
آستیگماتیسم با انحراف چشم فرق داره در مورد کدومش سوال دارین؟
و سوالتون چیه؟
انحراف چشم روی تمرکز دو چشم تاثیر داره و ربطی به آستیگماتیسم نداره...

s2010
12-08-2009, 13:12
میشه بیشترتوضیح بدید چه فرقی میکنند
ممنون

eMer@lD
12-08-2009, 13:30
آستیگماتیسم تقریبا میشه گفت نوعی تنبل شدن چشم هست که دور بینی و نزدیک بینی هم میتونه در این رنج قرار بگیره اما انحراف چشم یا((استرابیسم))تقریبا یه عارضه ی دیگه ای از چشم هست کهپیرامون خودش رو شفاف نمیبینه در واقع مسیر تصویر به سمت مغز در استرابیسم مسدود هست و باعث میشه تصویری که چشم سالم درک میکنه رو درک نکنه
در چند نوع چشم هم دیده میشه : چشم ضربدری،به سمت خارج((نهنگی)) ،دو بینی ،

یک چشمی که با جراحی حل میشه
در نوزادان استرابیسم خیلی شایع هست و بعد از 4 تا 6 ماهگی بر طرف میشه

s2010
12-08-2009, 18:10
حالابرای درمان آستیگماتیسم بایدچیکارکردآیابرای تمرکزکردن ومطالعه تاثیرمنفی داره

m.b.h.a
12-08-2009, 21:40
آستیگماتیسم تقریبا میشه گفت نوعی تنبل شدن چشم هست که دور بینی و نزدیک بینی هم میتونه در این رنج قرار بگیره

دوست عزیز مطمئنی که توضیح صحیحی از استیگماتیسم دادی !!!!!
استیگماتیسم بیماری است که ایراد در سطح عدسی و یا قرنیه ایجاد می شه که ناشی از عدم صاف بودن و کروی بودن آنها است پس در نتیجه پرتوهای نور به طور نا منظم به همدیگه می رسند و در یک نقطه از شبکیه متمرکز نمی شن و در پایان تصویر واضحی از جسم تشکیل نمی شه.
و در اصل دور بینی و نزدیک بینی دو معقوله جدا از استیگماتیسم هستند........

m.b.h.a
12-08-2009, 21:43
حالابرای درمان آستیگماتیسم بایدچیکارکردآیابرای تمرکزکردن ومطالعه تاثیرمنفی داره

دوست گرامی برای این بیماری هم درمان وجود داره ؟؟؟؟
درمان اون استفاده از عینکهایی هستش که عدم یکنواختی عدسی یا قرنیه رو جبران می کنه و پس در نتیجه با توجه به گونه ی بیماری استفاده از این نوع عینکها در هنگام مطالعه ضروری است ...

s2010
12-08-2009, 22:02
آیامیشه باعمل لیزینگ آنرادرمان کرد

eMer@lD
13-08-2009, 04:45
استیگماتیسم بیماری است که ایراد در سطح عدسی و یا قرنیه ایجاد می شه که ناشی از عدم صاف بودن و کروی بودن آنها است پس در نتیجه پرتوهای نور به طور نا منظم به همدیگه می رسند و در یک نقطه از شبکیه متمرکز نمی شن و در پایان تصویر واضحی از جسم تشکیل نمی شه.

بله عزیز آستیگماتیسم جزوی از مبحث بزرگ تنبلی چشم هست و تعریف شما هم درسته
من براشون توضیح دادم که انحراف چشم و آستیگماتیسم دو تعریف جداست و آستیگماتیسم در رده ی تنبلی چشم قرار میگیره...

آیامیشه باعمل لیزینگ آنرادرمان کرد

آستیگماتیسم در جراحی ها معمولا خیلی خوب جواب داده و تقریبا نزدیک بینی و دور بینی و آستیگماتیسم هر سه در لیزیک بهبود یافته و وابستگی فرد از عینک و لنز بسیار پایین و حتی از بین رفته..

در انحراف چشم یا استرابیسم نمیشه دقیقا نظر داد
اگر در جراحی انحراف چشم دید دو چشمی درست شود و هر دو چشم تصویر را دقیقا در یک زمان مشاهده کند ((از مغز گذر کند)) دیگر نگران برگشت دوباره ی انحراف چشم نیستیم. و جراحی موفقیت آمیز بوده است.

ولی اگر « همانطور که در پست قبلی گفتم»تنبلی چشم و یا عوامل دیگر مانع دید دو چشمی شود ممکن است انحراف برگرشت داشته باشد و چه بسا بیشتر هم بشود.. اما خوشبختانه در این موارد معمولا جراحی دوم هم صورت میگیرد که شانس تصحیح دید بالا می رود و معمولا دیگر برگشت ندارد.

البته یه نکته ی خیلی مهم:
معمولا انحراف چشم با استفاده از عینک بر طرف میشود و اگر جراحی شوند ممکن است وضع بدتر از قبل شود بنا براین کسانی که مشکل انحراف چشم دارند و از عینک استفاده میکنند اما خواستار عمل لیزیک هستند بهتر است حتما با چشم‌پزشک - فوق تخصص استرابيسم- است مشورت کنند

ALIAK28
15-08-2009, 22:10

درود...
البته منظور اصلی از "تنبلی چشم" در واقع ، تنبلی عصب چشم هست ...که اگر به طور مناسب تحریک نشه بعد از مدتی کم کار ( تنبل) میشه و حتی ممکنه از کار بیافته !
شاید تعریف تنبلی چشم تغییر کرده باشه...که من خبر ندارم ...سپاسگزار خواهم شد اگر دوستمون eMer@lD رفرانس یا منبعی برای این تعریف جدید ارائه کنند...

eMer@lD
15-08-2009, 22:31
درود...
البته منظور اصلی از "تنبلی چشم" در واقع ، تنبلی عصب چشم هست ...که اگر به طور مناسب تحریک نشه بعد از مدتی کم کار ( تنبل) میشه و حتی ممکنه از کار بیافته !
شاید تعریف تنبلی چشم تغییر کرده باشه...که من خبر ندارم ...سپاسگزار خواهم شد اگر دوستمون eMer@lD رفرانس یا منبعی برای این تعریف جدید ارائه کنند...

سلام علی جان
تعریف ما از تنبلی چشم چیه؟
تنبلی چشم: چشمی که دید کمتری دارد.((این یه تعریف بسیار ساده و روان و کاملا فشرده از تعریف تنبلی چشمه))

من در پست شماره پنج توضیح کوتاهی دادم که: آستیگماتیسم و دور بینی و نزدیک بینی همه در ردیف تنبلی چشم قرار دارند.و کاملا با انحراف چشم و استرابیسم تفاوت دارند ، یعنی انحراف چشم در ردیف تنبلی چشم قرار نمیگیره و خودش یک بیماری و عارضه ی چشمی هست، و اگر انحراف چشم رسیدگی نشه یعنی دو چشم به صورت مساوی در کنار هم قرار نگیرند و این دو بینی و لوچی باعث استفاده نکردن از چشم بشه باعث تنبلی چشم میشه...

ALIAK28
16-08-2009, 13:56
سلام علی جان
تعریف ما از تنبلی چشم چیه؟
تنبلی چشم: چشمی که دید کمتری دارد.((این یه تعریف بسیار ساده و روان و کاملا فشرده از تعریف تنبلی چشمه))

من در پست شماره پنج توضیح کوتاهی دادم که: آستیگماتیسم و دور بینی و نزدیک بینی همه در ردیف تنبلی چشم قرار دارند.و کاملا با انحراف چشم و استرابیسم تفاوت دارند ، یعنی انحراف چشم در ردیف تنبلی چشم قرار نمیگیره و خودش یک بیماری و عارضه ی چشمی هست، و اگر انحراف چشم رسیدگی نشه یعنی دو چشم به صورت مساوی در کنار هم قرار نگیرند و این دو بینی و لوچی باعث استفاده نکردن از چشم بشه باعث تنبلی چشم میشه...
درودی دوباره...
خوب...مشخص شد که قضیه سوء تفاهمه ..
درواقع شما منظورتون "عوامل " ایجاد کننده تنبلی چشم یا همون Amblyopia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست....
چون توضیحات به نحوی بود_ یا حداقل من اینطور برداشت کردم_ که منظورتون این هست که خود میوپی یا هایپروپی هم آمبلیوپی محسوب میشن...

و خوب تعریف تنبلی از نظر علمی هم که این بود:
Amblyopia, otherwise known as lazy eye,[1] is a disorder of the visual system that is characterized by poor or indistinct vision in an eye that is otherwise physically normal, or out of proportion to associated structural abnormalities.

و در واقع :

Amblyopia is a developmental problem in the brain, not an organic problem in the eye
البته فرمودید که استرابیسم نمی تونه باعث آمبلیوپی بشه ...که خوب شاید من بازم برداشتم درست نباشه از حرف شما ..ولی می تونه..
چون همونطور که مستحضر هستید آمبلیوپی( تنبلی چشم) رو بر اساس علت اون به دستجات زیر تقسیم می کنند:

1- آمبلیوپی ناشی از استرابیسم

2- آمبلیوپی ناشی از بستن چشم

3- آمبلیوپی ناشی از محرومیت های بینایی

4- آمبلیوپی آمتریک

5- آمبلیوپی ناشی از آنیزومتروپی

6- و علل دیگه مثل علل ژنتیکی ...و محیطی ( الکل و سیگار در آمار ..)

البته شایعترین علت رو همون عیوب آنیزومتروپیک ( نزدیک 30 درصد) هست...که شاید تعبیر صبحت شما باشه..
]
پاینده باشید..
و از پاسخ هاتون تو بخش پزشکی سپاسگزارم..

eMer@lD
16-08-2009, 19:26
درود بر علی عزیز و دوستان محترم...

طبق این گفته ام در پست پنج

آستیگماتیسم تقریبا میشه گفت جزوی از تنبل شدن چشم هست که دور بینی و نزدیک بینی هم میتونه در این رنج قرار بگیره یعنی در رنج تنبلی چشم
که در پست 12 کاملترش کردم

آستیگماتیسم و دور بینی و نزدیک بینی همه در ردیف تنبلی چشم قرار دارند.و کاملا با انحراف چشم و استرابیسم تفاوت دارند ، یعنی انحراف چشم در ردیف تنبلی چشم قرار نمیگیره و خودش یک بیماری و عارضه ی چشمی هست، و اگر انحراف چشم رسیدگی نشه یعنی دو چشم به صورت مساوی در کنار هم قرار نگیرند و این دو بینی و لوچی باعث استفاده نکردن از چشم بشه باعث تنبلی چشم میشه...دوست خوبمون جناب:S2010 عنوان تاپیک روآستیگما ت نامگذاری کرده بودند و در متن ارسالی از عیب انحراف چشم سوالاتی داشتند..
به همین خاطر کمی براشون توضیح دادم که این دو دو بیماری جدا از هم ،برای چشم هست.

البته فرمودید که استرابیسم نمی تونه باعث آمبلیوپی بشه ...که خوب شاید من بازم برداشتم درست نباشه از حرف شمانه عزیزم گفتم: اگر استرابیسم رسیدگی نشه و فردی که دچار استرابیسم هست از چشم انحرافیش استفاده نکنه این عارضه((استرابیسم)) دچار عارضه ای دیگر به نام تنبلی چشم یا آمبلیوپی میشه که در این صورت دو ضایعه چشم بیمار رو درگیر خود کرده...

( تنبلی چشم) رو بر اساس علت اون به دستجات زیر تقسیم می کنند:دقیقا! تنبلی چشم خودش یک بیماری هست که سه نوع نزدیک بین و دور بین و آستیگماتیسم رو در بر میگیره و اگر فردی دچار استرابیسم باشه، و یا نکات دیگری که شما لطف کردید ، و باز گو کردید از ناشی تنبلی چشم میشه.

در همه ی اوقات زندگیت موفقیت همراه همیشگیت:)

Capcom
21-08-2009, 10:29
سلام دوستان
ایا ممکنه استیگماتی چشم بعد از مدتی کم بشه؟