PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل در database و publish

aliaghaaaaa
07-08-2009, 10:20
سلام. عیدتون مبارک
من یه برنامه تو سی شارپ دارم می نویسم که با کد نویسی به دیتابیس اون کانکت شدم. برای بدست آوردن آدرس دیتابیس از دستور
Environment.CurrentDirectory استفاده کردم.
1- دیتابیس من کجا باید باشه که به برنامه attach کنم؟ ( باید تو debug باشه؟ یا هر جای دیگه فرقی نمیکنه؟ )
2- وقتی برنامه رو publish می کنم و نصب میکنم می خوام دیتابیس هم به همون آدرس نصب برنامه بره.
3- میخوام موقع نصب از کاربر بپرسه که برنامه کجا نصب بشه.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
ممنون.

_H2_
08-08-2009, 23:02
سلام
(
برای مسیر فعلی برنامه System.Windows.Forms.Application.StartupPath مناسب تر است.
البته راه ساده تر استفاده از |DataDirectory| در رشته اتصال است. (البته نه برای attach دایم)
)

1- فقط یکسری از مسیرهای خاص ویندوز است که attach در انها به صورت عادی ممکن نیست.
(مثل روت C و MyDoc و MyDesk و...)

2- این کار را میتوانید در پروژه setup انجام دهید.
باید یک custom action برای msi تان بسازید.

3- پروژه setup ساز msi به صورت خهودکار این کار را میکند !!!

(پیشنهاد میکنم همیشه به جای ویزارد سریع و کم قابلیت و ضعیف publish از پروزه های setup استفاده کنید.)

aliaghaaaaa
09-08-2009, 18:50
سلام.
ممنون.
میشه روش ساخت پروژه ی setup رو هم بگید؟
قبلا یکی از دوستان این جواب رو داده بود ولی نتونستم باهاش کار کنم.
میشه توضیحات نسبتا کاملی بدین؟
راستی...
custom action چیه؟ چه جوری میشه ساخت؟
ممنون.

_H2_
10-08-2009, 11:45
سلام

میشه روش ساخت پروژه ی setup رو هم بگید؟
قبلا یکی از دوستان این جواب رو داده بود ولی نتونستم باهاش کار کنم.
میشه توضیحات نسبتا کاملی بدین؟

در چند تاپیک قبلاً این مورد بررسی شده: (از جمله)
پست های 26 و 15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با کمک پروزه نصب msi میتوانید :
- فایلهایتان را در محل های مشخص برنامه و زیر پوشه های ان و محل های خاص ویندوز مثل System32 و... کپی کنید...
- میتوانید در زمان نصب تغییراتی در رجیستری ایجاد کنید و کلید و مقدار هایی را اضافه کنید.
- میتوانید فایلهایی را برای باز شدن با برنامه خودتان معرفی کنید و چندین راست کلیک با فرمان مختلف و متن دلخواه به این فایلها اضافه کنید
- میتوانید اعهمال سفارشی خود را در قالب امکان custome action به زبانهای اسکریپتی مثل VBScript و یا کلیه زبانهای دات نتی تعریف و کدنویسی کنید که عمل خاصی در زمان نصب و لغو نصب انجام شود و...

موفق باشید.