PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد تغییر رنگ فونت

p30room
06-08-2009, 15:36
دوستان من یه مقاله ی ریاضی با نرم افزار تخصصی latex نوشتم . توی این نرم افزار نمیشه رنگ فونت رو تغییر داد و رنگ فونت همون رنگ پیشفرض سیاه هست . من از این نرم افزار خروجی Pdf گرفتم و به Png و Psd هم تبدیلش کردم . حالا می خوام فقط رنگ فونت ها رو از سیاه به سفید تغییر بدم ولی هر کاری می کنم نمیشه . دوستان می تونند کمک کنند . اگه توضیحات بیشتری خواستید بگید . :40:

huti_421
06-08-2009, 16:27
شما فونت ها رو با استفاده از ابزار های انتخاب مثل Magic Wan انتخاب کن ( اگه فونت ها تنها تو یه لایه ی مجزا هستن ، میتونی با نگه داشتن کلید Ctrl و کلیک روی لایه ی مد نظر ، اون رو انتخاب کنی )

بعد از منوی ابزار ها و بخش رنگ بک گراند و فور گراند با کلیک روش میتونی رنگ جدیدی بهشون بدی

حالا بسته به رنگی که انتخاب کردی ( بک گراند یا فور گراند ) در حالت انتخاب ، کلید های Ctrl + Del یا Alt + Del رو بزن تا اون محیط از رنگ پر بشه ( Fill )

p30room
06-08-2009, 17:28
شما فونت ها رو با استفاده از ابزار های انتخاب مثل Magic Wan انتخاب کن ( اگه فونت ها تنها تو یه لایه ی مجزا هستن ، میتونی با نگه داشتن کلید Ctrl و کلیک روی لایه ی مد نظر ، اون رو انتخاب کنی )

بعد از منوی ابزار ها و بخش رنگ بک گراند و فور گراند با کلیک روش میتونی رنگ جدیدی بهشون بدی

حالا بسته به رنگی که انتخاب کردی ( بک گراند یا فور گراند ) در حالت انتخاب ، کلید های Ctrl + Del یا Alt + Del رو بزن تا اون محیط از رنگ پر بشه ( Fill )

خیلی ممنون که پاسخ دادید . حالا این کارها رو تو کدوم نرم افزار انجام بدم " Photoshop یا Adobe Acrobat "

Hitman-Group
06-08-2009, 17:31
سلام
خوب شما سوالت رو کجا پرسیدی؟
داخل بخش فتوشاپ!درسته
خوب دیگه باد با نرم افزار فتوشاپ این کار رو بکنی!

p30room
06-08-2009, 17:34
سلام
خوب شما سوالت رو کجا پرسیدی؟
داخل بخش فتوشاپ!درسته
خوب دیگه باد با نرم افزار فتوشاپ این کار رو بکنی!

آخه توی فایل فوتوشاپ من هیچ لایری وجود نداره که بتونم کاری باهاش بکنم

huti_421
06-08-2009, 20:04
پس چجوری متن رو پی ان جی کردی ؟ :دی

p30room
06-08-2009, 21:11
پس چجوری متن رو پی ان جی کردی ؟ :دی

من اول از همه یه فایل Pdf دارم که مقالم رو با latex به Pdf تبدیل کردم که رنگ فونتش سیاه و پشت زمینش سفیده . پشت پوستری که من می خوام درستش کنم هم به رنگ تقریبا بنفشه . فایل psd پوستر هم از قبل آماده شده هست .
من فقط می خوام :
رنگ فونت مقالم رو تو Pdf به سفید تبدیل کنم
از فایل Pdf مقالم یه png با پشت زمینه ی transparency تهیه کنم چون پشت زمینه ی پوسترم بنفشه
بعد پی ان جی ها رو تو فایل پی اس دی پوسترم قرار بدم

متن Pdf رو هم از داخل نرم افزار Adobe Acrobat به پی ان جی تبدیل کردم :31:

huti_421
06-08-2009, 21:15
اینطوری نمیتونی ، فایل پی دی اف رو با فتوشاپ باز کن

فکر کنم متن خود به خود به صورت PNG در بیاد ، اونوخ مثل بالا که گفتم رنگشو عوض کن و خروجی مد نظرتو بگیر

p30room
06-08-2009, 22:27
huti_421 عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون مشکل من حل شد