PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره خوابگاه

behnam_roli
05-08-2009, 19:14
سلام

چند تا سوال داشتم از بچه ها خصوصا از اونایی که دانشجو هستن تو شهرستان ها که جواب خیلی برام مهمه

من که دفترچه رو گرفتم اکثر دانشگاه ها نوشته که دانشگاه تعهدی برای دادن خوابگاه نداره یا این که به شبانه ها خوابگاه نمیدن یا بعد یه سال میدن یا چیزای دیگه....

حالا میخوام بدونم فقط دانشگاه مسوول دادن خوابگاهه یا جاهای دیگه هم خوابگاه میدن؟؟

مثلا این روزانه ها که میزنه بر عهده دانشگاه نیست یا به عده میزنه بقیه چیکار میکنن؟

من اگه شبانه شهرستان برم میتونم خوابگاه پیدا کنم یا نه؟؟

ممنون

DrXoX
05-08-2009, 20:48
حالا میخوام بدونم فقط دانشگاه مسوول دادن خوابگاهه یا جاهای دیگه هم خوابگاه میدن؟؟نه! تو خیلی از شهرها خوابگاه به صورت شخصی وجود داره.

مثلا این روزانه ها که میزنه بر عهده دانشگاه نیست یا به عده میزنه بقیه چیکار میکنن؟اکثر روزانه ها با یه سری از خوابگاهها قرارداد دارن و موقعی که بری ثبت نام به شما معرفی میکنن .

من اگه شبانه شهرستان برم میتونم خوابگاه پیدا کنم یا نه؟؟بله دوست عزیز .می تونی از دانشجوهای همون دانشگاهی که قبول میشی موقعی که برای ثبت نام رفتی سوال کنی که شرایط خوابگاه تو اون شهر چطوره مطمئنا بهترین پیشنهاد ها رو بهت میدن.
البته شاید خود دانشگاه هم یه سری خوابگاه رو به جدیدالورودها معرفی کنه.
یا این که با چند تا از بچه های ورودی با هم خونه بگیرید .در کل شما بهترین رشته هایی که می تونی با رتبه ات انتخاب کنی رو انتخاب کن خیلی تو فکر خوابگاه نباش چون خیلی زود ردیف میشه
موفق باشید

behnam_roli
05-08-2009, 21:11
بله دوست عزیز .می تونی از دانشجوهای همون دانشگاهی که قبول میشی موقعی که برای ثبت نام رفتی سوال کنی که شرایط خوابگاه تو اون شهر چطوره مطمئنا بهترین پیشنهاد ها رو بهت میدن.
البته شاید خود دانشگاه هم یه سری خوابگاه رو به جدیدالورودها معرفی کنه.
یا این که با چند تا از بچه های ورودی با هم خونه بگیرید .در کل شما بهترین رشته هایی که می تونی با رتبه ات انتخاب کنی رو انتخاب کن خیلی تو فکر خوابگاه نباش چون خیلی زود ردیف میشه
موفق باشید

خیلی ممنون از توضیحت:11:

ولی من بیشتر میخوام قبل از اینکه انتخاب رشته کنم یه ذره اطلاعات به دست بیارم که وقتی قبول شدم دیگه کار از کار نگذشته باشه

javat00
05-08-2009, 21:35
بچه ها یه چیز دیگه که هست اینه که شهری رفتن دور از شهر خودتون خیلی سخته...فامیل دارم میرن خوابگاه میگن هر روز دعواست..که کی بره نون بخره...نوبت کیه و ... هر روز باید لباساتو خودت بشوری و.... همون شهر خودمون قبول شیم بهتر نیست تا بریم شهرستان های مجاور !!!!!

DrXoX
05-08-2009, 21:52
خیلی ممنون از توضیحت:11:

ولی من بیشتر میخوام قبل از اینکه انتخاب رشته کنم یه ذره اطلاعات به دست بیارم که وقتی قبول شدم دیگه کار از کار نگذشته باشه

سلام دوباره

راستش دوستای من پارسال غیر انتفاعی شهرهای مختلف مثل شمال ، مشهد، شیراز و چند تا شهر دیگه قبول شدن که بیشترشون خود دانشگاه بهشون چندین خوابگاه که تحت نظارت دانشگاه بود رو معرفی کرده بود.
شما خیلی نگران خوابگاه نباش چون اکثر خوابگاهها با شروع سال تحصیلی خالی میشه (چون یه سری ها درسشون تموم میشه یه سری ها هم خوابگاهشون رو عوض می کن یه سری ها هم با چند تا از هم اتاقی های خوابگاه میرن بیرون خونه می گیرن)

بچه ها یه چیز دیگه که هست اینه که شهری رفتن دور از شهر خودتون خیلی سخته...فامیل دارم میرن خوابگاه میگن هر روز دعواست..که کی بره نون بخره...نوبت کیه و ... هر روز باید لباساتو خودت بشوری و.... همون شهر خودمون قبول شیم بهتر نیست تا بریم شهرستان های مجاور !!!!!

نه دوست عزیز اینطوریا هم نیست! دانشگاه روزانه که خودشون ناهار و شام میدن و مشکلی از لحاظ غذا نداره در مورد شستن لباس هم به نظر من صرف می کنه آدم دانشگاه خوب بره و 4 تا لباسش رو هم خودش بشوره
درسته پسرا یه مقدار شلوغ هستن ولی تو خوابگاههای دانشگاههای روزانه کمتر از این اتفاقا میفته چون اصولا بچه های خوب و درس خونی هستن.

behnam_roli
05-08-2009, 22:04
دانشگاه روزانه که خودشون ناهار و شام میدن و مشکلی از لحاظ غذا نداره

مگه برای شبانه ها باید خودمون درست کنیم؟؟

pooyahacker
05-08-2009, 22:17
نه دوست عزیز اینطوریا هم نیست! دانشگاه روزانه که خودشون ناهار و شام میدن و مشکلی از لحاظ غذا نداره در مورد شستن لباس هم به نظر من صرف می کنه آدم دانشگاه خوب بره و 4 تا لباسش رو هم خودش بشوره
درسته پسرا یه مقدار شلوغ هستن ولی تو خوابگاههای دانشگاههای روزانه کمتر از این اتفاقا میفته چون اصولا بچه های خوب و درس خونی هستن.

غذا میدن ، ولی مشکلش اینه که قابل خوردن نیست :2:

amirmon
05-08-2009, 23:50
خوابگاه واقعا مصیبته.....
من یادمه پارسال تو شرایط دانشگاه شیراز اومده بود خوابگاه نمی ده ولی گویا واقعیت نداشته!!!!

DrXoX
06-08-2009, 04:24
مگه برای شبانه ها باید خودمون درست کنیم؟؟

الان دیگه بیشتر غیر انتفاعی ها هم سلف سرویس دارن

غذا میدن ، ولی مشکلش اینه که قابل خوردن نیست :2:

بستگی داره چه دانشگاهی باشی ، من تو چند تا دانشگاه آزاد و سراسری با دوستام رفتم و غذا خوردم کیفیتش بد نبوده. البته نمی گم همه خوبن. ولی در کل روزانه ها غذاشون خوبه
حالا چه گیری دادید به غذا ؟ نهایتش یه روز تو هفته غذاش باب میل شما نیست که اون روز به قول دانشجوها جوجه کباب می خورید ( ما به تخم مرغ می گفتیم جوجه کباب!!)

خوابگاه واقعا مصیبته.....
من یادمه پارسال تو شرایط دانشگاه شیراز اومده بود خوابگاه نمی ده ولی گویا واقعیت نداشته!!!!

مصیبت؟
روزانه ها بیشترشون خوابگاه میدن . شبانه ها هم میدن و اگر هم خوابگاه ندن به دانشجوها یه سری خوابگاهها رو معرفی می کنن.

الان دفترچه رو از سایت سنجش دانلود کردم خیلی از غیر انتفاعی ها هم خوابگاه میدن یا اگر هم خودشون نمیدن خوابگاه به دانشجوها معرفی می کنن

jjkey
06-08-2009, 08:46
درسته اكثرشون خوابگاه دارن..اما بعضي جا ها مث اهواز شايد به روزانه هم خوابگاه ندن!..كسي رو ميشناسم كه خودش خونه گرفته....حتي خصوصي هم گيرش نيومده

maziar92142
06-08-2009, 11:04
شبانه هيچ تعهد خوابگاهي نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

pooyahacker
06-08-2009, 11:26
من یه رفیق داشتم که تهران نبود ولی کنکور ، همین امیرکبیر قبول شد ؛ به چند ماه نکشید ، خوابگاه رو ول کرد رفت خودش یه خونه اجاره کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هیچ تضمینی وجود نداره که هم اتاقیهات خوب دربیان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تازه مشکلات دیگه ای هم هست ؛ تو میخوای بخوابی همه بیدارن دارن درس میخونن ، نظافت در حد تیم ملی ، مشکلات غذا واقعا وجود داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من با این شرایط فقط دانشگاههایی رو میزنم که سرشون به تنشون بیرزه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مثلا صنعتی اصفهان ، فردوسی مشهد و ... که لااقل این مشکلات رو واسه یه دانشگاه خوب تحمل کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behnam_roli
06-08-2009, 11:53
من الان زنگ زدم دانشگاه شاهرود گفت به شبانه ها خودگردان میدیم سالانه 300-400 تومن

گفت حالت سوییت داره
یعنی باید هر روز خودمون غذا درست کنیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaaRyaaMi
06-08-2009, 19:10
پس کی بیاد غذا درست کنه ؟!! :دی

ولی به نظر من خوابگاه خیلی بهتره تا اینکه آدم بخواد بره خونه اجاره کنه مخصوصا واسه دخترا................

اینکه مینویسن نداریم و اینا چرته!!
همشون دارن ! تازه امسال بیشتر غیر انتفاعی ها هم خوابگاه دارن یا همکاری می کنن در این زمینه ...

behnam_roli
06-08-2009, 19:35

ولی به نظر من خوابگاه خیلی بهتره تا اینکه آدم بخواد بره خونه اجاره کنه مخصوصا واسه دخترا................

همشون دارن ! تازه امسال بیشتر غیر انتفاعی ها هم خوابگاه دارن یا همکاری می کنن در این زمینه ...

مشکل ترین قسمتش همون غذاشه

اگه خوابگاه خودگردان بدن چه فرقی داره با اجاره ای؟ فقط دردسر دنبال خونه و هم اتاقی رفتن نداره

MehranVB
06-08-2009, 20:15
واسه غذا که سلف دانشگاه هست دیگه!! :دی
ولی زندگی توی خوابگاه خیلی بستگی داره به جایی که الان داری زندگی میکنی، یعنی اگه توی خونتون در رفاه کامل باشی و نمیتونی سختی رو تحمل کنی اگه بیشتر از 2 ترم توی خوابگاه بمونی دیوونه میشی! برعکس ممکنه با خوابگه خیلی حال کنی و دیگه برنگردی خونه!!

mf.designing
06-08-2009, 20:20
بزارید یه نصیحتی کنم ! :دی
دوست من رتبه 80 بود . از امیر کبیر واسش ناتمه اومده بود که اگه امرکبیر رو انتخاب کنی تمام امکانات رفاهی برات محیا هت و خوابگاه مجازا و ... این بیچارم باورش شد ورفت ! بعد تعریف میکرد که مارو 5 نفری بردن تو یه اتاق 3 در 4 چپوندند ، گفتن اینم خوابگاه ! میگفت پدرم در اومد ، هرکی یه ادایی داشت و درسر به کنار ، باید تو اون اتاق می ایستادی ! جای نشستن واسه 5 نفر نبود و ... !!
بهتره تا اونجایی که میتونید تو شهر خودتون درس بخونید به نظرم

DrXoX
06-08-2009, 20:56
مشکل ترین قسمتش همون غذاشه
اگه خوابگاه خودگردان بدن چه فرقی داره با اجاره ای؟ فقط دردسر دنبال خونه و هم اتاقی رفتن نداره

خیلی فرق با اجاره ای داره اگه بخوای بیرون خونه بگیری:

1-شما باید کل وسایل رو خودت ببری مثل گاز ، فرش ، یخچال،بخاری (برای زمستان) و....

اما خوابگاه ها خودشون این امکانات رو دارن و نیازی به خرید یا بردن اینها نداره.

2-شما تو خونه اجاره ای اوایل اگه تنها باشی یه جورایی بهت سخت می گذره ولی وقتی با چند نفر تو خوابگاه باشی مطمئنا خیلی برات سخت نیست.

بعضی از دوستان میگن تو خوابگاه نمیشه درس خوند من کاملا برعکس این دوستان فکر می کنم چون اگر دوستان خوبی داشته باشی مطمئن باش چند نفری بهتر می تونی از پس مشکلات بر بیای . من خودم امتحان کردم فرض کن تو یه سوال برنامه نویسی گیر می کردم باور کن 3 روز دنبال حل مشکلم بودم ولی وقتی رفتم خونه یکی از بچه ها 3 نفر بودیم با هم فکری به طرز خیلی جالبی مشکل حل شد.

به هر حال خودت ، اخلاقیاتت رو بیشتر می شناسی مثلا من یه دوستی داشتم که اصلا نمی تونست با چند نفر درس بخونه و همیشه تنها درس می خوند.

pooyahacker
06-08-2009, 21:47
بعضی از دوستان میگن تو خوابگاه نمیشه درس خوند من کاملا برعکس این دوستان فکر می کنم چون اگر دوستان خوبی داشته باشی مطمئن باش چند نفری بهتر می تونی از پس مشکلات بر بیای . من خودم امتحان کردم فرض کن تو یه سوال برنامه نویسی گیر می کردم باور کن 3 روز دنبال حل مشکلم بودم ولی وقتی رفتم خونه یکی از بچه ها 3 نفر بودیم با هم فکری به طرز خیلی جالبی مشکل حل شد.

به قول شاعر : در اگر نتوان نشست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

N O V A L I S
06-08-2009, 22:05
ما که پیر شدیم و خیلی وقته از فارغ شدنمون می گذره! ولی همه چی بستگی به روحیه و کمی هم شرایط مالی داره.. (کمی نه... خیلی!) من تو شهرستان و دانشگاه دولتی هر 4 سال رو خونه گرفتم.. اجاره های الان رو تو جاهای مختلف نمی دونم.. ولی پیشنهاد می کنم خونه بگیرید.. صحبت وسیله خریدن و اینا.. فقط برا یکباره.. هر سال که نمی خوای یخچال بگیری یا... وام مسکن هم میدن.. فکر کنم من تو 4 سال 500 تومان وام گرفتم...
به هر حال دورانیه اونم! یادش بخیر..!

DrXoX
07-08-2009, 00:03
ما که پیر شدیم و خیلی وقته از فارغ شدنمون می گذره! ولی همه چی بستگی به روحیه و کمی هم شرایط مالی داره.. (کمی نه... خیلی!) من تو شهرستان و دانشگاه دولتی هر 4 سال رو خونه گرفتم.. اجاره های الان رو تو جاهای مختلف نمی دونم.. ولی پیشنهاد می کنم خونه بگیرید.. صحبت وسیله خریدن و اینا.. فقط برا یکباره.. هر سال که نمی خوای یخچال بگیری یا... وام مسکن هم میدن.. فکر کنم من تو 4 سال 500 تومان وام گرفتم...
به هر حال دورانیه اونم! یادش بخیر..!

برای راحتی خوب مسلما خونه بهتره ولی شما باید هزینه ی خونه رو هم در نظر بگیری برای مثال یکی از دوستان من پارسال آزاد همدان قبول شد که 3 نفری بیرون خونه گرفتن :

1-خونه برای پسرا(اونم مجرد) خیلی باید بگردی تا پیدا کنی.

2-هزینه ی خونه خیلی بالاست مگر این که چند نفری بگیرید چون پارسال این دوست من با دو نفر دیگه 3 تومن پول پیش داده بود و ماهی 180

یعنی نفری 1 میلیون پول پیش + ماهی 60 تومن

3- یکی دیگه از دوستان در دانشگاه آمل_آمل داره درس می خونه و 8 تومن داده و یه خونه گرفته رهن کامل

و...
ولی در کل ترم اول که بگذره یه مقداری این دغدغه خونه و غذا و ... هم کم میشه.

موفق باشید

DrXoX
07-08-2009, 00:06
به قول شاعر : در اگر نتوان نشست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این اگر برای خونه گرفتن بیرون هم صادقه.:46: مگر این که کسی بخواد تنهایی خونه بگیره که زیاد به صرفه براش در نمیاد

به نظر من بهتره ترم اول خوابگاه باشه و ترمهای بعد که با بچه های دانشگاه و گروه خودش آشنا شد با اونا بیرون خونه بگیره.

در کل: بستگی به خود فرد داره که چطوری راحت تره.

roz_kareN
07-08-2009, 17:06
سلام

چند تا سوال داشتم از بچه ها خصوصا از اونایی که دانشجو هستن تو شهرستان ها که جواب خیلی برام مهمه

من که دفترچه رو گرفتم اکثر دانشگاه ها نوشته که دانشگاه تعهدی برای دادن خوابگاه نداره یا این که به شبانه ها خوابگاه نمیدن یا بعد یه سال میدن یا چیزای دیگه....

حالا میخوام بدونم فقط دانشگاه مسوول دادن خوابگاهه یا جاهای دیگه هم خوابگاه میدن؟؟

مثلا این روزانه ها که میزنه بر عهده دانشگاه نیست یا به عده میزنه بقیه چیکار میکنن؟

ممنون

سلام
هرسال همین رو توی دفتر چه ها مینویسن ولی بعدا خوابگاه دارن
یعنی اگه خود دانشگاه هم جایی که خوابگاه باشه نداشته باشه همون اولش براشون اجاره میکنن و پرداختش هم همون موقع بر عهده دانشجو هستش
اگه خود دانشگاه هم داشته باشه پرداخت در آخر هست
در واقع آخرش ممکنه خوابگاه خودگردان باشه

maziar92142
07-08-2009, 18:19
بزارید یه نصیحتی کنم ! :دی
دوست من رتبه 80 بود . از امیر کبیر واسش ناتمه اومده بود که اگه امرکبیر رو انتخاب کنی تمام امکانات رفاهی برات محیا هت و خوابگاه مجازا و ... این بیچارم باورش شد ورفت ! بعد تعریف میکرد که مارو 5 نفری بردن تو یه اتاق 3 در 4 چپوندند ، گفتن اینم خوابگاه ! میگفت پدرم در اومد ، هرکی یه ادایی داشت و درسر به کنار ، باید تو اون اتاق می ایستادی ! جای نشستن واسه 5 نفر نبود و ... !!
بهتره تا اونجایی که میتونید تو شهر خودتون درس بخونید به نظرم

تو شهر خودمون؟؟؟؟؟؟

نه بابا تهران که خیلی حال میده کار گیر اوردن هم راحتتره (جوری که من از دانشجو هاش شنیدم)

در کل من با بیرون شهر حال می کنم

maziar92142
07-08-2009, 18:19

شما که دختری بلد نیستی غذا درست کنی ÷س من بایدبرم شوهر کنم دیگه؟؟؟

maziar92142
07-08-2009, 18:22
این اگر برای خونه گرفتن بیرون هم صادقه.:46: مگر این که کسی بخواد تنهایی خونه بگیره که زیاد به صرفه براش در نمیاد

به نظر من بهتره ترم اول خوابگاه باشه و ترمهای بعد که با بچه های دانشگاه و گروه خودش آشنا شد با اونا بیرون خونه بگیره.

در کل: بستگی به خود فرد داره که چطوری راحت تره.

کاملا تایید میشه و دیگه حرف نمی مونه