PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : hibernat یا shutdown

D_z_z
04-08-2009, 01:46
سلام دوستان. بهتره که از کدوم یکی از اینها استفاده کنم؟ من بیشتر از هایبرنیت استفاده میکنم! ضرری که نداره؟ اگه موقعی که لپتاپ روشنه درشو ببندی به کدوم حالت میره؟

saeed.izadi1989
04-08-2009, 02:35
سلام دوست عزیز
معمولا استفاده از hibernate و یا sleep در دراز مدت باعث بروز مشکلاتی واسه سیستم عامل میشه
یکی از مشکلات که اینه که سرعت سیستم گرفته میشه دلیلشهم اینه:
زمانی که شما سیستم رو هایبرنیت میکنید یک سری پروسه ها که در سیستم در حال فعالیت هست در قسمت hard disk سورت(sort) میشه تا در راه اندازی بعدی ابتدا اجرا بشه که در مرحله اول خود این یورت کردن واسه سیستم هزینه بر هست ولی ممکنه شما این رو در کوتاه مدت حس نکنید در مرحله دوم شما فرض کنید سیستم را مجددا راه اندازی می می کنید و به بعضی از پروسه ها که در سیستم سورت شده احتیاجی ندارید مشکلی که اینجا به وجود میاد اینه که سیستم به دلیل هایبرنیت شدن و به دلیلسورت کردن برنامه مجبور به راه اندازی این پروسه نیزهست و باعثمیشه سیستم سرعتش کم بشه
البته این قضیهخیلی پیچیده تر این حرفاست من خیلی ساده گفتم که شما متوجه بشی
ولی shut down هیچ سورتی تنجام نمیده و هنگام راه اندازی مجدد سیستم با توجه به نیاز سیستم پروسه ها load میشه وپروسه های اضافی راه اندازی نمیشه
البته اینم بگم که من خودم خودم از hibernate استفاده می کنم ولی زمانی که مطمئن باشم دزاکثر تا یم ساعت دیگه سیستم رو میخوام روشن کنم در غیر این صورت خاموش میکنم
بازم میگم برای کسانی که به صورت حرفه ای با لپتاپ کارنمی کنند و به اصطلاح performance برایشان مهم نیست هیچ تفاوتی وجود نداره اما اگه performance واستون مهم shut down بهتره
موفق باشی

D_z_z
04-08-2009, 17:29
عجب چیزی شدااااااااا!!!!

یعنی اگه برای مدت کوتاهی بخوام هایبرنیت کنم مشکلی نیست پس؟

danial_crazy
04-08-2009, 17:38
به نظر من که فرقی نمیکنن!!!

REGISTERED USER
04-08-2009, 18:13
هایبرنیت علاوه بر اینکه کندی سیستم رو افزایش میده ، خطاها و باگ های نرم افزاری نیز درون سیستم باقی می مانند

بهتره هر چند وقت یکبار خاموش / روشن و یا ریست کنید تا حافه فرش بشه و باگ ها بروند

من خودم همیشه HB می کنم ولی برای دو روز به بالا خاموش !

DJ POLESTAR
04-08-2009, 18:48
به نظر من که فرقی نمیکنن!!!
دوست گرامی اگه فرق نمیکنه واس چی مایکروسافت هر دوشونو گذاشته؟ یه Hibernate میگذاشت و هم خودشو هم ماها رو راحت میکرد!
اصولا Hibernate زیاد توصیه نمیشه مگر اینکه کار مهمی با کامپیوتر داشته باشیم!

saeed.izadi1989
05-08-2009, 01:35
خم.نط.ر که دوستان فرمودند برای 2 روز به بالا میشهسیستم رو shut down کرد ولی من خودم ترجیح میدم برای 1 ساعت به بالا سیستمم رو shut down کنم
درصمن شما با manage کردن برنامه های startup میتونید سرعت بالا اومدن سیستماز حالت shut down رو بالا ببرید(اکثر کاربران بهخطر پایین بودن راه اندازی سیستم از حالت shut down شکایت دارند و از آناستفاده نمی کنند)
هم چنین می توانید سیستم رو هرهفته defragment کنید تا سرعت startup سیستم به طورپشمگیری زیاد بشه و یا میتونید با استفاده از نرم افزار های مختلف رجیستری رو تمیز کنید تا سرعت start up نیز بالا رود
شاید باورتون نشه ولی من کابر ویستا هستم و زمان startup سستم من از حالت shut down فقط 20 ثانیه هست که خیلی عالیه
تقریبا با هایبرنیت برابری می کنه