PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین HTC Touch Diamond2 و SumSong omnia i900

PC°BASE
03-08-2009, 00:20
سلام دوستان .
اگر راهنمایی کنید متشکر میشم .
برام دوربین مهمه . کیفیت صفحه ی نمایش . دوام صفحه ی لمسی و عمر طولانی گوشی ( کارکرد طولانی مدت باطری و کارکرد مفید گوشی در طولانی مدت) . پردازش گوشی ( هر چه توان بیشتر بهتر )
به نظر تون امکان داره دایموند 2 تا 2 یا 3 ماه دیگه به 450000 تا 480000 برسه ؟؟
در ضمن گوشی العانم هم N82 هست ( کیفیت عکاسی رو یه مقایسه بکنید و بگید که با خرید گوشی جدید از عکاسی بهتری بهرهمند میشم یا نه ؟ )
خیلی ممنون . همیشه و به شدت سبز باشید .:11:

merikh_merikh
03-08-2009, 07:18
دوست عزیز دیاموند2 از تاچ اچ دی بهتره.هم جدیدتره هم مثل تاچ اچ دی داخلش کسی پیکسل سوخته ندیده تا الان.البته بهتره تو تاپیک خودش(دیاموند2)هم نگاه بندازی.
در مورد کیفیت عکاسی اصلن نباید انتظاره دوربینی همچون ان82 را داشته باشه کیفیت دوربین هر دوشون کمتر از ان82 میباشد

PC°BASE
03-08-2009, 10:38
دوست عزیز دیاموند2 از تاچ اچ دی بهتره

خیلی ممنون از راهنماییتون .
ولی من TD2 رو i900 میخواستم یه مقایسه بکنم نه با touch HD
بازم تشکر میکنم .

< A L I >
03-08-2009, 11:40
سلام
پردازشگر امنيا 624 مگاهرتز و پردازشگر دياموند دو 528 مگاهرتز است
اما رم دياموند دو بيش از دو برابر رم امنيا است.
در مورد كيفيت صفحه نمايش هم بايد بگويم كه به ازاي هر پيكسل در امنيا، چهار پيكسل در دياموند دو وجود دارد.:31:

edi138485
03-08-2009, 15:23
بله دياموند 2 واقعا بهتره
دوربين امنيا اون چيزي كه بايد نيست ام دوربين دياموند2محشره ( البته غير زمان تاريكي كه فاجعست )
صفحه دياموند هم يكي از بهترينهاي وين موبها است( مقومتي 65 هزار رنگ 480*800 )
در ضمن تاچ فلو 3 دي در دياموند دو ميازه به كل سيستم ويندوز امنيا
.
.
در كل در دنياي ويندوز موبايل اچ تي سي سروري ميكنه
( البته جديدا سامسونگ سه چار تا وين موب خفن داره ميده كه بازارو ميتركونه )

Vamp!r3
03-08-2009, 15:32
تاييد براي دياموند 2...

merikh_merikh
03-08-2009, 18:42
خیلی ممنون از راهنماییتون .
ولی من TD2 رو i900 میخواستم یه مقایسه بکنم نه با touch HD
بازم تشکر میکنم .
ببخشيد حواسم نبود.
به نظره من دياموند2 بهتره.
چون محيط کاره زيباتري داره و کار کردن با دياموند2 لذت بيشتري داره.
البته درسته که سي پي يو در اي900 بالاتره ولي در مقابل دياموند با داشتن رم و رام بالاتر جبران کرده.

Bs_panzer
03-08-2009, 18:48
من خودم اومنیا دارم ولی می گم دایموند 2 بهتره.......(اگه مشکل هزینه ندارین)
در مورد قیمت هم عمرن !
نهایتش میشه 500

edi138485
04-08-2009, 14:24
بله
من هم به عنوان جمع بندي عرض ميكنم كه دياموند 2 جز كمبود 3 چيز هيچ نقصي نداره
1 - خروجي تي وي
2 - خروجي 3.5
3 - فلاش

اما اگه شما عجله نداري يه 2 - 3 هفته واسا سامسونگ آي8000 امنيا 2 و سامسونگ امنيا پرو رو هم مقايسه كن
واقعا اون كاملا و جاي هيچ حرفي نزاشتن
قيمت هم همين حدود دياموند2

Vamp!r3
04-08-2009, 14:41
اما اگه شما عجله نداري يه 2 - 3 هفته واسا سامسونگ آي8000 امنيا 2 و سامسونگ امنيا پرو رو هم مقايسه كن
واقعا اون كاملا و جاي هيچ حرفي نزاشتن
قيمت هم همين حدود دياموند2

قيمتش بيشتر دياموند 2ه...وقتي هم اوند بايد 1 ماه صبر كرد...قيمتش متعادل شه...اما اگه عجله نداريد...براي همين امنيا 2 صبر كنيد...واقعا فوق العادس...

navid_k
05-08-2009, 00:11
اگر اختلاف قیمت 100 تومنیش برایتون اهمیتی نداره ، دایموند2 پایدارتر ، مطمئن تر، با پشتیبانی نرم افزاری بسیار بهتر هست. البته امنیا هم پردازنده ی بهتر و دوربین بهتری داره.

در ضمن اگر اومدید سمت پاکت پیسی ، اصلا توقع دوربین عالی نداشته باشید !

البته این سوال رو باید در بخش پاکت پیسی می پرسیدید ، اونجا هم حتما سر بزنید، سوالات مشابه قبلا پرسیده شده و دستگاه های مختلف مقایسه شده اند با هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

PC°BASE
06-08-2009, 13:10
من هرچی فکر میکنم میبینم آبم با هیچ گوشی ای توی یه جوب نمیره !!
این دوتا که هر دو فیلم بداری 15 فریم دارن ! دایموند هم که فلش نداره . امنیا هم که میگن عمر باتریش زیاد نیست .و تازه مدل های جدید ترش در حال اومدنه .

دوستان تو این حدود قیمت پاکت پیسی ای نیست که هم فلش داشته باشه و هم فیلم برداری 30 فریم ؟
عمر باطریش هم مناسب و نسبتا زیاد باشه ؟
تو گوشی هایی که قراره سامسونگ به زودی به بازار عرضه کنه چه طور ؟ میشه انتظار داشت اون ها این امکانات رو داشته باشن ؟ ( دوربین زیر 5 ممنوع ! )

navid_k
06-08-2009, 13:58
من هرچی فکر میکنم میبینم آبم با هیچ گوشی ای توی یه جوب نمیره !!
این دوتا که هر دو فیلم بداری 15 فریم دارن ! دایموند هم که فلش نداره . امنیا هم که میگن عمر باتریش زیاد نیست .و تازه مدل های جدید ترش در حال اومدنه .

دوستان تو این حدود قیمت پاکت پیسی ای نیست که هم فلش داشته باشه و هم فیلم برداری 30 فریم ؟
عمر باطریش هم مناسب و نسبتا زیاد باشه ؟
تو گوشی هایی که قراره سامسونگ به زودی به بازار عرضه کنه چه طور ؟ میشه انتظار داشت اون ها این امکانات رو داشته باشن ؟ ( دوربین زیر 5 ممنوع ! )

اگر حاضر به صبر کردن هستید ، امنیا2 گزینه ی بسیار خوبی برای شماست و همه ی خصوصیاتی که گفتید رو داره.
اگر هم نه که همون امنیا رو میتونید بگیرید ، باتریش هم نسبتا خوبه و با اصلاحات نرم افزاری بیشتر هم میشه. نگران اون مساله نباشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

edi138485
09-08-2009, 00:02
عرض سلام
اولا كه اينجوريام نيست كه فيلم برداري دياموند 2 خيلي ضايع باشه ( فقط تو حركات سريع ريپ ميزنه)
در ضمن .... كي گفته امنيا دوربين بهتري داره ؟
من عكساي دياموند 2 برادرمو با امنياي آشنا ها مقايسه ميكردم ( تو شرايط يكسان ) خداييش ديا2 سر تر بود
( در مورد فلاش حرفي ندارم )!!
پردازنده هم 528 اونقد ر ها هم كه فكر ميكنيد با 600 تو عمل فرقي نداره
تو سرعت كه ديا2 يه سرو گردن بالا تر از امنياس
در ناهيت هم كه اگه ميتونيد واسه امنيا 2 و امنيا پرو7610 واسيد كه .......
اما اگه نه 100 تومن ارزش كلي پشيمونيو نداره ( ديا 2 سالار تره !؟)

pulp_152
09-08-2009, 13:46
8910 hd یا همو ن امنیا hd دوربین 8 و بهترین فیلمبرداری در بین گوشی های عرضه شده در بازار و همینطور بهترین عکسبرداری رو داراست .. یکی از بهترین ال سی دی ها و البته اخرین ورژن سیمبین رو داراست .. عمر باطری هم تا یک هفته باید جواب بده با استفاده معمولی ...

فوق العاده گوشی خوبیه باید یک ماهی صبر کنید تا قیمتش کمتر بشه

ali racer
09-08-2009, 14:43
عمر باطری هم تا یک هفته باید جواب بده با استفاده معمولی ...

اينم از اون حرف ها بوداااا !
چه خبر بااا ..يه هفته!؟

خوبه بچه هاي فروم خودمون دارن و ميگن حداكثر 2 روز !
والا ميگفتين تا يه ماه !!

golmohammadi
09-08-2009, 15:24
8910 hd یا همو ن امنیا hd دوربین 8 و بهترین فیلمبرداری در بین گوشی های عرضه شده در بازار و همینطور بهترین عکسبرداری رو داراست .. یکی از بهترین ال سی دی ها و البته اخرین ورژن سیمبین رو داراست .. عمر باطری هم تا یک هفته باید جواب بده با استفاده معمولی ...

فوق العاده گوشی خوبیه باید یک ماهی صبر کنید تا قیمتش کمتر بشه

عمر باطري كه يه مقدرا بيش از حد گفتي
سامسونگ خودشو بكشه بيشتر از دو روز دوم نمياره
در اكثر گوشيهاش
به خاطر اينكه بيشتر به ظرافت اهميت ميده و باطري كوچيكتري ميزاره
اما در كل 8910 گوشي خوبيه ولي ويندوز موبايل نيست
گوشيهاي جديد سامسونگ خوب هستند ولي اگه بشه صبر كرد
در ضمن كيفيت lcd متوسطي داره امنيا
و باطريش هم كه چندان خوب نيست
همچنين تاچ امنيا هم خوب نيست و اكثرا تلرانس داره و خيلي از كاربران ناراضي هستند از اين موضوع
تاچ امنيا دوستم خراب شد و 50 تومن داد عوضش كردند

تاچ دياموند 2 گوشي خوب و جمع و جوريه و اگه با اون چند تا ايرادش كنار بيايي خوبه

pulp_152
10-08-2009, 01:51
اينم از اون حرف ها بوداااا !
چه خبر بااا ..يه هفته!؟

خوبه بچه هاي فروم خودمون دارن و ميگن حداكثر 2 روز !
والا ميگفتين تا يه ماه !!

طبق گفته gsm arena va عمر باتریش گفتم ! من استفاده نکردم .. و البته گفتم با استفاده معمولی نه اینکه بری باهاش عکس بگیری و ... انگیگ بازی کنی

نسبت به گوشی ها دیگه سامسونگ 3 تا 4 برابر باتریش قویتره ... اینجوری زیباتره مشکلی هم پیش نمیاد :10:

pulp_152
10-08-2009, 01:53
عمر باطري كه يه مقدرا بيش از حد گفتي
سامسونگ خودشو بكشه بيشتر از دو روز دوم نمياره
در اكثر گوشيهاش
به خاطر اينكه بيشتر به ظرافت اهميت ميده و باطري كوچيكتري ميزاره
اما در كل 8910 گوشي خوبيه ولي ويندوز موبايل نيست
گوشيهاي جديد سامسونگ خوب هستند ولي اگه بشه صبر كرد
در ضمن كيفيت lcd متوسطي داره امنيا
و باطريش هم كه چندان خوب نيست
همچنين تاچ امنيا هم خوب نيست و اكثرا تلرانس داره و خيلي از كاربران ناراضي هستند از اين موضوع
تاچ امنيا دوستم خراب شد و 50 تومن داد عوضش كردند

تاچ دياموند 2 گوشي خوب و جمع و جوريه و اگه با اون چند تا ايرادش كنار بيايي خوبه

بنده امنیارو نگفتم امنیا hd یعنی 8910 رو عرض کردم و یکی از بهترین ال سی دی ها به همراه بهترین ناچ هارو داراست ...

و البته امنیا معمولی ویندوز هستش منتها 8910 سیمبین هست ...

بالاخره نفهمیدم شما منظورتون کدومه! چون فعلا کاربر زیادی نداره hd که بخواد به اکثریت برسه!

pulp_152
10-08-2009, 01:56
البته مثل اینکه باتریشو عوض کردن ولی بازم خوبه و اگه معمولی استفاده کنی تا 4 یا 5 روز باید جواب بده .. اگرم کار زیاد کنی 1 روز ونیم تا 2 روز

Standard battery, Li-Ion 1500 mAhStand-by ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Up to 430 h (2G) / Up to 450 h (3G)Talk time ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Up to10 h (2G) / Up to 6 h 30 min (3G)

قبلا فکر کنم 14 یا 16 ساعت بود که عوض کردن ! تالک تایم رو اما بازم 3 برابر 8300 میباشد ! که باتریش خوب جواب میده و 2 روز رو راحت کار میکنی

و در حالت استند بای هم 430 ساعت به عبارتی میشه 18 روز که (البته قبلا فکر کنم 600 ساعت بود) ... و با استفاده معمولی همون 4 یا 5 روز درسته

farhooode
10-08-2009, 08:52
این مشکلاتی که دوستان در مورد تاچ امنیا عرض کردند مربوط به رام های ناجور برای گوشی هستش
همه چیز بستگی به رام گوشی داره

حتی خود گوشی های htc هم زمان آپدیت اگر رام وبی انتخاب نکنید دچرا مشکل با تاچ گوشی خواهید شد

golmohammadi
10-08-2009, 13:15
بنده امنیارو نگفتم امنیا hd یعنی 8910 رو عرض کردم و یکی از بهترین ال سی دی ها به همراه بهترین ناچ هارو داراست ...

و البته امنیا معمولی ویندوز هستش منتها 8910 سیمبین هست ...

بالاخره نفهمیدم شما منظورتون کدومه! چون فعلا کاربر زیادی نداره hd که بخواد به اکثریت برسه!
بنده تفاوتهاي اين دو گوشي را كامل ميدونم
نكاتي كه به امنيا اي 900 اشاره كردم به موضوع تاپيك مربوط ميشد

البته مثل اینکه باتریشو عوض کردن ولی بازم خوبه و اگه معمولی استفاده کنی تا 4 یا 5 روز باید جواب بده .. اگرم کار زیاد کنی 1 روز ونیم تا 2 روز

Standard battery, Li-Ion 1500 mAhStand-by ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Up to 430 h (2G) / Up to 450 h (3G)Talk time ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Up to10 h (2G) / Up to 6 h 30 min (3G)

قبلا فکر کنم 14 یا 16 ساعت بود که عوض کردن ! تالک تایم رو اما بازم 3 برابر 8300 میباشد ! که باتریش خوب جواب میده و 2 روز رو راحت کار میکنی

و در حالت استند بای هم 430 ساعت به عبارتی میشه 18 روز که (البته قبلا فکر کنم 600 ساعت بود) ... و با استفاده معمولی همون 4 یا 5 روز درسته
باطري 8910 در كل نسبت به بقيه گوشيها قويتره
و هنوزم نميتونم باور كنم سامسونگ چنين چيزي زده
بنده هم بخاطر اينكه شارژ گوشي برام مهمه نميتوتم با سامسونگ كنار بيام
اگه اوني كه روي 8910نوشته درست باشه خوبه
بد نيست بدوني باطري 8910 با اينكه جديدتره ولي از xperia ضعيفتره
تاك تايم هر دو 10 ساعت هستند
و استند باي 8910 ميشه 430 ساعت كه مال x1 833 ساعت هست كه ميشه 34 روز
كه مال xperia نزديك 2 برابر از 8910 قويتره ...
من xperia را دقيقا تست كردم و در 24 ساعت استند باي 3 تا 5 درصد شارژ كم ميكنه كه تقريبا 1 ماه ميشه
و تاك تايمش هم دقيقا 10 ساعت ميشه اينم تست كردم و شايد بيشتر از اين هم باشه ولي كم نيست
اما اصل كار موقع كار كردن با گوشي هست كه هر گوشي باشه اگه مدام كار كني باهاش زير 10 ساعت خالي ميشه

این مشکلاتی که دوستان در مورد تاچ امنیا عرض کردند مربوط به رام های ناجور برای گوشی هستش
همه چیز بستگی به رام گوشی داره

حتی خود گوشی های htc هم زمان آپدیت اگر رام وبی انتخاب نکنید دچرا مشکل با تاچ گوشی خواهید شد

شايد درست ميگين
چون رام اصلي امنيا اي 900 ظاهرا پر از مشكله
و هركسي بخره از همون لحظه اول بايد به فكر رام ريختن باشه ...

pulp_152
12-08-2009, 11:46
نقل قول از golmohammadi

من xperia را دقيقا تست كردم و در 24 ساعت استند باي 3 تا 5 درصد شارژ كم ميكنه كه تقريبا 1 ماه ميشه
و تاك تايمش هم دقيقا 10 ساعت ميشه اينم تست كردم و شايد بيشتر از اين هم باشه ولي كم نيست
اما اصل كار موقع كار كردن با گوشي هست كه هر گوشي باشه اگه مدام كار كني باهاش زير 10 ساعت خالي ميشه

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اتفاقا صحبتی در مورد باتری های سونی اریکسوون نکردم چون قطعا این باور رو دارم که بهترین باتریها متعلق به سونی اریکسون هستش و اینکه میبنید باتری hd انقدر دوام میاره باید بگم بیشتر بخاطر استفاده از تکنو لوژی amoled هستش که واقعا مصرف باتری رو خیلی کم میکنه و اینو در 8300 میشه مثال زد که باتری به ظاهر ضعیفی داره 880 امپر و همینطور کوچک با ال سی دی 2.8 اینچ و کنتراست بالا و کیفیت عالی براحتی 5 ساعت شما میتونید فیلم اونم با کیفیت بالا دایویکس نگاه کنید

و اینکه اشاره کردید باتری xperia قویتره بله درسته شاید قویتر باشه در حالت استند بای و نیمه خاموش اما زمانی که از ال سی دی بهره زیادی میبرید قطعا بدلیل مصرف بالای ال سی دی xperia نسبت به hd ..باتری xperia در مقابل این مصرف بالا زودتر خالی میشه !

golmohammadi
12-08-2009, 23:08
نقل قول از golmohammadi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اتفاقا صحبتی در مورد باتری های سونی اریکسوون نکردم چون قطعا این باور رو دارم که بهترین باتریها متعلق به سونی اریکسون هستش و اینکه میبنید باتری hd انقدر دوام میاره باید بگم بیشتر بخاطر استفاده از تکنو لوژی amoled هستش که واقعا مصرف باتری رو خیلی کم میکنه و اینو در 8300 میشه مثال زد که باتری به ظاهر ضعیفی داره 880 امپر و همینطور کوچک با ال سی دی 2.8 اینچ و کنتراست بالا و کیفیت عالی براحتی 5 ساعت شما میتونید فیلم اونم با کیفیت بالا دایویکس نگاه کنید

و اینکه اشاره کردید باتری xperia قویتره بله درسته شاید قویتر باشه در حالت استند بای و نیمه خاموش اما زمانی که از ال سی دی بهره زیادی میبرید قطعا بدلیل مصرف بالای ال سی دی xperia نسبت به hd ..باتری xperia در مقابل این مصرف بالا زودتر خالی میشه !

بله اين حرفتون هم منطقي هست
چون x1 رزوليشن بالايي داره و مصرف صفحه اش بيشتره
در هر حال بايد 8910 هم بياد تا معلوم بشه چيه

hasanmotori
12-08-2009, 23:12

الان چند نفر خریدن ازش راضین
میگن باتریش از ان95 8گیگ خیلی بهتره

pulp_152
12-08-2009, 23:54

برگرفته از تایپک 8910 مربوط به قسمت سامسونگ اثر هم نوشته شده که از چه شخصی میباشد !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همانطوری که میبینید برگ برنده ماله I8910 HD هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

---------------------
دوست من xperia از نظر ال سی دی در مقابل 8910 هیچ حرفی واسه گفتن چون از تکنولوژی tft استفاده کرده و tft مصرف بیشتر و کیفیت پایینتری داره ولی amoled که 8910 داره هم کیفیت بالاتری رو ارائه میده و هم اینکه مصرف باتریش نصف هستش ...

بعضی وقتا که صحبتی میکنم دوستان فکر میکنند که بنده دارم بزرگ نمایی میکنم و یا تعصبی صحبت میکنم واقعا هم حق دارن چون باور کردنی نیست که سامسونگ انقدر پیشرفت کرده باشه ! .. این که وارد بازار شده ! اونایی که تا 4 یا 5 ماه دیگه میاد که ...

golmohammadi
13-08-2009, 00:03
الان چند نفر خریدن ازش راضین
میگن باتریش از ان95 8گیگ خیلی بهتره
خدا كنه اينطوري باشه
من چندين بار انتخابم در گوشي سامسونگ بوده
و بخاطر پائين بودن مدتش شارژ باطري، نتونستم انتخاب كنم
8910 اگه باطريش از ان95 8 گيگ قويتر باشه پس در مجموع خوبه

برگرفته از تایپک 8910 مربوط به قسمت سامسونگ اثر هم نوشته شده که از چه شخصی میباشد !

همانطوری که میبینید برگ برنده ماله I8910 HD هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

---------------------
دوست من xperia از نظر ال سی دی در مقابل 8910 هیچ حرفی واسه گفتن چون از تکنولوژی tft استفاده کرده و tft مصرف بیشتر و کیفیت پایینتری داره ولی amoled که 8910 داره هم کیفیت بالاتری رو ارائه میده و هم اینکه مصرف باتریش نصف هستش ...

بعضی وقتا که صحبتی میکنم دوستان فکر میکنند که بنده دارم بزرگ نمایی میکنم و یا تعصبی صحبت میکنم واقعا هم حق دارن چون باور کردنی نیست که سامسونگ انقدر پیشرفت کرده باشه ! .. این که وارد بازار شده ! اونایی که تا 4 یا 5 ماه دیگه میاد که ...

از بابت عكسها ممنون
ولي اينجا عكسي از xperia نيست
در ضمن يه نگاهي هم به ppi گوشيها بد نيست بندازي
ppi گوشي xperia بيشترين هست
مشخصلت صفحه 8910 اينه: 640*360 و 3.7 اينچ
كه عدد ppi بازم كمتر از xperia ميشه
واسه خاطر همين شك دارم كه كيفيتش بيشتر از xperia باشه
راستي به نظر ميرسه كيفيت صفحه ان97 در اين عكسها از بقيه كمتر باشه درسته ؟
من كه اينطوري ميبينم
اگه اينطوري باشه كه بازم نوكيا مايوس كرد مارو

pulp_152
13-08-2009, 00:11
دوست من وقتی 2g کنار hd کم بیاره یعنی دیگه گوشی و مارکی نمیتونه در مقابلش مقاومت کنه و شما مطمئن باشید که xperia قابل مقایسه نیست ! و نوکیا n97 هم در حد و اندازه های xperia هستش

و 8920 پیکسون فکر کنم اگه عددهارو اشتباه نکنم (انقدر ماشاالله زیاد شده که بعضی وقتا قاطی میکنم) با کنتراست بالاتر از hd هم عملکرد بهتری داشته که هنوز وارد بازار نشده

البته عکسش تو تاپیک قبلا دیده بودم که کنار xperia گذاشته شده .. و اگه پیدا کنم براتون میارم

اینو ببینید یکم حال کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برای کوچک کردن تصویر اینجا رو کلیک کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برای کوچک کردن تصویر اینجا رو کلیک کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hasanmotori
13-08-2009, 00:11
نینجا جان میگه کیفیت ال سی دی x1 در برابر touch pro 2 مثل.... بعد اینجا i8910 از همشون بهتره با اینکه ppi ش از بقیه بجز ipod کمتره
کلاً صفحه های oled کیفیت بالاتری دارن و فقط ppi مهم نیست

pulp_152
13-08-2009, 00:20
جالبه با black berry هم مقایسه شده

golmohammadi
13-08-2009, 00:26
دوست من وقتی 2g کنار hd کم بیاره یعنی دیگه گوشی و مارکی نمیتونه در مقابلش مقاومت کنه و شما مطمئن باشید که xperia قابل مقایسه نیست ! و نوکیا n97 هم در حد و اندازه های xperia هستش

و 8920 پیکسون فکر کنم اگه عددهارو اشتباه نکنم (انقدر ماشاالله زیاد شده که بعضی وقتا قاطی میکنم) با کنتراست بالاتر از hd هم عملکرد بهتری داشته که هنوز وارد بازار نشده

البته عکسش تو تاپیک قبلا دیده بودم که کنار xperia گذاشته شده .. و اگه پیدا کنم براتون میارم

اینو ببینید یکم حال کنید

عكسها ديدم
جدا حال كردم
يه چيزي بايد بگم
كيفيت صفحه xperia از ان97 بهتره اين از اين
بعد ppi چرا حساب نيست ؟
رزوليشن حساب نيست ؟
فقط oled بودن مهمه ؟
البته بالا بودن كيفيت 8910 اگه اينطوري باشه جاي تشويق داره
چون اگه بخواد مقايسه بشه بايد با همتراز خود مقايسه بشه نه x1 كه 1 سال پيش اومده بازار ...
با همه اينها فكر ميكنم با x1 يكي باشه تصويرش كه در اين صورت نيز جاي تشويق داره
خلاصه تا دو گوشي كنار هم نباشند دقيقا نميشه نظر داد

pulp_152
13-08-2009, 01:41

درسته که رزولوشن xperia بالاتر هستش اما این رو هم در نظر بگیرید که هم tft هستش و هم اینکه 65000 سلول رنگی

800 x 480 pixels, 3.0 inches
TFT resistive touchscreen, 65K colors

و اینکه اگه میخوای تفاوت oled هارو با tft متوجه بشی یک نگاه به این led هایی که تو خیابونها برای تبلیغات میندازن کن و با ال س یدی های قبل مقایسه کن ! به قدری نور و کیفیتش بالاست که حتی تو نور خورشید هم به راحتی دیده میشه و تو شب فکر میکنی داره فلاش میزنه !

این همون تکنولوژی هستش در مقیاس پایینتر بر ر.ی گوشی که کیفیت بالاتر مصرف کمتر بدلیل نیاز نداشتن به نور پشت صفحه هستش

AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

360 x 640 pixels, 3.7 inches

merikh_merikh
13-08-2009, 11:52
دوستان ایکس1 گوشیه قدیمی ای میباشد و نباید با جدیدترین گوشیه سامسونگ که تمام انرژی سامسونگ هم داخلشه مقایسه بشه.
بهتره منتظر ایکس2 و ایکس3 بود.
ولی درکل بازم نظره من بین 8910 و ایکس1 اینه:ایکس1 بهتره چون در کنار کیبرد محیط کاره زیباتری هم داره همچنین پنل ها.......دیگه بحث را بهتره زیاد تخصصی نکنیم که جنجال به پا میشه.
یادتون هم نره که پیکسل بالا در ال سی دی بسیار مهمه چون هر چی پیکسل بره بالاتر دقت ال سی دی هم در تمامیه موارد بالاتر میره.

golmohammadi
13-08-2009, 14:29

درسته که رزولوشن xperia بالاتر هستش اما این رو هم در نظر بگیرید که هم tft هستش و هم اینکه 65000 سلول رنگی

800 x 480 pixels, 3.0 inches
TFT resistive touchscreen, 65K colors

و اینکه اگه میخوای تفاوت oled هارو با tft متوجه بشی یک نگاه به این led هایی که تو خیابونها برای تبلیغات میندازن کن و با ال س یدی های قبل مقایسه کن ! به قدری نور و کیفیتش بالاست که حتی تو نور خورشید هم به راحتی دیده میشه و تو شب فکر میکنی داره فلاش میزنه !

این همون تکنولوژی هستش در مقیاس پایینتر بر ر.ی گوشی که کیفیت بالاتر مصرف کمتر بدلیل نیاز نداشتن به نور پشت صفحه هستش

AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

360 x 640 pixels, 3.7 inches

اين عكسها كه درست نيستند
شما محيط دو گوشي را گذاشته ايد
بايد از يك چيز ثابت عكس گرفت
يعني هر دو گوشي يه چيز را نمايش بدهند
به نظر شخصي خودم تصوير دو گوشي با در نظر نداشتن سايزشون، كيفيت يكساني داشته باشند حالا بايد دو گوشي كنار هم باشند تا همه چي مشخص بشه
در ضمن تفاوتشون را خوب ميدونم چون مانيتور خودم WLED هست
اما تكنولوژي گوشي با مانيتور فرق ميكنه
8910 اگه ويندوز داشت عالي ميشد حيف كه سيمبيان هست

pulp_152
13-08-2009, 15:09
در مورد کیفیت ال سی دی شما شک نکنین که xperia در مقابل تاچ پرو 2 و ایفون هیچ حرفی واسه گفتن نداره چه برسه 8910

و اینکه n97 کیفیت ال سی دی پایینی نداره و وقتی شما میبینید شاید ال سی دی اون رو تحسین هم بکنید اما وقتی در کنار این 3 تا گوشی گذاشته میشه ضعفشو نشون میده .. حالا اینکه شما اصرار داری حتما باید این 2 تارو با هم مقایسه کنند و از یک تصویر باشه خوب منم اصرار نمیکنم و صحبتتون رو قبول میکنم تنها خاطر نشان میکنم که بدونید تا قبل از 8910 بهترین ال سی دی متعلق به همین ایفون بوده و همین الانشم بهترین عملکرد زیر نور افتاب رو داره ... واسه همین با ایفون که مقایسه میکنن یعنی بقیه گوشیها .... نیازی نیس مقایسه بشه

اما اینکه سیمبین هستش رو قبول دارم و این 2 تا گوشی تقریبا میشه گفت در کلاس متفاوتی هستند و برای کسانی که کیبورد مجازی رو نمیپسندن جذابیت نداره

واسه همین این مدل رو پیشنهاد میکنم که قابل قیاس هستش و ویندوز موبایل میباشد

مشخصات کامل گوشی:
159g / 112.6x 57.8 x 16.2 mm

AMOLED resistive touchscreen, 16M colors/800 x 480 pixels, 3.5 inches

- Full QWERTY keyboard
- DNSe (Digital Natural Sound Engine)
- Accelerometer sensor for auto-rotate
- 3.5 mm audio jack

internal MEMORY :1 GB /microSD (TransFlash), up to 32GB

GPRS/ EDGE / HSCSD / HSDPA 3.6 Mbps; HSUPA / Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA

CAMERA : 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash / Geo-tagging, panorama shot, best shot

Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional

800 MHz processor; dedicated graphics

Stereo FM radio with RDSM / GPS with A-GPS support

DivX/XviD/MPEG4/3gp/H.263/H.264 player

Li-Ion 1500 mAh

release 2009, Q3

golmohammadi
13-08-2009, 15:51
در مورد کیفیت ال سی دی شما شک نکنین که xperia در مقابل تاچ پرو 2 و ایفون هیچ حرفی واسه گفتن نداره چه برسه 8910

و اینکه n97 کیفیت ال سی دی پایینی نداره و وقتی شما میبینید شاید ال سی دی اون رو تحسین هم بکنید اما وقتی در کنار این 3 تا گوشی گذاشته میشه ضعفشو نشون میده .. حالا اینکه شما اصرار داری حتما باید این 2 تارو با هم مقایسه کنند و از یک تصویر باشه خوب منم اصرار نمیکنم و صحبتتون رو قبول میکنم تنها خاطر نشان میکنم که بدونید تا قبل از 8910 بهترین ال سی دی متعلق به همین ایفون بوده و همین الانشم بهترین عملکرد زیر نور افتاب رو داره ... واسه همین با ایفون که مقایسه میکنن یعنی بقیه گوشیها .... نیازی نیس مقایسه بشه

اما اینکه سیمبین هستش رو قبول دارم و این 2 تا گوشی تقریبا میشه گفت در کلاس متفاوتی هستند و برای کسانی که کیبورد مجازی رو نمیپسندن جذابیت نداره

واسه همین این مدل رو پیشنهاد میکنم که قابل قیاس هستش و ویندوز موبایل میباشد
خوبه عكس هم هميشهداري بذاري
اين گوشي خوبي هست

خوبه هميشه عكس داري
اين گوشي خيلي خوبي به نظر ميرسه
سامسونگ خيلي خوب داره پيشرفت ميكنه جاي تحسين داره
در مورد lcd منظور منو دقيق نگرفتين
من نميگم مال اكسوان از ايفون بهتره
ايفون خازني هست و سايزش هم بزرگه
و در مجموع صفحه اش از اكسوان بهتره قبول
و فقط از نظر نمايش گفتم
يعني سايز به كنار - خازني بودن به كنار
فقط دو تا عكس باز كنيم در گوشي
و يا دو تا فيلم xvid با بيتريت بالا باز كنيم
منظور من در اين قسمت بود

pulp_152
13-08-2009, 17:24
اگه میخواستیم به سایز و لمسی بودن فقط نگاه کنیم که ال جی رنوار هم بزرگه ! غیر اون این p 800 سونی اریکسون که اولین سری p سونی هم بود سایزش بزرگ بود و لمسی بود !

منظور بنده هم از لحاظ کیفیت تصویر بود و گرنه تاچ و سایز مبحث دیگه ای داره که تو اونا هم هم ایفون و هم 8910 عالی عمل کردن

golmohammadi
13-08-2009, 17:53
ppi چند تا گوشي را اينجا ميذارم ببيني
ppi يعني تراكم پيكسل PPI = Pixels per inch یا همون Pixel Density

N92, N95 8GB, N96 : 143 PPI
Omnia i900 : 146 PPI
iPhone : 160 PPI
iPod nano 3rd Generation , 4rd Generation : 204 PPI
HTC Touch HD : 245 PPI
E70, N90 : 259 PPI
HTC Touch Diamond : 285 PPI
HTC Touch Pro : 285 PPI
Sony Ericsson Xperia X1 : 311 PPI

اگه خواستي ppi 8910 را هم بدست بيارم
ولي كمتر از xperia هست
امادر مورد oled بودن مثالي ميزنم
درسته كه oled بهتر هست ولي به اين مثال دقت كن
فرض كنيم يك مانيتور 22 اينچ oled داريم
زماني كيفيت حداكثر هست كه رزوليشن هم حداكثر باشه مثلا مانيتور خودم 22 اينچ با رزوليشن 1680*1050
اگر رزوليشن اين ماميتور را كمتر كنم مثلا 1280*1024 ممكنه كيفيت تصويرش با مانيتورهاي معمولي(غير oled) يكي باشه
پس رزوليشن تاثير زيادي داره
در مورد گوشي هم 100 درصد اينطوريه

pulp_152
13-08-2009, 18:01
من متوجه نمیشم !

یعنی شما میگین که فقط ppi هستش که تاثیر گذاره ؟ یعنی سلول رنگی بی تاثیره ؟ یعنی استفاده از تکنولوژی amoled بی تاثیره و فقط ppi مهمه ! حالا تفاوت تراکم پیکسل ممکنه کمتر باشه و قطعا هم همینطوره بخاطر اینکه صفحه xperia کوچیکتره

ولی یک مجموعه از تکنولوژی های روز باعث کیفیت ال سی دی گوشی میشه دوست من نه فقط ppi

حالا باز شما بیاین بگین که تراکم پیکسل بیشتره ولی در عوض amoled نیست که خیلی مهمه ... در عوض 65 هزار سلول رنگی داره به جای 16 میلیون که خیلی مهمه ... و اینکه راه دوری هم نریم همین 8300 رو که حتی از همه لحاظ ال سی دیش تفاوت انچنانی نمیکنه با مدلهای دیگه سامسونگ مثل u 900 یا غیره ! فقط به دلیل amoled بودنشوقتی هر کس یمیبینه میگه چه کیفیتی ! ولی tft های قبلو نمیگه و این نتیجش این میشه که amoled از ppi تاثیرش بیشتره اگه به نسبت بگیریم

و به شما قول میدم که کیفیت ال سی دی همین 8300 هم از xperia بیشتره و تصاویر شفاف تر و بهتری رو به کاربر ارائه میده مخصوصا در هنگام فیلم دیدن به قدری تصاویر شفاف هستش که وقتی به ال سی دی های خانگی نگاه میکنی فکر میکنی از ال سی دی به تلویزیون نزول کردی ... در این حد ... حالا شما با xperia هم همین احساسو دارید؟

golmohammadi
13-08-2009, 23:49
خب اونايي كه شما ميگين همگي قبول
خلاصه ppi هم حساب هست نميشه كه بيخيالش شد
در هر صورت هيچوقت نميگم مال كدوم قويتره
ديگه هم وارد بحث نميشوم
از شما هم ممنونم
موفق باشيد

pulp_152
16-08-2009, 13:35
مقایسه ال سی دی x1 و 8910 در دیدن فیلم