PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فشارخون

sa_hajian
02-08-2009, 22:53
باسلام .مدت 6ماه است متوجه فشارخون بالای خودشدم.بامراجعه به متخصصان بسیار آزمایشات زیادی ازجمله نمونه گیری ادار24ساعته سونوگرافی داپلرکلیه وعروق کلیه اکوی قلب سیتی اسکن قفسه سینه وغده فوق کلیهانجام داده ام که کل ازمایشات نرمال بوده است ضمن اینکه باتوجه به اینکه کارمند هستم وساعات کاری بالاوحجم کارزیاد همیشه دچار استرس زیاد میباشم .تاکنون داروهای مختلفی برایم تجویز شده ازمتیل دوپاگرفته واخیرادکتربرایم آملوپرس ومتورال تجویز کرده.به هنگام مراجعه به دکتر یاشرایط خاص اضطراب تمام وجودم رافرامیگیرد.باتوجه به اینکه درانجام وظایف محوله بسیارحساس ودقیق میباشم اخیرا احساس میکنم توان سابق راندارم.آیا استرس میتواند عامل اصلی فشارخون باشد.خواهشمندم مراراهنمایی کنید

ALIAK28
04-08-2009, 11:57
باسلام .مدت 6ماه است متوجه فشارخون بالای خودشدم.بامراجعه به متخصصان بسیار آزمایشات زیادی ازجمله نمونه گیری ادار24ساعته سونوگرافی داپلرکلیه وعروق کلیه اکوی قلب سیتی اسکن قفسه سینه وغده فوق کلیهانجام داده ام که کل ازمایشات نرمال بوده است ضمن اینکه باتوجه به اینکه کارمند هستم وساعات کاری بالاوحجم کارزیاد همیشه دچار استرس زیاد میباشم .تاکنون داروهای مختلفی برایم تجویز شده ازمتیل دوپاگرفته واخیرادکتربرایم آملوپرس ومتورال تجویز کرده.به هنگام مراجعه به دکتر یاشرایط خاص اضطراب تمام وجودم رافرامیگیرد.باتوجه به اینکه درانجام وظایف محوله بسیارحساس ودقیق میباشم اخیرا احساس میکنم توان سابق راندارم.آیا استرس میتواند عامل اصلی فشارخون باشد.خواهشمندم مراراهنمایی کنید

1- استرس یکی از عوامل افزاینده فشار خون هست ..
2- بهترین راه این است که یک دستگاه فشار سنج مناسب تهیه کنید( حتما غیر دیجیتالی ) و در منزل روزی دوبار فشارتون رو بگیرید وثبت کنید.اینطوری استرس مطب هم روی فشارتون تاثیر نداره..درضمن این امر برای تمام افرادی که فشار خون بالا دارن و مرتب دارو مصرف می کنن واجب است.
3- کاش میزان فشار خونتون رو هم ذکر می کردید...اینطوری نمیشه به راحتی نتیجه گیری کرد.
4- داروهای بالا رو یک پزشک براتون تجویز کرده یا پزشکان مختلف ؟
5- شروع درمان برای فشار خون اولیه ( که احتمالا شما بهشه مبتلا هستید..چون آزمایشات و موارد پاراکیلینیکی دیگه موردی نشون ندادن) بهتره توسط پزشک متخصص کلیه ..یا قلب و عروق و یا حداقل پزشک متخصص داخلی صورت بگیره..برای کنترلش می تونید به پزشکان عمومی هم مراجعه کنید.

به امید بهبودی روز افزون
پاینده باشید..

morsadr
08-08-2009, 17:54
دوست گرامي به نظر بنده اولين مطلب در مورد فشار خون اثبات وجود آن است .و چون استرس از عوامل بسيار مهم افزايش فشار به شمار مي آيد شما بايد در چند نوبت در شرايط ايده آل فشار خود را بگيريد و ثبت نماييد تا فشار خون اثبات شود. شرايط ايده آل يعني شما در آرامش كامل باشيد بدون استرس خستگي گرسنگي و در حالت استراحت معمولي.
بنده فكر ميكنم اگر شما فشار خود را توسط پزشك خانوادگي خود و يا پزشكي كه كمترين استرس را در مطب ايشان داريد كنترل بفرماييد و استرس و ترس از فشار خون را از خود دور كنيد نتيجه مثبت خواهيد گرفت.