PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه انتخاب رشته دانشگاه

Life24
01-08-2009, 11:53
با درود

فکر کنم این سوال چند نفر دیگه هم هست.
الان ما فهمیدیم با فلان رتبه مجاز شدیم.

خوب الان تکلیف چیه؟
دفترچه ای باید بگیریم؟
از کجا؟
چه دانشگاهی و چه رشته هایی هست؟

اصلا چطوری انتخاب رشته کنیم و کی؟
اقا یکی جواب بده ما کف کردیم.اصلا نمی دونم چی به چیه.

چیزی باید الان دانلود کنم؟

Life24
01-08-2009, 16:42
یکی نیست به ما کمک کنه من نمیدونم چی کار کنم.
دفترچه ای چیزی باید بگیرم؟
به سایتی برم و چیزی دانلود کنم؟
لطفا مراحل انتخاب رشته رو شرح بدید.

attractive_girl
01-08-2009, 21:09
عوامل موثر در انتخاب رشته

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ugly_girl_a
01-08-2009, 21:13
من جوابتو تو اون یکی تاپیک دادم اونم 2 بار:46:
بخونشون باز اگه سوالی داشتی بپرس:10:

mehdiaga
02-08-2009, 17:22
آیا در دوره شبانه خوابگاه است
کلاس های دوره شبانه مانند روزانه صبح ها است یا عصر ها
آیا در دوره شبانه ناهار یا شام می دهند یا نه

farshidshd
02-08-2009, 17:36
آیا در دوره شبانه خوابگاه است
کلاس های دوره شبانه مانند روزانه صبح ها است یا عصر ها
آیا در دوره شبانه ناهار یا شام می دهند یا نه

پاسخ سوال شما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Life24
02-08-2009, 17:38
دوستان خبری در مورد انمتخاب رشته و دفترچه ای چیزی شد .
در جریان بگذارید دوستان رو در تاپیک اخبار 88

Life24
02-08-2009, 20:17
ببخشید در مورد پیام نور و غیر انتفاعی هم این جوری هست؟
مثلا اگر طرف کارشناسی میدونه نمیاره و انتخاب رشته مجازی هم بهش فقط کاردانی رو میده
از کارشناسی شروع کنه؟

لطفا دوستان دیگر هم نظر دهند.

attractive_girl
02-08-2009, 23:27
همیشه چند تا رشته ی اول رو اونایی که فکر نمیکنی بزن که دیگه اون بستگی به شانست داره

Pouria001
03-08-2009, 00:12
سلام به همه.
با توجه به هدف این تاپیک گفتم یک خلاصه ای راجع به نحوه انتخاب رشته بهتون بگم:
1- صرفا داوطلبانی میتوانند انتخاب رشته کنند که مجاز شده باشند(که قطعا همتون شدین:31:)
2-برای انتخاب رشته لازم نیست چیزی دانلود کنید.شما تا قبل از شروع تاریخ انتخاب رشته که میگن از 14هم یا 15هم است صرفا باید به جمع اوری اطلاعاتی از رشته های مورد علاقتون بپردازید.(یکی از موثق ترین منابع دفترچه شماره 2 سنجش هست که برای رشته های مختلف چاپ شده و تو دفاتر پستی میفروشن که البته دانلود هم میتونید بکنید.تو این دفترچه اطلاعات خوبی راجع به ظرفیت دانشگاهها و نکات خاص هر رشته وجود داره.)
3-اگر از رشته های مورد علاقه خودتون مطلعید یک پیش نویس از 100 رشته به ترتیب تهیه کنید.معمولا میگن از این 100 رشته 20 تای اول به رشته های ایده ال(که فکر میکنید شانس قبولیتون کمه) 60 تا به رشته های متوسط و 20 تا رشته اخر هم به رشته هایی اختصاص پیدا میکنند که به احتمال زیاد توشون قبولین.این رو هم مد نظر قرار بدهید که نرم افزار سنجش اولین انتخاب شما رو که جا داشته باشه به عنوان قبولی معرفی میکنه . بنابراین جوری لیستو مرتب کنید که مثلا اگه تو انتخاب 70 قبول شدید دلتون نخواد برید انتخاب 71.:41:

توجه 1 : لزومی نداره هر 100 تا رو پر کنین.
توجه 2 : دقت کنید اگر در رشته روزانه ای قبول شوید وانصراف دهید تا 2 سال حق کنکور دادن ندارید.بنابراین رشته های روزانه را جوری انتخاب کنید که اگه قبول شدین به فکر انصراف نیفتید.(اگه شک دارین لیستو با رشته های شبانه یا غیر انتفایی یا پیام نور پر کنید.)
توجه 3 : برای انتخاب رشته روش های متفاوتی وجود داره مثل روش ماتریسی یا دسته بندی که در کل مفت نمی ارزه .خودتون بر اساس علاقه لیستو پر کنید.
خب حالا اگه اون لیست پیشنویسو تهیه کردین وقتی انتخاب رشته شروع شد وارد سایت سنجش میشین و توی جدولی که به شما ارایه میده رشته هاتونو وارد میکنید.فقط حواستون باشه کد رشته رو درست وارد کنید.(این کد ها رو تو همون دفترجه شماره 2 پیدا میکنید.) من یک بابایی رو میشناسم که بابت اشتباه وارد کردن این کدا با رتبه 2رقمی منطقه 1 مجبورشد 2ترم تو زابل بخونه تا انتقالی بگیره.در ضمن لیس سنجش که شما اونو پر میکنید بعد از انتخاب نهایی به هیچ عنوان در دسترس شما نخواهد بود و حق تغییر ندارید بنابراین سوتی ندین.
اگر همه چی خوب پیش بره مسکه دوباره اخرش یک شماره رهگیری میگیرین که باید تا شهریور نگهش دارین.

تفاوت روزانه و شبانه و پیام نور و...

1- روزانه :

رایگان است/ خوابگاه دارد/انصراف از ان محرومیت دارد.
2-شبانه:
شهریه دارد/ خوبگاه ندارد/انتقال از شبانه به روزانه ممنوع است.
3-غیر انتفایی :
خوابگاه ندارد/شهریه دارد/تقریبا مثل دانشگاه ازاده(یه جاهایی از ازاد بهتر ویه جاهایی بدتره)
4-غیر حضوری:
شما در طول هفته دانشگاه نمیری و فقط اخر هفته برای رفع اشکال میری./دانشگاه های مختلف رشته های غیر حضوری رو ارایه میدن./البته این نوع رشته ها معافیت تحصیلی به شما نمیدن و یعنی یا باید معاف باشی یا کارت پایان خدمت داشته باشی تا بتونی بری.
5-پیام نور:
از نظر شیوه تحصیل شبیه غیرحضوریه با این فرق که که پیام نور خودش یک دانشگاه مستقله.

در پایان این رو هم بگم که مطالب بالا بر اساس چیزهایی که از معلمها و مشاوران وسایر منابع شنیدم و اگه چیزیش نادرست بود به خوبی خودتون ببخشید.بابت پر حرفی هم شرمنده.:)

Life24
03-08-2009, 04:06
همیشه چند تا رشته ی اول رو اونایی که فکر نمیکنی بزن که دیگه اون بستگی به شانست داره
دوست عزیز
اصلا کارشناسی رو برام انتخاب رشته نکرد سیتسم سنجش :31:
یک مشت کارانی داد
هر چی زدم کارشناسی تو انتخاب ها برام انتخاب رشته نمیکنه

این طوری الویت ها خالی میمونه

ببیند من میخواهم این کار کنم
خواهشمندم راهنمایی کنید ایا درست هست کارم یا نه

من میخوام
دفترچه شماره 2 که دانلود کردم از سایت سنجش و طرفیت و اسم دانشگاه و رشته ها رو زدم باز کنم

با اینکه 100 درصد میدونم کارشناسی نمیارم
بگیرم تا میتونم کارشناسی تو شهرمون بزنم
بعد کارشناسی بیرون از شهرمون
بعد کاردانی داخل شهرمون
بعد کارشناسی خارج از شهرمون

شیراز هم هستم
ایا کار درستی میکنم؟
یا دیگه خارج از شهرمون نزنم?
برای غیرانتفاعی و پیام نور هم میخوام همین طوری کنم
(مثل ازاد نباشه که انتخاب رشته سیستمش فرق داره و زیاد بالا نمیاری)

لطفا کمکم کنید.

Life24
03-08-2009, 04:10
ببخشید یک سوال دیگر اضافه کنم.
مثلا رشته هایی که جلوم هست 15 تا هست
من به طور مثال اول مدیریت بعد مکانیک بعد کامپیوتر بعد عمران دوست دارم
خوب این ها رو بر چه اساس ردیفشون کنم و از اول بزن مبیام پائین؟
بر اساس علاقه هست؟ یا رشته های سخت تر رو اول بزنم و همین طوری اسان تر ها رو بیام پایئن؟

Life24
03-08-2009, 05:43
میگم اگر این طوری هست پس همه تو انتخاب رشته 10 تا اول رو میزنن شریف:31:
راستش من نمی فهمم
هر چه فکر میکنن
اصلا به کل اعصابم رو داغون کرده

saharnaz1
03-08-2009, 08:19
يه سوال خيلي مهم اين 250 رشته اي كه سنجش زده يعني احتمال قبولي توي اينا هست؟ مثلا رشته ششم چقدر احتمال قبولي داره؟ احتمال قبولي توي همه اين 250 رشته هست؟ با چه اطميناني ميشه فهميد توي اين رشته ها ميشه قبوليد يا نه؟

Pouria001
03-08-2009, 08:53
يه سوال خيلي مهم اين 250 رشته اي كه سنجش زده يعني احتمال قبولي توي اينا هست؟ مثلا رشته ششم چقدر احتمال قبولي داره؟ احتمال قبولي توي همه اين 250 رشته هست؟ با چه اطميناني ميشه فهميد توي اين رشته ها ميشه قبوليد يا نه؟

در هر رشته ای که سنجش پیشنهاد داده شما شانس قبولی دارید.یعنی رتبه شما جوریه که پارسال با این رتبه قبول می شدید..البته طبق گفته ی خود سنجش از بالا به پایین شانس قبولی زیاد میشه.در حقیقت یک لیست منطقی از انتخاب رشته به شما ارایه میده.

attractive_girl
03-08-2009, 09:31
دوست عزیز
اصلا کارشناسی رو برام انتخاب رشته نکرد سیتسم سنجش :31:
یک مشت کارانی داد
هر چی زدم کارشناسی تو انتخاب ها برام انتخاب رشته نمیکنه

این طوری الویت ها خالی میمونه

ببیند من میخواهم این کار کنم
خواهشمندم راهنمایی کنید ایا درست هست کارم یا نه

من میخوام
دفترچه شماره 2 که دانلود کردم از سایت سنجش و طرفیت و اسم دانشگاه و رشته ها رو زدم باز کنم

با اینکه 100 درصد میدونم کارشناسی نمیارم
بعد کاردانی داخل شهرمون

شیراز هم هستم
ایا کار درستی میکنم؟
یا دیگه خارج از شهرمون نزنم?
برای غیرانتفاعی و پیام نور هم میخوام همین طوری کنم
(مثل ازاد نباشه که انتخاب رشته سیستمش فرق داره و زیاد بالا نمیاری)

لطفا کمکم کنید.

فکر کنم اگه کارشناسی خارج شهر رو بزنی بعد کاردانی شهر خودت بهتر باشه:46:
اگه مشکل رفت و آمد نداری شهر هایی که جز سهمیت هم حساب میشن بزن

seyyedi
03-08-2009, 09:34
دوستان سلام

تفاوت روزانه و شبانه و پیام نور و...

1- روزانه :
رایگان است/ خوابگاه دارد/انصراف از ان محرومیت دارد.
2-شبانه:
شهریه دارد/ خوبگاه ندارد/انتقال از شبانه به روزانه ممنوع است.
3-غیر انتفایی :
خوابگاه ندارد/شهریه دارد/تقریبا مثل دانشگاه ازاده(یه جاهایی از ازاد بهتر ویه جاهایی بدتره)
4-غیر حضوری:
شما در طول هفته دانشگاه نمیری و فقط اخر هفته برای رفع اشکال میری./دانشگاه های مختلف رشته های غیر حضوری رو ارایه میدن./البته این نوع رشته ها معافیت تحصیلی به شما نمیدن و یعنی یا باید معاف باشی یا کارت پایان خدمت داشته باشی تا بتونی بری.
5-پیام نور:
از نظر شیوه تحصیل شبیه غیرحضوریه با این فرق که که پیام نور خودش یک دانشگاه مستقله.

البته به قول دوستم شبانه یه مزیت بر روزانه داره
اینکه با اینکه همه چیز همونه ولی تعداد پذیرش کمتره در نتیجه افراد کمتری توی کلاس هستن
مثلا توی شهر ما روزانه یه رشته 25 تا میخواد شبانه 15 تا

بعد کاردانی داخل شهرمون
اول کارشناسی بیرون شهر که احتمالش کمتره
بعد داخل شهر که احتمالش بیشتر میشه
واسه کرادانی هم همینطور
منتها کاردانی بیرون شهر هم احتمالش خوبه

بر اساس علاقه هست؟ یا رشته های سخت تر رو اول بزنم و همین طوری اسان تر ها رو بیام پایئن؟
به نظر من سه تا چیز رو در نظر بگیر
1- علاقه
2- توی اون رشته کشش ادامه تحصیل داری
3- بازار کار (این واقعا مهمه چون اگه علاقه داشته باشی و بعدا کاری نداشته باشی میتونه متنفرت کنه)
با اینا رشته ها رو به ترتیب بچین

میگم اگر این طوری هست پس همه تو انتخاب رشته 10 تا اول رو میزنن شریف[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه بابا من یکی عمرا بزنم شریف
حتی اگه رتبه خوب هم کسب میکردم نمی زدم
چون اصلا دوست ندارم بعد چند ترم از سنیگین درس ها اخراج بشم بیام بشینم ور دل بابام

يه سوال خيلي مهم اين 250 رشته اي كه سنجش زده يعني احتمال قبولي توي اينا هست؟
احتمال توی همش هست
ولی این احتمال از بالا به پایین زیاد میشه
مثلا ممکنه اولی 5 درصد باشه
دهمی 15 درصد
70 امی 58 درصد
آخری 95 درصد
این طوری

علی علی

attractive_girl
03-08-2009, 09:34

اول از همه علاقتو در نظر بگیر و دانشگاهش .
مثلا یه دانشگاه غیر انتفاعی عمران داره و یه پیام نور مدیریت.چون غیر انتفاعی ها بهترن اگه عمران که علاقه ی آخریته رو اول بزنی بهتره.البته بازم بستگی به دانشگاهش داره تا چه غیر انتفاعی باشه.ئلی من خودم میخوام اول غیرانتفاعی ها رو بزنم

attractive_girl
03-08-2009, 09:42
در هر رشته ای که سنجش پیشنهاد داده شما شانس قبولی دارید.یعنی رتبه شما جوریه که پارسال با این رتبه قبول می شدید..البته طبق گفته ی خود سنجش از بالا به پایین شانس قبولی زیاد میشه.در حقیقت یک لیست منطقی از انتخاب رشته به شما ارایه میده.

ولی چون بر اساس نتایج سال قبله ممکنه فرق بکنه .شاید امسال رتبه های خوب علاقهمندی هاشون فرق بکنه :20:

Pouria001
03-08-2009, 09:45
ولی چون بر اساس نتایج سال قبله ممکنه فرق بکنه .شاید امسال رتبه های خوب علاقهمندی هاشون فرق بکنه :20:
خب ممکنه ولی تو یک جامعه اماری 400000 نفری معمولا کلیت قضیه فرقی نداره.

Life24
03-08-2009, 14:03
فکر کنم اگه کارشناسی خارج شهر رو بزنی بعد کاردانی شهر خودت بهتر باشه:46:
اگه مشکل رفت و آمد نداری شهر هایی که جز سهمیت هم حساب میشن بزن
راستش فقط میخوام درون فارس بنزم
مثلا غیرانتفاعی چیه که خارج از شهرش هم بزنی.

maziar92142
03-08-2009, 15:06

بهترین کار اینه که شما اول همه دولتی ها کل کشور حتی ایلام در رشته مورد علا قه یعنی مدیریت بزنی
اگه مایه داری بعد غیر انتفایی ها 10 تای اول مدیریت رو بزن که 3 تاش تو مشهده و. انصافا مشهد واسه زندگی شهر خوبیه

بعد کل مکانیک ها و به همین ترتیب

Life24
03-08-2009, 16:02
بهترین کار اینه که شما اول همه دولتی ها کل کشور حتی ایلام در رشته مورد علا قه یعنی مدیریت بزنی
اگه مایه داری بعد غیر انتفایی ها 10 تای اول مدیریت رو بزن که 3 تاش تو مشهده و. انصافا مشهد واسه زندگی شهر خوبیه

نه دوست عزیز
من نمیخوام از فارس بیرون بزنم
پس نتیجه این شد
اول کارشناسی داخل فارس رو میزنم
بر اساس علائق و اینده کاریشون
سپس بر همین معیار کاردانی ها رو زیر میزنم

درسته دوستان؟:8:

Life24
03-08-2009, 19:20

راستش فقط میخوام درون فارس بنزم
مثلا غیرانتفاعی چیه که خارج از شهرش هم بزنی.
امکان رفتنش هم برام نیست.

maziar92142
04-08-2009, 10:04
نه اینجوری نگو غیر انتفایی چیه
برق سجاد 6 کشوره

بعدشم شما همه رو بزن فکر نمی کنم در هر صورت از فارس خارج بشی چون رشته شما جزو 8 تای برتر نیست

Life24
04-08-2009, 11:34
نه اینجوری نگو غیر انتفایی چیه
برق سجاد 6 کشوره

بعدشم شما همه رو بزن فکر نمی کنم در هر صورت از فارس خارج بشی چون رشته شما جزو 8 تای برتر نیست
رفیق یعنی چی 8 تای برتر؟ :18:
من همه کارشناسی و کاردانی ها بزنم 100 تاش رو فارس تمام میشه؟ و راحت میشم؟:2:

TURBO_BOY2006
04-08-2009, 12:13
سلام :13:
ببخشید من این مطلبو جایی خوندم ولی نمیفهمم منظورش از این
"اما دیگر پایین این رشته برق دانشگاه تهران را قرار ندهید"
چیه؟:41:
اینم متن کامل.

در هنگام انتخاب رشته به این نکته خوب توجه داشته باشید که با یک مثال به شما عرض می نمایم و آن اینکه فرض کنیم که شما به فیزیک دانشگاه تهران بیشتر از رشته ی مهندسی برق همین دانشگاه علاقه دارید، بنابراین باید فیزیک دانشگاه تهران را در اولویت بالاتری قرار دهید. اما دیگر پایین این رشته برق دانشگاه تهران را قرار ندهید، زیرا در صورتی رشته دوم خوانده می شود که شما در رشته ی اول قبول نشده باشید وپر واضح است، وقتی نمره قبولی شما به فیزیک تهران نمی رسد، بنابراین قطعاً در قبولی برق تهران نیز توفیقی حاصل نمی شود و یک انتخاب شما بی جهت از بین خواهد رفت.
ممنون میشم راهنمایی کنید

Rainy eye
04-08-2009, 14:23
خیلی واضحه که!!!!!!!!!!! برق تهران که از فیزیک بالاتره... اگه برقو بیاری مطمئناً فیزیکم میاری ولی اگه فیزیکو نیاری پس برقم نمیتونی بیاری...
اصلاً کار اشتباهیه اگه بخوای یه رشته بالاترو مثل برق بعد از یه رشته پایین تر مثه فیزیک بزنی...

attractive_girl
04-08-2009, 14:30
.
اصلاً کار اشتباهیه اگه بخوای یه رشته بالاترو مثل برق بعد از یه رشته پایین تر مثه فیزیک بزنی...

ولی بستگی به علاقه داره!! چون دانشگاه سراسری که به ترتیب اولویت کاری نداره.تا وقتی رتبه ی 99 رو هر 100 تا انتخابشو بررسی نکرده نمیره سراغ رتبه 100.
پس اگه هم برق هم فیزیک رو دوست داشته باشی باید اولویت رو به اون رشته ای که بیشتر علاقه داری بدی.
حتی اگه بگن براش کار نیست یا هر چی دیگه اگه اونقدر به رشتت علاقه داشته باشی میتونی ادامش بدی .اونوقت با اون مدرکت کارم برات پیدا میشه:46:

Life24
05-08-2009, 00:30
ببخشید این دفترچه شماره 1 چی هست؟ لازم هست دانلودش کنیم؟ کجا هست؟

mehdi_7070
05-08-2009, 09:44
ببخشید این دفترچه شماره 1 چی هست؟ لازم هست دانلودش کنیم؟ کجا هست؟

دفترچه شماره 1 که راهنمای ثبت و شرکت در کنکور بود! انتخاب رشته، شماره 2 هست که فهرست رشته‌ها و کد رشته و یه سری توضیحات دیگه داره. حتما باید دانلود کنید یا از دفاتر پستی بگیرید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نمی‌دونم منظورت چیز دیگه‌ای بوده یا نه:20:

Life24
05-08-2009, 11:50
بله دفترچه شماره 2 را دانلود کردم.
و کد رشته ها را امروز جمع میکنم. 100 تاش رو.

aliaqua
05-08-2009, 18:02
سلام دوستان.

بنظر شما با این اطلاعات در شهر هایی شیراز، اصفهان، یزد و همدان چه رشته مهندسی می تونم بیارم. بدجوری سردرگم شدم.

رتبه در سهميه : یک: 5638 - دو 5441 - سه 5821
نمره کل : یک: 9022 - دو 9058 - سه 8954
رتبه کشوري (بدون اعمال سهميه): 11402
رتبه کل در سهميه: 5600

خودم ساکن شیراز و بومی همینجا هستم. فقط رشته روزانه.

ati_1991
05-08-2009, 19:32
نحوه ي انتخاب رشته: دوستان گفتم در اين لحظات آخر چيزايي رو كه مي دونم بگم تا بعدا پشيمون نشم كه چرا به بقيه كمك نكردم.
آقاي سرور پور يه مشاور هستن كه چند روز پيش يه همايش رايگان گذاشتن و تمام نكاتي رو كه تو انتخاب رشته مهم هست رو گفتن. دستشون درد نكنه. اميدوارم استفاده كنيد.

ترتيب انتخاب رشته ها براي داوطلبان تهراني (البته فكر كنم براي اكثر بچه ها با رتبه هاي خوب مفيد باشه):
1. روزانه تهران
2. روزانه اطراف تهران (در صورتي كه امكان رفتن باشه، چون در غير اين صورت كه حتما مي دونيد، قبول شدن در يك رشته روزانه و نرفتن، محروميت به همراه داره)
3. شبانه تهران
4. شبانه اطراف تهران
5. مديريت و حسابداري
6. غير انتفاعي رشته دلخواه در تهران و قزوين
7. غير انتفاعي مكانيزم مديريت ها ، تهران و قزوين
8. پيام نور رشته دلخواه، فقط تهران
9. مديريت غير انتفاعي غير تهران
10. كارداني غير انتفاعي

:exclamatiاگه مايل نبودين از تهران خارج بشين مي تونيد جاي شماره 2 و 3 رو با هم عوض كنيد و يا حتي براي جلوگيري از محروميت، 2 رو حذف كنيد.
:exclamatiاگه رتبه ي خوبي آورديد مي تونيد تعداد انتخاب هاي موارد اوليه رو وبيشتر كنيد، و اگر رتبه تون زياد خوب نيست تعداد انتخاب هاي موارد پايين تر رو، تا جمع همه انتخاب ها حتما به 100 برسه.
:exclamatiدر ضمن با خوش بيني انتخاب رشته كنيد، يعني انتخاب هاي اولتون رو براي رتبه ي نصف رتبه خودتون بزنيد.
:exclamatiراستي دانشگاه تهران پارسال 32 نفر رو با رتبه بين 11000 و 12000 قبول كرده، كه اين ناشي از انتخاب رشته درستشون بوده.:18:
:exclamatiو اين رو هم بگم كه در سال 84 حدود 4 تا صندلي در رشته مكانيك در شريف خالي مونده، پس براي انتخاب رشته نترسيد.:19: چون شانس انتخاب 1 و 100 يكي هست، به ترتيب علاقه شروع كنيد و بيايد پايين.

:exclamatiشهرهايي كه تهراني ها بيشتر شانش قبولي رو دارن:
تهران – زنجان – سمنان – كاشان – قزوين – قم – اراك – گلستان – گيلان – مازندران

:exclamatiترتيب اهميت دانشگاه هاي "پيام نور" و "غير انتفاعي" و "شبانه" رو هم گفتن، كه اگه خواستيد، بگيد بذارم.

:exclamatiدر مورد ادامه تحصيل در رشته زبان خارجه هم گفتند: به نظر من فقط ارزش ادامه تحصيل در دانشگاه هاي خوب مثل تهران و... رو داره، وگر نه كه تو انجمن ايران كانادا بهتر از دانشگاه هاي ديگه زبان رو ياد مي گيريد.

خب اميدوارم داوطلبان خصوصا داوطلبان تهراني اين ترتيب رو حتما رعايت كنند. تا نتيجه خوبي رو كسب كنند.

Life24
06-08-2009, 11:53
دوستان من میخوام دیگه انتخاب رشته کنم.
الان من 100 درصد میدانم کارشناسی نمیارم و خود انتخاب رشته مجازی هم زده که کارشناسی نمیاری
من اول هر چی میتونم به ترتیب علایق کارشناسی میزنم.در شهر خودمان
در استان فارس
بعدش اصفهاان مثلا

بعدش هم کاردانی در شهر خودمان
بعدش اصفهان

چطوره؟ اوکی هست دوستان؟
(میخوام غیر انتفاعی هم بر همین اساس بزنم طوری نیست؟)

شرمنده دیگه از دستمون راحت میشید.

Life24
07-08-2009, 01:46
دوستان من میخوام دیگه انتخاب رشته کنم.
الان من 100 درصد میدانم کارشناسی نمیارم و خود انتخاب رشته مجازی هم زده که کارشناسی نمیاری
من اول هر چی میتونم به ترتیب علایق کارشناسی میزنم.در شهر خودمان
در استان فارس
بعدش اصفهاان مثلا

بعدش هم کاردانی در شهر خودمان
بعدش اصفهان

چطوره؟ اوکی هست دوستان؟
(میخوام غیر انتفاعی هم بر همین اساس بزنم طوری نیست؟)

شرمنده دیگه از دستمون راحت میشید.
????????????:41:

sarina_zh
06-09-2012, 00:12
سلام میشه لطفا یکی منو راهنمایی کنه
من رشته ی خودم تجربی بوده هیچی از هنر نمیدونم ولی شدیدا علاقه دارم
امسال کنکور سراسری مجاز شدم با رتبه ی 5926 و رتبه ی کشوری بدون اعمال سهمیه 14981
میدونم رتبه ی جالبی نیست اما بگید چه رشته ای و کجا میشه قبول بشم لطفااااااااااااا جواب بدید