PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانشگاه آزاد-پیام نور یا غیرانتفاعی؟؟؟

attractive_girl
01-08-2009, 06:52
سلام.
این 3 تا دانشگاه رو از همه لحاظ با هم مقایسه کنید.
امکانات-موقعیت شغلی-مدرک-اعتبار-هزینه-سن دانشجو هاش و ....
لطفا بگین کدوم یک از این دانشگاه ها خوبه.
دلیلشم بگین
ممنون

Life24
01-08-2009, 12:42
غیر انتفاعی معلومه بهتره

Reman
01-08-2009, 13:52
نیازی به زدن این تاپیک نبود. اگر در سایر تاپیک ها سرچ می کردید جوابتون رو می گرفتید.
نظر دوست بالایی هم واقعا جالبه.(همین طوری!)

pcgod
01-08-2009, 14:39
پیام نور حذف شه.

غیر انتفاعی با آزاد در یک سطح هستش،ولی از لحاظ مالی غیر انتفاعی بهتره.

اگر میخواهی برتری این 2 رو مشخص کنی مطمئنا آزاد خیلی بهتر از غیر انتفاعی هست.

به هرحال نمیشه مقایسه کرد،چون بستگی به شهر داره.

Mahdi_Co_1368
01-08-2009, 17:15
غیرانتفاعی اصلا قایل مقایسه با آزاد نیست...البته به دلایل زیر ؛
1- هزینش فوق العلاده نسبت به آزاد پایین تره (آزاد که تا شیره ی تو رو نکشه دست بردار نیست)
2-اگه سرت توی کتاب باشه و بتونی شاگرد اول یا دوم و یا سوم بشی ، از شهریه ی ثابت یا بخشی از اون معاف میشی.(البته در 80% موسسات غیرانتفاعی).مثلا ، نفر اول از 100% شهریه ی ثابت و نفر دوم از 70% شهریه ی ثابت و نفر سوم از 50% شهریه ی ثابت معاف میشه.اصلا خودم رو مثال میزنم ؛ من در این ترم شاگرد اول شدم و دیگه ترم بعد شهریه ثابت نمیدم.از طرفی وام دانشجویی هم گرفتم.با توجه به این دو ، من میتونم ترم بعد 20 واحد بردارم و هیچ پولی نمیدم و بدون هیچ هزینه ای میرم توی کلاس میشینم
3-میتونی به راحتی از ترم دوم وام دانشجویی بگیری (در مقطع کاردانی ششصد هزار تومن و در مقطع کارشناسی یک ملیون و دویست هزار تومن) در صورتی که در دانشگاه آزاد وام نمیدن و یا اگه هم بدن ، باید هفت خان رستم رو پشت سر بزاری و مقدارش هم کمتر از موسسات غیرانتفاعی هست.
4-روی مدرک تو ، مهر وزارت علوم و تحقیقات میخوره و همه ی کشور های خاورمیانه مدرک تو رو به عنوان مدرک رسمی کشور ایران میشناسن در صورتی که روی مدرک دانشگاه آزاد مهر وزارت علوم و تحقیقات نمیخوره.من از دوستام شنیدم که آزمون ورودی شرکت نفت یا پالایش یا یه همچین چیزی ، تنها مدارکی رو قبول میکنه که مهر وزارت علوم داشته باشه.(به طور کل ، مدرک تو عین مدرک های روزانه هست ، فقط عبارت {موسسه ی غیردولتی و غیرانتفاعی} روی اون نوشته شده)
5- نصف استاد هایی که مشغول تدریس در موسسات غیرانتفاعی هستند (به خصوص دروس اصلی و تخصصی) ، از دانشگاه معتبر اون حوالی گرفته میشن.
6-حراست موسسات غیرانتفاعی سخت گیر تر از حراست دانشگاه های آزاد هست (این البته نظر شخصی منه)

mf.designing
01-08-2009, 17:18
کاملا آزاد سرتره : چه از لحاض محیط دانشگاهی که بیش تر حس دانشجویی داری ! (آخه خیلی از غیر انتفاعی ها از خونتون کوچیکترند) و چه از لحاض علمی و امکاناتی
پیام نور هم ، هم درس خوندنش سخته و هم فردا مدرکش بی ارزش !! هر حا میری میگن سراسری و آزاد .
برای بهتر تفهیم شدن یه سری به اگهی ها ی استخدام بزن .
فقط یه چیز این دوتا نسبت به آزاد بهتره و او هم پدیده ای به نام شهـــریه !!

rasoul2005
01-08-2009, 17:38
غیرانتفاعی اصلا قایل مقایسه با آزاد نیست...البته به دلایل زیر ؛
1- هزینش فوق العلاده نسبت به آزاد پایین تره (آزاد که تا شیره ی تو رو نکشه دست بردار نیست)
2-اگه سرت توی کتاب باشه و بتونی شاگرد اول یا دوم و یا سوم بشی ، از شهریه ی ثابت یا بخشی از اون معاف میشی.(البته در 80% موسسات غیرانتفاعی).مثلا ، نفر اول از 100% شهریه ی ثابت و نفر دوم از 70% شهریه ی ثابت و نفر سوم از 50% شهریه ی ثابت معاف میشه.اصلا خودم رو مثال میزنم ؛ من در این ترم شاگرد اول شدم و دیگه ترم بعد شهریه ثابت نمیدم.از طرفی وام دانشجویی هم گرفتم.با توجه به این دو ، من میتونم ترم بعد 20 واحد بردارم و هیچ پولی نمیدم و بدون هیچ هزینه ای میرم توی کلاس میشینم
3-میتونی به راحتی از ترم دوم وام دانشجویی بگیری (در مقطع کاردانی ششصد هزار تومن و در مقطع کارشناسی یک ملیون و دویست هزار تومن) در صورتی که در دانشگاه آزاد وام نمیدن و یا اگه هم بدن ، باید هفت خان رستم رو پشت سر بزاری و مقدارش هم کمتر از موسسات غیرانتفاعی هست.
4-روی مدرک تو ، مهر وزارت علوم و تحقیقات میخوره و همه ی کشور های خاورمیانه مدرک تو رو به عنوان مدرک رسمی کشور ایران میشناسن در صورتی که روی مدرک دانشگاه آزاد مهر وزارت علوم و تحقیقات نمیخوره.من از دوستام شنیدم که آزمون ورودی شرکت نفت یا پالایش یا یه همچین چیزی ، تنها مدارکی رو قبول میکنه که مهر وزارت علوم داشته باشه.(به طور کل ، مدرک تو عین مدرک های روزانه هست ، فقط عبارت {موسسه ی غیردولتی و غیرانتفاعی} روی اون نوشته شده)
5- نصف استاد هایی که مشغول تدریس در موسسات غیرانتفاعی هستند (به خصوص دروس اصلی و تخصصی) ، از دانشگاه معتبر اون حوالی گرفته میشن.
6-حراست موسسات غیرانتفاعی سخت گیر تر از حراست دانشگاه های آزاد هست (این البته نظر شخصی منه)

سلام
1.تایید میشد
2.تایید میشد
3.در مورد وام دانشجویی تایید میشد
کاردانی 600 هزار تومن ترمی 200 هزار تومن
کارشناسی پیوسته 1200 هزار تومن ترمی 200 هزار تومن
کارشناسی ناپیوسته 600 هزار تومن ترمی 200 هزار تومن
4.تایید میشد
5.در مورد استادای دانشگاه های غیر انتفاعی باید بگم که اکثر این استادا دانشجویان معتبر دولتی هستند که فارغ التحصیل شدند یا در مقاطعی بالاتر از کارشناسی هستند ولی استادایی هم هست که از دانشگاه ازاد مدرک گرفته باشند(استاداش زیاد سخت نمیگیرند)
5.در مورد حراست هم دانشگاه با دانشگاه فرق میکند که برا من این قضیه برعکسه
در پایان باید بگم که دانشگاه با دانشگاه قوانینش فرق میکند

موفق باشید

Mahdi_Co_1368
01-08-2009, 18:16
کاملا آزاد سرتره : چه از لحاض محیط دانشگاهی که بیش تر حس دانشجویی داری ! (آخه خیلی از غیر انتفاعی ها از خونتون کوچیکترند) و چه از لحاض علمی و امکاناتی
!!

1- اگه حس دانشجویی برات خیلی مهمه و دوست داری با اون هزینه ی وحشتناک ، حس دانشجویی خودت رو ارضا کنی ؛ حرفی نیست ولی بزار اینو بهت بگم که تعداد زیادی از موسسات غیرانتفاعی رو سراغ دارم که از نظر وسعت و امکانات ، چندین برابر سرتر از دانشگاه آزاد اسلامی هستند.مثلا ؛ غیرانتفاعی سجاد مشهد - غیرانتفاعی صنعتی اصفهان - موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي- غيردولتي مهرآستان آستانه اشرفي و غیره...
2-سرپرست شما در دانشگاه آزاد ، پول شماست و با همون پولی که از جیب باباتون میدید از امکانات دانشگاهتون استفاده می کنید.در واقع پول پدران شما صرف امکانات دانشگاهتون شده ولی سرپرست ما در موسسات غیرانتفاعی ، دولت هست و همه جوره هوای ما رو داره.مثل سهولت در اخذ وام دانشجویی

پیام نور هم ، هم درس خوندنش سخته و هم فردا مدرکش بی ارزش !! هر حا میری میگن سراسری و آزاد .
!!

دوست عزیز ، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي- غيردولتي و دانشگاه های پیام نور ، جزء سراسری محسوب میشن و تحت حمایت وزارت علوم و تحقیقات (یعنی دولت) هستند

برای بهتر تفهیم شدن یه سری به اگهی ها ی استخدام بزن .
!!

این آگهی ها از طرف کارگزینی شرکت ها و کارخانه جات سفارش داده میشه
افرادی که در کارگزینی مشغول رسیدگی به استخدام داوطلبین هستند ، برای اینکه متوجه بشن فلان مدرک واسه آزاد هست یا دولتی ، به آرم وزارت علوم که بالای مدرک فارغ التحصیلی و مهر وزارت علوم که پایین مدرک فارغ التحصیلی هست ، دقت می کنند.

attractive_girl
02-08-2009, 12:20
اول پیام نور بزنم یا غیر انتفاعی؟

mf.designing
02-08-2009, 12:30
1- اگه حس دانشجویی برات خیلی مهمه و دوست داری با اون هزینه ی وحشتناک ، حس دانشجویی خودت رو ارضا کنی ؛ حرفی نیست ولی بزار اینو بهت بگم که تعداد زیادی از موسسات غیرانتفاعی رو سراغ دارم که از نظر وسعت و امکانات ، چندین برابر سرتر از دانشگاه آزاد اسلامی هستند.مثلا ؛ غیرانتفاعی سجاد مشهد - غیرانتفاعی صنعتی اصفهان - موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي- غيردولتي مهرآستان آستانه اشرفي و غیره...
2-سرپرست شما در دانشگاه آزاد ، پول شماست و با همون پولی که از جیب باباتون میدید از امکانات دانشگاهتون استفاده می کنید.در واقع پول پدران شما صرف امکانات دانشگاهتون شده ولی سرپرست ما در موسسات غیرانتفاعی ، دولت هست و همه جوره هوای ما رو داره.مثل سهولت در اخذ وام دانشجویی

دوست من شاید 10% این موسسه ها غیرانتفاعی نسبتا خوب باشن ، بقیه خیر . شما خودت برو امتحان کن ! من دوستای زیادی داشتم که رفتن پیام نورو به والله کنار گذاشتن بعد مدتی و رفتن خدمت و ... امیدوارم شما هم دیر به حرف من نرسید !
در مورد وسعت و ... آزاد هم ، مطمعنا شما دانشگاه آزاد تبریز رو ندید ....
اینم که میگی حمایت حرف مفته (البته ببخشیدها) اگه حمایت بود که پول نمیگرند که نیاز به حمایت هم باشه و هزار دردسر دیگه !!!
حالا شما که اینطوری سنگ اونها رو به سینه میزنی با خیال آسوده برو پیام نور ، حالشو ببر !

دوست عزیز ، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي- غيردولتي و دانشگاه های پیام نور ، جزء سراسری محسوب میشن و تحت حمایت وزارت علوم و تحقیقات (یعنی دولت) هستند
منظورم از سراسری ، دانشگاه های مراکز استان (روان و شبانه) هست

mf.designing
02-08-2009, 12:32
اگه تصمیم قطعی به رفتن به این دوتا دارید به نظر من 100% غیرانتفاعی در اولویت هست

shahrzad20
02-08-2009, 14:13

غیر انتفاعی

Dokhtare_maH
02-08-2009, 14:24
آزاد که معلومه بهتره جای بحث نداره!
13 سال درس خوندی پاشی بری غیرانتفاعی با اونیکه رتبش 70هزار شده مهندسی it بخونی؟عمرا!
در ضمن اینجا غیرانتفاعی آپارتمانش بغل خونه ماست افت داره. دانشگاه ازاد ابهتش بیشتره...

shiraz13
02-08-2009, 16:07
بابا تاپیک زدن نداره پیام نور ور که بندازید سطل آشغال دولتی بدک نیست ازادم شرایط ویژه ی خودشو داره که خوبه

Mahdi_Co_1368
02-08-2009, 18:53
دوست من شاید 10% این موسسه ها غیرانتفاعی نسبتا خوب باشن ، بقیه خیر . شما خودت برو امتحان کن ! من دوستای زیادی داشتم که رفتن پیام نورو به والله کنار گذاشتن بعد مدتی و رفتن خدمت و ... امیدوارم شما هم دیر به حرف من نرسید !
در مورد وسعت و ... آزاد هم ، مطمعنا شما دانشگاه آزاد تبریز رو ندید ....
اینم که میگی حمایت حرف مفته (البته ببخشیدها) اگه حمایت بود که پول نمیگرند که نیاز به حمایت هم باشه و هزار دردسر دیگه !!!
حالا شما که اینطوری سنگ اونها رو به سینه میزنی با خیال آسوده برو پیام نور ، حالشو ببر !

منظورم از سراسری ، دانشگاه های مراکز استان (روان و شبانه) هست

آزاد که معلومه بهتره جای بحث نداره!
13 سال درس خوندی پاشی بری غیرانتفاعی با اونیکه رتبش 70هزار شده مهندسی it بخونی؟عمرا!
در ضمن اینجا غیرانتفاعی آپارتمانش بغل خونه ماست افت داره. دانشگاه ازاد ابهتش بیشتره...

بابا تاپیک زدن نداره پیام نور ور که بندازید سطل آشغال دولتی بدک نیست ازادم شرایط ویژه ی خودشو داره که خوبه

ما (چند نفر از بچه های P30world) سال پیش همین موقع ، همچین تاپیکی رو راه انداخته بودیم.اولش خوب بود و هر کس نظر خودش رو در مورد دانشگاه خودش میداد ولی کم کم موضوع به سمت روکم کنی و کل کل رفت و تاپیک به حاشیه کشیده شد.چون هر کس دوست داشت در مورد دانشگاه خودش تبلیغ کنه و اونو از بقیه ی دانشگاه ها سرتر کنه.
چون نمیخوام این حالت برای امسال هم پیش بیاد ، به نظر همه ی شما دوستان احترام میزارم و براتون آرزوی موفقیت در یکایک مقاطع تحصیلی می کنم:7::7::7::7::7::7:

attractive_girl
02-08-2009, 19:13
!
..
اونجوری بهتره یا اینکه بری آزاد کلی پول بدی بری بشینی کنار یکی که چند تا درسای پیش دانشگاهیشو افتاده و خنگه اونوقت مهندسی قبول شده؟

asroma08
02-08-2009, 23:05
اگه دانشگاه ازاد خوب قبول شدید ( شهرهای بزرگ و رشته های خوب ) شک نکنید که ازاد کاملآ بهتر از غیرانتفاعی هست

matin_vv
03-08-2009, 00:07
1- دانشگاههاي دولتي تهران
2- دانشگاه صنعتي اصفهان
3- دانشگاه آزاد تهران- علوم و تحقيقات، تهران جنوب، تهران مركز و تهران شمال
4- دانشگاه آزاد واحد نجف آباد- دانشگاه آزاد قزوين- دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات شيراز
5- دانشگاه دولتي ساير شهرستانها
6- دانشگاه غير انتفاعي تهران
7-دانشگاه پيام نور تهران
8- دانشگاه آزاد ساير شهرستانها
9, 10-دانشگاه غير انتفاعي شهرستانها و پيام نور شهرستانها

من دانشجوي فوق ليسانس دانشگاه تهرانم. استادي داريم كه از بين دانشجوهاي دوره دكترا براي دانشگاه آزاد شهرستان هيئت علمي استخدام ميكنه. اين ليست بالا ترتيب اولويت اونها تو ارزش دهي به مدارك هست. يعني تو عمل اينجوريه.
من خودم نه غير انتفاعي خوندم نه آزاد كه بخوام تعصبي داشته باشم. انتخاب با شما

Reman
03-08-2009, 01:16
با دوست بالا موافقم و خوشحالم که یکی هم بدون غرض ، حقیقت رو گفت.
اگر دوستان دیگر هم کمی انصاف داشتند و حقایق دانشگاه هایشان رو می گفتند خیلی خوب می شد.
از کنکوری ها هم می خوام در مورد شرایط دانشگاه آزاد ، پیام نور و غیر انتفاعی در سایت های معتبر سرچ کنند. (مخصوصا تحقیق هایی که وزارت علوم از دانشگاه ها انجام داد و مشکلات دانشگاه آزاد از همه کمتر بود (اون هم بحث های هیئت علمی بود که بیشتر در واحد های کوچک مطرحه.مشکلات دانشگاه پیام نور یکم بیشتر بود و از نظر عمرانی و امکانات و تدارک استاد و هیئت علمی درش مطرح بود، و غیر انتفاعی که مشکلاتش متاسفانه خیلی بالاتر از این حرف ها بود.)
از حرف های کاربرانی که متعصبانه دارن از دانشگاه خودشون حمایت می کنند و دانشگاه مقابل رو می کوبند چه نتیجه ای می توان گرفت؟ جز احساساتی شدن نتیجه دیگه ای هم داره؟
پیشنهاد می کنم اینترنت رو خوب بگردید مخصوصا کمسیون آموزش مجلس هم می تونه منبع بی طرفی باشه.
به نظر من اگر بخوایم درجه بندی کنیم البته دانشگاه های تمام دولتی رو اصلا مد نظر نمی گیرم تا بحث ایجاد کننده تاپیک بیشتر مد نظر باشه:
1-دانشگاه های آزاد تهران،نجف آباد ، تبریز، قزوین،اراک،شیراز،ارومیه و... در درجه اول می تونن باشن .
2-دانشگاه پیام نور تهران و چند شهر کلانشهر .
3-دانشگاه های آزاد شهر های کوچیک
4-دانشگاه های غیرانتفاعی خوب مثل سجاد
5-دانشگاه های پیام نور شهر های کوچک
6-دانشگاه های غیر انتفاعی که حالا اسم دانشگاهو نمیشه روشون گذاشت(تعریف دانشگاه یعنی موسسه ای که چند دانشکده داشته باشند.)

یا حق

Reman
03-08-2009, 01:23
اونجوری بهتره یا اینکه بری آزاد کلی پول بدی بری بشینی کنار یکی که چند تا درسای پیش دانشگاهیشو افتاده و خنگه اونوقت مهندسی قبول شده؟

دوست خوبم نفر چهارم کنکور ارشد مکانیک که حالا داره تو امیرکبیر می خونه ، در پاسخ به مصاحبه کننده پارسه گفته بود که سطح علمی دانشجو های ما(از قول ایشون) با سراسری فرقی نمی کنه چون همون استاد ها میان و دانشجو ها مجبورن بخونن.( البته یادم رفت بگم ایشون تو آزاد می خوند لیسانسو)
کلا در هر دانشگاهی شما دانشجو هایی داری که حتی معدل 19.5 میارن و افرادی که مشروط میشن.
از دانشگاه های معتبر دولتی تهران بگیر تا آزاد شهر های کوچیک و همچنین پیام نور .
همه چیز نسبیه.

Dokhtare_maH
03-08-2009, 08:42
من قول میدم همچین مواردی رو شما در دانشگاهای خوب و رشته های تاپ که دوستان بالا گفتن به ندرت میتونی پیدا کنی.
بودند کسانی که دین و زندگی رو منفی زدند اما دانشگاه آزاد برق قبول شدن
ولی دانشگاههای کوچک و منظور من اصلا این نبود.
بنظر من اصلا نمیشه دانشگاهی مثل علوم تحقیقات رو با غیر انتفاعی مقایسه کرد!

attractive_girl
03-08-2009, 09:47
آخه میدونین برای این میگم قبول شدن در آزاد کشکیه چون من خودم سال سوم که بودم هیچی هم که برای کنکور نخونده بودم فقط برای امتحان نهایی خونده بودیم بعد سخت افزار نجف آباد درومدم.

البته میگن دانشگاه آزاد قبول شدنش آسونه ولی بیرون اومدنش شاخ غول شکستنه.برای همین اکثر اونایی که لیسانسشونو از آزاد میگیرن فوقشون یه جای خوب دولتی در میان

shahrzad20
03-08-2009, 16:26
آخه میدونین برای این میگم قبول شدن در آزاد کشکیه چون من خودم سال سوم که بودم هیچی هم که برای کنکور نخونده بودم فقط برای امتحان نهایی خونده بودیم بعد سخت افزار نجف آباد درومدم.

البته میگن دانشگاه آزاد قبول شدنش آسونه ولی بیرون اومدنش شاخ غول شکستنه.برای همین اکثر اونایی که لیسانسشونو از آزاد میگیرن فوقشون یه جای خوب دولتی در میان

من آزاد درس خوندم شاخ غول نیست ولی بالاخره هر دانشگاهی برین باید درس بخونین دیگه .این صحبت شما مال پیام نوره که درس خوندنش سخته

bleu2u4u
03-08-2009, 22:29
میشه یکی یه توضیح جامع و کامل در مورد دانشگاه پیام نور بده
من اصلا هیچ اطلاعی از این دانشگاه ندارم
اصلا سر کلاس میریم ؟
اگه اره .باید همه ی درسها رو بریم یا فقط چند تا درسهای مهم رو
از لحاظ امکانات چجورین ؟
نظرتون در مورد دانشگاههای پیام نور تهران یا اطراف (همچنین قم یا اراک) چیه؟
ایا با دانشگاه غیرانتفاعیه مثلا قزوین برابری میکنه یا نه از اون هم پست تره؟
من در کل بین زدن پیام نور و یا نزدن (در این صورت احتمال قبولیم خیلی کمه) موندم .راهنمایی کنید؟

attractive_girl
03-08-2009, 22:32
اصلا سر کلاس میریم ؟
از لحاظ امکانات چجورین ؟
من در کل بین زدن پیام نور و یا نزدن (در این صورت احتمال قبولیم خیلی کمه) موندم .راهنمایی کنید؟

به تایپک مباحث مربوط با دانشگاه های پیام نور مراجعه کنید تا سریع تر به جواب برسید:46:

DrXoX
03-08-2009, 23:03
1- دانشگاههاي دولتي تهران
2- دانشگاه صنعتي اصفهان
3- دانشگاه آزاد تهران- علوم و تحقيقات، تهران جنوب، تهران مركز و تهران شمال
4- دانشگاه آزاد واحد نجف آباد- دانشگاه آزاد قزوين- دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات شيراز
5- دانشگاه دولتي ساير شهرستانها
6- دانشگاه غير انتفاعي تهران
7-دانشگاه پيام نور تهران
8- دانشگاه آزاد ساير شهرستانها
9, 10-دانشگاه غير انتفاعي شهرستانها و پيام نور شهرستانها

من دانشجوي فوق ليسانس دانشگاه تهرانم. استادي داريم كه از بين دانشجوهاي دوره دكترا براي دانشگاه آزاد شهرستان هيئت علمي استخدام ميكنه. اين ليست بالا ترتيب اولويت اونها تو ارزش دهي به مدارك هست. يعني تو عمل اينجوريه.
من خودم نه غير انتفاعي خوندم نه آزاد كه بخوام تعصبي داشته باشم. انتخاب با شما

5- دانشگاه دولتي ساير شهرستانهادوست عزیز به نظر شما دانشگاه فردوسی مشهد یا مثلا بوعلی سینا همدان از دانشگاه آزاد شیراز یا نجف آباد سطحشون پایین تره!!!!!!!!:18:

6- دانشگاه غير انتفاعي تهران :18:

در تصحیح صحبت این دوستمون باید عرض کنم که رتبه بندی دانشگاهها از همه نظر (سطح علمی ، بودجه ، و اعتبار مدرک و...) به صورت زیر است :

1-سراسری (روزانه ، شبانه) کل کشور
2-غیرانتفاعی های تهران
3-آزاد تهران
4-علمی کاربردی تهران
5-پیام نور تهران
6- غیر انتفاعی و آزاد و علمی کاربردی و پیام نور شهرستان تقریبا در یک سطح هستند

اساتید دانشگاههای غیر انتفاعی تهران 80% از اساتید دانشگاههای تهران، علم و صنعت ، بهشتی ، و... هستند.

موفق باشید

bleu2u4u
03-08-2009, 23:38
به تایپک مباحث مربوط با دانشگاه های پیام نور مراجعه کنید تا سریع تر به جواب برسید

من یه همچین تاپیکی ندیدم

matin_vv
04-08-2009, 09:28
دوست عزیز به نظر شما دانشگاه فردوسی مشهد یا مثلا بوعلی سینا همدان از دانشگاه آزاد شیراز یا نجف آباد سطحشون پایین تره!!!!!!!!:18:

:18:

در تصحیح صحبت این دوستمون باید عرض کنم که رتبه بندی دانشگاهها از همه نظر (سطح علمی ، بودجه ، و اعتبار مدرک و...) به صورت زیر است :

1-سراسری (روزانه ، شبانه) کل کشور
2-غیرانتفاعی های تهران
3-آزاد تهران
4-علمی کاربردی تهران
5-پیام نور تهران
6- غیر انتفاعی و آزاد و علمی کاربردی و پیام نور شهرستان تقریبا در یک سطح هستند

اساتید دانشگاههای غیر انتفاعی تهران 80% از اساتید دانشگاههای تهران، علم و صنعت ، بهشتی ، و... هستند.

موفق باشید

دوست عزيز من نظر خودم رو نگفتم. گفتم الان توي انتخاب استاد براي دانشگاهها، اولويت انتخاب به اين ترتيب هست.خودم هم براي تدريس دانشگاه اقدام كردم همين رو به من گفتند! ولي يه مثال عرض ميكنم، دانشگاه آزاد قزوين رو الان تو دنيا به خاطر تيم روباتيك قدرتمندش (كه گاهي از شريف هم جلوتر ميزنه) ميشناسن. دوست خود من براي فوق از دانشگاه آزاد قزوين رفت دانشگاه جرج ميسون آمريكا، توي نامه‌اي كه براش اومده بود (رشته روباتيك) از سطح علمي دانشگاهشون در زمينه روباتيك كلي تمجيد كرده بودن! در حالي كه من كه عمران دانشگاه تهران بودم و هستم، وقتي نامه دادم هيچ اشاره اي به سطح علمي دانشگاه و ... نشده بود!
شما يقين بدونيد كه سطح دانشگاه قزوين و نجف آباد از بوعلي سينا و شيراز و فردوسي مشهد و امثالهم اگر بالاتر نباشه، پايين تر نيست. حالا اگر عرفي وجود داره و چيري مرسوم شده، اون يه بحث ديگه است.
و مطمئن باشيد دانشگاهي مثل واحد علوم تحقيقات حداقل حداقل سطحي معادل علم و صنعت داره.
اينا نظرات بنده بود، اما تو اون ليست اعمالش نكردم، چون همونطوري كه عرض كردم اين معيار ارزش دهي به مدرك هست.نه نظر من.
البته اين رو هم عرض كنم كه الان دسته بنديا خيلي تغيير كرده، مثلاً تاثير تسلط بر زبان و مهمتر از همه دادن مقاله از معدل و مدرك و... به مراتب بالاتر هست. چه بسا دانشجوي يه دانشگاه نه چندان معتبر كه دو تا مقاله ISI‌تو رزومه اش داره، ولي يه دانشجوي دانشگاه معتبر يه انشاء هم ندارن!
كلا زياد هم سخت نگيريد! اول و آخرش دانشگاه هيچ خبري نيست! دي!
ضمناً هم عرض كردم كه من نه آزاد درس نخوندم و نه غير انتفاعي، بنابراين غرض و تعصبي هم ندارم.
شما ميتونيد نظر خودتون رو بيان كنيد، ولي در "تصحيح" عرايض بنده مجاز نيستيد بنويسيد.
عرض ارادت.موفق باشيد.

mm00
04-08-2009, 12:39
من خودم غیرانتفاعی هستم
مزیت ها
سن دانشجوها که همه در یک سطحن
استادا با دانشجوها راه میان
شهریه ثابت 140
من 19 واحد گرفتم که 1 عملی داشت =350 تومان کلا
محیط صمیمی هست
بدیها!
محیط کوچیک! استادا در اکثره غیرانتفاعی ها متوسط هستند
یک سری محدودیت ها بخاطر کمی دانشجو و کوچیکی محیط مثلا در ترم تابستان ممکنه برخی کلاس ها تشکیل نشه
حق انتخاب استاد کمه
همین دیگه ولی مطمینم ار PN بهتره!

shahrzad20
04-08-2009, 13:10
اصلا سر کلاس میریم ؟
از لحاظ امکانات چجورین ؟

دوست عزیز دیروز شبکه آموزش یک مشاور اورده بود می گفت از تمام فرصتهاتون استفاده کنید به غیر از انتخاب روزانه که باید دقت شه چوا اگر قبول شی و نری 1 سال محرومیت کنکور داری بقیه این محدودیت رو نداره به نظر من شما پیام نور رو هم بزن بعد خواستی برو نخواستی بری دیدی می تونی 1 سال دیگه بخونی یا ازاد اومده اون رو می خوای بری تصمیم می گیری .پیام نور کلاس داره در کل به نظرم از پشت کنکور موندن بهتره

attractive_girl
04-08-2009, 13:45
من یه همچین تاپیکی ندیدم

بفرمایین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

attractive_girl
04-08-2009, 13:49
.پیام نور کلاس داره

پیام نـــــــــــــــور کلاس داره؟؟؟؟:18:

در کل به نظرم از پشت کنکور موندن بهتره

تایید میشه :37:

asroma08
04-08-2009, 14:09
دوست عزیز به نظر شما دانشگاه فردوسی مشهد یا مثلا بوعلی سینا همدان از دانشگاه آزاد شیراز یا نجف آباد سطحشون پایین تره!!!!!!!!:18:

متاسفانه عرف شده که اسم دانشگاه ازاد که میاد یه حالت نسبتا بدی پیدا میکنیم ولی همین طور که یکی از دوستان گفت چندتا ( 4-5تا :31: ) دانشگاه ازاد هست که با دانشگاه های سطح بالای دولتی از نظر اساتید و امکانات برابری میکنه و اگه دانشجویی قصد پیشرفت داشته باشه به راحتی میتونه سطح سواد خودش رو در حد دانشگاههای تاپ دولتی بالا ببره
حداقل در مورد دانشگاه نجف اباد باید بگم که از نظر اساتید در سطح فوق العاده بالایی هست و از نظر امکانات کارگاهی و ازمایشگاهی شاید بی نظیر باشه . دانشگاه فوق العاده وسیع و تازه ساز هست و مدرک رشته های خوبش مثه الکترونیک - عمران و ... اعتبار زیادی داره و به چشم مدرک ازاد بهش نگاه نمیشه حالا بیش از نیمی از دانشجوها اهل درس خوندن نیستند بماند اما اگه کسی بخواد واقعا با سواد میشه . در ضمن در خارج از کشور هم مدرکش معتبر هست که این ویژگی رو خیلی از دانشگاه های دولتی هم نداره

shahrzad20
04-08-2009, 14:39
پیام نـــــــــــــــور کلاس داره؟؟؟؟:18:

تایید میشه :37:

منظورم اینه کلاس برای درس داره :46:

DrXoX
04-08-2009, 16:26
دوست عزيز من نظر خودم رو نگفتم. گفتم الان توي انتخاب استاد براي دانشگاهها، اولويت انتخاب به اين ترتيب هست.خودم هم براي تدريس دانشگاه اقدام كردم همين رو به من گفتند! ولي يه مثال عرض ميكنم، دانشگاه آزاد قزوين رو الان تو دنيا به خاطر تيم روباتيك قدرتمندش (كه گاهي از شريف هم جلوتر ميزنه) ميشناسن. دوست خود من براي فوق از دانشگاه آزاد قزوين رفت دانشگاه جرج ميسون آمريكا، توي نامه‌اي كه براش اومده بود (رشته روباتيك) از سطح علمي دانشگاهشون در زمينه روباتيك كلي تمجيد كرده بودن! در حالي كه من كه عمران دانشگاه تهران بودم و هستم، وقتي نامه دادم هيچ اشاره اي به سطح علمي دانشگاه و ... نشده بود!
شما يقين بدونيد كه سطح دانشگاه قزوين و نجف آباد از بوعلي سينا و شيراز و فردوسي مشهد و امثالهم اگر بالاتر نباشه، پايين تر نيست. حالا اگر عرفي وجود داره و چيري مرسوم شده، اون يه بحث ديگه است.
و مطمئن باشيد دانشگاهي مثل واحد علوم تحقيقات حداقل حداقل سطحي معادل علم و صنعت داره.
اينا نظرات بنده بود، اما تو اون ليست اعمالش نكردم، چون همونطوري كه عرض كردم اين معيار ارزش دهي به مدرك هست.نه نظر من.
البته اين رو هم عرض كنم كه الان دسته بنديا خيلي تغيير كرده، مثلاً تاثير تسلط بر زبان و مهمتر از همه دادن مقاله از معدل و مدرك و... به مراتب بالاتر هست. چه بسا دانشجوي يه دانشگاه نه چندان معتبر كه دو تا مقاله ISI‌تو رزومه اش داره، ولي يه دانشجوي دانشگاه معتبر يه انشاء هم ندارن!
كلا زياد هم سخت نگيريد! اول و آخرش دانشگاه هيچ خبري نيست! دي!
ضمناً هم عرض كردم كه من نه آزاد درس نخوندم و نه غير انتفاعي، بنابراين غرض و تعصبي هم ندارم.
شما ميتونيد نظر خودتون رو بيان كنيد، ولي در "تصحيح" عرايض بنده مجاز نيستيد بنويسيد.
عرض ارادت.موفق باشيد.

قرار نیست من با شما هم عقیده باشم و این صحبت رو قبول ندارم.

سطح علمی یک دانشگاه به تیم رباتیک یا چند تا مقاله خلاصه نمیشه. هر چند بعضی از افراد در جامعه ملاکشون این طور چیزا هستش.

برای مثال عرض کنم که 70% اساتید دانشگاه بو علی همدان دکترای تخصصی از دانشگاههای خارج از ایران دارن می تونید خودتون هم با مراجعه به سایت این دانشگاه اطلاعات کافی در این مورد بدست بیارید.
اساتید به نامی مانند:دکتر دزفولیان ، دکتر نیک مهر و دکتر بشیری و.......
در ضمن دانشجویان این دانشگاه هم تو زمینه کامپیوتر هم برق و هم معماری و... افتخارات فراوانی دارند.

شما که دانشگاه تهران بودید احتمالا اساتید به نامی مانند: دکتر حسن سید رضی(استاد رشته برق دانشگاههای تهران ، علم و صنعت، امیر کبیر،تدریس در دانشگاههای آمریکا، ایتالیا،فرانسه و...) ، دکتر حسین شعبانی مطلق(استاد دروس ریاضی دانشگاه های تهران ، علم و صنعت،بهشتی و...) و.... رو احتمالا بشناسید این اساتید در دانشگاههای غیر انتفاعی تهران هم تدریس می کنند.

خیلی کم پیش بیاد که اساتید دانشگاههای تهران در شهرستان تدریس کنند.

در کل بنده قصد مخالفت با شما رو ندارم فقط تجربیات خودم رو می نویسم و این که هر کسی خودش بهترین تصمیم رو می تونه بگیره و باید بر اساس علاقه خودش انتخاب رشته کنه.

موفق باشید

DrXoX
04-08-2009, 16:34
متاسفانه عرف شده که اسم دانشگاه ازاد که میاد یه حالت نسبتا بدی پیدا میکنیم ولی همین طور که یکی از دوستان گفت چندتا ( 4-5تا :31: ) دانشگاه ازاد هست که با دانشگاه های سطح بالای دولتی از نظر اساتید و امکانات برابری میکنه و اگه دانشجویی قصد پیشرفت داشته باشه به راحتی میتونه سطح سواد خودش رو در حد دانشگاههای تاپ دولتی بالا ببره
حداقل در مورد دانشگاه نجف اباد باید بگم که از نظر اساتید در سطح فوق العاده بالایی هست و از نظر امکانات کارگاهی و ازمایشگاهی شاید بی نظیر باشه . دانشگاه فوق العاده وسیع و تازه ساز هست و مدرک رشته های خوبش مثه الکترونیک - عمران و ... اعتبار زیادی داره و به چشم مدرک ازاد بهش نگاه نمیشه حالا بیش از نیمی از دانشجوها اهل درس خوندن نیستند بماند اما اگه کسی بخواد واقعا با سواد میشه . در ضمن در خارج از کشور هم مدرکش معتبر هست که این ویژگی رو خیلی از دانشگاه های دولتی هم نداره

ملاک قرار دادن 1 یا 2 یا 3 دانشگاه آزاد دلیل بر ، برتری دانشگاه آزاد در تمام زمینه ها نیست. بنده هم قبول دارم که چند دانشگاه آزاد هستند که سطح علمی بالایی دارند ولی در کل کشور اگر حساب کنید سطح دانشگاه آزاد پایین تر از دولتی هستش

این که مثلا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات از دانشگاه غیر انتفاعی مشهد بهتره شکی درش نیست. ولی هیچ وقت سطح دانشگاه ها رو با یک یا دو دانشگاه ارزیابی نمی کنن.

در کل: اگه کسی بخواد پیشرفت کنه چه تو دانشگاه دولتی باشه چه غیر انتفاعی چه آزاد چه پیام نور ، چه علمی کاربردی و.... می تونه چنان خودشو بالا بکشه که هیچ کس باورش نشه که این شخص مثلا تو دانشگاه آزاد درس خونده.

m-a-88
04-08-2009, 17:57
در کل: اگه کسی بخواد پیشرفت کنه چه تو دانشگاه دولتی باشه چه غیر انتفاعی چه آزاد چه پیام نور ، چه علمی کاربردی و.... می تونه چنان خودشو بالا بکشه که هیچ کس باورش نشه که این شخص مثلا تو دانشگاه آزاد درس خونده.تاييد ميشه.
نمونه اش را هم خودم سراغ دارم.كسي كه وقتي فيزيك دانشگاه آزاد قبول شد
همه بهش گفتن كه دانشگاه آزاد هم از سرت زياده. و حالا همون شخص مشغول گذراندن دوره دكتري دردانشگاه MIT هست.

DrXoX
04-08-2009, 18:12
تاييد ميشه.
نمونه اش را هم خودم سراغ دارم.كسي كه وقتي فيزيك دانشگاه آزاد قبول شد
همه بهش گفتن كه دانشگاه آزاد هم از سرت زياده. و حالا همون شخص مشغول گذراندن دوره دكتري دردانشگاه MIT هست.

کاملا صحبت های شما تائید میشه.
یه نمونه هم پسر عمه خودم هست که کنکور سراسری رتبه خیلی خوبی نداشت و کاردانی کامپیوتر(غیر انتفاعی) قبول شد
کنکور کاردانی به کارشناسی روزانه زنجان قبول شد و بعد کنکور ارشد دانشگاه شریف قبول شد.

الان سال آخر ارشد شریف داره می خونه

موفق باشید

nomre7
01-10-2009, 11:56
:16:
غیر انتفاعی معلومه بهتره

چرا اینجوری فکر می کنی!؟ داری بخاطر تعصبت روی دانشگاه غیرانتفاعی راهنمایی اشتباه میدی!:41:
تو کدوم واحد دانشگاه آزاد رو با مدارس... نه ببخشید دانشگاه... با پوزش مجدد دانشکده آموزش عالی غیر انتفاعی مقایسه می کنی!؟:9:
خوش به حال شما بابا!! خیلی از واحداتون مثل کارگاه ها رو به خاطر نداشتن امکانات اصلا پاس نمی کنید.
تو تا به حال چیزی راجع به واحد تهران جنوب-علوم تحقیقات-کرج-قزوین-تبریز و ... نشنیدی. خداییش بگو کدوم دانشکده ی غیرانتفاعی از لحاظ امکانات به پای کرج یا قزوین می رسه!؟ بگی دانشگاه مثلا تهران جنوب یا علوم تحقیقات درس خوندی بهتره یا دانشکده غیر انتفاعی با مهر خوشگل وزارت علوم!! قزوین رفتی؟ تو رو به خدا دانشگاه ها رو مقایسه کن. همشون توی مسیرند. آزاد قزوین شکل دانشگاهه یه غیر انتفاعی آبا!؟
به جز ده پونزده دانشگاه برتر سراسری که بهشون میگن دانشگاه مادر کدوم دانشگاه سراسری رو می شناسی که به پای آزاد کرج یا نجف آباد برسه؟ سراسری کردستان یا بلوچستان!؟

کلا بگذریم از این حرف ها. دخترای آزاد رو با سراسری مقایسه کن!!
دختر سراسری خون:34:
دختر آزاد خون :1:
دیگه مقایسه با خودتون!

H.Operator
02-10-2009, 02:30
سلام
به نظر من اگه کسی بخواد با سواد بشه تو هر دانشگاهی میتونه{از سراسری و آزاد گرفته تا بقیه}
در ضمن فقط به دانشگاه و استاد نیست...
حا لا اگه کسی خودش کودنه نباید بزنه پاح دانشگاه...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

attractive_girl
02-10-2009, 10:53
من به این تنیجه دارم که بستگی به دانشگاه و اون رشته داره!
بین غیر انتفاعی و آزاد بستگی داره که بیبینی هر کدوم تو چه شهرین ، چقدر از خونه ات فاصله دارن! هر کدوم چه رشته ای قبول شدی! باید همه ی شرایط رو بررسی کرد و بعد انتخاب کرد. همینجوری نمیشه گفت این دانشگاه خوبه و اون بده چون شرایط برای هر کسی متفاوته!

ramin 69
02-10-2009, 14:04
بستگی به دانشگاه و شهرش داره
ولی تا اونجایی که من میدونم رشته های فنی مهندسی آزاد و غیر انتفاعی از پیام نور بهتره
ولی یه نکته ی مهم اینه که اگه کسی تو پیام نور درس بخونه(که خیلی سخته) خیلی با سواد تر از دانشجوهای آزاد و غیر انتفاعی و حتی روزانه خواهد شد
چون کل کتابو باید برای امتحان بخونن ولی دانشجوهای آزاد و غیر انتفاعی جزوه دارن

ecogol
02-10-2009, 21:54
با سلام
دوستان می تونید منو راهنمایی کنید .کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه آزاد خوراسگان برم یا پیام نور اصفهان .در مورد غیر انتفاعی اشرفی اصفهانی نظرتون چیه؟؟ممنون می شم جواب بدین.

attractive_girl
02-10-2009, 22:44
با سلام
دوستان می تونید منو راهنمایی کنید .کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه آزاد خوراسگان برم یا پیام نور اصفهان .در مورد غیر انتفاعی اشرفی اصفهانی نظرتون چیه؟؟ممنون می شم جواب بدین.

در مورد قسمت اول جوابی ندارم چون اطلاعی در مورد رشتتون ندارم ولی در مورد دانشگاه اشرفی باید بگم که شنیدم دانشگاه خوبیه .توی اصفهان دومین با سومین دانشگاه خوب غیر انتفاعیه !
به اینجا هم سری بزنید کمکتون میکنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Tarannom_
03-10-2009, 02:16
من دانشجوی مترجمی زبان علامه محدث نوریم.
سطح علمیه پایینی نداره...فضاشم مثل بقیه غیرانتفاعیا کوچیک نیس...ولی من در کل از سیستم غیرانتفاعی خوشم نمیاد و احتمالا سال بعد میخوام برم روزانه و اگه نشد میرم علوم تحقیقات یا تهران مرکز.
به نظر من دانشگاه ازادایی مث دانشگاههای تهران یا قزوین از نظر سطح علمی به نوعی با دانشگاه های سراسری مساوین.

ecogol
03-10-2009, 10:13
attractive_girl عزیز بسیار ممنون از جوابی که بهم دادی

Reman
04-10-2009, 18:28
ولی تا اونجایی که من میدونم رشته های فنی مهندسی آزاد و غیر انتفاعی از پیام نور بهتره
ولی یه نکته ی مهم اینه که اگه کسی تو پیام نور درس بخونه(که خیلی سخته) خیلی با سواد تر از دانشجوهای آزاد و غیر انتفاعی و حتی روزانه خواهد شد

ناراحت نشید ولی شما چند ترم تو پیام نور و چند ترم تو دانشگاه آزاد و چند ترم تو دولتی واحد پاس کردید که اینطوری دارید صحبت می کنید. دوست عزیز زیاد درس خوندن معنی با سواد بودن نیست! کیفیت مهم هست نه کمیت.
یه استادی داشتیم که بسیار باسابقه بود اسمش رو نمی گم شاید درست نباشه . جز با سواد ترین های کشور هست ایشون. می گفت تا بحث و کلاس درس برای دانشجویلن نباشه و دانشجو فقط از روی یه کتاب حفظ کنه بی سواد بار میاد.
واقعا این جور حرفا هم مد شده میگن جزوه میدن! دوست خوبم کدوم جزوه؟ من که تا حالا ندیدم البته بجز 1 درس عمومی که تو این چند ترم پاس کردم! ببینید فقط یک درس.

یا حق

ramin 69
04-10-2009, 21:18
ناراحت نشید ولی شما چند ترم تو پیام نور و چند ترم تو دانشگاه آزاد و چند ترم تو دولتی واحد پاس کردید که اینطوری دارید صحبت می کنید. دوست عزیز زیاد درس خوندن معنی با سواد بودن نیست! کیفیت مهم هست نه کمیت.
یه استادی داشتیم که بسیار باسابقه بود اسمش رو نمی گم شاید درست نباشه . جز با سواد ترین های کشور هست ایشون. می گفت تا بحث و کلاس درس برای دانشجویلن نباشه و دانشجو فقط از روی یه کتاب حفظ کنه بی سواد بار میاد.
واقعا این جور حرفا هم مد شده میگن جزوه میدن! دوست خوبم کدوم جزوه؟ من که تا حالا ندیدم البته بجز 1 درس عمومی که تو این چند ترم پاس کردم! ببینید فقط یک درس.

یا حق

حالا چون به شما جزوه نمیدن دلیل بر این نیست که دانشگاه های دیگه هم جزوه ندن (به ما که برای اکثر درسا جزوه دادن)
میشه بگید کدوم دانشگاه و چه رشته ای هستید؟
در مورد پیام نورم منظورم همه ی دانشجو هاش نبود
تعداد کمی ازشون بود

سکوت مطلق
04-10-2009, 22:22

چند تا نکته مهم تو رشته های فنی مهندسی اصلا صدق نمیکنه چون اکثر مطالب کتابها به درد نمیخوره ، کاربردی نیست
و اکثر دوستانی که توی پیام نور درس میخونن حفظیاتشون خیلی قوی هست
این مطالب رو از ارتباطاتی که با دوستان از دانشگاههای مختلف دارم میگم

ramin 69
04-10-2009, 23:06
چند تا نکته مهم تو رشته های فنی مهندسی اصلا صدق نمیکنه چون اکثر مطالب کتابها به درد نمیخوره ، کاربردی نیست
و اکثر دوستانی که توی پیام نور درس میخونن حفظیاتشون خیلی قوی هست
این مطالب رو از ارتباطاتی که با دوستان از دانشگاههای مختلف دارم میگم

منم همینو میگم دیگه
چون بیشتر کتابهای فنی مهندسی بدرد بخور نیستند
دانشجو باید از رو جزوه درسشو بخونه بخاطر همین پیام نور برای فنی مهندسی جالب نیست
ولی برای رشته های انسانی خوبه

Reman
06-10-2009, 18:13
بنظر من کتاب های پایه و اصلی مهندسی برق که خودم می خونم در سطح خوبی قرار دارن و دارای سطح بالایی هستن مثل انتشارات دانشگاه تهران و نشر دانشگاهی. دروس تخصصی هم چند تا کتاب خوب دارند و البته باید بگم من خوندن از کتاب های اصلی رو ترجه میدم نه ترجمه.
بنظر من رشته برق و مکانیک و عمران دارای کتاب های بسیار قوی هستن و جزوه ای که شما می گید من تا حالا حفظ نکردم!(چون اصولا تو کلاس فقط نوت برداری می کنم و بعضی توضیحاتشو کنار کتاب اصلی زیر همون مطلب می نویسم.
بازم میگم جزوه بدرد بخور نیست مهم استفاده از کلاس حضوری استاد هست اگر شما یه پیش زمینه داشته باشی و تو کلاس نت برداری مشکلی نمی مونه.
البته منکرش نمی شم که همین ترم 2 تا از استادای گرامیمون دارن تو کلاس بچه ها رو عملا به جزوه نویسی تشویق می کنن که من اهمیتی نمیدم چون از منبع اصلی خوندنه که سواد میاره و البته فهمیدن مطالب نه اینکه حفظ کردن برای امتحان

pooria.rio
06-10-2009, 22:29
سلام بچه ها
من دارم علم و فرهنگ حقوق می خونم
انصافا دانشگاه خوبیه
تو رشته ی ما که فقط رتبه های بین 700 تا 1300 هستن
با آزاد هم اصلا قابل مقایسه نیست

pooria.rio
06-10-2009, 22:30
اما دانشگاه آزاد واحد های تهران بالاخص مرکز من حقوقش رو خبر دارم که دانشکده ی خوبی هستش چون استادای خوبی داره

forouzesh
07-10-2009, 10:56
نخیر برابر نیست.و سطحشون اینقدرم شما می گی پایین نیست.

دانشگاه ازاد و فراگیر پیام نور = دانشگاه تهران

یک تضاد اشکار هستش .

اولا استادهایی که در دانشگاه تهران تدریس می کنند اکثرا دکترا دانشگاه های معتبری مانند برکلی و MIT و دانشگاه های

معتبر دیگر هستند و نه دبیر دبیرستان که در دانشگاه ازاد و فراگیر پیام نور تدریس می کنند!!!!!!!!!!!!!

asroma08
07-10-2009, 12:40
معتبر دیگر هستند و نه دبیر دبیرستان که در دانشگاه ازاد و فراگیر پیام نور تدریس می کنند!!!!!!!!!!!!!
نمیشه برای هر دانشگاه ازاد یه نسخه پیچید ! 5-6 دانشگاه ازاد ایران به راحتی با دانشگاههای خوب سراسری از نظر سطح علمی رقابت می کنند و فقط چون اسم ازاد کنارشون هست باعث میشه که به اونها هم مثه بقیه ی ازاد نگاه کنند که البته این برمیگرده به کسایی که بیخود و بی جهت ذهن مردم رو در مورد این دانشگاهها مغشوش میکنند!
مثلا در مورد نجف اباد که خودم میرم محض اطلاع شما که میگی دبیر دبیرستان اونجا درس میده بگم که ریاضی ما استادش دکترای ریاضی محض تهران رو داره . استاد اقتصاد ما 7 ماه در امریکا درس میده و فقط 1 ترم اینجا بر میداره ! و بقیه ی اساتید هم سابقه ی طولانی در دانشگاه صنعتی و اصفهان دارند
حداقل در رشته ی من که اینطوری هست .
به جز این دانشگاه , دانشگاههای ازاد تهران و مشهد و کرج و ... هم وضعیت خوبی دارند و علتش اینه که با حقوق بالا خیلی راحت میتونند اساتید خوب دانشگاههای دولتی رو استخدام کنند . حالا دانشجوهای ازاد هم مثه سراسری اهل درس خوندن هستند یا نه بحث دیگه ای هست

بهتره با تعصب و بدبینی حرف نزنیم و قبلش تا حدودی تحقیق انجام بشه
البته بازهم میگم فقط تعداد معدودی ازاد این وضعیت رو دارند و بقیه تعریفی ندارند

شما هر جای میرسی میزنی توی سر ازاد و دانشجوهای این دانشگاه و ... به رشته های خوب ازاد امید دارند . دوست عزیز همه که نمی تونند رتبه ی 60 کنکور بشن !!
تراز رشته هایی که 6400-7000 هست در حد رتبه های بسیار خوب و عالی سراسری هست ! حالا چه سوالات اسون و چه سوالات فوق العاده سخت

Marichka
09-10-2009, 19:53
سلام

یه سری از پستهای این تاپیک حذف شدند؛

دوستان لطفا از این پس برای مقایسه ی دانشگاه ها برای هر دو دانشگاه مشخص [مثلا آزاد واحد ... با غیر انتفاعی در شهر ... و به همین ترتیب] یک تاپیک جدید باز کنید و از ایجاد تاپیک های کلی مثل این خودداری بفرمایید.

ممنونم