PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل درباره هنگ کردن ناگهانی کامپوتر

amlex
31-07-2009, 12:59
با سلام خدمت مدير محترم فروم و کليه دوستان عضو اين فروم

من چند وقتي است که دچار يک مشکلي شده ام که هنگام کار با سيستم بعد از مدتي که اين مدت زمان متفاوت ميباشد و بيشتر هنگام متصل بودن به اينترنت است دچار هنگ ناگهاني ميشود و به اصطلاح کامپيوترم قفل ميکند که موس و کيبوردم کار مي کند ولي صفحه مانيتورم ثابت است وهر عملي را با وفقه چند دقيقه اي انجام مي دهد و ديگر هيچ عملي را به طور قبل انجام نمي دهد و مجبور به RESET کردن می شومو برای حل این مشکل حتي چند بار ويندوز نيز تعویض کرده ام.مي خواستم کمکم کنيد مشکل از RAM است يا ديگر سخت افزار هاي کامپيوتر می باشد با تشکر فراوان از شما

DrXoX
31-07-2009, 18:56
دلایل زیادی داره نمیشه دقیق گفت باید یکی یکی چک کنی ببینی مشکل از کجاست.

1-رم
2-پاور
3-ویندوز
4-هارد

1-رم: بعضی مواقع روی رم خاک می گیره که باعث این اتفاقات میشه شما یه نگاهی به روی برد رم ها بنداز ببین تمیز هستن؟
اگر 2 تا رم داری ، یکی یکی تست کن ببین باز هم هنگ می کنه

2-پاور:بعضی مواقع به دلیل نامرغوب و کم بودن توان پاور این اتفاقات میفته ، چون نمی تونه برق مورد نیاز قطعات سیستم رو تامین کنه
کلا پاورها به مرور زمان توانشون کم میشه

3-ویندوز:- به خاطر باگ های ویندوزهای دست کاری شده هم این اتفاق میفته اگر دسترسی دارید ویندوز دیگه(دستکاری نشده) نصب کنید

4-هارد:ممکنه مشکل هارد هم باشه بهتره هاردت رو هم با برنامه های که در همین فروم هست چک کنی ببینی موردی نداشته باشه.

uruser63
03-06-2012, 10:01
دوستان سلام من هم چند روزه ي سيستم گرفتم ك همش بطور ناگهاني هنگ ميكنه و فقط ميشه ريست كرد
Cpu : AMD fx 6100
Ram : 8G 1600
Graphic : ATI 6790
البته دو سه روز اول 6850 بسته بودم ك ب گمان ايراد از گرافيك عوضش كردم چون بيشتر روي فيلم هنگ ميكرد

EXTREME
03-06-2012, 10:12
با سلام خدمت مدير محترم فروم و کليه دوستان عضو اين فروم

من چند وقتي است که دچار يک مشکلي شده ام که هنگام کار با سيستم بعد از مدتي که اين مدت زمان متفاوت ميباشد و بيشتر هنگام متصل بودن به اينترنت است دچار هنگ ناگهاني ميشود و به اصطلاح کامپيوترم قفل ميکند که موس و کيبوردم کار مي کند ولي صفحه مانيتورم ثابت است وهر عملي را با وفقه چند دقيقه اي انجام مي دهد و ديگر هيچ عملي را به طور قبل انجام نمي دهد و مجبور به RESET کردن می شومو برای حل این مشکل حتي چند بار ويندوز نيز تعویض کرده ام.مي خواستم کمکم کنيد مشکل از RAM است يا ديگر سخت افزار هاي کامپيوتر می باشد با تشکر فراوان از شما

این چیزی که شما میگین هنگ کردن نیست فریز شدن است چئون موس و کیبورد کار میکنه
اولین علت ویندوز و ویروس
علت بعدی هارد است
علت بعدی ضعیف بودن پاور و خرابی در مدار تغذیه مین
بایوس مین رو دیفالت کنید و در صورت لزم آپدیت کنید

m3m68
02-07-2012, 20:42
سلام
من یک کامپیوتر قدیمی دارم که خیلی مواقع هنگ میکنه یعنی حتی نه موس جابه جا می شه نه چراغ صفحه کلید روشن یا خاموش میشه
این حالت حتی تو بوت - مثلا دیسک نجات آنتی ویروس - اتفاق می افته مشکل از کجاست راه حل چیه ؟
مشخصات :
main : GIGA 8 IR 533 F5
CPU : P4 2.4B GHz BUS 533 MHz L2 Cache : 512 KB
RAM : FORTEX 256 MB 233 MHz + KINGSTON 256 MB 333 MHz
VGA : ATI RADEON 7000 64 MB
HDD : MAXTOR 60 GB PLUS
در ضمن بعد از تعویض پاور مشکل باقیست
اگه چیز دیگه ای لازمه بفرمایید ؟

EXTREME
02-07-2012, 20:55
بهتر بود تاپیک جدید میزدید
هنگ کردن مشکلی است که میتونه از هرقطعه ای باشه
اول ویندوز رو عوض کنید و اسکن ویروس بکنید اگه حین نصب ویندوز هم هنگ بکنه مشکل سخت افزاری است
رم و اسلات حافظه - گرافیک - مین - هارد - دمای قطعات - تداخل سخت افزاری و اتصال بدنه بهتره سیستم رو بیرون از کیس دوباره اسمبل کنید و دوباره تست کنید