PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا راهنمایی کنید--انتخاب قطعات من و قطعه پیشنهادی شما

741852
31-07-2009, 01:51
سلام.اول از دوستانی که این موضوع رو مطالعه میکنن و به من کمک میکنن صمیمانه تشکر میکنم.
چون به ظاهر مهم جلوه نمیکنه ولی برای من یه دنیا ارزشمند هست.با سپاس ....:11:

من میخوام قطغات یک سیستم رو جدا جدا خریداری کنم و نصب کنم.
قیمت مورد نظرم نهایتا 400 تومن هست بدون مانیتور و کیبورد و موس و اسپیکر....فقط کیس و قطعات داخلش یعنی.

این قطعات رو با توجه به قیمتشون و کارایی شون و اینکه تا 5 سال نخوام دوباره سیستم بخرم انتخاب کردم که لطفا هر قطعی بد یا مورد دار بود راهنمایی کنید.

1.سی پی یو : Intel Pentium 4 - 3.4 GHZ
دلیل این انتخابم این بود که intel core 2.2 روی سیستم یکی از دوستانم نصب هست و اینقدر سرعتش افتضاح هست که از intel celeron 2.6 که الان روی سیستم فعلیم هست سرعتش خیلی پائین تر هست و فقط مزیتی که داره بهلود عملکرد مصرف انرژی هست و intel core که 3 به بالا باشه قیمتش بالای 200 تومن هست.
ولی قیمت سی پی یو انتخابی من 80 تومن هست.

اگه این سی پی یو قدیمی یا به درد نخور هست لطفا راهنمایی کنید.

2.هارد 500 گیگ که مارکش خیلی مهم نیست مثلا مکستور
3.رم از نوع DDR2 و با ظرفیت 2 گیگ
4.کارت گرافیک : Gigabyte Geforce 9400 GT-1GB

5.فلاپی و مودم هم که مهم نیست و دی وی دی رایتر هم دارم.

6.مادربورد : ؟؟؟؟؟ نمیدونم چی بخرم....

لطفا بگید چه مادربوردی بخرم با نهایت قیمت 100 تومن یا کمتر ترجیحا که :
1.با سی پی یو انتخابیم سازگاری داشته باشه
2.اسلات مخصوص کارت گرافیک رو داشته باشه
3.رم از نوع DDR2 رو ساپورت کنه
4.هر چی بیشتر اسلات داشته باشه چون همین الان کارت کپچر و دی وی بی براش دارم.

در مورد سی پی یو شک دارم که خوب باشه و مادربورد رو هم نمیدونم چی بخرم.
لطفا راهنمایی کنید.ممنونم.

DrXoX
31-07-2009, 02:27
سلام.اول از دوستانی که این موضوع رو مطالعه میکنن و به من کمک میکنن صمیمانه تشکر میکنم.
چون به ظاهر مهم جلوه نمیکنه ولی برای من یه دنیا ارزشمند هست.با سپاس ....:11:

من میخوام قطغات یک سیستم رو جدا جدا خریداری کنم و نصب کنم.
قیمت مورد نظرم نهایتا 400 تومن هست بدون مانیتور و کیبورد و موس و اسپیکر....فقط کیس و قطعات داخلش یعنی.

این قطعات رو با توجه به قیمتشون و کارایی شون و اینکه تا 5 سال نخوام دوباره سیستم بخرم انتخاب کردم که لطفا هر قطعی بد یا مورد دار بود راهنمایی کنید.

دلیل این انتخابم این بود که intel core 2.2 روی سیستم یکی از دوستانم نصب هست و اینقدر سرعتش افتضاح هست که از intel celeron 2.6 که الان روی سیستم فعلیم هست سرعتش خیلی پائین تر هست و فقط مزیتی که داره بهلود عملکرد مصرف انرژی هست و intel core که 3 به بالا باشه قیمتش بالای 200 تومن هست.
ولی قیمت سی پی یو انتخابی من 80 تومن هست.

اگه این سی پی یو قدیمی یا به درد نخور هست لطفا راهنمایی کنید.

2.هارد 500 گیگ که مارکش خیلی مهم نیست مثلا مکستور
3.رم از نوع DDR2 و با ظرفیت 2 گیگ
4.کارت گرافیک : Gigabyte Geforce 9400 GT-1GB

5.فلاپی و مودم هم که مهم نیست و دی وی دی رایتر هم دارم.

6.مادربورد : ؟؟؟؟؟ نمیدونم چی بخرم....

لطفا بگید چه مادربوردی بخرم با نهایت قیمت 100 تومن یا کمتر ترجیحا که :
1.با سی پی یو انتخابیم سازگاری داشته باشه
2.اسلات مخصوص کارت گرافیک رو داشته باشه
3.رم از نوع DDR2 رو ساپورت کنه
4.هر چی بیشتر اسلات داشته باشه چون همین الان کارت کپچر و دی وی بی براش دارم.

در مورد سی پی یو شک دارم که خوب باشه و مادربورد رو هم نمیدونم چی بخرم.
لطفا راهنمایی کنید.ممنونم.

ولی قیمت سی پی یو انتخابی من 80 تومن هست.این که سرعتش پایینه می تونه چند تا دلیل داشته باشه که یکی از مهمترین دلایلش که من چندین سیستم رو دیدم که اینطوری بودن نصب ویندوز X86 یعنی 32 بیتی روی این سیستم ها هستش که با نصب ویندوز X64 یعنی 64 بیتی سرعت سیستم خیلی خیلی زیاد میشه
دلیلش هم مقدار فضایی بیشتری هست که تو ویندوز 64 بیتی برای برنامه در حال اجرا و VM (حافظه مجازی) سیستم در نظر گرفته میشه.

قطعات بهتری از این قطعاتی که شما گفتید میشه خرید

CPU:Intel Dual-Core E5400==>75T
M.B:M.B:GIGABYTE - EP43-S3L==>80T
RAM:Patriot - Dual Channel 4GB - 800-(2x2GB) ==>45T
HDD: Seagate 500GB (7200.12) ==>55T
VGA:CLUB - NVIDIA GeForce 9600GT==>115T
Power:GREEN - GP485A ==>40T
ALL==>410T

4870x2
31-07-2009, 11:12
تو بازار اصلا پيدا نميشه
بهتره يه سامسونگ f1 بگيرن!

741852
31-07-2009, 12:09
این که سرعتش پایینه می تونه چند تا دلیل داشته باشه که یکی از مهمترین دلایلش که من چندین سیستم رو دیدم که اینطوری بودن نصب ویندوز X86 یعنی 32 بیتی روی این سیستم ها هستش که با نصب ویندوز X64 یعنی 64 بیتی سرعت سیستم خیلی خیلی زیاد میشه
دلیلش هم مقدار فضایی بیشتری هست که تو ویندوز 64 بیتی برای برنامه در حال اجرا و VM (حافظه مجازی) سیستم در نظر گرفته میشه.

قطعات بهتری از این قطعاتی که شما گفتید میشه خرید

ALL==>410T

من سی پی یو ها رو فقط از ghz اون که مثلا 2.2 باشه یا 3 باشه یا 3.4 باشه تشخیص میدم.
این سی پی یو که شما گفتید این عدد براش چند هست؟و از بفهمم سی پی یو خوب رو از روی مشخصاتش؟

امير موسر
31-07-2009, 12:40
من سی پی یو ها رو فقط از ghz اون که مثلا 2.2 باشه یا 3 باشه یا 3.4 باشه تشخیص میدم.
این سی پی یو که شما گفتید این عدد براش چند هست؟و از بفهمم سی پی یو خوب رو از روی مشخصاتش؟
5400 فرکانسش 2.7 ! ولی بعید میدونم با این قیمت گیر بیاد ! 5300 رو با این قیمت فکر کنم بشه گیر اورد !

DrXoX
31-07-2009, 14:11
تو بازار اصلا پيدا نميشه
بهتره يه سامسونگ f1 بگيرن!

باید بگردی پیدا میشه.
من از پاساژ ایران گرفتم 56 با گارانتی ویستا(الماس سابق):5:
طبقه اول واحد 143

741852
01-08-2009, 01:53
سلام.جناب DrXoX مادربورد پیشنهادی شما رو سایت rayansaba زده 95 تومن ولی شما میگید 80 تومن.
از چه سایتی قیمت های واقعی و نزدیک به بازار رو میتونم ببینم؟

در ضمن من اصفهان هستم.اینجا فکر کنم هفت قیمته بفروشن و باید 1 ماه هم بگردم تا پیدا کنم.
خوش به حالتون که تهرانید.هر چی بخواهین توی این پاساژها پیدا میکنید.

این سی پی یو پیشنهادی شما که سرعتش پائینه.فکر کنم همون intel pentium 3.4 بهتر باشه.
و مادربرد پیشنهادی شما مثل اینکه این سی پی یو رو پشتیبانی نمیکنه.

لطفا دوستان راهنمایی کنن که اشتباه نکنم.مرسی

DrXoX
01-08-2009, 02:16
سلام.جناب DrXoX مادربورد پیشنهادی شما رو سایت rayansaba زده 95 تومن ولی شما میگید 80 تومن.

در ضمن من اصفهان هستم.اینجا فکر کنم هفت قیمته بفروشن و باید 1 ماه هم بگردم تا پیدا کنم.

این سی پی یو پیشنهادی شما که سرعتش پائینه.فکر کنم همون intel pentium 3.4 بهتر باشه.

قیمت های سایت rayansaba برای چندین ماه پیشه برای مثال GIGABYTE - EP43-DS3L رو زده 120 ولی خودم تو پاساژ ایران چندین جا قیمت کردم که ارزون ترین جا 100 بود ( حدودا 15 روز پیش)

بله تو شهرهای دیگه یه مقدار گرون تر میشه

این سی پی یو پیشنهادی شما که سرعتش پائینه.فکر کنم همون intel pentium 3.4 بهتر باشه.سی پی یویی که شما می گید تک هسته ای هستش ولی E5400 دو هسته ای هستش

در کل CPU های تک هسته ای از رده خارج شدن و دیگه با وجود CPU های 2 و 4 هسته ای کسی طرف تک هسته ای ها نمیره

و مادربرد پیشنهادی شما مثل اینکه این سی پی یو رو پشتیبانی نمیکنه.هر دو CPU رو میشه روی این مین بست و مشکلی نداره

sma3ali
01-08-2009, 08:54

حالا که تو شهرستان هستی خیلی بهتر هست ریسک نکنی و amd ببندی چون به وفور پیدا میشن و قیمتهاش هم معقولترند الان یک هفته است وضع اینتل یک خورده قاراش میش شده و cpu & main این برند قیمتهاش نوسان زیادی داره مخصوصا توشهرستانها ولی توی تهران تقریبا ثابت هست

sma3ali
01-08-2009, 08:56
در ضمن به هیچ دوروبر تک هسته ای نرو که پشیمونی داره و سیستم دوست شما مشکل از ویندوز و احتمال بسیار زیاد کم بودن رم را داشته باشد پس در انتخاب cpu خیلی دقت کن

741852
02-08-2009, 02:37
سی پی یویی که شما می گید تک هسته ای هستش ولی E5400 دو هسته ای هستش

در کل CPU های تک هسته ای از رده خارج شدن و دیگه با وجود CPU های 2 و 4 هسته ای کسی طرف تک هسته ای ها نمیره

سلام.ببینید من دنبال سرعت هستم.حالا مگه دو هسته ای ها چی دارن؟جز اسم دهن پر کن؟
اگه چیز خاصی دارن بگید تا متوجه بشم.
مثلا من یه فیلم 5 ساعته رو با نرم افزار convert X dvd به دی وی دی تبدیل کردم که 4 ساعت طول کشید.
با رم 512 و سی پی یو intel celron 2.6

در حالی اگه با سیستم همون کسی که گفتم اگه میخواستم این کارو بکنم یه 8 ساعت طول میکشید.
اونی که میگم واسه بازی ها هم دچار مشکل هست.
یه فایل مثلا 1 گیک رو میخواد از یه پارتیشن هاردش ببره یه جای دیگه باید عذاب بکشه.
من دنبال سرعتم نه دو هسته ای چهار هسته ای.
دو هسته ای با سرعت بالا هم که خیلی برام گرونه.حالا بگید چکار کنم.

با نهایت 80 تومن 2 هسته
ای خوب چی میدن به من؟

Kianoosh
02-08-2009, 09:40
سلام.ببینید من دنبال سرعت هستم.حالا مگه دو هسته ای ها چی دارن؟جز اسم دهن پر کن؟
اگه چیز خاصی دارن بگید تا متوجه بشم.
مثلا من یه فیلم 5 ساعته رو با نرم افزار convert X dvd به دی وی دی تبدیل کردم که 4 ساعت طول کشید.
با رم 512 و سی پی یو intel celron 2.6

در حالی اگه با سیستم همون کسی که گفتم اگه میخواستم این کارو بکنم یه 8 ساعت طول میکشید.
اونی که میگم واسه بازی ها هم دچار مشکل هست.
یه فایل مثلا 1 گیک رو میخواد از یه پارتیشن هاردش ببره یه جای دیگه باید عذاب بکشه.
من دنبال سرعتم نه دو هسته ای چهار هسته ای.
دو هسته ای با سرعت بالا هم که خیلی برام گرونه.حالا بگید چکار کنم.

دهن پر کن؟دو هسته ای ها تک هسته ای ها رو با هر فرکانس می خورن!اصلا قابل قیاس نیستند !تک هسته ای تمام شد...

شما دنبال سرعتی؟:دی دو هسته ای ها سرعت بهتری د ارن!همه چیز تو فرکانس کاری خلاصه نمیشه...

اونم E5300-E5400 تهران قیمت اصفهان رو ندارم!!

Hossein Adeli
02-08-2009, 10:27
دوست عزیز اگه سیستم دو هسته ای دوست شما درست کار نمیکنه قرار نیست که همه دو هسته ای مشکل داشته باشند. در ضمن شما از کجا میدونید سرعت کم سیستم اون به خاطر CPU است؟!
شما برو به لینک زیر و مقایسه E5300 دوهسته ای رو با Intel p4 3.6 تک هسته ای ببین. همونطور که میبینی 5300 حداقل 2 برار از P4 3.6 قویتره و در تبدیل فرمت های ویدئویی تا 2.5 برابر !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ALL==>410T
همین سیستم که گفتند خوبه اگه E5400 رو پیدا نکردی میتونی E5300 رو بگیری و اگه Seagate 500GB رو پیدا نکردی Samsung F1 رو بگیر

741852
02-08-2009, 19:10
دهن پر کن؟دو هسته ای ها تک هسته ای ها رو با هر فرکانس می خورن!اصلا قابل قیاس نیستند !تک هسته ای تمام شد...

شما دنبال سرعتی؟:دی دو هسته ای ها سرعت بهتری د ارن!همه چیز تو فرکانس کاری خلاصه نمیشه...

اونم E5300-E5400 تهران قیمت اصفهان رو ندارم!!

دوست خوبم سیستم کسی که من میگم رو 2 روز صبح تا شب باش کار کردم.
حتی ویندوز اکس پی هم که میخوای نصب کنی 1 ساعت قشنگ طول میکشه.مثلا موقعی که میخواد فیال هارو کپی کنه (در همون نصب ویندوز)15 دقیقه طول میکشه نوار زرد رنگ پر بشه.
رمش هم 2 گیگ هست.
و همه مدا ویندوز اکس پی هم خودم روش نصب کردم.
سیستمش رو هم 4 ماهه خریده.

نتیجه تجربه من با مال شما فرق داره.من که توجیح نشدم.
اگه دو هسته ای ها بیخودش هم از تک هسته ای بهتره پس چرا اینطوریه؟

سیستم من با رم 512 و هارد 80 گیگ و سی پی یو اینتل سلرون 2.6 دست کم 2 برابر سرعتش از سیستم اون بیشتره.

Hossein Adeli
02-08-2009, 20:08
حتی ویندوز اکس پی هم که میخوای نصب کنی 1 ساعت قشنگ طول میکشه.مثلا موقعی که میخواد فیال هارو کپی کنه (در همون نصب ویندوز)15 دقیقه طول میکشه نوار زرد رنگ پر بشه.
رمش هم 2 گیگ هست.

سیستم من با رم 512 و هارد 80 گیگ و سی پی یو اینتل سلرون 2.6 دست کم 2 برابر سرعتش از سیستم اون بیشتره.

حداقل مشخصات کامل سیستم خودتون و سیستم دوستتون رو بگید ببینیم چیه؟ (به همراه مارک قطعات)

Kianoosh
02-08-2009, 22:27
رمش هم 2 گیگ هست.

باز یه مثال میزنید و می خواید یه چیز کلی رو ثابت کنید !از جز به کل!منطقی باشید!

شما مشخصات سیستم رو بگو باز خواستی من 5300 رو با هر تک هسته ای که خواستی مقایسه کامل برات م یکنم!البته نتیجه روشن هست همینطور که حسین عزیز گفت...

741852
03-08-2009, 01:42
باز یه مثال میزنید و می خواید یه چیز کلی رو ثابت کنید !از جز به کل!منطقی باشید!

شما مشخصات سیستم رو بگو باز خواستی من 5300 رو با هر تک هسته ای که خواستی مقایسه کامل برات م یکنم!البته نتیجه روشن هست همینطور که حسین عزیز گفت...

سلام.ببین دوست عزیز...من اونقدر هم که فکر میکنی خنگ نیستم.
من خودم میدونم که تک هسته ای ها کم کم از رده دارن خارج میشن.دفترچه فارسی ماردبرد سیستم دوستم که گیگا بایت هست الان پیش منه.چند بار دیدمش.در لیست سی پی یو های ساپورتیش تک هسته ای ها رو در ته کار نشون داده و .....
اینکه تک هستی ها در بعضی سایت ها عبارت موجود نیست رو یدک میکشه مدعای همین حرف هست.
ولی حالا خوب دقت کن به حرفم :
سیستم دوستم :
مادربورد : ga-p31-es3g
رم 2 گیک کینگستون ddr2
کارت گرافیک : nvidia geforce 7300 gs
سی پی یو : دو هسته ای از همونهایی که خودت میگی با فرکانس 2.2
هارد : 160 گیگ مکستور

سیستم من : مادربورد خیلی قدیمی که اسلات pci e اصلا نداره و مدلش رو هم خواستی میگم
رم 512 کینگستون ddr
کارت گرافیک : AGP 5200
سی پی یو : intel celeron 2.6
هارد 80 گیگ مکستور

این نکته ها رو اضافه میکنم که :
هارد این دوستم همیشه خالی هست.چون 18 سالش هست و تازه کار.من 26 ساله و دائم مشغول
هارد من همیشه پر هست به طوری که همیشه بیشتز از 5 گیگ خالی ندارم.
و میدونی که پر بودن یا خالی بودن هارد چقدر تاثیر داره در سرعت ویندوز.کار کردن با اون و .....
درایو c اون 15 گیگ هست و 10 گیگش خالی
درایو c من 8 گیگ هست و کمتر از یک گیگ فضا داره...
و حتما میدونی که چقدر در سرعت تاثیر داره خالی بودن درایو c

کارت گرافیکم هم 1 ساله سوخته.....و خون به دلم کرده....
من کارت کپچر و کارت دی وی بی هم در سیستمم هست ولی از اون خودش و خودش
البته نمیدونم تاثیر داره یا نه که فکر نکم.

با همه این اوصاف سرعت اون خیلی پائین هست.
اینکه استناد میکنی به ریویو ها حرفت رو ثابت میکنه ولی چیزی که من با چشمم دیدم رو نه....

حالا میخوام اینو ازت بپرسم :
مثلا بازی x-men سی پی یو 3.2 میخواد.....
میشه همچین بازی ای رو با سی پی یو 2.6 دو هسته ای ....همونی که خودت میگی رو اجرا کرد؟؟؟؟

من فکر نکم.
حالا با تک هسته ای 3.4 چی؟؟؟
رو تجربم میگم حتما میشه.
البته فرض کن که باقی نیازمندیها رو داشته باشه سیستم....رم بالا.کارت گرافیک خوب و...
من هم میترسم دو هسته ای بخرم و بشه مثل اون....

الان هم که میخوام سیستم ببندم به خاطر این هست که کارت گرافیک سیستمم سوخته و مادربرد هم قدیمی...
اسلات pci e نداره دیگه....
باید همش رو از دم عوض کنم.گفتم چه کاریه.خوب یه سیستم میبندم.

در ضمن این قیمتی که برای مادربورد و هارد میگی خیلی با قیمت های سایت های rayansaba و rayaneh فرق داره..
خوب من قیمت واقعی رو از کجا بدونم که ببینم چی بخرم و تصمیم نهایی بگیرم؟
چون وقتی برم بخرم همش رو یک جا میخرم.پس باید خیلی خیلی دقت کنم که پشیمون نشم....
فیمت های نزدیک به بازار رو از کجا بیارم؟
در پایان از راهنمایی و کمکت تشکر میکنم.....
ببین...من میتونم مثلا تا دو هفته دیگه برم خونه این دوستم و از سی پی یو سیستمش benchmark بگیرم و از سیستم خودم هم همینطور.ولی فعلا نمیتونم.
اگه میتونی با نرم افزار Norton Systemworks 2009 Premier Edition یه تست از سی پی یو دو هسته ای بگیر و نتیجش رو بذار ....
مرسی

741852
03-08-2009, 02:03
باز سلام.سایتی که گذاشتین رو دیدم.
1.E5300 مگه دو هسته ای نیست؟پس چرا غبارت dual core رو نداره در این لیست؟

2.سی پی یو من :intel celeron 2.6 D 330 هست و در لیست این سایت نبود..........

من با نرم افزاری که گفتم تست کردم و سی پی یو من رو براش نتیجه های خوبی میده....
اگه با این نرم افزاری که گفتم تست کنید همه چیز دستم میاد

Kianoosh
03-08-2009, 02:03
سلام.ببین دوست عزیز...من اونقدر هم که فکر میکنی خنگ نیستم.
من خودم میدونم که تک هسته ای ها کم کم از رده دارن خارج میشن.دفترچه فارسی ماردبرد سیستم دوستم که گیگا بایت هست الان پیش منه.چند بار دیدمش.در لیست سی پی یو های ساپورتیش تک هسته ای ها رو در ته کار نشون داده و .....

کسی نگفت شما خنگ هستید!حر ف غیر منطقی داری میزنی!

تک هسته ای داره از دور خارج نمیشه!از دور خارج شده خیلی وقته!!

از همونایی که میگم با فرکانس 2.2؟خب ...

با همه این اوصاف سرعت اون خیلی پائین هست.
اینکه استناد میکنی به ریویو ها حرفت رو ثابت میکنه ولی چیزی که من با چشمم دیدم رو نه....

آهان آفرین پسر خوب!سرعت سیستم به عوامل زیاد ی ربط داره که یکیش پردازنده مناسبه بهترین پردازند ه دنیا با ویندوز ناسازگار ویروسی هار بدسکتور و ... کند خواهد بود!وقتی پرد ازند ه ها مقایسه میشن سرعت سیستم مقایسه نمیشه!!!ممکنه پاور یه سیستم ضعیف باشه ویروس د اشته باشه د ماش بالا باشه و ...دلیل میشه که پردازندش ضعیفتره؟!

حالا میخوام اینو ازت بپرسم :
مثلا بازی x-men سی پی یو 3.2 میخواد.....
میشه همچین بازی ای رو با سی پی یو 2.6 دو هسته ای ....همونی که خودت میگی رو اجرا کرد؟؟؟؟

دوست من میشه یکم منطقی باشید!؟بازی فلان حتما می نویسه که چه مدل و چه فرکانسی!فر کانس کاری تنها عامل نیست که هیچ بسیار دیگر از مشخصات مثل معماری حافظه ها دستورهای پشتی بانی هسته ها و ...هستند که قدرت پردازنده رو مشخص می کنن!

دوست من قویترین پردازند ه ها فعلی مثل Core i7 920 فرکانس کاریشون 2.6 هست!!!!!ولی بسیار بسیار بسیار قویتر از سلرون وپنتیوم و .. با فرکانس 3 و بیشتر هست!!!!

من فکر نکم.

عجب حرفی میزنی شما ها!E7400 با 2.6 می خوره له می کنه و.... تمام پردازنده های سلر ون و پنتیوم و ... رو تو بازی!

حالا با تک هسته ای 3.4 چی؟؟؟

اصلا بدرد نمی خوره!!!!اصلا!100 تا علامت سوال هم بزنی بازم بدرد نمی خوره!بسیار ضعیفتره از دو هسته ای مثل 5300!

رو تجربم میگم حتما میشه.

به شدت رد میشه! تجربه شما میشه دو هسته ای با فرکانس 2.6 مثل 7400 از تک هسته ای 3.4 تو باز یضعیفتره؟!عجب عجب حتما اینو برای اینتل میل کنید و بهش تذکر بدید نیازی نیست پردازند ه های 48 هسته ای و ..بسازه چون تک هسته ای ها با فرکانس بیشتر قوی تر هستند !منطقی باشید!

من هم میترسم دو هسته ای بخرم و بشه مثل اون....

شما د و هسته ای بخر اگه مشکل نرم افزاری و ...نداشته باشی (اصلا یه تست پردازند ه ) خیلی قوی تر از تک هسته ای هست(اسلام بیار دیگه!:دی)

الان هم که میخوام سیستم ببندم به خاطر این هست که کارت گرافیک سیستمم سوخته و مادربرد هم قدیمی...
اسلات pci e نداره دیگه....
باید همش رو از دم عوض کنم.گفتم چه کاریه.خوب یه سیستم میبندم.

بله ارتقای کلی منطقی هست.

در ضمن این قیمتی که برای مادربورد و هارد میگی خیلی با قیمت های سایت های rayansaba و rayaneh فرق داره..

اتفاقا قیمتهایی که اینجا مطرح میشه بسیار به قیمت بازار نزدیکه تا قیمتهای سیاهتهایی که اصلا بروز نیستند و قیمتهای نجومی دارن!توجه به اینا نکنید!

خوب من قیمت واقعی رو از کجا بدونم که ببینم چی بخرم و تصمیم نهایی بگیرم؟

این مقایسه p4 3.6Ghz با 5300:
(فقط لطفا به کمتر بهتر و بیشتر بهتر توی تستها توجه کنید)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در پایان از راهنمایی و کمکت تشکر میکنم.....
ببین...من میتونم مثلا تا دو هفته دیگه برم خونه این دوستم و از سی پی یو سیستمش benchmark بگیرم و از سیستم خودم هم همینطور.ولی فعلا نمیتونم.
اگه میتونی با نرم افزار Norton Systemworks 2009 Premier Edition یه تست از سی پی یو دو هسته ای بگیر و نتیجش رو بذار ....
مرسی

خواهش می کنم چقدر شما سرسختی!:دی

Kianoosh
03-08-2009, 02:07
از سلام.سایتی که گذاشتین رو دیدم.
1.E5300 مگه دو هسته ای نیست؟پس چرا غبارت dual core رو نداره در این لیست؟

2.سی پی یو من :intel celeron 2.6 D 330 هست و در لیست این سایت نبود..........

چون دوال کور نیست!

core2duo هست

از پردازنده شما سری جدید تر و قوی تر رو داره 420 و 430 اونها رو با دو هسته ای مقایسه کنید!

منظورت از سی پی یو خودت کدومه؟بالاخره من دستم بیاد یا شما!؟

741852
03-08-2009, 02:10
عزیز جان.من در مورد شما اشتباه میکردم.

شما مثل اینکه دعوا داری و ..... با شما نمیشه بحث کرد.
من قبلا آدم هایی مثل شما رو در این تاپیک ها دیدم.

ریویو به درد من نمیخوره.من چیزی رو که دیدم برات گفتم.
سیستم این دوستم نه ویروس داره نه بد سکتور نه هیچ عیب دیگه ای.

شما هم مثل اینکه مدعای حرفت فقط شده ریویو ها.
از روی ریویو که منم حرف تورو میزنم.

741852
03-08-2009, 02:13
ببین به جای داد و قال.....

یه حرفی بزن که من رو توجیه کنه.علت سرعت پائین این دوستم چی هست پس؟

اینقدر هم ادعات نشه.من ادعام نشد ولی شما زود از کوره در میری

741852
03-08-2009, 02:15
الان که اینجایی.بیا یاهو بهتر حرف بزنیم . آی دی من m24farzad

Kianoosh
03-08-2009, 02:21

منم با آدم بی منطق بحث نمی کنم!اما بخواد منطقش ورو به من تحمیل کنه جدل هم می کنم!ریویو نیاز نداره که این چیزا ر و ثابت کن حق شما هست که بری و پردازنده ضعیفتر رو بخری و من نمیتونم این حق رو ازت بگیر م آدمهایی مثل من تلاششون اینه که آدمهایی مثل شما با توجه به کاربرداشون و بودجشون بهترین خرید رو داشته باشن بدون هیچ چشمداشتی.اما وقتی مرغ یه پا داره بزار هر چی دوست دارن انتخاب کنن زور که نیست!

تجربه شما گفتم که برات هیچ ربطی به قدرت پردازنده نداره میشه یه سیست با بهترین پردازند ه رو با یه ویروس ناقابل بسیار کندش کرد ولی باز پردازندش قویه!ربط به قدرت پردازندش نداره نمی دونم می فهمی منظورم رو یا نه!

بله ریویو به درد منم نمی خوره چون مثل روز برام روشنه که 5300 دو هسته ای با فرکانس 2.6 از تک هسته ای های فرکاس 3 و بالاتر با اختلاف فراو ان قویتره! اما شما نمی خحوای این واقعیت رو قبول کنی نمیدونم قصد مشاوره و گفت و گوی منطقی ندارید لطفا تاپیک نزنید

عزیز دلم من با خیلی از سری های پنتیوم و سلرون و دوال و کور 2 کار کردم و این برام روشنه مدعا هم نم یخواد می خوای قبول کن میخوای نکن برو 3.6 بگیر تک هسته ای

با بود جه 80 E5300-E 5400 از اینتل و 7750-7850 از ای ام د ی بهترین انتخاب های موجود هستند

عجب روزگاری شده ها...

تمام.

741852
03-08-2009, 02:21
آقا منتظرتم

Kianoosh
03-08-2009, 04:02
اون آقا که منتظرشی جای دیگس باید بیشتر صبرکنی...

در نتیجه با چتی که با شما داشتم منطقت رو فرا تر از انسانها می دونم و باید حتما به یه سیاره دیگه بری برای مشاوره قطعات چون اینجا کسی با 80 تومن تک هسته ای سلرون و پنتیوم پیشنهاد نمی کنه!خیلی هم توهین کردی تو چت چیزی نگفتم و یه سری چیزا گفتی که تو قوطی هیچ عطاری پیدا نمیشه و خیلی هم به نظرت درست میومد درمورد بنچمارک و فرکانس و ...

ولی اینجا فروم هست و قوانین داره دقت کنید.

برای مشاوره هم فقط یک تاپیک کافیه...

موفق باشید

DrXoX
03-08-2009, 05:56
رمش هم 2 گیگ هست.

حتی ویندوز اکس پی هم که میخوای نصب کنی 1 ساعت قشنگ طول میکشه

مشکل می تونه از هر قطعه ای باشه نمیشه بگی CPU مشکل داره!

مثلا موقعی که میخواد فیال هارو کپی کنه (در همون نصب ویندوز)15 دقیقه طول میکشه نوار زرد رنگ پر بشه.

مشکل ممکنه از هارد باشه ، هارد خودت رو ببر بذار رو سیستم دوستت ببین باز هم کنده؟!

ویندوز xp x64 هم نصب کردی؟

اون سیستم ممکنه مشکل دیگه ای داشته باشه هارد + پاور + رم + مین

Hossein Adeli
03-08-2009, 10:42
دوست عزیز arbabe.sayeha که چیز خاصی نگفت که دارین دعوا میکنید!
بالاخره نگفتی سیستم دوست شما دارای چه نوع CPU ای است.
همه این سی پی یو ها دارای سرعت 2.2 هستند. مال دوستتون کدومه؟
E2200
E4500
E6400
مال خودتوت هم Celeron D 330 است؟
همونطور هم که قبلا گفتیم سیستم دوست شما ممکنه مشکلی داره بهتره شما سیستمتون رو ببرید اونجا و قطعات رو یک به یک عوض کنید و بعد ببنید با عوض کردن کدوم قطعه مشکل حل میشه؟

Neoonline
03-08-2009, 11:15

arbabe.sayeha به نظر من خیلی محترمانه و منطقی جواب شما رو داد و این شکل جواب دادن به دوستی که داره بی مزد و منت جواب سئوالات شما رو میده خیلی دور از انصافه، نمیشه که شما این همه سایت معتبر سخت افزاری رو زیر سئوال ببری چون سیستم دوستت کنده.

خیلی ساده اگر بخوایم بگیم هر چه تعداد هسته های سی پی یو بالاتر میره توان محاسباتیش هم بالاتر میره از همین نظر اصلا فرکانس کاری یک CPU تک هسته ای رو نمیشه با یک سی پی یو دو یا چهار هسته ای قیاس کرد. علاوه بر این در نظر داشته باشید معماری CPU ها هم عامل موثری هست در عملکردشون یعنی مثلا یک سی پی یو چهار هسته ای 65 نانومتری مسلما ضعیف تر و پر مصرف تر و داغ تر از یک CPU چهار هسته ای 45 نانومتری با فرکانس مشابه هست و همینطور یک CPU چهل و پنج نانومتری همین شرایط رو نسبت به یک CPU سی و دو نانو داره. جز این عوامل میشه به سطح حافظه L2 و L3 هم اشاره کرد که در عملکرد CPU تاثیر به سزایی دارند و البته عوامل موثر دیگه کم نیستن. دورانی که فقط فرکانس کاری CPU مطرح بود 4 یا5 سال پیش کاملا به سر اومد و الان عوامل زیادی در عملکرد و توان یک CPU موثر هست. حالا باز شما اصرار دارید تک هسته ای بهتره کسی اصراری نداره که شما دو هسته ای بگیری همون تک هسته ای رو بگیر و از تکنولوژی منسوخ شده اش لذت ببر.

در مورد سیستم دوستتون هم عوامل زیادی موثر می تونه باشه ولی یکی از قوی ترین احتمال ها می تونه رم هاش باشه که کینگ استون هستن. کلا این برند توی ایران وضعیت خوبی نداره و تقلبیش بیداد میکنه، اگر رم ها با گارانتی سریر هست که هیچ ولی اگر غیر از این هستن من خیلی احتمال میدم که از اونها باشه. چون خودم با همین مدل رم روی یک سیستم AMD مشکل مشابهی رو داشتم و با تعویض رم سیستم به پرواز در اومده بود.

sma3ali
03-08-2009, 14:45
ببین به جای داد و قال.....

یه حرفی بزن که من رو توجیه کنه.علت سرعت پائین این دوستم چی هست پس؟

اینقدر هم ادعات نشه.من ادعام نشد ولی شما زود از کوره در میری
علت خاصی نداره فقط سیستم دوستتون ترکیده همین و خودتو که بکشی هم آشغال cpu 2 هسته ای می ارزه به به عین دهیکل همه یک هسته ایها و تازه از اینها گذشته اینجا مگه قهوه خونه است که اینجوری تایپیک میزنی با به این بنده خدا چه مربوط که سیستم دوستت درب و داغون شده وشما طرفدار خودتی یا دوستت بیا و برو هر چی می خواهی بخر ودست از این کارهات بردار