PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش خروجی آلفا در افترافکت

معصومه123
30-07-2009, 14:19
سلام من برای ساخت قاب نیاز به گرفتن خروجی با فرمت targa دارم مراحل آنرا از طریق منوی اکسپورت و گزینه ادوب کلیپ نت adobe clip note طی کردم اما متاسفانه بعد از رندر و ذخیره این رشته فایلها در پوشه جدید وقتی آنها را ایمپورت می کنم (در افتراافکت) و یک فایل ویدویی را هم ایمپورت می کنم مگر نباید بطور خودکار مشکی وسط قاب حذف شود و فیلم زیرش دیده شود اما هرکاری کردم نشد خواهش می کنم هرکس راهش را می داند مرا راهنمایی کند چه اشتباهی کرده ام که آلفا کارخود را صحیح انجام نمی دهد.

specter-1369
30-07-2009, 23:30
سلام من برای ساخت قاب نیاز به گرفتن خروجی با فرمت targa دارم مراحل آنرا از طریق منوی اکسپورت و گزینه ادوب کلیپ نت adobe clip note طی کردم اما متاسفانه بعد از رندر و ذخیره این رشته فایلها در پوشه جدید وقتی آنها را ایمپورت می کنم (در افتراافکت) و یک فایل ویدویی را هم ایمپورت می کنم مگر نباید بطور خودکار مشکی وسط قاب حذف شود و فیلم زیرش دیده شود اما هرکاری کردم نشد خواهش می کنم هرکس راهش را می داند مرا راهنمایی کند چه اشتباهی کرده ام که آلفا کارخود را صحیح انجام نمی دهد.
بهترین راه برای گذاشتن قاب اینه که ابتدا قاب خودتون رو توی نرم افزار فتوشاپ طراحی کنید سپس اون رو با فرمت PSD ذخیره کنید و بعد از اون به محیط افتر انتقال بدید اما اگر قاب شما یک فایل تصویری هست بهترین راه استفاده از ماسک در نرم افزار افتر هست

معصومه123
13-08-2009, 21:30
بلیبساااااااااااااااا

معصومه123
13-08-2009, 21:40
با سلام شکرخدا مشکلی که درباره خروجی داشتم حل شد اما اکنون سوال دیگری دارم :
من می خواهم یک شکلی بالبه های نامنظم مثل دور یک تکه کاغذ بریده شده و یا یک تاش قلم پهن و یا لکه ای با لبه های نامنظم را بصورت ماسک در آورده در حالیکه دور قاب یا در پهنای قاب و اطراف شکل ماسک حرکات نرمی مثل افکتهای نوری و یا ... در جریان باشد اما وقتی در فتوشاپ داخل شکل را بصورت شفاف درآورده و ذخیره می کنم و وارد افتر می کنم هر فیلم یا لایه حاوی افکت مثل حرکتهای نوری نرم و یا جویس های آماده را که در لایه بالای قرار می دهم شکل ماسک ما و فیلم درون آنرا هم تحت تاثیر قرار می دهد راه حل این مشکل چیست من هرچه سریعتر به راهنمایی شما نیاز دارم درضمن این شکل از قابها را دربرنامه های مذهبی تلویزیون مثل تلاوت قرآن یا امثال آن می توان دید. چطوری می توان هر شکلی دلخواهی را در افتر بصورت ماسک در آورد؟
باتشکر