PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینوس های اتموئید و کامپیوتر؟؟

BioHazard
30-07-2009, 09:33
سلام
عزیزان من از شهریور پارسال ، سر یک پروژه یک هفته ، حدود 10 ساعت ، روزی پای کامپیوتر نشسته بودم ، ولی بعدا دچار سردرد های موضعی شدم ، قسمت چشم راست و گوش راست ، تقریبا بین این 2 تا عصب سردرد های شدید گرفتم.

اول فکر کردم از چشمم هست ، رفتم پیش دکتر چشمم ، چون میدونیست NVP دارم ، پروپونال 10 بهم داد که خوب شد سردردام ، ولی باز دوباره شروع شد

توی CT Scan ها معلوم شد سینوس های اتموئید م بصورت مضمن چرک کرده ، که دکترم گفت این نادر هست ، چون تقریبا اونجا اکسیژن نیست ، خروجی هم نداره.

بعد یک دوره سفیاکسان تزریق و خوردنی ، بهتر شد ، دوباره الان که زیاد نشستم پشت کامپیوتر تشدید شده و همونجوری شده.

میخواستم بدونم کامپیوتر ، تشدیدش میکنه یا نه؟؟

eMer@lD
30-07-2009, 13:22
سلام
در مورد اینکه وقتی با کامپیوتر کار میکنید این مشکل به وجود میاد کمی تردید دارم که مربوط به سینوسها باشه

ولی در مورد چرکی شدنش باید بگم که: ممکنه دندانهای شما چرکی شده باشه معمولا اگر ریشه ی دندان آسیای بالا چرکی شود موجب چرکی شدن سینوس میشه
و اگر سینوزیت گرفته باشید و کمراقبت نکرده باشید باز هم موجب چرکی شدن و التهاب سینوسها و در نتیجه درد آن میشود
صورتتون هم درد میکنه؟
چشمتون به بیرون متمایل هست؟
به هیچ عنوان در معرض دود و سیگار قرار نگیرید.

BioHazard
30-07-2009, 19:20
سلام
در مورد اینکه وقتی با کامپیوتر کار میکنید این مشکل به وجود میاد کمی تردید دارم که مربوط به سینوسها باشه

ولی در مورد چرکی شدنش باید بگم که: ممکنه دندانهای شما چرکی شده باشه معمولا اگر ریشه ی دندان آسیای بالا چرکی شود موجب چرکی شدن سینوس میشه
و اگر سینوزیت گرفته باشید و کمراقبت نکرده باشید باز هم موجب چرکی شدن و التهاب سینوسها و در نتیجه درد آن میشود
صورتتون هم درد میکنه؟
چشمتون به بیرون متمایل هست؟
به هیچ عنوان در معرض دود و سیگار قرار نگیرید.
درمورد دندونام، همگی سالمند ، از بچه ی نداشتم بیشتر بهش میرسم
صورتم نه ، تقریبا داخل هست ، پشت استخوان بینی ، همانطور هم که گفتم ، همون منظقه وقتی پشت کامپیوتر هستم ، دردش بیشتر میشه.
چشمم نه.
میگم 2 دوبار CT Scan ، نتیجه هم سینوس اتموئید ملتهب شده.
البته بعضی اوقات هم بیدار میشم از خواب درد شدیدی دارم.

eMer@lD
01-08-2009, 10:33
آیا اتاقتون یا محلی که با کامپیوتر سر و کار دارید کولر یا سر کننده ای وجود دره که در معرض سردی فضا قرار بگیرید؟

معمولا درد سینوس علت مهمش درد صورت هست و این درد بر اثر درگیری سینوس با حفره های خالی هواست.
سینوس‌ها‌ توسط مخاط مژک‌داری‌ پوشیده‌ شده‌اند که‌ به‌ تغییرات‌التهابی، شیمیایی، ضربه ها و حتی تغییرات سریع در فشار هوا حساس است‌.

این رو هم مطالعه کنید
مفید هست:)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

BioHazard
01-08-2009, 13:09
آیا اتاقتون یا محلی که با کامپیوتر سر و کار دارید کولر یا سر کننده ای وجود دره که در معرض سردی فضا قرار بگیرید؟

معمولا درد سینوس علت مهمش درد صورت هست و این درد بر اثر درگیری سینوس با حفره های خالی هواست.
سینوس‌ها‌ توسط مخاط مژک‌داری‌ پوشیده‌ شده‌اند که‌ به‌ تغییرات‌التهابی، شیمیایی، ضربه ها و حتی تغییرات سریع در فشار هوا حساس است‌.

این رو هم مطالعه کنید
مفید هست:)

نه عزیز ، هیچ باد مستقیمی به سر من نمیخوره ،
میگم حتی دکتر خودم هم براش تعجب بر انگیز بود که چجوری این سینوس ملتهب شده.
راستی لینک ناقص هست

eMer@lD
01-08-2009, 16:12
دوست عزیز سینوسها دچار التهاب میشوند و چیز عجیبی نیست فقط در این ناحیه کمی نادر هستند.

راستش اگر این سینوس نباشه ه اتفاق خاصی برای بدن نمی افته که بودن باعث اتفاقی باشه:)
و اینکه سینوسهای اتموئید معمولا با مغز ارتباط مستقیم دارند. و باعث آبسه در اون ناحیه میشه که خوشبختانه خوشخیم هست.

این لینکی که براتون میگذارم به صورت پی دی اف جزوه ی نگارش یافته از استاد دانشگاه بنده هست و امیدوارم که با خوندنش بتونی بهتر شرح بیماری بدی و یا کلا مسئله براتون حل بشه:

BioHazard
02-08-2009, 08:57
دوست عزیز سینوسها دچار التهاب میشوند و چیز عجیبی نیست فقط در این ناحیه کمی نادر هستند.

راستش اگر این سینوس نباشه ه اتفاق خاصی برای بدن نمی افته که بودن باعث اتفاقی باشه:)
و اینکه سینوسهای اتموئید معمولا با مغز ارتباط مستقیم دارند. و باعث آبسه در اون ناحیه میشه که خوشبختانه خوشخیم هست.

این لینکی که براتون میگذارم به صورت پی دی اف جزوه ی نگارش یافته از استاد دانشگاه بنده هست و امیدوارم که با خوندنش بتونی بهتر شرح بیماری بدی و یا کلا مسئله براتون حل بشه:

عزیز ممنون بابت مقاله ، شما فرمودید که با مغز ارتباط مستقیم داره و این ناحیه که برای من چرک کرده ، بین عصب چشم و گوش هست ، پس میشه گفت اشعه ی مانیتور یا حتی تلوزیون تشدیدش میکنه. درسته؟

eMer@lD
06-08-2009, 06:59
عزیز ممنون بابت مقاله ، شما فرمودید که با مغز ارتباط مستقیم داره و این ناحیه که برای من چرک کرده ، بین عصب چشم و گوش هست ، پس میشه گفت اشعه ی مانیتور یا حتی تلوزیون تشدیدش میکنه. درسته؟

سلام عزیز
خواهش میشه
سینوس اتموئید تقریبا پل بینی رو در بر میگیره ،بین دو چشم بین دو سینوس پیشونی هست.
اگر سینوس در ناحیه ی پارتوید هست که یک زاییده ی استخوانی اونجا هست به نام زایگوما ی حالت قوسی داره این دردی که شما ازش یاد میکنید به این قسمت مربوطه که بنظرم عفونی شده بنظرم شما یک دندانپزشکی هم مراجعه کنید

ممکنه شما دچار بیماری هیپوکلسمی شده باشیدو وقتی که در معرض نور ماورای بنفش قرار میگیرید و همچنین تغذیه ی غلط این درد ها به سراغتون میاد

البته من این موارد رو بدون مشاهده و بدون آزمایشات و ... گفتم

موفق باشی عزیز شرمنده که جواب دیر شد کمی گرفتار بودم:20:

BioHazard
06-08-2009, 10:19
سلام عزیز
خواهش میشه
سینوس اتموئید تقریبا پل بینی رو در بر میگیره ،بین دو چشم بین دو سینوس پیشونی هست.
اگر سینوس در ناحیه ی پارتوید هست که یک زاییده ی استخوانی اونجا هست به نام زایگوما ی حالت قوسی داره این دردی که شما ازش یاد میکنید به این قسمت مربوطه که بنظرم عفونی شده بنظرم شما یک دندانپزشکی هم مراجعه کنید

ممکنه شما دچار بیماری هیپوکلسمی شده باشیدو وقتی که در معرض نور ماورای بنفش قرار میگیرید و همچنین تغذیه ی غلط این درد ها به سراغتون میاد

البته من این موارد رو بدون مشاهده و بدون آزمایشات و ... گفتم

موفق باشی عزیز شرمنده که جواب دیر شد کمی گرفتار بودم:20:

اگه میشد ، CT Scan خودمو اسکن میکردم میزاشتم ولی سایزش بزرگه نمیشه.:31:
الان یک مدت هست ، وقتی درد میگیره ، ژلوفن میخورم ، بهتر شدم

خوب این اشعه رو توی کوه توی ارتفاع 2500 متری با شدت بیشتری میتابید ، ولی مشکلی نداشتم

ولی مثلا اگه نور سفید بخوره ، چشم راستم و ناحیه پشتش تا گوش(که منجر به سوت کشیدن گوش میشه) درد میگیره

دشمنت شرمنده، اشکالی نداره ;)