PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Dell Inspiron 1545+Ati Graphic یا Acer Aspire 5738g

amzir
28-07-2009, 13:35
سلام به همگی دوستان
مخصوصا اون هایی که ایسر اسپایر 5738 جی و دل اینسپایرن 1545 دارند
من بین این دو تا مرددم
مشخصات :
تفاوت دو مدل
1- رم یکسان ولی ایسر از دی دی آر 3 و دل دی دی آر 2 که فکر نکنم زیاد مهم باشه
2- هارد دل 250 gb و ایسر 320 gb که اصلا برام مهم نیست
3- گرافیک دل ATI Mobility Readon 4330 up to 1900mb 256 ddr
و ایسر Nvidia Geforce G105M 512mb ddr
4 - قیمت ایسر 800000
و قیمت دل 832000
در بازار پیدا میشه
مشکلات :
1- دل یک کم کانفیگش پایینتره البته فقط یک کم
2- ایسر گرافیک را شیر نمی کنه و فقط همان 512 مگابایت خودش را داره
3- از لحاظ گرافیک طبق مقایسه سایت های مقایسه گر چیپست های این دو تفریبا فرقی با هم نداره
4- پشت سر ایسر زیاد حرف می زنند این که
زود خراب میشه
دکمه هاش جام می کنه
گارانتی سازگار ممکنه برای یک قطعه شما را 3 ماه یا بیشتر منتظر بگذاره
و از همه بدتر اینکه سیستم تهویه ی افتضاحی داره که وسط خیلی از بازی ها خود به خود لپ تاپ خاموش میشه
5- ایسر رمش قابل ارتقا نیست ولی فکر می کنم دل تا 8 گیگ را ساپورت کنه
البته من برای بازی نمی خواهم و برای کار با نرم افزارهای مکانیک و عمران برای طراحی و محاسبات نیاز دارم
ولی خوب این دو تا کانفیگ تقریبا عین همه با این تفاوت که همه می گند ایسر کیفیت و کارایی در حد کانفیگ خودش را نداره و بد ساخته البته پشت سر دل هم زیاد حرف می زنند ولی توی شهر ما یعنی اصفهان هر جا که دل را ببری برای تعمیر می گیرند و درست می کنند حتی خودشون ولی در مورد ایسر فقط اون را می تونین به فقط دو تا نمایندگی سازگار بدید و هیچکس زیر بار گارانتی ایسر که هیچ ، حتی فروش آن نیز نمی شود
در این میان من عمدتا دیدم که آقای
H@mid-Vista
از این مارک و مدل حمایت می کرد و حمایت های افراد دیگر را ندیدم
خواستم تمامی دوستان که هر دو مدل را دارند نظر دهند
ممنون میشم
البته الان مثل بقیه ی کارهای شرکت سازگار دو هفته ای میشه که ایسر 5738 جی تو بازار نیست و خوب باید تا مدت نامعلومی صبر کرد که امیدوارم گارانتیش مثل این نباشه
راستی این مدل یعنی ایسر 5738 جی در سایت خود ایسر هم نیست شاید به خاطر سیستم تهویه و ساخت نامطلوب آن که برای همچین کانفیگی مناسب نیست تولیدش را متوقف کرده باشند این هم خوب معضلی است
ممنون
منتظر نظراتتون هستم
خدانگهدار

H@mid-Vista
28-07-2009, 18:13
شما در چند جا تاپيك مي سازين؟

در تاپيك ايسر 5738 هم همينو گفتين. باز هم جواب بدم؟

خوب كلي سئوال و افترا رو بايد پاسخ بدم

بين رم 667 و 1066 به اندازه تهران و اصفهان فاصله هست!
رم 1066 ايسر خيلي روي كارايي موثره باور نمي كنين دو نوت بوك را در حال كار ببينين.

گرافيك ايسر 5738 جي 512 مگ ديديكيتد مموري داره و تا 1500 مگ هم مي تونه شير كنه
شير كردن رم كه قابليتي نيست كه چيپست نتونه اجرا كنه

گرافيگ اي تي اي معمولا با سي پي يوهاي اي ام دي بهتر كار مي كنه و در رده بندي هم پايينتر از جي فورس ايسر هست.

حرف مي زنن ديگه جلوي دهن مردم رو نميشه گرفت. البته تا قبل سري اسپاير جديد كه شامي 5738 و 4736 و چند مدل 13 اينچي كه تو ايران نيست واقعا كيفيت ايسر خوب نبود. اما الان با خيال راحت خريد كنين.
دكمه ها جم كنه؟ دكمه در واقع از نزديك ببينين هم به كيفيت ساختش پي مي برين هم مشكل در فراخواني نرم افزاري كاركردش نيست.

مشكل حرارت در مورد همه نوت بوكها هست. به خصوص نوت بوكهاي كه باس كلي سرعت بيشتري دارن. نوت بوك 1066 گرمتر كار مي كنه تا 667 مگاهرتز. البته اين حرارت خطري براي نوت بوك نداره و براي كار در اين دما طراحي شدن.

مدلهاي جي و زدجي تا 8 گيگ و مدل زد تا 4 گيگ رم ساپورت مي كنن اون هم رم 1066 نه 667!!!!

با توجه به فروش خيلي خوب مدل جي مدتي ناياب شده ولي به زودي مشكل حل خواهد شد چون نمايندگيها براي آمار سفارش رو دارن و مدل زد هم كه تا حالا بيشتر از 9 ميليون فروش جهاني داشته كه كم نيست.

شما كل اين تاپيك رو بگرد غير از من خيليها اين نوت بوك را دارن و خيلي هم راضي هستن.

برادارانه بهت مي گم اگه برند دوست داري برو دل بگير. اما اگه كارايي مي خواهي برو مدل جي رو بگير.
سازگار اغلب قطعات اين نوت بوكها رو داره ولي اگه نباشه بايد صبر كنين تا بخرن و تعمير كنن. البته برگشتي تعميري ايسر خيلي بالا نيست و كم هت. سازگار 1000 نوع محصول رو گارانتي كرده و مطمئن باش اگه خوب نبود گارانتي نمي كردن.

مدل جي اتفاقا موفق ترين مدل 5738 هست اما سود سرشاري براي ايسر نداره خداييش با اين كانفيگ مگه چقدر سود داره.

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اين هم راهنماي مدل جي از خود ايسر هست. دوست داري بگير مطالعه كن تا ايمان بياري.
البته يك سري مدل 13 اينچ هم ايسر داره كه تو ايران نيومده و سي پي يو خفن داره با 6 مگ كچ
اميدوارم اونها هم بياد ايران چون كاركرد خيلي خوبي بايد داشته باشن.