PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از مهر ماه مخابرات ADSL مي‌دهد!

hamidras
26-07-2009, 15:11
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران گفت: این شرکت از مهر ماه سال جاری به طور مستقیم شروع به واگذاری خدمات اینترنت پر سرعت (ADSL) می‌کند.

محمد روح اللهی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: شرکت مخابرات استان تهران سفارش خرید 80 هزار پورت پرسرعت را داده است و تا شهریور ماه امسال تجهیزات مورد نیاز آن دریافت خواهد شد. وی افزود: شرکت مخابرات تاکنون برای ارایه اینترنت پرسرعت ADSL به طور مستقیم ممنوعیت داشته اما از امسال این ممنوعیت برداشته شده است.

روح اللهی با بیان اینکه برنامه شرکت مخابرات استان تهران راه‌اندازی یک میلیون پورت پرسرعت در سال 1388 است، افزود: تاکنون فقط اعتبار 80 هزار پورت تامین شده است و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، شرکت مخابرات توان راه‌اندازی یک میلیون پورت را دارد.

وی در مورد منابع تامین تجهیزات اظهار داشت: شرکت مخابرات اجازه خرید خارجی ندارد و نیازهای خود را از شرکت‌های داخلی تامین می‌کند اما شرکت‌های داخلی برخی تجهیزات را از شرکت‌های خارجی خریداری می‌کنند. به گفته روح‌اللهی، در حال حاضر 11 شرکت ارایه دهنده اینترنت پرسرعت (pap) در زمینه ارایه خدمات ADSL فعال هستند.

گفتنی است، واژه ADSL معرف نوعی ارتباط اینترنتی پرسرعت است که امکان استفاده هم زمان از اینترنت و تلفن را فراهم می‌کند. روزانه هزاران نفر در جهان به استفاده از این فناوری روی می‌آورند و آن را جایگزین سایر روش‌های ارتباطی می‌کنند. این روش ارتباطی با وجود اینکه برای اتصال به اینترنت از سیم تلفن استفاده می‌کند، به خاطر ویژگی‌های فنی خاص خود، هرگز خط تلفن اشغال نمی‌شود و استفاده همزمان از اینترنت و تلفن را برای کاربر امکانپذیر می‌سازد.

سرعت بالا ( تا 40 برابر ارتباط Dial-up )، عدم نیاز به سیم کشی مجدد و اتصال 24 ساعته به اینترنت از سایر ویژگی‌های این روش ارتباطی است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خصوصی سازی به سبک.....

momkhbpsp
26-07-2009, 15:44
همش زرت و پرت الکیه
حالا حالا ها این isp ها باید شیره ی مردم رو بگیرن با این سرویساشون

Alamate Soal
26-07-2009, 15:47
واقعا كه !

عوض اينكه امكانات رو در اختيار شركت هاي خصوصي بزارن تا اشتغال و رقابت افزايش پيدا كنه دارن مخابرات رو گسترش ميدن‌‌ !

بنظر من اين خطوط ADSL مخابرات بايد خيلي مشكوك باشن !

mf.designing
26-07-2009, 15:51
اينترنت ايران از هر لحاضي ركورد دار هست ! : كمترين سرعت اينترنت رو داره - بيشترين بهاي اينترنت رو داره !!
مقايسه كنيد : ADSL 16MB در امارتي كه ما پسند نميكنيم !! ماهيانه 120 دلار مازيمم هست و در ايران ADSL 512KB كه البته 512 هم نميشه و نصف وقت قطع هست و وقتي مشكلي اجتماعي ســياسي تو مملكت پيش مياد قطع هست حدودا به طور مينيمم ماهيانه 150 تومن !! حدود 32 برابر !!! واقعا متاسفم

mstf666
26-07-2009, 15:52
میخوان خودشون سرویس بدن تا همه چیز رو بدون واسطه زیر نظر داشته باشن....
همون سیمکارت دولتی گرفتیم برای هفت پشتمون کافیه...

h_starboy
26-07-2009, 15:58
میخوان خودشون سرویس بدن تا همه چیز رو بدون واسطه زیر نظر داشته باشن....
همون سیمکارت دولتی گرفتیم برای هفت پشتمون کافیه...

دقیقا نظر من هم همینه .
گل گفتی

amin khan
26-07-2009, 16:05
شرکت مخابرات اجازه خرید خارجی ندارد و نیازهای خود را از شرکت‌های داخلی تامین می‌کند اما شرکت‌های داخلی برخی تجهیزات را از شرکت‌های خارجی خریداری می‌کنند.
این دیگه چه حرکتیه؟!!!!....

The Joker
26-07-2009, 16:09
بابا موقعی که برای ما تصمیم می گیرن که چه سایتی باز باشه چه سایتی بسته ! چه توقعی میشه ازشون داشت !؟

Hossein Adeli
26-07-2009, 16:18
خدا به خیر بگذرونه!
اگه اینا خودشون بخوان سرویس بدن نصف سایتها رو همون اول هیتلر خواهند کرد فقط چند تا سایت مثل فارس و کیهان باقی خواهد موند

mr6768
26-07-2009, 23:16
بار الهی عاقبت این مملکت را ختم بخیر و تکلیف فیلرنت این کشور را معلوم بفرما ...

الهــــــــــــــــــــــ ــــــــــی آمیــــــــــــــــــــــ ــــــــــــن

symk
27-07-2009, 07:10
خوب من الان یه چیزی به ذهنم اومد . فکر میکنم باید بریم به مرکز ترک اینترنت . خودمون ترک کنیم بهتره تا اینکه از ندادن سرویس تو این مملکت نتونیم از اینترنت استفاده کنیم و مجبور بشیم ترک کنیم . واقعا آدم شرمش میاد بگه دارم یا اینترنت کار میکنم . یه نگاه به خودمون بیاندازیم ببینیم وافعا داریم از اینترنت استفاده میکنیم ؟؟؟ هر حا میری فیلتر ، تازه جایی هم که میره پیغام تحریم ایران رو میده و اجازه استفاده نمیده . دلمون به یکی 2 تا فیلتر شکن خوشه اونم دیدیم که تو این چند هفته چقدر راحت غیر قابل استفاده شدند .

sinasalar2007
27-07-2009, 09:55
عزیزان این کارها در راستای خصوصی سازی و تحقق اصل 44 قانون اساسی انجام میشه:31::27:

@R3Z
27-07-2009, 10:22
فک کنم تا آخر سال 89 90 درصد کاربران اینترنت که نظارت مستقیم مخابرات شریف روشونه در زیر شکنجه کشته خواهند شد...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باور کنید بعید نیست!!

taghi_ramzi
27-07-2009, 11:36
دوستان جسارتا غرغر نکنید
این کار مخابرات دقیقا به نفع یوزره
چون تا جایی که من خبر دارم مخابرات پایینترین قیمت ممکنه رو خواهد داد
من با یکی از مسئولای مخابرات شهر خودمون که صحبت میکردم گفتش به شدت از دست آی اس پی ها ناراضی هستن
میگفت ما چندین باری که قیمتها رو پایین آوردیم شرکتها اصلا توجهی نمیکنن و فقط برای منظور رقابت قیمتها گهگاه میاد پایین
و اگه ما اینترنت ارائه کنیم از همه شرکتها پایینتر خواهد بود.

SuffEr
27-07-2009, 11:51
همین که نون این isp های مفت خورو آجر کنن من راضیم . ضمنا این اشتباهه که فکر کنیم هیتلر بیشتر میشه چون همین هیتلر هم از طرف مخابرات ابلاغ میشه و دقیقا همونیه که مخابرات میگه و مخابرات هم از جای دیگه بهش ابلاغ میشه و جای دیگه هم از جای دیگه بهش ابلاغ میشه ............ . پس در کل مطلب خیلی شاهد تغییرنخواهیم بود بجز اینکه احتمالا پول کمتری پرداخت می کنیم .

MJHamed
27-07-2009, 12:02
احتمالاً وقتی راه بیفته پیش خودشون میگن که واسه ما که صرف نمیکنه سرعتی مثل صبانت یا شاتل بدیم پس سرعت اون شرکت ها رو هم مجبورشون میکنن کم کنن تا فضا قشنگ رقابتی بشه!
درست مثل قضایایی که همراه اول سر ایرانسل آورد.

gmuosavi
27-07-2009, 16:05
دوستان جسارتا غرغر نکنید
این کار مخابرات دقیقا به نفع یوزره
چون تا جایی که من خبر دارم مخابرات پایینترین قیمت ممکنه رو خواهد داد
من با یکی از مسئولای مخابرات شهر خودمون که صحبت میکردم گفتش به شدت از دست آی اس پی ها ناراضی هستن
میگفت ما چندین باری که قیمتها رو پایین آوردیم شرکتها اصلا توجهی نمیکنن و فقط برای منظور رقابت قیمتها گهگاه میاد پایین
و اگه ما اینترنت ارائه کنیم از همه شرکتها پایینتر خواهد بود.

شماها چقدر ساده تشریف دارین
آخه از کی تا حالا مسئولین { ________________________ } کردند؟!

پایین ترین قیمت ممکن؟!
اگه قیمتش هم پایینتر باشه ، کیفیتش هم پایینتره
فیـلترینگش هم بالاتره
یوزرها هم بیشتر کنترل میشند
در نتیجه؟...

کی میگه قیمت ها رو پایین آوردند؟
به ای اس پی ها گفتند هزینه راه اندازی نگیرید
آی اس پی ها هم گفتند خوب شما از ما نگیرین تا ما هم از مشتری نگیریم ! :31:

taghi_ramzi
27-07-2009, 16:09
مخابرات از آی اس پی هزینه راه اندازی مشترک رو میگیره ؟

gmuosavi
27-07-2009, 16:20
مخابرات از آی اس پی هزینه راه اندازی مشترک رو میگیره ؟

بله
فکر کنم 15000 برای هر مشترک بگیره ( شک دارم )

satttanism
27-07-2009, 16:28
بله
فکر کنم 15000 برای هر مشترک بگیره ( شک دارم )
خود isp از مشترک میگره مثلا از من 10000 تومن دفعه اول گرفتن

gmuosavi
27-07-2009, 16:31
خود isp از مشترک میگره مثلا از من 10000 تومن دفعه اول گرفتن

ولی من هم با مخابرات صحبت کردم هم با isp هم با یکی از فروشندگان
تائید کردند که مخابرات برای هر مشترک پولش رو میگیره

satttanism
27-07-2009, 16:35
ولی من هم با مخابرات صحبت کردم هم با isp هم با یکی از فروشندگان
تائید کردند که مخابرات برای هر مشترک پولش رو میگیره
خوب درسته دیگه isp از مشترک میگیره میده مخابرات

wolfman_741
27-07-2009, 16:41
یه هزینه هم برای کسایی که ADSL گرفتن رو قبض میاد که هر ماه 3000 تومانه و چون قبض 2 ماه یک بار میاد میشه 6000 تومان.
ولی میگن خیلی وقته تصویب شده که 1500 بگیرن درسته؟؟؟
اگه درسته پس چرا 6000 میاد روی قبض؟؟؟

Bs_panzer
27-07-2009, 16:54
وزیر ارتبطات گفته بود که اینترنت پر سرعت باعث فساد میشه حالا خودش داره عامل پخش کنندش میشه :دی

mehdi_360
27-07-2009, 17:07
یعنی چی رو قبض میاد؟
من دارم ماهی 3000 تومن هم جدا میدم برای مخابرات!!

taghi_ramzi
27-07-2009, 17:30
اصلا همچین چیزایی نیست
مخابرات فقط 3000 تومن بابت هزینه ی رانژه شدن ،اونم نه روی قبض ، فقط از آی اس پی ( و آی اس پی هم از مشتری) میگیره
بند ویت هم که قیمتهاش کاملا مشخصه تو سایت مخابرات هم هست.
پول نصب هم کاملا میره جیب isp
هر کس هم چیزی به غیر از این بگه دروغه.

max!mus
27-07-2009, 18:06
دوستان يه سوال!
با اين كار ارزون تر ميشه يا گرونتر اين adsl!

bersam
27-07-2009, 18:25
اصلا همچین چیزایی نیست
مخابرات فقط 3000 تومن بابت هزینه ی رانژه شدن ،اونم نه روی قبض ، فقط از آی اس پی ( و آی اس پی هم از مشتری) میگیره
بند ویت هم که قیمتهاش کاملا مشخصه تو سایت مخابرات هم هست.
پول نصب هم کاملا میره جیب isp
]:
والله تا ياد داشتم ISP ده تومن برا رانزه از ما ميكرفت ! ديكه هزينه ي نصب و اينا هم نداشت بقيش رو نمي دونم ...

Ali_vdo
27-07-2009, 18:37
من از لایزر که گرفته بودم مودم رو خودم نصب کردم یه قرون هم پول نصب ندادم
مدارکش هم موجوده ( ولی باید بگردم پیداشون کنم )
اینا همش چاپیدن ملته ...
راستی مگه مخابرات همین الانم ADSL نمیده ؟ من چند نفرو میشناسم که گرفتن ...
( من تو اون دنیا از یک کیلوبیت هم نمی گذرم ، تو این دنیا که دستم به جایی بند نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

neopersia
27-07-2009, 19:11
میخوان همین یه ذره شرکت خصوصی هم که هست دولتیش کنن؟ نه بابا این حرفا رو باور نکنید کسی نمیتونه همچین کاری بکنه. یعنی اگر بکنه خیلی احمقه!
کیفیت بالا و قیمت پایین چیزیه که فقط توی رقابت بین شرکتای خصوصی به دست میاد. اگر اینم دولتی بشه یه گندی میشه که بعداً بخوان جمعش کنن هفت هشت سال طول میکشه!

fouad-pes
27-07-2009, 19:21
میخوان همین یه ذره شرکت خصوصی هم که هست دولتیش کنن؟ نه بابا این حرفا رو باور نکنید کسی نمیتونه همچین کاری بکنه. یعنی اگر بکنه خیلی احمقه!
کیفیت بالا و قیمت پایین چیزیه که فقط توی رقابت بین شرکتای خصوصی به دست میاد. اگر اینم دولتی بشه یه گندی میشه که بعداً بخوان جمعش کنن هفت هشت سال طول میکشه!

بابا این قدر خصوصی خصوصی نکنید!!:18:
همین شرکتهای خصوصی دارن پدر ملتو در میارن!!

Ali_vdo
27-07-2009, 19:26
در این مورد دقیقا برعکسه !
اگه پهنای باند رو مستقیم به این شرکت ها میدادن الان وضعمون این نبود
الانم هرکسی از مخابرات گرفته راضی نیست ( پینگ بالا - --- بودن کانکشن - پیشتیبانی درحد 0 و... )

V A H í D
27-07-2009, 19:39
مخابرات برای دایال اپ بیشتر می صرفه ! پس سرعتو یه جوری می کنه دیگه همه برگردن دایال اپ !! :دي

neopersia
27-07-2009, 19:43

اگر الان شرکتای خصوصی شما رو اذیت میکنن دلیلش اینه که بازارشون هنوز اشباع نشده که رقابت جدی بینشون پیش بیاد. ما اینا این رقابت رو توی دایال آپ تجربه کردیم طوری که رسماً ظرف یکی دو سال که تعداد ISP های ما تعدادشون از یکی شد 3 تا قیمت اینترنتشون از ساعتی 400 یا 600 تومن که اول بود الان رسیده به ساعتی 25 تومن! اون موقع که یک شرکت بود سرعت واقعیش فکر نمیکنم بیشتر از 12 تا 16 کیلوبایت در ساعت بود در حالی که روی کارتاش مینوشت 56 ولی الان سرعت همشون برای دایال آپ قابل قبول شده.
من فقط منتظرم تا رقابتشون توی ADSL هم شروع بشه (چون اینجا تازه اومده) تا قیمتای اونم بشکنه!

zahedy2006
27-07-2009, 20:21
اون سه هزار تومن هزينه اينترنت هوشمند هست نه ADSL كه شما استفاده كنيد يا نكنيد رو قبض مياد ولي مي تونيد درخواست بدهيد اونرو حذف كنند.

J U N I P E R
27-07-2009, 20:25
تا اونجا که من اطلاع دارم مخابرات الان هم توی بعضی مراکز که فیبر نوری شده، داره سرویس میده.
یکی ازدوستانم میگه از مخابرات سرویس گرفته، 128 نامحدود ماهیانه 20 تومن. با 15 تومن هزینه راه اندازی.
اوضای اینترنت ایران هم وخیم تر از این حرفاس که با پاس کاری بین isp خصوصی و دولتی و از این حرفا دردی دوا بشه!

satttanism
27-07-2009, 23:37

ايشون خود ميتي كمان هستن ! تعظيم كنيد !!! :27:

دوستان احترام همدیگر رو نگه دارید
هرکسی با یه نوعش برخورد داشته و نظری داره
پس بحث رو به حاشیه و جنجال نکشونید
البته باید بگم که تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مجزا در انجمن اینترنت و شبکه وجود داره که اونجا میتونید به نتایج بهتری برسید

bersam
27-07-2009, 23:40
دوستان احترام همدیگر رو نگه دارید
هرکسی با یه نوعش برخورد داشته و نظری داره
پس بحث رو به حاشیه و جنجال نکشونید
البته باید بگم که تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مجزا در انجمن اینترنت و شبکه وجود داره که اونجا میتونید به نتایج بهتری برسید
صحبت ايشون يكم مورد داشت ... من هم قصد توهين نداشتم !:46:
به هر حال . بست قبليم ويرايش شد ..:10:

mohamad_beauty
28-07-2009, 02:35
تمام این بازیا سر صلاح و مصلحت هست که خسروان دانند!

بردیا
29-07-2009, 13:33

ادبیات آشنایی هستش

من ماهی 3تومن آبونمان رو به شرکت میدم شرکت هم به مخابرات میده
درباره آسیاتک اینجوریه،هزینه آبونمان به جایی اینکه روی قبض بیاد رو مشتری توی صورت حساب هر ماهش پرداخت میکنه به خود شرکت بعد شرکت به مخابرات میده

nafe-bandar
29-07-2009, 14:44
اینو که پهنا ها چند صد درصد بیشتر می شه تو تلویزیون گفت ولی فکر نکنم عملی بشه!
حالا اگه هم بشه اول با 1 ماه تاخیر طهران وصل می کنن
بعد از 1 ماه به علت کمی بودجه قطع می کننش
دوباره 1 ماه بعد وصل می شه
بعد از 1 ماه اصفهان و فارس وصل میکنن
بعد مصاحبه می دن که با آخرین سرعت داریم پیش می بریم کارارو :31:
انشاله یک سال بعد شاید مراکز استان ها این سرویس رو بگیرن

(می بینین چقدر اصالت خاکی بودنم رو حفظ می کنم؟ : دی)

wichidika
01-08-2009, 22:46
بالاخره انحصار اين 9 تا شركت pap كه adsl را قبضه كرده اند يك روز بايد شكسته بشه.
تازه خود شركت مخابرات هم كم كم يك شركت خصوصي مي شود رقابت بين دولتي وخصوصي نيست.

Benygh
01-08-2009, 23:42
امیدوارم این مخابرات با ورودش به این عرصه یک کاری کنه ! البته احتمالش کمه ! بیاد بدتر میشه وضع !

.SA33D.
02-08-2009, 00:17
مخابرات !!! ADSL !!!؟ :دی

sezar & sanaz
02-08-2009, 07:18
من که چشمام آب نمی خوره !؟‍‍‍‍‍.................

zahedy2006
02-08-2009, 09:41
به طرز عجيبي سرعت اينترنت من از 3 شب پيش نزديك 4 برابر شده!!!

من ADSL از شاتل دارم و با سرعت 128 كه رو 18 الي19 ريسيو دارم
از سه شب پيش ناگهاني ديدم داره روي 70 به بالا دانلود مي كنه!!!

فكر كنم يه خبرايي هست. مخابرات هم مي خواهد ايجاد رقابت بكنه!

كسي اين موضوع براش پيش نيومده - مخصوصا آسياتك - ي ها

DJ POLESTAR
02-08-2009, 10:08
نمردیم و اینترنت دولتی رو هم دیدیم!
به این میگن پیشرفت!
مخابرات میخواد ADSL بده؟ مخابرات که رو همین تلفن ثابت هاش مونده چجوری میآد ADSL بده؟؟؟:38::37:

The Black Dahlia
02-08-2009, 11:24
ببینم عمو فقط برای تهران؟

Ali_vdo
02-08-2009, 11:38
به طرز عجيبي سرعت اينترنت من از 3 شب پيش نزديك 4 برابر شده!!!

من ADSL از شاتل دارم و با سرعت 128 كه رو 18 الي19 ريسيو دارم
از سه شب پيش ناگهاني ديدم داره روي 70 به بالا دانلود مي كنه!!!

فكر كنم يه خبرايي هست. مخابرات هم مي خواهد ايجاد رقابت بكنه!

كسي اين موضوع براش پيش نيومده - مخصوصا آسياتك - ي ها
زیاد عجیب نیست !
تو تاپیک شاتل اغلب بچه هایی که eco128 دارن شدن 512 !
خود شاتل از قصد اینکارو کرده ! میگه میخوایم یه چیزیو تست کنیم :21:
من که art1 دارم و شامل من نمیشه
فقط حواست باشه چیز ناجور ( 30ا30 ) دانلود نکنی که امکان داره زیر نظر بگیرنت

نمردیم و اینترنت دولتی رو هم دیدیم!
به این میگن پیشرفت!
مخابرات میخواد ADSL بده؟ مخابرات که رو همین تلفن ثابت هاش مونده چجوری میآد ADSL بده؟؟؟:38::37:
مخابرات قبلا گفته بود جاهایی که ساپرت نمیشن رو سرویس میدیم ( فیبر )
الانم هم رو فیبر داره میده اما مشکلات داره
این باعث مشه pap ها ورشکست بشن ! ( حقشونه ! زودتر ورشکست بشن :27: )
شاید باعث بشه بعد از مدتها ADSL ارزون بشه ولی نامردی نمی کنن کیفیت هم پایین میاد همینطور که الانم حجم ها داره آب میره ! مثلا 3ماه 5 گیگ !!! آخه 5گیگ به کجا میرسه ؟ اونم سه ماه
( البته وقتی سرعت و قیمت و... دست وزارت ارتباطات نباشه چه انتظاری میشه داشت :13:)

iman_s
02-08-2009, 23:42
به جای اینکارها بیاد منطقه ما رو از فیبر در بیاره که بتونیم ADSL بگیریم.مثلا خواستند منطقه ما رو توسعه بدند.2 هفته قطع بود(رکوردش باید تو گینس ثبت بشه) بعد فیبرش کردند و ADSL پرید و شماره مون هم عوض شد و امتیازاتی که از اینترنت هوشمند گرفته بودم پشم شد.

مخابرات قبلا گفته بود جاهایی که ساپرت نمیشن رو سرویس میدیم ( فیبر )
الانم هم رو فیبر داره میده اما مشکلات داره
امیدوارم اینکار رو زودتر بکنند.مردیم از بس واسه دانلود رفتیم کافی نت.

راستی اینم میدونید که ADSL سرعت 64 هم داره :دی میاد میگه به همه ADSL میدیم ولی نمیگه با چه سرعت و محدودیت و ترافیکی.

sezar & sanaz
03-08-2009, 07:37
من فکر می کنم که آخرای اعتبار ش بوده واسه ی همین ییهو زیاد کردن