PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد رندر در مکس

--sorur--
25-07-2009, 02:10
سلام
دوتا سوال در مکس
1- من برای رندر کارم دچار مشکل شدم،یعنی چند دقیقه بعد از فرمان رندر این پیغام میاد:
there isn't enough memory for the ray traceer to build it's acceleration data structures.the render is aborted
باید چی کار کنم؟؟؟:sad:
مکسم 9 و از هیچ پلاگین ام استفاده نکردم.

2- لطفا نحوه ی رندر به صورت فیلم رو هم توصیح بدید.
.
اگر مشکل از توانایی کامپیوتر باشه،می شه کار رو داد بیرون رندر بگیرن؟؟کسی قبول می کنه؟؟

SSS_HHH_OOO
25-07-2009, 16:57
خوب من فکر میکنم صحنه رندر شما سنگینه
از منتال ری استفاده میکنی یا دیفالت خود مکس؟؟؟

اگه منتال ری هستی
میتونی تنظیماتی انجام بدی که صحنه های سنگین رو بدون کم آوردن رم رندر کنه
اگه منتال هست بگو تا تنظیماتش رو بگم

نحوه رندر به صورت فیلم هم اگه میخوای یه سره یه avi بیاد بیرون اول تو تنظیمات رندر تو تب command رنج فریم هایی که قراره رندر بشه رو انتخاب کن بعد برو پایین تر تو بخش render output روی دکمه files کلیک کن و یه جا با فرمت avi یا mov سیو کن کارو
بعد که رندر کنی به صورت فیلم ذخیره میشه

--sorur--
25-07-2009, 19:20
سلام
کارم با دیفالت مکسه ،خیلی منتال ری بلد نیستم.
اگه پلاگین rpc و آبجکت هاشو برای کم حجم شدن کار بگیریم،آموزش خاصی می خواد؟؟

لطفا اون روش با منتال ری رو هم بگید،تلاشم رو بکنم،ممنون

SSS_HHH_OOO
26-07-2009, 07:40
سلام
خوب بله تاثیر خیلی زیادی داره
آموزشی هم نداره
یه پلاگین ساده است و فقط شما تصاویر رو میچینید تو کار راحته

در مورد منتال ری هم اگر شما بخواید صحنه های سنگین رندر کنید باید به تب processing برید و تیک use placeholder رو بزنید
این کار باعث میشه فقط آبجکتایی که همونلحظه باکت رندر روشون هست رندر بشن و فضای مموری اشغال نشه

در ضمن شما میتونید با استفاده از پ.ر.و.ک.س.ی منتال ری که از مکس 2008 به بعد اضافه شده آبجکتای شبیه به هم رو یکی کنید و رندر کنید و صحنه خیلی سبکی داشته باشین

Borhan72
26-07-2009, 12:04
دوست عزيز اون چيزای لازم رو كه شهاب جان گفت...
اگر بخوای كاراتو بدی جایی برات رندر كنه...
يه سر به render.ir بزن

--sorur--
27-07-2009, 21:15
ممنون،پی آر سی گرفتم و کلی پلاگین دیگه
دارم باهاشون ور می رم شاید کارم راه بیفته،ولی فکک کنم مکسم یه چیزیش شده چون با ریتریس و شیشه مشکل داره جدیدا!!! تمام صحنه رو بدون اینها توی یه زمان معقول رندر می گیره ولی تا یه قسمتی از شیشه با ری تریس توی رندر میاد پیغام میده و مکس رو می بنده!!!!!
در هر صورت ممنون آقا شهاب
آقا برهان از شمام ممنون ولی من حدو دا 10-12 تا رندر می خوام،با این قیمتایه این سایته یحتمل باید کلیه ام رو بفروشم!!!!!!!:دی