PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز 64 بیت

3dlove
23-07-2009, 15:43
سلام
خوبید :11:
میخواستم بدونم ویندوز 64 بیت تا چند گیگ رمرو میتونه ساپورت کنه ؟؟؟؟؟
ممنون :40:

Masоud
23-07-2009, 17:00
سلام

این ویندوز بین 3 تا 6 گیگ رم را ساپورت میکند.

موفق باشید :40:

*Batman*
24-07-2009, 15:28
بازم بیشتر. 128 گیگابایت.

3dlove
25-07-2009, 10:28
بازم بیشتر. 128 گیگابایت.
سلام
ممنون رفیق
اینی که گفتی یعنی چی ؟ یعنی تا 128 گیگ میتونه ساپورت کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه چیز دیگه من کار گرافیک میکنم ( 3d max ) الانم ویندوز 7 رو سیستمم نصبه با 8 گیگ رم اما بازم رو خیلی از فایلها ارور MEMORY ALLOCATION میده به نظر شما میتونه ماله رم افزار یاشه ؟؟؟

saeed.izadi1989
25-07-2009, 12:22
سلام دوست عزیز
در رابطه با قدرن سیستمت باید بگم برای کارای گرافیکی مخصوصا 3DMAX خیلی خیلی مناسبه بعید میدونم این ارور برای رم باشه
به احتمال وجود داره که ابن ارور برای page file و یا حتی cache CPU باشه
مینونی از دو آدرس زیر عکس بگیری و آپلود کنی ؟ البته درهنگام کار باشه
1-در RUN عبارت dxdiag رو بزن و از صفحه اول system یه عکس بگیر و بذار
2-در start بر روی help and support کلیک کن بعد در پنجره باز شده گزینه system information را بزن بعد در پنچره جدید از دو گزینه processor و RAM عکس بگیر
3-روی my computer راست کلیک کن و گزینه properties را بزن بعد گزینه system protection زابزن به تب advanced برو و در باکس performnace گزینه setting روبزنو به تب advanced برو و در قسمت virtual memory گزینه change رو بزن و عکس بگیر
4-درهنگام کار با سیستم از تب performance task manager یه عکس بگیر
این عکس هارو با با نرم افزار snipping tool ویندوز بگیری بهتره

*Batman*
25-07-2009, 12:38
سلام
ممنون رفیق
اینی که گفتی یعنی چی ؟ یعنی تا 128 گیگ میتونه ساپورت کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه چیز دیگه من کار گرافیک میکنم ( 3d max ) الانم ویندوز 7 رو سیستمم نصبه با 8 گیگ رم اما بازم رو خیلی از فایلها ارور MEMORY ALLOCATION میده به نظر شما میتونه ماله رم افزار یاشه ؟؟؟

سلام به شما

بله .ویندوزهای 64 بیتی تا 128 گیگابایت حافظه فیزیکی را پشتیبانی میکنن.البته معماری پردازنده و مسائل مربوط به درایورها میتونن روی این مقدار تاثیرگذار باشن.
تو لینک زیر مایکروسافت محدودیت حافظه را برای سیستم عاملهای مختلف تعیین کرده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا توجه به اینکه شما 8 گیگابایت RAM دارید بهتره از یک ویندوز 64 بیتی استفاده کنید تا از تمام حافظه استفاده بشه.

3dlove
25-07-2009, 19:46
ممنون بتمن خان :31: ببخشید اسم شریفتون رو بلد نبودم :46:
آره همینطوره .
راستی اینم مشخصات سی پی یو من :

intel core 2 qouad 9400 6m l2 cach

سلام دوست عزیز
در رابطه با قدرن سیستمت باید بگم برای کارای گرافیکی مخصوصا 3DMAX خیلی خیلی مناسبه بعید میدونم این ارور برای رم باشه
به احتمال وجود داره که ابن ارور برای page file و یا حتی cache CPU باشه
مینونی از دو آدرس زیر عکس بگیری و آپلود کنی ؟ البته درهنگام کار باشه
1-در RUN عبارت dxdiag رو بزن و از صفحه اول system یه عکس بگیر و بذار
2-در start بر روی help and support کلیک کن بعد در پنجره باز شده گزینه system information را بزن بعد در پنچره جدید از دو گزینه processor و RAM عکس بگیر
3-روی my computer راست کلیک کن و گزینه properties را بزن بعد گزینه system protection زابزن به تب advanced برو و در باکس performnace گزینه setting روبزنو به تب advanced برو و در قسمت virtual memory گزینه change رو بزن و عکس بگیر
4-درهنگام کار با سیستم از تب performance task manager یه عکس بگیر
این عکس هارو با با نرم افزار snipping tool ویندوز بگیری بهتره

ممنون سعید جان خیلی تو زحمت افتادین :11::11::11:
اینم عکسایی که گفتین .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

الان ویندوز 7 رو سیستم نصبه واسه همین نتونستم گزینه دوم رو پیدا کنم .:41:
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:

saeed.izadi1989
26-07-2009, 00:28
سلام مجدد رامین جان
راستش شما گفتید رم شما 8 گیگ عست منهرچهنگاه کردم دیدیک که رم شما تقریبا 3 گیگ هست این خودش میتونه یک کم مشکل ساز بشه
در رابطه با page file فکر کنم از این طریقق بشه مشکل رو حل کرد
همونطور که خودتم می بینی paging file allocating سیستم تو روی اتوماتیک هست و احتمالا ویندوز در حین برنامه نمیتونه به اندازه کافی حافظه به این ختصاص بده و احتمالا ارور میده
برای بررسی این مشکل از این طریق ما میتونیم paging file allocating رو به صورت manual بر روی ماکزیمم و یا حتی recommended بذاریم احتمالا مشکلت حل میشه
برای این کار بر روی پنجره اولی که برام فزستادی تیکگزینه اول رو بردار تا بتونیم به طور دستی تنظیم کنیم
وقتی تیک رو برداشتی درایوی رو که برنامه مورد نظر روش نصبه از باکس زیر انتخاب کن که احتمالا درایو سی بایئ باشه
بعدش روی گزینه custom size کلیک کن و در باکس initial size مقدار کم مثل 64 MB رو وارد کن و در قسمت maximum size ئقدار 5000MB رو بزن یا چیزی در این حدود سپس روی گزینه set کلیک کن شاید سیستمت ریست بشه
بعد برنامه رو اجرا کن ببین مشکل بازم وجود دارخ یا نه
اگر وحود داشت خبر بده بازم راح حل هست
اگر این روش جواب ندهد نتظیمات رو به حالت اولیه برگردون
موفق باشی