PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Help : عوض کردن آیکون 1 فایل با فایل دیگر!

BILLY_Mgs
22-07-2009, 00:21
سلام به همه . اوچیکه شما امروز یه ایده به سرش زده و هر چی دنبال این موضوع گرفته و سرچ کرده به جواب درست حسابی نرسیده .
من میخوام آیکون فایل ام رو با آیکون فایلی دیگه عوض کنم.!
یعنی در واقع فایل من آیکن نداره و میخوام آیکن فایلی که کاربر با Open File Dialog انتخاب میکنه را بگیرم و به فایلم بدم .:20:
به نظر شما این کار امکان پذیر هست ؟ :41:
مثلا فایل من XX.exe بدون آیکن بشه : XX.exe با آیکن فایل TuneUp.exe
اگه هست کدی ؟ ایده ای ؟ راهنمایی ؟ خلاصه دستم به دامنتون !! :10:
مرسی ...:40:
راستی لطفا #C باشه!:11:

_H2_
22-07-2009, 09:37
سلام
اگر منظورتان قرار دادن یک ico.* مشخص برای exe خودتان است، کافی است Project->Properties بدهید و در فرمی که ظاهر میشود در قسمت Icon and manifest آیکون مورد نظر خود را برای exe برنامتان تایین کنید.

برای استخراج فایل ico.* سایر exe و dll ها میتوانید آنها پسوندها انها را به Dll تغییر دهید و روی VS رها کنید، در بخش icon میتوانید مورد مورد نظر را export کنید.

BILLY_Mgs
22-07-2009, 15:19
برنامه من خودش آیکن داره !!!!
ببینید برنامه من یه فایل .exe میسازه این فایل .exe که ساخته الان آیکن نداره و قسد من اینه که آیکنش با آیکنی که کاربر تو Open File Dialog انتخاب میکنه بشه .
در واقع میخوام مثل یه کامپایلر که .exe میسازه برنامه منم بسازه و آیکن ه فایلی که ساخته رو از آیکنی بگیره که کاربر انتخاب کرده
یه جوری آیکن ه فایله انتخابی رو استخراج کنه و آیکن فایل خودم رو تغییر بده .
مرسی

_H2_
22-07-2009, 16:16
سلام
برایب استخراج آیکون یک exe از تابع System.Drawing.Icon.ExtractAssociatedIcon استفاده کنید و آیکون را در مسیری از هارد ذخیره کنید.
برای تخصیص یک آیکون به فایل جدید مامپایل شده در کد خودتان به تاپیک زیر مراجعه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

BILLY_Mgs
22-07-2009, 23:54
بازم سلام آقای حاجی شریفی
لینکی که دادید رو خوندم ولی متاسفانه چیزی نفهمیدم چون VB بود فکر کنم . من فقط سی شارپ کار کردم :(
ولی متوجه شدم باید اول آیکن انتخابی رو از فایل .exe استخراج کنم تو هارد بعد آیکن فایل مورد نظر رو با آیکنی که تو هارده ادغام کنم .
خووب میرم یه سرچی کنم ببینم کدی برا این کار هست ؟!
اگه شما از این کد ها در اختیار دارید میشه به من راهنمایی کنین . مرسی ...

_H2_
23-07-2009, 22:20
سلام
یک سوال، اصلاً شما در برنامه تان چطور exe می سازید؟؟؟

اگر از CodeProvider استفاده میکنید، تبدیل شده #C پست 21 آن تاپیک چنین خواهد بود:
;"""parameters.CompilerOptions += @" /win32icon:""C:\file.ico

BILLY_Mgs
24-07-2009, 01:47
یه فایل .exe هست که طرف با open file dialog انتخاب میکنه . بایت هاشو میخونم و تو یه فایل text کپی میکنم و بایتی که هدف من هست رو بهش اضافه میکنم و تبدیل به .exe میکنم.. این میشه فایل .exe من . منتها این فایل .exe من آیکنش هم باید مثل آیکن فایل .exe ای بشه که طرف انتخاب کرده .
( برنامه من ویروس نیست و اون کاری که من میکنم فقط جهت برداشتن یه آپشن کوچولو ه ) میرم با کدی که دادید تست کنم .
مرسی .

_H2_
24-07-2009, 10:01
سلام
اگر شما exe را خودتان در کد خودتان نمیسازید و آن را از کاربر میگیرید، مطالبی که قبلاً بیان کردم بدرد شما نخواهد خورد و شما باید resource های exe را تغییر دهید که من در ضمینه این تغییر با کد تجربه ای ندارم.