PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل خاص در نصب ويندوز پك 3

رايانه
21-07-2009, 19:07
سلام.دوستان ؛ وقتي ويندوز را طبق معمول ؛ در درايو C نصب مي كنم ؛ بعد از پايان كار ؛ مشاهده ميكنم كه در تمام درايوها 2 پوشه با نام هاي System Volume Information و RECYCLER ايجاد شده است.در صورتي كه ويندوز را در درايو C نصب كرده ام .يكبار تمام درايوها را فرمت هم كردم ولي ظاهرا از بين نرفته اند. فكر مي كنم علت هنگ كردن سيستم هم از همين جا نشات گرفته باشد.چون چند وقتي ميشود كه سيستم بنده بدون دليل هنگ مي كند و هر راهي رفتم درست نشد.ممنون ميشم كه را هنمايي كنيد.با تشكر

Masоud
21-07-2009, 21:29
سلام

مشکل شما مربوط به این دو پوشه نمیشه

این پوشه ها زمانی دیده میشن که گزینه Hide Protected operating System Files در قسمت Folder Options تیک نخورده باشه.

در پوشه ی System Volume Information اطلاعات System Restore و... قرار میگیرن.

ممکنه ویروس ها این دو پوشه رو مورد حمله قرار دهند.

اینم توضیح انگلیسی :

What is Recycler folder?

The Recycler folder is used only on NTFS partitions and is referred to as a location where all the deleted files go after they have been deleted by the user. Now you may be wondering if it contains the deleted files then why we have the Recycle Bin.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

When a file is deleted it goes to the Recycle Bin but when the Recycle Bin is emptied, the files are stored in this Recycler folder. This is the reason why we can still restore the deleted data in the Windows.

Difference between Recycle Bin and Recycler

Recycle Bin stores the file that are deleted from the computer until it is emptied completely whereas the Recycler folder contains a Recycle Bin for each user that logs on to the computer. (MS article)

Recycled Folder

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

This is something different than the Recycler folder as Recycled is same as Recycle Bin. That is both Recycled and Recycle Bin are just two different names for the same memory location.

How to delete Recycler Folder

Recycler is a read only folder and that is why it gave error if you tried to delete it. To view the folder, go to Tools -> Folder Options -> View tab and uncheck the option of Hide Protected operating System Files.

Now just right click on the folder, go to Properties and unselect the option of Read Only. Now it can be deleted.

Recycler Virus

There has been identified a virus with the same name that is Recycler.exe which should not be confused with the Recycler folder

موفق باشید :40:

mehdi1368
21-07-2009, 21:32
سلام.دوستان ؛ وقتي ويندوز را طبق معمول ؛ در درايو C نصب مي كنم ؛ بعد از پايان كار ؛ مشاهده ميكنم كه در تمام درايوها 2 پوشه با نام هاي System Volume Information و RECYCLER ايجاد شده است.در صورتي كه ويندوز را در درايو C نصب كرده ام .يكبار تمام درايوها را فرمت هم كردم ولي ظاهرا از بين نرفته اند. فكر مي كنم علت هنگ كردن سيستم هم از همين جا نشات گرفته باشد.چون چند وقتي ميشود كه سيستم بنده بدون دليل هنگ مي كند و هر راهي رفتم درست نشد.ممنون ميشم كه را هنمايي كنيد.با تشكر
سلام
دوست عزیز پوشه System Volume Information در واقع بخشی از System Restore ، ابزاری برای برگرداندن وضعیت سیستم به حالتی قبل ، است .
System Volume Information مکانی است که ویندوز XP مراحل تغییرات سیستم برای بازگردانی (System Restore) و همچنین فایلهای مربوط به این اعمال را در این پوشه نگهداری می کند.
نکته :‌ بسیاری از ویروسهای کامپیوتری خود را در این پوشه مخفی می کنند و در صورتیکه شما سیستم خود را با استفاده از System Restore ‌ به مرحله ای فبل برگردانید این ویروسها مجددا باز می گردند . این یکی از دلایلی است که بعضی از کاربران گمان می کنند فولدر System Volume Information ، ویروس است و یا یا توسط ویروسها ایجاد شده است !
این پوشه ها ربطی به هنگ کردن سیستم ندارن!
احتمالا مشکل از سخت افزاره.....
موفق باشید.

mehdi1368
21-07-2009, 21:35
من از mvmmasoud عزیز معذرت میخوام شما ماشاالله زود به پستها جواب میدید من تازه در حال نوشتن بودم و وقتی پست رو فرستادم دیدم شما جواب دادید.