PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Chrome سریع‌ترین مرورگر اینترنتی جهان شناخته شد

satttanism
21-07-2009, 13:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

زماني که

موزيلا حدود دو هفته قبل نسخه جديد فايرفاکس را عرضه کرد، توسعه‌دهندگان اين نرم‌افزار خاطرنشان کردند که کاربران مرورگر سريع‌تري را در اختيار خواهند داشت و اين در حالي است که طي بررسي‌هاي کنوني مشخص شد Firefox 3.5 صفحات اينترنتي مشابه را نسبت به مرورگرهاي IE مايکروسافت و Safari اپل با سرعت بيشتري باز مي‌کند. با اين وجود، کارشناسان اعلام کرده‌اند که سرعت باز شدن اين صفحات در مرورگر Chrome گوگل همچنان دودهم ثانيه از فايرفاکس بيشتر است.
از بين 8 سايت مورد بررسي، مرورگر Chrome پنج سايت را سريع‌تر از ديگر مرورگرها باز کرده است و ميانگين باز شدن هر صفحه اينترنتي در آن 699/1 ثانيه اعلام شده است. در اين ميان، Firefox 3.5 با تفاوتي اندک در حال رقابت با Chrome بوده و ميانگين باز شدن هر يک از صفحات اينترنتي توسط آن 762/1 ثانيه اعلام شده است. در مطالعاتي که پيش‌تر انجام شده بود، Firefox 3.0.7 در بين چهار مرورگر مورد بررسي رتبه چهارم را از آن خود کرده بود.
مرورگرهاي Internet Explorer 8 و Safari 4 در جريان سرعت باز کردن صفحات اينترنتي در شرايط مشابهي به‌سر مي‌برند و ميانگين سرعت باز شدن هر يک از صفحات اينترنتي توسط آن‌ها 833/1 و 946/1 ثانيه است. در اين جريان مرورگر Opera 10 Beta در رتبه آخر ايستاده است و ميانگين زمان باز شدن هر صفحه اينترنتي در آن از نزديکترين رقيب حدود نيم ثانيه بيشتر است.

systemgroup.net

Pario
21-07-2009, 14:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Kingsley-Hughes
Adrian is a technology journalist and author who has devoted over a decade to helping users get the most from technology. He also runs a popular blog called The PC Doctor. See his full profile and disclosure of his industry affiliations

I’ve just loaded The release version of Firefox 3.5 onto my browser test bed in order to do some benchmarking. How does Mozilla’s latest browser compare to the rest?.

As usual I’m running two two tests:
SunSpider JavaScript benchmark
V8 Benchmark Suite

I expected Firefox 3.5 to be fast, but I didn’t expect it to beat Google Chrome, and I was right. It’s odd to think that it’s been nearly a year since the last major Firefox upgrade, but in that time the browser faces stiff competition from both Google Chrome and Apple’s Safari.

So, Firefox 3.5 now lags behind Chrome and Safari 4. That said, the browser is fast enough that you won’t really notice that it’s not the fastest!

فایل فلش لود نشد

Here, for completeness, are the ACID 3 results:

منبع اصلی که معمولا در سایتهای ایرانی ( در این مورد همکاران سیستم) گفته نمیشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خب دو تا سوال برام پیش اومده

1: این نتایج برای ما هم معتبره؟ با توجه به سرعت اینترنت ما و استفاده اپرا از cach و ...

2. آیا مرورگر کروم میتونه جایگزین فایرفاکس یا اپرا بشه؟ منظورم اینه با توجه به تمام مقایسه هایی که بین این 4 مرورگر انجام شده کدومشون امتیازات بیشتری رو کسب کرده. فایرفاکس و افزونه ها ؟ اپرا و cach ؟ اینترنت اکسپلورر و سازگاری اکثر سایتها ؟ کروم و گوگل ؟!

نکته :

This product is not available in your country

Thanks for your interest, but the product that you're trying to download is not available in your country.

fouad-pes
21-07-2009, 14:43
نکته :

This product is not available in your country

Thanks for your interest, but the product that you're trying to download is not available in your country
.

فکر کنم منظورش اینه که اجازه دانلود مرورگر کروم برای ایرانی ها رو نمیده. (به علت تحریم)

H A M A S
21-07-2009, 17:42
تمام مرورگر های معروف رو نصب کردم بجز گوگل کروم
چون نه از اسمش خوشم میاد ونه از لوگوش

Kasra 91
21-07-2009, 18:31
کروم واقعا عالیه مخصوصا سرعتو ساده بودنش

تنها مشکلی که داره نمیشه ورژنشو بدون ویندوز عوض کردنو دستکاری رجیستری عوض کرد

و مرورگر Defult نمیشه اگه اینکار بشه من Opera رو پا ک میکنم

amintnt
21-07-2009, 18:49
عذر می خوام، اما کار شاقی نکردین!

hassan_magic2000
21-07-2009, 18:54
کروم واقعا عالیه مخصوصا سرعتو ساده بودنش

تنها مشکلی که داره نمیشه ورژنشو بدون ویندوز عوض کردنو دستکاری رجیستری عوض کرد

و مرورگر Defult نمیشه اگه اینکار بشه من Opera رو پا ک میکنم

سلام دوست من
منظورت اینه که مرورگره کروم رو نمیشه مرورگر دیفالت قرار داد ؟

برو به علامت آچار فرانسه بالایه سمت راست مرورگر بعد options بعد برو اینجا

و اونجا که علامت زدم رو بزن

موفق باشی

H A M A S
21-07-2009, 19:29
عذر می خوام، اما کار شاقی نکردین!
منظور؟ :31:

vahid_civil
21-07-2009, 19:52
خب دو تا سوال برام پیش اومده

1: این نتایج برای ما هم معتبره؟ با توجه به سرعت اینترنت ما و استفاده اپرا از cach و ...

2. آیا مرورگر کروم میتونه جایگزین فایرفاکس یا اپرا بشه؟ منظورم اینه با توجه به تمام مقایسه هایی که بین این 4 مرورگر انجام شده کدومشون امتیازات بیشتری رو کسب کرده. فایرفاکس و افزونه ها ؟ اپرا و cach ؟ اینترنت اکسپلورر و سازگاری اکثر سایتها ؟ کروم و گوگل ؟!
اینا سوال منم هست . میشه یکی جواب بده ؟

Kasra 91
21-07-2009, 22:00
سلام دوست من
منظورت اینه که مرورگره کروم رو نمیشه مرورگر دیفالت قرار داد ؟

برو به علامت آچار فرانسه بالایه سمت راست مرورگر بعد options بعد برو اینجا

و اونجا که علامت زدم رو بزن

موفق باشی

اره قبلا این کارو کردم الانم کردم نمیشه

mf.designing
21-07-2009, 22:06
دوستان بدون شك قبول دارم كه چرومي برترينه . اصلا كلا كار گوگل در هر ضمينه اي درسته ! هرجا كه قدم ميزاره گل ميكاره !!

Pario
21-07-2009, 22:41
دوستان بدون شك قبول دارم كه چرومي برترينه . اصلا كلا كار گوگل در هر ضمينه اي درسته ! هرجا كه قدم ميزاره گل ميكاره !!

یک : در این تاپیک در مورد مقایسه نتایج آزمایش 4 مرورگر فایر فاکس اینترنت اکسپلورر کروم و اپرا صحبت میکنیم. خوشحال خواهیم شد دلایلی رو که برای گفته خودتون دارید بشنویم.

دو : در دیکشنریهای آنلاین که آدرس دوتاشون در پایین اومده تلفظ کلمه chrome به صورت krohm اورده شده :

این هم در زبان آلمانی برای اینکه شکی نباشه :

در صفحات بالا امکان شنیدن تلفظ کلمه کروم وجود داره.

nimax3d
21-07-2009, 22:47

تا حالا اشتباه کردی :46:. همه اونارو نصب نمی کردی ولی اینو نصب کن برادر

ebicross
22-07-2009, 06:46
من که IE8 استفاده میکنم با اینکه میدونم Firefox سریعتره و کروم راحت تره ولی برای من استاندارد نشون دادن صفحات ارزشش بیشتره و اینکه ما Dial-upی ها آب از سرمون گذشته این 2 دهم ثانیه و نیم ثانیه برامون ارزش بحث کردن نداره.
IE8 هم از Cache استفاده میکنه.

H A M A S
22-07-2009, 08:16
ولی به نظر من بهتره از زوج مرروگر ها استفاده کرد
مثلا من از اوپرا 9.6 +ie8 استفاده میکنم
البته بیشتر از اوپرا ولی بعضی صفحات رو ie بهتر نشون میده

V A H í D
22-07-2009, 16:26

این برای کسایی که مشکل دانلود کردنش رو دارن !

amir_70
15-08-2009, 10:48
دوستان من الان fire fox 3.5 و safari 4 و opera 9.5 به همراه ie 7 رو نصب کردم و دارم

مقایسه هایی که من کردم با همشون واقعآ سرعت fire fox از سافاری برتر بود نمیدونم چرا بعضی جاها میگن safari سریعترین مرورگر واقعآ من که هیچ چیز شاقی ازش ندیدم
دوستان خواهشآ شما هم نظر بدید
به نظرتون safari 4 برتره یا firefox 3.5 ؟؟؟؟

nw_nk
15-08-2009, 14:41
دوستان من الان fire fox 3.5 و safari 4 و opera 9.5 به همراه ie 7 رو نصب کردم و دارم

مقایسه هایی که من کردم با همشون واقعآ سرعت fire fox از سافاری برتر بود نمیدونم چرا بعضی جاها میگن safari سریعترین مرورگر واقعآ من که هیچ چیز شاقی ازش ندیدم

لطفا بحث ها و نظرسنجی های نرمافزار رو در بحث های نرم افزاری و سیستم عامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و نظر سنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انجام بدید.

Pario
15-08-2009, 14:57

در مورد اعتبار این آزمایشها اطلاعی ندارم اما معیارهای انتخاب مرورگر برتر رو دراختیارت میذاره

این هم برای مک

البته ملاک و معیارهایی هست که در این آزمایشات نیومده مثل:

سازگاری با زبان فارسی
تعداد مشکلات برنامه نویسی ( باگ؟) در نسخه های بتا و نسخه های اصلی
و ...

مشکلاتی در نمایش متن فارسی در اپرای 10 و نمایش صفحات در کروم دیدم که نمیدونم مشکل از سخت افزار بوده یا از مرورگر ( چون از یه پنتیوم 3 استفاده میکردم)