PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با نصب دو ویندوز ، ویندوز اولم دیگه بوت نمی شه.

hadi_vazi
19-07-2009, 21:10
با سلام من یه ویندوز 7 رو سیستمم نصب بود بعد یه مدت ویندوز ویستا روی یه درایو دیگه از هاردم نصب کردم بعد از نصب دیگه ویندوز 7 بعد از بایوس برای انتخاب بالا نیومد خودش اوتومات میره ویستا رو بوت می کنه با اینکه تمام فایل های ویندوز7 توی درایو خودش میونده و تغییری نکرده.هاردم رو کامل فرمت کردم یه ویستایه جدید ریختم بعد از اون xp ریختم که بازم حالت قبلی پیش اومد یعنی ویستا دیگه بوت نمی شه خواهشا راهنمائیم کنید چطور بعد از بایوس دو تا ویندوز رو برای انتخاب یکی شون داشته باشم.

عــــلی
19-07-2009, 21:32
سلام دوست عزیز خسته نباشید.
بری تو قسمت درایوی که ویندوز نصب کردید فایل Boot.Ini رو اجرا کنید و کد زیر رو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ما با خط زیر کار داریم:

شما اگه دوتا ویندوز نصب کردین باید دوتا از این خطا داشته باشین.اگه یک خطه! یک خط بسازین و بهش اضافه کنید.

پارتیشنی که ویندوز توش نصبه رو مشخص میکنه مثلاً اون عدد یک اولین درایو رو مشخص میکنه اگه که معمولاً C هست.

\WINDOWS
نام پوشه ویندوزه که از همه مهمتره اون ویندوزی که بالا نمیاد اسمش رو کپی و جایگزین کد بالا کنید.
برای مثال اگه نام ویندوزتون Windows2 هست. باید مثل خط زیر بشه:

مواظب باشید خط اول رو پاک نکنید.

برید تو قسمت System Properties.(با راست کلیک روی My Computer گزینه Properties) تب Advanced قسمت StartUp And Recovery روی أکمه Setting کلیک کنید. در پنجره باز شده در کمبو باکس ویندوز مورد نظر رو انتخاب و ثانیه ها رو برابر 30 قرار بدید.

مشکلی بود در خدمتیم.
موفق باشید.

green_wave
19-07-2009, 22:16
بوت لودر ویستا و 7 با ویندوز XP مجزا هست و همیشه مشکل ساز است
نرم افزار VistaBoot یک راه حل ساده و همیشگی هستش
کافی است اول بوت لودر ویستا را نصب کنید بعد همه مشکلات حل می شود

tohidkh
19-07-2009, 22:34
با سلام من یه ویندوز 7 رو سیستمم نصب بود بعد یه مدت ویندوز ویستا روی یه درایو دیگه از هاردم نصب کردم بعد از نصب دیگه ویندوز 7 بعد از بایوس برای انتخاب بالا نیومد خودش اوتومات میره ویستا رو بوت می کنه با اینکه تمام فایل های ویندوز7 توی درایو خودش میونده و تغییری نکرده.هاردم رو کامل فرمت کردم یه ویستایه جدید ریختم بعد از اون xp ریختم که بازم حالت قبلی پیش اومد یعنی ویستا دیگه بوت نمی شه خواهشا راهنمائیم کنید چطور بعد از بایوس دو تا ویندوز رو برای انتخاب یکی شون داشته باشم.

سلام.
یه نکته ی خیلی مهمی که وجود داره اینه که در ویندوز 7 و ویستا، بوت دیگه با Boot.ini نیست.
بلکه سیستم توسط BCD بوت میگیره.
و به وجود آمدن این مشکل کاملا طبیعیه دوست من.
شما باید از برنامه Vista Boot Pro استفاده کنید، و هر ویندوزی رو که میخواهید توسط اون به BCD سیستم تون تعریف کنید.
(ببخشید که لینک مستقیم ندارم. ولی از اینجا میتونید دان کنید):

فقط یه مورد!!!

دقت کنید که اگر ویندوز 7 یا ویستا در درایو C نصب شده باشه، شما به یچ وجه نمیتونید براش ویندوز XP تعریف کنید.
و تنها چاره کار اینه که XP رو در C نصب کنید و .....

در این تاپیک هم مختصری درباره این موضوعات گفته شده:

سوالات و مشکلات مربوط به نصب چندین سیستم عامل در کنار یکدیگر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید :11:

hadi_vazi
20-07-2009, 10:42
سلام دوست عزیز خسته نباشید.
بری تو قسمت درایوی که ویندوز نصب کردید فایل Boot.Ini رو اجرا کنید و کد زیر رو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدما با خط زیر کار داریم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما اگه دوتا ویندوز نصب کردین باید دوتا از این خطا داشته باشین.اگه یک خطه! یک خط بسازین و بهش اضافه کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپارتیشنی که ویندوز توش نصبه رو مشخص میکنه مثلاً اون عدد یک اولین درایو رو مشخص میکنه اگه که معمولاً C هست.

نام پوشه ویندوزه که از همه مهمتره اون ویندوزی که بالا نمیاد اسمش رو کپی و جایگزین کد بالا کنید.
برای مثال اگه نام ویندوزتون Windows2 هست. باید مثل خط زیر بشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمواظب باشید خط اول رو پاک نکنید.

برید تو قسمت System Properties.(با راست کلیک روی My Computer گزینه Properties) تب Advanced قسمت StartUp And Recovery روی أکمه Setting کلیک کنید. در پنجره باز شده در کمبو باکس ویندوز مورد نظر رو انتخاب و ثانیه ها رو برابر 30 قرار بدید.

مشکلی بود در خدمتیم.
موفق باشید.

شرمنده من هر چی گشتم این فایل boot.ini رو پیدا نکردم.
تو درایو ویندوز ویستا برم یا xp توی پوشه خاصیه؟:41:

hadi_vazi
20-07-2009, 10:44
من الان دیگه ویندوز 7 رو از هاردم پاک کردم الان ویستا و xp نصبه که اول ویستا بود بعد xp رو نصب کردم که فقط xp بوت می شه.

tohidkh
20-07-2009, 11:22
شرمنده من هر چی گشتم این فایل boot.ini رو پیدا نکردم.
تو درایو ویندوز ویستا برم یا xp توی پوشه خاصیه؟:41:
من که گفتم در سیستم ویستا و 7 ، سیستم Boot.ini وجود نداره :18::18::18:

من الان دیگه ویندوز 7 رو از هاردم پاک کردم الان ویستا و xp نصبه که اول ویستا بود بعد xp رو نصب کردم که فقط xp بوت می شه.
دوست عزیز، شما قبل از هر چیز، باید به جواب هایی که بهتون داده میشه، دقت کنید.
اگر شما XP رو در درایوی غیر از C نصب کرده اید، طبیعیه که فقط XP بوت بشه.
اگر هم در درایو C ویندوز XP نصب شده، این کار رو انجام بدین.
سی دی ویستا رو داخل درایو بذارید و از اون بوت بگیرید، در صفحه اول، Repair رو انتخاب کنید.
سپس، خودش شروع به سرچ میکنه و بوت ویستا رو روی XP میذاره.....
اگه خودش سرچ نکرد، گزینه ی اول رو انتخاب کنید.

موفق باشید :11:

green_wave
20-07-2009, 12:01
یک کار کنید تا خیالتان راحت شود
اول XP نصب کنید و بعد ویستا یا سون

hadi_vazi
21-07-2009, 17:19
یک کار کنید تا خیالتان راحت شود
اول XP نصب کنید و بعد ویستا یا سون

ااااا :18:
خوب اگه این کار جواب می ده این کارو بکنم که راحت تره.
حالا مطمئن اگه هستید این کار جواب میده این کار رو بکنم.

hadi_vazi
21-07-2009, 17:24
من که گفتم در سیستم ویستا و 7 ، سیستم Boot.ini وجود نداره :18::18::18:

دوست عزیز، شما قبل از هر چیز، باید به جواب هایی که بهتون داده میشه، دقت کنید.
اگر شما XP رو در درایوی غیر از C نصب کرده اید، طبیعیه که فقط XP بوت بشه.
اگر هم در درایو C ویندوز XP نصب شده، این کار رو انجام بدین.
سی دی ویستا رو داخل درایو بذارید و از اون بوت بگیرید، در صفحه اول، Repair رو انتخاب کنید.
سپس، خودش شروع به سرچ میکنه و بوت ویستا رو روی XP میذاره.....
اگه خودش سرچ نکرد، گزینه ی اول رو انتخاب کنید.

موفق باشید :11:

از اینکه اینقدر با حوصله جواب سوالات منو میدید خیلی ممنونم.