PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تشکیل شبکه توی کوچه!!!!!

ahmad72
18-07-2009, 19:45
سلام به همه ی اساتید.
من می خوام با یکی از همسایه هامون یه شبکه ایجاد کنم.فاصله ی خونمون حدود 70 متر هست و بدبختی بعدی اینه که اونا اونور کوچه هستن.رد کردن سیم تو کوچه هم غیرقانونیه و WLAN هم که گرونه ایجادش.
راه حلی وجود داره؟

hadi_gamer
18-07-2009, 19:56
شما هم عجب ماجراجو هستین.
اگه عملی بشه عین فیلما میشه...:31::21:
از روی تیر چراغ برق که نمیشه برد چون نباید کابل شبکه نزدیک کابل برق باشه.

*Ali*
18-07-2009, 19:56
باید دو تا کامیپوتر رو به وسیله خط تلفن به هم وصل کنید . این هم نحوه آموزش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ahmad72
18-07-2009, 21:49
باید دو تا کامیپوتر رو به وسیله خط تلفن به هم وصل کنید .
بسیار ممنون از جوابتون...
اگه بشه که میمیرم از خوشحالی...
توقعم یکم رفت بالاتر!!!!!!!
بهترین راه برا اتصال چندتا سیستم چیه؟

مطلق السلطنه
18-07-2009, 21:54
باید دو تا کامیپوتر رو به وسیله خط تلفن به هم وصل کنید . این هم نحوه آموزش:
اين به گمونم باعث اشغال شدن تلفن و ... ميشه!!

*Ali*
18-07-2009, 22:23
هرکی خربزه میخوره پای لرزش هم میشینه
خط اشغال میشه ولی فقط و فقط پول تلفن براتون حساب میشه انگار زنگ زدی خونه رفیقت داری باهاش صحبت میکنی

samanran
19-07-2009, 15:28
اگه هر از 70-80 متری یه رپیتر بزاری با همین کابل های شبکه هم میتونی شبکه کنی.سرعتش هم قابل مقایسه با تلفن نیست.
مخصوصا اگه برای بازی می خواهی با تلفن کارت نمیشه!

bersam
19-07-2009, 15:37
70 متر ؟؟؟ از توي فاضلاب رد كن !!! يا اين كه جداكونه بازي كنين ! فكر كنين دارين با هم بازي مي كنين !!! بلاخره دل به دل راه داره ديكه !!! فاضلاب هم به فاضلاب !!!
البته تهروني ها فكر نكنم فاضلاب داشته باشن !!!

persian_test
19-07-2009, 16:06
تنها را عقلایی فکر میکنم وایرلس باشه
چون مسافت خیلی کمه اگر نیازی به رمزنگاری ارتباط نداری و از الکترونیک سررشته داری با یه خورده کنجکاوی میتونی خودت هم بسازی.

راه دیگه بلوتوث! اگه 70 متره و یه خورده بیشتر جواب میده. میتونی سیم پورت یو اس بی رو بزرگ کنی اگه لازم بود هاب بزنی و بلوتوث رو تا دم دیوار جای درب منزل ببری واسه خونه همسایه هم همینطور اینجوری حداقل سرعت کانکشنت خیلی بهتر از ارتباط تلفنی از طریق مودم هست.

persian_test
19-07-2009, 16:08
فقط یادت باشه کابل USB رو تا یه حدی می‌تونی بلند کنی (مثلا 5 متر، استاندارد دقیقش روی نت هست) اگر بیشتر شد مسافتت در مسیر باید هاب بزنی

sima_6600
19-07-2009, 16:22
سلام دوست گرامی.من خودم با دوتا از هم سایه هامون شبکه هستم اون هم از نوع با سیم.در ضمن فاصه من با یکی از اونها بیشتر از 90 متره و نه سرعت امده پاین نه نیاز به ریپیتر یا همون تقویت کننده داره.هیچی نمی خواد.فقط کابل در ضمن اگر جریان برق که میگین AC باشه یعنی برق خانگی باشه فاصله 1 متر برای جلو گیری از نویز احتمالی خوبه در ضمن عور سیم از خیابون جرم نیست.اگر هم دوست نداشتی میتوانی از اداپتور شبکه استفاده کنی به این صورت که هر دو از طریق برق به هم وصل میشین اما این اداپتور ها گرون هستن.
روش سوم بسیم یا وایرلس هست که یک عیب داره اون هم این که پشت دیوار باشه جواب نمیده.
در کل من روش سیم Cat5 E رو پیش نهاد میکنم سرعت 100 مگابیت در ثانیه.:10::8::31:

ahmad72
19-07-2009, 19:08
اوووووه چه تاپیک رفته جلو!!!!
ممنونم از لطف همگیتون.

تنها را عقلایی فکر میکنم وایرلس باشه
چون مسافت خیلی کمه اگر نیازی به رمزنگاری ارتباط نداری و از الکترونیک سررشته داری با یه خورده کنجکاوی میتونی خودت هم بسازی.

راه دیگه بلوتوث! اگه 70 متره و یه خورده بیشتر جواب میده. میتونی سیم پورت یو اس بی رو بزرگ کنی اگه لازم بود هاب بزنی و بلوتوث رو تا دم دیوار جای درب منزل ببری واسه خونه همسایه هم همینطور اینجوری حداقل سرعت کانکشنت خیلی بهتر از ارتباط تلفنی از طریق مودم هست.
فقط یادت باشه کابل USB رو تا یه حدی می‌تونی بلند کنی (مثلا 5 متر، استاندارد دقیقش روی نت هست) اگر بیشتر شد مسافتت در مسیر باید هاب بزنی
همچین فکر شما و من به هم نمیخونه!!!
چرا؟چون باید اولا زیر دیپلم باشه حرفتون و دوم اینکه یه جورایی پرهزینه و پردردسره...
این کارای تخصصی به من دانش آموز چی؟من که برا شبکه کردن با کابل هم باید از صد نفر بپرسم و صدجا در موردش بخونم!!!!
درکل ممنونم از راهنماییتون ...
ممنون،ممنون،ممنون

اگه هر از 70-80 متری یه رپیتر بزاری با همین کابل های شبکه هم میتونی شبکه کنی.سرعتش هم قابل مقایسه با تلفن نیست.
مخصوصا اگه برای بازی می خواهی با تلفن کارت نمیشه!
جاااااااااان؟چی بذارم؟یکم بیشتر توضیح بده شاید به کارم اومد...ولی فک نکنم چون که دوستمون تو پست 11 گفته نیاز نداره.
به هر حال ممنون ار توجهتون.

سلام دوست گرامی.من خودم با دوتا از هم سایه هامون شبکه هستم اون هم از نوع با سیم.در ضمن فاصه من با یکی از اونها بیشتر از 90 متره و نه سرعت امده پاین نه نیاز به ریپیتر یا همون تقویت کننده داره.هیچی نمی خواد.فقط کابل در ضمن اگر جریان برق که میگین AC باشه یعنی برق خانگی باشه فاصله 1 متر برای جلو گیری از نویز احتمالی خوبه در ضمن عور سیم از خیابون جرم نیست.اگر هم دوست نداشتی میتوانی از اداپتور شبکه استفاده کنی به این صورت که هر دو از طریق برق به هم وصل میشین اما این اداپتور ها گرون هستن.
روش سوم بسیم یا وایرلس هست که یک عیب داره اون هم این که پشت دیوار باشه جواب نمیده.
در کل من روش سیم Cat5 E رو پیش نهاد میکنم سرعت 100 مگابیت در ثانیه.

سلام.
و اما روش شما که منو از همه ی راه ها امیدوارتر کرد.
اول که شما چطور شبکه ای ایجاد کردین؟اتوبوسی؟ستاره ای؟از کارت شبکه استفاده کردین یا نه؟آخه من از شبکه زیاد سر در نمیارم...(حالا می خوام سر در بیارم)
دوم اینکه مطمئنی عبور سیم از خیابون یا کوچه غیر قانونی نیست؟آخه بابام تو اداره ی مخابراته اینو گفت(شاید میخواسته منصرفم کنه)
سوم سیم Cat5 E چجوریاست؟شکلش و قیافش؟قیمتش مخصوصا؟

sima_6600
19-07-2009, 21:27
سلام دوباره.نوع شبکه بسته به تعداد کامپیوتر و نحوه استفاده شما داره.اگر شما فقط بخواهید با یک نفر شبکه بشید فقط به کابل CAT5 نیاز دارید به اندازه فاصله متر بگیر و کابل بخر و به فروشنده بگو که برات سوکت Rj45 رو بزنه بهش بگو میخوای کابل کراس درست کنه.اگر هم میخواهید با 2 نفر یا بیشتر شبکه بشید نیاز به یک Hub هم دارید.
کابل CAT5 E خدمات کامپیوتری ها دارن متری 300 تومان هست.
HUB هم از 4 تای هست با قیمت 20 هزار تومان.
اگر سوالی داری بپرس تا جواب بدم.

sima_6600
19-07-2009, 21:32
در مورد کارت شبکه باید بگم در کنار USB پشت کامپیوتر یک پورت مثل پورت مدم ولی بزرگ تر هست او کارت شبگه.هست.
در مورد عبور سیم باید بگم هیچ ارگان خصوصی یا دولتی نمی تواند به شما گیر بده چو شما سیم رو از تو هوا رد کردی نه از رو زمین حتما بابات میخواسته منصرف شی.شکل و قیافه کابل CAT5 مثل کابل انتن تلویزیون اما رشته سیم های او فرق میکنه

BLACK-BLACK
19-07-2009, 21:57
بهترین کار استفاده از یه هاب و کابل شبکه هستش.هیچ کسی هم نمیونه به شما چرا از وسط کوچه سیم رد کردی.
برای تداخل نکردن با برق هم راه حل وجود داره و اونم استفاده از کابلهای محافظت شده STP هستش.

ahmad72
21-07-2009, 19:21
سلام دوباره.نوع شبکه بسته به تعداد کامپیوتر و نحوه استفاده شما داره.اگر شما فقط بخواهید با یک نفر شبکه بشید فقط به کابل CAT5 نیاز دارید به اندازه فاصله متر بگیر و کابل بخر و به فروشنده بگو که برات سوکت Rj45 رو بزنه بهش بگو میخوای کابل کراس درست کنه.اگر هم میخواهید با 2 نفر یا بیشتر شبکه بشید نیاز به یک Hub هم دارید.
در مورد کارت شبکه باید بگم در کنار USB پشت کامپیوتر یک پورت مثل پورت مدم ولی بزرگ تر هست او کارت شبگه.هست.
در مورد عبور سیم باید بگم هیچ ارگان خصوصی یا دولتی نمی تواند به شما گیر بده چو شما سیم رو از تو هوا رد کردی نه از رو زمین حتما بابات میخواسته منصرف شی.شکل و قیافه کابل CAT5 مثل کابل انتن تلویزیون اما رشته سیم های او فرق میکنه

بهترین کار استفاده از یه هاب و کابل شبکه هستش.هیچ کسی هم نمیونه به شما چرا از وسط کوچه سیم رد کردی.
برای تداخل نکردن با برق هم راه حل وجود داره و اونم استفاده از کابلهای محافظت شده STP هستش.
ممنون از راهنماییتون.فعلا طرف رفته سفر.بیاد ببینم چی میشه.اگه سوال داشتم حتما در جریان می ذارمتون.
بازم ممنون از راهنماییتون...

khelane
21-07-2009, 19:45
سلام منم توی این فکر بودم با دوتا دوستم ولی راهی پیدا نکردیم هرکی بلده روش رو به ما و دوستان بگه
یه امر خیره

ahmad72
22-07-2009, 07:38
سلام منم توی این فکر بودم با دوتا دوستم ولی راهی پیدا نکردیم هرکی بلده روش رو به ما و دوستان بگه
یه امر خیره
جااااااااااااااان!!!!!!!!!!!!!!!
دوستمون که گفته تو همین صفحه دیگه چه روشی رو بگه؟!

sima_6600
22-07-2009, 11:35
من این روش رو پیش نهاد میکنم که از همه به صرفه تره.

masih_enter
28-07-2009, 18:41
من تو کوچمون این کارو کردم و بیشترین فاصله با لن هم 55 متر هست و سرعت یک مگ در ثانیه هست موقع کپی
برای کابل کشی هم کابل رو دقیق از جاهایی که کابل تلفن میرفت تو خونه همسایه ها استفاده کردم که نمای کوچه خراب نشه .
الان هم چهار نفر اینطوری به هم وصلیم و داریم صفا میکنیم
برای نرم افزار چت سافتروس مسنجر رو نصب کن
برای دادن اینترنت هم سی سی ------ رو نصب کن
برای کنترل دستکتاپ و چت صوتی و تصویری هم هیچی نت میتینگ اکس پی نمیشه که متاسفانه من دیگه اکس پی ندارم
سوالی داشتی ازم بپرس ( از اون جایی که این کارو عملی انجام دادم میگم )
ای دی یاهو من : masih.enter

ahmad72
29-07-2009, 22:04
من تو کوچمون این کارو کردم و بیشترین فاصله با لن هم 55 متر هست و سرعت یک مگ در ثانیه هست موقع کپی
برای کابل کشی هم کابل رو دقیق از جاهایی که کابل تلفن میرفت تو خونه همسایه ها استفاده کردم که نمای کوچه خراب نشه .
الان هم چهار نفر اینطوری به هم وصلیم و داریم صفا میکنیم
برای نرم افزار چت سافتروس مسنجر رو نصب کن
برای دادن اینترنت هم سی سی ------ رو نصب کن
برای کنترل دستکتاپ و چت صوتی و تصویری هم هیچی نت میتینگ اکس پی نمیشه که متاسفانه من دیگه اکس پی ندارم
سوالی داشتی ازم بپرس ( از اون جایی که این کارو عملی انجام دادم میگم )
ای دی یاهو من : masih.enter
سلام.ممنون از همکاری و راهنماییتون.
شما از چه کابلی استفاده کردین؟قیمت؟چند متره؟کابل رو از وسط کوچه هم رد کردین یا هر 4 تا خونه تو یه ردیف هستن؟از کارت شبکه استفاده کردین؟قیمت؟
ما هم 4 نفریم میخوایم به هم وصل شیم ولی 2تامون از بقیه مهمتریم...
راستش الآن مهمترین مشکل ما عبور کابل از توی کوچه هست که بابام میگه غیرقانونیه و دوستمون sima-6600 میگه نیست.
فعلا هم قدرت مطلق بابامه.باید اونو متقاعد کنم اگه واقعا غیرقانونی نیست!!!

sima_6600
06-08-2009, 19:26
ببین شاید بابات میخواد که شبکه نشید.به هر حال این کار غیر قانونی نیست.در ضمن در فاصله بیشتر از 100 متر هم جواب میده قیمت کابل CAT5 متری 300 تومان قیت هاب 4 تای 20 هزار تومان.کارت شبکه هم که همه کامپیوتر ها دارن LAN.

masih_enter
07-08-2009, 13:03
سلام.ممنون از همکاری و راهنماییتون.
شما از چه کابلی استفاده کردین؟قیمت؟چند متره؟کابل رو از وسط کوچه هم رد کردین یا هر 4 تا خونه تو یه ردیف هستن؟از کارت شبکه استفاده کردین؟قیمت؟
ما هم 4 نفریم میخوایم به هم وصل شیم ولی 2تامون از بقیه مهمتریم...
راستش الآن مهمترین مشکل ما عبور کابل از توی کوچه هست که بابام میگه غیرقانونیه و دوستمون sima-6600 میگه نیست.
فعلا هم قدرت مطلق بابامه.باید اونو متقاعد کنم اگه واقعا غیرقانونی نیست!!!

من از کابل معمولی استفاده کردم که یه بسته خریدم شد 55 هزار تومن که متری فکر کنم برام 150 افتاده باشه البته به اندازه 5 نفر دیگه هم برام کابل مونده .

سه تا خونه یک طرف بودن و یکی دیگه هم اون طرف ماست .
کارت شبکه فقط دو تا از دوستام که درایور مادربوردشون رو گم کردن براشون از یه سیستنم قدیمی کندم دادم بهشون چون تو فاصله زیاد نمیدونم مشکل از کجا بود که اگه درایور خود لن رو نصب نمیکردم اون ها نمیتونستند بیان ولی خودم و یک نفر دیگه از لن مادر بورد استفاده میکنیم .

قیمت کارت شبکه دوستام تقریبا دونه ای چون دست دو بود 4 اتومن در اومد قیمت هاب هشت نفری هم چون دست دو گرفتم برام 13 در اومد .

از نظر قانون هیچ مشکلی نداره که چهار تا بچه که برن تو خیابون دنبال ناموس مردم و احیانا معتاد بشن بجاش بشینن پشته سیستم خودشون تو محیط امن خونه و کانتر و جنرال و وارکرفت بازی کنن بعدش هم همیشه با هم در ارتباط باشن تازه قانون خیلی استقبال هم میکنه از این چیزا

در باره کابل هم بهترین راه همون هست که تمام کابل ها رو دقیق از کنار کابل هایی که برای تلفن هست رد کنی و خیلی خوشگل هم میشه

برای قانع کردن پدرت یه نامه براش بزار صبح کناره تختش با این مضمون :
سلام بابا
من الان خونه نیستم و دیگه بر نمیگردم من دیگه 18 سالمه و بزرگ شدم . دیروز رفته بودم با اون سه تا بچه دیگه کوچه پارک . یه خانمی اومد جلو و از ما ساعت پرسید . یه مقداری باهم صحبت کردیم و دیدم خیلی ما به هم میایم و با هم خوشبخت میشیم . اقدس 20 سال از من بزرگتره و من الان باهاش فرار کردم شمال و ما میخوایم با هم کار کنیم و یه خونه بسازیم و صاحب 15 تا فرزند بشیم . اون معتاده لی قول داده از این به بعد فقط تریاک بکشه و کراک رو بی خیال بشه . تازه قرار شد اگر نتونستیم با هم پول در بیاریم بزنیم تو کار سرقت از بانک و ادم ربایی و بریم مفسد فل ارض بشیم . البته نمیزارم کار به اون جا بکشه . راستی بابا نگران نباش من الان تو اتاقم هستم و فقط میخواستم بدونی اگر این شبکه کوچه ما وصل نشه من در معرض چه تهدید هایی تو این جامعه قرار دارم . پس خواهش میکنم هم موافقت کن هم خودت هزینه این کارو بده که خدای نکرده این بلاها منو تهدید نکنه .
دوستدار تو پسرت

sima_6600
07-08-2009, 15:30
من از کابل معمولی استفاده کردم که یه بسته خریدم شد 55 هزار تومن که متری فکر کنم برام 150 افتاده باشه البته به اندازه 5 نفر دیگه هم برام کابل مونده .

سه تا خونه یک طرف بودن و یکی دیگه هم اون طرف ماست .
کارت شبکه فقط دو تا از دوستام که درایور مادربوردشون رو گم کردن براشون از یه سیستنم قدیمی کندم دادم بهشون چون تو فاصله زیاد نمیدونم مشکل از کجا بود که اگه درایور خود لن رو نصب نمیکردم اون ها نمیتونستند بیان ولی خودم و یک نفر دیگه از لن مادر بورد استفاده میکنیم .

قیمت کارت شبکه دوستام تقریبا دونه ای چون دست دو بود 4 اتومن در اومد قیمت هاب هشت نفری هم چون دست دو گرفتم برام 13 در اومد .

از نظر قانون هیچ مشکلی نداره که چهار تا بچه که برن تو خیابون دنبال ناموس مردم و احیانا معتاد بشن بجاش بشینن پشته سیستم خودشون تو محیط امن خونه و کانتر و جنرال و وارکرفت بازی کنن بعدش هم همیشه با هم در ارتباط باشن تازه قانون خیلی استقبال هم میکنه از این چیزا

در باره کابل هم بهترین راه همون هست که تمام کابل ها رو دقیق از کنار کابل هایی که برای تلفن هست رد کنی و خیلی خوشگل هم میشه

برای قانع کردن پدرت یه نامه براش بزار صبح کناره تختش با این مضمون :
سلام بابا
من الان خونه نیستم و دیگه بر نمیگردم من دیگه 18 سالمه و بزرگ شدم . دیروز رفته بودم با اون سه تا بچه دیگه کوچه پارک . یه خانمی اومد جلو و از ما ساعت پرسید . یه مقداری باهم صحبت کردیم و دیدم خیلی ما به هم میایم و با هم خوشبخت میشیم . اقدس 20 سال از من بزرگتره و من الان باهاش فرار کردم شمال و ما میخوایم با هم کار کنیم و یه خونه بسازیم و صاحب 15 تا فرزند بشیم . اون معتاده لی قول داده از این به بعد فقط تریاک بکشه و کراک رو بی خیال بشه . تازه قرار شد اگر نتونستیم با هم پول در بیاریم بزنیم تو کار سرقت از بانک و ادم ربایی و بریم مفسد فل ارض بشیم . البته نمیزارم کار به اون جا بکشه . راستی بابا نگران نباش من الان تو اتاقم هستم و فقط میخواستم بدونی اگر این شبکه کوچه ما وصل نشه من در معرض چه تهدید هایی تو این جامعه قرار دارم . پس خواهش میکنم هم موافقت کن هم خودت هزینه این کارو بده که خدای نکرده این بلاها منو تهدید نکنه .
دوستدار تو پسرت
ای بابا احتیاج نیست بابات رو تحدید کنید.و کار خدتو سخت این بچه بازی ها چیه اگر ادم بزرگ شده باشه از این کارا نمیکنه.ببین به نظر من برو پیش پدرت و بهش بگو اگر به نظرت این کار من درست نیست پس چه کاری درسته معتاد شدن رفتن تو خیابون ها یا 10000 کار خلاف دیگه بگو من دوست دارم با دوستام بدون این که بریم خیابون صحبت کنم و باهاشون یک بازی سالم کنم.مطمان باش راضی میشه