PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پر کردن بک گراند با طرح معین؟

shafei
16-07-2009, 19:06
سلام
میشه لطفا یکی به من بگه چطوری می تونم بک گراندمو از شکل خاصی که خودم ساختم پر کنم. منظورم یه چیزی شبیه 0و1 هایی که برای عکسهای مربوط به کامپیوتر باهاش کل صفحه رو پر می کنن.
خیلی واسم فوریه
ممنون

Saeed kmss-D
16-07-2009, 20:42
سلام...

دوست عزیز،

برای اینکار شما باید از پترن ( Pattern ) استفاده کنید.
پترن ها رو هم میتونید خودتون بسازی، و هم نمونه های آماده رو دانلود و استفاده کنید.

اما برای این مورد که مثال زدید ( و موارد مشابه که مد نظرتون هست ) شما اول باید شکل یا بهتر بگم ناحیه ای که میخواید روی صفحه تکثیر بشه و صفحه رو پر کنه رو در صفحه ی واحد ایجاد کنید. ( منظورم از واحد اینه که به اندازه طرح اولیه که قراره تکثیر بشه)
به این ترتیب که یه صفحه جدید با ابعاد کوچیک ( به اندازه طرح اولیه ) باز میکنید و ناحیه مورد نظر رو ایجاد میکنید ( مثلا 0 و 1 ) ( توی این مورد بهتره یک ترکیب از 0 و 1 باشه، نه فقط 0 و 1 ، چون اونجوری فقط صفر و یک مدام پشت سر هم تکرار میشه )

سپس از منوی Edit گزینه Define Pattern رو انتخاب کنید.

حالا کافیه به صفحه اصلی که قرار با طرح مورد نظر پر بشه برید و از منوی Edit اینبار گزینه Fill ـ ( Shift+F5 ) رو انتخاب کنید. سپس از قسمت Use گزینه Pattern و از قسمت Custom Pattern گزینه مورد نظر ( همون پترنتون ) رو انتخاب کنید.
مشاهده میکنید که صفحه به طور کامل از طرح پر میشه.

البته توی مورد 0 و 1 برای اینکه صفحه با یک طرح یکنواخت مواجه نشه، بهرته هنگام تشکیل پترن، اونا رو در چند خط افقی و عمودی ایجاد کنید.

یه خورده که باهاش ور برید دستتون راه میفته.
من برای نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین پترن رو ساختم که شما حوه کارش رو ببینید.( قسمت ضمیمه ها )

سوالی بود بپرسید.

موفق باشید♥♥♥

shafei
16-07-2009, 23:08
سلام

خیلی ممنون؛ واقعا فکر نمی کردم به این زودی جواب بدهید تازه اون هم با مثال:11: از اینکه جزئیات را به این خوبی بیان کردید تشکر می کنم

s_r_asadiyan
18-07-2009, 02:01
سلام سعید جان اینی که مشخص کنیم این طرح چند بار در صفحه به عنوان پترن تکرار بشه از کدوم قسمت میشه تنظیم کرد؟
ممنون

Saeed kmss-D
18-07-2009, 10:23
سلام سعید جان اینی که مشخص کنیم این طرح چند بار در صفحه به عنوان پترن تکرار بشه از کدوم قسمت میشه تنظیم کرد؟
ممنون
سلام...

اینطوری که نمیشه تعیین کرد!
چون پترن ها به نسبت ابعاد خودشون و صفحه تقسیم میشن.

اما میشه یه جوری اونا رو به اندازه دخلواه در صفحه پر کرد.
برای اینکار باید برای پر کردن لایه با دابل کلیک روی لایه به تنظیمات Layer Style برید( توجه کنیدک ه لایه باید تمام و کمال پر باشه، مثلا از رنگ سفید ). سپس قسمت Pattern Overlay تیک دار کنید و به تنظیمات اون قسمت برید.
پترن مورد نظر رو انتخاب کنید و از قسمت Scale اندازه پترن رو تعیین کنید.

موفق باشید♥♥♥