PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وارد کردن وکتور

mohsensoft
16-07-2009, 14:47
با سلام
راستش من نمیدونم چطور وکتور ها رو وارد فتوشاپ کنم
یه سری فایل هست با فرمت EPS و AI
حالا وقتی اینا رو وارد فتوشاپ میکنم (یعنی با فتوشاپ بازشون میکنم) به صورت عکس میاد و اینطور نیست که بشه هر چقدر میخوام بزرگشون کنم(وکتور باید هر چقدر میخوایم بزرگ بشه دیگه؟)
حالا میخواستم ببینم کار من اشتباه هست یا مشکل چیز دیگه ایه؟
ممنون

pedramh
16-07-2009, 17:43
وکتور ها رو میشه با درگ کردن وارد فتوشاپ کرد!
به همین سادگی!!!

mohsensoft
16-07-2009, 21:59
وکتور ها رو میشه با درگ کردن وارد فتوشاپ کرد!
به همین سادگی!!!
من با همین روش وارد میکنم
اما وقتی زوم میکنم کیفیت میام پایین
یعنی مثل یک عکس معمولیه
راستی بین فرمت های EPS و AI فرقی هست؟

huti_421
16-07-2009, 22:06
سلامٌ علیکم و رحمت الله
عرضم به حضور مکرّم و منوّرت ، با Drag کردن فایل Vector داخل محیط فتوشاپ در واقع شما اون فایل Vector رو Raster کردید و تبدیل به پیکسل میشه

مستحضر هستید که بعد از باز کردن این گونه فایل ها ، نرم افزار از شما سایز مد نظرتون برای Vector رو سوال می کنه

پس هر سایزی که خواستید انتخاب کنید که دیگه نیاز نداشته باشید اون رو بزرگ تر کنید

EPS پسوند Vector به صورت جهانی و AI پسوند فایل های خروجی نرم افزار Adobe Illustrator هستن ، مثل CDR برای نرم افزار Corel Draw و ...

Maysam-BFU
18-07-2009, 08:39
اگر نرم افزار illustrator روی سیستم شما نصب باشه ، شما فایل وکتور رو وارد illustartor میکنید و کل طرح را کپی میکنید .

و داخل فتوشاپ Paste کنید از شما سوالی پرسیده میشه ، که به 4 صورت میتونید اون وکتور کپی شده رو وارد فتوشاپ کنید. بهترین گزینه Smart Object است که به هر اندازه ای متونید طرح رو کوچک و بزرگ کنید.

ولی یادتون باشه لایه لایه نیست !

موفق باشی.

s_r_asadiyan
18-07-2009, 16:32
پیشنهاد من هم استفاده از این نرم افزار illustartor هست و توصیه می کنم دوست من اصلا سراغ کورل نرو به چند دلیل که جای توضیحش این جا نیست
فقط مختصر بگم اینکه illustartor از خانواده ادوب فتوشاپ هست و راحت با هم مچ میشن و همدیگرو ساپورت می کنن به طوری که شما با یک کپی پیست ساده فایل برداری خودت رو وارد فتوشاپ می کنی اما کورل هزار دنگ و فنگ داره و علاوه براین محیطش هم اصلا کاربر پسند نیست
ظاهرا illustartor cs4 از ورژن های قبلی این نرم افزار مقبولیت بیشتری داره
موفق باشی

mohsensoft
18-07-2009, 16:43
پیشنهاد من هم استفاده از این نرم افزار illustartor هست و توصیه می کنم دوست من اصلا سراغ کورل نرو به چند دلیل که جای توضیحش این جا نیست
فقط مختصر بگم اینکه illustartor از خانواده ادوب فتوشاپ هست و راحت با هم مچ میشن و همدیگرو ساپورت می کنن به طوری که شما با یک کپی پیست ساده فایل برداری خودت رو وارد فتوشاپ می کنی اما کورل هزار دنگ و فنگ داره و علاوه براین محیطش هم اصلا کاربر پسند نیست
ظاهرا illustartor cs4 از ورژن های قبلی این نرم افزار مقبولیت بیشتری داره
موفق باشی
ممنون دوست عزیز
حالا که شما این رو مطرح کردید میشه کامل توضیح بدید در موردش؟
من خودمم زیاد از محیط کورل خوشم نمیاد؟
کار با illustartor راحت تره؟
از نظر قابلیت کدومش بهتره؟
ممنون

huti_421
18-07-2009, 17:19
ممنون دوست عزیز
حالا که شما این رو مطرح کردید میشه کامل توضیح بدید در موردش؟
من خودمم زیاد از محیط کورل خوشم نمیاد؟
کار با illustartor راحت تره؟
از نظر قابلیت کدومش بهتره؟
ممنون

من که خودم Corel کار می کنم و زیاد با illustrator آشنایی ندارم

محیط illustrator پیچیده تر و صد البته بهتر و گسترده تر هست

محیط کورل یه حالت سنتی و خشک داره که هر کسی نمیتونه باهاش به درستی ارتباط بر قرار کنه و نتیجه مطلوب رو استخراج کنه

اگه می خواید بین این دو یکی رو انتخاب کنید بهتر به بخش سایر مباحث گرافیکی مراجعه کنید :)

mohsensoft
18-07-2009, 17:27
من که خودم Corel کار می کنم و زیاد با illustrator آشنایی ندارم

محیط illustrator پیچیده تر و صد البته بهتر و گسترده تر هست

محیط کورل یه حالت سنتی و خشک داره که هر کسی نمیتونه باهاش به درستی ارتباط بر قرار کنه و نتیجه مطلوب رو استخراج کنه

اگه می خواید بین این دو یکی رو انتخاب کنید بهتر به بخش سایر مباحث گرافیکی مراجعه کنید
باز هم تشکر
حالا نمیوام بحث منحرف بشه
من جواب سوال قبلیمو گرفتم
ولی اگه تفاوت این دو تا رو هم به طور کامل بگین خیلی عالی میشه
جای دیگه اگه تاپیک بزنم دردسر زیاد داره

huti_421
18-07-2009, 17:42
مهم ترین تفاوتشون تو پسوندای خروجیشونه ، درسته کورل هم میتونه پسوند های زیادی رو برای خروجی پوشش بده ولی محبوبیت AI کجا و CDR کجا !

تو Illustrator یه حالت سازماندهی لایه ها مثل فتوشاپ قرار دادن که هر آبکجت رو میشه به صورت یک لایه دید ( در وکتور چیزی به اسم لایه عملا وجود نداره )

ولی تو محیط Corel باید حتما با shift + Page Up/Down آبجکت ها رو زیر و رو کرد که کار زیاد آسونی برای مبتدی ها نیست

گویا تو ورژن CS4 نرم افزار Illustrator قابلیت پشتیبانی از 3D هم اضافه شده

و یکی دیگه از مهم ترین مسائل برای خیلیا ، اتصال محصولات مختلف Adobe به همدیگس ، مثل همین جریان کپی کردن از Illustrator به Photoshop که به نسبت Corel عملیات خیلی ساده تر هست

یا چیزایی مثل Eraser و غیره که تو Illustrator به صورت یک ابزار وجود دارن ، ولی تو کورل باید به روش های خاص خودش یه آبجکت رو پاک کرد و ...

mohsensoft
18-07-2009, 17:48
مهم ترین تفاوتشون تو پسوندای خروجیشونه ، درسته کورل هم میتونه پسوند های زیادی رو برای خروجی پوشش بده ولی محبوبیت AI کجا و CDR کجا !

تو Illustrator یه حالت سازماندهی لایه ها مثل فتوشاپ قرار دادن که هر آبکجت رو میشه به صورت یک لایه دید ( در وکتور چیزی به اسم لایه عملا وجود نداره )

ولی تو محیط Corel باید حتما با shift + Page Up/Down آبجکت ها رو زیر و رو کرد که کار زیاد آسونی برای مبتدی ها نیست

گویا تو ورژن CS4 نرم افزار Illustrator قابلیت پشتیبانی از 3D هم اضافه شده

و یکی دیگه از مهم ترین مسائل برای خیلیا ، اتصال محصولات مختلف Adobe به همدیگس ، مثل همین جریان کپی کردن از Illustrator به Photoshop که به نسبت Corel عملیات خیلی ساده تر هست

یا چیزایی مثل Eraser و غیره که تو Illustrator به صورت یک ابزار وجود دارن ، ولی تو کورل باید به روش های خاص خودش یه آبجکت رو پاک کرد و ...
یعنی میخواید بگید که Illustrator از کورل بهتره؟
از نظر آموزشی و در واقع منابع آموزشی کدوم بهتره؟
چون من توی زمینه ی طراحی مبتدی هستم

huti_421
18-07-2009, 23:59
خوب عملا کورل به درد کاربر حرفه ای میخوره و کسی که توش مبتدی باشه ، هیچ کاری نمیتونه بکنه

محیط Illustrator از این جهت میگم بهتر ( براش شما ) که مبتدی هستی ، و الا من و خیلی های دیگه Corel رو ترجیح میدیم

اموزش ها هم هست ... هر دو رو دیدم ، اموزش گاه ها هم بیشتر فک کنم رو Corel مانور میدن ( فکر کنم )

s_r_asadiyan
19-07-2009, 06:47
اموزش ها هم هست ... هر دو رو دیدم ، اموزش گاه ها هم بیشتر فک کنم رو Corel مانور میدن ( فکر کنم )

سلام
متاسفانه در زمینه مباحث گرافیک برداری و آموزش برنامه های اون زمینه بسیار ضعیفی وجود داره
به صورتی که شما خیلی نادر می تونید تاپیک آموزش کورل ویا ادیالیستور رو پیدا کنید
با توجه به اینکه شما فتوشاپ رو انتخاب کردید از همین ادیا الستور استفاده کنی بهتره

huti_421
19-07-2009, 13:25
سلام
متاسفانه در زمینه مباحث گرافیک برداری و آموزش برنامه های اون زمینه بسیار ضعیفی وجود داره
به صورتی که شما خیلی نادر می تونید تاپیک آموزش کورل ویا ادیالیستور رو پیدا کنید
با توجه به اینکه شما فتوشاپ رو انتخاب کردید از همین ادیا الستور استفاده کنی بهتره

چرا خودتون رو محدود به پی سی ورد می کنید ؟

تو سطح وب اموزش های متعددی هستن :)

N O V A L I S
19-07-2009, 13:52
چرا خودتون رو محدود به پی سی ورد می کنید ؟

تو سطح وب اموزش های متعددی هستن :)

اینم یه کتاب خوب.. که البته من هنوز نخوندمش ولی خاطر خوبی از کتاب دیگه ای از همین نویسنده دارم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس بزرگ تر پیدا نکردم! :41:
(مسعود شباهنگ، انتشارات روزنه، 870 صفحه!!)

Maysam-BFU
19-07-2009, 16:00
اینم یه کتاب خوب.. که البته من هنوز نخوندمش ولی خاطر خوبی از کتاب دیگه ای از همین نویسنده دارم:

این کتاب illustrator هست ؟ به زبان فارسِ ؟

huti_421
19-07-2009, 17:22
این کتاب illustrator هست ؟ به زبان فارسِ ؟

Corel Draw هست

گویا برای ورژن 11 نوشته شده ( الان تو X4 یا ورژن 14 هستیم )

N O V A L I S
19-07-2009, 19:42
Corel Draw هست

گویا برای ورژن 11 نوشته شده ( الان تو X4 یا ورژن 14 هستیم )

فکر نمی کنم نسخه اش اهمیتی داشته باشه.. (البته من با این برنامه اصلا آشنائی ندارم و شاید شما بهتر می دونی) نویسنده هم اسمی از نسخه ی کورل نیاورده و سعی کرده خیلی کلی یاد بده..
من چند ماه پیش که شروع کردم به یادگیری فتوشاپ کردم کتاب ایشون رو که برای نسخه ی 7 بود مطالعه کردم و لدت بردم... هنوز هم همون نسخه تجدید چاپ میشه و خیلی زود هم فروش می ره...

s_r_asadiyan
19-07-2009, 20:08

کتاب چاپ شده هست اما نسخه pdf خیلی کم هست!!

N O V A L I S
19-07-2009, 20:19
کتاب چاپ شده هست اما نسخه pdf خیلی کم هست!!

به نظرم این کتاب رو باید خرید.. با شناختی که از نویسنده اش دارم... واقعا حقشون نیست که کتابشون اینجور استفاده بشه...

huti_421
20-07-2009, 15:16
ولی خوب تفاوت بین سه ورژن قبل زیاد هست