PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : sql server

آرام جان گل
16-07-2009, 11:49
سلام دوباره
از دوستان خوبم بخار راهنماییشون ممنونم الان دوتا سوال برام پیش اومده
1- کدی که شما دادید را باید برای کانکشنم تعریف کنم ؟
2- من می خوام اصلا سرورم SQLEXPRESS نباشه چون در اون صورت نمی تونم پایگاهمو آپلود کنم باید حتما SQL server باشه
اگه میشه لطف کنید منو بیشتر راهنمایی کنید
با تشکر

عــــلی
16-07-2009, 12:12
سلام.
خب یک کاربر برای SQL در سرور بسازید و Connection String تون رو برای استفاده از اون تنظیم کنید.
به طور مثال:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم یه آموزش SQL Server:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لطفاً مشکلتون رو همینجا مطرح کنید و دوباره یه تاپیک جدا نزنید.ممنون.
موفق باشید.

آرام جان گل
17-07-2009, 10:59
ممنون از لطفتون ولی مشکل من کد نیست من این کد را برای کانکشنم نوشتم مشکل من اینه که سرورم SQLEXPRESS من این مشکل را با sql2000 نداشتم ولی الان که sql2005 نصب کردم این مشکل را پیدا کردم سرورم SQLEXPRESS نباید باشه من باید چه تنظیماتی را انجام بدم که سرورم SQLEXPRESS نباشه
با تشکر

آرام جان گل
17-07-2009, 11:21
ممکن است اشکال از سیدی sql باشه که دست منه چون من در قسمت SQL Server Configuration Manager رفتم و سرویسهایی که دارم دیدم سویس SQLEXPRESS من stop میشود وهم start می شود در صورتی که وقتی روی سرور sqlserver می روم اولا که stop هست ولی گزینه start آن هم غیرفعال هست من باید چه کار کنم احتیاج ضروری به این sql2005 دارم اگر باید تنظیماتی انجام بدم راهنماییم کنید یا یه سیدی نصب sql2005 معتبر که دیگه فقط نسخه EXPRESS را برام نصب نکنه بهم معرفی کنید تا تهیه اش کنم
با تشکر

mahdi7610
17-07-2009, 13:08
ممکن است اشکال از سیدی sql باشه که دست منه چون من در قسمت SQL Server Configuration Manager رفتم و سرویسهایی که دارم دیدم سویس SQLEXPRESS من stop میشود وهم start می شود در صورتی که وقتی روی سرور sqlserver می روم اولا که stop هست ولی گزینه start آن هم غیرفعال هست من باید چه کار کنم احتیاج ضروری به این sql2005 دارم اگر باید تنظیماتی انجام بدم راهنماییم کنید یا یه سیدی نصب sql2005 معتبر که دیگه فقط نسخه EXPRESS را برام نصب نکنه بهم معرفی کنید تا تهیه اش کنم
با تشکر

سلام

سی دی sql sarver مشکلی نداره .

اگه Sql sarver را خودتون نصب کرده باشین ميدونيد که در موقع نصب يه گزينه اي هست به نام Name Instance , که همون اسمي هست که شما براي Server ي که قراره SQL Server روش کارکنه وارد مي کنيد .

دو تا گزينه پيش رو هست Name Instance و Default Instance

اگه Default Instance رو انتخاب کرده باشيد اونوقت مي تونيد توي کادر Connect to server به جاي Server Name فقط يه دونه "." "نقطه" وارد کنيد .

در غير اين صورت اسم Server رو بايد دقيقا وارد کنيد .
توصيه اينه که گزينه Default Instance انتخاب بشه . اگه شما Default Instance را انتخاب می کردید الان دیگه گزینه SQLEXPRESS را نداشتید .

من روشی پیدا نکردم برای اینکه این گزینه را حذف کرد . به نظرم بهتره یکبار دیگه sql sarver را نصب کنید و این بار گزینه Default را انتخاب کنید .

اینم تصویر اون قسمت که باید دیفالت را انتخاب کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی :)

آرام جان گل
18-07-2009, 16:56
ممنون از لطفتون حتما همین کار را انجام می دم باز هم تشکر می کنم