PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گذاشتن پسورد روی ویندوز

imahagh
16-07-2009, 09:40
چگونه میتوان پسوردی روی ورودی ویندوز گذاشت که حتی با در اوردن باتری یا از طریق سیف مد نتوان ان را شکست ؟

ALt3rnA
16-07-2009, 17:12
دوست گرامی
توصیه من استفاده از سیستم های سخت افزاری مثل پنل های امنیتی و سیستم هایی که با اثر انگشت کار میکنن هست .
ولی توجه داشته باشید
پسورد غیر قابل نفوذ وجود نداره . هر پسوردی رو میشه شکست .
مثل یک خونه که روی درش هر قفلی بزنید بازم میشه با یه قلقی بازش کرد .
اما کسی که باهوش باشه برای خونش یه قفل نمیزاره . بلکه تمام در هارو قفل میکنه . کمتر کسی این صبرو داره که بیاد تمام در ها رو باز کنه و خودش بیخیال میشه .
راه های زیادی هست . میتونید حتی از یه شل دیگه برای سیستم عامل استفاده کنید . یا حتی از یه نسخه ی ویرایش شده ی لینوکس .
ولی توصیه ی من به شما اینه که در تمام لایه هایی که میتونید قفل بزارید . در مکانی رو که سیستم قرار داره قفل کنید . پسور بایوس بزارید - پسورد استارت آپ خود ویندوز فراموش نشه . تمام فایل های مهمتون رو با نرم افزار های مخصوص اینکار قفل کنید .ایمیل هاتونو کد کنید . و تا حد امکان چیز های مهم رو روی سیستمی که به اینترنت وصله نریزید . این کار به شما حد قابل توجهی از امنیت رو میده ولی بازم بستگی داره به مقدار امنیتی که میخواید .

حتی میتونید یک قفل سخت افزاری با یک فلش مموری بسازید (Active Lock یا برنامه های مشابه)

به هر حال نرم افزار های زیادی هستن برای حفاظت از اطلاعات .
Data Guardian
Hide My Folders
َMagical Security
که میتونید از اینترنت بگیرید و استفاده کنید

موفق باشید

Behroooz
16-07-2009, 17:19
syskey نفوذ کردنش سخته

mehdi1368
16-07-2009, 19:09
سلام
همنطور که Behroooz عزیز گفتند syskey یکی از قویتربن قفل ها برای ویندوز است که با دراوردن باطری هم از بین نمیرود.
برای این کار شما درون RUN کلمه syskey رو بنویس و بر روی ok کلیک کن پنجره ای بنام Securing the Windows xpAccount Database ظاهر میشود سپس بر روی Update کلیک کن و تیک گزینه Password Startup رو بزن و پسور مورد نظر رو در فیلدها بنویس و در اخر روی ok کلیک کن.
موفق باشید.

gonbad city
19-07-2009, 22:57
پسورد syskey با تعویض ویندوز از بین میره اگه می خوای خیلی سختگیری کنی روی setup پسورد بذاری هیچ راهی برای نفوذ به سیستم نیست مگر برداشتن بایوس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi1368
20-07-2009, 00:25
پسورد syskey با تعویض ویندوز از بین میره اگه می خوای خیلی سختگیری کنی روی setup پسورد بذاری هیچ راهی برای نفوذ به سیستم نیست مگر برداشتن بایوس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز پسورد گذاری روی Setupاشتباه است چون به راحتی هر کسی میتونه با برداشتن باتری به سیستم نفوذ کنه!
عزیز وقتی ویندوز از بین بره اطلاعات هم از بین میره:27:

gonbad city
20-07-2009, 15:49
با احترام به نظر شما
ولی به نظر من هدف دوستمون اینه که کسی نتونه داخل سیستمش بره و درایوهاشو مخفیانه نگاه کنه و هیچ موقع جاسوس اطلاعات ،خودشو تا این حد به خطر نمی اندازه که کیسو باز کنه البته روی سیسکی هم که پسورد باشه حدود 2 ساعت طول می کشه تا سیستم باز شه ضمنا یادم رفت بگم یکی از بدی های سیسکی اینه که وقتی ویندوز اجرا نیست می شه با سی دی های بوت lhirren boot cd یا غیره که هارد ntfs رو هم پشتیبانی می کنند دزدی و جاسوسی صورت بگیره 

gonbad city
20-07-2009, 15:51
دوست عزیز پسورد گذاری روی Setupاشتباه است چون به راحتی هر کسی میتونه با برداشتن باتری به سیستم نفوذ کنه!
عزیز وقتی ویندوز از بین بره اطلاعات هم از بین میره:27:

ضمنا مگر با برداشتن باتری درایو سی فرمت میشه ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما که تا حالا نشنیده بودیم!!!!!!!!!!!!!!!

mf.designing
20-07-2009, 15:53
بهترين روش به نظر من همون syskey هست .

mehdi1368
20-07-2009, 22:20
پسورد syskey با تعویض ویندوز از بین میره

دوست عزیز کی گفته باتری رو برداری درایو C پاک میشه!!!!
منظور من این بود که کسی که روی ویندوز پسورد میزاره اطلاعات مهم رو در دسکتاپ یا در شاخه ویندوز ذخیره میکنه!