PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد نحوه save کردن فایل

sara2323
16-07-2009, 00:31
دوستان چند روز پیش یه مشکل واسه من پیش اومد.
چند تا کار با فتوشاپ انجام داده بودم و رفتم بیرون با اندازه 80*120 واسه من پلات رنگی بگیرند.
چشمتون روز بد نبینه اولین کاری که از پلات در اومد بسیییییار کمرنگ بود و با اون چیزی که در مانیتور بود زمین تا آسمون فرق میکرد.منم بسیار عصبانی با طرف دعوا کردم که این چیه و من با پرینتر رنگی خودم قبلا این رو پرینت گرفتم و همچین فاجعه ای از کار در نیومد.اونم چند تا لغت تخصصی از خودش درآورد و گفت پرینتر شما با کامپیوترتون کالیبره هست ولی کار شما با کامپیوتر من و پلاترم کالیبره نیست!!!
منم چاره ای جز باور کردن نداشتم.و اشکال دیگه ای که گرفت گفت کار شما 8bit سیو شده در صورتی که می بایست 16bit سیو میشد واسه همین کارتون بیرنگ افتاده!!
بعد از اون همه کارامو تو یک صفحه جدید 16bit باز کرد و دوباره پلات گرفت. ولی من مطمئنم دستگاهش رو عوض کرد.
من هنوز نتونستم اون اشکالاتی رو که اون از کار من گرفت باور کنم چون من چند وقت پیش یک کاری رو با 8bit سیو کرده بودم و خیلی عالی در اومده بود.دوباره هم از کارم پرینت گرفتم و مشکلی نداره.در ضمن نصف هزینه کار خراب شده رو از من گرفت.....

از اساتیدی که در این زمینه تجربه دارن میخوام بپرسم که نوع سیو کردن8bit یا 16bit در نتیجه کار چه تاثیری داره و آیا کار من اشتباه بوده یا پرینتر اون خراب بوده؟
در ضمن کالیبره بودن یعنی چی؟من نفهمیدم

Maysam-BFU
16-07-2009, 10:09
سلام.

پلات یا چاپ دیجیتال رو نمیدونم ، ولی در زمینه کار افست ، باید کار شما 8 بیت باشه . کار های 16 بیت داخل کرل خراب باز میشه...

و کلا 8 بیت هیچ مشکلی نداره و بنظر من هیچ نسبت کیفیتی بالا و پائین نمیشه...

در ضمن در مورد کالیبره کردن هم که بهتون گفتن درست گفتن. یعنی باید باور کنید.

شما اگر با درصد های رنگ آشنایی داشته باشید چشم بسته هم میتونید فقط با درصد ، رنگ مورد نظرتون رو در بیارید.