PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه صفحه آبی میاد و ریست میشه!!!

stam
15-07-2009, 23:43
سلام
چند وقتیه این مشکل برام پیش اومده نزدیک به یک سال.
وقتی مثلا روی چند ترک موسیقی تند تند کلیک میکنم یک دفعه یه صفحه آبی میاد و کامپیوتر ریست میشه.
خودم احساس میکنم وقتی به کامپیوترم فشار میاد این اتفاق میفته چون تو برنامه هایی مثل ADOBE PRIMIER هم این اتفاق میفته در ضمن یه صدای تقی هم از هارد میاد گاهی اوقات و بعد ریست میشه.ولی توی بازی حتی بازیهای سنگین هم این اتفاق نمی افته.
RAM:2GIG
VGA:512 8500
CPU:4400 X2 AMD
MAIN:ASUS M2NX
HDD: 250 MAXTOR
اینم اون صفحه آبی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Masоud
16-07-2009, 09:06
سلام

به اینجا رجوع کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :40:

EHSANRF
16-07-2009, 09:06
احتمال اینکه هارد شما مشکل پیدا کرده زیاده. و یحتمل هارتون هم مکستور هست!
شما حتما باید هاردتون رو عوض کنید.
ضمناً اگر سیستم رو اورکلاک کردید برش گردونید.

برای اطلاعات بیشتر این رو هم بخونید بد نیست

stam
16-07-2009, 15:06
احتمال اینکه هارد شما مشکل پیدا کرده زیاده. و یحتمل هارتون هم مکستور هست!
شما حتما باید هاردتون رو عوض کنید.
ضمناً اگر سیستم رو اورکلاک کردید برش گردونید.

برای اطلاعات بیشتر این رو هم بخونید بد نیست

هاردم که مکستور هست البته دانلود آفلاین هم زیاد میکنم
ولی میخواستم بدونم اگه ایراد از هارد باشه جزو موارد گارانتی به حساب میاد؟

ALt3rnA
16-07-2009, 16:51
من هم این مشکلو تجربه کردم . بهتره اول یک فرمت بزنید . ولی اگه درست نشد میتونید هاردتونو عوض کنید . بخصوص اینکه شما دانلود آفلاین هم میکنید که رس هارد رو میکشه . جز گارانتی نمیدونم هست من که فرستادمش اینقدر پیچوندن منو که خودم یکی خریدم

stam
17-07-2009, 00:21
من هم این مشکلو تجربه کردم . بهتره اول یک فرمت بزنید . ولی اگه درست نشد میتونید هاردتونو عوض کنید . بخصوص اینکه شما دانلود آفلاین هم میکنید که رس هارد رو میکشه . جز گارانتی نمیدونم هست من که فرستادمش اینقدر پیچوندن منو که خودم یکی خریدم

ممنونم عزیزم از راهنماییت
اما میخوام بدونم حالا صد در صد این مشکل از هارده نمیتونه از رم یا مادربورد باشه چون من مشکلی با عوض کردن هارد ندارم اما به شرطی که مطمئن باشم. از کجا میتونم دلیل درست رو بفهمم.

ahmad gh
17-07-2009, 00:57
من خودم با همچین مشکلی برخورد کردم اخر هاردم رو فروختم ولی دوباره مکستور خریدم ولی اونم اون صدای تق رو میداد کمتر صفحه ابی میومد ولی مشکل حل نشد تا اینکه برق خونمون ضعیف و قوی شد مادر برد سوخت یه مادربرد msi خریدم درست شد تا الان هم که 1سالی گذشته دیگه اون مشکل برام پیش نیومد

mkhavari2000
17-07-2009, 19:03
ایراد از هاردت هست
موقع کار کردن صدا هم میده ؟
وقتی خاموش میکنی سیستم رو هم صدای پارک کردنش یه خورده بلند تر از حد نرماله ؟

gonbad city
19-07-2009, 23:25
دوست عزیز
سیستم من هم همین مشکلو داشت ولی با سخت افزارای پایینتر
می دونی من چیکار کردم
سی رو فرمت کردم و دوباره ویندوز عوض کردم
ولی بازم مشکل حل نشد
گرد و خاک داخل سیستممو که گرفتم مشکل حل شد

gonbad city
19-07-2009, 23:26
دوست عزیز
سیستم من هم همین مشکلو داشت ولی با سخت افزارای پایینتر
می دونی من چیکار کردم
سی رو فرمت کردم و دوباره ویندوز عوض کردم
ولی بازم مشکل حل نشد
گرد و خاک داخل سیستممو که گرفتم مشکل حل شد

maxell
21-07-2009, 10:29
سلام

مشکل از هاردتونه به نظر من با low level مشک حل ميشه البته قبل از اينکه low level کني اطلاعات هاردتونو يه جا ذخيره کنيد که با low level همه اطلاعات پاک ميشه
---------------------------------------------
امضا بلد نيستم انگشت بزنم قبوله:11:

stam
02-08-2009, 20:42
سلام

مشکل از هاردتونه به نظر من با low level مشک حل ميشه البته قبل از اينکه low level کني اطلاعات هاردتونو يه جا ذخيره کنيد که با low level همه اطلاعات پاک ميشه
11:
میشه در مورد این low level توضیح بدید.

mohamad_beauty
04-08-2009, 10:41
من دقیقا مشکل شما رو داشتم یکی میگفت هارد یکی میگفت سی پی یو یکی...
رفتم جای رم رو در مادر بردم عوض کردم دیگه اون پیغام نیومد که نیومد
مثلا اگه دو تا یه گیگ داری درشون بیار تمیزشون کن و این بار جاشون رو عوض کن ،این کار هیچ هزینه ایی نداره و خودت به راحتی میتونی انجام بدی:27:

1000USD
04-08-2009, 14:05
آفرین gonbad city
حرفش درسته.
این نرم افزار امنیتیه منو کشته:31:

ne555
05-08-2009, 14:34
منم یه مدتی همین مشکلو داشتم اولاش فکر می کردم از cpu مه چون موقع باز کردن شاهزاده ایرانی سه همین پیغام میومد و ریست می شد.
ممکنه از دمای cpu هم باشه؟
البته بعد از چند ماه هاردمو عوض کردم یه ساتا انداختم روش درست شد.

mali.sh
05-08-2009, 16:25
خدمت دوستان عرض کنم این مشکل رو میگن بلوسکرین (صفحه آبی) دلایل مختلفی داره...........
یکی ازمهمترین دلایلش عدم نصب صحیح درایور قطعات اگه با پخش اهنگ و فیلم پیش میاد احتمال داره کارت گرافیک درست نصب نباشه
دلیل دیگه ممکنه در اثر تعویض قطعه مثل رم اتفاق بیفته............. که در این صورت با تعویض ویندوز مشکل حل میشه انها هم امتحان کن...........

stam
06-08-2009, 19:35
خدمت دوستان عرض کنم این مشکل رو میگن بلوسکرین (صفحه آبی) دلایل مختلفی داره...........
یکی ازمهمترین دلایلش عدم نصب صحیح درایور قطعات اگه با پخش اهنگ و فیلم پیش میاد احتمال داره کارت گرافیک درست نصب نباشه
دلیل دیگه ممکنه در اثر تعویض قطعه مثل رم اتفاق بیفته............. که در این صورت با تعویض ویندوز مشکل حل میشه انها هم امتحان کن...........

ویندوز که تا بحال 30 بار عوض کردم اما راجع به درایور کارت گرافیک اگر واقعا حرفت درست باشه و این دو بهم ربطی داشته باشه باید بگم که اتفاقا من همون 3 . 4 ماه پیش درایور 169.04 رو دانلود کردم و نصب کردم و از اون روز هم همینو دارم نصب میکنه و لی تو هیچ جایی که مربوط به گرافیک باشه مشکلی ندارم فقط این ریست شدنه هست.
به هر حال از راهنمایینت ممنونم اینرو هم تست میکنم جوابشو تو همین تاپیک میدم که دیگران هم استفاده بکنند.

bbp
05-09-2009, 10:00
دوستان منم همين مشكل رو دارم اما نميدونم با كدوم يك از جواباي شما سازگاره...

هارد رو كه يك ماه نميشه گرفتم و فكر نميكنم مشكل از اون باشه...

البته بعضي اوقات اول كه كامپيوتر رو روشن ميكنم همون اول يه ارور براي temp سي پي يو ميده به نطر شما ايراد از اونه؟

فن رو كه نگاه كردم كلي خاك لاي پره هاي آهني بود...
به نظر شما خيلي ميتونه مربوط باشه يا نه...؟

جاي رم ها هم عوض ميكنم ببينم چي ميشه...
واقعا هيچوقت ايندر اذيت نشده بودم... :13:

Neoonline
05-09-2009, 10:12
بهترین راه حل اینه که دوست من از این مسیر توی ویندوز اقدام کنی
control panel>
system>
advanced tab>
startup and recovery - settings>
under the title - system failure
untick - automatically restart

دفعه ی بعد که سیستم دچار مشکل بشه اون صفحه آبی میاد و میمونه دیگه ریست نمیشه، بعد اگر می تونی با یه دوربینی چیزی از صفحه مانیتور عکس بگیر بذار اینجا اینجوری و از روی ارور توی اون صفحه ی آبی خیلی راحت می تونیم تشخیص بدیم که ایراد از درایوری چیزی هست یا سخت افزار خاصی.

bbp
05-09-2009, 11:45
من اين كار رو كردم اما كامپيوتر رو بعد از ظهر ري استارت ميكنم چون حال ويندوز عوض كردن فعلا ندارم عكس ميگيرم ميزارم و ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

Neoonline
05-09-2009, 13:50
من اين كار رو كردم اما كامپيوتر رو بعد از ظهر ري استارت ميكنم چون حال ويندوز عوض كردن فعلا ندارم عكس ميگيرم ميزارم و ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

دوست عزیز شما دو گیگ رم داری؟ دو تا یک گیگ هستند یا یک دونه دو گیگ؟

bbp
05-09-2009, 16:29
سلام.
من دوباره ويندوز ريختم البته هارد 250 كه مشكل توش بود رو قطع كردم و الان ويندوز جديد روي هارد قبليم كه 40 هست ريختم ولي هنوز ري استارت نكردم چون ميترسم دوباره اونطور بشه و...

من 2 تا يك گيگ دارم كه قبل از اينكه ويندوز عوض كنم جاهاشون رو عوض كردم اما بازم همون اخطار ميومد...

اينم اخطار: ( فقط اميدوارم مشكل بدون تعمير يا تعويض هارد انجام بشه كه كلي اطلاعات دارم و بد بخت ميشم )
آنتي ويروسي هم ندارم كه بخوام آنينستالش كنم...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لينك بزرگ:

راستي من مودم ADSL رو زماني كه استفاده نميكردم از اينترنت disable ميكردم و شبها هم كلا پاورش رو خاموش ميكردم...

اين اواخر تا disable ميكردم يه اخطاري ميومد چنديت بار بايد روي ok يا cansel ميزدم تا رفع بشه...ممكنه به خاطر مودم باشه؟

bbp
05-09-2009, 20:02
اين اخطار هم زماني مياد كه مودم adsl رو desable ميكنم...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Neoonline
05-09-2009, 21:20
ببین من از روی پیغام صفحه آبی مرگ تصورم اینه مشکل از رم باشه نه هارد بهترین راه برای تستش اینه رم ها رو تک تک بذاری روی سیستم و بعد سیستم رو تحت فشار قرار بدی. میتونی از Memtest برای تست کردن رم ها هم استفاده کنی برای زیر فشار بردن سیستم prime95 هم بد نیست.

اگر رمهات رو تکی گذاشتی و هر دو تحت فشار به مشکل بر نخوردن رم ها با هم سازگار نیستن. اگر رم ها رو تکی گذاشتی یکی تحت فشار ریست کرد و اون یکی نکرد خوب دیگه معلومه یکی معیوبه یکی نیست. بعیده هر دو رم معیوب باشه ولی خوب باز دیدی با هر دو رم وقتی تکی روی سیستم هستن ریست میکنن با یک رم دیگه که مطمئنی سالمه تست کن. و باز ریست کرد میشه اونوقت رفت سراغ هارد و یا پاور. ولی الان نزدیک تر مورد رم هست.

amirpcp30
05-09-2009, 21:44
من هم همین مشکل رو دارم اما فقط در ویندوز
7
جای رم ها رو عوض کردم درست نشد
تک به تک گذاشتم درست نشد
گفتم شاید مال پاوره
یکی از هارد ها رو کندم درست نشد
یکی گفت مال درایوره
گرافیک رو آپدیت کردم درست نشد

باید چکار کنم؟

bbp
05-09-2009, 21:54
ممنون neoonline
والا يبار اين كارو كردم و مشكل همچنان باقي موند.

براي تست هارد اون يكي هارد 40 كه گذاشتم هم وقتي كامپيوتر رو خاموش كردم و دوباره روشن كردم به همين بلا دچار شد پس تا اينجا ميشه گفت از هارد نيست...

رم رو بازم چك ميكنم...

سي پي يو هم فنش رو باز كردم و تميز كردم و خود سي پي يو هم دوباره ست آپ كردم اما بازم مشكل هست...

اي خداي بزرگ اين چه بد بختي ايي نصيب من كردي...

فرض كن هر وقت كامپيوترت رو خاموش ميكني يا ري استارت ميشه بايد دوباره ويندوز بريزي تا بالا بياد...!!!

خيلي زور داره خدايي...

خواهشا اگر راه حلي داريد ممنون ميشم راهمايي كنيد...

bbp
06-09-2009, 19:38
آقا مشكل ما همچنان باقيه...

دوستان مهندس راه حلي ندارند؟

kourosh_sos
06-09-2009, 20:09
تمامی جواب هایی که دوستان عزیز دادند درسته اما من مطمئن هستم مشکل بخاطر یکی از چی÷ های مادربردت هستش چون چند وقته ÷یش این مشکل برای یکی از دوستان رخ داد که حتی موقع نصب ویندوز هم این صفحه ظاهر میشد بردیمش گارانتی و چون از دوستانم بود ازش ÷رسیدم که مشکل از کجاش بوده اونم گفت که از مادربرد بوده

aqronis
06-09-2009, 22:39
درود.
در مورد این صفحه که به صفحه آبی در دنیا و صفحه فاتالیتی در ایران مشهوره بارها بحث شده.
این مشکل تا جایی که من میدونم از دو جا ایجاد میشه.
این پیغام اول از همه همونطور که دوستمون در بالا گفتن به چیپست ها در بورد قطعات بستگی داره.
در واقع بیشتر به دلیل تداخل چیپست در سیستم هست که بیشتر این تداخل ها برای چیپست های یک کارخانه سازنده هست که بر روی چند قطعه در سیستم استفاده میشه.
به عنوان مثال شما اگه کارت --- داشته باشین که چیپست Conexant داشته باشه و یک کارت tv که اونم چیپ Conexant داشته باشه این دو چیپ در هنگام نصب ویندوز مشکل زا میشن . این صفحه به نمایش میاد. برای بر طرف کردن کافیه یکی از دو قطعه رو از سیستم موقطا جدا کنید.
توجه کنید که اگه مشکل از این دلیل باشه سیستم ریست نخواهد شد و صفحه آبی باقی خواهد ماند.
اما دلیل دیگه از رم سیستم هست که یا با مادربود همخوانی نداره یا خرابه و یا بدتر تقلبیه. اگه از رم باشه سیستم خود به خود ریست خواهد شد.
البته ممکنه از جایه دیگه ای هم باشه اما من اطلاع ندارم و تقریبا تمامی این مشکلات از دو دلیل بالا جدا نیستن.
موفق باشید.

bbp
08-09-2009, 13:52
از دوستاني كه سعي داشتن مشكلم رو حل كنند ممنونم.

بعد از اينكه نتونستم از طريق نت نتيجه اي بگيرم ياد يكي از دوستانم افتادم كه رشتش كامپيوتر بود صبح بهش زنگ زدم و يكسري راهنمايي ها كرد كه خدا رو شكر به نتيجه رسيد...

اولا كه فن سي پي يو رو باز كردم و سي پي يو رو در آوردم و يه فوت جانانه كردم تا خاك و خولاش بره بعد باتري مادربرد رو در آوردم و با يه سيم 2 تيكه آهني رو به مدت يك دقيقه اتصال دادم و 10 دقيقه صبر كردم و باتري رو جا انداختم و يه ويندوز ريختم و ري استارت كردم و خدا رو شكر تا الان مشكلي پيش نبومده...