PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با حذف مستقیم فایلها

mghaffari49
15-07-2009, 15:27
سلام

مدتی است که هر گاه می خواهم فیلها را Del کنم،آنها به صورت مستقیم از کامپیوتر حذف میشوند.چگونگی حل این مشکل را بیان کنید...

با تشکر

Masоud
15-07-2009, 18:00
سلام

روی Recycle Bin (سطل بازیافت) کلیک راست کن و Properties رو انتخاب کن و در پنجره ی باز شده تیک گزینه مشخص شده رو بردار :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید :40:

mghaffari49
16-07-2009, 00:11
سلام

روی Recycle Bin (سطل بازیافت) کلیک راست کن و Properties رو انتخاب کن و در پنجره ی باز شده تیک گزینه مشخص شده رو بردار :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید :40:

ممنون ولی با این راه حل درست نشد...
فکر کنم به رجیستری مربوط میشه.

Ghaioom
16-07-2009, 06:35
سلام
اینو ببین

حذف كردن مستقيم و سريع فايلهاي حجيم در ويندوز

تا حالا شده که بخواهيد چند فايل يا فولدر يا .... با حجم بسيار بالا را حذف کنيد ؟ يعنی در سطل آشغال بريزيد يا بعد از اينکه ريختيد حذف کامل کنيد ؟
حقيقتا مدت زيادی طول ميکشد. به هر صورت وقت برای همه مهم است !
وقتی کليد Shift را در هنگام حذف نگه داريد ( همان Shift+Delete ) سطل آشغال شما ناديده گرفته ميشود و فايل حجيم شما با سرعت بيشتری حذف ميشود ( بدون اينكه به سطل آشغال برود ) ، ولی اين کار هم يک مقدار سخت است. منظورم نگه داشتن متمادی و به تعداد زیاد SHIFT است !
يك ترفند رجيستری وجود دارد که ميشود کلا با اجرای آن سطل آشغال را ناديده گرفت و به راحتی تمام فايلهارا حذف كامل كرد. البته اين بستگی به نظر شما دارد. عموما کاربران پیشرفته فایلی را به اشتباه پاک نمیکنند که بخواهند نگران آن باشند. در صورتی که از خود مطمئن هستید این مرحله را انجام دهید.
با تایپ فرمان regedit در پنجره کوچک run در منوی start برنامه رجيستری اديتور را باز کنيد ومسير زير را پيدا كنيد :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer\BitBucket
اگر درست عمل کرده باشید كليد NukeOnDelete را در پنجره بزرگ سمت راست خواهید دید. كليد NukeOnDelete استفاده از سطل آشغال را کنترل میکند ! روی آن دوبار کلیک کنید و سپس در قسمت Value Data عدد ۰ را پاک و به جایش۱ را بگذارید ( در حالت Hexadecimal ).
سپس روی ok کلیک کنید و برنامه را ببندید. از این به بعد حذف فایلهای حجیم بسیار سریعتر از پیش خواهد شد. البته تا قبل از اینکه آنرا دوباره تغییر ندهید !

gonbad city
19-07-2009, 21:51
سیستمتو هم یه بار چک دیسک کن بعضی مواقع چک دیسک مشکلو حل می کنه

mghaffari49
20-07-2009, 14:26
من از تمام کسانی که راه حل های خودشونو در این زمینه ارائه دادند تشکر میکنم،ولی من به تمام اونها عمل کردم و متاسفانه هیچ تغییری حاصل نشد و همچنان مشکل من وجود داره.یعنی هنگامی که قصد Del کردن فایلی رو دارم عملکرد Shift+Del انجام میشه.

نکته دیگه رو هم در این باره می نویسم چون فکر کنم شاید بتونه در حل این مشکل کمکی کنه؛Properties سطل زباله ویندوز من مدتی است که فقط تنظیمات مربوط به درایو C رو نشون میده.

gonbad city
20-07-2009, 15:32
چک دیسک هم کردی و درست نشد؟؟؟

mohsenmsi
03-08-2009, 00:36
دقیقا مشکل من هم همینه. یعنی با تعویض ویندوز و ویروس یابی بازهم فقط تنظیمات مربوط به درایو اول هارد توی خصوصیات سطل زباله نشون داده میشه.

mehdi1368
03-08-2009, 01:30
دقیقا مشکل من هم همینه. یعنی با تعویض ویندوز و ویروس یابی بازهم فقط تنظیمات مربوط به درایو اول هارد توی خصوصیات سطل زباله نشون داده میشه.

سلام
دوستان احتمال داره یه ویروس جدید باشه که هنوز انتی براش نیامده!!!!
موفق باشید.

mohsenmsi
03-08-2009, 01:59
سریعا بگم راه حل مشکل دوست عزیزمون که اول گفته بود که بدون گرفتن شیفت فایلها شیفت دلیت میشدن رو من پیدا کردم البته با جستجو توی همین فروم.
1. start > cmd

2. برای برگردوندن حالت انتقال فایلهای حذفی از مثلا درایو :D به سطل زباله این رو تایپ میکنیم

اینتر \cd
اینتر :D
اینتر attrib recycler -s -h
اینتر attrib recycler +s +h

همه چیز تمومه .....!
راستی اگه همه سوراخ سونبه های DOS رو بلد بودیم چه کارا که نمیشد بکنیم.:21: