PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل restart شدن در موقع اجرای بازی

korokodil_avareh
14-07-2009, 06:09
سلام
آقا ما یه نوت بوک ACER گیر آوردیم قطعاتش هم بالا هستند
ولی مشکلی که داره اینه که وقتی بازی روش نصب میشه موقعی که بازی رو اجرا میکنی یه دفعه یه تصویر آبی میاد و سیستم ری استارت میشه
ویندوز رو هم عوض کردم ولی مشکل برطرف نشد:41:

reza mirshekar
14-07-2009, 07:53
سلام ابتدا باید بدونم با چه شرایطی ریست میشه آیا فقط همان بازی یا در همیه موارد اگر هم در بعضی بازیها ایگونه است که باز جریانش فرق میکند
اما شاید 1 - سی دی بازی مورد داشته باشد
2 - قطعات سیستم جواب گویی بازی نیست
3 - اگر هم در نرم افزارهای گرافیک این مورد را دارید احتمال این هست که فن سی پیو مورد داشته باشد
4 - در نهایت ممکن است رم هم باشد که از نظر من احتمالش ضعیف است

korokodil_avareh
15-07-2009, 13:51
سلام
در همه بازیها ریستارت میشود
مشکل از ضعیف بودن قطعات نیست چون حتی بازیهای دسکتاپی رو هم که اجرا میکنم ریستارت میشه
بعد از اینکه بازی اجرا میشود یه تصویر آبی میاد و .....

max313
15-07-2009, 21:13
اون ارور صفحه ابي رو احتمالا ميبينن
يا از نرم افزاره يا از سخت افزار

4ve30n4
15-07-2009, 21:48
سلامم.. چند وقته گرفتی؟؟ ممکنه ایراد از رم باشه.. یبار ریکاوری کن و با Mem Test رم سیستمت را چک کن.. این برنامه قبل از لود ویندوز اجرا میشه و رم سیستم را درست حسابی چک میکنه تا متوجه شی کار رم چکونه است

Pami
16-07-2009, 00:02
به احتمال خيلي زياد ايراد شما از چيپست گرافيك هست و حتما مشكل از گرافيك دستگاه هست
اينطور كه شما ميگي وقتي وارد محيط بازي ميشيد اينطور ميشه و مدت زيادي نميگذره پس نميتونه از گرم شدن و داغ كردن باشه
اون BlueScreen Error هست كه بيشتر مواقع نشون دهنده مشكل سخت افزاري هست كه كل سيستم رو به Halt ميبره و باعث ميشه همه چيز به حالت توقف در بياد و ريست ميكنه كل سيستم رو
ميتونه مشكل از حافظه گرافيكي هم باشه ، ممكنه حافظه كارت گرافيك شما چند بيت سوخته داشته باشه و چون براي پردازش به حافظه گرافيكي نياز هست سيستم عملا نميتونه از اون مقدار استفاده كنه
ولي به احتمال زياد همون مورد اول هست

حتما ببريد پيش تعميركار يا نمايندگي

mh.attari
16-07-2009, 15:56
به احتمال خيلي زياد ايراد شما از چيپست گرافيك هست و حتما مشكل از گرافيك دستگاه هست
اينطور كه شما ميگي وقتي وارد محيط بازي ميشيد اينطور ميشه و مدت زيادي نميگذره پس نميتونه از گرم شدن و داغ كردن باشه
اون BlueScreen Error هست كه بيشتر مواقع نشون دهنده مشكل سخت افزاري هست كه كل سيستم رو به Halt ميبره و باعث ميشه همه چيز به حالت توقف در بياد و ريست ميكنه كل سيستم رو
ميتونه مشكل از حافظه گرافيكي هم باشه ، ممكنه حافظه كارت گرافيك شما چند بيت سوخته داشته باشه و چون براي پردازش به حافظه گرافيكي نياز هست سيستم عملا نميتونه از اون مقدار استفاده كنه
ولي به احتمال زياد همون مورد اول هست

حتما ببريد پيش تعميركار يا نمايندگي
این ارور فقط سخت افزاری می تونه باشه؟
اخه تا اونجایی که من می دونم ممکن هست در صورت مشکلات نرم افزاری هم ظاهر شه؟

Don Sylar
18-07-2009, 01:27
برادر این مشکل در بسیاری از مواقع پیش می آید ، از جمله:
1-ویروسی بودن سیستم که با یک تعویض سیستم عامل ، نصب نسخه بروزشده اویرا ، تعویض سیستم عامل مساله حل می شود.
2-اگر از سیستم عاملهای ویستا و 7 استفاده می کنید باید رم بالایی داشته باشید ، برای ویستا حداقل 2 گیگ ، برای 7 حداقل 3 گیگ ، ولی من پیشنهاد می کنم که از آخرین نسخه سیستم عامل ایکس پی سرویس پک 3 که از حالت ساتای ACHI پشتیبانی کند استفاده کنید.
3-همه درایورهای سیتم عامل شما باید به صورت کامل و بدون نقص نصب شده باشد.
4-لپ تاپ های ایسر به منظورهای خاصی تولید می شوند و نسخه هایی از کارت های گرافیک در آنها بکار برده می شود که از یکسری مضامین استاندارد برای بازی پشتیبانی نمی کنند که اکثرا این مشکل در گرافیک های اینتل است.
احتمالات بیشتری هم وجود دارد که اگر مشکل شما حل نشد بگویید همه آنها را شرح دهم.

4ve30n4
18-07-2009, 12:03
سلامم..
1-ویروسی بودن سیستم که با یک تعویض سیستم عامل ، نصب نسخه بروزشده اویرا ، تعویض سیستم عامل مساله حل می شود.
2-اگر از سیستم عاملهای ویستا و 7 استفاده می کنید باید رم بالایی داشته باشید ، برای ویستا حداقل 2 گیگ ، برای 7 حداقل 3 گیگ ، ولی من پیشنهاد می کنم که از آخرین نسخه سیستم عامل ایکس پی سرویس پک 3 که از حالت ساتای ACHI پشتیبانی کند استفاده کنید.
4-لپ تاپ های ایسر به منظورهای خاصی تولید می شوند و نسخه هایی از کارت های گرافیک در آنها بکار برده می شود که از یکسری مضامین استاندارد برای بازی پشتیبانی نمی کنند که اکثرا این مشکل در گرافیک های اینتل است.
ایوللل.. از آدما حرفه ای همیشه خوشم میادش.. درست گفت هر چی گفت.. دمت گرم بیشتر بیا:10:

saman3230
18-07-2009, 16:04
اگر کاربر ویستا هستید و کامپیوتر شما DUMP ی همون صفحه آبی میاد شما باید درایور گرافیک و خود ویندوز رو آپدیت کنید ایم مشکل برای تمامی لپ تاپ ها پیش میاد که بعد از آپدیت حل خواهد شد

mh.attari
19-07-2009, 12:09
دوست گلم ویندوز 32 بیتی حداکثر 3 گیگ رم میتونه استفاده کنه
ویندوز 7 هم مصرفش بهینه تر هست از ویستا پس رم کمتری هم لازم داره
واسه 7 و ویستا 1.5 رم باشه کافی هست

4ve30n4
19-07-2009, 13:05
سلامم..
نه جانم.. حدود 1 گیگ را خود سیستم عامل بطور عادی نیازمنده.. واسه اجرای نرم افزارها هم لااقل یه گیگ باید در نظر بگیری.. این میشه سقف پایینش 2 گیگ. با 1و 1.5 گیگ بعدها به مشکل میخوره..

Don Sylar
19-07-2009, 14:21
دوست عزیز ، بهینه بودن سیستم عامل مهم نیست.درسته که 7 برای اجرا شدن به مقدار حافظه کمتری نیازمند است.ولی برای اجرای بازی نیاز به حافظه بالایی دارد.من ویندوز 7 را در یک رایانه ای که 1.5 گیگ رم داشت نصب کردم.وقتی اون طرف می خواست بره بازی های معمولی ویندوز را بازی کنه با اروری مواجه می شد که میگفت برای اجرای هر بازی داقل به 2 گیگ رم نیاز دارید.حال 2 گیگ رم برای بازی ها کافیست ولی کیسری بازی هست که رم بیشتری می طلبه برای همین نیاز به 3 گیگ رم داره.
در ضمن فکر می کنم فقط ایکس پی 32 بیتی 3 گیگ رم شناسایی می کنه و این مشکل در 7 و ویستا برطرف شده.