PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سؤال در مورد باتري لپ تاپ

حسين 1966
13-07-2009, 14:09
سلام
من معمولاً در جاهايي که به برق دسترسي دارم با لپ تاپ کار مي کنم لذا مي خواهم کلاً باتري رو در بيارم و با برق کار کنم آيا چنين کاري رو دوستان ديگه کردند ؟ مشکلي براشون پيش نيومده ؟ (چون بدي اين روش اينه که اگه باتري سرجاش باشه و برق قطع بشه لپ تاپ بدون هيچ اختلالي به کارش ادامه مي ده و فکر مي کنه پريزشو از برق کشيديد! ولي اگه باتري سر جاش نباشه با قطع برق به يکباره همه بخش هاي اون خاموش مي شه و ممکنه در اثر نوسان برق موقع قطع شدن ، آسيبي بهش وارد بشه )
البته اين سوال هم پيش مي آد که وقتي لپ تاپ رو به برق وصل مي کنيم تا يه مدتي باتري در حال شارژه ولي بعد از فول شدنش من نمي دونم برق مستقيم به پاور داخل لپ تاپ وارد مي شه يا از باتري مي گذره و ضمن داغ کردن و پايين آوردن عمر باتري به پاور لپ تاپ مي رسه ؟ اگه حالت دوم صحيحه چه کار بايد کرد که عمر باتري لپ تاپ با 7-8 ساعت روشن بودن به اين روش در روز ، کم نشه ؟
اصلاً اين باتري هاي لپ تاپ چقدر عمر مي کنن ؟ (چون به هر حال بعد از چندين هزار بار اکسايش و کاهش ماده دورن باتري لپ تاپ در اثر شارژ و دشارژ بالاخره اين قابليت تحليل مي ره ) آيا اين ضعيف شدن علامت خاصي داره ؟
از دوستان با تجربه مون خواهش مي کنم راهنمايي بفرمايند
با تشکر

حسين 1966
14-07-2009, 22:18
سلام
بابت ريز بودن متن قبلي عذر خواهي مي کنم اينم يه بار ديگه :

من معمولاً در جاهايي که به برق دسترسي دارم با لپ تاپ کار مي کنم لذا مي خواهم کلاً باتري رو در بيارم و با برق کار کنم آيا چنين کاري رو دوستان ديگه کردند ؟ مشکلي براشون پيش نيومده ؟ (چون بدي اين روش اينه که اگه باتري سرجاش باشه و برق قطع بشه لپ تاپ بدون هيچ اختلالي به کارش ادامه مي ده و فکر مي کنه پريزشو از برق کشيديد! ولي اگه باتري سر جاش نباشه با قطع برق به يکباره همه بخش هاي اون خاموش مي شه و ممکنه در اثر نوسان برق موقع قطع شدن ، آسيبي بهش وارد بشه )
البته اين سوال هم پيش مي آد که وقتي لپ تاپ رو به برق وصل مي کنيم تا يه مدتي باتري در حال شارژه ولي بعد از فول شدنش من نمي دونم برق مستقيم به پاور داخل لپ تاپ وارد مي شه يا از باتري مي گذره و ضمن داغ کردن و پايين آوردن عمر باتري به پاور لپ تاپ مي رسه ؟ اگه حالت دوم صحيحه چه کار بايد کرد که عمر باتري لپ تاپ با 7-8 ساعت روشن بودن به اين روش در روز ، کم نشه ؟
اصلاً اين باتري هاي لپ تاپ چقدر عمر مي کنن ؟ (چون به هر حال بعد از چندين هزار بار اکسايش و کاهش ماده دورن باتري لپ تاپ در اثر شارژ و دشارژ بالاخره اين قابليت تحليل مي ره ) آيا اين ضعيف شدن علامت خاصي داره ؟
از دوستان با تجربه مون خواهش مي کنم راهنمايي بفرمايند
با تشکر

چقدر انجمن کم رونقي !!! لطفاً يکي هم جواب بده

_ermia
15-07-2009, 18:58
سلام
در مورد باطری لپ تاپ دوستان زیاد بحث کردن
مطالب تاپیک زیر رو بخونید، در مورد باطری هم صحبت شده، امیدوارم جواب سوالتون رو بده
موفق باشید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4ve30n4
15-07-2009, 21:47
سلامم.. چه خبره؟؟ نه به پست شماره 1 که ریزه نه به 2 که اوونقدر درشت!! !!
آقاجون باتری لپتاپ را دربیاری و برق بروه سیستمت آسیب میبینیه هم نرم افزاری و هم سخت افزاری.. هیچوقت اینکار را نکن

mh.attari
16-07-2009, 16:03
دوست گلم همیشه بزار باتری روش باشه
لپتاپ ها قابلیت سوچینگ دارن یعنی خودشون می تونن تشخیص بدن کی از کدوم استفاده کنن

حسين 1966
16-07-2009, 22:15
سلامم.. چه خبره؟؟ نه به پست شماره 1 که ریزه نه به 2 که اوونقدر درشت!! !!
آقاجون باتری لپتاپ را دربیاری و برق بروه سیستمت آسیب میبینیه هم نرم افزاری و هم سخت افزاری.. هیچوقت اینکار را نکن

سلام
دوست عزيز علت اين مشکل (ريزي و درشتي ) به دليل نداشتن قابليت ويرايش براي کاربران جديد است البته در مورد دوم که درشت بود اولش دقت نکردم ولي بعد که درشتيشو ديدم گفتم فرستادن همون پست براي بار سوم ديگه بدتره .شما حالا آنقدر سخت نگير :46:تا ما تازه کارا راه بيفتيم :28:
يه بار ديگه هم از راهنمايي همه تشکر مي کنم

4ve30n4
17-07-2009, 12:45
سلامم..
سلام
دوست عزيز علت اين مشکل (ريزي و درشتي ) به دليل نداشتن قابليت ويرايش براي کاربران جديد است البته در مورد دوم که درشت بود اولش دقت نکردم ولي بعد که درشتيشو ديدم گفتم فرستادن همون پست براي بار سوم ديگه بدتره .شما حالا آنقدر سخت نگير :46:تا ما تازه کارا راه بيفتيم :28:
يه بار ديگه هم از راهنمايي همه تشکر مي کنم
اشتباه میکنی.. منم با این ID جدیدم مثل خودت عضو تازه حساب میشوم ولی اینحرفت اشتباهه چونکه باید بروی تووو حالت ادیتور پیشرفته تا بتوانی ریز و درشتش کنی.

حسين 1966
17-07-2009, 15:24
سلامم..
اشتباه میکنی.. منم با این ID جدیدم مثل خودت عضو تازه حساب میشوم ولی اینحرفت اشتباهه چونکه باید بروی تووو حالت ادیتور پیشرفته تا بتوانی ریز و درشتش کنی.

سلام
4ve30n4عزيز ممنون ميشم به منم ياد بدي چطور ويرايش انجام مي دي
ولي اگه حوصله اين کار رو نداري لااقل براي تاييد گفته هات مطلب بالايي خودتو ويرايش کن
به هر حال تا جايي که من ديدم تو اين انجمن براي تازه واردها امکان قرار دادن عکس ، ويرايش مطلب و يکي دو مورد ديگه امکان پذير نيست

حسين 1966
17-07-2009, 15:31
خدا رو شکر بعد از ارسال پست قبلي محدوديت من برداشته شد و الان مي تونم ويرايش هم بکنم ضمناً از "تازه وارد " به "در آغاز فعاليت " تبديل شديم
موفق باشيد