PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سیستم خفن برای اجرای همه بازیهای نسل جدید با آخرین تنظیمات

*hamedkhatar*
12-07-2009, 11:41
سلام
من تا چند وقت دیگه اگه خدا بخواد میخوام یه سیستم بردارم

سیستمی میخوام که تو هیچی کم نیاره مخصوصا بازی
حالا برنامه های گرافیکی مثل maya و 3D Max و برنامه های قوی دیگه که جای خود دارند

من خودم یه سری از قطعاتش رو انتخاب کردم بقیش با شما

VGA: Nvidia Geforce 9800 قیمت: 160 تومان
RAM: 2*4GB = 8GB قیمت: 100 تومان
HDD: 1Terabyet قیمت: 90 تومان

میمونه مین و سی پی یو
که یه کامپیوتری این مدل ها رو با این قیمت ها داد
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 قیمت: 150 تومان
Main: EP47 نمیدونم مدلش چیه دقیقا قیمتشم گفته 180

بقیه قطعات هم که مهم نیستند میدونم چی بگیرم
این قیمتهایی که نوشتم از همون کامپیوتری که گفتم گرفتم
در مورد مدلها بیش از این نمیدونم
در مورد CPU میخوام بدونم که این مدل خوبیه؟ هسته ای نیست؟ اگه هسته ای نیست این بهتره یا هسته ای؟
یه مدل هسته ای خوب معرفی کنید

کلا با مانیتور و این جور چیرا بیشتر از 1 ملیون نشه
راستی CPU اینتل میخوام بردارم از نظر شما موردی نداره؟ یا AMD رو پیشنهاد میکنید؟
گرافیک 9800 به این زودیا که از دور خارج نمیشه؟ تو بازیا که کم نمیاره؟ مدل های بالاتر رو پیشنهاد میکنید یا قیمتشون زیاده؟ منظروم مدلهای سری 200 هستش
GeForce GTX 295
GeForce GTX 285
GeForce GTX 280
GeForce GTX 275
GeForce GTX 260
GeForce GTS 250
GeForce GT 140
GeForce GT 130
GeForce GT 120
با تشکر از شما

Ultra_Black
12-07-2009, 11:55
سلام
CPU:Intel Q9550=240
M.B:Asus P5Q=125
RAM:OCZ Gold 4Gb 800(2x2Gb)=55
VGA:Zotac GTX260 Core 216=245
HDD: Seagate 500Gb (7200.12)=55
DVD RW:Liteon 22X=25
Power:Green GP535A=50
Case:Magnum Plus=30
Monitor:LG 1952TQ=195
All:1020
این سیستم خیلی بهتر از سیستم پیشنهادی شما برای بازیه!

*hamedkhatar*
12-07-2009, 13:26
ممنون دوست عزیز
من هنوز حدود یک ماه مونده تا سیستم رو بگیرم
این CPU که معرفی کردید هسته ای هستش؟
قیمتش خیلی گرونه ولی ارزشش رو داره درسته؟

لطفا اگه دوستان دیگه هم پیشنهادی دارند بگند
حد اقل تو این مدت یه سیستم خفن بتونم بردارم
سیستمی که ایشون پیشنهاد دادند به نظر خیلی عالیه ولی به خاطر قیمتش مثل اینکه از هارد و رم باید کم کرد یعنی نصف شدند ولی خوب زیاد مهم نیست مخصوصا هارد همون 500 بسه فکر کنم

Ultra_Black
12-07-2009, 14:28
ممنون دوست عزیز
من هنوز حدود یک ماه مونده تا سیستم رو بگیرم
این CPU که معرفی کردید هسته ای هستش؟
قیمتش خیلی گرونه ولی ارزشش رو داره درسته؟

خواهش میکنم
این سی پی یو چهار هسته ای هستش و جزو قویترین پردازنده های Core 2 Quad اینتل هست!
نسبت به قیمتش که خیلی عالیه!

ولی به خاطر قیمتش مثل اینکه از هارد و رم باید کم کرد یعنی نصف شدند ولی خوب زیاد مهم نیست مخصوصا هارد همون 500 بسه فکر کنم
الان رم 4 گیگ برای اجرای تمام بازیها و سیستم عاملها کافی و مناسبه و در اکثر مواقع هم زیاد هم هست!
رم 8 گیگ خیلی زیاده و ارزش هزینه اضافی نداره، اگه خواستین تو آینده با هزینه خیلی کم میتونین رم رو ارتقا بدین و بیشترش کنین!

*hamedkhatar*
12-07-2009, 15:25
ممنون دوست من
امیدوارم بابام راضی بشه بیشتر 1 تومان پول بده :دی

*hamedkhatar*
12-07-2009, 15:29
راستی یه سوال دیگه
گرافیکZotac GTX260 Core 216=245 که گفتید از 9800 یک گیگابایتی بهتره درسته؟ فقط خواستم مطمعن بشم

D3vil_A
12-07-2009, 15:32
رافیکZotac GTX260 Core 216=245 که گفتید از 9800 یک گیگابایتی بهتره درسته؟ فقط خواستم مطمعن بشم
بله کاملا برتر هستش.

4870x2
12-07-2009, 18:02
GeForce GT 140
GeForce GT 130
GeForce GT 120
اينا چي هستن؟!

Yi Yi
12-07-2009, 18:15
در مورد CPU میخوام بدونم که این مدل خوبیه؟ هسته ای نیست؟ اگه هسته ای نیست این بهتره یا هسته ای؟
یه مدل هسته ای خوب معرفی کنید
مگه سی پی یوی غیر هسته ای هم داریم؟

milky way
12-07-2009, 18:34
من یه پیشنهاد میدم لطفاً دوستان فحش ندید من بعد از کلی تفکر به این نتیجه رسیدم، من خودم به شخصه الان سیستم بخوام بگیرم از اونجایی که از کار و زندگی هم میزنم میشینم بازی میکنم یه Xbox360 رو هم جزو قطعات سیستمم حساب میکنم :31:. البته احتمالاً یه LG W2261V هم همراهش میگیرم، حالا این فقط یه پیشنهاده کلا تفکر من الان در مورد بازی اینطوریه.

4870x2
12-07-2009, 18:46
من یه پیشنهاد میدم لطفاً دوستان فحش ندید من بعد از کلی تفکر به این نتیجه رسیدم، من خودم به شخصه الان سیستم بخوام بگیرم از اونجایی که از کار و زندگی هم میزنم میشینم بازی میکنم یه Xbox360 رو هم جزو قطعات سیستمم حساب میکنم . البته احتمالاً یه LG W2261V هم همراهش میگیرم، حالا این فقط یه پیشنهاده کلا تفکر من الان در مورد بازی اینطوریه.
البته از اواتر ايشوم معلومه كه xbox360 دارن و الان مي خوان پي سي بگيرن:دی

milky way
12-07-2009, 19:01
اگر Xbox360 داری یه LG W2261V بگیر پس حتماً، FullHD با ورودی HDMI.

*hamedkhatar*
12-07-2009, 20:27
نه بابا Xbox 360 ندارم فقط از مارکوس فنیکس خوشم میاد
آره Xbox 360 رو هم میشه جزو قطعات حساب کرد ولی اونوقع دیگه هزینش میشه 1500000 تومان که منم آه در بساط ندارم
:دی

راستی مشخصات سیستمی که الان دارم اینه:
System Model : P4M 900 T-M2
Processor: Inte(R )Pentium ( R )4 CPU 3.00GHz (2 CPUs )
Memory : 2GB RAM
VGA: NVIDIA GeForce 8400 GS

milky way
12-07-2009, 20:34
نه بابا Xbox 360 ندارم فقط از مارکوس فنیکس خوشم میاد
آره Xbox 360 رو هم میشه جزو قطعات حساب کرد ولی اونوقع دیگه هزینش میشه 1500000 تومان که منم آه در بساط ندارم

راستی مشخصات سیستمی که الان دارم اینه:
System Model : P4M 900 T-M2
Processor: Inte(R )Pentium ( R )4 CPU 3.00GHz (2 CPUs )
Memory : 2GB RAM
VGA: NVIDIA GeForce 8400 GS
من که بودم از قطعات میزدم یه 360 میگرفتم حتی Arcade الان بازی های تاپ دونه دونه برای PC دارن کنسل میشن. کلا اون 200 خورده ای که میدی کلی ارزش داره. به صورت کلی الان برای بازی دیگه خیلی زیاد PC توصیه نمیشه مگه بخوای یه زمانی Starcraft II بزنی که اونم سیستم نمیخواد.

omidjahan88
12-07-2009, 23:20
اما یه چیزی که هست بازیهای کنسول خیلی گرونتر از بازیهای پی سی هست البته تو ایران
بازی 80 تومنی کنسول رو واسه پی سی شو میشه خرید2 هزار تومن که اینطوری خیلی به صرفه تره

Kianoosh
13-07-2009, 02:28
بچه ها بزن بزن کنسول و پی سی نشه!اگه کسی فقط و تنها فقط!!بخواد باز یکنی و نیم نگاهی به آیند ه م داشته باشه کنسول پیشنهاد میشه چون پی سی در مدت زمان کمتری نیازی به آپگرد داره و بحث نسل جدید بازی ها و ....

Yi Yi
13-07-2009, 04:20
در مدت زمان کمتری نیازی به آپگرد داره و بحث نسل جدید بازی ها و ....
اتفاقا به نظر من این مزیت و برتری به حساب می آد. تکنولوژی ساخت کنسول ها ثابت مونده، در حالی که برای PC هر 6 ماه یکبار یک کارت گرافیک جدید که مهم ترین قطعه است، ساخته میشه. البته هزینه ی یک pc مخصوص بازی 4 تا 5 برابر یک کنسوله.

milky way
13-07-2009, 23:30
اما یه چیزی که هست بازیهای کنسول خیلی گرونتر از بازیهای پی سی هست البته تو ایران
بازی 80 تومنی کنسول رو واسه پی سی شو میشه خرید2 هزار تومن که اینطوری خیلی به صرفه تره
بازیهای Xbox360 هم 2 تومنن.

کلاً الان دیگه همه میدونن برای بازی کنسول بهتره نه به خاطر اینکه قدرت بیشتری دارن که البته ندارن نسبت به یک PC قوی، به خاطر بازیهایی که براشون ساخته میشه هست نه بخاطر قدرت، کلی بازیهای عالی قرار برای Xbox360 و PS3 عرضه بشه و البته عرضه شده که اصلاً PC رنگ این بازی ها رو نمیبینه وندیده حالا هرچقدرم قوی باشه بدرد خودش میخوره.

بچه ها بزن بزن کنسول و پی سی نشه!اگه کسی فقط و تنها فقط!!بخواد باز یکنی و نیم نگاهی به آیند ه م داشته باشه کنسول پیشنهاد میشه چون پی سی در مدت زمان کمتری نیازی به آپگرد داره و بحث نسل جدید بازی ها و ....
حالا من به شما یچیزی میگم شما خودت حساب کن، شما برای اینکه یه سیستم PC برای اجرای بازی های جدید جمع کنی چقدر هزینه اضافی تر میکنی، یعنی کارت گرافیک قوی، CPU و رم بالا و... همین هزینه ها رو حساب کنی میبینی هزینه 1-2 تا کنسول از توش در میاد، شما یه سیستم معمولی ارزونتر برای کارت میگیری و مبلغی کمتر از اون هزینه اضافی رو میدی کنسول میخری، حالا کنسول قدیمی هم بشه بازم مشکلی نیست چون هزینه وحشتناکی براش نکردی که دلت بسوزه 200 خورده ای پول دادی، چند سال بعدش با همون پول مازاد یه مدل جدیدتر میخری ولی تو PC شما فقط باید همون هزینه کنسول رو بدی کارت گرافیک بخری و .... حال کن چه تحلیلی کردم به به.

کلاً کنسول بهتره حالا دیگه نمیخوام بیشتر از این بحث این تاپیک رو به اون سمت ببرم.

Kianoosh
14-07-2009, 00:20
حالا من به شما یچیزی میگم شما خودت حساب کن، شما برای اینکه یه سیستم PC برای اجرای بازی های جدید جمع کنی چقدر هزینه اضافی تر میکنی، یعنی کارت گرافیک قوی، CPU و رم بالا و... همین هزینه ها رو حساب کنی میبینی هزینه 1-2 تا کنسول از توش در میاد، شما یه سیستم معمولی ارزونتر برای کارت میگیری و مبلغی کمتر از اون هزینه اضافی رو میدی کنسول میخری، حالا کنسول قدیمی هم بشه بازم مشکلی نیست چون هزینه وحشتناکی براش نکردی که دلت بسوزه 200 خورده ای پول دادی، چند سال بعدش با همون پول مازاد یه مدل جدیدتر میخری ولی تو PC شما فقط باید همون هزینه کنسول رو بدی کارت گرافیک بخری و .... حال کن چه تحلیلی کردم به به.

کلاً کنسول بهتره حالا دیگه نمیخوام بیشتر از این بحث این تاپیک رو به اون سمت ببرم.

مهندس منم همینو گفتم دیگه!!!!:دی

کنسول پیشنهاد میشه

اتفاقا به نظر من این مزیت و برتری به حساب می آد. تکنولوژی ساخت کنسول ها ثابت مونده، در حالی که برای PC هر 6 ماه یکبار یک کارت گرافیک جدید که مهم ترین قطعه است، ساخته میشه. البته هزینه ی یک pc مخصوص بازی 4 تا 5 برابر یک کنسوله.

یعنی برای اینکه یا پی سی بروز باشی باید هزینه بیشتر در مدت زمان کمتر بکنی یک بعدش اینکه یه سری بازی اول برای کنسول میان بعدا با هزار یک دردسر و مشکل برای پی سی میان(GTA IV) یا اصلا نمیان و البته برعکس!:دی در ضمن یه مورد کوچیک هست که معمولا دوستان مطرح می کنن اورکلاک هست و قابلیت سلینگ بایینگ کم ضرر برای ارتقا که حسابی جای بحث داره و برای اینکه منحر ف نشیم بحث همین جا تموم بشه بهتره

*hamedkhatar*
15-07-2009, 14:59
سلام
اینکه کنسول برای یه سری بازی ها بهتره رو قبول دارم و این که یه سری بازی ها مثل 2 Gears Of war برای Xbox 360 و God Of War برای PS3 و یه سری بازی دیگه رو نمیشه روی کامپیوتر داشته باشیم
ولی واقعا اکثر بازی های اکشن رو نمیشه با کنسول بازی کرد منظورم از نظر کنترل هستش
واقعا کرایسیس بازی کردن با کنسول خسته کنندست تا با یه PC قوی و یه مانیتور عالی بازی کنی
در ضمن من فقط سیستم رو برای بازی نمیخوام برنامه های دیگری هم هستند
حالا Xbox چنده؟ :دی
ممنون

*hamedkhatar*
01-08-2009, 21:04
سلام
بالاخره سیستمم رو بستم البته یه هفته ای میشه

با این مشخصات
CPU: IntelR Core (TM)2 Quad CPU Q 9550 @2.83 GHz
Mainboard: ASUSTeK Computer INC .P5 Q
VGA: XFX NVIDIA GeForce GTX 260
RAM: 4GB
HDD: 1 TeraByte
LCD: LG - 22" - W2284F

سیستم خوبی از آب دراومد
ولی خوب خیلی گرون هم برام تموم شد
واقعا خیلی گرون
یعنی این سیستم حدود 1 ملیون و 300 برام هزینه داشت
همه قطعات رو از اصفهان خریدم فقط گرافیک تو اصفهان نبود از تهران سفارش دادم
گرافیک رو بهم دادند 300 هزار تومان
خیلی گرون ندادند؟
البته XFX این قیمت بود ولی مدلهای دیگه هم داشت که میگفت گارانتیشون معتبر نیست من هم خر شدم و XFX رو گرفتم

البته پشیمون هم نیستم زیاد

فقط از یه چیزی اعصابم خورد شد
من خیلی بازی روش نصب کردم همه با آخرین تنظیمات اجرا میشند
ولی GTA IV اون هم با آخرین تنظیمات اجرا میشه ولی یه سری تنظیماتش رو که میبرم بالا اون مقدار رمش که 896 مگ هست رو میگه کمه یعنی حدود 1 گیگ میخواد
یکم سر این قضیه حالم گرفته شد
البته نه به خاطر این بازی
از این نگرانم که برای بازی های آینده ای که قراره بیاد و سیستم خفن بخواد این 896 مگ کم بیاره
به نظر شما اگه 9800 یک گیگ بر میداشتم بهتر نبود؟
ارزون تر هم بود
اصلا این گرافیک چه مزیتی نسبت به 9800 داره؟
ممنون میشم توضیح بدید بلکه حالم یکم بیاد سر جاش
ممنون

Professor Massoud
01-08-2009, 22:29
ولی GTA IV اون هم با آخرین تنظیمات اجرا میشه ولی یه سری تنظیماتش رو که میبرم بالا اون مقدار رمش که 896 مگ هست رو میگه کمه یعنی حدود 1 گیگ میخواد
از این نگرانم که برای بازی های آینده ای که قراره بیاد و سیستم خفن بخواد این 896 مگ کم بیاره
ارزون تر هم بود
ممنون

بابا بیخیال این GTA IV که بازی نیست ! :دی
کلا 9800GTX چه 512 باشه چه 4 گیگ با GTX260 896 نمیتونه رقابت کنه و در هر صورت یه بازی GTA IV اینطوری بوده که اونم مطئنا هر کارتی براش مشکل ایجاد میشه ، چون مشکل اصولا از بازیه ! احتمالا شما با 4670 1 گیگ هم میتونستید با آخرین جزییات بازی کنید ! :دی :دی
برای آینده نمیدونم قراره چه وضعی پیش بیاد ولی اگه بازیها به سمت بهینه سازی پیش برن ، فکر نمی کنم مشکلی باشه .

پی. نوشت : به هر حال گرافیکتون رو خیلی گرون خریدید بخصوص اگه 192 تا استریم پروسس داشته باشه تو تهران 200 تومنه و شما 300 تومن پول دادید که میشد یه 4890 خرید . البته قصد ناامید کردن نداشتم فقط جهت اطلاع بود !! :دی

mf.designing
01-08-2009, 22:36
پی. نوشت : به هر حال گرافیکتون رو خیلی گرون خریدید بخصوص اگه 192 تا استریم پروسس داشته باشه تو تهران 200 تومنه و شما 300 تومن پول دادید که میشد یه 4890 خرید . البته قصد ناامید کردن نداشتم فقط جهت اطلاع بود !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

بله مسعود جان حق باشماست ، قیمت واقعی اونی هست که شما گفتید ولی متاسفانه تو شهرستان ، آدم رو میچاپن ! ماجرای خرید crossair 2 رو که گفتم !

Kianoosh
01-08-2009, 23:03
بله مسعود جان حق باشماست ، قیمت واقعی اونی هست که شما گفتید ولی متاسفانه تو شهرستان ، آدم رو میچاپن ! ماجرای خرید crossair 2 رو که گفتم !

باید با خشانت بیشتری برخورد کنید!:دی نمیشه که هرکی هر قیمتی عشقق کشید بد ه ....

سیستم خوبی از آب دراومد
ولی خوب خیلی گرون هم برام تموم شد
واقعا خیلی گرون
یعنی این سیستم حدود 1 ملیون و 300 برام هزینه داشت
همه قطعات رو از اصفهان خریدم فقط گرافیک تو اصفهان نبود از تهران سفارش دادم
گرافیک رو بهم دادند 300 هزار تومان
خیلی گرون ندادند؟
البته XFX این قیمت بود ولی مدلهای دیگه هم داشت که میگفت گارانتیشون معتبر نیست من هم خر شدم و XFX رو گرفتم

البته پشیمون هم نیستم زیاد

ارزون تر هم بود
ممنون

دوست من اصفهان تا تهران چقدر راهه!؟:دی میومد ی اینا رو میخریدی تمام!خیلی هم ارزونتر تموم میشد!با 1300000 میشه i7 بست!

برای gta شما برو تاپیک مشکلاتش پست اول رو بخو ن حل میشه با خیلی کمتر از این مقدار مموری با بالاترین تنظیمات بازی شده...

مزیت خاصی که نداره فقط می خوردش!:دی

mf.designing
01-08-2009, 23:08
باید با خشانت بیشتری برخورد کنید![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif نمیشه که هرکی هر قیمتی عشقق کشید بد ه ....

خشونت بیشتر ؟! وای :دی خوب بدبختی اینه . دقیقا هر قیمتی که دوست دارن میدن ! خرج رسیدن قطعه به شهر رو هم میگیرن ! تازه از اونجایی که تمام شرکت های گارانتی تو تهران هستن ، خرج ارسال و هزاز چیز دیگه میگیرن واسه ارسال ، بعد 3 ما هم میگن شامل گارانتی نشده !! عجب روزگاریه !

*hamedkhatar*
02-08-2009, 14:22
ممنون از جوابهای خوبتون
حالا قیمتش به درک دیگه رفته گذشته ها هم گذشته
باز خدا رو شکر که سیستم زیاد ضعیف نیست
ممنون