PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد خطای Nullable object must have a value.

saeed410
11-07-2009, 22:41
سلام به همه متخصصان عزیز. من با استفاده از data Set ها یک آداپتور ساختم و از اون توی صفحه ایی استفاده کردم. یک Select ساده . به عنوان مثال
Select price from table where username=@userName

حالا اگر که قبلاً چنین UserName ی داخل این جدول وجود نداشته باشه مقدار این Select خالی (Null) خواهد بود. بنابراین موقع کامپایل خطای زیر رو نشون میده:
Nullable object must have a value.
حالا باید چجوری این خطا رو برطرف کنم. یعنی چجوری باید چک کنم که UserName در داخل جدول وجود داره یا نه . بعد بیام مثلاً Price مربوط به اون کاربر رو انتخاب کنم .آیا راه حلی غیر از Data Set وجود داره؟؟ کدی که من برای دستیابی به Price با استفاده از آداپتور نوشتم به صورت زیره. اما چون مثلاً قبلاً کاربر هیچ سفارشی نداشته مقدار NUll هستش و خطای بالا رو نشون میده
Dim Pricekol As Double = VazeMaliAdapter.GetAllOffPriceTokenList(UserName)
لطفاً کمکم کنید.

عــــلی
11-07-2009, 23:51
سلام.
شما با تابع Count در sql میتوانید تعداد را مشخص کنید.
برای همین من در پایین شرط کذاشتم که در صورتی که (Count(username بزرگتر از 0 بود.امتحان کن ببین جواب میده.
البته فکر نمبکنم این کار شما زیاد فایده داشته باشه چون با یه رفرش میتونی اطلاعات رو بازگردانی کنی.اگه از دیتا گراید استفاده میکنی که خیلی راحت میتونی این کار رو انجام بدی.

یا میتونی یه دیتای مجازی بسازی و Count اونو ببینی بعد بریز توی دیتای اصلی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید دوست عزیز.