PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بینگ از گوگل بهتر است

AKBAR_56
10-07-2009, 16:36
افزایش بی‌سابقه ترافیک اینترنت که به‌دنبال انتشار خبر مرگ مایکل جکسون ایجاد شد، عملکرد بهتر بینگ را نسبت به گوگل نشان داد. ابوالفضل کریمی: با گذشت دو هفته از مرگ مایکل جکسون، ستاره موسیقی پاپ قرن بیستم، هنوز تاثیر انتشار خبر مرگ وی در شبکه اینترنت موضوع بحث کارشناسان و شرکت‌های اینترنتی است. به گزارش سی‌نت، ترافیک اینترنتی درست بعد از زمانی که مایکل جکسون به بیمارستان لس‌آنجلس منتقل شد و جان خود را ازدست داد، تا 11 درصد افزایش یافت. شدت مراجعه به سایت‌های خبری و موتورهای جستجو به شکلی بود که حتی پایگاهی مانند گوگل نیز برای چندین دقیقه به زانو درآمد و کارشناسان این غول اینترنتی تصور کردند این افزایش ناگهانی ترافیک به دلیل یک حمله اینترنتی است. آمارهای مایکروسافت نیز افزایش بی‌سابقه ترافیک اینترنتی را نشان داد، اما به گفته مهندسان مایکروسافت، عملکرد سایت خبری بینگ (بینگ‌نیوز) بهتر از گوگل بود و در مقیاس گسترده‌تر، این موتور جستجوی جدید می‌توانست با مدیریت درست جستجوها و هدایت درست آن‌ها در چند ساعت اولیه انتشار خبر مرگ مایکل جکسون، این ترافیک را تا حدی کنترل کند. ژاکلین کرونس، مدیر ارشد طراحی سایت خبری بینگ گفت: «بینگ درست بعد از این‌که TMZ اخبار مرگ مایکل جکسون را در بلاگ‌های خود منتشر کرد، آن‌ها را به درستی در معرض دید کاربران سایت قرار نداد. همان‌طور که در نشریهSearch Engine عنوان شد، ما با این‌که در مورد خبر مرگ مایکل جکسون اخبار لحظه به لحظه را داشتیم، اما آن‌‌ها را در پایین صفحه اصلی قرار داده بودیم و حتی این سایت، لینک‌های خبری حاصل از جستجو در این مورد را در رتبه‌های پایین قرار می‌داد». مایکروسافت از روش جایگزینی به نام news go big (خبر درحال مهم‌شدن است) بهره می‌برد که می‌تواند در زمان‌هایی که خبری مانند مرگ مایکل جکسون به شدت مورد توجه مردم قرار می‌گیرد، شیوه نمایش اطلاعات را برای کاربران تغییر دهد. معمولا زمانی‌که شما در مورد هنرپیشه‌ها و خوانندگان در سایت بینگ جستجو می‌کنید، اولین نتیجه جستجو عکس‌های این هنرمندان است؛ اما مایکروسافت می‌تواند در زمان‌های نادری که یک اتفاق خاص به تیتر اول تمام خبرگزاری‌ها تبدیل می‌شود، این روش را تغییر دهد و با قرار دادن نتایج جستجوی موردنظر کاربران در رتبه های اول، به مدیریت بهتر کاربران خود کمک کند. ظاهرا مایکروسافت می‌توانست دقایقی بعد از این‌که TMZ خبر مرگ مایکل جکسون را مخابره کرد، این شیوه را در سایت خود به کار ببرد و به این صورت ترافیک سنگین اینترنتی را بعد از این واقعه به شکل بهتری مدیریت کند.

mf.designing
10-07-2009, 16:46
اینا به نظر من تبلیغات و حرف مفته !! گوگل تکه ، هیچکی به پاش نمیرسه !

*Necromancer
10-07-2009, 19:35
همین الان تو گول سرچ زدم saruman نصف عکسا چرت و پرت بود اما تو بینگ همش عکسای مربوطه بود! حالا نمی دونم باید بازم سرچ کنیم ببینیم جدی جدی بینگ بهتره یا نه!

*M!L4D*
10-07-2009, 19:39
البته گوگل همیشه تک هستش ... ولی بعضی اوقات قاط می زنه ... خداییش کدوم موتور جستجو گر همه زبانهای دنیا ( حداقل بیشترشونو ) داره ... ها ؟!؟ البته الان موتور هایی با سرعت بیشتر داریم ولی به پای گوگل نمی رسن ...

Hitman-Group
10-07-2009, 20:06
به نظر من که بینگ عالیه
من مشتی عکس هیتمن میخواستم داخل گوگل سرچ کردم مشتی از این مرد های با بازو های بزرگ نشون داد
ولی بینگ تمام عکس های هیتمن رو همون قسمت اول نشون داد
واقعا عالیه!

.:HAMED:.
10-07-2009, 20:10
یه مدتی بود میگفتن آلتاویستا و نمیدونم یاهو و بابی لون (جستجوگرش) از گوگل بهتره
در حالی که موتوراشون از گوگل پشتیبانی میشه
گوگل بهترین و کاملترین جستجوگر اینترنت به هر ملیت

.:HAMED:.
10-07-2009, 20:12
به نظر من که بینگ عالیه
من مشتی عکس هیتمن میخواستم داخل گوگل سرچ کردم مشتی از این مرد های با بازو های بزرگ نشون داد
ولی بینگ تمام عکس های هیتمن رو همون قسمت اول نشون داد
واقعا عالیه!

وقتی میخوای دنبال چیز با اسم خاص بگردی داخل گیومه بذار:
((هیتمن))
اونوقته که فقط هیتمنو میاره
منظور تو هم که هیتمن تو بازی بودش باید مینوشتی بازی((هیتمن))
میتونی امتحان کنی

amin khan
10-07-2009, 20:20
گوگل و دیگر هیچ...
اصلا در همچین مواقعی ( خبر مرگ مایکل جکسون و هجوم مردم ) خب معلومه همه به سمت گوگل هجوم میارن حداقل درصد جستجوش خیلی بیشتر از بقیه است واسه همین هم احتمال بروز مشکلات بیشتره...
تازه ما همون موقع هم مشکلی ندیدیم...

k_530
10-07-2009, 20:22
چند سال دیگه گوگل مایکروسافتم می زاره تو جیبش : دی

Hitman-Group
10-07-2009, 23:01
وقتی میخوای دنبال چیز با اسم خاص بگردی داخل گیومه بذار:
((هیتمن))
اونوقته که فقط هیتمنو میاره
منظور تو هم که هیتمن تو بازی بودش باید مینوشتی بازی((هیتمن))
میتونی امتحان کنی

سلام
خوب چرا من اصلا بدون گیومه میزنم چرا عکس های هیتمن را نمیاره
خوب الان من نمیدونستم و حالا چکار کنم؟

piremard
10-07-2009, 23:12
این یک بحث فنی بود ظاهرا ! بهر جهت این قابلیتی که در خبر اومده بسیار چیز خوبیه ولی چون به تکنیک بسیار پیشرفته ای که هنوز بشر بهش دست پیدا نکرده نیاز داره ، براحتی می تونه اشتباه هم کنه . بینگ موتور جستجوی نسل جدیده و تواناییش از گوگل بسیار بهتره . اما خیلی زود بشه از این تکنیک هاش استفاده مازیمم کرد . همین قابلیت ارجحیت در نمایش کلی ریاضیات و حساب گسسته پیشرفته می طلبه که حتما اهالی مایروسافت دانشمندان زیادی رو بخاطرش استخدام کردند . مایروسافت بینش مدیریت استفاده از تفکرات خلاق رو داره و همچنین قدرت ریسک و نفوذ در بازار . بعنوان یک تحلیلگر به آینده اش بیشتر از گوگل امیدوارم

taghi_ramzi
10-07-2009, 23:37
من هیچ وقت به گوگل اعتماد نداشتم متاسفانه، به نظرم اطلاعات شخصی کاربرها رو می دزده
وگرنه چه دلیلی داره نرم افزاری که میخاد سیستم شما رو سرچ کنه ، حتما باید به اینترنت وصل باشه ؟
از هیچکدوم از محصولاتش به جز میل و سرچ استفاده نکردم و نمی کنم.
حالا که برای سرچش هم مشابه بهتر اومده چه بهتر!

iliyad
10-07-2009, 23:41
مایکروسافت تا چند وقت دیگه مثل خیلی از پروژه های دیگه ش در bing رو هم تخته می کنه

Benygh
10-07-2009, 23:48
من هم به تازگی دارم از بینک برای جستجو هام استفاده میکنم . مطالب طبقه بندی شده هستند و مطالب نا مربوط کمتری بینشون دیده میشه ...

ALt3rnA
11-07-2009, 00:44
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آدرس سايت براي كساني كه نميدونن
در ضمن بينگ براي شركت مايكروسافت هست

در كل كه من خيلي خوشم اومده ازش
به خصوص اينكه فعلا هم ----- نداره ! :دي

H a m e e d
11-07-2009, 22:16
بینگ حتی اگه خوبم باشه، از اینکه میبینم مایکروسافت میخواد توی همه حیطه ها جایی برای خودش باز کنه و سهمی از بازار رو در اختیار بگیره ( و احیانا رقبا رو هم از میدان به در کنه!) لجم میگیره!
هنوز از این همه سهمی که توی بازارهای نرم افزاری (مثل ویندوز و بسیاری نرم افزارهای دیگه که مبتنی بر ویندوزن) و سخت افزاری جهان (مثل xbox360 , zune) داره سیر نشده.
اتفاقا خیلی وقتا هم نتونسته حرف اولو بزنه، مثل آخرین نسخه مرورگرش، ویندوز ویستاش، msn messenger اش و ...