PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بين LCD مدل LG W2261V يا LG W2284F

ehsan_old
10-07-2009, 12:27
سلام دوستان

ابتدا بين LG و سامسونگ ميخواستم يكي رو انتخاب كنم كه بعد از خواندن تاپيك ها به اين نتيجه رسيدم كه LG رو انتخاب كنم.

حالا بين مدل هاي LG اين دو مد نظرمه:

مدل LG W2261V يا LG W2284F

مشخصات:

LG W2284F
* 22" Wide
* 1680 x 1050
* f-Engine
* (30,000:1) DFC
* 2ms
* Visual OSD
* DVI

LG W2261V
* 21.5" Wide
* 1920 x 1080
* f-Engine
* (20,000:1) DFC
* 2ms
* DVI & HDMI
* Full HD

انتظاراتي كه دارم اينهاست:

1_ مطالعه E-book
2_ كيفيت عالي براي فيلم ديدن و كلاً مالتي مديا
3_ بازي خيلي خيلي كم ميكنم
4_ خواندن صفحات وب

هر دوي اين LCD ها سري رويايي LG هستند.

ولي يه تفاوت مهمي كه دارن و شايد دوستان تاحالا متوجه آن نشده اند اينه كه مدل LG W2284F داراي آداپتور براي سيستم پاورش هست و در نتيجه LCD خيلي نازك شده. در صورتيكه در مدل LG W2261V پاور مثل همه LCDها در پشت آن قرار گرفه

خودم مدل LG W2252TQ رو دارم و راضي هستم. فقط موقع فيلم ديدن احساس ميكنم تصاوير رو رتوش ميكنه كه اينطوري نميپسندم.

خوشحال ميشم نظرات شما دوستان رو بدونم.

apadana.1001
11-07-2009, 08:39
دوست عزیز
اگر شما در همین حد کار می کنید ( زیاد بازی نمی کنید ) پس یه مانیتور با کنتراس 20.000 جواب گوی نیاز های شماست . تازه با توجه به مشخصاتی که دادید حمون پایینیه به نظر من بهتره .
چون اولن full HD ـه بعدش هم ورودی hdmi هم داره . کنتراسش هم خیلی مناسبه .
این نظر منه تا نظر دیگر دوستان چی باشه .

saeedtahami
11-07-2009, 10:14
دوست عزیز
اگر شما در همین حد کار می کنید ( زیاد بازی نمی کنید ) پس یه مانیتور با کنتراس 20.000 جواب گوی نیاز های شماست . تازه با توجه به مشخصاتی که دادید حمون پایینیه به نظر من بهتره .
چون اولن full HD ـه بعدش هم ورودی hdmi هم داره . کنتراسش هم خیلی مناسبه .
این نظر منه تا نظر دیگر دوستان چی باشه .

منم با نظر دوستمون موافقم برای کار شما 2261 بهتر هستش :10:

ehsan_old
11-07-2009, 17:18
ممنون از شما دوستان.

در مورد اون پايينيه (LG W2261V) شنيدم به خاطر اينكه پخش HD رو كامل ساپورت ميكنه و رزولوشنش 1920 x 1080 هست، براي پخش فيلم هاي با كيفيت معمولي مثل يه فيلم استاندارد Xvid با حجم 700 MB (يك ساعت و 20 دقيقه) تصاوير رو خوب پخش نميكنه.

نظري داريد در اين رابطه؟

Stream
11-07-2009, 17:21
ممنون از شما دوستان.

در مورد اون پايينيه (LG W2261V) شنيدم به خاطر اينكه پخش HD رو كامل ساپورت ميكنه و رزولوشنش 1920 x 1080 هست، براي پخش فيلم هاي با كيفيت معمولي مثل يه فيلم استاندارد Xvid با حجم 700 MB (يك ساعت و 20 دقيقه) تصاوير رو خوب پخش نميكنه.

نظري داريد در اين رابطه؟
کاملا درسته.

به دلیل رزولوشن بالا و Interpolation ضعیف این مانیتور، فیلم های DVD.Rip به خصوص از فاصله نزدیک کیفیت قابل قبولی در حالت Full Screen ندارند.

ms368
11-07-2009, 18:29
کاملا درسته.

به دلیل رزولوشن بالا و Interpolation ضعیف این مانیتور، فیلم های DVD.Rip به خصوص از فاصله نزدیک کیفیت قابل قبولی در حالت Full Screen ندارند.

من این LCD رو دارم
ولی کیفیت فیلمهای DIVX خیلی شفافت هستن ...
البته من با PS3

harrypotter
12-07-2009, 23:24

نظري داريد در اين رابطه؟
اونقدر بد نیست که رو اعصاب بره. کلن نمایش Divx کیفیت قابل قبولی داره

Stream
13-07-2009, 00:11
من این LCD رو دارم
ولی کیفیت فیلمهای DIVX خیلی شفافت هستن ...
البته من با PS3
این قضیه قطعی نیست (چون قابل سنجیدن نیست) و کاملا نسبیه.

همون فیلم رو روی کی مانیتور 1680x1050 ببینید احساس می کنید کیفیت بهتری داره...

ehsan_old
14-07-2009, 00:16
سلام دوستان.

بالاخره همون LG W2261V رو خريديم.

پخش Divx از LCD خودم كه LG W2252TQ هست كمي بهتره و حداقل كيفيت رنگ بهتري داره.

تنها ايرادي كه ميتونم بهش بگيرم تو رزولوشنش هست كه يا بايد بالاترين رو گذاشت (1920 * 1080) كه نوشته هاي دسكتاب شفاف باشه (آيكون ها خيلي ريز ميشه) يا اينكه خيلي كمش كرد. كه در حالت دوم آيكون ها خيلي درشته.

حد وسط كه هم آيكون ها خيلي از حالت مربعي در نياند و هم نوشته ها شفاف باشه متاسفانه نداره.

جالب اينجاست كه كابل DVI آن به هيچ صراطي مستقيم نيست و وقتي وصلش ميكنم، رو LCD پيغام No Signal رو ميزنه.

ehsan_old
14-07-2009, 19:52
سلام

به شركت مادايران زنگ زدم بابت عدم دريافت سيگنال از طريق DVI

راه حلش خيلي ساده بود. گفتند دكمه Source از روي LCD بزنم و بعد پورت ورودي رو انتخاب كنم.

به همين سادگي

ehsan_old
20-07-2009, 00:06
دوستان عزيز بنده يه مشكل خيلي حاد با LG W2261V دارم

و اون اينه كه فقط با رزولوشن 1920*1080 نوشته هاي Desktop يا صفحات وب يا Word و ... واضح و شفاف هست. تو اين رزولوشن هم همينطور كه ميدانيد، نوشته ها خيلي ريز هست و اين رزولوشن فقط به درد تصاوير HD ميخوره.

وقتي رزولوشن رو كمتر ميكنم، نوشته هاي آيكون دسكتاپ يا Word يه جور بدي نمايش داده ميشه و خوانا نيست و كلاً غير واضح هست.

يه جورايي از خريد اين LCD پشيمون شدم.

كسي از دوستان اين مشكل رو نداره؟

Stream
20-07-2009, 00:41

و اون اينه كه فقط با رزولوشن 1920*1080 نوشته هاي Desktop يا صفحات وب يا Word و ... واضح و شفاف هست. تو اين رزولوشن هم همينطور كه ميدانيد، نوشته ها خيلي ريز هست و اين رزولوشن فقط به درد تصاوير HD ميخوره.

وقتي رزولوشن رو كمتر ميكنم، نوشته هاي آيكون دسكتاپ يا Word يه جور بدي نمايش داده ميشه و خوانا نيست و كلاً غير واضح هست.

همه افرادی که مانیتور LCD دارند همین مشکل رو دارند، یعنی مانیتورشون باید در رزولوشن Native (در اینجا همون 1920x1080) کار کنه تا وضوح نوشته ها قابل قبول باشه.

بهتر بود مانیتور 23 اینچ با رزولوشن 1920x1080 یا 24 اینچ با رزولوشن 1920x1200 تهیه می کردید برای پیشگیری از این مشکل.

ehsan_old
20-07-2009, 12:16
من با چندين LCD LG كار كردم و خودمم LG 2252 TQ دارم. هيچ وقت هم در حالت Native قرار نميدم.

ولي تو هيچ كدوم اين مشكل رو اصلاً و ابداً نداشتم.

اين يكي خيلي داره بد تا ميكنه. فقط و فقط به درد تصاوير HD ميخوره و براي كاربردهاي ديگه اصلاً مناسب نيست.

Reza82N
21-07-2009, 13:12

دوست عزیز شما با مانیتورتون چیکار کردید؟
نتونستید باهاش کناربیاید؟
نوشته ها خیلی ریزه ؟ با امتحان کردن رزولوشن های مختلف مشکلتون حل شد یا نه ؟

آخه تو بازی سنتر دیدم برای360 این رزولوشن و برای pc یه رزولوشن دیگه پیشنهاد داده بودند و بچه ها با pc مشکل نداشتند که هرچی گشتم پستشو پیدا نکردم . شما رزولوشن های مختلف رو امتحان کنید بببیند نتیجه می گیرید یا خیر

حتما خبرشو بدید واسم مهمه مرسی.

Reza82N
21-07-2009, 22:51
همه افرادی که مانیتور LCD دارند همین مشکل رو دارند، یعنی مانیتورشون باید در رزولوشن Native (در اینجا همون 1920x1080) کار کنه تا وضوح نوشته ها قابل قبول باشه.

بهتر بود مانیتور 23 اینچ با رزولوشن 1920x1080 یا 24 اینچ با رزولوشن 1920x1200 تهیه می کردید برای پیشگیری از این مشکل.

مانیتور 23 دیگه همچین مشکلی نداره؟
مانیتور 23 خوب که 16:9 هم باشه چی سراغ دارید؟

vahid_sh2447
22-07-2009, 09:21
از دوستاني كه اين مانيتور رو دارند كسي تونسته مشكل خوانا نبودن در رزولوشن هاي پايين تر رو حل كنه..
چون اين مانيتور در سطح جهاني توليد شده.
من ميخوام T220 سامسونگ بخرم.ولي تو بازار نيست.مجبورم اين مانيتورو بخرم.
دوستاني كه اين مانيتور رو دارند چقدر ازش راضي اند؟

*hamedkhatar*
22-07-2009, 17:19
دقیقا اومدم یه همچین تاپیکی بزنم که دیدم دوستمون زدند

من برای بازی کردن میخوام
یه سیستم خوب هم دارم میبندم
فکر کنم W2284F بهتر باشه تا W2261V درسته؟

در کل کدوم بهتره؟
ممنون

ehsan_old
22-07-2009, 18:23
خبر نسبتاً خوب

بالاخره با كمك يكي از دوستانم موفق شدم مشكل رزولوشن رو تا حد زيادي حل كنم.

همينطور كه اساتيد همين فروم هم اشاره كردند، بهترين رزولوشن رو در حالت Native ميتونيد داشته باشيد كه همون بالاترين رزولوشن هر LCD هستش و در اين LCD هم 1080 * 1920

آيكون ها و كلاً نوشته ها تو اين رزولوشن خيلي ريز هست. حالا اگر به منوي زير برويد:

Display Properties -->Settings --> advanced --> General --> DPI setting

DPI setting رو در حالت Custom DPI Setting قرار داده و با سعي و خطا، در حاتي قرار دهيد كه نوشته هاي آيكون ها مناسب گردند.

من حالت بهينه رو 110% ديدم.

بازم تست ميكنم و بهترين حالت رو اگر درصد ديگه اي بود همين جا اعلام كينم.

موفق باشيد

Reza82N
22-07-2009, 19:45
خبر نسبتاً خوب

بالاخره با كمك يكي از دوستانم موفق شدم مشكل رزولوشن رو تا حد زيادي حل كنم.

همينطور كه اساتيد همين فروم هم اشاره كردند، بهترين رزولوشن رو در حالت Native ميتونيد داشته باشيد كه همون بالاترين رزولوشن هر LCD هستش و در اين LCD هم 1080 * 1920

آيكون ها و كلاً نوشته ها تو اين رزولوشن خيلي ريز هست. حالا اگر به منوي زير برويد:

Display Properties -->Settings --> advanced --> General --> DPI setting

DPI setting رو در حالت Custom DPI Setting قرار داده و با سعي و خطا، در حاتي قرار دهيد كه نوشته هاي آيكون ها مناسب گردند.

من حالت بهينه رو 110% ديدم.

بازم تست ميكنم و بهترين حالت رو اگر درصد ديگه اي بود همين جا اعلام كينم.

موفق باشيد

از این خبر خوبت خیلی خوشحال شدم یه سر به پستی که پ.خ کردم بزن اونم چک کن , راستی اگه به نتیجه مطلوب رسیدی یه عکس بگیر ببینیم چطوری از کار در اومده ممنون.

ok رو بده که منم برم این LCD رو تهیه کنم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

عزیز منم خیلی تحقیق کردم شما که مخصوص واسه گبم میخوای سعی کن حتما 16:9 بگیری . یه لینکی هم بهت میدم تو پ.خ اونجا هم یه نگاهی بنداز تو انتخاب بهتر کمکت می کنه.

Reza82N
22-07-2009, 19:59
آخرین قیمت این مانیتور چنده الان؟ 2261v

دوستانی که دارن چند خریدن ؟
ممنون.

ehsan_old
23-07-2009, 10:14
سلام

من 245 از پاساژ ايران خريدم.

اون موردي رو كه در مورد رزولوشن پايين تر گفتيد رو بارها امتحان كرديم. شايد سايز آيكونها درست بشه ولي اون شفافيت حالت Native رو نداره.
در ثاني وقتي گه با يه برنامه مثل Word كار ميكنيد، چشم رو خسته ميكنه.

هنوز داريم روش كار ميكنيم.

نتيجه مطلوب كه گرفته شد، همين جا اعلام ميكنم.

*hamedkhatar*
23-07-2009, 13:15
سلام
دیشب مانیتور W2284F خریدم 280 تومان
خیلی باهاش حال میکنم
البته گرافیک فعلیم 8400 هستش و تا ته نمیتونم از رزولیشن استفاده کنم
یه گارفیک قوی امروز قراره بگیرم اگه به شنبه نخوره

اگه سوالی در مورد این مانیتور دارید بپرسید
ممنون

ehsan_old
23-07-2009, 13:25
سلام
دیشب مانیتور W2284F خریدم 280 تومان
خیلی باهاش حال میکنم
البته گرافیک فعلیم 8400 هستش و تا ته نمیتونم از رزولیشن استفاده کنم
یه گارفیک قوی امروز قراره بگیرم اگه به شنبه نخوره

اگه سوالی در مورد این مانیتور دارید بپرسید
ممنون

من اگه نتونم مشكل LCD رو حل كنم، اينو مجبورم بفروشم و يه W2284F يا Samsung T220P بخرم.

شما اگه با LG W2261V كار كردين، لطفاً با هم مقايسش بكنيد.

erfan_jf
24-07-2009, 00:31
من اگه نتونم مشكل LCD رو حل كنم، اينو مجبورم بفروشم و يه W2284F يا Samsung T220P بخرم.

SAMSUNG 220P هم مشکل نا خوانایی نوشته ها در رزولیشن بالا داره . من خودم برای خواندن حروف مجبورم ررزلویشن بیارم پایین .

*hamedkhatar*
24-07-2009, 10:08

خیر متاسفانه من اون مدل رو نداشتم که مقایسه کنم

ولی هیچ نقصی تو این مانیتور ندیدم
فقط اینو بگم باید گرافیک بالایی داشته باشید یعنی 9600 به بالا چون نمیتونید از مانیتور بهترین استفاده رو ببرید

من تو اینترنت و نوشته ها هیچ مشکلی نداشتم اتفاقا خیلی راحت هم هستم
من الا رو رزولیشن: 1280 در 960 گذاشتم تو ای رزولیشن نه خیلی ریز میشه آیکونها نه خیلی درشت
البته من الان گرافیکم 8400 هستش و نمیتونم Screen Refresh rate رو بیشتر از 75 بگذارم ولی رفرش ریتش تا 170 هرتز داره ولی گرافیکم نمیکشه
فردا یه گرافیک توپ برام میاد خبرش رو میدم
موفق باشید

ehsan_old
24-07-2009, 13:25
LCD كه نياز به Screen refresh rate نداره

شما اگه از كابل DVI استفاده كنيد، روي 60 هرتز ثابت ميمونه و اصلاً نميشه عوضش كرد.

گرافيك 8400 براش كافيه. بيخودي هزينه اضافي پرداخت نكنيد.

ehsan_old
24-07-2009, 13:37
روي LG W2261V يه راه چاره ديگه هم براي رفع مشكل بهم پيشنهاد شده كه تو يكي دو روز آينده انجامش ميدم

استفاده از ويندوز ويستا به خاطر زير بنايي كه داره.

من هم دارم ميرم ويندوز سون نصب كنم ببينم مشكل حل ميشه يا نه

(ويندوز ويستا به بعد نحوه نشان دادن آيكون ها درش استاتيك نيست)

Reza82N
25-07-2009, 15:35
روي LG W2261V يه راه چاره ديگه هم براي رفع مشكل بهم پيشنهاد شده كه تو يكي دو روز آينده انجامش ميدم

استفاده از ويندوز ويستا به خاطر زير بنايي كه داره.

من هم دارم ميرم ويندوز سون نصب كنم ببينم مشكل حل ميشه يا نه

(ويندوز ويستا به بعد نحوه نشان دادن آيكون ها درش استاتيك نيست)

آقا یخه خبر بده چه کردی؟

مگه تاحالا XP داشتی؟ بابا XP که تاریخ مصرفش گذشته

ehsan_old
25-07-2009, 19:29
فعلاً براي خريد عجله نكنيد.

من با Vista نميتونم كار كنم. براي همين تا الان با XP كار ميكردم.

فردا ويندوز سون رو رو سيستم نصب ميكنم و خبرشو خواهم داد.

ehsan_old
27-07-2009, 09:17
سلام دوستان

اين LCD ما به هيچ صراطي مستقيم نيست.

مجبورم بفروشمش.

مشكل شديد با رزولوشن هاي زير 1920x1080 دارم.

فقط قبل از اينكه اينو بفروشم ميخوام چند تا عكس از صفحه دسكتاپ بندازم كه دوستان ديگه قبل از خريد بدونند وضعيت چطوره و اشتباهاً با اهداف ديگه، اين LCD رو خريداري نكنند.

همين جا هم اعلام بكنم كه اگر شخصي با رزولوشن 1920x1080 براي خواندن صفحات وب و نرم افزارهاي مختلف ميتونه كار كنه، خيلي هم LCD خوبيه ولي در غير اينصورت عذاب آوره.

براي ديدن فيلم و بازي هم عاليه

Reza82N
28-07-2009, 12:09
سلام دوستان

اين LCD ما به هيچ صراطي مستقيم نيست.

مجبورم بفروشمش.

مشكل شديد با رزولوشن هاي زير 1920x1080 دارم.

فقط قبل از اينكه اينو بفروشم ميخوام چند تا عكس از صفحه دسكتاپ بندازم كه دوستان ديگه قبل از خريد بدونند وضعيت چطوره و اشتباهاً با اهداف ديگه، اين LCD رو خريداري نكنند.

همين جا هم اعلام بكنم كه اگر شخصي با رزولوشن 1920x1080 براي خواندن صفحات وب و نرم افزارهاي مختلف ميتونه كار كنه، خيلي هم LCD خوبيه ولي در غير اينصورت عذاب آوره.

براي ديدن فيلم و بازي هم عاليه

سلام یعنی منظورت اینه که در رزولوشن 1920*1080 تصویر شفاف نیست دیگه آره؟:41:

ehsan_old
28-07-2009, 12:25
اتفاقاً تو رزولوشن 1920*1080 تصوير عاليه

ولي آيكون ها خيلي خيلي ريزه.

واقعاً نميشه كار كرد.

اين رزولوشن فقط به درد بازي و فيلم ميخوره.

همين امشب كه برسم خونه، عكس از رزولوشن هاي مختلف ميگيرم و اينجا آپلود ميكنم كه فرق رو درست متوجه بشيد.

Reza82N
28-07-2009, 12:41
اتفاقاً تو رزولوشن 1920*1080 تصوير عاليه

ولي آيكون ها خيلي خيلي ريزه.

واقعاً نميشه كار كرد.

اين رزولوشن فقط به درد بازي و فيلم ميخوره.

همين امشب كه برسم خونه، عكس از رزولوشن هاي مختلف ميگيرم و اينجا آپلود ميكنم كه فرق رو درست متوجه بشيد.

آها ممنون
پس تو روزولوشن هایی که تصویر بزرگتر میشه پس شفاف نیست.

شدیدا منتظر عکس هستیم:13:

sniper2070
28-07-2009, 13:49
دوست من جناب احسان منم این مانیتور رو خریدم ولی مشکلاتیرو که شما فرمودیدرو ندارم برای وضوح نوشته ها از تنظیم clear type استفاده کن و برای درشت کردن آیکون ها از تنظیمات داخل ویندوز استفاده کن اگه بلدی که هیچی اگه نه بگو تا من مسیرشو واست توضیح بدم الان خاطرم نیست یه سری هم به تاپیک تنظیمات LG 2261V بزن شاید مشکلت حل بشه.

Reza82N
28-07-2009, 14:21
منظور sniper2060 عزیز این پست هست

احسان جان هر چه سریعتر نتیجه رو بگو که بدجوری منتطرم .

ehsan_old
28-07-2009, 14:23
دوست من جناب احسان منم این مانیتور رو خریدم ولی مشکلاتیرو که شما فرمودیدرو ندارم برای وضوح نوشته ها از تنظیم clear type استفاده کن و برای درشت کردن آیکون ها از تنظیمات داخل ویندوز استفاده کن اگه بلدی که هیچی اگه نه بگو تا من مسیرشو واست توضیح بدم الان خاطرم نیست یه سری هم به تاپیک تنظیمات LG 2261V بزن شاید مشکلت حل بشه.

تنظیم clear type كجاست؟؟

من از مسير ويندوز هم با سايز فونت ها بازي كردم و هم در جاي ديگه DPI setting رو كم و زياد كردم.

متاسفاده افاده نكرد.

اگر راهي هست بهم نشون بدين يا اگر پستي راجب اين قضيه ديدين (من نديدم) ارجاع بدين.

كه اين رو نفروشم

با تشكر فراوان

ehsan_old
28-07-2009, 14:23
منظور sniper2060 عزیز این پست هست

احسان جان هر چه سریعتر نتیجه رو بگو که بدجوری منتطرم .

رو چشم.

من امشب اين كارو انجام ميدم.

Ali_vdo
28-07-2009, 14:50
من دو هفته ای میشه این مانیتور رو دارم
قبلا 17 اینچ داشتم CRT
دو سه روز اول چشمم رو اذیت میکرد
الان هم خستگیش بیشتر از قبلیه اما عادت کردم
زیاد ریز نشده حدود 30%
با Word هم زیاد کار کردم اصلا اذیت نمی کنه
به نظر من این موضوع به خودتون برمیگرده نه مانیتور

sniper2070
28-07-2009, 19:53
کلیک راست روی دسک تاپ
properties---appearance---effects---cleartype گزینه دوم که مربوط به فونت از استاندارد تغییرش بده ولی نکته ای که هست معمولا بعد از تعویض مانیتور یه مدت طول میکشه تا بش عادت کنید من میفهمم شما چه مشکلی دارید ولی اگه میتونی یه مدت صبر کن اگه دیدی واقعا نمیتونی باش کنار بیای بعدا عوضش کن.

ehsan_old
28-07-2009, 23:25
امشب رسيدم خونه از شانس خيلي خسته بودم ولي نميشد زير قولم بزنم.

خدمت شما دوستان:

(خوب به نوشته ها دقت كنيد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bleu2u4u
28-07-2009, 23:39
دوستان کسی از سری کریستال الجی اطلاعی داره؟
توی همشهری تبلیغ 20 اینچ اش رو کرده بود کنتراست اش 1:50000 بود
22 هم هست ولی نمیدونم توی ایران اومده یا نه ؟ اگه کسی خبری داره ممنون میشم

این دقیقا 22 همون مانیتوریه که 20 اش رو توی روزنامه تبلیغ کرده بودن

ولی به نظر من از همین سری اونی که اخرش v داره نسبت به این یکی بهتره

bleu2u4u
28-07-2009, 23:49

خدمت شما دوستان:

من الان با مانیتور 17 crt وقتی عکس رو در سایز اصلیش میبینم هیچ مشکلی احساس نمیکنم

Stream
29-07-2009, 00:01

خدمت شما دوستان:

دوست عزیز بقیه دوستان مشکل رو احساس نمی کنند.

مشکل وقتی احساس میشه که تصاویر رزولوشن 1920x1080 در سایز 21.5 اینچ بطور Full Screen نمایش داده بشن. وگرنه هر کس روی مانیتور خودش این تصاویر رو دقیقا همون طوری می بینه که نوشته ها رو می بینه.

Reza82N
29-07-2009, 00:05
من الان با مانیتور 17 crt وقتی عکس رو در سایز اصلیش میبینم هیچ مشکلی احساس نمیکنم

منم همینطور

name
29-07-2009, 18:00
دوست عزيز ehsan_old :
در عرض 6 ماهي كه اينو گرفتم با تنظيماتش زياد ور رفتم و بهترين حالتي كه بنظرم براي اين مدل هست رو ميگم شما هم اين تنظيمات رو انجام بده.
شما اول از همه حتما گزينه clear type را فعال كن.واقعا تاثير داره.
بعد اين گزينه ها رو از Menu مانيتور تنظيم كن.
Brightness 90
Contrast 60
Gama -50
شما اگر بخواهيد از مانيتور ديگري كه داراي رزولوژن native 1680 * 1050 هست استفاده كني ، مشكل ريز بودن در آن مانيتور هم شما رو اذيت خواهد كرد.
قبل از اين مانيتور از مدل 22 اينچي كه رزولوژن native 1680 * 1050 داشت استفاده ميكردم .شما هم قبل از تعويض حتما اين رو مورد را تست كن ، متوجه ميشوي اختلاف زيادي وجود نداره.

اما يك نكته هم كه در عكس نشان داده نميشه اينكه در رزولوژنهاي غير native تصوير كشيده ميشه ، به همين علت مخصوصا در كارهاي گرافيك اصلا نميشه از رزولوژنهاي غير native استفاده كرد.

ehsan_old
30-07-2009, 08:07
دوست عزیز بقیه دوستان مشکل رو احساس نمی کنند.

مشکل وقتی احساس میشه که تصاویر رزولوشن 1920x1080 در سایز 21.5 اینچ بطور Full Screen نمایش داده بشن. وگرنه هر کس روی مانیتور خودش این تصاویر رو دقیقا همون طوری می بینه که نوشته ها رو می بینه.

بله درسته.

من اون شب دقت نكردم. الان كه روي LCD ي خودم (LG 2252TQ) نگاه ميكنم، تصاوير درسته.

عجب وضعيه ها :13:

من چه جوري ميتونم اين مشكل رو نشون بدم؟؟؟ :44:

فكر كنم اگه با دوربين ديجيتال عكس بگيرم و آپلود كنم، شما مشكل رو ببينيد.

Reza82N
01-08-2009, 10:52
با سلام خدمت تمامی دوستان گل .

من هم بالاخره بعد از تحقیقات زیاد و کلی صبر بالاخره این مانیتور عالی رو خریدم

خب دوستانی که این تاپیک رو خوندن حتما متوجه ریز بودن حروف و کلمات در رزولوشن Native و همینطور سردر شدن انسان به خاطر خیره شدن به این نوشته ها شدند

خب یکی از مشکلاتی که وجود داره اینه که اگه بخوایم اندازه آیکون ها رو در XP بزرگ کنیم کمی از حالت اصلی خودش خارج میشه و زیباییش کم میشه و همچنین اگه بخوایم سایز فونت رو بزرگ کنیم باز هم نتیجه کار زیبا نیست و فونت ها کمی درشت هستند و حتی اگه بخوایم رزولوشن مانیتور رو عوض کنیم با بزرگ شدن تصویر حالت Native آن به هم می خورد در نتیجه شفافیت حالت Native رو ندارد.

تمامی این مشکلات را با ویندوز 7 حل کردم.

به اینصورت که نوشته ها و شمایل کلی ویندوز مثل منوی استارت همه را بزرگ کنیم, انگار تغییر رزولوشن انجام دادیم اما رزولوشن : همان 1080*1920 شفاف است

حالت آیکون ها رو هم از روی صفحه اصلی و راست کلیک روی حالت Medium Icon بزارید.
تنظیماتی که دوست خوبم فرمود و من لینک تاپیکشونو در صفحه 4 دادم رو انجام بدید .

سپس از این قسمت سایز رو می تونید تغییر بدید.

1. Dsiplay را بزنید.
2.Set Custom Text Size

3.اندازه دلخواه را بدهید.

اینم عکس از مانیتور خودم که چشمام یک ذره هم اذیت نمیشه . ببشخید دوربین گوشیم 2 بود کیفیتش پایین بود. من روی 115 درصد گذاشتم.

این عکسم ماله قبل از تغییر DPI

:11:

دوستان اگه یه کم نور مانیتور کم هست اشکال از مانیتور نیست من خودم قبل از اینکه این تغییر سایز رو بدم نور صفحه چشممو میزد به خاطر همون کم کردم و نور روی 100 درصد نیست روی 70-80 ایناست.

pedram_sad
01-08-2009, 12:32
خوب بحث همین جاست دیگه
کسی که میخواد با XP کار کنه در اون BUG میمنونه و بس

ehsan_old
01-08-2009, 13:30
@Reza82N

تو یه برنامه مثل WORD یا همون Firefox با این تنظیمات آیا آیکونهای منوی برنامه و تب های آن بزرگ میشن یا فقط مختص آیکون های دسکتاپ هستند؟

Reza82N
01-08-2009, 16:28
@Reza82N

تو یه برنامه مثل WORD یا همون Firefox با این تنظیمات آیا آیکونهای منوی برنامه و تب های آن بزرگ میشن یا فقط مختص آیکون های دسکتاپ هستند؟

سلام
ببین تو World و فایر فاکس هم نوشته و هم تب ها بزرگ میشه و هر چی نوشته باشه . حتی Start Menu و تمام آیکون های موجود در اون هم هم بزرگتر میشه (این بزرگتر شدن آیکون ها در همه موارد حتی دسکتاپ هم صدق میکنه من به خاطر این گفتم آیکون های دسکتاپ رو روی Medium icon تنظیم کنیم تا آیکون ها که بزرگ شده بزرگتر بشه)

توی پست قبلیم هم به همین خاطر صفحه فایر فاکس رو باز گذاشتم تا ببینید که بزرگتر شده و سعی کردم از یک فاصله عکس بگیرم .

ehsan_old
01-08-2009, 17:30
خيلي عاليه كه

به من يكي از همكارانم گفته بود تو ويندوز ويستا به بعد احتمال داره مشكل حل بشه چون آيكون ها ديگه استاتيك نيستن.

الحمدا.. شما امتحان كردي و مشكل حل شده.

اين ويندوز سون ريختن چقدر زمان ميبره؟
دنگ و فنگ نداره؟

(چند وقتي هست ميرسم خونه، خستگي و وقت اجازه انجام اين كارها رو بهم نميده)

تو عكس فايرفاكس دقت كردم ولي دقيق مشخص نبود كه نوشته هاي تب ها بزرگ شده.

Reza82N
01-08-2009, 22:09
راستش ویندوز سون یکی از راحت ترین ویندوزایی هست که نصب کردم و بعد از نصب براحتی با سریال هایی که دوستان در قسمت ویندوز سون گذاشتن اکتیو میشه الان که نمیدونم آخرین نسخه از سون کدومه اما ماله من RC1 هست , یادت باشه ویندوزی که میگیری بتا نباشه ( ماله من قبلی بتا بود و اکتیو نمیشد , نشونشم اینه که وقتی نصب میشه اون بالا روی نوار هر پنجره کنار دکمه ی مینیمایز نوشته شده Send Feedback .

سون رو نصب کن ایشالا مشکلت حل شه.

وقتی سون رو نصب کردی درایور مانیتور رو حتما نصب کن که فرق کیفیتش زمین تا زیر زمینه.

برای امتحان اول همه درایوراتو نصب کن بعد درایور مانیتور رو از تو سی دیش نصب کن و ری استارت کن فرق کیفیتشو متوجه میشی.

ehsan_old
02-08-2009, 13:26
با نصب ويندوز سون، مشكل كاملاً حل شد. :rolleye:

Ali_vdo
02-08-2009, 13:49
با نصب ويندوز سون، مشكل كاملاً حل شد. :rolleye:
خب خدا رو شکر !
اگه رضا به دادت نرسیده بود الان مانیتور رو فروخته بودی D:
فقط امضاتو اصلاح کن ! ملت دو صفحه اول رو میخونن از خزید یه همچین جواهری منصرف میشن

pedram_sad
02-08-2009, 20:57
خوب یعنی این که این monitor حتما باید با 7 کار کنه ؟
ملتی که کارشون با xp هست سمتش نرن

این جوری خیلی از مشتری هاش رو از دست میده

Reza82N
03-08-2009, 00:01
خوب یعنی این که این monitor حتما باید با 7 کار کنه ؟
ملتی که کارشون با xp هست سمتش نرن

این جوری خیلی از مشتری هاش رو از دست میده

وقتی تو کاتالوگش رزولوشن پیشنهادیش برای ویندوز XP همون 1080*1920 هست حتما از نظر اونا مشکلی نیست,ولی مشکل اینجاست چشم خیلی از ما عادت نداره.

والا با ویستا امتحان نکردم , که اونم زیاد با 7 نباید فرق داشته باشه , اما XP آره :41: چشات داغون میشه و سرت درد میگریه نوشته هاشو بخونی ,اگرم بزرگ کنی ویندوز زیبایی و یکدستی خودشو از دست میده حالا برای یکسری کارها آدم مجبوره XP داشته به همین خاطر منم باید یه XP نصب کنم چون همه نرم افزارا کرکشون با 7 مچ نیست .

راستی برای وب خوندن هم در حالی که فایر فاکس بازه دکمه Ctrl رو از صفحه کلید بگیریم و همزمان اون غلتک ماوس رو بچرخونیم صفحه بزرگتر میشه :20:

برای تغییر سایز آیکون ها در ویندوز سون :با موس برو رو یک آیکون یک تک کلیک کن حالا کلید Ctrl رو نگه دار حلقه دایره ای شکل وسط موس رو بچرخون ایکونهات بزرگ و کوچیک میشه

Reza82N
03-08-2009, 11:54
من امروز با xp كار داشتم ، تمام فونت هايي كه مربوط به نوشتن ميشه رو هركدوم فقط يك واحد بزرگ كردم ، xp هم خيلي خوب شده ،زياد اذيت نميكنه چون همه فونت ها به يه اندازه بزرگ شدن.

siafu
04-08-2009, 11:48
انتخاب بين LCD مدل LG W2261V يا LG W2284F بین این دو موندم!
کارت گرفیک HD قوی دارم ولی بازی خیلی کم میکنم. واسه همه چی فیلم ... گیم .. کار... کدومو بگیرم؟؟ قیمتم مهم نیست

ehsan_old
04-08-2009, 22:38
کارت گرفیک HD قوی دارم ولی بازی خیلی کم میکنم. واسه همه چی فیلم ... گیم .. کار... کدومو بگیرم؟؟ قیمتم مهم نیست

صفحات این تاپیک رو یه نگاهی بندازید.

با رزولوشن بالا که همه نوشته های کامپیوتر به صورت Default ریز میشن مشکلی نداری؟؟!

اگر نه که LG W2261V رو بخر و اگر آره که باید سوالات دیگه ای رو برات طرح کنم :cool:

@Reza82N

آقا رضا من هم چند تا نکته چه در ویندوز XP و چه در سون, اضافه خواهم کارد.:)

siafu
05-08-2009, 11:36
در ضمن ویندوز 7 هستا چون گفتید 7 انگار مشکلی نداره...
یعنی دیگه فرقی ندارن؟؟
اون 22 اینچیه از 21.5 اینچیه بزرگتر بودنش محسوسه؟
جفتش HD هستن/؟ این HD بودن خیلی قابل لمسه؟

ehsan_old
05-08-2009, 21:25
یعنی دیگه فرقی ندارن؟؟

سوال اول رو متوجه نشدم.

جواب 2: بزرگتر بودنش از محسوس بودن گذشته.

احساس ميكنيد 21.5 در مقابلش عين 20 اينچ به 22 اينچ هست.

LG W2261V خيلي خيلي مستطيلي شده.

جواب 3: فقط LG W2261V ، اچ دي (HD) هست و براي فيلم هاي HD يا كنسول هاي بازي مثل PS3 كيفيت HD رو كامل در بر داره

.bahman.
05-08-2009, 21:56

من 2284 برداشتم 267 تومن:20:

کیفیت خوبه تو عکس و بازی ولی فیلم دیدن با هاش زیاد به دلم نمیشینه( divx) که فکر کنم کل lcd ها اینجوری باشن خب تی وی که نیستن

البته باید یکم فیلم اچ دی بگیرم با اونا تست کنم

فکر کنم برای فیلم دیدن هم باید یه پلاسما بگیرم اگه پولدار شدم:8: اگرم نشدم همینو ببینم

یه سوال اینکه نمیشه از تی وی پلاسما بجای مانیتور هم استفاده کرد ایا جواب میده؟

راستی این کیفیت فیلم ربطی به نوع کارت گرافیک که نداره؟

Reza82N
06-08-2009, 14:57
یعنی دیگه فرقی ندارن؟؟

آره محسوسه(22 و 21.5) - 21.5 عریض تر هست یا همون Wide تر اما 22 ارتفاعش یا عرض بیشتر از 21.5 هستش)
جفتشون HD نیستند LCD ای HD هست که رزولوشنش 1080*1920 باشه .(پست اول همین تاپیک رو بخونید متوجه میشید)

قابل لمس بودنش رو نمیدونم.

چون گفتید گیم مهمه براتون به گفته دوستان برای بازی های کامپیوتری جفتشون مشکلی ندارند(از نظر نسبت تصویر) اما اگه بخواید Xbox یا Ps 3 بعدا یا الان بهش وصل کنید بازی ها در 2261 به علت نسبت تصویر 16:9 اون تمام صفحه اجرا میشه اما در 2284 فکر کنم 16:10 هست و هنگام بازی یک نوار سیاه بالای صفحه و یک نوار سیاه پایین صفحه میاد

اون قسمتی که BOLD کردم رو یادمه یه جایی خوندم ( اون موقع که برای خرید ای سی دی تحقیق می کردم)اما بازم چون قضیه ماله هفت هشت روز پیشه کامل مطئن نیستم)

قابل لمس بودن اچ دی رو امتحان نکردم دوستانی که امتحان کردن بیان بگن

وقتی جواب شما رو دادم صفحه قبل بود که بعد دیدم آقا احسان جواب شما رو دادن .دقیقا حرف های ایشون درسته.

marya_q
20-08-2009, 21:53
قصد خريد يك مانيتور ال سي دي دارم.

حدود 200 تا 240 تومن

ولي چون اصلا اهل بازي نيستم و بيشتر بايد از مانيتور براي ديدن صفحات وب و كار با نرم افزار word مي باشد و فيلم.

اين قضيه رزولوشن بالا و كوچك شدن فونتها در دسكتاپ يا براي فايل هاي متني word و صفحات اينترنتي هم صادق است؟

آيا توصيه مي كنيد كه 2261v را بخرم؟

خيلي ممنون ميشم كمك كنيد چون خيلي مهم است

ممنون

ehsan_old
21-08-2009, 02:02
قصد خريد يك مانيتور ال سي دي دارم.

حدود 200 تا 240 تومن

ولي چون اصلا اهل بازي نيستم و بيشتر بايد از مانيتور براي ديدن صفحات وب و كار با نرم افزار word مي باشد و فيلم.

اين قضيه رزولوشن بالا و كوچك شدن فونتها در دسكتاپ يا براي فايل هاي متني word و صفحات اينترنتي هم صادق است؟

آيا توصيه مي كنيد كه 2261v را بخرم؟

خيلي ممنون ميشم كمك كنيد چون خيلي مهم است

ممنون

اگر با ويندوز ويستا يا سون كار ميكنيد، اين LCD براتون خوبه

ولي اگر با ويندوز XP كار ميكنيد، به هيچ وجه توصيه نميكنم اين LCD رو خريداري كنيد كه به شدت پشيمون ميشيد

marya_q
21-08-2009, 11:10
ممنون

البته كه هميشه ويندوز xp بوده همين الان هم با يك lcd 17 inch كار ميكنم كه البته نميدونم رزولوشن چه قدر است ولي از اون قديمهاي هانسول است كه وايد هم نيست H750 و البته هميشه دگمه اتو را مي زنم البته اينجا هم فونت ها كوچك است.

ولي خيلي بيشتر برام مهم شد كه اگر xp بخام كار كنم چه lcd بايد بخرم كه مشكل چشم و كوچك بودن در اينترنت و word نداشته باشم. در ضمت مادربرد من خروجي hdmi داره ولي كارت گرافيك انبورد است 3300 GT

در ضمن آيا با نصب ويندوز 7 همه مشكلات حل مي شود و عالي مي شود و در ضمن آيا اين احتمال وجود دارد كه برخي نرم افزارها مانند adobe و word 2007 و mcafee 8.7 كه همگي از نوع كرك شده هستند و از همين سايتها گير اورده ام با ويندوز 7 مشكل داشته باشند يا مثلا پرينتر و اسكنر و .....

خيلي ممنون ميشم اگر احسان ورضا راهنمايي كنند.

ممنون

marya_q
21-08-2009, 11:11
در ضمن ويندوز 7 و كركش را از كجا ميتونم دانلود كنم

ممنون

ehsan_old
21-08-2009, 23:18
خوب

اگر با ريز بودن نوشته ها مشكل داريد بهتره LG W2284F رو خريداري كنيد.

خود من LG W2252TQ دارم و خيلي هم ازش راضي هستم. مدل LG W2284F دقيقاً هم سايز LCD من هستش ولي قشنگ تر و بهتر.

با نصب ويندوز سون همه مشكلات حل ميشود. البته اگر LG W2261V رو خريداري كرده باشيد. در غير اينصورت اون دو مدل ديگه مشكلي ندارند. هر چند كه باز هم ميتوانيد از مزاياي ويندوز سون براي اون دو مدل هم استفاده كنيد.

كلاً نرم افزار هاي جديد با ويندوز ويستا و بالطبع سون (چون هسته هر دو يكيه و هر جا براي دانلود نرم افزار، اسمي از سون نديديد، همون نسخه ويستا رو دانلود كنيد) سازگار هستن.

فقط ميمونه درايورهاي سخت افزار كه اگر خود سون تشخيض نداد، بايد جديد ترين درايور موجود رو دانلود كنيد.

marya_q
22-08-2009, 10:23
ممنون

ولي من گيج شدم كه چطور ممكن است كه مدل 2252 و 2284 كه هر دو 22 اينچي هستند و رزولوشنشنان هم نزديك به مدل 2261 هست مشكل ريز بودن فونت را نداشته باشد و شما ازش كاملا راضي باشيد چون مشكل ريز بودن فونت ها حتي براي رزولوشنهاي كمتر از انها هم وجود دارد.

خيلي ممنون مي شوم اگر راهنمايي كنيد كه آيا اين مشكل كوچك بودن و مشكلات از اين قبيل براي ديدن در وب و ورد آيا فقط مخصوص همون 2261 است چون hd است يا نه مشكل از جاي ديگه است.

بهر حال ممنون مي شوم اگر مشكل ما را حل كنيد.

البته آيا در ويندوز 7 مي توان بهر اندازه دلخواه سايزهاي دسكتاپ و منوهاي ورد و اكسپلوررها را تنظيم كرد و بدن افت كيفيت كار كرد يعني آيا به خاط وجود اين نسلهاي بزرگ lcd و مشكلات قبلي مايكروسافت به همين دليل اين امكانات را قرار داده بع عنوان راه حل نهايي.

ممنون

ehsan_old
22-08-2009, 11:19
رزولوشن اين دو مدل 22 اينچي، 1680* 1050 هست و مدل 2261، 1920* 1080 هست.

اين اختلاف كمي نيست.

نكته بعدي كه خيلي مهمه اينه كه اون دو LCD ، سايزشون 22 اينچ هست و مدل 2261، سايزش 21.5

ظاهر قضيه اينه كه 0.5 اينچ با هم فرق دارند ولي وقتي از نزديك ميبينيدشون انگار 22 اينچ در مقابل 20 اينچ هست.

اون دو مدل خيلي بزرگتره. طول [افقي] مدل 2261 نزديك به اون دو مدل هست ولي عرض [عمودي] آن خيلي كوتاه تره

در مورد پاسخ سوالات ديگرتون خواهش ميكنم اين چند صفحه تاپيك رو به دقت مطالعه كنيد.

چون از وقتي من مشكلات 2261 رو ديدم تا زمانيكه مشكلش حل شد، كامل در تاپيك آورده شده.

موفق باشيد.

marya_q
22-08-2009, 16:49

يعني سايز مانيتور مي تواند مشكل ريز بودن فونت ها را در رزولوشن نيتيو اچ دي بر طرف كند.

من تا بحال فكر مي كردم كه براي رزولوشن اچ دي فقط بايد سايز مانيتور يك مقدار مشخصي باشد.

كلا براي داشتن دسكتاپ و منوهاي بزرگ و با كيفيت براي كساني كه چشمشون ضعيف هست چه مانيتوري با چه مشخصاتي را پيشنهاد مي كنيد.

ممنون

Actros
22-08-2009, 20:52
يعني سايز مانيتور مي تواند مشكل ريز بودن فونت ها را در رزولوشن نيتيو اچ دي بر طرف كند.

من تا بحال فكر مي كردم كه براي رزولوشن اچ دي فقط بايد سايز مانيتور يك مقدار مشخصي باشد.

كلا براي داشتن دسكتاپ و منوهاي بزرگ و با كيفيت براي كساني كه چشمشون ضعيف هست چه مانيتوري با چه مشخصاتي را پيشنهاد مي كنيد.

ممنون

22 اینچ
LG 2284F
رزولیشن 1050*1680 میتونه مناسب باشه

ehsan_old
22-08-2009, 21:01
اگر قراره فقط با ويندوز XP كار كنيد، منم با نظر Actros موافقم.

Hsnti
22-08-2009, 21:04
من 2284 برداشتم 267 تومن:20:

کیفیت خوبه تو عکس و بازی ولی فیلم دیدن با هاش زیاد به دلم نمیشینه( divx) که فکر کنم کل lcd ها اینجوری باشن خب تی وی که نیستن

البته باید یکم فیلم اچ دی بگیرم با اونا تست کنم

فکر کنم برای فیلم دیدن هم باید یه پلاسما بگیرم اگه پولدار شدم:8: اگرم نشدم همینو ببینم

یه سوال اینکه نمیشه از تی وی پلاسما بجای مانیتور هم استفاده کرد ایا جواب میده؟

راستی این کیفیت فیلم ربطی به نوع کارت گرافیک که نداره؟

سلام
شما یه فیلم HD بگیر اونوقت کیفیت رو متوجه خواهید شد

pcali
23-08-2009, 20:21
سلام دوستان من الان مانیتور LG w1752s دارم که جنس معروفی هستش احتیاج به معرفی نداره دارم ردش میکنم به نظر
شما من که اهل بازی زیاد هستم و فیلم هم زیاد نگاه میکنم در کل بیشتر تو کار مولتی مدیا هستم و میخواهم یک Xbox
هم بگیرم حالا به نظر شما دوستان اهل فن یک مانیتور 22 اینچ کار درست که فکر کنم FULLHD باشه و HDMI رو هم پشتیبانی
کنه چی بهتره حالا فکر کنم همین LG جنس خوبی هستش چون نمیخوام بعدا از خریدم پشیمان بشم در ضمن کارت گرافیک من
NVIDIA GEFORCE 8800 GTS 640 MB 320 BIT هستش ممنون از راهنمایتون فقط سریع تر

Ultra_Black
23-08-2009, 20:55
سلام دوستان من الان مانیتور LG w1752s دارم که جنس معروفی هستش احتیاج به معرفی نداره دارم ردش میکنم به نظر
شما من که اهل بازی زیاد هستم و فیلم هم زیاد نگاه میکنم در کل بیشتر تو کار مولتی مدیا هستم و میخواهم یک Xbox
هم بگیرم حالا به نظر شما دوستان اهل فن یک مانیتور 22 اینچ کار درست که فکر کنم FULLHD باشه و HDMI رو هم پشتیبانی
کنه چی بهتره حالا فکر کنم همین LG جنس خوبی هستش چون نمیخوام بعدا از خریدم پشیمان بشم در ضمن کارت گرافیک من

سلام
همون LG W2261V انتخاب خوبی براتون هست هم Full HD هست و هم ورودی HDMI داره
فقط جدیدا گرون شده و کمیاب

pcali
24-08-2009, 07:58
سلام
همون LG W2261V انتخاب خوبی براتون هست هم Full HD هست و هم ورودی HDMI داره
فقط جدیدا گرون شده و کمیاب

سلام من اگه این مدل گیرم نیومد کدوم مدل توی بازار هم Full HD باشه و هم HDMI رو پشتیبانی کنه:10:

Ultra_Black
24-08-2009, 12:53
سلام من اگه این مدل گیرم نیومد کدوم مدل توی بازار هم Full HD باشه و هم HDMI رو پشتیبانی کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
انگار همین یک انتخاب هست!
من مانیتور دیگه ای سراغ ندارم با توانایی نمایش رزولوشن 1080x1920 و ورودی HDMI هم داشته باشه!

Reza82N
24-08-2009, 17:46

شما 101 درصد بايد اين مانيتور رو بخري ، خيالت تخت گير مياد.
مخصوصا كه براي بازي مي خواي حتما همين رو بخر.

اينجا هم سر بزنيد ، بهتون كمك مي كنه.

----------.com/forums/showthread.php?t=2818

Neoonline
24-08-2009, 17:57
من که الان داره نزدیک یک هفته میشه LG 2261V رو خریدم فوق العاده ازش راضیم یکی دو روز اول توی خوندن متون روش مشکل داشتم چون رزلوشن رو گذاشته بودم روی بالاترین حد ممکن :5: بعد به این نتیجه رسیدم بهتر هست رزلوشن رو روی 1680در1050 بذارم اینکار رو کردم متنها خوندنشون خیلی راحت تر شد البته میزان روشنایی رو هم آوردم روی 70 درصد تا چشم اذیت نشه.

تصویری که مانیتور توی گیم و فیلم میده خدائیش کم نظیر هست:19: و بسیار زنده، تنها اشکال وارد بهش همون مشکل زاویه عمودی هست ولی حوب کدوم مانیتور بدون مشکله که این نباشه:27:.

فقط حیف که الان یه خورده نایاب شده دوستان اگر قصد خرید دارن و گیر نمیاد بتونن تا آخر ماه رمضون صبر کنن به احتمال زیاد باز وارد میشه و قیمتش هم بر میگرده سرجاش:5: حداقل همه توی بازار که این حرف رو میزنن.

pcali
24-08-2009, 20:57
ممنون از راهنمایتون حالا نظر تون راجع به LG W2284F چی هستش من که بین این دو تا گیج شدم هر دوشون عالی
هستن فقط این دومیه FULLHD هسته یا نه فقط لطف کنید یک توضیح کلی بدین من بد جور توی کف این دو تا موندم
با تشکر

Ultra_Black
24-08-2009, 21:39
ممنون از راهنمایتون حالا نظر تون راجع به LG W2284F چی هستش من که بین این دو تا گیج شدم هر دوشون عالی
هستن فقط این دومیه FULLHD هسته یا نه فقط لطف کنید یک توضیح کلی بدین من بد جور توی کف این دو تا موندم
با تشکر
به مانیتوری که بتونه رزولوشن 1080 در 1920 یا بیشتر رو نمایش بده Full HD میگن پس W2284F فول اچ دی نیست

Reza82N
24-08-2009, 22:50
درسته همينطوره .

اينجا توي پست اول همين تاپيك مشخصات هر دو رو نوشته.

forum.p30world.com/showpost.php?p=3953424&postcount=1

حالا يه چيز نمي دونم كسي تاحالا به اين مشكل بر خورده يا نه !
بعضي موقع ها مانيتور خاموش ميشه خود به خود! و از پاور جلو روشن نميشه و وقتي دكمه Menu رو از روي monitor ميزنم monitor روشن ميشه براي چند لحظه و مجددا خاموش ميشه.

نميدونم قضيه چيه

pcali
25-08-2009, 07:37
:18:
درسته همينطوره .

بعضي موقع ها مانيتور خاموش ميشه خود به خود! و از پاور جلو روشن نميشه و وقتي دكمه Menu رو از روي monitor ميزنم monitor روشن ميشه براي چند لحظه و مجددا خاموش ميشه.

نميدونم قضيه چيه

سلام آیا این مشکل شما پیگیرش شدی یا نه :18:در ضمن زیاد اتفاق میفته منو نا امید نکنی من خیلی تو کف
این مانیتورم حالا به نظر شما کنتراست تصویر که مانیتور دومی یعنی w2284f بیشتره روی تصویر کیفیت
تصویر زیاد تاثیر داره :10:

ehsan_old
25-08-2009, 09:35
درسته همينطوره .

نميدونم قضيه چيه

من همچين مشكلي ندارم.

حتماً زنگ بزن گارانتي و علت رو جويا شو.

اگر مشكلي باشه به قول تبليغشون، كمتر از 2 ساعت ميرسن خونه براي تعمير يا تعويض.

اگر كمتر از 20 روز از خريد LCD گذشته باشه، تعويض ميكنن.

pcali
25-08-2009, 20:29
سلام دوستان من سفارش دادم حالا میخواستم بدونم که داخل پکیج باید کابل HDMI باشه یا نه بعد از استفاده حتما نظرمو میدم

ehsan_old
25-08-2009, 20:53
مبارك باشه :)

داخل جعبه كابل HDMI وجود نداره.

Neoonline
25-08-2009, 21:03
راستی من این مدل رو خردیم داخل جعبه کارت قرعه کشی نداشت! حالا قضیه چیه؟ مطمئن هم هستم کسی قبل از من جعبه رو باز نکرده بود و آکبند بوده.

SA3EDLORD
25-08-2009, 21:17
سلام دوستان من سفارش دادم حالا میخواستم بدونم که داخل پکیج باید کابل HDMI باشه یا نه بعد از استفاده حتما نظرمو میدم

سلام.مبارکت باشه.چند خریدی؟؟؟؟خیلی قشنگه.بهت حسودیم میشه.قیمتش رو بگو شاید خریدم.

ehsan_old
25-08-2009, 21:55
راستی من این مدل رو خردیم داخل جعبه کارت قرعه کشی نداشت! حالا قضیه چیه؟ مطمئن هم هستم کسی قبل از من جعبه رو باز نکرده بود و آکبند بوده.

زنگ بزن ماديران و بهشون بگو

از پشت تلفن مشخصات يه كارت قرعه كشي رو بهت ميدن.

در ضمن محل خريد كالا رو هم ازت ميپرسن.

Reza82N
25-08-2009, 23:05
اینم یه نقل قول از بازی سنتر مشابه مشکل من .

من یه هفته بود که 2261 خریده بودم که دیدم مانیتورم خود بخود خاموش میشه (چیزی که واضحه هر جنسی هر چقدر هم خوب باشه بازم نمیشه به لوازم الکترونیکی اعتماد کرد)
زنگ زدم به مادیران و مشکل رو براشون مطرح کردم
بعد از 3-4 ساعت یکی از همکاراشون فرستادن در خونمون. اومد و یه مانیتور جدید تحویلم داد و قبلیرو با خودش برد. تعجب کردم و پرسیدم قبلیرو برای تعمیر میبرین؟ گفت نه! من براتون یه مانیتور جدید اوردم، کلا مشتری ها تا یکماه بعد از خرید حق تعویض کالا دارند
حالا این جدیده بعد از گذشت یکی دو ماه هنوزم که هنوزه با اقتدار تمام در حال نمایشه! (گوش شیطون کور! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راستی اون مشکلاتی رو که شما گفتین ، هیچکدومش رو من بهش بر نخوردم
نه پودری بودن صفحه و نه باز بودن اون هم در اندازه 3 سانت!!!

پیگیرش میشه ببینم چی میشه.

امير موسر
25-08-2009, 23:52
تو پاساژ ایران که برید به تازگی چند تا مدل از الجی و چند تا مدل از aoc رو کنار هم برای تست گذاشتن که مدلای 2284 و 2261 از الجی و 2230 و وی22 از aoc هم توشون هست ! که وصلن به xbox 360 ! اون چیزی که من دیدم کیفیت 2284 واقعا محشر بود ! وی 22 هم تصویرش براق بود , اونم جالب بود !

SA3EDLORD
26-08-2009, 05:45
بالاخره نگفتی چند خریدی؟؟؟؟؟؟

pcali
26-08-2009, 08:41
بالاخره نگفتی چند خریدی؟؟؟؟؟؟

سلام من آشنا داشتم توی نمایندگی مادایران در تهران حالا بدستم رسید قیمت رو اعلام میکنم :10:

SA3EDLORD
26-08-2009, 15:37
سلام من آشنا داشتم توی نمایندگی مادایران در تهران حالا بدستم رسید قیمت رو اعلام میکنم :10:
ممنون دوست عزیز پس زود تر زود زو د.:31::11::40::19:

Reza82N
26-08-2009, 19:35

سلام عزیز شماره ماد ایران در تهران که سفارش دادید رو به من بدید ممنون میشم.اگه نمیشه پیغام خصوصی کنید.

منم ال سی دی رو بردم ماد ایران نگاهی کرد و گفت تعویض می کنه منتها هر انباری زنگ زد پیدا نکرد یه رسید داد گفت شنبه خبر بگیرم .فعلا که قضیه از این قراره.

pcali
30-08-2009, 07:15
سلام دوستان من بعد اسفاده از این مانیتور کاملا راضی هستم کیفیت بسیار خوبی داره فقط قبل از اسفاده یک کم تنظیم
خودش و کارت گرافیک وقت برد تا اون کیفیت واقعی شو نشون بده در کل راضی هستم در حال حاضرم توی بازار پیدا نمیشه
اگر بخواید باید صبر کنید قیمتم دور بر 300 برام افتاد موفق باشید

ehsan_old
30-08-2009, 09:36
يعني قيمتش 50 تومن نسبت به 1 ماه پيش گرون تر شده؟؟

pcali
31-08-2009, 07:31
يعني قيمتش 50 تومن نسبت به 1 ماه پيش گرون تر شده؟؟

بله متاسفانه فقط بدلیل کمیاب شدن جنس منم خوب دیگه لارجیم چکار کنیم:31: نتونستم صبر کنم دیگه
الانم دارم بازی ولفتنشتاین بازی میکنم عجب کیفیتی روی مانیتور داره همه چیز براقه بافتها خیلی عالی
به نظر میان

Reza82N
02-09-2009, 16:23
منم مانیتورم رو گرفتم طرف گفت خیلی شانس آوردم که پیدا شده(ماد ایران)-میگفت دیگه نمیاد!
از مانیتور 22 دیگه خبری نیست - واردات قطع شد.
تو این مدت که با 17 لامپی سر کردم حالا قدر 2261 رو می فهم.

ehsan_old
02-09-2009, 20:09
منم مانیتورم رو گرفتم طرف گفت خیلی شانس آوردم که پیدا شده(ماد ایران)-میگفت دیگه نمیاد!
از مانیتور 22 دیگه خبری نیست - واردات قطع شد.
تو این مدت که با 17 لامپی سر کردم حالا قدر 2261 رو می فهم.

يعني چي كه نمياد؟؟

واردات 22 ايتچ قطع شده؟

به چه دليل؟

كاربرد نظامي داره؟؟ :blink:

Reza82N
02-09-2009, 20:25
يعني چي كه نمياد؟؟

واردات 22 ايتچ قطع شده؟

به چه دليل؟

كاربرد نظامي داره؟؟ :blink:

مثكه يه تعدادي وارد كردن،احتمالا ماها آخرين كساني بوديم كه خريديم.
گفتش ديگه وارد نمي كنن.والا راست و دروغش پاي خودش.همين مانيتور درست 7 روز طور كشيد تا به دستم رسيد.هر انباري زنگ زد پيدا نكرد.وقتي رفتم تحويل بگيريم همش يه دونه داشت كه اونم واسه ي من آورده بود ميگفت بزور پيدا كرده . حالا ممكنه بازار گرمي باشه ممكنه راست هم باشه حرفاش .

22 هاي الجي فكر كنم منظورش بود.نمي دونم والا قضيه چيه.وقتي پرسيدم چرا اينطوريه گفت كه جنس وارداتي همينه يه موقع همينجور وارد ميشه و فروش ميره و روال خودش رو حفظ مي كنه يه موقع ميبيني ديگه وارد نشد . من كه قانع نشدم ولي جوابش اين بود.

Ali_vdo
02-09-2009, 20:48
مثل اینکه حقیقت داره
من زمانی که میخواستم بخرم ، به تازگی شایعه شده بود که میخوان واردات رو قطع کنن ( حدود 1.5ماه پیش )
یکی از فروشنده ها گفت که به زودی قیمتش به 280 و بالاتر میرسه :دی ( اون موقع 240 بود )
من اون موقع میگفتم WTF :دی الان فهمیدم که راست بوده

سامسونگ جدیدا داره خودش 22 اینچ تولید میکنه ( سام سرویس ) و P22500 رو میده 255هزار تومن
کنتراست 1:50000 و 2ms و full HD و DVI و 21.5 اینچ ( 16:9 ) و پاور جداگونه ( یعنی بسیار باریکه ) . طراحی لمسی و زیبایی هم داره
تنها بدیش نداشتن HDMI هست

Ultra_Black
02-09-2009, 21:37
سامسونگ جدیدا داره خودش 22 اینچ تولید میکنه ( سام سرویس ) و P22500 رو میده 255هزار تومن
خود سام سرویس که تولید نمی کنه!
اسم اصلی این مانیتور P2250 هست که سام سرویس مونتاژ میکنه و یک 0 هم جلوی مدلش میزاره!

mehrdadb3
02-09-2009, 22:34
این بخاطر اینه که تعرفه واردات ال سی دی 19 تا 24 اینچ رو از 4% به 50% افزایش دادن

Ali_vdo
02-09-2009, 23:38
خود سام سرویس که تولید نمی کنه!
اسم اصلی این مانیتور P2250 هست که سام سرویس مونتاژ میکنه و یک 0 هم جلوی مدلش میزاره!
بله اشتباه کردم :46:
البته جای دیگه ای گفتم مونتاژ
منظورم همین بود
آخه ایران میاد سامسونگ بزنه ؟ :31:

Neoonline
04-09-2009, 01:14
این بخاطر اینه که تعرفه واردات ال سی دی 19 تا 24 اینچ رو از 4% به 50% افزایش دادن

کشتن ما رو با این سیاست مصرف محصولات داخلی به زور! حالا خوبه این محصولات داخلی هم هیچیش داخل تولید نمیشه فقط همینجا سر همش میکنن.

sinaset
08-09-2009, 14:02
سلام دوستان
به نظر شما کدوم یکی از دو مانیتور lg رو بخرم ؟؟؟؟؟
با تشکر

ehsan_old
08-09-2009, 14:08
سلام دوستان
به نظر شما کدوم یکی از دو مانیتور lg رو بخرم ؟؟؟؟؟
با تشکر

پسر خوب

اول از همه خودت چند تا سوال و جواب از خودت بپرس تا ما ببينيم نيازت چيا هست، بعد نظر بديم.

sinaset
08-09-2009, 15:25
سلام
خوب من برای بازی فیلم و کار با محیط ویندوز و اینترنت و نرم افزار و کلان برای همه چیز می خوام .............
به نظر شما کدوم بهتر دوست خوبم

m_s_r_08
08-09-2009, 16:24
سامسونگ 2333sw چطوره 23" قیمتش هم زیر 250 تومنه

ehsan_old
08-09-2009, 22:48
سلام
خوب من برای بازی فیلم و کار با محیط ویندوز و اینترنت و نرم افزار و کلان برای همه چیز می خوام .............
به نظر شما کدوم بهتر دوست خوبم

ويندوز XP

يا

ويندوز ويستا، سون ؟

sinaset
09-09-2009, 01:58
سلام
برای هر دو
البته بیشتر اکسپی
و برای اینده شاید سون .....

ehsan_old
09-09-2009, 09:14
LG W2261V محاسني نسبت به LG W2284F داره كه تو اين تاپيك كامل توضيح داده شده.

مشكلش رزولوشن بالاي اون هستش كه با ويندوز سون و ويستا مشكل حل ميشه ولي با ويندوز XP خير.

sinaset
09-09-2009, 14:10
سلام
پس شما LG W2284F رو پیش نهاد می دید؟
باتشکر

Rohham
09-09-2009, 16:10
ببخشید من می پرم وسط اما در حالت عادی اگر 2261 پیدا بشه و قیمتش درست باشه به نظرم ترجیح داره به 2284...2284 با این که هم DVI می خوره و هم کنتراستش 10000 تا بیشتر از 2261 اما پولی که بابتش داده می شه بیشتر بخاطر طراحی زیبایی که داره و تو یکی از این نمایشگاهای سال 2008 یا 2009 (تو سایت خود ال جی زده)به عنوان بهترین طراحی انتخاب شده والا از نظر امکانات و تصویر اصولاً بخاطر فول اچ دی بودن 2261 انتخاب با 2261 اما اگر فول اچ دی بودن مهم نیست خوب 2284 انخاب خوبیه...در حال حاضر هم قیمتش 260 رسیده اما قیمت 2261 در بهترین حالتی که بعضی از دوستان دیده بودند 265 بوده و در مورادی 280 285تومن هم رسیده که با این اوضاع اصلاً صرف نداره خریدنش

Reza82N
09-09-2009, 19:09
LG W2261V محاسني نسبت به LG W2284F داره كه تو اين تاپيك كامل توضيح داده شده.

مشكلش رزولوشن بالاي اون هستش كه با ويندوز سون و ويستا مشكل حل ميشه ولي با ويندوز XP خير.

سلام
برای هر دو
البته بیشتر اکسپی
و برای اینده شاید سون .....

سلام،
دوست عزيز احسان جان درست ميگن من خودمم با ايكس پي مشكل داشتم
اما الان كه چشمم عادت كرده مشكلي ندارم ، ببيند در اصل سيستم اينطوريه كه بر حسب عادت مثل تلويزيون هرچه سايز تلويزيون بالاتر ميره انسان بر حسب عادت مي خواد بره عقب تر بشينه در صورتي كه اگه دقت كنيد در مانيتور هاي 17 اينچ فاصله چشم تا مانيتور زياد نيست اگر همين فاصله با مانيتور در اين LCD هم حفظ بشه مشكلي نداريد .

به خاطر همين موضوع من هم XP نصب كردم هم 7 اما الان شايد يك ماه و نيم ميشه كه هر هفته شايد 1 يا دوبار با سون بيام بالا چون كارم با ايكس پيه و مشكلي الان با xp ندارم،

نكته مهم : حتما تنظيمات Clear Type رو بايد فعال كنيد اگر اين تنظيمات توي ايكس پي نباشه واقعا چشم آدم اذيت ميشه.

flasher_for_nokia
13-09-2009, 09:36
مشکلی داشتم ممنون می شم راهنمایی کنین:
می خوام یه مانیتور بگیرم و به لپ تاپ وصل کنم با توجه به اینکه مونیتور های HD پورت DVI دارن و لپ تاپ VGA هست مشکلی ایجاد نمیکنه و کیفیت تصویر خوبی می تونم بگیرم ضمنا کارت گرافیک share هست و قدرتی نداره ممنون می شم راهنمایی کنین